تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 312 از 400 اولاول ... 212262302308309310311312313314315316322362 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,111 به 3,120 از 3997

نام تاپيک: نقد و بررسی مودم جدید TF-i60 (4.5G) ایرانسل

داره خودمونی میشه ormax1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

الان با یک باند 1800 و نبود هیچ باند فعال دیگر و ca نبودن این مودم و mimo4*4 بودن این مودم چطور سرعتی بالاتر از مودم های ca دریافت میکنه ؟ اخرش ما نفهمیدیم این مودم mimo2*2 هست یا 4*4 ؟یا هر دو ؟ با تک باند 1800 هم مایمو فعال میشود ؟ 2*2 یا 4*4 ؟ فعلا هم ایران فکر نکنم خبری از 4*4 باشه .

سلام صابر جان. آره روی تک باند مایمو انجام میشه. و اینکه چطور سرعت بالاتر از Ca بدست میاره جواب اینه که: مثل این میمونه من با مودمم و کامپیوترم وصلم و تا نیم ساعت دیگه دو گیگ میگیرم و وصلم به باند مثلا 1800. و شما هم دقیقا همینطور و مجموع دیتاها جمع میشه. مثل این میمونه دو مودم در یک مودم به یک باند وصل میشه.

اگر دکل و سرویس اینترنتی شرکتی که بهش وصل شدید مایمو رو ساپورت کنه و CA رو ساپورت نکنه طبیعته این مودم از یه مودمی که CA داره و مایمو نداره سرعت بیشتری ارائه میده

اگر دکل مایمو ساپورت نکنه و CA ساپورت کنه این مودم سرعت کمتری نسبت به مودم های CA میده

اگر دکل هر دورو ساپورت کنه فرقی نداره اما مودم های cat 12 با این دکل غوغا میکنن.

اما از نظر فنی برای دکل ها و زیر ساخت های سرویس دهنده ها مایمو راحت تر و در دسترس تر از CA هست و هزینه کمتری بر دوش شرکتهای ارائه دهنده خدمات میزاره. چون هر روز به کاربران زیادی از یک باند فرکانسی سرویس میدن. حالا کاری نداره به یک کاربر از یک باند فرکانسی دو یا چند اتصال ارائه بدن. حد اقل تغییرات زیادی لازم نداره در تکنولوژی دکل. اما CA دو فرکانسه و پیچیده تره و دکل های ابتدایی ساپورتش نمیکنن.
    در نتیجه این مودم بهتر سرعت دریافت میکنه

2. 2 کاربر از ormax1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من خودم رو فریمور ایرانسل قبلا هر دو باند رو قابل انتخاب و فعال سازی کرده ام + حالت lte advanced عینه همین برنامه lte wach هم دقیق و درست جواب میده ولی باز هم فکر نکنم خبری از ca باشه . در ضمن دوستانی که میگن سرعت این مودم از mimo هست پس چرا با تغییر حالت mimo به ca و برعکس هیچ اتفاقی در مودم رخ نمیدهد که قابل حس باشد و فقط مودم یک بار خاموش و روشن میشود و دیگر هیچ
    قسمت اول حرفت که خوب طبیعیه. اما اون تغییر حالت مایمو به CA همونطور که گفتی نمایشی هست و ذاتا این مودم فقط مایمو داره و تغییر در این قسمت تاثیری روی کار نخواهد و نباید بزاره

4. این کاربر از ormax1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال اینترنت همراه اول
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

قسمت اول حرفت که خوب طبیعیه. اما اون تغییر حالت مایمو به CA همونطور که گفتی نمایشی هست و ذاتا این مودم فقط مایمو داره و تغییر در این قسمت تاثیری روی کار نخواهد و نباید بزاره
    پس این اپراتورهای ایرانی دارن عملا سر کاربر کلاه میزارن و مودم رو یک دستگاه با پشتیبانی از ca معرفی میکنن اونم چی با فریمور جدید در حالی که اینطور نیست . پس علت ظاهر نشدن صحیح علامت + در این مودم همون نبود ca و عدم توانایی در تجمیع هستش . البته اونم ایرانسل حل کرده . کاری کرده کلا 24 ساعت مودم + نشون بده و اصلا قطع هم نکنه حتی در زمان خاموش بودن ارتباط اینترنت

6. 2 کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

اینجا دوتا موضوع متفاوت پیش میاد .
    یک فرکانس از نظر فیزیکی تا یک مقدار سرعت رو بیشتر نمیتونه منتقل کنه و علت اون پر شدن فرکانس هست، برای همین هست که میگن به عنوان مثال اگه همسایه ها همه دارن از یک کانال وای فای استفاده میکنند، شما دستگاهتون رو روی یک کانال دیگه تنظیم کنید.
    تعداد آنتن یا همون MiMo یعنی همون مصرف کننده، حالا اگه تعداد مصرف کننده ها روی یک فرکانس زیاد باشن چه اتفاقی می افته ؟
    در هر صورتی بیشتر از مقدار توانایی اون فرکانس در حمل دیتا، سرعت به وجود نخواهد اومد و این سرعت بین مصرف کننده ها تقسیم میشه.

این اصل مسئله و فیزیک انتقال داده از طریق امواج تابشی الکترومغناطیس هست.

بنابراین تعداد آنتن بیشتر زمانی بکار میاد که یک ارتباط بخاطر فاصله خیلی قوی نیست و پهنای باند مناسب رو ایجاد نمیکنه، در نتیجه با استفاده از MiMo این مسئله برطرف میشه.

اما مسئله بر سر زمانی هست که شما بیشتر از مقدار توانایی یک فرکانس، سرعت و پهنای باند میخواهید داشته باشید.
    اونجاست که بطور همزمان می بایست از چندین فرکانس مختلف استفاده کرد.
    مثال براتون میزنم، مثلا مودم من سه تا آنتن داره (Tp-Link Archer VR400_V2)، اما دوکانال هست ! یعنی اینکه حداکثر میتونه 300 مگابیت رو انتقال بده .
    اون سه تا آنتن بهش کمک میکنه توان بیشتری روی هر فرکانس داشته باشه و این برای فاصله های دورتر و یا موانع بیشتر، مفید خواهد بود و با کمک این آنتن ها میتونه همچنان در فاصله اندکی دورتر، نسبت به زمانی که دوتا آنتن داشت، داده رو رد و بدل کنه.

حالا اگر یک دستگاه سه کانال وجود داشته باشه اونوقت دیگه بجای 300 مگابیت، 450 مگابیت سرعت رو با استفاده از فرکانس 2.4 میتونیم داشته باشیم.
    CA دقیقا همین استفاده از کانال های متفاوت بطور همزمان هست، اما استفاده از یک فرکانس محدودیت فیزیکی داره.

یعنی اگه مودم B612 بجای MiMo 2x2 در بخش وای فای MiMo 10x10 هم باشه بازهم چون فقط یک کانال هست، سرعت تبادل اطلاعات در آن 150 مگابیت در ثانیه خواهد بود.
    (البته الان داخل سایت دیجیکالا این مودم رو به قیمت یک ملیون تومن گذاشته که همزمان فرکانس 5 گیگاهرتز رو هم ساپورت میکنه)

من به این دستگاه دیجیکالا کاری ندارم که سرعت شبکه هواییش بالاتره، همون مودم ایرانسل که دوستان میخرند و فقط یک باند در فرکانس 2.4 گیگاهرتز داره، اون دستگاه حداکثر میتونه تا سرعت 150 مگابیت سرعت شبکه هوایی را تامین کنه.

امیدوارم متوجه تفاوت بین این دو موضوع شده باشید و این تعداد آنتن بیشتر در زمانی که فاصله از دکل مخابرات زیاده و آنتن دهی خوب نیست، بسیار کارآمد عمل میکنه و در دریافت سرعت بیشتر ، موثر است اما موضوع اصلی برای سرعت های بالاتر مسئله تجمیع فرکانس یا توانایی کار دستگاه در چند فرکانس مختلف بطور همزمان هست.
    سلام عزیزم. خوب داستان از این قراره که چیزی وجود داره بنام مودولاسیون. خیلی پیچیدس. اما به زبان ساده اگه بخوام بگم اینه که پس اگه من وصل بشم به یک باند در LTE و 150 مگابیت سرعت دریافت کنم دیگه پس تو نمیتونی وصل بشی و دریافت کنی؟ البته که میتونی. بلکه مودم من با یک مدولاسیون یا به اصطلاح با یک کاربر و رمز نگاری بیشتر از 150 مگابیت ظرفیت نداره. حالا این مودم چون مایمو داره بعنوان 2 یا 4 کاربر خودشو تعریف میکنه به دکل و دریافتشو انجام میده.

در مورد پر شدن باند فرکانسی در مورد وای فای باید بگم که اگر یک گیرنده و فرستنده از 4 تا مایمو استفاده کنند مشکلی نیست. مثلا وای فای شما مایمو داره وای فای گوشیتونم مایمو داره باندش اشغال نمیشه. اما اگر همسایتونم روی همون کانال با مودم و گوشیش بیاد رو کار کانالها شلوغ میشه.
    اما به کل تلفن سلولی و دکل ها از اساس طراحیشون خیلی متفاوت هست در این غظیه. درسته در هر دو تکنولوژی مایمو وجود داره اما دکل ها از اساس این محدودیت شلوغ شدن و مشغول شدنی که در وای فای هست رو ندارن.

در مورد مودمی که دارید دچار یک سو تفاهم شدید. 3 تا آنتن مربوط به پوشش در فاصله بیشتر نیست. بلکه این همون تکنولوژی مایمو هست و باعث ارائه سرعت بیشتر میشه ( در صورت ساپورت کردن دستگاه های متصل ) این یک سو تفاهم رایج در مورد آنتن های مودم ها هست و ازین بابت کاملا مطمئن این رو عرض میکنم تاثیر فقط برای سرعته نه فاصله.

اگر فرستنده و گیرنده یکی باشند استفاده موازی از یک فرکانس محدودیت نداره ( به شرطی که تعداد مایمو اونها اجازه بده ) حتما میپرسید چرا و چطور. بخاطر مدولاسیون ( در این مودم از مدولاسیون 8psk modulation ) استفاده میشه

توضیح بیشتر خیلی مفصله. همین رو داشته باشید ( یا خودتون تحقیق کنید. مبحث مفصلیه. بر میگرده به علوم مخابراتی و الکترونیک )

بازم دوباره باید بگم. حتی اگر وای فای یک کانال باشه به شرط داشتن مایمو سرعت بیشتر خواهد داشت.

خط آخر صحبتتونم همون برداشت اشتباهیه که دارید. اصلا این چند آنتن برای فاصله بیشتر نیست. بلکه سرعت بیشتر و چند اتصال موازی بین مودم شما و دکل هست. در ضمن هیچوقت یک دستگاه سلولی همزمان به دو دکل وصل نمیشه. چون طبق توافق انجمن IEEE هر دستگاه باید در یک دکل رجیستر بشه در لحظه
    Last edited by ormax1; 12-03-2019 at 03:05.

8. این کاربر از ormax1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال اینترنت همراه اول
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

در کل در منطقه زندگی من از هر دو مودم یعنی یکی دارای ca و اون یکی دارای mimo4*4 استفاده کرده ام و میکنم و در کل مودم b612 در سرعت برام راضی کننده از مودم دارای ca هست . با این توضیحات شما عزیزان مشخص شد منطقه زندگی من و دکل هایی که من از اونها استفاده میکنم قابلیت mimo دارن و هماهنگی بهتری هم با مودم b612 دارن و سرعت خیلی بالایی هم میدن اونم هر سه اپراتور در عوض محل زندگی من و دکل هایی که از اونها خدمات میگیرم برای دو اپرتور رایتل و همراه اول بر روی مودم دارای ca خیلی نا امیدانه و خیلی کم سرعت هستند . اونم علتش تک بانده بودن این دو اپراتور در محل زندگی من و نبود قابلیت ca برای این دو اپراتور هست . با این گفته های شما به این نتیجه رسیدم قابلیت mimo بهتر و در دسترس تر از قابلیت ca هست خصوصا مناطقی که هنوز ca راه اندازی نشده .

10. 2 کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

پس این اپراتورهای ایرانی دارن عملا سر کاربر کلاه میزارن و مودم رو یک دستگاه با پشتیبانی از ca معرفی میکنن اونم چی با فریمور جدید در حالی که اینطور نیست . پس علت ظاهر نشدن صحیح علامت + در این مودم همون نبود ca و عدم توانایی در تجمیع هستش . البته اونم ایرانسل حل کرده . کاری کرده کلا 24 ساعت مودم + نشون بده و اصلا قطع هم نکنه حتی در زمان خاموش بودن ارتباط اینترنت
    عزیزم. اینکه سرمونو اینا دارن کلاه میزارنو تازه متوجه شدی؟ از همون سال 70 که گوشی اومد معلوم بود اینا چه نقشه هایی دارن. اصلا از این حرکاتی که میزنن تعجب نکنید. اما نکته مهم اینه که نیازی به فریب و این چیزام تقریبا ندارن. چون سیستم ارائه خدمات تلفن سلولی و تماس و پیامک و دیتا سلولی بشدت درامد زاست در همه جای دنیا. و این ارتقای تکنولوژی از 2G به 3G و حالا به 4G بیشتر به نفع فروشنده خدمات هست تا مشتری. چون همزمان مشتری بیشتری میتونه بگیره و تعداد لقمه های بیشتری رو همزمان میبلعند. برای همینم هست که تبلیغ میکنن که فور جی کنید سیماتونو.

MTN هم که یه ور کره زمینو داره. مخصوصا آفریقا و خاور میانه. حتی 10 درصد سهامم داشته باشه نونش تو روغنه. من به اندازه پول یا ماشین فکر کنم هزینه شارژ و بسته و قبض تلفن سلولی ( موبایل ) دادم

12. 2 کاربر از ormax1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

در کل در منطقه زندگی من از هر دو مودم یعنی یکی دارای ca و اون یکی دارای mimo4*4 استفاده کرده ام و میکنم و در کل مودم b612 در سرعت برام راضی کننده از مودم دارای ca هست . با این توضیحات شما عزیزان مشخص شد منطقه زندگی من و دکل هایی که من از اونها استفاده میکنم قابلیت mimo دارن و هماهنگی بهتری هم با مودم b612 دارن و سرعت خیلی بالایی هم میدن اونم هر سه اپراتور در عوض محل زندگی من و دکل هایی که از اونها خدمات میگیرم برای دو اپرتور رایتل و همراه اول بر روی مودم دارای ca خیلی نا امیدانه و خیلی کم سرعت هستند . اونم علتش تک بانده بودن این دو اپراتور در محل زندگی من و نبود قابلیت ca برای این دو اپراتور هست . با این گفته های شما به این نتیجه رسیدم قابلیت mimo بهتر و در دسترس تر از قابلیت ca هست خصوصا مناطقی که هنوز ca راه اندازی نشده .

کاملا درست گفتی. حرفتون کاملا مورد تاییده

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام عزیزم. خوب داستان از این قراره که چیزی وجود داره بنام مودولاسیون. خیلی پیچیدس. اما به زبان ساده اگه بخوام بگم اینه که پس اگه من وصل بشم به یک باند در LTE و 150 مگابیت سرعت دریافت کنم دیگه پس تو نمیتونی وصل بشی و دریافت کنی؟ البته که میتونی. بلکه مودم من با یک مدولاسیون یا به اصطلاح با یک کاربر و رمز نگاری بیشتر از 150 مگابیت ظرفیت نداره. حالا این مودم چون مایمو داره بعنوان 2 یا 4 کاربر خودشو تعریف میکنه به دکل و دریافتشو انجام میده.

در مورد پر شدن باند فرکانسی در مورد وای فای باید بگم که اگر یک گیرنده و فرستنده از 4 تا مایمو استفاده کنند مشکلی نیست. مثلا وای فای شما مایمو داره وای فای گوشیتونم مایمو داره باندش اشغال نمیشه. اما اگر همسایتونم روی همون کانال با مودم و گوشیش بیاد رو کار کانالها شلوغ میشه.
    اما به کل تلفن سلولی و دکل ها از اساس طراحیشون خیلی متفاوت هست در این غظیه. درسته در هر دو تکنولوژی مایمو وجود داره اما دکل ها از اساس این محدودیت شلوغ شدن و مشغول شدنی که در وای فای هست رو ندارن.

در مورد مودمی که دارید دچار یک سو تفاهم شدید. 3 تا آنتن مربوط به پوشش در فاصله بیشتر نیست. بلکه این همون تکنولوژی مایمو هست و باعث ارائه سرعت بیشتر میشه ( در صورت ساپورت کردن دستگاه های متصل ) این یک سو تفاهم رایج در مورد آنتن های مودم ها هست و ازین بابت کاملا مطمئن این رو عرض میکنم تاثیر فقط برای سرعته نه فاصله.

اگر فرستنده و گیرنده یکی باشند استفاده موازی از یک فرکانس محدودیت نداره ( به شرطی که تعداد مایمو اونها اجازه بده ) حتما میپرسید چرا و چطور. بخاطر مدولاسیون ( در این مودم از مدولاسیون 8psk modulation ) استفاده میشه

توضیح بیشتر خیلی مفصله. همین رو داشته باشید ( یا خودتون تحقیق کنید. مبحث مفصلیه. بر میگرده به علوم مخابراتی و الکترونیک )

بازم دوباره باید بگم. حتی اگر وای فای یک کانال باشه به شرط داشتن مایمو سرعت بیشتر خواهد داشت.

خط آخر صحبتتونم همون برداشت اشتباهیه که دارید. اصلا این چند آنتن برای فاصله بیشتر نیست. بلکه سرعت بیشتر و چند اتصال موازی بین مودم شما و دکل هست. در ضمن هیچوقت یک دستگاه سلولی همزمان به دو دکل وصل نمیشه. چون طبق توافق انجمن IEEE هر دستگاه باید در یک دکل رجیستر بشه در لحظه
    این موضوع فیزیک هست .
    شما میتونید بطور عملی یک تست انجام بدین .
    یک مودم رو بگذارید وسط که مثلا USB داره و یا به یک کامپیوتر با کابل وصل هست و فایل شرینگ روی اون انجام بدین.

حالا با چند دستگاه موبایل و یا چند لپتاپ به مودم مورد نظر وصل بشید و سعی کنید یک فایل حجیم رو کپی برداری کنید .
    اگر به فرض لپ تاپ ها و مودم هرکدام دو کانال داشته باشند ، اگر با یک لپتاپ شروع به دانلود کنید حداکثر 300مگابیت خواهید داشت، اگر لپتاپ دوم را متصل و شروع به دانلود کنید، این سرعت به دو تقسیم خواهد شد و همینطور اگه هرچه تعداد بیشتری دستگاه رو به مودم متصل کنید، سرعت برای تمام مصرف کننده ها کم و کمتر خواهد شد و این سرعت 300 مگابیت بطور کلی تقسیم خواهد شد.

امتحان کردن این موضوع ساده هست و میتونید بسادگی این موضوع را متوجه بشید، علتش پرشدن ترافیک اون فرکانس هست.
    حتی شما وقتی یک تلفن بیسم کنار مودم خودتون میگذارید که حدودا در همون فرکانس کار میکنه ، بشدت سرعت شبکه شما رو تحت تاثیر قرار میده.
    همینطور شما برای من نگفتید که اگه سرعت مستقیم به آنتن ها بستگی داره، چرا مودم من با سه تا آنتن، همچنان مثل یک مودم دو آنتنه سرعت داره ؟

من مدرک MTCWE دارم و رادیو ها و چندین لینک و ارتباطات هوایی برقرار کردم، وقتی یک لینک نقطه به نقطه برقرار میشه، حداکثر پهنای باند اون فرکانس در اختیار یک نقطه قرار داره، اما حالا اگه همون لینک رو بخوایم به یک نقطه سوم وصل کنیم، بطور کلی سرعت نیم میشه و تنها راه برگرداندن سرعت به حالت اول اینه که بجای استفاده از سه تا رادیو، چهارتا رادیو استفاده کنیم و اتصال یک نقطه به چند نقطه را مجدد به اتصال یک نقطه به یک نقطه تبدیل کنیم.
    حتی در این حالت هم اگه فرکانس هر دوتا لینک با هم یکی باشن و تداخل ایجاد بشه، باز سرعت نیم میشه و حتما باید از فرکانس های متفاوت استفاده بشه.

فاصله بیشتر اما منظور چیه، حدس زدم متوجه اون نشید
    ببینید هرچه فاصله و موانع بیشتر بشه، قدرت سیگنال کاهش پیدا میکنه و لینک کوچکتر میشه و پهنای باند اون کم میشه
    این درحالی اتفاق می افته که تمام توان یک فرکانس هنوز پر نشده ، بنابراین کنار این لینک وقتی چند لینک دیگه با همین پهنای باند محدود زده میشه
    در مجموع تمام این لینک ها با هم دیگه میتونن، کل مقدار پهنای باند اون فرکانس رو به مصرف برسونند .

وقتی فاصله هوایی اندک باشه، دید مستقیم وجود داشته باشه، یک آنتن هم میتونه تمام پهنای باند رو مصرف کنه و در واقع یک لینک میتونه همه پهنای باند میان دو دستگاه رو اشغال کنه اما وقتی مقداری از دید کم میشه و یا با ایجاد فاصله قدرت سیگنال کاهش پیدا میکنه، اونوقت دیگه یک لینک توانایی استفاده از کل فرکانس مورد نظر رو نداره و اگه چندتا لینک باشه، موثر واقع میشه.

هرفرکانس وای فای 2.4 الان 22 مگاهرتز پهنای باند داره، وقتی بخوای پهنای باند بیشتری داشته باشی، میبایست این پهنای باند رو بیشتر کنی (مثلا 44 مگاهرتز)، درواقع اونجاست که بجای یک کانال فرکانسی باید از دوتا کنار هم دیگه استفاده بشه تا سرعت از 150 به 300 افزایش پیدا کنه.
    دستگاهی که سینگل چنل هست، هرگز نمیتونه بیشتر از 150 مگابیت سرعت داشته باشه و دستگاهی که مثل مودم من دوال چنل هست ، چه سه تا آنتن داشته باشه و چه ده تا بازهم حداکثر سرعتش در باند 2.4 گیگاهرتز برابر با 300 مگابیت میشه.

این خاصیت امواج الکترومغناطیس هست، فرقی نمیکنه در یک ارتباط وای مکس و یا رادیو به رادیو استفاده شده باشه، یا یک مودم وای فای و یا یک دکل مخابراتی موبایل.
    Last edited by shaahani; 12-03-2019 at 03:56.

15. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگه اونطوری که شما فرمودین با ایجاد اتصال موازی، در صورتی که فرستنده و گیرنده یک دستگاه باشند، میتوان به سرعتی بالاتر از مقدار پهنای باند آن فرکانس دست یافت.
    می بایست یک مودم با سه آنتن که سه اتصال موازی در یک فرکانس برقرار می کند، سرعت بالاتری از یک مودم با دو آنتن داشته باشد.
    چرا اینگونه نیست ؟

17. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من کمترین شکی ندارم که در دستگاه هایی که CA وجود نداشته باشه و همینطور دکل های مخابراتی حداقل دوتا باند 3 و 7 رو سرویس دهی نکند، امکان رسیدن به سرعت های بالای صدمگابیت وجود نداره.
    تازه دکل های مخابراتی بخاطر اینکه سطح بیشتری رو پوشش دهی کنن، پهنای باند هر فرکانس رو کم میکنن و بجای 20 روی 10 یا 5 تنظیم میکنند.

محتوای مخفی: تست سرعت با تجمیع دو فرکانس 3 و 7 

19. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •