تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 31 از 45 اولاول ... 2127282930313233343541 ... آخرآخر
نمايش نتايج 301 به 310 از 447

نام تاپيک: تبادل نظر در مورد سفرهای انسان به مــــاه

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

AS14-66-9307

AS14-66-9305

در همین عکس AS14-66-9305 کاملا” مشخصه که مونتاژ کارهای NASA سعی داشتن سایه هایی رو که نور خورشید ساختگی، روی + ها انداخته رو پاک کنند.البته تصاویر گویای این مطلب هستش که زیاد توی کارشون دقت به خرج ندادن!!

1:اگه نمیدونید چه جوری باید جواب بدید،لااقل دفاع هم نکنید،این ها یه سری عکس نیستند! بنده هم از آلبوم شخصیم ایتها رو اینجا آپلود نکردم!! تک تک این عکسها مستندات یکی از بزرگترین دروغ ها در تاریخ بشر هستند.

2:ادعایی که نقض پذیر نیست،ادعا نیست! بلکه یک حقیقت است.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طبق گفته NASA در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این + ها روی یک لوح بسیار ظریف شیشه ای و جزء قطعات داخلی دوربین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستش و برای تخمین فاصله زاویه ای بین اشیاء در میدان دید هستش.
    نه اینکه این که بعد از اومدن فضانوردان این + ها روی عکسها مونتاژ شده باشه!!!!!!!!!!!
    مقدمه:

من دوست دارم موضوعات به اندازه‌ی کافی بحث شده و روشن شوند(بهرحال موضوع اثرات glare و ... مستند هست)،نه به عنوان یک عکاس حرفه‌ای ولی همچین پدیده‌ای در عکاسی پیش میاد و یکی از کارهائی است که الگوریتم‌های پردازش سیگنال توی حوزه‌ی Post Processing روی عوارض ناخواسته‌ای که روی لنز میشینه انجام میدن. من تخصصم توی پردازش تصویر هست و بیشتر می‌تونم راجع به الگوریتم‌ها بهتون بگم تا این مسائل و ازین جهت می‌تونم اینو تائید کنم اما از نظر کارشناس عکاسی که خواسته بودین نیست. امیدوارم باقی دوستان این مسئله رو بیشتر بشکافند. بهرحال بعد از جواب اولیه عکس‌های بیشتری رو توی سایت ناسا بررسی کردم و جواب کاملتر شد. امیدوارم باقی دوستان اگر این مسئله جای بحث داشت بیشتر باز کنن قضیه‌رو.

دلیل (با توجه به مقدمه):
    این سایه‌های کنار +هائی که میگه به نظر من به خاطر ضخامت شیشه‌ی ولو نازک لنز دوربین هست. این سایه‌ها هم بعدا که به عکس اضافه نشده روی خود لنز دوربین هست، همونطوری که خودتون هم اشاره کردین. کمک می‌کنه فاصله‌سنجی دقیق‌تر باشه. در مورد ضخامت هم توجه داشته باشید که شیشه‌ی لنز بهرحال ضخامتی دارد و خوب این برای اشیاء هرچه دورتر باشند مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما برای موضوعی که روی لنز نشسته (و فاصله‌ای نزدیک به فاصله‌ی کانونی لنز) دارد فرق می‌کند و اون ضخامت کم هم دیگه واسه همچین حالتی قابل چشم پوشی نیست. البته اثر زاویه‌ی تابش و نوع glare هم تاثیر دارد. فاکتورها زیاد هستند (مثلا انحناء لنز دوربین، اصلا یکی از دلایل وجود این +ها اینه که لنز احتمالا کم یا زیاد حالتی از لنز fish-eye رو داشته)‌ واسه همین اگر کسی بخواد این موضوع رو حسابی بشکافه نیاز به وقت زیادی داره...

دلیل اعوجاج خطوط و زاویه‌ها هم به زاویه‌ی مختلف پرتو نور (که تقریبا منبع نور نه چندان متمرکزه) هست و اعوجاج اثر نزدیک خود شیشه و اثر انحناء لنز (بخصوص با توجه به نزدیک بودن OBJECT که در اینجا + هست).

حالا یه سوال جالب اینه که اگر این از ناشی‌گری اوسکول‌های ناسا بوده، خب این سایه‌ها نتیجه‌ی چطور نوردهی هستند؟ یعنی نور چطور تابیده شده که این سایه‌ها ایجاد شده‌اند؟‌ بعداین +ها کجا بودند که اون منبع نور فرضی یک چنین پدیده‌ای رو ایجاد کرده؟ توضیح وکمی فکر کردن راجع به سناریوهای بدیل هم قبل از همه‌ی این بحث‌ها می‌تونه در نوع خودش جالب باشه! قطعا که خودشون نیومدن زیر + ها رو نقاشی کنن اونم نه همش مگر اینکه Easter Egg خواسته باشن بذارن!!

پ.ن۱: این درست نیست که منبع عکس‌هائی که موجود هست و موضوعی مثل این مطلب رو بررسی می‌کنید سایت خودتتون باشه (به لحاظ تجاری! نمی‌گم به لحاظ علمی میگم)‌ بهتره عکس‌ها رو تا حد امکان از خود منبع اصلی لینک بدین:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نسخه‌ی تقریبا ۴۴مگابایتی عکس:

ضمنا بر خلاف ادعاتون ناسا اون +ها رو حذف نکرده هنوز توی سایتش هست. اما شاید هم نسخه‌هائی با حذف این +ها ارائه شده باشه که هیچ اشکالی نداره و کار ساده‌ای هست و نرم‌افزار تقریبا بدون حذف اطلاعات قابل توجهی این‌کار رو انجام میده:

برگرفته از ادعاتون:
    حالا این که چرا نور خورشید روی این + ها هم سایه انداخته رو باید از مونتاژ کارهای ناشی NASA پرسید!
    البته [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که در نهایت NASA تشخیص داد بهتره تصویر رو ویرایش کنه!

پ.ن۲: نوع شدیدتر همین پدیده رو در عکس آپلوی ۱۶ که حداقل یکسال بعد آپلوی ۱۴ لانچ شده پیدا کردم دوستان اگر بگردن می‌تونن نمونه‌های بیشتری هم پیدا کنند. (بهرحال من نمیخوام بحث حاشیه‌ای بکنم که چرا ناسا بعد این مدت هم سوتی‌هاش رو رفع نکرده چون این بحث حاشیه هست و جواب مستقیم نیست)

پ.ن۳: شاید یک مستند این باشه که همین مسئله رو توی عکس‌هائی که در زمین گرفتیم هم نشون بدیم. هرچند به خاطر شرایط نوری زمین کمی مشکل‌تر هست.
    Last edited by MasterGeek; 16-07-2013 at 00:55. دليل: استناد به اندازه‌ی کافی فراهم شد

2. 4 کاربر از MasterGeek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

خب از کسی که محل سکونتش حزب نازی، , و امضاء کامنتش هم نماد نازی ها هست، بیشتر از این هم توقعی نمیشه داشت!
    یه جور میگی از کسی که محل سکونتش حزب نازیه ؛ انگاره که محل سکونت نوشته طویله !!! یا نماد نازی بیماری طاعون و وباست !!!
    این اعتقاده منه و در موردش 100 ها دلیل دارم؛چه ربطی داره به این تاپیک؟!!!!!!!
    لطفا در مورد اعتقادات من محترمانه صحبت کن!!!!
    خوبه خود متفقین هم مدعی این هستن که کلی از دانش امروزی رو مدیون دانشمندای نازی هستن در اون دوران و به گفته ی خیلی ها علم نازی خیلی جلو تر از بقیه کشور ها بود (منجمله در نجوم و فیزیک) و حتی فرضیه های مسخره ای در مورد فرار کردن که هیتلر به ماه در اون دوران منتشر شده بود از سوی آمریکا و .... !!!!!

خب دقیقا" این سوال خیلی هاست، اما پاسخی نداره.
    دوستانی که در توجیه وقفه 44 ساله NASA در اعزام فضانورد به کره ماه یا جدیدا" مریخ، توجیه بودجه و مسائل مالی و عدم صرفه اقتصادی و ... مطرح می کنند، باید پاسخ بدند که آیا کشورهایی نظیر چین و روسیه هم مشکل مالی دارن! یا در سال 2013 هنوز هم به تکنولوژی 1969 ایالات متحده نرسیدن!! و در عقب موندگی به سر می برن؟!
    آره خب؛
    100 درصد علوم فضایی روسیه اگه جلو تر از آمریکا نباشه؛عقب تر هم نیست؛حتی اگه عقب تر هم باشه نه دیگه در حد 40 سال باشه این عقب موندگی!!!
    مطمئنم بحث بودجه خنده دار ترین دلیل تراشی واسه بیخیال شدن سفر به ماه باشه واسه هر کشوری (حتی ایالات متحده)
    چون هر چی باشه سفر به ماه به دست فضانورد یه کشور؛افتخاری نیس که بتونه نصیب هر کشوری بشه ؛ (مخصوصا در مباحث تبلیغات جهانی) و اگه کشوری امکانش رو داشته باشه؛به فکر بودجه هاش نخواهد بود...

اگه نباشه جاش خالی می مونه majid4mi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

والا من نمی دونم اینجا با چند نفر طرفم! با x صحبت میکنم y جواب میده!
    برای 1 کامنت میگذارم، 2 به نیابت جواب میده!
    به فلانی میگم همچین نام کاربری اینجا نداریم کامنت عمومی میگذاره توی تایپیک میگه فلانی همون فلانیه!
    ما که گیج شدیم! ولی در کل خیلی خیلی برخورد دوستان جالبه!
    دوستان از من منبع می خوان که خود NASA گفته باشه و تاکید کرده باشه که من این عکس رو دقیقا" در ساعت و دقیقه و ثانیه فلان و در تاریخ فلان از آرشیو پاک کردم! خب من همچین منبعی ندارم، حالا الان چی کار باید بکنم؟

الان من همین لینک رو که باز میکنم،

با این صفحه روبرو میشم!

گم شدن فیلم آپولو 11 که دیگه اظهر من الشمسه!

در مورد پاسخ های قبلی ناسا، والا به خدا اون دو تا سایتی که برای پاسخ های ناسا لینک دادم، مربوط به من نیست و هیچ دوستی آشنایی هم باهاشون ندارم.

این مطلب رو که دیگه آقای شهرام یزدان پناه نوشتن.

جالبه که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توی این کامنت( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) هم بابت مطلبی که توی اون سایت کامنت کردم، منو مسخره کرده! دیگه حقیقت رو که نمی تونین انکار کنین.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

وقتی سطح بحث بشه این که کسی بگه یعنی روسیه انقدر از آمریکا عقبتره، یعنی فلانجا انقدر از آمریکا بی پولتره، یاد رسانه میلیمون می افتم.
    جواب یک بله است، کسی دیگه این نمایش(واقعی) جنگ سرد رو دوباره اجرا نمیکنه، مگر اینکه اوضاع اقتصادی در آمریکا(بزرگترین کشور حال حاضر تولید کننده علم و تکنولوژی که وضع اقتصادی مطلوبتری از باقی همردگانش داره) به سوی پیش بره که بتونه اینبار آنهم نه بتنهایی که با همکاری بین المللی، دست به یک ماجراجویی تازه بزنه.(البته شما در پستهاتون به پیشواز رفتید و پنبه ماموریت مریخ رو از ده-بیست سال جلوتر زده اید!! )
    بطور کلی نفس ماموریتهای سرنشنیدار با شناخت عمومی علمی جهان از ابعاد فضا و تنهایی ما در اطرافمون بسیار کمرنگ شده.(بغیر از مورد مریخ که براش اشتیاق هست)
    درست مثل اینه که بگیم چرا کسی دوباره و ده باره طول قطب رو با سورتمه طی نمیکنه! یک مسابقه ای بود راه افتاد، آمریکا برد ، روسیه باخت. منتها اونها از ما با جنبه تر پذیرای شکستهایشان هستنند.

کسی که در زمینه انسان و اقتصاد و فضا به این کم اطلاعی باشه و براش مطرح نباشه چرا روسیه دیگه میر نداره، ولی ایستگاه فضایی بین المللی داریم، چرا چینی که در همه زمینه ها قدرتنمایی انفرادی میکنه در این زمینه بسیار پیرو جهانه، چرا ماموریت انفرادی ژاپن در نمونه برداری شکست میخوره و...
    پس باید یک تکانی به مطالعات خودش بده.

لطفا" مغالطه نکنید.
    از دوستان خبره در عکاسی خواهش می کنم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو مستند پاسخ بدند، البته دوست با ادبمون چند احتمال رو بیان کردند که پاسخ احتمالاتشون در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داده شد.
    از دوستان علاقه مند به فیزیک خواهش می کنم به دو مطلبی که در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آورده شد، پاسخ بدند. البته تنها مطلب به ظاهر مرتبط در کل تایپیک، مطالب زیر بود:
    ..
    پاسخی که داده شد:
    ...
    شما هر بار که صلاح میدونید تاپیک رو نصفه و نیمه میکنید، به اینصورت که شما بخشی که بنظرتون بیشتر بدردتون میخوره از موضوع مطروحه رو در پستهای قبل رو پیش میکشید، الان هم کامنت کلی من رو ربط دادی به دو تا پست.
    اگر خواستید تاپیک رو یکبار بررسی کردم و تغییرات عجیب شما رو لیست کردم. مایلید بهش بپردازم؟ تا صفحه بیست قریب به ده بار شما بحث جدیدی رو آغاز کردید و درست در میانه بعد برگشتید به عکسها یا موضوعی متفاوت.
    یا مثل کاری که با پست اخیر Zeitgeist کردید میبوسید مطالب و توضیحات رو میزارید کنار، یک متلکی هم صادر میکنید، یا مصادره به مطلوب میکنید یا امضا و آواتار رو میکشید وسط...
    خوب معنی مغالطه هم مثل معنی نظر روشن کردید.
    والا من نمی دونم اینجا با چند نفر طرفم! با x صحبت میکنم y جواب میده!
    اینجا انجمنه، مبحث داریم ولی بحث شخصی نداریم!

ذکر کنم که ظرف طی شدن تنها یک صفحه دیدیم که نشد روی موضوعی بمونیم و گرنه من در بحث جدید (وضع مالی جهانی :| و سوییچ در موضوعات) مشارکت نمیکردم تا قبلی تموم بشه.

6. 6 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

من نظر خودم رو گفتم. از نظر من اون چیزی که شما اسمش رو گذاشتید سفینه فضایی یک ماکت مقوایی مچاله شده هست.
    بنده هم سوالات زیادی مطرح کردم ولی یا با تمسخر پاسخ دادید و یا کلا" منکر شدید. از PDF هم که خبری نشد!
    نظری که پشتش دلیل، مدرک و منطقی درست نباشه ارزشی نداره و صرفن جنبه ی شخصی داره و جاش هم فقط ذهن شماس. وقتی میای و این نظر رو قصد داری به اشتراک بذاری بیاد حتمن ضوابط رو رعایت کنی.

حتمن نیازی به ایجاد PDF ندیدم. دوستان در این مدت خیلی بیشتر از یک PDF پاسخ های منطقی دادن به شما ولی کسی که نخواهد قبول کنه، خب نمیکنه. اما چیزی که ازش خوشحالم اینکه مطالعه گر اونقدر با هوش هست که درست رو از غلط تشخیص بده و اون چیزی که میبینم اینکه اون محدود افرادی هم که طرفدار این قبیل موضوعات بودن روز به روز دارن واقعیت رو متوجه میشن.

8. 6 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه majid4mi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

الان اقای مجید یه مطلب جدید که درباره مکالمات رادیو هنوان کردن و یه مطلبم درباره حذف عکس که بنظرم فقط درباره این 2موضوع صحبت بشه و این 2مطلب کامل انالیز شد بریم سراغ بحث بعدی.

موافقم. فکر میکنم بقیه دوستان هم موافق باشند. پس از این به بعد فقط در مورد همین دو مورد بحث می کنیم. یا به قول اون دوست دیگه مون مباحث تاریخی!

مجید عزیز بعد از پاکسازی که کردیم و سعی کردیم تاپیک متعادل بشه لطفا دیگه به مسائل گذشته باز نگردید و بحث‌های حاشیه‌ای نه شما و نه بقیه‌ی دوستان باز نکنید. وقتی در یک پست ۲۵ مورد قابل بحث عنوان بشه خوب جواب دادن و روند تاپیک به هم میخوره پس لطفا این مسئله رو در نظر داشته باشید

از باقی دوستان هم می‌خوام که اگر در این پست به اونها به هر شکل اشاره‌ای شده و دوست دارن جواب بدن لطفا این‌بار برای اتمام روندی که آغاز شد و سعی کردیم تمومش کنیم از پاسخ به موارد مطرح شده خودداری کنند. هدف ما این نیست که دست به حذف و ویرایش گسترده‌ی پست‌ها بزنیم و سعی می‌کنیم تا حد امکان کمتر در روند بحث دخالت کنیم. اما امیدوارم همه‌ی دوستان پایبندیشون به روشن شدن قضیه رو دنبال کنن و به دنبال حاشیه و جنجال سازی نباشند/ممنون

پس اگر اجازه بدید راجع به این موضوع که باز مطرح شده بحث کنید و به سرانجام برسونید سعی کنید بحث حاشیه‌ای هم نکنید:

قبلا" NASA دلیل اینکه چرا در مکالمات رادیویی ماموریت آپولو 11 هیچ تاخیری مشاهده نمیشه؟ این طور پاسخ داده بود که:

“البته در برخی از فیلمهای ویرایش شده توسط تلویزیونهای محلی و یا سایت‌های خبری دیده می‌شود که این تأخیر مورد انتظار دیده نشده است که می‌تواند به دلیل نیاز آنها برای کوتاه‌تر کردن مدت زمان نمایش و یا پخش این فیلم‌ها با حجم کمتر روی اینترنت بوده باشد. اما در تمامی فیلم‌ها و فایلهای صوتی اصلی ناسا (که البته در اختیار خودشون هست!) می‌توان به وضوح وجود چنین تأخیری را در مکالمه‌های بین فضانوردان با ایستگاه کنترل زمینی شنید.”

و بعدش هم که کار بالا گرفت به یک باره NASA اعلام کرد نوار ویدئویی اصلی آپولو 11 گم شده! خب این یعنی چی؟!
    حالا هم که عکسهای NASA داره در سایت ها و فروم های مختلف برسی میشه ناگهان عکسها شروع میکنن به غیب شدن!
    دوستان هم همونطوری که گفتیم در ادامه سعی کنید هر موضوع و شبهه رو بحث کنید. سریع موضوع رو عوض نکنین. ما تجربه‌ی خوبی در تاپیک ufoها داشتیم اونجا هم قرار بر این نبود که یک موضوع به نتیجه‌ی قطعی برسه ولی مدتی بحث میشد و بعضا شواهد مثلا فلان عکس دستکاری شده بود و عکس اصلی در میومد و خوب بحث تمام میشد گاهی هم هردو طرف استدلال‌های خودشونو مطرح می‌کردند و به عهده‌ی خوانننده بود که کدوم رو انتخاب کنه اما هر موضوع مدتی بحث میشد. پس لطفا ازین به بعد به این مسئله پایبند باشید...
    با توجه به کامنت های 2-3 صفحه قبل و کامنت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نتیجه این بحث رو اعلام کنید، تا به موارد بعدی برسیم.
    Last edited by majid4mi; 16-07-2013 at 02:54.

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

با توجه به کامنت های 2-3 صفحه قبل و کامنت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نتیجه این بحث رو اعلام کنید، تا به موارد بعدی برسیم.
    کدوم بخش از کامنت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مربوط به پست من بود؟

به نظر من با توجه به شواهد موجود این مسئله‌ای ۱) معمول و قابل تکرار ۲) طبیعی هست. و جزء سوتی‌های ناسا نیست.

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

چه جالب
    بنده 9تا سوال از شما کردم و شما به هیچکدوم جواب ندادین
    البته یه سری حروف و جمله بی ارزش تایپ کردین ولی هیچکدوم اسمش جواب نیست
    یا به سوالات جواب درست بدین و مدارکی که ازتون خواسته شده رو قرار بدین تا بحث ادامه پیدا کنه یا بصراحت عنوان کنین که مدرکی ندارین و این مطالب فقط در مغز شما یا کسانی دیگه شکل گرفته و هیچ مدرک و سندی براش نیست

کامنت 303 شما هم بازم بجز یه سری مغالطه و سفسطه کاملا سطحی چیزی نیست
    مثلا
    شما عنوان کردین عکس پاک شده
    ولی اگر سواد انگلیسیتون از من پاینتره اینجا نوشته دسترسی فقط برای اعضای ناسا ازاد هست و عکس وجود داره

واقعا پیش خودتون چی فکر کردین؟
    اولا بازم از سایت بی ارزش خودتون لینک دادین
    دوما الان این عکس با کیفیت بالا و HR هست؟
    برداشتین عکس فبلی رو حتی کیفیتش رو بالاکه نبردین که نبردین بلکه کوچیکش کردین بعد عنوان میکین عکس اورجینال؟حداقل با نرمافزاری که عکس رو ادیت کردین اسم فایل رو بعدا درست میکردین تا اینقدر بیمعنی نباشه کارتون

پس نتیجه بحث اینکه تا اینجا شما هیچ مدرک و دلیل و استدلالی برای ادعاتون ندارین

حداقل من تا وقتی شما جواب اون سوالات رو جواب ندیدن دیگه با شما بحثی ندارم و وقت خودمو تلف نمیکنم چون مشخص میشه مطالبتون بجز کذب محض در راستای اهداف گروهیتون چیزی نیست
    ولی جواب درستی داشته باشن با کمال میل مشتاق ادامه بحث هستم و حتما اگر مدارکتون درست باشه نظرتون رو قبول میکنم

12. 6 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Zeitgeist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    on the edge of a super-massive black-hole

11

اینجا نوشته دسترسی فقط برای اعضای ناسا ازاد هست و عکس وجود داره
    نه این صفحه ی eror 404 دیفالت این قسمت از سرورهای NASA هست. درواقع فکر نکنم روی این سرورها (یا حداقل در این directories) اصولاً فایل هایی با دسترسی "غیرعمومی" وجود داشته باشه.

برای مشاهده این مطلب میتونید یه لینک الکی مثل زیری رو ببینید که ارور مشابهی میده. به این کار میگن "تغییر دادن صفحه ی نمایش داده شده توسط webserver در موقعیت error 404: not found" ا:

این عکس با کیفیت بالا و HR هست؟
    ایشون یک دروغی گفتن و فکر کردن هر لینکی از خودشون اختراع کنن که کلمه "nasa.gov" توش داره پس با یه عده بیسواد طرفن که باور میکنن حرفای ایشون واقعیت داره؛ چون اصولاً ایرانیا فقط میخونن و باور میکنن و کاری به منابع ندارن...

کذب بودن مطلب ایشون مشخصه و از منابع اینترنتی میشه مشاهده کرد که چنان لینکی هرگز وجود خارجی نداشته...

به هر حال، حداقل ایشون یاد گرفتن از google.com استفاده کنن...!

کاری که کردن، سرچ "AS16-122-19533" در گوگل بوده که "بعد از ادعا" و ساختن یه دروغ، تازه دنبال مدرکن...

نهایتاً ایشون اشاره نمیکنن که این عکس resolution بالا رو از کجا گیر آوردن و رفتن رو سایت خودشون آپلود کردن و از اونجا لینک دادن.

لینک:

(صفحه ی مبدأ: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

(قضاوت با شما!! لینک بالا از یک گالری عکس رسمی بر سایت nasa هست.)

در مقایسه با تصویر موجود در آرشیو ژورنال [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میشه نتیجه گیری کرد که تصاویر هر دو از یک نگاتیو مشابه اسکن شدن ولی توسط دو فرد جداگانه و با کیفیت های متفاوت. در آرشیو اون ژورنال، تمام تصاویری که من دیدم با pixel density 300dpi اسکن شدن ولی این 96dpi ـه به خاطر همین کیفیت جزئیات کمتری داره...

به طور کلی هم این تصویر مطلب خاصی رو نداره و مثل تمام ادعاهای ایشون، یه مطلب حاشیه ای هست و فقط بدرد عوام-فریبی در سلسله پروپاگاندایی میخوره که ایشون راه انداخته برای فریب مردم ساده لوح؛ ایشون با ناآگاهی فکر میکردن این سفینه، با همین ظاهر آسیب دیده و به همین شکل از جو زمین خارج شده، ولی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، تصاویر، مطالب، و ویدئوها قرار داده شدن که وضعیت سالم تر ظاهری کل فضاپیما رو میبینید و همونطور که در ویدئو میشه دید، این آسیب در لحظه ی lift-off از سطح ماه برای بازگشت به زمین، بر اثر ضربه از پایین، به پنل های سطحی وارد میشه.

تمام مطالبی که ایشون و همفکرانشون مطرح و منتشر میکنن، همینطور دروغین یا ساخته ی تخیلات ذهنی این افراد هستن که حتی زحمت مطالعه درباره ی چیزی که دارن بهش استناد میکنن رو هم به خودشون نمیدن...

قصد ادامه ی مشارکت در این موضوع رو نداشتم، ولی توضیح رو لازم دیدم که بگم.
    Last edited by Zeitgeist; 16-07-2013 at 14:49.

14. 6 کاربر از Zeitgeist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

مخالفان سفر ماه هیچ وقت بطور کامل تبیین نکردن که اگر این اتفاق نیافتاده چه اتفاقی افتاده؟
    خوب بخشهای انسانی روی کره ماه ضبط در استودیوهای هالیوود بوده
    ماموریت چندباره روی ماه و مساله سرگردانی و گم شدن فضانوردان آپولو و گلف بازی روی ماه بخش تبلیغاتی قضیه بوده و آمریکا که از پذیرش دروغش خوشش اومده بوده، ریسک کرده و ظرف چند سال آینده خودش رو در معرض افشای دروغش قرار داده و اونرو تکرار و حتی یکدفعه فضانورداش رو در استودیو گم و گور میکنه.

حالا میرسیم به آثار برجا مانده روی ماه...محل فرود و پرچم و پلاک و بازتاب دهنده و جای پا وماه نورد و...
    در این حالت چیزی که اینجا شنیدیم اینکه احتمال زیاد روبوتیک بوده؟ سوال> دانش روبوتیک در دهه 60 و 70 میلادی در چه سطحی قرار داشته؟(یا حتی حال حاضر) و این روبوت چه نوع فوق العاده ای بوده که از خودش رد پایی نگذاشت(معلق بوده؟) در اینصورت سفینه آپولو یا مشابهش وجود داشته که اونرو به فضا ببره؟ در اینصورت چه نیازی به یک کاردستی مقوایی بوده؟ پس تکنولوژی ناسا برای فرستادن و بعد گم و گور کردن سفینه روبوت کافی بوده؟ بنظرتون غلبه بر موانع حضور انسان روی ماه کار راحتتری نبوده؟
    و اگر با روبات نبوده با چی بوده و به چه صورت؟

نوارهای گم شده(از بین رفته) ، مساله چه ربطی به تاخیر کلامی داشت؟ (گفتید با بالا گرفتن کار)
    مساله مگر مربوط به کیفیت نبود؟(ناسا قصد داشت کیفیت بالاتری از تصاویر را-درحد تصاویر امروزین- بدست آورد که نشد.)
    انکار این قضیه قدمتی 40ساله و انکار آنلاین اون! قدمتی 20ساله داره داره شما فکر کردید ناسا نگران سرچ ما و شما شده؟( که گفتید با بالا رفتن جستجو سایتها و فرومها) شما از ناسا چه تصور میکنید؟

16. 2 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •