تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 39

نام تاپيک: راهنمایی در مورد یک سفر تفریحی

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alislow's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

اول کلاش رو بگم که سلاح اتوماتیکه و جرمه داشتنش!!مگر اینکه نظامی باشین.... به هر صورت، بردنش با خودتون به شکار جرم بسیار سنگین تری داره!! بعدشم از لحاظ صدا و مشکلاتی که براتون ایجاد میکنه، و همچنین خطری که نفس بودنش تو گروه ایجاد میکنه، پیشنهاد میشه نبرید با خودتون!!!!
    داداش من کلاش رو شوخی کردم .ببخشید اگه جدی می نمود...
    تو جنگل، یعنی هوای بد!!! نیم ساعت افتابه، داری میسوزی، یه دفعه میشه بارون تند!!! چند ثانیه‌ی بعد دوباره افتابی میشه.... باز یه ربع بعد، بارونیه!!!! البته قبلا که اینجوری بود!!! پس هوا مدام تغییر میکنه... حالا هر روزش با هم که قطعا تفاوت داره... باعث سرماخوردگی و گاهی حتی تشنج میشه!!!!
    همین سختی هاست که سفر رو به یادموندنی! می کنه
    حرکت کردن تو جنگل و یه هفته خوابیدن، اگر دور از جاده باشید(دل جنگل!!) یعنی گم شدن... اگه یه نفر بره، احتمال اینکه بتونه برگرده به گروه، واقعا کمه!! مگر اینکه GPS داشته باشید...همینطور برگشتن به جاده...
    والا GPS گوشی که هست.فقط موندم چه جوری سه روز گوشی رو روشن نگه داریم؟! احتمالا باید باطری اضافه ببریم دیگه.
    در خصوص چادر، حتمی حواستون باشه که رویه‌ی بالایی ضد ابش رو همراهتون باشه...
    بله نکته خیلی خوبی بود
    تو جنگل یا بیابون، حیوون ها ممکنه به شما نزدیک بشن.... ولی قصدی ندارن.... برا جمع کردن ته مونده‌ی غذا و اینا میان....(ضمن اینکه بهتره ته مونده ها رو 60-70 متر دورتر از چادر و در روز بریزید....) اگر حیوون های درنده نزدیک شدن، سعی کنین حتی الامکان بهشون شلیک نکنین مگر اینکه از یه فاصله‌ای نزدیک تر شدن...(مثلا تا 20 متریتون اومدن، نزنید....)
    ما خودمون با زبون خوش سهمشونو می دیم بهشون!
    این حیوونای درنده رو نمیشه با چوبی چاقویی (البته اونا که نمیدونن چاقو چیه؟!) به راه راست هدایت کرد؟

2. این کاربر از Alislow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال pakbakhteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض تجربيات شما در مسافرت به شمال

سلام بچه ها
    بعد ماه رمضون ميخوام با خونواده بريم شمال ( گيلان و مازندران ) حدود 5 روزي اونجا هستيم .
    مي خواستم از دوستاني كه بچه شمال هستن يا اينكه قبلاٌ مسافرتي به اونجا داشتن شاخص ترين مناطق ديدني دو استان گيلان و مازندران رو بهم معرفي كنن. ( به جز قلعه رودخان فومن )

4. این کاربر از pakbakhteh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

میدونم یکم سخت میگذره ولی تجربه خیلی جالبی میتونه باشه! مگه ما چند بار زندگی می کنیم؟مگه چند بار جوونیم؟مگه چند بار مجردیم و میتونیم هرجا خواستیم بریم؟
    در مورد خواب که مشکلی نیست.
    در مورد غذا هم خوب آتیش که داریم.با بچه ها برنامه ریزی می کنیم که هر وعده رو چی بخوریم.ملزومات غذا رو می بریم دیگه.
    رو شکار هم حساب نمی کنیم.حالا بریم ببینیم چی میشه... (شاید یه مورچه ای چیزی!)
    دوست عزیز به نظر من اگر بتونی یه نفر رو که تجربه سفر توی همچین جایی رو داشته باشه با خودت ببری (مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کیسه خوابم هم دارم میشه یه شب در میون ازش استفاده کنیم

6. 3 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

داداش من کلاش رو شوخی کردم .ببخشید اگه جدی می نمود...
    نه بابا خواهش.... خودم هم فکر کردم که احتمالا کلاش ندارین! ولی چون اینجا تو ایلام خیلی ها کلاش دارن! فک کردم شاید شما هم داری!!! دی!......

همین سختی هاست که سفر رو به یادموندنی! می کنه
    بله به یاد موندنی میشه... ولی اگر یکی از دوستانتون ظریف باشه و وسط سفر مجبور بشید بساط رو جا بذارید و بدو بدو برسونیدش به بیمارستانی جایی، چیزی برای خاطره شدن باقی نمی‌مونه!!!! میگم... اینجور برنامه‌ها به شدت فراتر از اون چیزی هستش که تو پیک نیک های نصف روزه تجربه میکنیم!!

والا GPS گوشی که هست.فقط موندم چه جوری سه روز گوشی رو روشن نگه داریم؟! احتمالا باید باطری اضافه ببریم دیگه.
    دیگه با گوشی که نمیخواید وسط جنگل حرف بنزنین که؟!! اره یا باطری ببرید، یا مختص مسیریابی ازش استفاده کنین و فقط تو مواقع خاص روشنش کنین...

ما خودمون با زبون خوش سهمشونو می دیم بهشون!
    خیلی خوبه... ولی عرض کردم... انواع و اقسام جونور جمع میشن برای خوردن ته مونده‌ی غذا.... فاصله و زمانی که اینها رو میریزید دور بسیار مهمه.... چون حتی حشرات مختلف هم میان اونجا که ذره های باقی مونده از حیوون های بزرگ رو بخورن!!!! کنسرو و اینا اگر می‌برید، قصد دارید اون رو توی طبیعت رها کنین؟!! ممکنه به حیوون ها اسیب برسونن... باید یه جوری سر به نیستشون کنین!!

این حیوونای درنده رو نمیشه با چوبی چاقویی (البته اونا که نمیدونن چاقو چیه؟!) به راه راست هدایت کرد؟
    عرض کردم.... دور چادر رو با نقتی الکلی چیزی یه دایره بکشید.... این خودش باعث دور شدن اکثر حیوون ها میشه...
    حیوون های بزرگ تر هم از اتیش می‌ترسن... ولی خوب، بعضی هاشون هم عشق اتیش دارن و میان اونجا جمع میشن!! به هر صورت، پیشنهاد میشه که اتیش روشن کنین...هم برا گرما، هم برا ترسوندن حیوون ها...

چند توصیه:
    1- شب موقع خواب، حتمی تمام تور ها رو ببنیدن وهیچ راه نفوذی به چادر نباشه...(لایه های نایلونی یا پارچه مهم نیست باز باشه...البته اونایی که زیرش تور هست.... اینجوری حشرات یا عنکبوت و اینا نمی‌تونن بیان تو....
    2- کفش ها رو حتمی بیارین داخل چادر... قبل از پوشیدن اونها در صبح، حتمی چند بار بیرون از چادر اون ها رو بتکونید که چیزی توش نرفته باشه!!!
    3- اگر صدای حیوون میوون شنیدین، چون نمیتونن بیان داخل چادر، همونجوری داخل چادر بمونین... کلا درگیر نشدن با حیوون ها، بهترین راه حل هستش... و فردا صبحش با همراه برین و حتمی اطراف رو چک کنین!!(خیلی حیوون های جنگلی، عین تارزان از درخت میرن بالا!! بعضی هاشون هم استتارن کلا!!)...
    البته جنگل های ایرانی انقدر ناز به ترس و جدیت ندارن، ولی خوب به هر حال طبیعته و نمیشه نترسید از چیزی...!!!!

8. 3 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

دوست عزیز به نظر من اگر بتونی یه نفر رو که تجربه سفر توی همچین جایی رو داشته باشه با خودت ببری (مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کیسه خوابم هم دارم میشه یه شب در میون ازش استفاده کنیم
    آقا 5 دقیقه خندیدم دمت گرم
    alislow که خودمم!
    گفتی چایی درست می کنی هیزم هم میاری برامون؟ بعد کیسه خواب هم داری
    فقط این بچه های ما به تازه واردا رحم نمی کنن ها.یهو دیدی کم کم همه کارا افتاد گردنت.البته خودت می دونی که همین سختی هاست که سفر رو به یاد موندنی! می کنه.
    ولی اگه قول بدی کیسه خوابت رو کلا بدی به من هواتو دارم
    جدی اگه میخوای رزومه تو همراه با رضایتنامه والدین ارسال کن برامون! ( قراره یه تلفات برنامه ریزی شده داشته باشیم)
    Last edited by Alislow; 01-08-2012 at 05:24.

10. 3 کاربر از Alislow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

نه بابا خواهش.... خودم هم فکر کردم که احتمالا کلاش ندارین! ولی چون اینجا تو ایلام خیلی ها کلاش دارن! فک کردم شاید شما هم داری!!! دی!......
    ایشالاه سفر بعدی میاییم اونجا! با کمک شما یه طبیعت نوردی! مشتی راه میندازیم و خین و خین ریزی...
    ممنون از جواب های مفیدتون.اینار و یادداشت می کنم همه رو چک می کنم.

حالا میخوایم یه بعد دیگه سفر رو بررسی کنیم و اون هم چیزی نیست جز... طرج سفر
    خوب همون طور که در نقشه زیر مشاهده می کنید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سفر پرتلفات! ما نیمه شب از تهران شروع شده و بعد پشت سر گذاشتن کرج و گذری سریع از قزوین (هرچند خوابن ولی خوب احتیاط باید کرد ) به رشت می رسیم.فک نکنم رشت جاذبه قابل توجهی داشته باشه پس همونجا سر خر را کج کرده با یک تاکسی (که خر ما توش جا بشه) به سمت فومن و قلعه رودخان حرکت می نماییم.بعد از گذشت ظهر و صرف ناهار به سمت ماسوله می رویم.تا بعد از ظهر در ماسوله خواهیم بود و سپس راهی جاده اسالم-خلخال (یا بالعکس) شده و شب را آنجا در چادر دل بندمان می مانیم و شام را نوش جان می کنیم (جای شما خالی).
    فردا صبح به صورت پیاده وارد جاده اسالم-خلخال (یا بالعکس) شده و به سمت ساحل گیسوم حرکت می نماییم.حدود ظهر به ساحل می رسیم و پس از صرف ناهار، ابتدا کمی استراحت کرده ( با شکم پر خوب نیست شنا!) سپس لباس ها رو کنده وارد دریا می شویم.با فرارسیدن شب چادر را برپا کرده و پس از صرف شام می خوابییییییم.
    با فرا رسیدن صبح سفر اصلی ما شروع شده و وارد جنگل لیسار خواهیم شد.پس از تقدیم تلفات به طبیعت مقدس و گذشت چند روز سری به سرعین و چشمه های آب گرم آن زده و سپس به اردبیل رسیده و از آنجا گورمان را گم کرده به خانه خودمان بر می گردیم.
    حالا نمیدونم این جنگل لیسار چطوره؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    تو نقشه دوتا جنگل دیگه هست یکی پایین تالاب انزلی و یکی هم همون قلعه رودخان.میگم شاید تالاب انزلی و جنگلش جالب تر باشه؟
    جای جالبی رو جا ننداختیم؟
    بعد تو این محدوده سفر یه قله با کلاس هم معرفی کنین ممنون میشم (میخوایم بالاش عکس بگیریم!)
    یه چیزی هم که نگرانم کرده هزینه سفر هست.هزینه های ما فقط غذا و خرج حمل و نقل هست.فک کنم اتوبوس رفت و برگشت نفری 30 40 تومن بشه.بعد هزینه تاکسی و غذا هم ... یه کم ترسناک میشه
    Last edited by Alislow; 01-08-2012 at 05:25.

12. این کاربر از Alislow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

..........
    Last edited by Alislow; 01-08-2012 at 12:18.

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

آقا 5 دقیقه خندیدم دمت گرم
    alislow که خودمم!
    گفتی چایی درست می کنی هیزم هم میاری برامون؟ بعد کیسه خواب هم داری
    فقط این بچه های ما به تازه واردا رحم نمی کنن ها.یهو دیدی کم کم همه کارا افتاد گردنت.البته خودت می دونی که همین سختی هاست که سفر رو به یاد موندنی! می کنه.
    ولی اگه قول بدی کیسه خوابت رو کلا بدی به من هواتو دارم
    جدی اگه میخوای رزومه تو همراه با رضایتنامه والدین ارسال کن برامون! ( قراره یه تلفات برنامه ریزی شده داشته باشیم)
    حواسم نبود منظورم senaps بود اشتباه خودت رو گفتم

نه آقا من پشیمون شدم برید ایشالاه که خوش بگذره فقط مواظب آقا خرسه باشید شب نیاد تو چادر ( یه قفل عصایی با خودت ببر اگر خرس اومدش بزنی این جوری شه
    کیسه خوابی که دارم هم فکر نکنم به درت بخوره !!! (حالا باشه بعدم میگم اگر خواستی از این کیسه خواب ها زیاده برای خودت و دوستات درست کن ببر)

این جوری که شما داری برنامه ریزی میکنی فکر کنم اگر 1 سالم بری تو جنگل مشکلی برات پیش نیاد ( آوربن)

15. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

ای بابا واقعا حیف شد.دلمون برات تنگ میشه!
    والا فک نکنم بتونیم اونقد به خرسه نزدیک شیم! اگه اهل گفت و گو باشه یکی از تلفات هامون رو تقدیمش می کنیم وگرنه ....
    کیسه خواب درست کردی؟ بابا ایول
    بچه ها طرحو دیدن خوششون اومده
    فقط یکی دوتا نازک نارنجی داریم که امیدوارم مشکل ساز نشن...
    Last edited by Alislow; 01-08-2012 at 18:12.

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

باید ماشین میداشتین!! هر وقت اومدین، خبر بدین که ما بریم قایم بشیم ما رو نتونین پیدا کنین!!!! ما اینجا بیابون داریم برا شکار گراز و اینا!!!!باحاله...

مسیر خوبی رو انتخاب کردین.... خوش بگذره و تلفاتی هم نداشته باشید!!!۱ (مواظب شنا باشین که تلفات ندین.....!! بهش میگن اب‌دره فک کنم... مواظب باشین گیر اینا نیوفتین!!)

18. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •