تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 30 از 33 اولاول ... 202627282930313233 آخرآخر
نمايش نتايج 291 به 300 از 323

نام تاپيک: اصطلاحات تخصصی عکاسی دیجیتال

آخر فروم باز mInI_ClockEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

فکر میکنم به خاطر اینه که وقتی از چشمی استفاده میشه کنترل بهتری بر دوربین داریم ( من که دلیلم اینه )
    LV هم در بسیاری از موارد کارایی داره مثلا عکاسی از پرنده در آب در حالی که شما در قایق هستید ( مخصوصا LCD گردان که متاسفانه نیکون از آن بی بهره است یا حداقل تا جایی که من میدونم اکثر مدلهای نیکون همین طورند )
    شما اگر يه مدت دوربين حرفه اي بدست بگيريد بعد از مدتي ناخودآگاه به استفاده از چشمي آن عادت خواهيد كرد زيرا :

كادربندي از داخل چشمي دقيقتر انجام ميشه
    لرزش دوربين به دليل اينكه 3 تكيه گاه داره كمتر ميشه
    فوكوس در حالت چشمي بسيار سريعتر و دقيقتر انجام ميشه

وجود LCD بيشتر براي ديدن سريع عكسها بعد از عكاسي است گرچه ميتوان در حالت نمايش زنده از LCD - Live View هم عكاسي كرد.
    و یه چیزی الان دوربین های حرفه ایی چشمی شون مثل همین HS20 الکتریکی هست یا نه ؟؟؟
    و اینکه الان اگه من با HS20 فوجی بخوام عکس بندازم بهتر هست با چشمی نیگاه کنم یا نه با LCD ؟؟؟؟
    یوقتی ضایع نباشه یه عکاس که SLR داشته باشه ببینمون بخنده بهمون ؟؟؟؟

پروفشنال Damian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

و یه چیزی الان دوربین های حرفه ایی چشمی شون مثل همین HS20 الکتریکی هست یا نه ؟؟؟
    و اینکه الان اگه من با HS20 فوجی بخوام عکس بندازم بهتر هست با چشمی نیگاه کنم یا نه با LCD ؟؟؟؟
    یوقتی ضایع نباشه یه عکاس که SLR داشته باشه ببینمون بخنده بهمون ؟؟؟؟
    نه چشمی SLR ها اپتیکاله
    و واقعا تکنولوژی بالایی دارن
    به دلیل اینکه سالهای سال از اختراع اون میگذره یعنی این قطعه به قدری مهمه که تک لنزی شدن دوربینها مدیون پیشرفت این قطعه است.
    در رابطه با چشمی دوربین شما حقیقتش اینه که من چون زیاد با چشمی SX30 حال نکردم و فکر میکنم چشمی دوربین شما در همین سطح باشه پیشنهاد میکنم از ال سی دی استفاده کنید ولی از اونجایی که وزن دوربین شما بالاست فکر میکنم لرزش دست در هنگام استفاده از چشمی کمتر باشه

3. 2 کاربر از Damian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

نه چشمی SLR ها اپتیکاله
    و واقعا تکنولوژی بالایی دارن
    به دلیل اینکه سالهای سال از اختراع اون میگذره یعنی این قطعه به قدری مهمه که تک لنزی شدن دوربینها مدیون پیشرفت این قطعه است.
    در رابطه با چشمی دوربین شما حقیقتش اینه که من چون زیاد با چشمی SX30 حال نکردم و فکر میکنم چشمی دوربین شما در همین سطح باشه پیشنهاد میکنم از ال سی دی استفاده کنید ولی از اونجایی که وزن دوربین شما بالاست فکر میکنم لرزش دست در هنگام استفاده از چشمی کمتر باشه
    با سلام
    تو مشخصات چشمی این دوربین اینجوری زده ببینید

و برای SX30 رو یه چیز دیگه زده ببیند لطفاً

من که نفهمیدم که چجوری هستن این دو تا دوربین کدوم بهتر هست که از چشمی نگاه کرد؟؟؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه kia.Tahamtan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

مسلما فيلم بعد از ويرايش و تدوين در برنامه هاي مخصوص اينكار ممكنه بارها فرمتش تغيير كنه ولي ديگه به مهارت تدوينگر مربوط ميشه كه فيلم نهايي رو با چه كيفيتي آماده تحويل كنه...

سلام دوست عزیز
    دوباره سوالی برام پیش اومد
    دوربین های Full HD هنگام فیلمبرداری روی هارد خاصی ضبط می کنن؟(با توجه به اینکه با حجم و کیفیت بالایی نیاز دارن)
    معمولا با چه فرمت هایی ضبط میشن؟
    اگه رو هارد خاصی ضبط میشن ، چه قیمتی دارن؟ گران قیمت هست؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    دوباره سوالی برام پیش اومد
    دوربین های Full HD هنگام فیلمبرداری روی هارد خاصی ضبط می کنن؟(با توجه به اینکه با حجم و کیفیت بالایی نیاز دارن)
    معمولا با چه فرمت هایی ضبط میشن؟
    اگه رو هارد خاصی ضبط میشن ، چه قیمتی دارن؟ گران قیمت هست؟
    سلام

بستگي به نوع دوربين داره ولي كارتهاي مموري با سرعت و ظرفيت بالا هم وجود داره كه معمولا از اونها استفاده ميشه. مثلا با يك مموري كارت 32 گيگ ميتونيد تقريبا 4 ساعت فيلم برداري full hd داشته باشين.

7. این کاربر از toolhelp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Damian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

با سلام
    تو مشخصات چشمی این دوربین اینجوری زده ببینید

و برای SX30 رو یه چیز دیگه زده ببیند لطفاً

من که نفهمیدم که چجوری هستن این دو تا دوربین کدوم بهتر هست که از چشمی نگاه کرد؟؟؟؟؟
    EVF مخفف Electronic ViewFinder هست
    در نتیجه این دو حداقل از نظر نوع تفاوتی با هم ندارند

9. این کاربر از Damian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام دوستان .
    1- برای داشتن تصویر Full HD با چه فرمتی بهتره تصویر ضبط شه تا کیفیت بالاتری داشت؟کدام Codec مناسبتره؟
    2- تفاوت کدک و فرمت در چیه؟
    3- کدام فرمت برای صدا مناسبتر و با کیفیت تره؟ mpeg? aac? dts?
    با سپاس.

تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام

بستگي به نوع دوربين داره ولي كارتهاي مموري با سرعت و ظرفيت بالا هم وجود داره كه معمولا از اونها استفاده ميشه. مثلا با يك مموري كارت 32 گيگ ميتونيد تقريبا 4 ساعت فيلم برداري full hd داشته باشين.

دوست عزیز من برا فیلمبرداری مراسمم که میخوام HD باشه بدلیل هزینه فیلم که میگن و سخت بودن کار حدود 30درصد بیشتر و برای full HD 60درصد بیشتر طلب میکنن. میخوام بدونم این مسائل واقعیت داره یا بازارگرمی ومیخوان جیب مردم خالی کنن

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

دوست عزیز من برا فیلمبرداری مراسمم که میخوام HD باشه بدلیل هزینه فیلم که میگن و سخت بودن کار حدود 30درصد بیشتر و برای full HD 60درصد بیشتر طلب میکنن. میخوام بدونم این مسائل واقعیت داره یا بازارگرمی ومیخوان جیب مردم خالی کنن
    اطلاعي از اينكه قيمت بالاتره يا نه ندارم ولي در full HD 60 در هر ثانيه 60 فريم برداشته ميشه و فيلم در اين حالت بسيار نرمتر و طبيعيتر به نظر مياد ولي حجم فايل فيلم خيلي زياد ميشه و عمليات پروسس اون هم سنگين و وقتگير ميشه البته با داشتن سيستمهاي قوي مشكلي به وجود نمياد ولي نميدونم روي قيمت نهايي چقدر تاثير داره... البته فيلم برداري ntsc با 60 فريم در ثانيه نقاط ضعفي هم داره كه مهمترينش چشمك زدن نورهاي موجود در محيط فيلم برداري است ( انگار منابع نور در فيلم پر پر ميزنن) بهترين حالت full hd با سيستم پال و 25 فريم در ثانيه است كه با فركانس برق شهر و منابع نور شهري تداخل كمتري پيدا ميكنه.

13. این کاربر از toolhelp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

با سلام
    ببخشید سرعت شاتر که میگن 30 ثانیه هست بهتر هست???
    یا 15 ثانیه ؟؟؟؟
    یکی گفته که بستگی به سوژه داره در حال حرکت باشه فلو میشه ؟؟
    میشه کاملتر و یجوری که من بفهمم توضیح بدید ؟؟؟
    من اصلاً نفهمیدم چی به چی هست
    منظورش این بوده که اگه سرعت شاتر 15 ثانیه باشه و سوژه هم متحرک باشه مثل بازیکن فوتبال عکس کش دار و تار میافته؟؟؟
    یکی کمکی کنه ممنون میشم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •