تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 36

نام تاپيک: ويروس شناسي پزشكي

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.

علم به سال درس خوندن نیست.تعاریفی که شما میکنی تعریف بنده رو نقض نمیکنه.بله که همه چیز به محیط بستگی داره.یک انسان هم در یک کویر سریعتر میمیره تا یک محیط سالم.به ویروس ایدز غلظتی از الکل بزنید از بین میره نزنی هم طولی نمیکشه تا از بین بره.در هر صورت ویروس در خارج از سلول زنده نمیمونه و بالاخره یک عمر پایانی داره.
    ترجیحاً بحث من در مورد ویروس ها تموم شده و طبق تعریفاتی که کردم ویروس یک موجود زنده هست.اما زیست شناسان پزشکی نمیتونن به ویروس بگن موجود زنده یا موجود مرده یعنی زنده یا مرده بودنش مشخص نیست.
    درسته به سال درس خوندن نیست ولی شما در تمام طول بحث اصل و اعتبار علم رو نقض کردین ..

ویروس در خارج از سلول موجود زنده نیست که بالاخره یه روزی عمرش تموم بشه چون اصلا زنده نیست مثل یک ماده شیمیایی... تحت تاثیر عوامل محیطی قطعه نوکلئیک اسید به همراه پوشش از بین میرن.. در داخل سلول هم تنها به دلیل اینکه از امکانات پروتئین سازی و تکثیر سلول استفاده میکنه عنوان زنده بودن رو گرفته ..

خوشحالم که بالاخره یه نقل قول از زیست شناسان تو پستتون میبینم و بالاخره قسمتی از نظر زیست شناسان رو قبول کردین..

2. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.

علم به سال درس خوندن نیست.تعاریفی که شما میکنی تعریف بنده رو نقض نمیکنه.بله که همه چیز به محیط بستگی داره.یک انسان هم در یک کویر سریعتر میمیره تا یک محیط سالم.به ویروس ایدز غلظتی از الکل بزنید از بین میره نزنی هم طولی نمیکشه تا از بین بره.در هر صورت ویروس در خارج از سلول زنده نمیمونه و بالاخره یک عمر پایانی داره.
    ترجیحاً بحث من در مورد ویروس ها تموم شده و طبق تعریفاتی که کردم ویروس یک موجود زنده هست.اما زیست شناسان پزشکی نمیتونن به ویروس بگن موجود زنده یا موجود مرده یعنی زنده یا مرده بودنش مشخص نیست.
    دوست عزیز ویروس در خارج از بدن میزبان و هنگامی که فعالیتی نداره در حالت خنثی به سر میبره .
    نمیدونم چه اصراری دارین مفهوم رو عوض کنید . توی کتب راهنمایی هم در مورد ویروس ها میخونیم یا خوندیم که در خارج از بدن قربانی بصورت خنثی هستن .

4. 5 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    دوست عزیز ویروس در خارج از بدن میزبان و هنگامی که فعالیتی نداره در حالت خنثی به سر میبره .
    نمیدونم چه اصراری دارین مفهوم رو عوض کنید . توی کتب راهنمایی هم در مورد ویروس ها میخونیم یا خوندیم که در خارج از بدن قربانی بصورت خنثی هستن .
    شما اگر برای پیوند دست من به دست یه شخص دیگه اونو از بدن من جدا کنی دیگه هیچ کاربردی نداره و اگر طی مدت مشخصی دست رو پیوند نزنی دیگه قابل پیوند زدن نیست.
    شما نمیتونی به دستی که از من جدا کردی بگی موجود زنده چون هیچ کاری از خودش نشون نمیده و نمیتونی بهش بگی موجود مرده.چون این دست تا زمانی که سلول های زنده درونش هست باعث میشه دوباره پیوند بخوره.
    تعریف من از ویروس این چنین هست.و دلیل اینکه بهش میگم موجود زنده چون که تکثیر پیدا میکنه و تکثیرش هم به تعداد هست نه غلظت شیمیایی.
    موفق باشید.
    Last edited by عــــلی; 14-11-2013 at 19:11.

6. 2 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.

شما اگر برای پیوند دست من به دست یه شخص دیگه اونو از بدن من جدا کنی دیگه هیچ کاربردی نداره و اگر طی مدت مشخصی دست رو پیوند نزنی دیگه قابل پیوند زدن نیست.
    شما نمیتونی به دستی که از من جدا کردی بگی موجود زنده چون هیچ کاری از خودش نشون نمیده و نمیتونی بهش بگی موجود مرده.چون این دست تا زمانی که سلول های زنده درونش هست باعث میشه دوباره پیوند بخوره.
    تعریف من از ویروس این چنین هست.و دلیل اینکه بهش میگم موجود زنده چون که تکثیر پیدا میکنه و تکثیرش هم به تعداد هست نه غلظت شیمیایی.
    موفق باشید.
    این سلول ها کلیه ویژگی یه سلول زنده رو باید داشته باشن که سلول زنده نامیده بشن:

• پاسخ به محرک
    • تولید مثل
    • رشد
    • بقا و ترمیم خود

در صورتی که این ویژگی رو داشته باشن زنده هستن . از یه طرف میگین که کاری از دست سلول های زنده دست قطع شده بر نمیاد پس مرده هستن و از یه طرف میگین سلول زنده درون دست قطع شده هست پس زندس زنده بودن همون انجام فعالیت های حیاتی یا به قول شما براومدن کار از دست سلولهاست..

شما کل این چند صفحه که تو تاپیک تکامل درباره ویروس بحث شد رو خوندین ؟ ویروس ساختار سلولی نداره ویژگی هایی که برای سلول زنده گفته شد رو نداره!

هر کسی هر تعریفی متناسب با میزان دانش خودش میتونه برای خودش داشته باشه ولی این رو نمیشه تو یه محفل علمی بیان کنید باید به زبان علم و با مدرک و سند علمی تو یه محفل علمی بحث کنید نه بر اساس تعاریف خودتون و از دیگران بخواین بر اساس تعاریف شما به موضوع نگاه کنن یا بحث کنن.

ویروس چه طور تکثیر پیدا میکنه بیرون سلول زنده ؟! قسمت bold شده پستتون رو میشه توضیح بدین ؟

8. 5 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    این سلول ها کلیه ویژگی یه سلول زنده رو باید داشته باشن که سلول زنده نامیده بشن:

• پاسخ به محرک
    • تولید مثل
    • رشد
    • بقا و ترمیم خود

در صورتی که این ویژگی رو داشته باشن زنده هستن . از یه طرف میگین که کاری از دست سلول های زنده دست قطع شده بر نمیاد پس مرده هستن و از یه طرف میگین سلول زنده درون دست قطع شده هست پس زندس زنده بودن همون انجام فعالیت های حیاتی یا به قول شما براومدن کار از دست سلولهاست..

شما کل این چند صفحه که تو تاپیک تکامل درباره ویروس بحث شد رو خوندین ؟ ویروس ساختار سلولی نداره ویژگی هایی که برای سلول زنده گفته شد رو نداره!

هر کسی هر تعریفی متناسب با میزان دانش خودش میتونه برای خودش داشته باشه ولی این رو نمیشه تو یه محفل علمی بیان کنید باید به زبان علم و با مدرک و سند علمی تو یه محفل علمی بحث کنید نه بر اساس تعاریف خودتون و از دیگران بخواین بر اساس تعاریف شما به موضوع نگاه کنن یا بحث کنن.

ویروس چه طور تکثیر پیدا میکنه بیرون سلول زنده ؟! قسمت bold شده پستتون رو میشه توضیح بدین ؟
    دقت داشته باشید که هیچ ماده شیمیایی به اندازه یک ویروس نمیتونه وارد جامعه ای از مواد بشه و همه اونارو آلوده کنه.وقتی همچین اتفاقی میوفته یعنی یک موجود زنده در حال تولید مثل هست.
    مثلاً شما اگر یک مولکول اکسیژن رو با صدتا هیدروژن بزنی فقط دوتاش مورد استفاده قرار میگیره و یک مولکول آب تشکیل میشه.و اون دیگه تکثیر پیدا نمیکنه که دوباره بقیه هیدروژن هارو تبدیل به مولکول آب کنه.صرفاً یک مثال بود.
    اما اگر یه ویروس زنده رو به یک سلول زنده بزنی اون سلول زنده نیاز های ویروس رو بر آورده میکنه و باعث میشه ویروس تولید مثل کنه.این ممکنه تمامی سلول هایی که این قابلیت رو دارن دربر بگیره.حالا ببینید یه ماده شیمیایی که خیلی ریز هست تونسته به اندازه هزاران سلول تکثیر پیدا کنه.کدوم ماده شیمیایی مرده میتونه همچین کاری کنه؟

10. 2 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

دقت داشته باشید که هیچ ماده شیمیایی به اندازه یک ویروس نمیتونه وارد جامعه ای از مواد بشه و همه اونارو آلوده کنه.وقتی همچین اتفاقی میوفته یعنی یک موجود زنده در حال تولید مثل هست.

مثلاً شما اگر یک مولکول اکسیژن رو با صدتا هیدروژن بزنی فقط دوتاش مورد استفاده قرار میگیره و یک مولکول آب تشکیل میشه.و اون دیگه تکثیر پیدا نمیکنه که دوباره بقیه هیدروژن هارو تبدیل به مولکول آب کنه.صرفاً یک مثال بود.
    اما اگر یه ویروس زنده رو به یک سلول زنده بزنی اون سلول زنده نیاز های ویروس رو بر آورده میکنه و باعث میشه ویروس تولید مثل کنه.این ممکنه تمامی سلول هایی که این قابلیت رو دارن دربر بگیره.حالا ببینید یه ماده شیمیایی که خیلی ریز هست تونسته به اندازه هزاران سلول تکثیر پیدا کنه.کدوم ماده شیمیایی مرده میتونه همچین کاری کنه؟
    چه طور به نتیجه گیری که سبز رنگ هست رسیدین ؟!

ویروس از امکانات سلولی سلول زنده برای تکثیر و پروتئین سازی استفاده میکنه .. این جمله رو اگر کامل متوجه نشدین بیشتر توضیح بدم دوباره تکرار میکنم :

ویروس از امکانات سلولی سلول زنده برای تکثیر و پروتئین سازی استفاده میکنه

دوست عزیز پست من رو می خونید و جواب میدین یا صرفا جواب میدین ؟! من برام عجیبه من فکنم نزدیک 20 تا پست دادم برای اینکه ویروس رو برای شما توضیح بدم ولی شما بازم رو سوال اولی که از اول بحث پرسیدین هستین !! اصلا جواب سوالات رو می خونید ؟ متوجه تک تک جمله هایی که وقت گذاشته میشه براتون توضیح داده میشه میشین ؟

12. 3 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    چه طور به نتیجه گیری که سبز رنگ هست رسیدین ؟!

ویروس از امکانات سلولی سلول زنده برای تکثیر و پروتئین سازی استفاده میکنه .. این جمله رو اگر کامل متوجه نشدین بیشتر توضیح بدم دوباره تکرار میکنم :

ویروس از امکانات سلولی سلول زنده برای تکثیر و پروتئین سازی استفاده میکنه

دوست عزیز پست من رو می خونید و جواب میدین یا صرفا جواب میدین ؟! من برام عجیبه من فکنم نزدیک 20 تا پست دادم برای اینکه ویروس رو برای شما توضیح بدم ولی شما بازم رو سوال اولی که از اول بحث پرسیدین هستین !! اصلا جواب سوالات رو می خونید ؟ متوجه تک تک جمله هایی که وقت گذاشته میشه براتون توضیح داده میشه میشین ؟
    بله کاملاً متوجه میشم.حالا بمن بگید چطوری یه موجود غیر زنده میتونه از امکانات سلولی سلول زنده برای تکثیر پروتئین سازی استفاده کنه؟
    این تعریف شما خودش داره میگه ویروس زنده هست.

14. 2 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.

موفق باشید.
    ویروس ها در اصل یک پکیج کوچک از DNA یا RNA { حاوی یک سری دستورالعمل و کد مخصوص برای زندگی کردن } هستن که نیاز به یک سلول میزبان داره تا بتونه شروع به زندگی کنه . {تولید پروتئین }
    مدت زمان بقای هر ویروس خارج از بدن میزبان و قربانی با همدیگه متفاوته و فرق میکنه .
    مثلا بعضی ویروس ها هستن که برای دقایقی میتونن خارج از بدن میزبان زنده بمونن ولی بعضی دیگه از ویروس ها هستن که تا چند روز میتونن خازج از بدن قربانی زنده بمونن تا بتونن وارد بدن قربانی دیگه ای بشن .
    مثل ویروس سرماخوردگی که شایع ترین و بهترین مثال برای مقاومت خارج از بدن میزبان به حساب میاد . یا مثلا ویروس HIV که مدت زمان خیلی کمی رو میتونه خارج از بدن قربانی بگذرونه .

این که شما پیش خودتون به یک تعریف بخصوص برسین دلیلی بر درستی اون نیست . باید بتونین اون رو طبق قواعد علمی مشخص شده اثبات کنید .

16. 5 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.

بله کاملاً متوجه میشم.حالا بمن بگید چطوری یه موجود غیر زنده میتونه از امکانات سلولی سلول زنده برای تکثیر پروتئین سازی استفاده کنه؟
    این تعریف شما خودش داره میگه ویروس زنده هست.
    چرخه همانند سازی ویروس‌ها از آلوده شدن سلول میزبان آغاز می‌شود و با رهاسازی ذرات ویروسی ایجادشده بالغ خاتمه می‌یابد.
    ویروس‌ها به علتِ فقدانِ ساختمانِ سلولی و هرگونه متابولیسم و فعل وانفعالِ شیمیایی، قادر به مشابه سازی خود نبوده و برای این عمل می‌باید به داخل سلولی حساس راه یافته و محتاجِ انرژی و دستگاهِ پروتئین سازیِ سلولِ زنده می‌باشند. انتقالِ ویروس به داخلِ سلول فقط توسطِ سلول امکان‌پذیر است و این عمل فقط توسطِ سلولِ حساس وحاملِ گیرنده‌های (رسپتورهای) آشنا به ویروس انجام می‌گیرد. سلول‌هائی که این نوع گیرنده‌ها را برای جذبِ ویروس آماده دارند احتمالاً می‌توانند به انتقالِ انواعِ مختلفِ ویروس‌ها بپردازند، در غیر این‌صورت سلول در مقابلِ ویروس مقاوم بوده و هرگونه تماسی با ویروس بی نتیجه خواهد بود. با دخول به سلول و پوشش برداری توسطِ آنزیم‌هایِ سلول، فعالیتِ اسیدنوکلئیک ویروس آغاز می‌گردد. اسیدنوکلئیکِ ویروس ژن‌های کافی برایِ مهارنِمودنِ متابولیسمِ سلولِ میزبان را دارا بوده و به کمکِ آن احتیاجاتِ فعل و انفعالاتِ شیمی حیاتی، برای تکثیرِ خود را توسطِ سلولِ میزبان تامین می‌کند. پس از آلوده شدنِ سلولِ میزبان تکثیر ویروس‌ها می‌تواند در دو نوع چرخه انجام گیرد :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
    گاهی ویروس پس از دخول به سلول پس ازطی مراحل اولیه و آزادشدنِ ژنوم یا اسیدنوکلئیک، به عوضِ تولید ژنوم وپروتئین ویروس، خود را درونِ کروموزومِ میزبان جای می‌دهد که در این حالت به ان پرو ویروس می‌گویند با هر بار تقسیم سلولی، پرو ویروس نیز تقسیم می‌شود. در این نوع چرخه بدونِ آن‌که سلولِ میزبان تخریب شود ژنومِ ویروسی تکثیر پیدا می‌کند که گاهی این مرحله بدون آن‌که سلولِ میزبان تخریب شود به تولیدِ ویروسِ کامل پرداخته و ویروس‌های نوزاد را به خارجِ سلول هدایت می‌کند.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
    دراین مرحله سلولِ میزبان پس ازانجامِ تکثیر ویروس به کلی تخریب شده از این راه ویروس‌ها ازسلول میزبان آزاد می‌شوند.

جذب و اتصال

ویروس با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تماس پیدا نموده گیرنده‌های (ریسپتورهای) آشنا و اختصاصی سبب جذب واتصال ویروس شده و شروع عفونت پایه گذاری می‌شود. حرارت محیط، پی اچ مناسب، نیروی الکترواستاتیک و وجود نمکهای معدنی درجذب ویروس و اتصال به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آشنای سطح سلول از اهمیت زیادی برخوردارند. نوع رسپتورهای آشنا برای ویروسهای مختلف یکسان نیست برای مثال [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اطفال جذب نوعی لیپوپروتئین و ویروس آنفولانزا جذب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلول می‌گردد. همچنین رسپتور ویروس HIV مولکول CD4 ورسپتور ویروس ابشتن بار مولکولCD21 و رسپتوررینوویروس مولکول ICAM-1 می‌باشد. اما هرسلولی می‌تواند بمرور گیرنده لازم برای جذب ویروس جدیدی بسازد.
    داخل شدن (ورود به سلول)

ویروس‌های غلافدار در این مرحله بطور کامل جذب غشاء سلولی می‌شوند. غلاف ویروس با غشاء سلولی یکی شده ونوکلئوکاپسید ویروس از غشاء سلولی عبور کرده وارد سیتوپلاسم سلول می‌شود. درمورد ویروسهای بدون غلاف باید ذکر شود، که گرچه یروس کوچکترین کاری نمی‌کند اما این سلول است که ویروس را بطور کامل به داخل سیتوپلاسم منتقل می‌کند. ویروس که در داخل سلول جای گرفت، از او پوشش برداری به عمل میاید. در این مرحله عمل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا پینوسینوزانجام می‌شود.
    پوشش برداری

پس از دخول ویروس به سلول، در داخل سیتوپلاسم و تحت تاثیرآنزیم‌های داخل سلولی پوشش پروتئینی ویروس ازهم گسسته و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آزاد می‌گردد. ازآغاز تا این مرحله را می‌توان با کمک میکروسکوپ الکترونی تغییرات ویروس را دنبال کرده، مشاهده نمود.
    ناپدید شدن

اسید نوکلئیک آزاد شده ویروس به قطعات کوچکتری تقسیم شده و پس از اندک زمانی کمترین اثری از ژنوم ویروس قابل رؤیت نخواهدبود. ازاین پس اسید نوکلئیک ویروس فرمانروای سلول عفونت زده بوده و کنترل دستگاه پروتئین سازی سلول را برای تکثیر خویش هدایت می‌کند. در این مراحل می‌توان ویروس را یک واحد زنده تلقی نمود و یا به عبارت دیگر اسید نوکلئیک ویروس یک واحد زنده محسوب می‌شود.
    تکثیر یا بیوسنتز

با سنتز و ساخت و سازآنزیمهای لازمه تکثیر، فعالیت اسید نوکلئیک ویروس در داخل سیتوپلاسم سلولی شروع شده، آنزیمها فعالیت خود را برای جلوگیری ازتولید پروتئین و اسید نوکلئیک سلولی آغازمیکنند. در گاهی موارد تولید پروتئین و اسید نوکلئیک سلولی به کلی متوقف نشده فقط به نحو کنترل شده محدود می‌گردد. به هر حال مراحل ترانسلاسیون و ترانسکریپسیون برای بیوسنتز و رپلیکاسیون ویروس با تولید وساخت پروتئین و اسید نوکلئیک ویروس در مراکز مشخصی آغاز می‌گردد. مراکز تولید با توجه به نوع ویروس هر کدام در گوشه‌ای از سلول، گهی درداخل سیتوپلاسم و گاهی در داخل هسته سلول تشکیل شده، آماده تهیه و تولید ویروس و مرحله بعدی آن می‌گردند.
    تکمیل شدن (کامل شدن)

پس از تولید و سنتز پروتئین و اسید نوکلئیک ویروس در مراکز مشخص. اسید نوکلئیک ویروس در داخل پروتئین محافظ جایگرفته و کار تکمیل شدن ویروس روند مختص به خود را پیش می‌گیرد. تکمیل شدن ویروسها به طور عمومی یکسان نبوده و به طور خصوصی انجام می‌گیرد. تکمیل شدن ویروسها ی غلافدار یا بدون غلاف و آنانکه دارای ساختمان پیچیده (کمپلکس) هستند و یا دارای نوکلئوکاپسید فنری (هلیکال) اند کاملا متفاوت از هم بوده و هر کدام سیر تکاملی دیگری طی کرده‌اند. بطور خلاصه می‌توان گفت که ویروسهای کروی یا بعبارت دیگر با کاپسید ایکوزاهدرون با بهم پیوستن کاپسومرها و جای گرفتن اسید نوکلئیک در داخل آن کامل می‌شوند.. ویروسهائی که نوکلئوکاپسید فنری دارند قبلا به روی اسید نوکلئیک پوششی از کاپسومرها قرار گرفته و فرم فنری خود را هنگامی بدست می‌آورند که ویروس برای خروج از سلول آماده می‌شود. ویروس‌هائی که دارای ساختمان پیچیده کمپلکس هستند تکمیل شدنشان بسادگی دیگر ویروسها نبوده و بطوریکه بررسیها نشان می‌دهند اسید نوکلئیک و پروتئین حافظ و فیلامان‌های سطح خارجی آنها و لیپیدی که در ساختمانشان بکار می‌رود بطور کلی در محل دیگری سنتز شده و ویروس در همان محل فرم می‌گیرد و کامل می‌شود غلاف ویروسهای غلافدار، آنهائیکه در داخل هسته سلول تکثیر می‌شوند پس از خروج از هسته و آنهائیکه در سیتوپلاسم سلول تکمیل می‌شود هنگام خروج غلافی از غشاء سیتوپلاسمی بدورشان پیچیده شده تکمیل می‌گردند.
    خروج ویروس از سلول

در مورد خروج ویروسها از سلول دو روش مشاهده می‌گردد. در بعضی موارد ویروس پس از اینکه تکمیل شد بسته به نوع آن و نوع سلول، با متلاشی شدن سلول میزبان، ویروس آزاد می‌شود. در اینگونه موارد، پس از انهدام سلول مقدار زیادی ویروس ناگهان آزاد می‌شود. در بعضی موارد د یگر ویروس بدون اینکه سلول منهدم شود به خارج از سلول رها می‌گردد. دراین موارد گاهی ویروس همانند جوانه‌ای از سلول جدا می‌شود. در مورد ویروسهای غلافدار همزمان غلافشان به دورشان پیچیده شده واز سلول بخارج راه میابند.

18. 7 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    خوب سرکار VESTA حالا با این تعاریف زیبایی که آوردید به من بگید ویروس زنده هست یا غیر زنده یا بازم میخواهید مثل زیست شناسان و کتاب هایی که خوندید بگید ویروس نه زنده هست و نه مرده(یعنی نمیدونیم چیه)؟
    مشکل زیست شناسان اینه که سلول رو کوچیکترین عضو زنده بدن میدونن(چون خیلی دوست دارن به انتهای خلقت برسن و فکر میکنن دیگه اتم و اینا تهشه و همینطور برای رو کم کنی نظریه میدن) و کوچکتر از اون رو نمیتونن نظر بدن چون دیگه تشخیصش سخته.اما موجودات زنده بسیار هستند و هرگز قابل رویت نیستند.همونطور که سلول ها اعضا رو تشکیل میدن و شما میشی 1 موجود زنده موجدات بسیاری اجزای سلول رو تشکیل میدن که سلول میشه یک موجود زنده و ویروس یکی از همین موجودات هست.چون این زیست شناسان نمیخوان بپذیرن که کوچکتر از سلول هم زنده هست نمیخوان قبول کنن که موجوداتی که سلول ندارن زنده باشن.وقتی ویروس سرما خوردگی تا 48 ساعت دووم میاره و از بین میره این یعنی یه موجود زنده هست و تولد داره و پایان عمر داره.
    شما میدونی ساختار DNA چطوری به صورت علم توی زیست شناسی اومد؟بنظر شما تا حالا تونستن ساختار کروموزوم رو با میکروسکوپ ببینن؟دقت کردید چگونه ساختار DNA کشف شد و دیگه کسی سعی نکرد بره دنبالش ببینه داستان چیه واقعاً؟آیا واقعاً این ساختار های خوشگل که به صورت سه بعدی طراحی میکنن و توی دانشگاه ها تدریس میشه یک علم اثبات شده هست یا فقط یک نظریه نزدیک به یقین هست؟
    فقط یه پرتو ایکس از ساختار کروموزوم گرفتند و تا تنهاش رو نقاشی کردند!!!!
    اینها علومی هست که شما 6 سال براش زحمت کشیدی.و به شما گفتند که ویروس یک موجود زنده نیست و شما نمیتونی الان منو توجیه کنی چون بخودت اجازه نمیدی غیر از اونچه که توی کتابهاتون تدریس میشه به بقیه بگی.
    دقیقاً من هر علمی رو که خواستم یاد بگیرم این مشکلات رو توش داشتم.تا سوال میکردم و نظرات متعددی میدادم استاد قاطی میکرد و گیج میشد و جواب های درهم میداد و همش اون چیزی که توی کتابش بود رو تکرار میکرد.خوب استاد من چرا از چیزی پیروی میکنی که خودت تجربشو نداری که الان توی جواب دادن گیر کنی!!!
    موفق باشید.

20. این کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •