تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 28 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 274

نام تاپيک: مقايسه omnia i900 با سونی اریکسون Xperia™ X1

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

كيفيت صدا در پخش موزيك در مورد اين دو گوشي چه جوريه؟؟؟و كيفيت صداي زنگش؟؟؟
    صدای امنیا رو میشه به راحتی 2 برابر کرد!! در حالت عادی هم صداش بد نیستت زیاد!

آخر فروم باز Amin.M.1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    طهرون

پيش فرض

این سوالات رو کسی میتونه جواب بده؟

1-آیا میشه بدون قلم با امنیا راحت تایپ کرد یعنی میشه فقط با انگشت باهاش کار کرد؟ چون از دیکشنری زیاد استفاده میکنم واسم خیلی مهمه
    2-حساسیت صفحه این دو گوشی در مقایسه با هم چطوره. منظورم حساسیت تاچ هست؟
    3-آیا رزولوشن بالاتر اکسپریا در کارکرد هم تفاوت خودش رو نشون میده؟
    4-
    کیفیت صفحه این دو گوشی در مقایسه با هم چطوره؟ میدونم اکسپریا بالاتره ولی میخوام بدونم در عمل هم نشون میده؟
    5-آیا 0.2 اینچ بزرگتر بودن امنیا ارزش داره که آدم به خاطرش از اکسپریا صرف نظر کنه؟
    6-من نمیدونم با توجه به قریتر بودن سی پی یو در امنیا ولی بیشتر بودن حافظه رم و رام در اکسپریا کدوم این موارد مهم تر هست و کدوم در آینده بیشتر آدم رو دچار مشکل میکنه چون من هر کدوم رو بگیرم تا 2 سال دیکه عوض نمیکنم و همون دستمه؟
    7- آیا نداشتن شتاب سنج اکسپریا مهمه حالا اگه شتاب سنج نباشه چی میشه مثلا؟
    8-آیا با اکسپریا هم میشه راحت فیلم دی؟د به خاطر ال سی دی کوچکترش

با اطمینان میگم اگه ای موارد بررسی بشه همه چیز روشن میشه حیف که همه بچه های فعال انجمن تو این تاپیک شرکت نکردن

آخر فروم باز hesamkowsar's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    ایران سبز

پيش فرض

1-آیا میشه بدون قلم با امنیا راحت تایپ کرد یعنی میشه فقط با انگشت باهاش کار کرد؟ چون از دیکشنری زیاد استفاده میکنم واسم خیلی مهمه
    4-
    کیفیت صفحه این دو گوشی در مقایسه با هم چطوره؟ میدونم اکسپریا بالاتره ولی میخوام بدونم در عمل هم نشون میده؟
    5-آیا 0.2 اینچ بزرگتر بودن امنیا ارزش داره که آدم به خاطرش از اکسپریا صرف نظر کنه؟
    6-من نمیدونم با توجه به قریتر بودن سی پی یو در امنیا ولی بیشتر بودن حافظه رم و رام در اکسپریا کدوم این موارد مهم تر هست و کدوم در آینده بیشتر آدم رو دچار مشکل میکنه چون من هر کدوم رو بگیرم تا 2 سال دیکه عوض نمیکنم و همون دستمه؟

با اطمینان میگم اگه ای موارد بررسی بشه همه چیز روشن میشه حیف که همه بچه های فعال انجمن تو این تاپیک شرکت نکردن
    دوست عزیز من سوالات مربوط به اکسپریا رو میدونم و جواب میدم
    3.رزولوشن صفحه اکسپریا در نشان دادن عکس های با کیفیت و مخصوصآ نمایش فیلم مشخص میشه...
    5.نه 0.2 اینچ فرقی نمیکنه...اگه صفحه 3.5 داشت چرا فرق میکرد
    6.اگر هر کدوم رو بگیری طوری طراحی شدن که 1 سال دیگه جفتشون یه گوشی میدن بیرون که مجبور میشی عوض کنی.این قانون دنیای الکترونیکیه...ولی جفتشون تا 2 سال نرمال ساپرتت میکنن
    7.فقط صفحه رو میچرخونی تصویر نمیچرخه...!و بازی هایی که با شتاب سنجه نمیتونی بازی کنی
    8.بله میشه.اونم خیلی خوب.با کیفیت بالا و فریم ریت 30 و بیتریت 1200 و بیتریت صدا تا 320 کیلو بیت در ثانیه و رزولوشن 800*480...من خودم تا الان 4 تا فیلم کامل دیدم...خیلی حال داد..البته هدفون بزاری بعده نیم ساعت اصلا نمیفهمی داری تو مانیتور 3 اینچی فیلم میبینی

4. 2 کاربر از hesamkowsar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Masih60's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

1- رزولوشن مافوق تصور Xperia، کوچکترین detail ها رو با بالاترین کیفیت نشون میده در حالی که توی اومنیا هم صفحه بزرگتره و هم رزولوشن کمتر که باعث میشه تصویر به کیفیت تصویر Xperia نباشه. اما این بررسی منوط به قبل از استفاده هست! شما موقع استفاده متوجه موارد دیگه ای میشی. به عنوان مثال موقع نمایش فیلمها، و موقع نمایش یه صحنه انفجار شما نیاز به دیدن detail زیادی نداری (هرچند این detail بهتر باعث بهتر دیده شدن فیلم میشه) اما نکته قابل توجه در مورد Xperia، تعداد رنگ پشتیبانی شده این گوشی هست که بسیار پایینتر از اومنیا هست (یک چهارم تقریبا!). 65K به 256K که تفاوت قابل ملاحظه ای هست. اگر Xperia رنگ بیشتری رو ساپورت میکرد شما میتونستی رزولوشنش رو به عنوان یه نقطه قوت بسیار قابل حساب در مقابل اومنیا حساب کنی اما با این تعداد رنگ پایین درست مثل این میمونه که شما باید از بین یک تصویر سیاه و سفید با detail بالا و یک تصویری با detail پایینتر ولی رنگی یکی رو انتخاب کنی. حالا به نظرت کدوم به چشمت زیباتر میاد؟ رنگی یا سیاه و سفید؟

2- به صرف گفتن اینکه دوربین 5 مگاپیکسل هست و اون یکی 3.2 مگاپیکسل نمیشه به قدرت یا ضعف یه گوشی پی برد. درسته که اومنیا از لحاظ کیفیت عکسبرداری از Xperia بالاتره ولی این تنها نصف قضیه هست. بقیه اش برمیگرده به امکانات فوق العاده عکس برداری در اومنیا که به جرات میتونم بگم شما در هیچ گوشی دیگه ای (و حتی در بسیاری از دوربین های عکاسی دیجیتالی هم نمیتونید پیدا کنید)، جایی که نزدیک به 10 تا 20 حالت مختلف عکاسی از هر عکاس مبتدی یه عکاس نیمه حرفه ای میسازه.

3- شما اگر مدتی از گوشیهای ویندوز موبایل استفاده کنید، خواهید دید که از یک تعداد محدودی نرم افزار بیشتر استفاده نمیکنید (شاید حداکثر 10 یا 15 تا). برای همین فضای خیلی زیاد هم کاربرد چندانی براتون نخواهد داشت. بخصوص وقتیکه بدونید اومنیا مجهز به سیستمی هست که بصورت اتوماتیک تشخیص میده که کدوم نرم افزارها نیاز به نصب در حافظه اصلی دارند و کدومها نیاز به نصب در My Storage. برای همین با خیال راحت میتونید تمام نرم افزارها رو توی My Storage نصب کنید.
    به عنوان مثال زمانی که من تازه گوشی رو گرفته بودم و مرتب نرم افزارهای جدید رو نصب میکردم زمانی رسیده بود که نزدیک به 40 نرم افزار روی گوشیم نصب کرده بودم ولی فقط 10 مگابایت از فضای داخلی گوشیم پر شده بود.

4- بدترین مزیت Xperia!!! داشتن کیبرد برای Xperia منجر به اضافه شدن وزن فوق العاده زیاد و ابعاد بزرگتر شده. در حالیکه صفحه کاملا لمسی اومنیا که به نظر من بعد از آیفون و F480 بهترین صفحه لمسی جهان در حال حاضر هست نیاز شما رو حتی به قلم کاملا برطرف میکنه. واقعا به نظر من کیبرد برای گوشیهای ویندوز موبایل یک چیز اضافه هست. مخصوصا اگر لمسی باشند.

5- فقط 512 مگابایت برای حافظه داخلی حتی شما رو از دیدن یک فیلم عادی 700 مگابایتی DIVX محروم میکنه! و هیچ وقت نمیتونید لذت گوش کردن به موزیکها و فیلمهای دلخواهتون رو اونطوری که توی اومنیا هست بچشید. البته روی این نکته هم تاکید میکنم که نه اومنیا و نه Xperia هیچ کدوم به عنوان موزیک فون ارائه نشدند! ولی اومنیا به غیر از صداش در بقیه زمینه ها هیچ چیزی از یک موزیک فون کم نداره و صداش هم از نظر GSMArena در حد Good توصیف شده.

6- شما اصلا به موارد نوشته شده توی سایتها در زمینه باطری نمیتونی دقت کنی. این مقادیری که برای عمر باطری نوشته میشه غالبا تحت شرایط خاص بدست میاد. حتی موارد نوشته شده در مورد اومنیا هم از واقعیت بیرونی به دور هست. ولی میتونی به مشخصات فنی باطری هر دو دستگاه دقت کنی. اومنیا 1440 و Xperia 1500 هستند که مشخصا Xperia بالاتر قرار داره هرچند باطری قوی داشتن هم ملاکی برای خوب نگه داشتن شارژ نیست بلکه نرم افزارهای نصب شده بر روی گوشی، رام گوشی و نرم افزارهای مدیریت شارژ هستند که میزان مصرف شارژ رو تعیین میکنند. در این زمینه اومنیا در بهترین حالتش و با بیشترین مصرفش (به غیر از Wifi) حدودا تا سه الی چهار روز میتونه شارژ رو نگه داره. در مورد Xperia و مصرف باطریش چون اطلاعی ندارم اظهار نظر نمیکنم.

امیدوارم مفید بوده باشه!

6. 3 کاربر از Masih60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hesamkowsar's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    ایران سبز

پيش فرض

اگر رنگهاشو کنار هم ببینی امینا در کنار اکس پریا سیاه سفیده.65K و 256K درسته.اما کیفیت واقعیی شو دیدم.اونم یه عکس در دو گوشی...اکسپریا رنگهارو زنده تر نشون میده.مخصوصآ سبز زرد ابی قرمز...اما امینا همون عکسو با رنگ های بی حال نشون میده.
    بعد یه سوال masih60...شما اکسپریا و امینا رو کنار هم مقایسه کردید یا از رو مشخصات میگید؟چون اول پست گفتید رنگها یک چهارم امینا هست...هر کس ببینه میگه 3 تا 4 برابر بیشتر از امیناست...تو مشخصات iphone هم کیفیت تصویرو 16 مگ نوشته اما...ببین...

و یه موضوع دیگه...اکسپریا فیلم و غیره را 2 برابر امینا میتونه پخش کنه.در حالی که بیتریت 750 برای یه فیلم کامل و 100 برای کلیپ کوتاه کانورت شد امینا با لگ پخش میکرد و اکسپریا 1200 برای فیلم کامل و 1500 برای فیلم کوتاه رو به راحتی پخش میکرد.به زودی یه عکس مشترک رو دو گوشی امینا و اکسپریا میزارم و ازشون با یه دوربین حرفه ای عکس میگشرم که ببینید کیفیت 4/1 یا 4 برابر...تازه نور صفحه جفتشونم رو 100 بزاری امینا انگار رو 80 .بک لایت اکسپریام قوی تره.

8. 3 کاربر از hesamkowsar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_MacBook_Apple's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

4-

۱- بله . بخاطر فن آوری تاچ ویز امنیا کاملاْ از قلم بینیاز شده و برای همین جای قلم نداره.
    ۲- مال اکسپریا رو تست نکردم اما مال امنبا جزو بهترینهاست.
    ۳- در کار کرد خیر و اما توی بعضی عکسها شاید.
    ۴- همون جواب مورد۳
    ۵- اگه تو کار فیلم دیدن باشی . آره خیلیم ارزش داره. شاید ۲.۰ اینج کم به نظر بیاد . اما ما راجع به گوشی صحبت می کنیم نه کامپیتر و برای گوشی ۲.۰ اینج خیلی هم کم نیست.
    ۶- کمتر بودن رم و رام امنیا تاثیری توی کارکرد نداره . اما اکسپریا به وضوح گوشیه کندیه و کمتر بودن سرعتشو با ۲ دقیقه کار کردن متوجه می شی. خصوصاْ موقع اجرای xpanel و لند اسکیپ شدن.
    ۷- با توجه به عرضه شدن برنامه و باریهایی برای شتاب سنج که هر روز هم بیشتر می شن . به زودی نداشتن شتاب سنج تبدیل میشه به یه ضعف بزرگ.
    ۸- با هر گوشی می شه فیلم دید . اما خب مصلمه که برای فیلم دیدن امنیا خیلی بهتره . چون هم صفحش بزرگتره و هم استاندارد فیلمه . هم کدکت های Divix داره که به راحتی می شه با تاچ پلیر یا مدیا پلیر بدون نیاز به هیچ نرم افزاری فیلمهای Divix رو نگاه کنی. همچنین بخاطر حافظه ۱۶ گیگا بایتیش به راحتی می تونی هر چند تا که می خوای فیلم Divix با هر حجمی بریزی روش و ببینی.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_MacBook_Apple's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اگر رنگهاشو کنار هم ببینی امینا در کنار اکس پریا سیاه سفیده.65k و 256k درسته.اما کیفیت واقعیی شو دیدم.اونم یه عکس در دو گوشی...اکسپریا رنگهارو زنده تر نشون میده.مخصوصآ سبز زرد ابی قرمز...اما امینا همون عکسو با رنگ های بی حال نشون میده.
    بعد یه سوال masih60...شما اکسپریا و امینا رو کنار هم مقایسه کردید یا از رو مشخصات میگید؟چون اول پست گفتید رنگها یک چهارم امینا هست...هر کس ببینه میگه 3 تا 4 برابر بیشتر از امیناست...تو مشخصات iphone هم کیفیت تصویرو 16 مگ نوشته اما...ببین...

و یه موضوع دیگه...اکسپریا فیلم و غیره را 2 برابر امینا میتونه پخش کنه.در حالی که بیتریت 750 برای یه فیلم کامل و 100 برای کلیپ کوتاه کانورت شد امینا با لگ پخش میکرد و اکسپریا 1200 برای فیلم کامل و 1500 برای فیلم کوتاه رو به راحتی پخش میکرد.به زودی یه عکس مشترک رو دو گوشی امینا و اکسپریا میزارم و ازشون با یه دوربین حرفه ای عکس میگشرم که ببینید کیفیت 4/1 یا 4 برابر...تازه نور صفحه جفتشونم رو 100 بزاری امینا انگار رو 80 .بک لایت اکسپریام قوی تره.
    البته توی عکسهایی که گذاشتید به وضوح می شه فهمید که کیفیت عکس آیفون از همه بالاتره . بعدش هم n 95 بعد اکسپریا...
    فقط نور صفحه اکسپریا رو بیشتر کردن که جور دیگه ای به نظر بیاد.
    کاملاْ هم مشخصه که توی صفحه آیفون نور انداختن که بی کیفیت به نظر برسه . اما با این حال هم کیفیت بالایی داره.
    Last edited by ali_MacBook_Apple; 18-02-2009 at 16:26.

پروفشنال Mah12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

البته توی عکسهایی که گذاشتید به وضوح می شه فهمید که کیفیت عکس آیفون از همه بالاتره . بعدش هم n 95 بعد اکسپریا...
    فقط نور صفحه اکسپریا رو بیشتر کردن که جور دیگه ای به نظر بیاد.
    کاملاْ هم مشخصه که توی صفحه آیفون نور انداختن که بی کیفیت به نظر برسه . اما با این حال هم کیفیت بالایی داره.

در ضمن کی گفته که رزولوشن بالاتر خودشو نشون نمیده؟ برید یه فایل pdf باز کنید وقتی مجبور شدی 100 بار چپ و راستش کنی تا صفحه رو بخونی متوجه فایدش میشی.

شما ها (منظور هر کسی که داره بجای مشاوره انگار داره جنسشو میفروشه هستم) بهتر مشاوره ندید آقا امین شما هم بهتره بری تو سایتای خارجی بررسی هر 2 گوشی رو بخونی خودت تصمیم بگیری اینجوری فقط گمراه میشی.
    سپاسگذارم
    Last edited by Mah12; 18-02-2009 at 18:10.

12. 3 کاربر از Mah12 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه xxl2005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

من فقط یک چیز رو توضیح بدم که با چشم غیر مسلح تشخیص بین 65 هزار رنگ 256 هزار رنگ و 16 میلیون رنگ خیلی مشکله یعنی اگر رزلیشن , سایز صفحه , نوع عکس , روشنایی و درخشندگی و ... با هم برابر باشه و فقط تعداد رنگ ها فرق کنه با چشم غیر مسلح تشخیصش خیلی سخت و تا حدودی غیر ممکنه !!! البته در موارد استثنایی هم ممکنه تشخیصش راحتر تر بشه ولی در کل سخته و مهم سایز صفحه ( کوچتر بشه فشردگی میره بالا ) و رزولیش هست . این مطلب هم ربطی به موبایل و ppc نداره و یک مطلب کلی هست و گفته من هم نیست و یک مطلب علمی هست !!!

14. 3 کاربر از xxl2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Masih60's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

اگر رنگهاشو کنار هم ببینی امینا در کنار اکس پریا سیاه سفیده.65K و 256K درسته.اما کیفیت واقعیی شو دیدم.اونم یه عکس در دو گوشی...اکسپریا رنگهارو زنده تر نشون میده.مخصوصآ سبز زرد ابی قرمز...اما امینا همون عکسو با رنگ های بی حال نشون میده.

دوست عزیز،
    قبل از اینکه جواب شما رو بدم بگم که بنده هیچ تعصبی نه روی اومنیا (گوشی خودم) و نه روی برند سامسونگ ندارم! تعصب من فقط روی یه چیز هست و اون هم تکنولوژی برتره! برای همین اگر واقعا به این نتیجه رسیده باشم که واقعا یک گوشی برتری بر گوشی دیگه داره بدون تردید خواهم گفت!
    در جواب سوال شما باید بگم، خیر! بنده این دو گوشی رو در کنار هم مقایسه نکردم و حرف شما رو هم قبول دارم که در تست از نزدیک واقعیات خیلی تغییر میکنه (همونطور که در مورد باطری خودم گفتم) اما حالا که شما قصد مقایسه کردن دارید بنده هم با کمال میل این مقایسه رو انجام میدم تا ببینم اگر دارم اشتباه میکنم متوجه اشتباهم بشم چرا که یکی از بهترین دوستان من در حال حاضر بین Xperia و اومنیا دو دل هست و برای کمک به شناخت بهتر اون هم که شده سعی میکنم اطلاعاتم رو در زمینه Xperia بالاتر ببرم...
    حرف شما رو در مورد پخش فیلم به هیچ عنوان قبول ندارم. بنده که خودم آرشیو فیلم و ویدئو دارم تا بحال نشده که چیزی روی این گوشی بریزم و با لگ پخش کنه. جالب اینکه رزولوشن لب تاپ من در حال حاضر روی 800*1280 تنظیم شده و فیلمهایی من دارم که وقتی Full Screen میکنم، بجای اینکه بزرگتر بشه، کوچیکتر میشه (فکر کنم حدودی دستت اومده باشه که چه رزولوشن و به تبع اون بیت ریت وحشتناکی دارن!) با این حال روی این گوشی بغیر از 10 ثانیه اولش بقیه اش درست میشه که اون هم فکر کنم بخاطر لود شدن برنامه در حافظه باشه. شاهد این حرف من هم مقایسه زیر هست:

در مورد تصاویری هم که گذاشتی بنده به هیچ عنوان نه این تصاویر و نه تصاویری از این دست رو قبول ندارم! الان دو نمونه از مثالهاش رو خدمتتون عرض میکنم:
    من خودم با ادمین یکی از این سایتهای خارجی که حرف میزدم (Private) خیلی راحت میگفت ما براحتی شرایط تست رو نابرابر میگیریم تا گوشی که مدنظر خودمون هست امتیاز خاصی رو کسب کنه.
    و نمونه دیگه اش هم تست اخیر شرکت معظم مایکروسافت برای رده بندی گوشیهای برتر سه ماهه نخست 2009 بود که به راحتی و با دلایلی بسیار ساده لوحانه و فقط به خاطر حل مشکلاتی که با HTC داشتند، گوشیهای بیخود HTC رو بالاتر از اومنیا و Xperia قرار دادند. این مطلب رو هم یکی از مهندسین ایرانی مایکروسافت به من گفت که از دوستان نزدیکم هست.
    اگر قرار به مقایسه های اینچنینی بود بنده به راحتی ده ها مقایسه رو که در سایتهای معتبری مثل GSMarena و Modaco قرار داره رو میتونستم اینجا بیارم.
    شما اگر خودت یه تست بذاری اینجا بنده خیلی بیشتر قبول میکنم تا تستی رو که سایتهای دیگه میذارن این رو گفتم که بدونی بدون هیچ غرض ورزی دارم حرفم رو میزنم.

و در پایان یه سوال مهم! به نظرت چرا همه جا اومنیا رو با HTC مقایسه میکنن نه با Xperia؟ شاید دلیلش این باشه که همه منچستر رو با چلسی مقایسه میکنن نه با وادفورد!! (مثال یه مقدار اگزجره بود واسه اینکه منظورم رو بهتر درک کنی).
    Last edited by Masih60; 18-02-2009 at 20:04.

16. این کاربر از Masih60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •