تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 30 از 30

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید سیستم تا 20 میلیون تومان

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

رفتیم بازار برا خرید...یه مشکل پیش اومد..اسمبل کار شرکتشون بلد نبود رید 0 پیکر بندی کنه هاردارو... الان 2 تا ssd 256 gb گرفتم یه دونه ssd 128 بعلاوه یه هارد hdd westen int 2tb black sata
    یه جورایی بلاتکلیف شدم این 3 تا ssd و او hdd هر 4 تا با هم باید رید 0 پیکربندی بشن یا ssd ها با هم اون hdd هم جدا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

ssd 128gb برا ویندوز می خوام... اون 2 تا ssd 256 هم برای رندر نرم افزار ها و همینطور cache نرم افزار..و نگهداری پروژه های در حال کار. hdd هم فقط برای storage بک آپ و نگهداری فایل هایی که آرشیو قراره باشن.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

رفتیم بازار برا خرید...یه مشکل پیش اومد..اسمبل کار شرکتشون بلد نبود رید 0 پیکر بندی کنه هاردارو... الان 2 تا ssd 256 gb گرفتم یه دونه ssd 128 بعلاوه یه هارد hdd westen int 2tb black sata
    یه جورایی بلاتکلیف شدم این 3 تا ssd و او hdd هر 4 تا با هم باید رید 0 پیکربندی بشن یا ssd ها با هم اون hdd هم جدا
    ssd 128gb برا ویندوز می خوام... اون 2 تا ssd 256 هم برای رندر نرم افزار ها و همینطور cache نرم افزار..و نگهداری پروژه های در حال کار. hdd هم فقط برای storage بک آپ و نگهداری فایل هایی که آرشیو قراره باشن.
    نکته اول : اگر میخواهید همه این SSD و HDD ها رو RAID0 کنید اولاً کل حجمی که بدست میارید 512 گیگابایت خواهد بود و الباقی فضا هدر میره . ثانیاً سرعت هم در حد سرعت هارد دیسک کاهش پیدا میکنه و مزیت سرعت بالای SSD از بین میره .

نکته دوم : اگر مادربرد پیشنهادی در پست نهم رو انتخاب کردید از اونجایی که تمام هشت پورت SATA متعلق به چیپست X99 هست یا باید همه این درایوها در RAID0 شرکت کنند (که مشکلی که در بالا گفتم پیش میاد) و یا اینکه از RAID0 منصرف بشید .

میتونستید مادربردی انتخاب کنید که علاوه بر چیپست X99 ، کنترلر دیگه ای برای افزایش تعداد پورتهای SATA داشته باشند و درایوهایی که میخواهید RAID0 بشوند به پورتهای SATA متعلق به چیپست X99 متصل کنید و الباقی درایوها که نمیخواهید RAID0 بشوند به کنترلر دوم و بعدی متصل کنید .

4. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

[QUOTE=ata.royalfalcon;8721566]نکته اول : اگر میخواهید همه این SSD و HDD ها رو RAID0 کنید اولاً کل حجمی که بدست میارید 512 گیگابایت خواهد بود و الباقی فضا هدر میره . ثانیاً سرعت هم در حد سرعت هارد دیسک کاهش پیدا میکنه و مزیت سرعت بالای SSD از بین میره .

نکته دوم : اگر مادربرد پیشنهادی در پست نهم رو انتخاب کردید از اونجایی که تمام هشت پورت SATA متعلق به چیپست X99 هست یا باید همه این درایوها در RAID0 شرکت کنند (که مشکلی که در بالا گفتم پیش میاد) و یا اینکه از RAID0 منصرف بشید .

میتونستید مادربردی انتخاب کنید که علاوه بر چیپست X99 ، کنترلر دیگه ای برای افزایش تعداد پورتهای SATA داشته باشند و درایوهایی که میخواهید RAID0 بشوند به پورتهای SATA متعلق به چیپست X99 متصل کنید و الباقی درایوها که نمیخواهید RAID0 بشوند به کنترلر دوم و بعدی متصل کنید .[/QUOTE

ممنون .. .اقعیتش قوی ترین مادربوردی که تو بازار برای کار وورک استیشن می شد پیدا کرد این بود یا لاقل من فکر می کردم اینه... این ws بودنش فکر می کنم مخفف وورک استیشن باشه و از این بابت این رو انتخاب کردم وگرنه سری های دیگر x99 هیچ کدوم ws نبودن. شما پیشنهاد بهتری دارید؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

هر چهار تا رو نمی خوام رید کنم. ولی گمونم 2 تا از Ssd 256 ها که از یک برند هم هستن رید 0 بشن نتیجه خوب باشه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هر چهار تا رو نمی خوام رید کنم. ولی گمونم 2 تا از Ssd 256 ها که از یک برند هم هستن رید 0 بشن نتیجه خوب باشه
    دفترچه راهنما رو مطالعه كنيد و همچنين تنظيمات RAID در بايوس (يا UEFI) رو بررسي كنيد و ببينيد آيا ميتونيد درايو مورد نظرتان براي RAID0 انتخاب كنيد ؟ اگر قابل انتخاب هست و براي بقيه درايوها مشكلي ايجاد نميشه چه بهتر كه ميتونيد فقط دو SSD 256 گيگابايتي رو RAID0 كنيد .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

امروز بالاخره سیستم رو جمع کردم... هنگام اسمبل یکی از کارمندا معتقد بود فن سی پی یو بادش گرمه و شاید اشکال داشته باشه اما همکارش می گفت این باد گرم طبیعیه.. حالا واقعا طبیعیه ؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

بالاخره سیستم رو استارت زدم. این عکسش ..همون مشخصات پست شماره 9 که دوست خوبم آقا حسام معرفی کردن شد. تنها با این فرق که فن رم مارک g sklill نداشت بچاش فن کورسیر گذاشت روش با همون قیمت. همه چیز اوکیه تنها یک مشکل هست»

فقط این که هارد ها رید نیستن و من 2 تا ssd 256 850 pro رو می خوام رید صفر کنم.. تو دفترچه مادربورد زده که امکان رید 0 کردن هست. فقط نمی دونم چطوری اینکارو کنم.. دوستان می شناسید کسی یا جایی این کارو برام بکنم بی نهایت ممنون می شم

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سیستم پیش نهادی تون عالیه
    فقط چند موردو بنده حقیر فکر کردم بهتر عمل میکنه .
    1- در چنین سیستمی بهتر نیست بجای Enermax Thormax Giant یدونه Corsair Obsidian Series® 750D Airflow Edition Full Tower ATX Case بزاریم که جای بسیار بیشتری رو برای قطعا داشته باشه ؟
    2-توی سوکت x99 به نظر من Rampage V Extreme از شرکت asus سری ROG بهتر عمل میکنه بهخصوص که در ریویو ها هم به این مطلب اشاره شده
    3-در این سیستم مموری کولر لازم نیست فقط همون کولینگ کیس رو بهتر کنند کارایی خیلی بهتر میشه
    4-گرافیک رو اگه دو تا 980 Ti رو SLI کنند از یدونه titan x بهتر عمل می کنه مارکشم که خود اساتید در نظر بگیرند من پیش اونا فقط اماتورم

داره خودمونی میشه rezahashtpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام شما این مادربوردو تو بازار پیدا کردین ؟

من شدیدا دنبال این مدلم اگه میدونین کجا دارن لطفا معرفی کنید

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •