تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 51

نام تاپيک: راهنمايي كنيد

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    در حال حاضر، لفظ #C و C#.Net یکی است.
    یعنی طرف حال دارد، میگویید C#.Net، حال ندارد میگوید #C.

همین الآن هم در گفتار عرف جامه شاید برنامه ای که با ++VC و VC++.Net نوشته شده بوده باشد را بگوییم با C نوشته.
    (
    شنونده اگر برنامه نویس نیست که اصلاً برایش فرقی نمیکند و نه C را میفهمد و نه VC++.Net را،
    شنونده هم که برنامه نویس باشد که میفهمد برنامه ای ویژوالی و تحت ویندوز را با چه C ای میتوان نوشت.
    )

اگه به نظر میرسد نسخه ای از #C وجود داشته، که بعداً مایکروسافت آنرا به C#.Net تکامل داده ولی مطمئن نیستم.

==============

پیشنهاد میکنم شما اول نوع سیستم و سیستم عامل هدف خود را مشخص کنید، چون تحت سیستم عامل کامپایلر خیلی از مباحث فرق میکنید ... (با همه میتوانید تحت نواده ای از C کدنویسی کنید ولی انتخاب همان نواده مهم خواهد بود.)
    - میخواهید خودتان سازنده سیستم عامل PC باشید ...
    - میخواهید تحت Linux و Unix برنامه بسازید ...
    - یا همان Windows را میپسندید ...
    - یا اصلاً میخواهید در PC نباشد و تحت تجهیزات و میکروپروسسورهای دنیای الکترونیک کار کنید ...

چون به نظرم می آید شما همچنان در این بخش تردیدهایی دارید، و انتخاب پلتفرم مقدم بر انتخاب زبان است.

2. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mahdi7s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

14

همان طور كه شما مي گيد من در انتخاب پلتفرم شك و ترديد دارم
    ...
    - میخواهید خودتان سازنده سیستم عامل PC باشید ...
    - میخواهید تحت Linux و Unix برنامه بسازید ...
    - یا همان Windows را میپسندید ...
    - یا اصلاً میخواهید در PC نباشد و تحت تجهیزات و میکروپروسسورهای دنیای الکترونیک کار کنید ...

چون به نظرم می آید شما همچنان در این بخش تردیدهایی دارید، و انتخاب پلتفرم مقدم بر انتخاب زبان است.
    راستش از تمام اين كارهايي كه گفتيد خوشم مياد و اگه قدرتشو داشته باشم همشو يادبگيرم اين كارو مي كنم
    دوست عزيز شما لطف كنيد در مورد هر كدوم از اين راه ها توضيح جامع و مختصري بديد و بگيد بايد چه كارهايي انجام بدم و چه چيزها و زبان هايي را ياد بگيرم تا بتونم كار مورد نظر رو انجام بدم

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    من ترجیح میدم یک چیز را بلد باشم ولی عمیق بلد باشم به اون مثل هندوانه و دست هم اعتقاد دارم ... نتیجتاً اطلاعاتی در مورد بند 1) و 2) ای که گفتم ندارم و تمایلی هم به یادگیری اش ندارم، در خصوص این دو مورد من تخصصی ندارم و نمیتوانم کمک حقیقی بکنم.
    (معمولاً اکثر افرادی که میخواهند همه چیز را با هم داشته باشند، به هیچ کدام نمی رسند .... )

گرچه ظاهراً میتوان با نواده ای از C در هر چهار مورد فعالیت کر ولی تسلط بر هر کدام از این چهار مورد خود دنیایی مستقل دارد ...

_ در خصوص طراحی سیستم عامل باید توجه داشته باشید که فقط یک نرم افزار ساده نیست، شما باید بتوانید اطلاعات سخت افزاری بسیار بالایی هم داشته باشید و انواع تجهیزات جانبی متصل شده به رایانه سرویس بدهید و اینکه شرکتهای سخت افزاری هم سیستم عامل شما را به رسمیت بشناسند و وقت بگذارند و سیستم عامل شما را یادبگیرند و برای تجهیزاتشان درایور سیستم عامل شما را هم عرضه کنند.

=====

_ در خصوص لینوکس هیچ چیز نمیدانم، من همان ویندوز قفل شکسته را ترجیح میدهم.
    ولی کم کم دارد بیشتر مطرح میشود، در هر وصرت از داس بهتر است!!!!

=====

_ تمام این بحث های گذشته من تحت ویندوز بود و نمیدانم چه مطلب جدیدی میتوانم اضافه کنم.
    شما میتوانید با Delphi و C بورلند و VC هم تحت ویندوز کد نویسی کنید ولی تحت ویندوز(دسکتاپ-وب-بازی-WinCE وسایل قابل حمل-XBox و...) گزینه ای کاربردی تری از دات نت پیدا نخواهید کرد.
    مخصوصاً که در نسخه حالا دات نت مجهز به LINQ و WPF و XNA و... هم شده است.
    با LINQ خیلی ساده و در چند خط کد کوتاه میتوانید مثل زبان SQL روی داده های گروهی و حجمی در برنامه کار کنید...
    چند مثال بشدت ساده از LINQ را میتوانید در زیر مشاده کنید.
    forum.p30world.com/showthread.php?p=3099637#post3099637

WPF هم DirectX و کارت گرافیکی را به صحنه برنامه های معمولی می آورد، در نوع خود حیرتاور است.
    dos چندان گرافیکی نبود بعد gdi ویندوز امد که محیطی دوبعدی داشت با button و textbox و...
    حالا مایکروسافت با عرضه wpf موتور DirectX را از انحصار برنامه های خفن خارج کرده و شما میتوانید اشیای فرم خود را در محیط دو یا سه بعدی چیدمان کنید و مثلاً یک دکمه نیمه گرد به سمت مانیتور و در عمق داشته باشید ... !

XNA هم امکان طراحی شبیه سازهای سه بعدی و بازهای رایانه ای تحت DirectX و PC و XBox را به سادگی بیشتر از قبل در دات نت مقدور میسازد.

ASP.Net هم به شما اجازه میدهد تا تحت وب به طراحی سایت بپردازید، مثل سایتهای microsoft و ibm و intel و amd و...

و...

(توضیح بیشترم در مورد ویندوز به خاطر این است که اطلاعات بیشتری دارم و اگر میتوانستم در خصوص لینوکس هم توضیح میدادم.)

=====

_ مدارات میکروپروسسوری به شدت وابسته به نوع پردازنده هستند و شما باید با سینتکس کلی زبان (مثلاً C) آشنا باشید و مدارات دیجیتال را هم تا حدودی بلد باشید، سپس باید برای هر میکروپروسسور خاص که مد نظر دارید وقت بگذارید و عملکرد مخصوصش و دستورات خاص کامپایلرش را یاد بگیرید.
    مثل 68000 و Z80 و 8051 و... و در حال حاضر 80C196 و AVR و... (مثلاً برای AVR و تحت C باید CodeVision را یاد بگیرید.)

=====

مجدداً پیشنهاد میکنم اول تکلیف اولویت انتخاب پلتفرم را برای خودتان حل کنید، اگر وقت کردید میتوانید اولویت های بعدی دلخواهتان را هم یادبگیرید.
    داشتن هدف مشخص خیلی میتوانند کمک کننده باشد.

موفق باشید.
    Last edited by _H2_; 06-11-2008 at 16:56.

5. 2 کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

ممنونم از توضيح جامع و مختصرتون

راستش من اين يه بند آخري(تجهيزات و ميكروپروسسورهاي الكترونيك) رو نفهميدم اگه ميشه در موردش جامع تر و با زبان ساده تر توضيح بدين

اگه نباشه جاش خالی می مونه Ho$∑∫N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    یه جهنم دره ای روی کره ی زمین

پيش فرض

اصلا لزومی نیست که حتما از دات نت استفاده کنید. میتونید از qt استفاده کنید. مزیت اصلی این فریم ورک اینه که شما برنامه ای مینویسید که به معنای واقعی کلمه مولتی پلتفورم است. یعنی مثلا شما در یک شرکت تولید نرم افزار فعالیت دارید. در این شرکت شما قصد تولید نرم افزار برای سیستم عامل های مختلف را دارید. مثلا برای MAC OS 10 و W XP و Solaris . خوب شما دست به کار شده و کد نویسی را آغاز میکنید. حال فرض بر این میگیریم که ساخت نرم افزار شما برای ویندوز پایان میگیرد. حال نوبت به ساخت نرم افزار برای مکینتاش است و در نتیجه شما باید دوباره نویسی انجام دهید. اما اگر شما با استفاده از فریم ورک qt برنامه نویسی کنید میتوانید همان کدی را که برای ویندوز کامپایل کرده اید را در محیط مکینتاش برای مکینتاش کامپایل کنید و برنامه را بدون کوچکترین تغییری پورت کتید. هم اکنون شرکت های بزرگی از qt استفاده میکنند مانند google,skype,waltdisney و ... . در پست های بعدی بیشتر توضیح میدم.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    راستش من اين يه بند آخري(تجهيزات و ميكروپروسسورهاي الكترونيك) رو نفهميدم اگه ميشه در موردش جامع تر و با زبان ساده تر توضيح بدين
    این برنامه نویسی خالص نیست ولی بالاخره نوعی برنامه نویسی است و برای تکمیل بحث عنوانش کردم، در واقع شاید بیشتر جنبه الکترونیکی داشته باشد تا برنامه نویسی.

یک سری cpu های کوچک وجود دارد که خودشان مجهز به RAM و ROM و انواع تجهیزان جانبی دیگر هستند...
    به اینها میکروپروسسور گفته میشود که شاید هزاران بار کوچک شده PC باشند!

مثلاً یک چیپ AVR-ATMega64 شامل:
    CPU:8Bit-16MHz
    RAM:4KByte
    EEPROM:2KByte
    Flash:64KByte
    A/D-10bit
    2*Serialport
    5*Port
    PWM

و... میباشد.

(
    در لینک زیر میتوانید اطلاعات چند میکرو دیگر را مشاهده کنید:
    forum.p30world.com/showthread.php?p=2991877#post2991877
    )

یعنی یک آی سی کوچک است و هم یک رایانه کوچک!
    معروفترین کامپایلرهای AVR هم codevision است که با سینتکس C کار میکند و basecom که با سینتکس basic کار میکند.
    در این برنامه ها دیگر خبری از سیستم عامل هم نیست، خودتان هستید و سخت افزار.

برای مدارات دیجیتالی پیچیده که ساخت ان با قطعات گسسته بسیار سخت و بزرگ خواهد شد از این میکروها استفاده میکنند.

در واقع با اینها میتوان مدار الکترونیکی ساخت که کارش را بعداً مشخص کرد، مثلاً میتوانید یک تایمر دیجیتال و یا ساعت دیجیتال و یا یک در بازکن رمزی و حتی یک شطرنج دیجیتالی که بتواند با انسان بازی کند و... بسازید.

نمونه بارزتر مدارات میکروپروسسوری را در میتوانید در تب رباتهای فوتبالیست و... مشاهده کنید.
    در واقع گسترده خیلی زیادی از کارکرد ها و قابلیت های دیجیتال را این مدارات برنامه پذیر تحت پوزش قرار میدهند.

(
    یعنی همین PC های امروزی به نوعی از نسل همین تفکر هستند، رایانه چیست؟ یک مدار الکترونیکی کاملاً بی شعور که کاری که باید انجام دهد را شرکت سازنده تعیین نمیکند! و بعد از ساخت کارکرد دیجیتالی آن به کمک چیزی که نرم افزار میخوانیم قابل تغییر است.
    )
    Last edited by _H2_; 06-11-2008 at 18:46.

9. 2 کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

13

اصلا لزومی نیست که حتما از دات نت استفاده کنید. میتونید از qt استفاده کنید.
    اگه مقدور هست نمونه ي ساده اي از كد qt را بگذاريد

ايا كتاب اموزشي qt به زبان فارسي (ترجمه شده يا اصلي) وجود داره ؟
    ايا فريم ورك اين زبان مانند ويژوال محيطي براي طراحي شكل نرم افزار دارد؟
    زبان qt بيشتر شبيه چه زباني هست؟
    ايا اگر توي آموزش qt به مشكل بربخورم كساني هستند كه در دسترس باشند و بتونند مشكلمو حل كنند؟
    و.....

H2 جان نظر شما در مورد زبان qt چيه؟
    و در مورد اون ميكروپروسسورها كه ميگيد برنامه نويسي خالص نيست وبيشتر جنبه ي الكترونيكي داره
    منظورتون از جنبه ي الكترونيكي انجام چه كارهايي هست ؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    H2 جان نظر شما در مورد زبان qt چيه؟
    حقیقتش تا حالا لفظ qt را نشنیده بودم، البته مثل همیشه در نت سرچی کردم و مطالبی یافتم.
    به نظر میرسد مثل دات نت مجهز به یک framework است که برخلاف مایکروسافت که framework.net را برای انواع ویندوز ساپورت میکند (البته یکبار نسخه ای از Framework.Net1.1 را برای لینوکس دیدم)، این qt ها مشکل تحویل گرفتن لینوکس را هم نداشته اند و نتیجتاً راحت فریم ورکشان را تحت ویندوز و لینوکس عرضه کرده اند!!!.

(
    سود مالی مستقیم و غیر مستقیم ویندوز برای مایکروسافت خیلی خیلی بیش از Office و VS و SqlServer و... است
    پس بدیهی است که هر چیزی که عرضه کند در راستای تقویت ویندوز باشد و اینکه هر نرم افزاری از این شرکت بخواهید، باید در ویندوز نصبش کنید.
    ویندوز آنها را ساپورت میکند و آنها ویندوز را، در نهایت اولویت با در حد ماکسیموم ماندن کاربران ویندوز است.
    مثلاً هسته مرکزی ویستا wpf را برای سرعت بیشتر پشتیبانی میکند و wpf هم در عوض فقط روی ویندوز نصب میشود.!
    )

من اطلاعی از این qt و قدرتش ندام، مثلاً معادلهایی برای linq و wpf و xna و ... دارد یا نه؟ قدرت و انعطاف runtime چقدر است؟

=====

منظورتون از جنبه ي الكترونيكي انجام چه كارهايي هست ؟
    برنامه نویسی PC نیست، در واقع طراحی یک وسیله پیشرفته الکترونیکی است.
    یعنی محصولات خروجی شما یک وسیله میشود، مثل روبات و یا یک دستگاه بازکردن درب با رمز عددی مشخص، یک ترموستات حرارتی با صفحه نمایش و... و...
    در کل برنامه نویسی است که روی یک وسیله کوچک دیجیتالی نصب و اجرا میشود.
    محصول نهایی یک CD نیست که طرف و روی ماکروفر و یا ترمز abs خود نصبش کند! محصول نهایی همراه خود وسیله الکترونیکی عرضه خواهد شد.

امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید.

12. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

13

اگه مقدور هست نمونه ي ساده اي از كد qt را بگذاريد

ايا كتاب اموزشي qt به زبان فارسي (ترجمه شده يا اصلي) وجود داره ؟
    ايا فريم ورك اين زبان مانند ويژوال محيطي براي طراحي شكل نرم افزار دارد؟
    زبان qt بيشتر شبيه چه زباني هست؟
    ايا اگر توي آموزش qt به مشكل بربخورم كساني هستند كه در دسترس باشند و بتونند مشكلمو حل كنند؟
    و.....
    از دوستان كسي نيست به اين سوالتم جواب بده؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Ho$∑∫N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    یه جهنم دره ای روی کره ی زمین

پيش فرض

ببینید Qt هم مثل ویژوال استودیو دارای امکانی به نام Qt designer می باشد که می توانید دکمه ها و جعبه متن و سایر ابزار های واسط گرافیکی کاربر رو ایجاد کنید بدون نوشتن کد. از طرفی نوشتن برنامه گرافیکی تنها بوسیله ی کد نویسی هم در این فریم ورک بسیار ساده میباشد. مثلا برای ساخت فرمی که حاوی یک label باشد باید کد زیر را نوشت : (البته باید توجه داشته باشید که برای استفاده از qt در ویژوال استدیو میبایست نسخه تجاری آن را خریداری کنید که البته این جمله فعلا در ایران معنی نداره ولی برای اطمینان میتونید از Eclipse استفاده کنید که توسط یکسری از شرکت های بزرگ کامپیوتری برای رقابت با visual studio ساخته شده که در راس اون ها اوراکل و ibm قرار دارند. شما میتونید این ide رو از سایت eclipse.org دانلود کنید. در پست بعدی هم یک منبع آموزشی برای استفاده از qt در eclipse و پیکر بندی اون خواهم گذاشت.)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منبع آموزشی هم در پست بعد.

15. این کاربر از Ho$∑∫N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •