تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 40

نام تاپيک: بررسی تبلت پیسی های موجود در بازار.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

من هم مدتیه که میخوام یه تبلت بگیرم و از اونجایی که در خونه و محل کار سیستمهای دسکتاپ مناسبی دارم ، نمیخوام زیاد هم براش هزینه کنم و موارد استفادم خیلی نز دیک به جنابpayam_2k2 هست:
    میخوام تقریباً همیشه همراهم باشه و بیشتر برای استفاده تو سفر میخوامش
    الآن نظرم بیشتر روی تبلتهای گیگابایت هست(T1000P , T1005M) که قیمت و مشخصات مناسبی برام دارند.
    من هم ممنون میشم اگه کسی اطلاعات کاملی در مورد این تبلت ها بده و مایبی که دارند رو بده.
    مثلاً تو مشخصات این تبلتها نوشته که HD هستند، آیا واقعاً کیفیت نمایش HD رو دارند؟
    - - -
    در مورد تاچ خازنی و ... هم توضیح بدید ممنون میشم
    850 تومن واسه این مشخصات مناسبه؟؟؟!!!!! پردازنده انم 550 و گرافیک اینتل 3150
    فکر نکنم این پردازنده و گرافیک بتونه فیلمهای فول اچ دی رو نشون بده ...
    Last edited by tiyam 01; 12-05-2011 at 12:45.

2. این کاربر از tiyam 01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

تبلتهایی که تو بازار هست (زیر 800 تومنیا) بالاترین پردازنده شون atom 550 هست که به نظر من اصلاً نمی ارزه... نت بوک های 500-600 تومنی پردازنده amd neo و گرافیک رادئون 4250 دارن که از اتم های دو هسته ای قویترن ..... 200-300 تومان واسه تاچ می ارزه؟

توان مصرفي پردازنده ها هم مهمه و به طور مستقيم در ميزان شارژ باطري تاثير ميزاره.
    حداكثر توان مصرفي amd neo MV40 مقدار 15 واته ولي براي اتم n570 كه قويترين اتم اينتله ؛‌حدود 8 واته و اين يعني مصرف amd تقريبا دو برابر اتم. و پيرو اون ؛‌يعني ميزان شارژ كمتر براي باطري .
    در benchmark هم كه نگاه كنيم ؛‌ ميبينيم كه اتم تونسته تا حد زيادي به mv40 نزديك بشه ولي هنرش اين بوده كه وات مصرفيه اتم تقريبا نصفه mv40 هستش.
    فكر ميكنم يكي از فاكتورهاي مهم براي انتخاب نتبوكها و تبلتهاي كوچك ‌؛‌ميزان نگهداري شارژش باشه . بنابراين ميزان وات مصرفي هر قطعه در نت بوك ؛‌اهميت خاصي پيدا ميكنه .

با توجه به اينكه n570 بيش از 3-4 ماه نيست كه معرفي شده ؛ به نظرم بهتره كه كمي صبر كنيم تا نتبوكهايي با اين پردازنده ها هم به بازار بيان . البته n550 ؛‌ نزديك به يكساله كه به بازار معرفي شده و جايي خوندم كه asus t101 قراره با پردازنده اينتل n550 بياد به بازار .

البته گيگا ها رو كه داشتم بررسي ميكردم ؛‌ خوشبختانه در مدلهاي t1005 از اتم n550 استفاده شده كه فعلا نظرمو جلب كرده. t1000 اونو در نمايندگي آواژنگ رفتم ديدم ولي فروشنده ميگفت t1005 هنوز نيومده بازار. (‌اين خبر براي 15 روزه پيشه . )

با اين توصيفات ؛‌گيگا از نطر استفاده از پردازنده ؛ فعلا جلوتر از asus هستش ولي متاسفانه review اي به درد بخور از گيگا در نت پيدا نكردم كه بشه با خوندنش ؛‌ تصميم نهايي را گرفت .

اما نكته اي كه ميمونه اينه كه با توجه به پست tiyam عزيز ؛ ‌اگر قيمت t1005m حدود 850 تومن باشه ؛ اين قيمت به صرفه نيست و بايد منتظر بود تا ببينيم قيمت asus t101 با n550 يا n570 ؛‌حدودا چقدر ميشه و آيا اين مدل با اين دوتا پردازنده ؛‌به بازار ايران مياد يا نه .
    Last edited by payam_2k2; 13-05-2011 at 09:42. دليل: -

4. این کاربر از payam_2k2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

------ پست اضافي ------
    Last edited by payam_2k2; 13-05-2011 at 09:36.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

من می خام این dell inspiron 1090 رو بگیرم.
    820 قیمت دارم.
    منتها حتما می خام فتو شاپ رو تا حدودی جواب بده. البته نه فایلای خیلی سنگینشو.
    کسی میدونه رو اینا فتوشاپ نصب میشه یا نه و اصلا کار میکنه؟
    بنظرتون مثلا dell vestro 3300 بگیرم بهتر نیست. با توجه به اینکه 200-300 گرم بیشتر اختلاف وزن ندارن?
    ممنون

در آغاز فعالیت ًArya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

850 تومن واسه این مشخصات مناسبه؟؟؟!!!!! پردازنده انم 550 و گرافیک اینتل 3150
    فکر نکنم این پردازنده و گرافیک بتونه فیلمهای فول اچ دی رو نشون بده ...
    عرض کنم که من T1000P رو دیدم ،قیمتش 650 تومن بود ، T1005 رو اطلاعی ندارم ، ولی با توجه به اینکه فقط CPU فرق میکنه بعید میدونم 200 تومن گرونتر باشه

منظور من از قیمت مناسب هم اینه که من همین حدودا میخوام هزینه کنم و این حدود قیمت برام مناسبه ، وگرنه اطلاعاتم در حدی نیست که بگم واسه این مشخصات چه قیمتی مناسبه ، و در این زمینه کمک میخوام
    - - - - -
    یه تبلت میخوام که:
    -سبک و جمع و جور باشه ("10~"12) که معمولاً همراهم داشته باشم؛
    -سیستم عامل ویندوز7 و استفاده ی نرم افزاری سبک در حد آفیس و دیکشنری و کتاب خوندن و... و پخش خوب فیلم و موسیقی؛
    -برای وبگردی و کارهای اینترنتی مناسب باشه؛
    -با کی برد و حتی الامکان مولتی تاچ باشه؛
    -قیمت هم ترجیحاً زیر 700-750 تومن؛

ممنون میشم کمک کنید
    Last edited by ًArya; 14-05-2011 at 20:23.

8. این کاربر از ًArya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

من می خام این dell inspiron 1090 رو بگیرم.
    820 قیمت دارم.
    منتها حتما می خام فتو شاپ رو تا حدودی جواب بده. البته نه فایلای خیلی سنگینشو.
    کسی میدونه رو اینا فتوشاپ نصب میشه یا نه و اصلا کار میکنه؟
    بنظرتون مثلا dell vestro 3300 بگیرم بهتر نیست. با توجه به اینکه 200-300 گرم بیشتر اختلاف وزن ندارن?
    ممنون
    عجب تبلت شیک و قشنگیه این Dell inspiron 1090 ، از نظر کانفیگ هم کمی بهتر از گیگابایت t1005 هست
    منم وسوسه شدم بگیرمش، ظاهراً همون چیزیه که میخوام

ضمناً سایت سرزمین قیمت 780 زده براش:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

10. این کاربر از ًArya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

آره اما سرزمین اهوازه! بمن گفت پولشو بریز به حساب تا بفرستیم برات تهران.
    منتها ترسیدم مورد پورد داشته باشه اونوقت باید هی تا اهواز بریم و بیایم!
    من با این لپ تاپ 2 تا مشکل دارم:
    1- نمیدونم فتوشاپ میشه باهاش کار کرد یا نه.
    2- مثل اینکه 2 و حداکثر 3 ساعت بیشتر باطری نداره که برای من خیلی کمه.
    اگه این دو تا حل بشه درنگ نمی کنم تو خریدش.
    حالا ما که هی پرسیدیم و کسی جواب نداد، اگه شما فهمیدی بگو تا با هم بریم بخریم

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

آره اما سرزمین اهوازه! بمن گفت پولشو بریز به حساب تا بفرستیم برات تهران.
    منتها ترسیدم مورد پورد داشته باشه اونوقت باید هی تا اهواز بریم و بیایم!
    من با این لپ تاپ 2 تا مشکل دارم:
    1- نمیدونم فتوشاپ میشه باهاش کار کرد یا نه.
    2- مثل اینکه 2 و حداکثر 3 ساعت بیشتر باطری نداره که برای من خیلی کمه.
    اگه این دو تا حل بشه درنگ نمی کنم تو خریدش.
    حالا ما که هی پرسیدیم و کسی جواب نداد، اگه شما فهمیدی بگو تا با هم بریم بخریم
    حداقل مشخصات مورد نیاز برای فتوشاپ CS5 با سیستم عامل ویندوز اینه:

• Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon® 64 processor
    • 1GB of RAM
    • 1GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)
    • 1024x768 display (1280x800 recommended) with qualified hardware-accelerated OpenGL graphics card, 16-bit color, and 256MB of VRAM
    • Some GPU-accelerated features require graphics support for Shader Model 3.0 and OpenGL 2.0

ظاهراً که کم و کسری نیست و برای ویرایشهای معمول با فتوشاپ که بعید میدونم مشکلی باشه ولی با توجه به سرعت سی.پی.یو شاید در کارهای سنگین تر مثل رندرینگ و HDR , ... سرعت سیستم بیاد پایین ، که اونم با توجه به اینکه Atom N550 دو هسته ای 4threads هست که میتونه رو سرعتش تاثیر مثبت داشته باشه بعید میدونم که اذیت کنه.
    جایی خوندم کسایی که با Asus Eee 1005HA-P که سیستم ضعیفتریه و سی.پی.یو Atom N280 رو با 1GB رم داره کار کردند، از فتوشاپ همچین تجربه ای دارند که در کارهای سنگین سرعتشون میاد پایین

در مورد باتری هم که همین سایت سرزمین اینطور نوشته:
    باتری این دستگاه یک باتری چهارسلولی 29WHr لیتیوم یون است که می‌تواند با یک بار شارژ بیش از ۴ ساعت عمر کند.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

آره اجرای فتوشاپ بصورت تئوری میشه گفت شدنیه اما فکر کنم مشکل اصلی رم کارت گرافیکش باشه که فکر کنم حداکثر تا 328 از روی رم شیر میشه. اونهم با وجود ویندوز سون هوم پرمیوم که خودش خیلی برا این سیستم سنگیه.
    البته من از مسایل فنیش خیلی سر در نمی ارم و برا همین ترجیح می دم از کسی که این لپ تاپو داره بدون واسطه بپرسم.
    درباره باطریش هم نباید خیلی رو حرف سازندگانش حساب کرد.
    من تو چند تا سایت خارجی که از توی گوگل سرچ کردم دیدم بدترین نمره رو بهش دادن و گفتن مشکل اصلیش همین باطریشه که با وای فای روشن حداکثر 3 ساعت تونستن ازش استفاده کنن.
    راستی...
    میشه باطریشو عوض کرد و 8 سلولی انداخت؟
    ...................................
    بهر حال شما اول بخر اگه خوب بود بگو ما هم بریم بخریم
    Last edited by payamakooo; 15-05-2011 at 14:40.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

توان مصرفي پردازنده ها هم مهمه و به طور مستقيم در ميزان شارژ باطري تاثير ميزاره.
    حداكثر توان مصرفي amd neo MV40 مقدار 15 واته ولي براي اتم n570 كه قويترين اتم اينتله ؛‌حدود 8 واته و اين يعني مصرف amd تقريبا دو برابر اتم. و پيرو اون ؛‌يعني ميزان شارژ كمتر براي باطري .
    در benchmark هم كه نگاه كنيم ؛‌ ميبينيم كه اتم تونسته تا حد زيادي به mv40 نزديك بشه ولي هنرش اين بوده كه وات مصرفيه اتم تقريبا نصفه mv40 هستش.
    فكر ميكنم يكي از فاكتورهاي مهم براي انتخاب نتبوكها و تبلتهاي كوچك ‌؛‌ميزان نگهداري شارژش باشه . بنابراين ميزان وات مصرفي هر قطعه در نت بوك ؛‌اهميت خاصي پيدا ميكنه .

با توجه به اينكه n570 بيش از 3-4 ماه نيست كه معرفي شده ؛ به نظرم بهتره كه كمي صبر كنيم تا نتبوكهايي با اين پردازنده ها هم به بازار بيان . البته n550 ؛‌ نزديك به يكساله كه به بازار معرفي شده و جايي خوندم كه asus t101 قراره با پردازنده اينتل n550 بياد به بازار .

البته گيگا ها رو كه داشتم بررسي ميكردم ؛‌ خوشبختانه در مدلهاي t1005 از اتم n550 استفاده شده كه فعلا نظرمو جلب كرده. t1000 اونو در نمايندگي آواژنگ رفتم ديدم ولي فروشنده ميگفت t1005 هنوز نيومده بازار. (‌اين خبر براي 15 روزه پيشه . )

با اين توصيفات ؛‌گيگا از نطر استفاده از پردازنده ؛ فعلا جلوتر از asus هستش ولي متاسفانه review اي به درد بخور از گيگا در نت پيدا نكردم كه بشه با خوندنش ؛‌ تصميم نهايي را گرفت .

اما نكته اي كه ميمونه اينه كه با توجه به پست tiyam عزيز ؛ ‌اگر قيمت t1005m حدود 850 تومن باشه ؛ اين قيمت به صرفه نيست و بايد منتظر بود تا ببينيم قيمت asus t101 با n550 يا n570 ؛‌حدودا چقدر ميشه و آيا اين مدل با اين دوتا پردازنده ؛‌به بازار ايران مياد يا نه .
    مصرف AMD Athlon II Neo k125 ا 12 واته ..... Ontario سری جدید پردازنده های amd ـه .. مصرفشون 9 واته c-60 با فرکانس 1333-1000 از نظر کارایی بین اتم n455 و n550 ـه .. احتمال هست که مدلای دیگه با فرکانس بالاتر تولبد بشه .. قیمت t1005m رو هم تو فروشگاه های اینترنتی زده بودن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •