تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما این مانیتور ارزش خرید دارد ؟

راي دهنده
26. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

17 65.38%
  • خیر

9 34.62%
صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 35

نام تاپيک: مانیتور samsung - bx2285

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Northern Avizona

پيش فرض

اینایی که مینویسم شاید برای دوستانی که میخوان جدیدا مانیتور بگیرن تجربیات مفیدی باشه بتونن استفاده کنن :

من تا قبل از خرید نتونستم این مانیتور رو ببینم (فقط به مشخصات فنی توی کاتالوگها و آنلاین و سوال و جواب اکتفا کردم)
    حتی چند بار گفتم واسه بازی و فیلم و این حرفها نمیخوام فقط میخوام که باهاش وبگردی کنم + چیز بخونم + چیز بنویسم + چش چار واسمون بمونه + کلا راحت باشم باهاش ... کار من طراحی وب است و حالا فهمیدم که مانیتور مناسب من همون 19 یا 20 اینچ است و شاید کمتر.. اینو کسی به من نگفت با مانیتور های واید به شدت اذیت میشی همه میگفتن خیلی خوبه که فضای کافی داره همه کار میتونی بکنی.
    الان یه صفحه وب اینقدر کش میاد یا وسطش خالی میشه یا اگه طراح فکر اینجا رو کرده باشه یه تصویر میاد وسط صفحه و کلی از اطراف اضافه میاد! حسابی رو اعصابمه. البته رزولیشن رو بیارم پایین مشکل عریض بودن صفحه حل میشه و نوشته ها و ایکنها و همه چیز دیگه ریز نیست و خوب میشه. مشکل رزولیشن کمش اینه که تصویر به پر پر میافته جوری که انگار یه منبع نویز کنارش داره کار میکنه. به وضوع میشه رفرش پیکسلها رو دید. با رزولیشن پایین فرکانسش میاد پایین!

فقط روی 1080 تصویر بدون لرزش داره ولی همه چیز ریز شده و صفحات هم حسابی کش میان.
    بد تر از اون فکر میکنم یه شدت نوری داره و چشم رو اذیت میکنه. مخصوصا از کنار نوشته های سیاه یه نور تیزی میاد چشم سیاهی میره. هر کاری کردم توی تنظیمات کنتراست و برکتانس و گاما و شارپنش درست نشد. من قبل از این هم lcd داشتم هم crt و بیشتر مواقع با همون crt کار کردم نمیدونم چرا اینقدر نسبت به نور این مانیتور حساس شدم!!

توی نمایش رنگهای تیره هم مشکل داره مثلا رنگ خاکستری رو قهوه ای نشون میده!!!!
    مشکل نور بنفش رو باهاش کنار اومدم زیاد نیست اما مشکل زاویه دید داره یه کم سر بره بالا و پایین کنتراست تغییر میکنه و کمی هم رنگ عوض میشه.

اینا رو گفتم واسه اونایی که طراحی میکنن یا کارشون با متنه و زیاد اهل بازی و فیلم نیستن.. چون خودم بالاخره تجربه کردم نمیخوام کسی دیگه اشتباه کنه. من باشم و نخوام با CRT کار کنم به جای LED backlight گرون میرم همون LCD ارزون رو میخرم. بالاخره میشه یه جورایی کالیبرش کرد.

الان برای حل مشکل ریز بودن تصویر فونت و سایز اجزای ویندوز و برنامه ها رو بزرگتر کردم ولی مشکل صفحه عریض رو که برای وبگردی اصلا مناسب نیست رو دارم.

اومدم اینجا سولی بپرسم که جواب شما رو دیدم تازه نوشتید گفتم تجربه خودم رو در اختیار دوستان هم بزارم.

سری 2085 هم بود که فرقش فول اچ دی نبودن و کنتراست دینامیکی 1000 بود که چیز مهمی نیست. شاید بهتر بود این رو میگرفتم.
    23720 هم هر چی توی نمایش رنگ بهتر باشه باز واید هست و یه خرده بیشتر از این هم کش داره پس اونم به درد من نمیخوره. کاش اینا رو یکی به من میگفت. من اولین پستی که در این مورد دادم گفتم 19 اینج میخوام.
    Last edited by 900913; 13-07-2011 at 08:40.

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Northern Avizona

پيش فرض

اگه لازم شد عکس هم میگیریم میفرستم. فقط بگید در چه حالتهایی باشه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

اینایی که مینویسم شاید برای دوستانی که میخوان جدیدا مانیتور بگیرن تجربیات مفیدی باشه بتونن استفاده کنن :

بدبختی من میدونی چیه! اینه که مانتیور دلخواهم رو گیر نیاوردم و تا قبل از خرید نه تونستم این مانیتور رو ببینم و بررسی کنم (فقط به مشخصات فنی توی کاتالوگها و آنلاین و سوال و جواب اکتفا کردم)
    حتی چند بار گفتم واسه بازی و فیلم و این حرفها نمیخوام فقط میخوام که باهاش وبگردی کنم + چیز بخونم + چیز بنویسم + چش چار واسمون بمونه + کلا راحت باشم باهاش ... کار من طراحی وب است و حالا فهمیدم که مانیتور مناسب من همون 19 یا 20 اینچ است و شاید کمتر.. اینو کسی به من نگفت با مانیتور های واید به شدت اذیت میشی همه میگفتن خیلی خوبه که فضای کافی داره همه کار میتونی بکنی.
    الان یه صفحه وب اینقدر کش میاد یا وسطش خالی میشه یا اگه طراح فکر اینجا رو کرده باشه یه تصویر میاد وسط صفحه و کلی از اطراف اضافه میاد! حسابی رو اعصابمه. البته رزولیشن رو بیارم پایین مشکل عریض بودن صفحه حل میشه و نوشته ها و ایکنها و همه چیز دیگه ریز نیست و خوب میشه. مشکل رزولیشن کمش اینه که تصویر به پر پر میافته جوری که انگار یه منبع نویز کنارش داره کار میکنه. به وضوع میشه رفرش پیکسلها رو دید. با رزولیشن پایین فرکانسش میاد پایین!

الان فقط روی 1080 تصویر بدون لرزش داره ولی همه چیز ریز شده و صفحات هم حسابی کش میان.
    بد تر از اون فکر میکنم یه شدت نوری داره و چشم رو اذیت میکنه. مخصوصا از کنار نوشته های سیاه یه نور تیزی میاد چشم سیاهی میره. هر کاری کردم توی تنظیمات کنتراست و برکتانس و گاما و شارپنش درست نشد. من قبل از این هم lcd داشتم هم crt و بیشتر مواقع با همون crt کار کردم نمیدونم چرا اینقدر نسبت به نور این مانیتور حساس شدم!!

توی نمایش رنگهای تیره هم مشکل داره مثلا رنگ خاکستری رو قهوه ای نشون میده!!!!
    مشکل نور بنفش رو باهاش کنار اومدم زیاد نیست اما مشکل زاویه دید داره یه کم سر بره بالا و پایین کنتراست تغییر میکنه و کمی هم رنگ عوض میشه.

اینا رو گفتم واسه اونایی که طراحی میکنن یا کارشون با متنه و زیاد اهل بازی و فیلم نیستن.. چون خودم بالاخره تجربه کردم نمیخوام کسی دیگه اشتباه کنه. من باشم و نخوام با CRT کار کنم به جای LED backlight گرون میرم همون LCD ارزون رو میخرم. بالاخره میشه یه جورایی کالیبرش کرد.

الان برای حل مشکل ریز بودن تصویر فونت و سایز اجزای ویندوز و برنامه ها رو بزرگتر کردم ولی مشکل صفحه عریض رو که برای وبگردی اصلا مناسب نیست رو دارم.

اومدم اینجا سولی بپرسم که جواب شما رو دیدم تازه نوشتید گفتم تجربه ای رو که داشتم در اختیار دوستان هم بزارم.

و اما سوال من اینه :
    راهی هست اطراف صفحه رو جمع کنیم یا توی همین رزولیشن عرض تصویر رو کم کنیم و تغییر سایز بدیم با برنامه یا هر چیز دیگر که بشه اندازه 1024 ؟؟؟

سری 2085 هم بود که فرقش فول اچ دی نبودن و کنتراست دینامیکی 1000 بود که چیز مهمی نیست. شاید بهتر بود این رو میگرفتم.
    23720 هم هر چی توی نمایش رنگ بهتر باشه باز واید هست و یه خرده بیشتر از این هم کش داره پس اونم به درد من نمیخوره. کاش اینا رو یکی به من میگفت. من اولین پستی که در این مورد دادم گفتم 19 اینج میخوام.

سلام دوست عزیز :

منم همینو خریدم ولی از نظر کیفیت تصویر مشکلی نمیبینم ولی برای وگردی خوب نیست و اینکه مشکل از نورش نیست که چشو اذیت میکنه از این هست که سایزش بزگه وگرنه مشکل از تصویر نیست .

و در اینجا چیزی که برای گیمر ها مزیت هست برای شما مضر هست . بله شما باید یه 19 میگرفتی . ولی دوستان گیمر من باهاش بازی کردم خیلی هم خوب بود . بازم میگم شرکت سامسونگ برای بابام نیست که بخواهم طرفشو بگیرم ولی خوب برای گیم خوبه .

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Northern Avizona

پيش فرض

چاره چیه! من به همه چیزش فکر کردم الا اینکه عرضش واسه کار ما خوب نیست از بس همه گفتن ما داریم خیلی خوبه برای وبگردی هم خوبه و..
    دیگه دارم بهش عادت میکنم (یه چیزیی میگن ساخت و ساز ! سوخت و ساز! یه همیچین چیزی!!! میسوزیم و میسازیم). فونتها رو بزرگ کردم و پنجره مروگر رو هم در حالت فول نمیبینم اندازه نصف صفحه بازش کردم. فقط اونجا هایی که طراح وب اندازه فونت رو مشخص کرده دیگه کاری نمیشه کرد جز بزرگنمایی!

من پرسیده بودم برنامه یا نرمافزاری هست من بتونم اطراف صفحه رو جمع کنم و تصویر بیافته وسط مانیتور!؟ یعنی فضای اضافی خاموش بشه و از وسط صفحه استفاده بشه؟

و یه سوال دیگه ما بخواهیم یک تصویر را همزمان بر روی دو تا مانیتور داشته باشیم چه باید بکنیم؟ الان با برنامه مالتی اسکرین فقط میشه تصویر را بر روی یک مانیتور داشت به طور کامل.

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Northern Avizona

پيش فرض

سلام دوست عزیز :

منم همینو خریدم ولی از نظر کیفیت تصویر مشکلی نمیبینم ولی برای وگردی خوب نیست و اینکه مشکل از نورش نیست که چشو اذیت میکنه از این هست که سایزش بزگه وگرنه مشکل از تصویر نیست .

و در اینجا چیزی که برای گیمر ها مزیت هست برای شما مضر هست . بله شما باید یه 19 میگرفتی . ولی دوستان گیمر من باهاش بازی کردم خیلی هم خوب بود . بازم میگم شرکت سامسونگ برای بابام نیست که بخواهم طرفشو بگیرم ولی خوب برای گیم خوبه .
    برای گیم هم خوب نیست. برای حرفه ای ها چه وبگرد و نویسنده و طراح چه گیمر و... خوب نیست. من با برنامه تست کردم خوب نیست.
    این تصویر jpg رو بگیرید و با خود ویندوز از نزدیک ببینید چه طور پیکسلها به لرزش افتاده اند :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد سایز بزرگ دلیل ریز بودن تصویر نمیشه. الان تصویر با رزولیشن تناسبی نداره ریز تر شده. اگه این درست بود مشکلی با سایزش نداشتیم.

همه تو بازار میگفتن سامسونگ خوب نیست و رنگ نداره من فکر کردم بازار گرمی است. حالا با رنگش زیاد مشکل ندارم با چیزای دیگش مشکل داره.

همون که دوستمون گفت مانیتور خوب پیدا نمیشه اینجا ایرانه و شده بازار داغ جنسهای بنجل (معذرت میخوام یه جورایی آشغالدونی)

موقع خرید داشتم چونه میزدم فروشنده که نماینده سام سرویس بود هی بهانه افزایش 5 درصدی نرخها و 10 درصدی آینده میاورد و بعد هم بحث ور کشید به بالا پایین شدن دلار و طلا و بورس ... آخر سر هم 30 تومان تخفیف داد باز 30 تومان سود کرده میدونم اینا چه گرگهایی هستن نمایندگی گرفتن بعد میان گرونتر از جاهای دیگه میدن.
    فکر کرده همه ...... هستن که این همه اراجیف به هم میبافه برای دوزار پول حروم.
    تحویل گرفتنها هم برای قبل از فروش است الان جواب سلام هم نمیدن.

ببخشید زیاد غر زدم اینا بیشتر برای دوستانی بود که میخوان بخرن. شما اون تصویر رو توی مانیتورتون تست کنید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

برای گیم هم خوب نیست. برای حرفه ای ها چه وبگرد و نویسنده و طراح چه گیمر و... خوب نیست. من با برنامه تست کردم خوب نیست.
    این تصویر jpg رو بگیرید و با خود ویندوز از نزدیک ببینید چه طور پیکسلها به لرزش افتاده اند :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد سایز بزرگ دلیل ریز بودن تصویر نمیشه. الان تصویر با رزولیشن تناسبی نداره ریز تر شده. اگه این درست بود مشکلی با سایزش نداشتیم.

همه تو بازار میگفتن سامسونگ خوب نیست و رنگ نداره من فکر کردم بازار گرمی است. حالا با رنگش زیاد مشکل ندارم با چیزای دیگش مشکل داره.

همون که دوستمون گفت مانیتور خوب پیدا نمیشه اینجا ایرانه و شده بازار داغ جنسهای بنجل (معذرت میخوام یه جورایی آشغالدونی)

موقع خرید داشتم چونه میزدم فروشنده که نماینده سام سرویس بود هی بهانه افزایش 5 درصدی نرخها و 10 درصدی آینده میاورد و بعد هم بحث ور کشید به بالا پایین شدن دلار و طلا و بورس ... آخر سر هم 30 تومان تخفیف داد باز 30 تومان سود کرده میدونم اینا چه گرگهایی هستن نمایندگی گرفتن بعد میان گرونتر از جاهای دیگه میدن.
    فکر کرده همه ...... هستن که این همه اراجیف به هم میبافه برای دوزار پول حروم.
    تحویل گرفتنها هم برای قبل از فروش است الان جواب سلام هم نمیدن.

ببخشید زیاد غر زدم اینا بیشتر برای دوستانی بود که میخوان بخرن. شما اون تصویر رو توی مانیتورتون تست کنید.

سلام دوست عزیز :

من این عکس رو چک کردم .
    شما گفتین پیکسل ها به لرزه می افته ؟!
    برای من چنین مشکلی نیود .
    داداش فکر کنم مانیتور شما مشکل داره .
    بازم هرکی از این عکس ها داره بیاره چک کنیم ببینیم مشکلی خست یا نه .

ولی بازم میگم . مانیتور عالی نیست . ولی نمیشه گفت از خرید پشیمونم .

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Northern Avizona

پيش فرض

سلام دوست عزیز :

من این عکس رو چک کردم .
    شما گفتین پیکسل ها به لرزه می افته ؟!
    برای من چنین مشکلی نیود .
    داداش فکر کنم مانیتور شما مشکل داره .
    بازم هرکی از این عکس ها داره بیاره چک کنیم ببینیم مشکلی خست یا نه .

ولی بازم میگم . مانیتور عالی نیست . ولی نمیشه گفت از خرید پشیمونم .

برای من با همه ورودی ها لرزش داره. شما هم با hdmi‌هم با rgb تست کردی؟
    شما باید به تصویر دقت کنید از نزدیک و اول ذخیره کنید و با picture viewer ویندوز ببینیش
    با مرورگر هم میشه متوجه شد در صورتی که تصویر رو بزرگ کنید.

اگه مانیتور خراب باشه باز باید کلی مکافات بکشم واسه تعویض!
    مگه شام‌سرفیس فقط مونتاژ نمیکنه اینو یا جنس اصلی که وارد میشه اینجوریه!؟

من الان با فرکانس 67 در 60 دارم تصویر 1920*1080 رو میگیرم. شما چی؟
    response time هم روی normal‌است اگه کمش کنم اونوقت با هر تغییری در تصویر یک لحظه تصویر پرش داره.

اگه مانیتورت رو کالیبره کردی لطفا بگو تنظیمات اینا رو چی گذاشتی :
    brightness
    contrast
    sharpness
    gamma

احتمالا چند هفته دیگه یه دونه lg هم بگیرم کلکسیون عتیقه‌هام تکمیل بشه.
    Last edited by 900913; 13-07-2011 at 08:49.

پروفشنال jonerex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

برای من با همه ورودی ها لرزش داره. شما هم با hdmi‌هم با rgb تست کردی؟
    شما باید به تصویر دقت کنید از نزدیک و اول ذخیره کنید و با picture viewer ویندوز ببینیش
    با مرورگر هم میشه متوجه شد در صورتی که تصویر رو بزرگ کنید.

اگه مانیتور خراب باشه باز باید کلی مکافات بکشم واسه تعویض!
    مگه شام‌سرفیس فقط مونتاژ نمیکنه اینو یا جنس اصلی که وارد میشه اینجوریه!؟

من الان با فرکانس 67 در 60 دارم تصویر 1920*1080 رو میگیرم. شما چی؟
    response time هم روی normal‌است اگه کمش کنم اونوقت با هر تغییری در تصویر یک لحظه تصویر پرش داره.

اگه مانیتورت رو کالیبره کردی لطفا بگو تنظیمات اینا رو چی گذاشتی :
    brightness
    contrast
    sharpness
    gamma

احتمالا چند هفته دیگه یه دونه lg هم بگیرم کلکسیون عتیقه‌هام تکمیل بشه.

مشخصات سیستم چیه چه قطعاتی داره شاید این مشکل های شما از ضعیف بودن سیستم هست

9. این کاربر از jonerex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Northern Avizona

پيش فرض

مشخصات سیستم چیه چه قطعاتی داره شاید این مشکل های شما از ضعیف بودن سیستم هست
    سلام

سیستم بنده حدودا مربوط به 4 سال پیشه ولی قطعاتش خوبه تا 4 سال دیگه هم جواب میده. یه دونه گرافیک ازش عوض کردم اونم به خاطر این مانیتور.

دیگه هر طور بود کالیبرش کردم و باهاش ساختم.
    گرافیک رو هم عوض کردم. با گرافیک قبلی تصویر لرزش داشت حالا با این گرافیک جدید لرزش نداشت ولی مثل نور افکن روشن بود! هم از گرافیک نور رو آوردم پایین هم از مانیتور. فونتها رو هم در همه برنامه ها بزرگتر کردم. فقط الان از hdmi نمیتونه استفاده کنه یعنی وقتی ویندوز داره بالا میاد میشه hdmi رو انتخاب کرد ولی در محیط ویندوز حتما باید از آنلالوگ سیگنال بگیره.

هر طور بود باهاش متچ شدم. یعنی مشکتری باید با جنس بسازه.

حالا کی میخواد دو صفحه راجع به عیبهای این مانیتور بنویسم. دستا بالا

از من میشنوید سراق LED نرید اونم width و مخصوصا سری 2x85 یا همون 2x50 سامسونگ. من میخواسم اول 23720 بگیرم نشد و هنوز هم نمیدونم اون بهتره یا نه حداقل توی CNET مانیتور برتر شناخته شده.
    بار بعدی خواستم مانیتور بگیرم اینبار LG رو هم امتحان میکنم. در کل همشون مفت گرونه مجید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Amir_Ariamehr2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

سلام دوستان :

من مانیتور bx2285 دارم ولی وقتی میزارم رو 1080 گوشه های تصویر خالی میمونه .
    چیکار کنم . خواهش میکنم سریع کمک کنید. پیشاپیش ممنون
    سلام بچه ها
    راستش یه درخواست ازتون دارم و بگم که خیلی خیلی عجله دارم
    یه مانیتور bx2285 واسه دوستم خریدم و دقیقا همین مشکل رفیقمون رو دارم و راهنمایی کردید که باید تنظیمات گرافیک رو درست کنم و حالا سوالم این هست با توجه به اینکه گرافیک رفیقم 6870 Ati هست و باید قسمت کاتالیس رو تنظیم کنم اگه درست بگم. حالا عاجزانه ازتون خواهش میکنم که قدم به قدم مثلا اینجوری :

Right Click Dekstop_________Catalyst(TM)Control Center

واسم بنویسید تا با کمک شما دوستان عزیز وبزرگوار بتونم این مشکل رو مرتفع کنم
    Last edited by Amir_Ariamehr2003; 26-09-2011 at 19:49.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •