تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 31 از 53 اولاول ... 2127282930313233343541 ... آخرآخر
نمايش نتايج 301 به 310 از 521

نام تاپيک: همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب !!

اگه نباشه جاش خالی می مونه teknosys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

یکی از دوستام 1 هفته دیگه میخواد بره کانادا و بعدشم بره امریکا

من هم مدتی هست که میخوام لب تاپ بخرم و مدل هم انتخاب کردم

به نظر شما بهتره که به دوستم بگم یه لبتاپ از اونور برای من بگیره بیاره

یا اینکه خودم از تهران بخرم بهتره؟؟

مدلی که انتخاب کردم اینه HP dv6 pavilion 3142

اگه از خارج بگیرم چند تومن به صرفم هست و ایا گارانتی هم داره؟؟
    سلام

از بحث دور میشیم ولی درخواست شما یه کم اورژانسیه!!!

با توجه به زمان حال خیلی موقع بدیه. از این لحاظ میگم که نوت بوک های فعلی تقریبا آخرای عمرشونه به جز چند مدل که جدید هستند. ولی الان تب نسل دوم CPU های اینتل همه شرکت ها رو گرفته به جز HP . به نظر میرسه چون هنوز قیمت این CPU ها بالاست HP نمی خواد محصولات قیمت بالا رو به بازار بده. همونجوری که می دونید HP جزو ارزونترین برندهاست. شایدم تا اون موقع که دوستتون اونجا باشه خبرهایی بشه!

حالا که شما این فرصت رو دارید سعی کنید مدل آمریکایی و جدید بگیرید. در مورد مدل هم خودتون تحقیق کنید. ازهمه شرکت ها و نه فقط HP .

اگه بتونه واستون بیاره خیلی خوبه. ولی یه سری کارایی باید بکنی که توضیح میدم.

کارای قبل از خرید:

دستگاهی که اونجا میخرین گارانتیش به درد ما نمیخوره . برو یه شرکتی که دستگاه ها رو ضمانت میکنن مثلا 5 درصد میگیرن و ضمانت می کنن. باهاشون هماهنگی بکن که چه جوری میتونن واست ضمانتش کنن. مثلا کارتونش پلمپ نباشه اشکال داره و ... . چون ممکنه موقع خروج گمرگ نزاره و مجبور بشه کارتونش رو دربیاره.

اگه میخوای هزینه اش رو همینجا بهش بدی ویزا کارت بهش بده. هم اونجا به دردش میخوره و هم بعدا خودت میتونی اینجا ازش استفاده کنی. تو اینترنت هست میتونی بخری.

برای تمرین به سایت HP Direct برو و اونجا یه لپ تاپ Customizable کن.

تمام مدل هایی که قابلیت کاستوم دارند اینجا هستند. سعی کن اونایی که تگ NEW خوردن انتخاب کنی. چون جدیدترن. رویView Models کلیک کن و کاستوم کن:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اما در مورد خرید:

اول سعی کنه آمریکا بخره. چون سایتش مدل های آنلاین بیشتریداره.

ازهر برندی خواستین بهتره که دستگاه رو آنلاین بخره. مثلا برای HP از سایت HP Direct بخره و Customizable کنه. Custom کردن خوبیش اینه که نرم افزارهای اضافی که هستند رو میتونید انتخاب نکنید و به جاش یه لوازم جانبیه مفید و ارزون تهیه کنید. من قبلا این کار رو کردم و بعد از حذف نرم افزارها با پولشون تونستم یه پرینتر All in One و یه کول پد تارگوس بگیرم. حیفه واسه یه Office 2010 آدم 100 دلار پول بده!! همینجا می خریمش 2 دلار! یه خوبیه دیگه هم که داره لوازم جانبی که سازگاری با مدل انتخابیت داره رو بهت نشون میده و تخصصی واسه تشخیص نمی خواد.

قبل از کاستوم کردن یه اکانت با ایمیل خودت درست کنه تا هر لپ تاپی انتخاب کرد تمام جزئیاتش رو رو ایمیل خودت برات بفرستن.

موقع کاستوم کردم دقت کنه. اگه وارد نیست بده کسی که وارده براش انجام. یه ریزه کاری هایی داره.

از لوازم جانبی یه کول پد یا فلش یا پرینتر رو انتخاب کن.چون بقیش خیلی کاربردی نیستند ، قیمت بالایی هم دارند.

چیز دیگری به ذهنم نمیرسه.

اگه سوال دارید فعلا نپرسین تا از بحث منحرف نشیم.

موفق باشین.

2. 9 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض DELL قسمت دوم:

سلام ادامه مطالب مربوط به لپ تاپ های Dell رو می نویسم.

قسمت اول حتما مطالعه شود!

توی مطلب قبلی یه سری اطلاعات در مورد خود شرکت داده شد و سیاست فروش شرکت در خاورمیانه و آمریکا تا حدودی مشخص شد.

همونطور که گفتم شرکت Dell برای جلوگیری از سؤاستفاده افراد در مورد لپ تاپ های Refurb و NEW یه سیاستی رو پیش گرفته به این صورت که خرید لپ تاپ های NEW فقط به صورت آنلاین صورت میگیره و لپ تاپ هایی که از خرده فروشی ها خریداری شده Refurb هستند. این سیاست خیلی کارآمد و مفیده اما متاسفانه امکان خرید آنلاین برای منطقه خاورمیانه وجود نداره.

از اونجایی که 90 درصد لپ تاپ های این شرکت که Refurb هستند و وارد ایران میشن از کانادا میان ( یکسری از فروشندگان کانادایی لپ تاپ رو با یک واسطه به دبی میارن و ایرانی ها از این واسطه ها خرید میکنن. ) و سیاست شرکت در قبال کانادا مثل آمریکا هست پس میتونیم اطلاعاتی در مورد لپ تاپ هایی که در ایران هستند از طریق سایت آمریکا یا کانادا به دست بیاریم.

فقط یه نکته دیگه در مورد پست قبلی و وجود حرف R در سرویس تگ بگم و بریم سر ادامه پست قبلی. دوستان این همه من توضیح دادم آسونترین راه رو انتخاب کردن و سریعا نتیجه گیری کردن. اگر به این آسونی بود که اصلا مشکلی به وجود نمیومد و نیازی هم به پست های طولانی نبود. این روش برای شناخت برخی از لپ تاپ های سفارش آمریکاست. حالا این سفارش آمریکا چه مشکلی داره؟ مشکل اینجاست که چون خرید لپ تاپ NEW فقط به صورت آنلاین برای آمریکا مقدور هست و در خرید آنلاین نمیشه تعداد بالا سفارش داد ، در ضمن خرده فروشان و توزیع کنندگان در آمریکا همه لپ تاپ Refurb دارن ، پس وجود یک لپ تاپ سفارش آمریکا در ایران یعنی لپ تاپی که برای فروش در فروشگاه بوده نه خرید آنلاین.

ادامه پست اول:

بعد از اینکه سرویس تگ واقعی رو بدست اوردین و از صحت اون مطمئن شدین ( مطمئن ترین راه استفاده از Find My Service Tag که درسایت دل هست.) اونو با سرویس تگ زیر لپ تاپ و بایوس مطابقت بدین . اگه تفاوتی در اونا دیدین خوب همینجا کار توم هست و دستگاه شما Refurbished هست. اگه فرقی نداشتن میریم به قسمت بعدی:

شما به جز سرویس تگ اگه زیر لپ تاپ دقت کنید یه سری اعداد دیگه هست با نام Express service code .
    اگه این کد رو نداشته باشین هم لیبل لپ تاپ دستکاری شده . همه مدلها باید این کد رو داشته باشن.

به این آدرس برید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در پنل سمت چپ دو قسمت برای شماره های 7 رقمی و پنج رقمی داره. با توجه به تعداد ارقامتون در قسمت مربوط به خودش وارد کنید.

بر روی دکمه کانورت که زدین بایستی همچین جوابی بده :

کدی که داده رو با اونی که زیر لپ تاپ نوشته مقایسه کنید. بایستی دقیقا مثل هم باشه.

دوباره به سایت دل میریم . و وارد قسمت All Support Option میشید و در ستون سمت چپ با عنوان Support Options در پائین این ستون گزینه Warranty Status رو کلیک کنید.

***با پنجره زیر مواجه خواهید شد:

در بالا پنجره سرویس تگ شما و زیرش مدل دستگاه و تاریخ انتقال از کارخونه زده شده.

مهمترین قسمت قسمت Dell IBU هست. اگر جلو این گزینه کلمه ای که در عکس می بینید یعنی Americas نوشته شده باشه یعنی این دستگاه سفارش برای آمریکا هست و اینکه الان پیش شماست یعنی Refurb هست.

اما در مورد جدولی که پائین عکس میبینید:

گزینه اول بایستی برای همه دستگاه ها وجود داشته باشه همراه با قسمت های توضیحی روبروی اون. ممکن از مخفف استفاده بشه (DLTS )

توجه: DLTS ضمانت تعمیرات نیست. یکسال خدمات تکنیکال محدود داره. در حد اجازه چت کردن و یا ایمیل زدن و یا تلفن زدن و حل مشکل از این راه ها توسط تکنیکال ساپورتر شرکت.

اگر قسمت دوم یعنی Rapid Response Depot به معنی پاسخ سریع انبار وجود داشته باشه این دستگاه Refurb هست. اگر رو بسته بندی لپ تاپ یا زیر دستگاه حروف RR باشه این حروف مخفف همین جمله هستند. اون حرف R هم که عرض کردم اول پست برای مدل های آمریکایی توی سرویس تگ میزنن که باز مخفف RR هست ولی برای جاهایه دیگه یه لیبل جدا میزنن. برای خاورمیانه در سری Inspiron و Vostro این لیبل رو نمیزنن.

به همین خاطر بود که عرض کردم لپ تاپ های Refurb خاورمیانه رو نمیشه از این راه سریعا تشخیص داد.

این اطلاعاتی که عکسش رو گذاشتم مربوط به یک لپ تاپ Refurb هست. همونطور که می بینید Americas نوشته ولی در خاورمیانه (دست خودم بوده!) هست.

حالا به سربرگ Original System Configuration برید.

در این سربرگ تمامی اطلاعات مربوط به این دستگاه از جمله قطعات ، محتویات بسته بندی و ... رو می بینید.

یک گزینه هست مربوط به بازار هدف!: (توی هر لیستی گزینه اول نیست.)

همونطور که میبینید در این قسمت کلمه RETAIL وجود داره. با توجه به این که دستگاه Americas هست و کلمه Retail هم به معنی خرده فروشی در این جدول هست یعنی دستگاه برای فروش در فروشگاه هست و این یعنی Refurb.

توجه: از *** تا اینجا فقط برای دستگاهی هست که Americas باشه. قسمتی که پارت نامبر رو توضیح دادم برای اثبات Refurb بودن این دستگاه ها بود. اونایی که دست ما هستند.

اما جدولی که برای اطلاعات گارانتی میده همیشه به این صورت نیست. IBU ها فرق می کنن. لپ تاپ هایی که برای خاورمیانه هستند جلوی IBU اون بایست Asia/Pacific نوشته شده باشه.

در ادامه اشاره به جدول (*) به این جدول خواهد بود.

همونطور که میبینید IBU این دستگاه APC هست. APC مخفف Asia/Pacific به معنی آسیا و اقیانوسیه هست. این مخفف هایی که عرض میکنم لابه لای مطالب به یاد داشته باشین چون خیلی به درد خواهند خورد.

اونجایی که با مستطیل قرمز مشخص شده همونطور که میدونید تاریخ شروع و اتمام گارانتی دستگاه هست. اگه این گارانتی 90 روزه بود (مثل عکسی که پایین میزارم) خوب دستگاه Refurb هست ولی اگه یکساله بود دلیل بر NEW بودن نیست ، چون برخی محصولات از جمله لپ تاپ های 2010 به بالا REfurb هم یکسال گارانتی داره.

برای دستگاه های خاورمیانه در جدول گارانتی به جای Dell Limited Technical support از شماره DP4 استفاده میشه. این شماره مخفف Dell program 4 هست. برنامه شماره 4 دل. نمی دونم این برنامه چه محتویاتی داره! ولی چیزی که در اکثر مواقع دیدم برای لپ تاپ های آسیا این گزینه استفاده میشه.

اما اگر لپ تاپ APC باشه و گارانتی یکساله هم داشته باشه از کجا تشخیص میدیم Refurb هست یا نه؟

بعد از تشخیص همه موارد بالا که توضیح دادم اگر با جدولی شبیه به * مواجه شدید به سربرگ دوم یعنی Original System configuration برید و دنبال گزینه هایی که عکسش رو میزارم بگردید.

توجه: خواهش میکنم دقت کنید که همه موارد بالا چک شده باشند. برای مثال اگر گارانتی شما 90 روزه باشه اون چیزی که الان میگم رو پیدا نخواهید کرد.

توی سربرگ دوم که رفتید دنبال کلمه MOD باشید. البته فقط با حروف بزرگ.

این عکس سربرگ دوم از جدول * هست. همونطور که توی عکسش می بینید یکسال گارانتی داره ، ولی Refurb هست.

اون MOD بالایی معلوم میکنه که رم یا ماژول رم اصلاح شده. بعضی مواقع مشکلی که اصلاح شده رو میگه بعضی مواقع هم نمیگه. هیچ قاعده خاصی هم نداره.

اینایی که دورشون خط کشیده شده به این معنی هستند :

MOD : Modify
    WARR: Warranty Refurbished
    APCC: Asia Pacific Countries

اولی یعنی اصلاح شده ، دومی معلومه ، سومی هم توضیح دادم.

بنابراین هر وقت کلمه MOD یا WARR یا REF رو دیدید یعنی دستگاه Refurb هست. این REF هم مخفف Refurbished هست که الان کمتر استفاده میشه.

تقریبا تمام جدولی که ممکنه برای خروجی در لپ تاپ هایی که در ایران هست بده رو گفتم. فقط ممیمونه یک نوع دیگه:

همونطور که میبینید اصلا این دستگاه گارانتی شرکت Dell رو نداره.

ترجمه جمله مشخص شده: هیچ قرارداد یا ضمانت خدماتی در ارتباط با این سیستم وجود ندارد.

اینجاست که دونستن اینکه چه مدلی برای کجاست به درد میخوره. توی پست اول من عمدا" 1014 رو مثال زدم. چون این مدل مال آمریکاست و در سایت خاورمیانه موجود نیست نه شرکت و نه نمایندگانش نمی تونن به این دستگاه خدمات بدن. ممکن بپرسید چرا نمی تونن؟ در واقع نه اینکه نمی تونن ، این مسئله برمیگرده به قانون مدار بودن شرکت. فلسفش اینه که اونا میگن: خدمات وقتی خدمات هست که مهندس ما با تمام اجزاء و امکانات سیستم مورد نظر آشنا باشه. چون این مدل برای آمریکا هست و تعداد محدودی به دیگر مناطق به صورت توافقی فرستاده میشن مهندس ما در مناطق خارج از آمریکا هم آشنایی لازم برای ارائه خدمات به این سیستم ها رو نداره. پس هیچ ضمانتی نخواهد بود. در اکثر موارد Refurb نیستن.

این نوع جدول کم به چشم میخوره چون همونطور که گفتم به صورت محدود این مدل ها رو به مناطق دیگه میفرستن. بیشتر طبق قرارداد هایی هستند که دولت کشورها با هم دیگه دارن و لپ تاپ جزو وسایل انجام اون قرار داد هست. مثلا یه قرارداد نظامی که لپ تاپ هم توش نیاز هست. در آسیا بیشتر برای هند ارسال میشه چون قراردادهای زیادی بین دولت این دو کشور وجود داره.

مثلا برای همین سیستمی که گذاشتم هم هند هست:

نکته: تمامی مطالب بالا تجربه شخصی من هست و از هیچ مرجعی استفاده نکردم. این باعث میشه که مطالب کمی به هم ریخته و گیج کننده باشه. امیدوارم دوستان توقع نوشتن مقاله از من نداشته باشن چون من خبرنگار نیستم. یه احتمال دیگه هم احتمال اشتباه بودن مطلب هست. از اونجایی که توی سایت دل همچین مطلبی نوشته نشده پس نمی تونه 100 درصد قبال استناد باشه. بازم تاکید میکنم این مطالب تجربه شخصی هست.

موفق باشین.

Last edited by teknosys; 22-05-2011 at 18:08.

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض نمونه هایی از MOD :

برخی MOD که ممکنه باهاشون روبرو بشین و معنیه اونها:

این یعنی LCD شما 14.1 اینچ ، لپ تاپ D620 و MOD شده. (اصلاح شده یا همون Refurb خودمون!)

این یعنی دستگاه Refurb هست با توجه به (MOD) ،برای منطقه آسیا(APCC) با نود روز ضمانت(WARR).

اصلاح (MOD ) آداپتور (ADPT) دستگاه. این به معنی Refurb بودن سارژر هست.

اصلاحی بودن یا Refurb بودن دستگاه (MOD) برای فروش در استرالیا (AUS) و آسیا (APCC) .

اصلاحی بودن (MOD) کارت ریدر (CRD) و شبکه (NTWK) و بلوتوث (BLTH) .

هر وقت قبل از MOD از کارکتر # استفاده بشه و SW هم در ادامه اومده باشه به معنی اصلاحی (MOD) نرم افزار(SW) این جزو موارد MOD بودن خود دستگاه نیست. در اینجا DTSV مخفف اون نرم افزار اصلاح شده هست.

هر وقت قبل از MOD از کارکتر # استفاده بشه و SW هم در ادامه اومده باشه به معنی اصلاحی (MOD) نرم افزار(SW) این جزو موارد MOD بودن خود دستگاه نیست. در اینجا PNX مخفف اون نرم افزار اصلاح شده هست.

این Mod با حروف کوچک هست و ربطی به MOD نداره. حتما MOD باید با حروف بزرگ باشه.

اطلاعات (INFO) برای خرده فروشی (RETAIL) برای دستگاه اصلاح شده (MOD) : این اطلاعات همون لیبل های روی دستگاه و جعبه هستند.

موفق باشین.

Last edited by teknosys; 22-05-2011 at 18:47.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام

با اینکه دکمه تشکر دارم اما به نظرم کافی نبود. ممنونم که این قدر وقت می زارین و اطلاعاتتون رو میذارید اینجا. من از طرفدار های این تایپیک هستم چون برای ایرانی ها خیلی کاربردی تره تا مطالب دیگری که فقط ترجمه سایت های خارجی هست.

ببخشید پست زدم.

6. 6 کاربر از rara32 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sheytoon001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

فرشید جان ممنون بابت توضیحات بسیار مفیدت
    سفارشات آمریکا و خاور میانه رو توضیح دادی، اما سوال من درباره این عکسه که جزو کدوم دسته میشه

8. این کاربر از sheytoon001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

توی Original system configuration مشخصات به شکل زیر هست . قبلا توضیحاتی مثل صفحه ای که توی مثال گذاشتین رو دیده بودم ولی الان این شکلیه : اینجا هم که MOD . REF . WARR رو پیدا نکردم

Last edited by "R E Z A"; 03-04-2011 at 23:03. دليل: نمیتوانم فایل پیوست کنم !!

10. 2 کاربر از "R E Z A" بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام

دوست عزیز متاسفانه راهس برای شناسایی دستگاه های اروپا نیست. امروز یکی دیگه از دوستان هم سرویس تگش رو به من داد و رفتم تحقیق کردم. این جدولی که نمایش میده کامل نیست و نمیشه ازش تشخیص داد. چون پارت نامبر نوشته نشده و فقط Quantity نوشته شده اونم یه حالت کلی داره و مقدار برای دستگاه مشخص نشده. مثلا برای شما مقدار (تعداد) هر قطعه رو 132 زده. یعنی شما 132 تا کارت وایرلس دارین!!!

من با ساپورتر دل صحبت کردم و اونا گفتن چون منطقه اروپا هست ما دسترسی به بانک اطلاعاتی اونجا نداریم و باید از خودشون بپرسی. به ساپورتر اروپا رفتم ولی انلاین چت در دسترس نبود ، فقط ایمیل داشت اونم برای ساپورت سخت افزار ی یا تکنیکال بود و دقیقا گفته بود فقط به سوالات سخت افزاری پاسخ داده خواهد شد.

ولی در خط اخر جدولی که گذاشتین خط آخر نشون میده که انتقال دستگاه شما به دبی انجام گرفته و از اونجایی که کیبورد رو عربی اعلام کردن نشون میده دراروپا اسمبل شده به سفارش امارات. هیچ نشونه ای از Refurb بودن دستگاه شما نیست. البته همونطورکه گفتم جدول خروجی سیستم هم ناقصه.

اما در مورد سرویس تگ دوستمون :

این خطوط یه جزئیاتی رو نمایش میده. سفارش دانمارک با کیبورد انگلیسی.

اگه مقدور بود تحقیق بیشتری در این زمینه انجام میدم و مطلبی مجزا برای دستگاه های اروپا خواهم نوشت.
    از این جداول خروجی همین ها قابل درک هستند.

موفق باشین.

12. 13 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Amin_0913's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    ( اصفهان)

پيش فرض

سلام
    ممنون دوسن عزیز با اینکه خیلی پیچوندیش ولی بالاخره یه چنداییش رو فهمیدیم
    دوست عزیز توی سیستم من چندتا MOD بود که نفهمیدم واسه چیه؟
    شما میتونی کمک کنید؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه hitman908's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    IZ

پيش فرض

دوستان من میخواهم یه لب تاب از امریکا بیارم در همین رنج قیمت اچ پی بهتره یا سونی?
    متاسفانه قوانین ..... فروم مانع از زدن پیام خصوصی میشه من عجله دارم ولی کسی به داد ما نمیرسه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوستانی که میان تو این تاپیک خداییش زحمتی نداره از پستهای جناب teknosys تشکر بکنید
    واقعا زحمت میکشن ایشون
    Last edited by alirecoba2; 04-04-2011 at 22:00.

16. 3 کاربر از alirecoba2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •