تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 53

نام تاپيک: مکاتب ادبی

اگه نباشه جاش خالی می مونه N.P.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض اگزیستانسیالیسم

اگزیستانسیالیسم(Existentialisme )

سیستم فکری که بر اساس آزادی انسان ساخته شده است. فرمول کلیدی اگزیستانسیالیسم عبارت "تقدم وجود بر ماهیت" است بدین معنی که طبیعت واقعی من پیش از اینکه من بوجود بیایم وجود نداشته است.این وجود من است که همراه با کارهایی که انجام می دهم ماهیت مرا می شناساند.

اگزیستانسیالیسم نقطه مقابل جبر گرایی است. در جبر گرایی انسان به عنوان فردی که دارای سرنوشت محتوم است شناخته شده است موجودی که تقدیرش از قبل نوشته شده در حالیکه در اگزیستانسیالیسم که سارتر مشهورترین معرف آنست این انسان است که در موقعیتها و در دو راهی ها تصمیم می گیرد که چه راهی را انتخاب کند. او در این انتخاب آزاد است و نباید از سنت ورسم ورسوم پیروی کند.بر این اساس است که سارتر از پذیرش جایزه نوبل ادبیات خودداری کرد.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض انتیمیسم

انتیمیسم(Intimisme )

اصطلاح انتیمیسم در مورد آن دسته آثار ادبی و فیلم ها بکار می رود که روی ترسیم زندگی درونی قهرمان اثر و روانشناختی او متمرکز شده است.همچنان که از معنی واژه بر می آید .انتیم به معنی درون می باشد.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض کوبیسم

کوبیسم(Cubisme )

جنبش هنری ابتدای قرن 20 که با نقاشی های پیکاسو و براک به اوج رسید.نقاشی های آندو باعث تحول عمیق نقاشی در اروپاشد.
    بی شک کوبیسم تحت تاثیرهنر سیاهپوستان بود. کوبیسم از واقع گرایی جدا می شود و برای یک سوژه خاص نقطه نظرات را افزایش می دهد.
    کوبیسم در ادبیات باعث پیدایش کالگرام های آپولینر شد. یعنی همان ترکیب شعر و تصویر.

آخر فروم باز persian365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اینترنت

پيش فرض

واقعا جالب بود
    از هر دوتاتون تشکر می کنم
    ادامه بدید

داره خودمونی میشه sophie.mim's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

خیلی عالیه . می تونین چند تا کتاب خوب( و غیره تخصصی البته) برای سبک شناسی و آشنایی با مکاتب ادبی بهم معرفی کنید؟ مرسی.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

خیلی عالیه . می تونین چند تا کتاب خوب( و غیره تخصصی البته) برای سبک شناسی و آشنایی با مکاتب ادبی بهم معرفی کنید؟ مرسی.
    سلام دوست عزیز.
    اگه میخواین در موردمکاتب ادبی بیشتر بدونین به کتاب "مکتب های ادبی" که نویسندش آقای سید حسینی هست مراجعه کنین.
    Last edited by N.P.L; 03-06-2007 at 00:29.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض ایلومینیسم

ایلومینیسم(Illuminisme )

جریان فکری فلسفی و مذهبی که در آن شناخت خدارااز تنها از طریق الهام بر دل و تماس مستقیم امکان پذیر می داند. کانت( Kant) بالزاک( Balzac) بودلر(Baudelaire ) نروال (Nerval )از این مکتب تاثیر گرفتند. این جنبش در قرن 18 نیز از مهمترین جنبش های فکری بود.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض امپرسیونیسم

امپرسیونیسم(Impressionnisme )

نهضت فکری که نقاشی را در ربع آخر قرن 19متحول کرد. امپرسیونیست ها در پی ثبت واقعیت در گذر بودند. امپرسیونیسم از ارائه صحنه های تاریخی فاصله می گیرد چرا که سوژه های ساده بهتر به آنها اجازه می دهد تا به آنچه که احساس می کنند بپردازند.
    شخصیت های اصلی این جریان مونه(Monet ) سیسلس (sisley ) پیسارو(Pissaro )رونوار(Renoir )می باشند. نقاشان انگلیسی تورنر(Turner ) و مانه(Manet ) جزو طلایه داران این جریان اند.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با سلام اگرمیشه اطلاعات بیشتری در مورد مکتب کاسموپولیتیسم را به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بفرستید

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام اگرمیشه اطلاعات بیشتری در مورد مکتب کاسموپولیتیسم را به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بفرستید
    سلام دوست من.
    اگه املای لاتینیش رو میدونین بگین تا اگه تونستم کمکتون کنم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •