تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترين برنامه مديريت داونلود چيست ؟

راي دهنده
1024. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • FlashGet

84 8.20%
  • Internet Download Manager-IDM

720 70.31%
  • Download Accelerator Plus (DAP)

68 6.64%
  • GetRight

7 0.68%
  • ReGet

0 0%
  • InstantGet

0 0%
  • Getgo

0 0%
  • Ultra-Downloader

0 0%
  • Mass Downloader

7 0.68%
  • StarDownloader

1 0.10%
  • Fresh Download

0 0%
  • HiDownload

2 0.20%
  • DLExpert

0 0%
  • GoZilla

0 0%
  • LeechGet

2 0.20%
  • IDA - Internet Download Accelerator

48 4.69%
  • Net-Transport

0 0%
  • DownloadStudio

4 0.39%
  • Orbit Downloader

54 5.27%
  • Gigaget

1 0.10%
  • Download Direct

0 0%
  • Free Download Manager

26 2.54%
صفحه 3 از 8 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 74

نام تاپيک: از کدام دانلود منیجر استفاده میکنید ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه zelda64's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

--------------------------------------

سلام دوستان

من یک تحقیق و آزمایش برای خودم انجام دادم.

من از اینترنت ADSL با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه استفاده می‌کنم.

من یک فایل با حجم 6,288,680 بایت (5.99 مگابایت) را با 4 دانلود منیجر مختلف و مشهور دانلود کردم من این فایل را در این دانلود منیجرها به 5 قسمت تقسیم کردم یعنی عدد URLs per file را در همه‌ی این دانلود منیجرها روی 5 تنظیم کردم که البته با توجه به سرعت خط اینترنت من زیاد تأثیری در سرعت دانلود ندارد اما برای اینکه شرایط همه‌ی دانلود منیجرها یکسان باشد این کار را کردم. این دانلود منیجرها عبارت بودند از:

1) Internet Download Manager (IDM) Version 5.18.8.0

FlashGet Version 3.3.0.1092 (2

Orbit Downloader Version 3.0.0.2 (3

Gigaget Version 1.0.0.23 (4

نتایج به شرح زیر بود :

مقام اول : Orbit Downloader Version 3.0.0.2 بود که فایل مذکور را در 6 دقیقه و 47 ثانیه دانلود کرد.

مقام دوم : Internet Download Manager (IDM) Version 5.18.8.0 بود که فایل مذکور را در 6 دقیقه و 51 ثانیه دانلود کرد.

مقام سوم : FlashGet Version 3.3.0.1092 بود که فایل مذکور را در 6 دقیقه و 57 ثانیه دانلود کرد.

مقام چهارم : Gigaget Version 1.0.0.23 بود که فایل مذکور را در 7 دقیقه و 2 ثانیه دانلود کرد.

من آزمایش فوق را با همان فایل مذکور در روز بعد تکرار کردم باز هم همان نتایج تکرار شد یعنی Orbit Downloader اول شد ، IDM دوم شد ، FlashGet سوم شد ، Gigaget چهارم شد البته زمان دانلودها برای همه‌ی تست‌ها 3 تا 5 ثانیه بیشتر شده‌بود که فکر کنم به‌خاطر سروری بود که فایل مذکور رویش قرار داشت.

من از نتایج به‌دست آمده تعجب کردم چون که توقع داشتم با توجه به طرفداری بچه‌های ایرانی و اکثر فروم‌های غیر ایرانی از IDM ، این دانلود منیجر سریع‌ترین باشد.

حتی توقع داشتم Gigaget مقام بالایی داشته‌ باشد چون خیلی از وب‌سایت‌ها ادعا می‌کنند Gigaget سریع‌ترین دانلود منیجر غیر‌ پولی دنیاست ولی برای من اینطور نبود.

بچه‌ها من خیلی آدم با سواد و اطلاعی در زمینه‌ی کامپیوتر نیستم و هیچ ادعایی هم در این زمینه ندارم. البته لیسانس سخت‌افزار دارم ولی خود شما بهتر می دانید که مدرک دانشگاهی زیاد ربطی به سواد ندارد.

اما من از این آزمایش این‌طور نتیجه‌گیری کردم که علت پُر طرفدار بودن IDM تنها کیفیت آن نیست ، چرا که همانطور که مشاهده می‌شود Orbit و FlashGet در زمینه‌ی کیفیت و سرعت زیاد فرقی با IDM ندارند.

به نظر من آنچه موجب پُر طرفدار بودن IDM در نزد بچه‌های ایرانی و اکثر فروم‌های غیر ایرانی شده است ، اینترفیس (interface) و رابط کاربری زیبا و قابل درک آن است. به خصوص آن شمارنده‌های سریع بایت و درصد ، که این احساس را در فرد بوجود می‌اورد که IDM سریعتر از بقیه‌ی دانلود منیجرها فایل‌ها را دانلود می‌کند. اما در واقع خیلی از دانلود منیجرها در سرعت دانلود آنچنان تفاوتی با IDM ندارند. بلکه بعضی مواقع مانند آزمایشی که من انجام دادم یک مقدار از IDM سریع‌ترند.

خلاصه اینکه از نظر من برتری IDM در اینترفیس (interface) و رابط کاربری زیبا و قابل درک آن است و ضعف آن در BackUp (پشتیبان گیری) از دانلود‌های ناقص مانده است.

BackUp (پشتیبان گیری) از دانلود‌های ناقص در IDM تقریباً کار نمی‌کند یعنی اگر ویندوز را پاک کنید و یا مجبور شوید IDM را به‌طور کامل Uninstall کنید دیگر نمی‌توانید دانلود‌های نیمه‌کاره‌ی خود را ادامه دهید.

اما BackUp (پشتیبان گیری) از دانلود‌های ناقص در Orbit بی‌نهایت ساده و کارا است در FlashGet هم BackUp (پشتیبان گیری) از دانلود‌های ناقص حرفه‌ای و بی‌نقص است.در Orbit و FlashGet و Gigaget حتی اگر کل هارد را فرمت کنید به شرطی که فایل ناقص دانلود شده و فایل پروژه‌ی دانلود خود را (که معروف به فایل دیتابیس است) نگه دارید ، می‌توانید دانلود ناقص خود را حتی روی یک کامپیوتر دیگر ادامه دهید. در حالی که با IDM اصلاً نمی‌توان همچین کاری کرد.

ایراد بزرگ FlashGet جدید آن تبلیغات مزخرف است که در پایین صفحه است و من راهی برای غیر فعال کردن آن نیافتم. خدا پدر FlashGet قدیمی را بیامرزد که می‌توانستیم بخش تبلیغات را در آن غیر فعال کنیم. البته FlashGet جدید اینترفیس (interface) و رابط کاربری بدی دارد که گیج کننده است.

FlashGet می‌تواند فایل‌های تورنت را دانلود کند. ممکن است بگویید با وجود نرم‌افزاری مانند µTorrent چه نیازی به ابزار تورنت FlashGet . من در بعضی جاها خوانده‌ام دانلود تورنت با FlashGet از µTorrent سریعتر است. من خودم این موضوع را به چشم ندیده‌ام ولی با جرأت می‌گویم FlashGet فایل‌های تورنت را عالی و بی نقص دانلود می‌کند.

در پایان از شما اساتید حاضر در فروم می‌خواهم اگر مزیت ویژه‌ای به غیر از اینترفیس (interface) و رابط کاربری زیبا وقابل درک IDM در این دانلود منیجر سراغ دارید من و بقیه دوستان را در جریان بگذارید. چون من به هیچ وجه ادعایی ندارم که نظراتم کاملا درست است. پس من و بقیه را در دانش و تجربه‌تان سهیم کنید.

متشکرم.

--------------------------------------

2. 10 کاربر از zelda64 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ای کاش دوستان دلایلشون را مینوشتند حالا چون از یه دانلود منیجری استفاده میکنند دلیل نمیشه بهترین باشه
    من از idm استفاده میکنم ولی بهترین نیست و بزودی عوضش میکنم بدلایل زیر
    1.وقتی با ff یا کروم رویه یه لینک کلیک میکنم چند ثانیه سیستم هنگ میکنه
    2.قیمتش بالاست و برای یه نرم افزار دسته بندی دانلود ارزش نداره 25 دلار بدهیم (چون نرمافزار با اینترنت کار داره استفاده از کرک شدش دیوونگی هست)
    3.وقتی سرور یه لینک مستقیم ایپی ها رو لیمیت میکنه این دانلود منیجر نمیگه نمیشه دانلود کرد بلکه مینویسه در حال دانلود صفحه مورد نظر و اینجوری الکی وقت هرز میره در صورتی که باید قطع کنه و بره سراغ بعدی
    حالا دارم سرچ میکنم دنبال یه دانلود منیجر رایگان
    راستی در مورد سرعت اینو بگم که سرعت هیچ فرقی نداره بین دانلود منیجر ها (اینو تست کردم با اینترنت ما ه وار ه ای 8 مگابیت)
    Last edited by vatan2009; 27-09-2010 at 21:19.

آخر فروم باز J U N I P E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از آی‌دی‌ام استفاده می‌کنم.
    قابلیت صف‌بندیش خیلی به کارم میاد. ساده کار شده و راحت قابل تنظیمه.
    شاید اگر برنامه‌پذیر بودن یه دانلود منیجر دیگه، مثلا FDM، به انعطاف IDM بود، از اون استفاده می‌کردم.

5. این کاربر از J U N I P E R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mostafa akbari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

کسی حرفی از jdownloader نزده چرا؟

JDownloader نرم افزار مدیریت دانلود جدید کد باز و قدرتمندی است که قابلیتهای قدرتمند و متنوعی برای دانلود فایلهای مختلف ارائه می نماید. این نرم افزار قابلیتهای خود را در زمینه مدیریت دانلود از سیستم های جاری چندگانه موازی، شناسایی Captcha، استخراج خودکار فایل و بسیاری زمینه های دیگر ارائه می نماید. نرم افزار مدیریت دانلود Jdownloader کاملا رایگان می باشد، به علاوه بسیاری از وبسایت های دارای پیوندهای رمزنگاری شده (link encryption) به عنوان مثال سایتهایی که با دریافت درخواست مبنی بر دانلود فایل، آنها را به اصطلاح Redirect می کنند، مورد پشتیبانی این نرم افزار قرار دارند، بنابراین تنها لازم است برای دانلود از اینگونه سایتها، لینک های رمزنگاری شده را درون کپی نمایید و بقیه کارها را نرم افزار بصورت خودکار انجام می دهد. همچنین این برنامه قابل وارد نمودن فایلهای CCF, RSDF و فایلهای جدید DLC را دارا می باشد. با استفاده از Jdownloader دانلودهای شما با سرعتی بسیار بیشتر انجام خواهند شد.

نرم افزار Jdownloader قادر است تا از وبسایتهای زیر بصورت اتوماتیک دانلود های شما را انجام دهد:
    - RapidShare.com
    - RapidShare.de
    - depositfiles.com
    - filefactory.com
    - uploaded.to
    - megaupload.com
    - megashares.com
    - vip-file.com
    - upshare.net
    - youtube.com
    - myvideo.de
    - imagefap.com
    - letitbit.com
    -uploading.com

قابلیتهای کلیدی نرم افزار JDownloader :

- افزایش سرعت دانلودهای شما سریعتر از همیشه
    - کار کردن بصورت مستقل از پلترفرم مانند Windows, Linux, Mac
    - اجرا برروی موتور جاوا اسکریپت ۱٫۵ یا بالاتر
    - کاملا کدباز بودن و تحت لیسانس GPL
    - پشتیبانی ۲۴ ساعته
    - قابلیت دانلود چندین فایل بصورت موازی
    - قابلیت دانلود با استفاده از چندین کانکشن برای افزایش سرعت دانلود
    - دارا بودن ماژول قدرتمند OCR مختص به خود (JAntiCaptcha)
    - شکستن رمز محتوای فایلهای RSDF, CCF , DLC
    - پلاگین های بازگشایی رمز برای سرویسهای متعدد مانند sj.org, UCMS, WordPress, RLSLog
    - قابلیت دانلود از یوتیوب، Vimeo ، ویدئوهای Clipfish و فایلهای Mp3
    - استخراج کننده خودکار شامل لسیت جستجوی پسورد برای آرشیوهای Rar
    - پشتیبانی از پوسته های مختلف
    - پشتیبانی از چندین زبان
    - دارا بودن حدود ۷۵ میزبان و بیش از ۳۰۰ پلاگین رمزگشایی
    - اتصال مجدد با استفاده از ویژگی JDLiveHeaderScripts
    - بروزرسانی با تازه های وب
    - بسته مدیریت کننده یکپارچه برای ماژول های اضافی مانند Webinterface, Shutdown
    و…

پیشنهاد میکنم امتحان کنید حتما مشتریش میشید

7. این کاربر از mostafa akbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

سلام

تاپيك پاكسازي شد

دوستان خواهشا قبل از زدن هرگونه پست قوانين اين بخش رو مطالعه و رعايت كنن

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درصورت عدم رعايت قوانين، كاربر مربوطه اخطار خواهد گرفت

9. 2 کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه eragorn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    *Alborz*

پيش فرض

اینترنت دانلود منیجر IDM بهترینه
    همه از خوبی هاش گفتن قبل از من
    حالا من یه کم از نقص هاش بگم که امیدوارم در ورژن های آینده درست بشه
    نداشتن قابلیت دانلود تورنت
    قوی نبودن در دانلود ویدیو های غیر قابل دانلود مثل youtube
    عدم نمایش فایل ها (عکس یا آهنگ ) در حین دانلود
    ضعف بک آپ گیری به دلیل استفاده از متد cach
    نداشتن رابط کاربری (پوسته یا skin ) زیبا و شیک مثل FlashGet 3.5
    عدم نمایش speed monitoring ( که در FlashGet موجوده )
    ولی به خاطر کم بودن سرعت اینترنت در ایران بیشترین سرعت رو IDM داره و تو ایران از همه دانلود منیجر ها سر تر و عالی تره ( دیگه خارج رو نمیدونم شرمنده )
    امیدوارم مفید بوده باشه !
    موفق باشید
    Last edited by eragorn; 27-02-2011 at 02:57.

داره خودمونی میشه mg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

به نظر من بهترین دانلود منیجر IDA - Internet Download Acceleratorاست من6سال ازش استفاده می کنم بخاطر امکانات زیاد وپشتیبان گیری از دانلودهای ناتمام حتی در صورت تعویض ویندوز -نشان دادن حجم کلی دانلودها وویژگی دیگر که فقط dap داره نمایش فایل ها (عکس یا آهنگ ) در حین دانلود است کرک شدن اسان من از کرک 6 سال پیش استفاده می کنم فقط برنامه را داخل خودش اپدیت می کنم وهمان کرک قبلی را معتبر می شناسه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه salarhiv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

IDM از Scheduler خیلی خوبی استفاده می کنه، و باعث میشه لیست دانلود خوبی درست کرد و ترتیب بندی کرد
    ولی اینترفیس خیلی شلوغی داره ، و بزرگترین ایرادش هم پولی بودنشه که باعث میشه به نرم افزار دیگه ای فکر کرد
    اونم Orbit که تو کارش حرف نداره.تنها بدیش فقط و فقط Scheduler خیلی ضعیفشه

ناظر انجمن اینترنت و شبکه fanoostalaei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Great & Lovely Tabriz

پيش فرض

به نظر من که idm بهترین نرم افزار دانلود منیجر هست
    من 6 تا دانلودر رو نصب کردم و در بین اونها سرعت دانلود IDM از همه بیشتر بود بعد ازاون هم orbit و بعد از اون هم DAp و همینجوری برو پایین
    ولی IDM بهترین دانلودر هست
    ولی با این حال نقطه ضعف هایی هم داره

داره خودمونی میشه ali_80's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

منم از IDM استفاده میکنم که خیلی ازش راضی هستم به خصوص به خاطر صف بندیش

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •