تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 34 از 35 اولاول ... 24303132333435 آخرآخر
نمايش نتايج 331 به 340 از 343

نام تاپيک: دستیابی به حداکثر دمای Gpu فقط در 15 دقیقه!! (قابل توجه اورکلاکرها !)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    منظومه شمسی

پيش فرض

سلام من کارت گرافیکم 9400gt هست یا این برنامه تا یک ساعت منتظر موندم باز هم نتونست نهایت جی پی یو رو پیدا کنه نمی دونم چرا اما با گذشت یک ساعت باز هم نتیجه مشخص نشد با نرم افزار دیگری هم اینکار را کردم جی پی یو تا 1000 هرتز به بالا میرفت ولی هی همینجوری بالا می رفت و نتیجه نشون داده نمی شد میشه بگید چرا؟؟؟

آخر فروم باز isbn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام نطرتون راجع به این اور و دماش چیه ! روی 1000 مگاهرتز هم تست کردم با 55-56 فریم روی 1080 اجرا میکرد اما تو 24-26 درصد تست دما به 84 رسید که ترسیدم ادامه بدم و مجبور شدم از 30 میلی ولت از ولتاژ و 10 مگاهرتز از core clock کم کنم که شد این تست !

در آغاز فعالیت zamini121212's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

یه سوال دوستان من بدون اورکلاک ، تو بازی هایی مثل بتلفیلد، تنظیمات رو روی متوسط میزارم دما به 100 تا 105 میرسه.

1-به نظر شما من می تونم اورکلاک کنم ؟؟؟؟؟

2-اینکه وقتی مثلا با برنامه GPU TOOL، اورکلاک می کنم، تغییرات اعمال میشه اما بعد از این که سیستم رو ریست می کنم یا خاموش می کنم و بعدا روشن می کنم میبینم که تنظیمات به اول(بدون اورکلاک) برگشته. کسی می تونه به من بگه برای چی این جوری میشه ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

یه سوال دوستان من بدون اورکلاک ، تو بازی هایی مثل بتلفیلد، تنظیمات رو روی متوسط میزارم دما به 100 تا 105 میرسه.

1-به نظر شما من می تونم اورکلاک کنم ؟؟؟؟؟

2-اینکه وقتی مثلا با برنامه GPU TOOL، اورکلاک می کنم، تغییرات اعمال میشه اما بعد از این که سیستم رو ریست می کنم یا خاموش می کنم و بعدا روشن می کنم میبینم که تنظیمات به اول(بدون اورکلاک) برگشته. کسی می تونه به من بگه برای چی این جوری میشه ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
    دمای گرافیک یا سی پی یو ؟

pc دارین یا لپ تاب ؟
    مدل گرافیک و سی پی یو چی است ؟

تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دمای گرافیک یا سی پی یو ؟

pc دارین یا لپ تاب ؟
    مدل گرافیک و سی پی یو چی است ؟

من PC دارم و کارت گرافیکم 9600GSO XFX 768 MB ==>
    memory size = 768 MB , core=580 MHz , shaders=1334 , memory clock= 400 Mhz (تنظیمات اورجینال و بدون اورکلاک )

CPU E8400, 3 Gig Hz و Ram = 4 Gig و Mainboard = P5QL PRO

الان حدودا 4-5 ساعته تو اینترنتم و کامپیوتر روشنه دمای کارت گرافیک از 60 بالاتر نرفته. با ATI TOOL دادم حدااکثر دماش بعد از 20 دقیقه رندر کردن دیگه از 95 بالا تر نرفت.حتی تو بازی بلک اوپز 1، کیفیت بازی رو تا آخر اکسترا گذاشتم اما دمای جی پی یو از 85 بالاتر نرفت.
    اما بازی بتلفیلد رو تنظیمات گرافیکیش رو رو متوسط گذاشتم دمای جی پی یو به 105 می رسه اما بدون هیچ مشکلی بازی میکنم .
    تنظیمات رو تو این بازی high اگه بزارم که دیگه اصلا نمیشه بازی کنم. ریست نمیشه یا از بازی نمیاد بیرون اما slow میشه.

و تمام وضعیتی که در بالا اشاره کردم بدون اورکلاک و در حالت عادی هستش. با تمام این تفاسیر دوست عزیز، شما که استادی لطف کن راهنمایی کن،
    -که اصلا جریان از چه قراره؟
    -اورکلاک عقلانی هست انجام بدم با این وضعیت ؟؟؟
    - و سوال آخر هم این که بر فرض که بتونم اورکلاک کنم، چرا وقتی با نرم افزار GPU TOOL اورکلاک می کنم. بعد از اینکه سیستم رو ریست می کنم چرا تنظیمات به اول بر می گرده ؟؟

ممنون از وقتی که می زارید.
    Last edited by zamini121212; 30-12-2012 at 21:04.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دما مناسبه و به نظر من طبیعیه
    با اورکلاک گرافیک زیاد تفاوت دما ندارین و لی باید تست کنید core clock , shader clock و memory clock رو تا یک مقداری مثلا 50 mhz تا ببرید بالا تا جایی که کارت پایدار باشه با نرم افزار furmark تست 5 دقیقه ای بگیرید دما به چند میرسه دما دیگه از 90 بالاتر نره
    برای اون بازی بتلفیلد طبیعیه اینطوری بشه چون افت فریم دارین اون اتفاق میفته و گرافیک بتلفید بیشتر از gpu کار میکشه و دمای gpu بالاتر میره که این به خود بازی هم بستگی داره
    اورکلاک با نرم افزار همینطوریه بعد از ریست به حالت اول برمیگرده به نظر من با msi after burner اورکلاک کنید با این نرم افزار میتونید چندین پروفایل برای اورکلاک داشته باشین و به راحنی به اون حالت برید میتونید حالت start up رو هم براش فعال کنید

برای کم کردن دمای گرافیک گرافیک رو خاک گیری کنید خمیر حرارتی به gpu بزنید تهویه کیس رو بهتر کنید و دمای محیط رو. کاهش بدین و سرعت فن رو اگه اتوماتیک نیست با msi after burner دستی افزایش بدین

7. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دما مناسبه و به نظر من طبیعیه
    با اورکلاک گرافیک زیاد تفاوت دما ندارین و لی باید تست کنید core clock , shader clock و memory clock رو تا یک مقداری مثلا 50 mhz تا ببرید بالا تا جایی که کارت پایدار باشه با نرم افزار furmark تست 5 دقیقه ای بگیرید دما به چند میرسه دما دیگه از 90 بالاتر نره
    برای اون بازی بتلفیلد طبیعیه اینطوری بشه چون افت فریم دارین اون اتفاق میفته و گرافیک بتلفید بیشتر از gpu کار میکشه و دمای gpu بالاتر میره که این به خود بازی هم بستگی داره
    اورکلاک با نرم افزار همینطوریه بعد از ریست به حالت اول برمیگرده به نظر من با msi after burner اورکلاک کنید با این نرم افزار میتونید چندین پروفایل برای اورکلاک داشته باشین و به راحنی به اون حالت برید میتونید حالت start up رو هم براش فعال کنید

برای کم کردن دمای گرافیک گرافیک رو خاک گیری کنید خمیر حرارتی به gpu بزنید تهویه کیس رو بهتر کنید و دمای محیط رو. کاهش بدین و سرعت فن رو اگه اتوماتیک نیست با msi after burner دستی افزایش بدین
    آقای اکسترم مرسی از راهنماییتون، من فکر می کردم که اور کلاک که کنیم تو تنظیمات ذخیره و اعمال برای همیشه میشه . مرسی پس هر دفعه باید اعمال کنم. بازم ممنون.
    چند تا سوال کوچک دیگ هم داشتم
    - تو این تست ها، یه قسمت داره که فریم بر ثانیه رو مینویسه.... متوسط 22 فریم بر ثانیه خوبه؟؟
    - تو این نرم افزار Gpu tool اون عکس که روی صفحه دیده میشه، نباید تکون بخوره مال من عکس ثابته ولی نوشته هاش و دما تغییر داره میکنه این طبیعیه ؟؟؟
    - من با سی پی یو م مشکلی ندارم و نمی خوام اورکلاکش کنم اما یه سوال دارم. نرم افزار تعیین درجه حرارت اسوس رو که برای مین بردم هست رو نصب کردم تو بازی ها، یو هو آژیر میکشه که دمای سی پی یو بالا هستش. پیغمی مثل زیر میده:
    core #1 temp = 58
    core #2 temp = 55
    CPUTIN = 112

حالا سوالم اینه که تهویه داخل عالیه 4 تا فن به صورت استاندارد هست و تازه خمیر زیر سی پی یو رو عوض کردم و دمای هسته های سی پی هم که خوبه. پس این CPUTIN چی هست؟ و برای چی این قدر بالا هستش که آزیر می کشه و برای حلش باید چی کار کنم ؟؟

بازم ممنون به خاطر وقتی که میزارید

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دمای سی پی یو هم عادیه از توخود نرم افزارش میتونید دمای بیشینه رو تعریف کنید که در این دما alarm بده

برای یک بازی روون حداقل شما 25 فریم رو میخواین با کاهش تنظیمات گرافیکی این میزان رو بیشتر کنید

در مورد اون عکس من منظور تون رو درست متوجه نشدم

تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دمای سی پی یو هم عادیه از توخود نرم افزارش میتونید دمای بیشینه رو تعریف کنید که در این دما alarm بده

برای یک بازی روون حداقل شما 25 فریم رو میخواین با کاهش تنظیمات گرافیکی این میزان رو بیشتر کنید

در مورد اون عکس من منظور تون رو درست متوجه نشدم
    تو نرم افزار GPU TOOL وقتی test for stability رو میزنم یه صفحه باز میشه که توش یه عکسه که دو تا حلقه داخل هم هستن و دما تغییر میکنه اما این تصویر ثابت هستش گفتم شاید وقتی دما داره بالا میره برای رندر کردن، شاید این تصویر باید متحرک باشه... نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یانه ....

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

تو تست furmark هم فریم در تست بیاد پایین تصویر زیاد نمیتونه حرکت کنه یا کند میشه چون افت فریم داره تنظیماتشو پایین بیاریم بهتر میشه اینم شاید همونطوریه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •