تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 45

نام تاپيک: راهنمای خرید سیستم گیم 1500 تا 1700 ؟

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

مرسی عرفان جان از توضیحات عالی که دادی.کاملآ تو این زمینه باهات موافقم.اما این نکته خیلی منو به خودش مشغول کرده و یه 2 الی 3 ساعتی هست که تو نت دارم در بارش تحقیق میکنم.ممنون میشم تو این مورد خاص نظرت رو بگی. 2500k+GTX 560ti=780 یا GTX 570 + 2100=770 ؟؟؟تقریبا از لحاظ قیمتی تو یه رنج هستند.تو رزولیشن های پایینتر خب ترکیب 2500 برنده مطلق است.اما تو رزولیشن های بالا: من واقعآ تو نت به نتایج متفاوتی با هم بر خوردم.در شرایط اور 2500K تا حدود 4.5GHZ با 560ti نتایج خیلی عالیه و با توجه به اور ناپذیری 2100 تقریبآ میشه گفت که تو رزولیشن بالا هم سر تره.البته من به این نتیجه رسیدم که این موضوع فقط در GPU های به هم نزدیک مثل 560ti و 570 صدق میکنه که با یه پردازنده عالی و اور خوب ضعف GPU کاملآ پنهان میشه.حالا نمیدونم که تو هم موافقی یا نه؟البته تو گیم من به شخصه به زمان لود بازی هم اهمیت میدم که با یه پردازنده 4 هسته ای و با کلاک بالا بالطبع خیلی کوتاهتر از یه پردازنده 2 هسته ای با کلاک پایینتر است.
    درمورد این دوستمون با توجه به بوجه ای که داره من ترکیب 2500K و 560ti رو توصیه میکنم و دوست دارم که نظر شما رو هم تو این مورد خاص بدونم.
    خواهش میکنم دوست خوبم.

مقایسه بین این نوع ترکیب ها شدیدا به گیم وابسته هست، و همون شرایط Compute/GPU Bound. گیم به گیم شرایط میتونه تغییر کنه.

اگه گیم هایی مثل SC II, Skyrim, WoW, Shogun 2:Total War رو بررسی کنیم قطعا 2500K+GTX 560 Ti برتر عمل میکنه.(در برخی عنوان ها به شدت برتر)

ولی سراغ گیم هایی مثل BF3, Crysis 2, Metro 2033 بریم شرایط کاملا برعکس میشه و ترکیبِ دوم بهتر عمل میکنه.(در برخی عنوان ها با اختلاف زیاد...)

یه موردی هم هست جدای از این مسائل، اینه که Limit شدنِ Frame در چه بازه هایی صورت میگیره، باید یه بررسی انجام داد روی همین گیم ها، این که در شرایط CPU Bound آیا محدود شدن فریم آزار دهنده هست یا در شرایط GPU Bound.

به نظر من بهترین کار اینه که با توجه به سبک ها و بازی های مورد علاقه تصمیم گیری بشه... من خودم احتمالا ترکیب 570+2100 رو انتخاب میکردم به دلیل سبک بازی هایی که انجام میدم و بعضی دلایل دیگه...(البته انتخاب کردم، همین الآن Phenom II X4 + GTX 570 که البته 2100 از Phenom II سرتره)

2. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Vaioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خواهش میکنم دوست خوبم.

مقایسه بین این نوع ترکیب ها شدیدا به گیم وابسته هست، و همون شرایط Compute/GPU Bound. گیم به گیم شرایط میتونه تغییر کنه.

اگه گیم هایی مثل SC II, Skyrim, WoW, Shogun 2:Total War رو بررسی کنیم قطعا 2500K+GTX 560 Ti برتر عمل میکنه.(در برخی عنوان ها به شدت برتر)

ولی سراغ گیم هایی مثل BF3, Crysis 2, Metro 2033 بریم شرایط کاملا برعکس میشه و ترکیبِ دوم بهتر عمل میکنه.(در برخی عنوان ها با اختلاف زیاد...)

یه موردی هم هست جدای از این مسائل، اینه که Limit شدنِ Frame در چه بازه هایی صورت میگیره، باید یه بررسی انجام داد روی همین گیم ها، این که در شرایط CPU Bound آیا محدود شدن فریم آزار دهنده هست یا در شرایط GPU Bound.

به نظر من بهترین کار اینه که با توجه به سبک ها و بازی های مورد علاقه تصمیم گیری بشه... من خودم احتمالا ترکیب 570+2100 رو انتخاب میکردم به دلیل سبک بازی هایی که انجام میدم و بعضی دلایل دیگه...(البته انتخاب کردم، همین الآن Phenom II X4 + GTX 570 که البته 2100 از Phenom II سرتره)
    مرسی خیلی عالی بود.من به عنوان بازیها زیاد دقت نمیکردم که GPU Bound هستند یا CPU Bound .بله واقعا تو GPU Bound ها ترکیب 2100+570 عالیه و تو CPU Bound ها بر عکس ترکیب 2500+560ti .در مورد محدود شدن فریم هم فکر میکنم که در GPU Bound ها بیشتر اذیت میکنه.البته این به قول شما شخصیه.برای من که اینجوره.باز هم مرسی.

4. این کاربر از Vaioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز BMW.M3_E46's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Most Wanted

پيش فرض

من امروز هم بازار رضا بودم هم بازار ایران.Gainward 560 ti مدل رفرنس از 385 بود تا 430 .هر کی هر چی دلش میخواست میفروخت.EVGA و GIGA هم مدل رفرنس زیر 430 نبود.شما از کجا قیمت داری؟
    مرکز کامپیوتر ولیعصر
    Last edited by BMW.M3_E46; 23-05-2012 at 01:13.

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس دوست عزیز با توجه به اینکه شما کاربردت فقط گیم است و کار حرفه ای دیگه ای انجام نمیدی و همچنین نکاتی که دوست عزیزم عرفان اشاره کرد شما میتونی این سیستم رو بگیری که تو گیم واقعآ میترکونه :

CPU: Intel Core i3 2100=210
    MB: Asrock H61 icafe=120
    VGA: MSI HD7870 Twin Frozr 2G DDR5/OC=640
    RAM: 2*4G Corsair Vengeance DDR3 1600 CL9=110
    Power: Green 530A-EU=85
    HDD: Saegate 1T 7200rpm=145
    DVD-RW: LiteOn 24x=30
    Display: LG 2260V=275
    Case: Green Magnum 2=60
    Sum=1675

7. 2 کاربر از Vaioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

پس دوست عزیز با توجه به اینکه شما کاربردت فقط گیم است و کار حرفه ای دیگه ای انجام نمیدی و همچنین نکاتی که دوست عزیزم عرفان اشاره کرد شما میتونی این سیستم رو بگیری که تو گیم واقعآ میترکونه :

CPU: Intel Core i3 2100=210
    MB: Asrock H61 icafe=120
    VGA: MSI HD7870 Twin Frozr 2G DDR5/OC=640
    RAM: 2*4G Corsair Vengeance DDR3 1600 CL9=110
    Power: Green 530A-EU=85
    HDD: Saegate 1T 7200rpm=145
    DVD-RW: LiteOn 24x=30
    Display: LG 2260V=275
    Case: Green Magnum 2=60
    Sum=1675
    بله این سیستم مناسبه البته بهتره دوستمون با مورد توضیحاتی که ارائه شد خودشون هم تصمیم گیری کنن بین اون 2 ترکیب... این که چه گیم هایی انجام میدن و غیر از گیم چه کار هایی انجام میدن بسیار مهمه.

ولی در شرایطی که بیشتر به VGA قوی نیاز داشته باشن همین سیستم عالی هست، 7870 مطمئنی با این قیمت گیر میاد؟

9. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeedss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

بحث واقعا جالبی بود و بسیار آموزشی
    من که استفاده کردم و با این تفاصیر من به سیستم دوم بیشتر احتیاج دارم.البته سیستم اول هم خیلی عالیه اما خب سیستم دوم به شرایط من نزدیک تره.2 تا از این بازیها که عرفان عزیز معرفی کردن از طرفدارهاشون هستم.

این گرافیکی که معرفی کردید که 570 gtx نیست؟
    الان با دو فروشنده که شماره هاشون رو داشتم تماس گرفتم و متاسفانه این گرافیک رو نداشتن
    اگه میشه یه گرافیک دیگه هم معرفی کنید تا موقعی که میرم بازار اگه اون یکی گیرم نیومد سراغ یکی دیگه رو بگیرم.با توجه به اینکه شهرستان هستم شاید این گرافیک گیرم نیاد
    بعدش مادربرد هم همونطور که گفتم ازارک اینجا پیدا نمیشه.
    برا مادربرد هم میخام بیشتر خرج کنم.حاضرم تا 1800 هم خرج کنم اما مادربرد بهتری بزنم
    مرسی از راهنماییتون

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Most Wanted

پيش فرض

بحث واقعا جالبی بود و بسیار آموزشی
    من که استفاده کردم و با این تفاصیر من به سیستم دوم بیشتر احتیاج دارم.البته سیستم اول هم خیلی عالیه اما خب سیستم دوم به شرایط من نزدیک تره.2 تا از این بازیها که عرفان عزیز معرفی کردن از طرفدارهاشون هستم.

این گرافیکی که معرفی کردید که 570 gtx نیست؟
    الان با دو فروشنده که شماره هاشون رو داشتم تماس گرفتم و متاسفانه این گرافیک رو نداشتن
    اگه میشه یه گرافیک دیگه هم معرفی کنید تا موقعی که میرم بازار اگه اون یکی گیرم نیومد سراغ یکی دیگه رو بگیرم.با توجه به اینکه شهرستان هستم شاید این گرافیک گیرم نیاد
    بعدش مادربرد هم همونطور که گفتم ازارک اینجا پیدا نمیشه.
    برا مادربرد هم میخام بیشتر خرج کنم.حاضرم تا 1800 هم خرج کنم اما مادربرد بهتری بزنم
    مرسی از راهنماییتون
    قیمت این کارت گرافیک تقریبا میشه گفت درسته یکی از رفیقام همینو در تهران 650 تومن خریده گرافیک بسیار خوبیه!!
    بله این گرافیک فعلا در تهران هست باید کمی صبور باشید
    سری 7000 AMD هست
    دوست عزیز این گرافیک با 580 رقابت میکنه بهترین انتخاب برای شماست اگه بتونین پیدا کنین!!!
    اگه صبر و حوصله ندارید 570GTX Gainward بخرید!

12. این کاربر از BMW.M3_E46 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeedss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

چند وقت پیش تهران بودن رفتم مجتمع پایتخت
    یه فروشگاه رفتم گفت مادربرد ازارک نداره اما یه شماره بهم داد گفت منبع مادربردهای ازراک اینجاس باهاشون تماس بگیر
    الان تماس گرفتم مدل z68 extreme3 gen3 asrock رو میگفت 239
    قبلا قیمت این رو داشتم خیلی بیشتر بود.
    واقعا قیمتها افت کرده؟
    این مدل ارزش خرید داره؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Most Wanted

پيش فرض

چند وقت پیش تهران بودن رفتم مجتمع پایتخت
    یه فروشگاه رفتم گفت مادربرد ازارک نداره اما یه شماره بهم داد گفت منبع مادربردهای ازراک اینجاس باهاشون تماس بگیر
    الان تماس گرفتم مدل z68 extreme3 gen3 asrock رو میگفت 239
    قبلا قیمت این رو داشتم خیلی بیشتر بود.
    واقعا قیمتها افت کرده؟
    این مدل ارزش خرید داره؟
    بله ارزش خرید داره نسبت به قبل عید قیمتا نسبتا خوب شده اگه اینو با این قیمت بتونین بخرین
    خیلی بهتر از چیپست سری P67 هست مخصوصا از قیمتای کاذب ASUS!!!

15. این کاربر از BMW.M3_E46 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله این سیستم مناسبه البته بهتره دوستمون با مورد توضیحاتی که ارائه شد خودشون هم تصمیم گیری کنن بین اون 2 ترکیب... این که چه گیم هایی انجام میدن و غیر از گیم چه کار هایی انجام میدن بسیار مهمه.

ولی در شرایطی که بیشتر به VGA قوی نیاز داشته باشن همین سیستم عالی هست، 7870 مطمئنی با این قیمت گیر میاد؟
    سلام عرفان جان

ایشون با توجه به توضیحاتی که من ازشون پرسیدم.ترکیب گرافیک قویتر بیشتر به کارشون میاد.در مورد 7870 هم دیروز تو بازار بودم اره هست 2 تا 3 جا داشتند.واقعا با این بازار به این قیمت گرافیک شاخیه.تازه اورپذیری بالایی داره جوری که از 580 هم میزنه جلو.

17. 2 کاربر از Vaioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •