تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 49

نام تاپيک: 2 ترم معدل بالاي 17 خيلي سخته بچه ها؟؟( واسه تغيير رشته)

آخر فروم باز seyyedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

دوستان سلام
    بستگی زیادی به خود شما و بعدش به گروه علمی رشته داره
    به شما بستگی داره چون باید فقط و فقط بخونید
    به گروه علمی بستگی داره چون اونا هستن که نمره هات رو میدن
    بقیه مسائل درسته که اذیت میکنن ولی اگه خیلی سخت دنبالش باشی کارت راه میفته

اما با 4-5 ساعت در روز باید حواست باشه که رد نشی
    نه اینکه معدل 17 بیاری
    من یکی که اقلا روزی 7 ساعت می خوندم ولی اخرش ریاضی افتادم
    نه تنها من که 50% کلاس افتادن

لپ کلام: شاخ غولیه واسه خودش، اگه رستم هستی که بسم الله
    وگرنه بیخیالش شو
    علی علی

2. این کاربر از seyyedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hes_violin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Best Place , Ir.Iran

پيش فرض

با سلام

فکر کنم اینا رو بخونی یه کم نظرت عوض شه دوست عزیز ... منبع هم سامان رشته :

. تـغيير رشتـه
    ماده 55: دانشجو در طول دوران تحصيل در مقطع كارداني و كارشناسي مي‌تواند با داشتن شرايط زير و موافقت گروه آموزشي ذي‌ربط از يك رشته به رشته ديگر در يك گروه آزمايشي و همان دانشگاه تغيير رشته دهد:
    1. ادامه تحصيل متقاضي در رشته قبلي از نظر مقررات آموزشي بلامانع باشد.
    2. حداقل و حداكثر واحدهاي دوره را گذرانده باشد.
    3. نمره آزمون ورودي متقاضي از نمره آزمون پايين ترين فرد پذيرفته شده در سهميه و رشته مورد تقاضا در همان سال كمتر نباشد.
    4. با توجه به حداكثر مدت مجاز تحصيل، امكان گذراندن واحدهاي درسي مورد نياز در رشته جديد را داشته باشد.
    تبصره 1: تغيير رشته دانشجوياني كه به دستگاه‌هاي اجرايي خاص تعهد دارند، با رعايت كليه شرايط اين ماده و اعلام موافقت دستگاه اجرايي ذي ربط امكان پذير است.
    تبصره 2: دانشجو در هر يك از مقاطع تحصيلي، تنها يك بار مي‌تواند تغيير رشته دهد.
    ماده 56: تغيير رشته در مقاطع تحصيلي هم سطح صورت مي‌گيرد. درغير اين صورت، فقط از مقطع بالاتر به مقطع پايين‌تر امكان پذير است.
    ماده 57: در صورت موافقت با تقاضاي تغيير رشته، دانشجو موظف است در اولين فرصت در رشته جديد نام نويسي كند و پس از نام‌نويسي، دانشجو حق بازگشت به رشته قبلي را ندارد.
    تبصره: اقدام نكردن دانشجو به نام‌نويسي در رشته جديد در وقت معين به منزله انصراف از تغيير رشته تلقي و حق تغيير رشته تا پايان دوره از وي سلب مي‌شود.
    ماده 58: دروسي كه دانشجو در رشته قبلي گذارنده است در گروه آموزشي رشته جديد بررسي و معادل‌سازي مي‌شود و فقط دروسي از وي پذيرفته مي‌شود كه به تشخيص گروه آموزشي، با دروس رشته جديد اشتراك محتوايي داشته و نمره هر يك از آن دروس نيز از 12 كمتر نباشد.
    تبصره 1: دروس پذيرفته شده در كارنامه دانشجو ثبت و نمرات آنها در محاسبه ميانگين كل منظور مي‌شود، ولي نمرات دروس پذيرفته نشده، بدون احتساب در ميانگين، در كارنامه دانشجو باقي مي‌ماند. در اين حال، چنانچه ميانگين كل واحدهاي پذيرفته نشده او كمتر از 12 باشد، جمعاً به عنوان يك نيمسال مشروطي براي دانشجو در رشته جديد منظور مي‌شود.
    تبصره 2: در صورتي كه تعداد واحدهاي دروس پذيرفته نشده دانشجو در حدي باشد كه امكان گذراندن واحدهاي مورد نياز رشته جديد را در طول مدت مجاز تحصيل از وي سلب كند، با تقاضاي تغيير رشته او موافقت نمي‌شود.

همونطور که میبینی یکی از شرایطش اینه که باید رتبت در کنکور از آخرین فرد قبولی توی اون رشته و دانشگاه بهتر باشه ... هیچ جا هم نگفته اگه معدلت فلان شه این شرط هیچی می شه .

و این قانون دقیقا" مال ورودی های 89 هست .

حالا تصمیم با خودته ولی پیشنهاد میکنم خیلی دقت کن .

موفق باشید

یا علی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

همونطور که دوستان اشاره کردن شرایط تغییر رشته ایناست:
    3. نمره آزمون ورودي متقاضي از نمره آزمون پايين ترين فرد پذيرفته شده در سهميه و رشته مورد تقاضا در همان سال كمتر نباشد.
    4. با توجه به حداكثر مدت مجاز تحصيل، امكان گذراندن واحدهاي درسي مورد نياز در رشته جديد را داشته باشد.

تمام بحث ما سر شرط سوم هست.اینجا را ببینید:

ضمنا اینکه میشه دو رشته همزمان خوند حرف من نیست که از خودم درآورده باشم. تغییر رشته یا تحصیل همزمان در دو رشته امکاناتیه که دانشگاه ها به دانشجویان ممتاز ارائه میکنن.
    اینجا را بخوانید:(دانشگاه امیرکبیر)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. 2 کاربر از behdana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BossX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    اوین!

پيش فرض

توی همون فایل PDFی که شما فرستادی نوشته:

خلاف قانون است. ضمناً اینا چیزاییه که شما صرفاً شنیدید، همایش فلان و برادر دوستم و آشنا و ... این چیزی که شما می‌گید خلاف قانونه و دانشگاه‌ها هم موافقت نمی‌کنند و مدارک لازم برای ثبت نام هم دانشگاه می‌بره که عملاً امکان‌پذیر نیست شما جای دیگه‌ای ثبت نام کنی.
    من خودم تو همایش امیرکبیر بودم که نیوز لتر پخش کردن که اینو توش نوشته بود!
    تو همین انجمن هم اسکن کردن و گذاشتن !

7. این کاربر از BossX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شهر باران.رشت

پيش فرض

تو ایران معدل 17 آوردن از هر جا بگی آسون تره ، هر دانشگاهی هم باشی فرقی نداره
    روزی 4-5 ساعت واسه درس های دانشگاه بخونی؟!!!
    بیخیال رفیق شما روزی 1 ساعت هم بخونی معدلت بالای 18 -19 میشه
    با معدل من نشنیدم بشه دانشگاه رو عوض کرد
    میشه بگی شما در کدوم رشته و دانشگاه داری درس میخونی که ما هم انتقالی بگیریم بیاییم اونجا
    بستگی به رشته داره رفیق!برای مثال دوستانم که در دانشگاه دولتی مهندسی برق گرایش قدرت یا مخابرات دارند میخونند ارزو دارند که معدلشون به 15 برسه 17 براشون خواب و خیال است

داره خودمونی میشه mr7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    قلعه حیوانات

پيش فرض

دوستانم که در دانشگاه دولتی مهندسی برق گرایش قدرت یا مخابرات دارند میخونند ارزو دارند که معدلشون به 15 برسه 17 براشون خواب و خیال است
    پس من الان باید تو ابرها سیر کنم!!!!!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه netwait's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

با سلام

فکر کنم اینا رو بخونی یه کم نظرت عوض شه دوست عزیز ... منبع هم سامان رشته :

. تـغيير رشتـه
    ماده 55: دانشجو در طول دوران تحصيل در مقطع كارداني و كارشناسي مي‌تواند با داشتن شرايط زير و موافقت گروه آموزشي ذي‌ربط از يك رشته به رشته ديگر در يك گروه آزمايشي و همان دانشگاه تغيير رشته دهد:
    تبصره 1: تغيير رشته دانشجوياني كه به دستگاه‌هاي اجرايي خاص تعهد دارند، با رعايت كليه شرايط اين ماده و اعلام موافقت دستگاه اجرايي ذي ربط امكان پذير است.
    تبصره 2: دانشجو در هر يك از مقاطع تحصيلي، تنها يك بار مي‌تواند تغيير رشته دهد.
    ماده 56: تغيير رشته در مقاطع تحصيلي هم سطح صورت مي‌گيرد. درغير اين صورت، فقط از مقطع بالاتر به مقطع پايين‌تر امكان پذير است.
    ماده 57: در صورت موافقت با تقاضاي تغيير رشته، دانشجو موظف است در اولين فرصت در رشته جديد نام نويسي كند و پس از نام‌نويسي، دانشجو حق بازگشت به رشته قبلي را ندارد.
    تبصره: اقدام نكردن دانشجو به نام‌نويسي در رشته جديد در وقت معين به منزله انصراف از تغيير رشته تلقي و حق تغيير رشته تا پايان دوره از وي سلب مي‌شود.
    ماده 58: دروسي كه دانشجو در رشته قبلي گذارنده است در گروه آموزشي رشته جديد بررسي و معادل‌سازي مي‌شود و فقط دروسي از وي پذيرفته مي‌شود كه به تشخيص گروه آموزشي، با دروس رشته جديد اشتراك محتوايي داشته و نمره هر يك از آن دروس نيز از 12 كمتر نباشد.
    تبصره 1: دروس پذيرفته شده در كارنامه دانشجو ثبت و نمرات آنها در محاسبه ميانگين كل منظور مي‌شود، ولي نمرات دروس پذيرفته نشده، بدون احتساب در ميانگين، در كارنامه دانشجو باقي مي‌ماند. در اين حال، چنانچه ميانگين كل واحدهاي پذيرفته نشده او كمتر از 12 باشد، جمعاً به عنوان يك نيمسال مشروطي براي دانشجو در رشته جديد منظور مي‌شود.
    تبصره 2: در صورتي كه تعداد واحدهاي دروس پذيرفته نشده دانشجو در حدي باشد كه امكان گذراندن واحدهاي مورد نياز رشته جديد را در طول مدت مجاز تحصيل از وي سلب كند، با تقاضاي تغيير رشته او موافقت نمي‌شود.

همونطور که میبینی یکی از شرایطش اینه که باید رتبت در کنکور از آخرین فرد قبولی توی اون رشته و دانشگاه بهتر باشه ... هیچ جا هم نگفته اگه معدلت فلان شه این شرط هیچی می شه .

و این قانون دقیقا" مال ورودی های 89 هست .

حالا تصمیم با خودته ولی پیشنهاد میکنم خیلی دقت کن .

موفق باشید

یا علی
    اینو یکبار تو این پست گذاشتم!
    کد:
    دفترچه تجربی 89(صفحه14)

به صراحت میگه مثلاً اگر شما پرستاری تهران میخونی اگر دو ترم اول بالا 18 بگیری میتونی تقاضا بدی بری حتی پزشکی بخونی !

فقط دقت کنید نوشته : ضوابط دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران
    Last edited by netwait; 10-08-2010 at 13:56.

داره خودمونی میشه hes_violin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Best Place , Ir.Iran

پيش فرض

اینو یکبار تو این پست گذاشتم!
    کد:
    دفترچه تجربی 89(صفحه14)

به صراحت میگه مثلاً اگر شما پرستاری تهران میخونی اگر دو ترم اول بالا 18 بگیری میتونی تقاضا بدی بری حتی پزشکی بخونی !

فقط دقت کنید نوشته : ضوابط دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران
    دوست عزیز ایشون می خوان رشته رو تغییر بدن ... نه این که انتقالی بگیرن .

انتقالی یعنی تغییر دانشگاه بدون تغییر رشته ... چه ربطی به سوال ایشون داره این بند ؟؟؟

پس اگه این طوری باشه دختری که ازدواج کرده باشه و شوهرش تهران کارمند باشه میتونه تغییر رشته بده به هر چی دلش می خواد .

موفق باشید

داره خودمونی میشه بی مخ!'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوستان در مورد تغيير گرايش چطور؟
    مثلاً من سخت افزار قبول بشم بعد بخوام برم نرم افزار. فقط داشتن معدل بالا بسه؟ (تغيير گرايش در خود دانشگاه ها!)

پروفشنال dsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    NEVER LAND

پيش فرض

من امیرکبیر میرم :

3 ترم از 4 ترم بالا 17 بیار هر رشته ای خواستی میری یا 2 رشته ای میکنی

1) کار بسیار سختی وگرنه هرکسی میتونست این کار بکنه

2) دانشکده مقصد با کله قبولت میکنه! چون تو حتما از نوابغی که این شرط داشتی

3) اگه 2 رشته ای کرده باشی یه ترم معدلت زیر 15 شه باید برگردی سر جات

4) ولی با این حال هستن عده ای که هر ساله تغییر رشته میدن یا 2 رشته این

14. 4 کاربر از dsa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •