تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 299 از 847 اولاول ... 199249289295296297298299300301302303309349399799 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,981 به 2,990 از 8466

نام تاپيک: ADSL Parsonline / شرکت پارس آنلاین

آخر فروم باز lamp23's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

راستش کش کردن سرورها که شما می‌گی یعنی چی؟ یعنی پارس‌آنلاین بدون این که دسترسی ادمین به اون سرور داشته باشه تونسته کل محتویات اون سرور رو کش کنه؟ این رو که بعید می‌دونم امکانش باشه مگر این که مثلن اسپیدتست هم زیرآبی بره و اجازه بده یه سرور Mirror برای سرورهاش تو پارس‌آنلاین وجود داشته باشه که نه اسپیدتست زیر بارش می‌ره به خاطر اعتبارش، نه پارس آنلاین می‌تونه چند صد تا سرور اسپیدتست تو جاهای مختلف رو این جوری بازسازی کنه.

تنها راهی که برای کش کردن می‌مونه همون کشی هستش که مرورگرها هم ازش استفاده می‌کنن: کش کردن فایل‌هایی که مراجعه زیادی بهش می‌شه. چون طرز کار اسپیدتست این جوریه که یه سری فایل رو روی سیستم کاربر دانلود می‌کنه و مجموع سرعت اون‌ها رو به عنوان سرعت گزارش می‌ده. تنها در صورتی که پارس‌آنلاین این فایل‌ها از روی سرورهای اسپیدتست رو کش کنه می‌تونه تو تست‌هاش سرعت رو بالاتر از حد واقعی نشون بده و در واقع سرعت شبکه داخلی خودش رو به جای شبکه اینترنت جا بزنه.

اما اینجا هم چند تا ملاحظه وجود داره:
    1. در عمل با توجه به الگوریتمی که اسپیدتست استفاده می‌کنه، این کار عملی نیست برای پارس‌آنلاین. یعنی اسپیدتست برای همون فایل‌ها هم با اضافه کردن یه کد تصادفی طولانی (حداقل بیشتر از 12 کاراکتر بود یه بار که کنترل کردم) امکان استفاده از نسخه کش شده رو غیرممکن کرده در عمل.

2. وقتی موقع تست گرفتن از سرورهای اسپیدتست با استفاده از نرم‌افزارهای Packet Sniffer مثل Wireshark، بسته رو کنترل می‌کنی، نشانه‌ای که مشخص کنه مسیر بسته‌ها به جای سرور اصلی به یه سرور واسطه (Cache) منتقل می‌شه هم پیدا نمی‌شه.

3. بر فرض که پارس‌آنلاین یا هر ISP دیگه‌ای تو ایران یا هر جای دنیا بتونه سرور اسپیدتست رو کش کنه. آیا به نظر شما اسپیدتست می‌آد اجازه بده اعتبار تست‌هاش این جوری زیر سؤال بره؟

---------------------------------------
    تنها چیزی که من متوجه نشدم، اشکال اسپیدتست تو محاسبه پینگ بود. از یه زمانی به بعد نتیجه پینگ‌های اسپیدتست از سرورهای خارجی تقریبن 1/3 پینگ واقعی (با دستور ping از cmd ویندوز) از همون سرورها درمی‌اومد. البته این اواخر زیاد با اسپیدتست سروکله نزدم ببینم وضعیتش چه طوریه.
    بله درست می فرمایید من با توجه به تست های سرعت نامعقولی که توی چند ماه اخیر دیدم گفتم که یک نمونه اش هم در بالا اشاره کردم
    یادمه یه زمانی نت پارس آنلاین مشکل سرعت به خصوص با سرور خارجی پیدا کرده بود و پشتیبانی همیشه اصرا داشت که برای سرور داخلی از سایت poldownload تست گرفته بشه و برای سرور خارجی هم از سایت cachefly که دو تا فایل تست داشت استفاده بشه جالب این بود که سرعت فقط با این سرور خوب بود که نشان از کش شدن داشت .

مهم نیست
    تو بازی همیشه پینگ رو دارم میبینم خوشبختانه پینگ و فریم رو پایین سمت راست صفحه همیشه نشون میده بازیم
    پینگم شب ها همونی هست که درcmd یا pingtest میبینید
    روز ها هم 65 تا 90 (سرور بازی تو روسیه هست)
    دوست عزیز بنده به کیفیت بالای پارس آنلاین از نظر پینگ و نداشتن پکت لاس واقف هستم ولی یادتون نره که کل پهنای باند کشور از شرکت زیرساخت تهیه میشه که از سیستم فیلترینگ میگذره در نتیجه پینگ با سرور های با مسافت بالای 2000 مایل به دلیل تعداد هاب های توی مسیر از این مقدار باید بیشتر باشه

یه راهی که به نظرم ممکنه باعث بشه نتیجه تست‌های اسپیدتست از سرورهای خارجی هم بهتر از حد انتظار دربیاد اینه که پارس‌آنلاین یا هر ISP دیگه‌ای بیاد کلیه سرورهای اسپیدتست یا حداقل اون دسته از سرورهای اسپیدتست رو که کاربرای خودش بیشتر بهشون مراجعه می‌کنن رو شناسایی کنه و برای اونا اولویت قائل بشه. این کار خیلی عملی‌تره.

این طوری وقتی یکی از کاربرای پارس‌آنلاین داره از یه سرور اسپیدتست، تست می‌گیره، موقع پردازش درخواستش تو تجهیزات ISP، چون اولویت بالایی داره، درخواستش زودتر رد می‌شه و پینگش بهتر از حالت عادی در می‌آد.

در مورد سرعت دانلود از سرورهای خارجی هم که پارس‌آنلاین غیر از ساعت‌های شلوغی عصر، در بقیه اوقات کلن خیلی عملکرد خوبی داشته و نزدیک بودن نتیجه تست دانلودش از سرور خارجی به تست دانلودش از سرور داخلی عجیب نیست. من خودم با تک‌کانکشن پارس‌آنلاین سرعت نزدیک به 90% پهنای باند خطم رو هم داشتم اون زمانی که از پارس‌آنلاین سرویس می‌گرفتم. با توجه به این که تست‌های اسپیدتست در واقع مولتی‌کانکشن هستن، سرعت بالای تست‌های دانلودش تو ساعت‌های به نسبت خلوت‌تر اصلن دور از ذهن نیست.
    بله در مورد سرعت کاملا درست میفرمایید بنده شخصا سرعت نزدیک به 15 مگابیت رو راحت با سرور خارجی میگرفتم حتی در حالت تک کانکشن
    ولی مساله پینگ حساب دو دو تا چهار تا هست البته ایده اولویت بندی شما هم قابل تامل هست

2. این کاربر از lamp23 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت alireza20202003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    H.D.D

پيش فرض

راستش کش کردن سرورها که شما می‌گی یعنی چی؟ یعنی پارس‌آنلاین بدون این که دسترسی ادمین به اون سرور داشته باشه تونسته کل محتویات اون سرور رو کش کنه؟ این رو که بعید می‌دونم امکانش باشه مگر این که مثلن اسپیدتست هم زیرآبی بره و اجازه بده یه سرور Mirror برای سرورهاش تو پارس‌آنلاین وجود داشته باشه که نه اسپیدتست زیر بارش می‌ره به خاطر اعتبارش، نه پارس آنلاین می‌تونه چند صد تا سرور اسپیدتست تو جاهای مختلف رو این جوری بازسازی کنه.

تنها راهی که برای کش کردن می‌مونه همون کشی هستش که مرورگرها هم ازش استفاده می‌کنن: کش کردن فایل‌هایی که مراجعه زیادی بهش می‌شه. چون طرز کار اسپیدتست این جوریه که یه سری فایل رو روی سیستم کاربر دانلود می‌کنه و مجموع سرعت اون‌ها رو به عنوان سرعت گزارش می‌ده. تنها در صورتی که پارس‌آنلاین این فایل‌ها از روی سرورهای اسپیدتست رو کش کنه می‌تونه تو تست‌هاش سرعت رو بالاتر از حد واقعی نشون بده و در واقع سرعت شبکه داخلی خودش رو به جای شبکه اینترنت جا بزنه.

اما اینجا هم چند تا ملاحظه وجود داره:
    1. در عمل با توجه به الگوریتمی که اسپیدتست استفاده می‌کنه، این کار عملی نیست برای پارس‌آنلاین. یعنی اسپیدتست برای همون فایل‌ها هم با اضافه کردن یه کد تصادفی طولانی (حداقل بیشتر از 12 کاراکتر بود یه بار که کنترل کردم) امکان استفاده از نسخه کش شده رو غیرممکن کرده در عمل.

2. وقتی موقع تست گرفتن از سرورهای اسپیدتست با استفاده از نرم‌افزارهای Packet Sniffer مثل Wireshark، بسته رو کنترل می‌کنی، نشانه‌ای که مشخص کنه مسیر بسته‌ها به جای سرور اصلی به یه سرور واسطه (Cache) منتقل می‌شه هم پیدا نمی‌شه.

3. بر فرض که پارس‌آنلاین یا هر ISP دیگه‌ای تو ایران یا هر جای دنیا بتونه سرور اسپیدتست رو کش کنه. آیا به نظر شما اسپیدتست می‌آد اجازه بده اعتبار تست‌هاش این جوری زیر سؤال بره؟

---------------------------------------
    تنها چیزی که من متوجه نشدم، اشکال اسپیدتست تو محاسبه پینگ بود. از یه زمانی به بعد نتیجه پینگ‌های اسپیدتست از سرورهای خارجی تقریبن 1/3 پینگ واقعی (با دستور ping از cmd ویندوز) از همون سرورها درمی‌اومد. البته این اواخر زیاد با اسپیدتست سروکله نزدم ببینم وضعیتش چه طوریه.
    مورد 1 و 2 : تو ارتباط HTTP اصلا این بحث ها مطرح نیست. MITM واژه صحیحیه که اگر به جای کش کردن استفاده کنیم اونوقت مورد 1‌ و 2‌ اصلا مطرح نمیشن.

مورد 3 : اسپید تست اعتبار خاصی نداره و ترکرهای خصوصی تورنت مدت هاست که تست های تقلبی اسپید تست رو قبول ندارن چون به راحتی میشه این تست ها رو fake‌ کرد و خود اسپید تست هم میدونه. یکی از faker های پرکاربرد : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تست سرعت اینترنت از این سایت استفاده کنید : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تست پینگ هم pingtest.net

اسپید تست رو هم برای پز دادن به دیگران که سرعتم خیلی خوبه و پینگ عالی میتونید استفاده کنید.

4. 6 کاربر از alireza20202003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه club2energy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

اینترنت پارس آنلاین تهران چرا شبها حدود ساعت 9 به بعد بلا استفاده میشه؟ کسی پیگیری کرده؟

پروفشنال Farhad 8904's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام
    دوستان تلگرام برای شما هم اختلال داره؟ هیچ عکس و فیلم وفایلی دانلود نمیشه.

7. این کاربر از Farhad 8904 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

مورد 1 و 2 : تو ارتباط HTTP اصلا این بحث ها مطرح نیست. MITM واژه صحیحیه که اگر به جای کش کردن استفاده کنیم اونوقت مورد 1‌ و 2‌ اصلا مطرح نمیشن.

مورد 3 : اسپید تست اعتبار خاصی نداره و ترکرهای خصوصی تورنت مدت هاست که تست های تقلبی اسپید تست رو قبول ندارن چون به راحتی میشه این تست ها رو fake‌ کرد و خود اسپید تست هم میدونه. یکی از faker های پرکاربرد : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تست سرعت اینترنت از این سایت استفاده کنید : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تست پینگ هم pingtest.net

اسپید تست رو هم برای پز دادن به دیگران که سرعتم خیلی خوبه و پینگ عالی میتونید استفاده کنید.
    ممنون بابت توضیحاتی که دادی. به ویژه اون نرم‌افزاری که معرفی کردی برای خود من خیلی جالب بود. راستش من قبلنا (حدود 1 سال پیش) بدون استفاده از نرم‌افزار و فقط با ارسال یه درخواست به روش GET به api خود اسپیدتست از نوار آدرس مرورگر می‌تونستم تست فیک درست کنم اما ظاهرن اسپیدتست یه مقدار مکانیزم تشخیص تست‌های صحیح از تست‌های فیک رو ارتقا داده و به روش ساده‌ای که من ازش استفاده می‌کردم دیگه نمی‌شه سرکارش گذاشت. اما نرم‌افزاری که معرفی کردی کاملن جواب می‌ده.

بگذریم. یه توضیح هم بدم. راستش، بحث ما این نبود که می‌شه/یا نمی‌شه نتیجه تست‌های اسپیدتست رو دست‌کاری کرد و یه تست فیک توی سیستم اسپیدتست ثبت کرد که فقط به درد همین به قول شما پز دادن و فریب کاربرای دیگه می‌خوره. بحث این بود که آیا تست سرعتی که کاربر خودش بدون دست‌کاری (در ظاهر) داره از اسپیدتست می‌گیره برای خودش قابل اعتماده یا نه.

درسته که با استفاده از نرم‌افزاری که شما معرفی کردی می‌شه تست فیک درست کرد و حتمن این برای اسپیدتست و شرکت Ookla یه ضعف جدیه، اما آیا ISP (اینجا پارس‌آنلاین) هم درست به همین شیوه داره تست فیک درست می‌کنه یا به تعبیر شما از روش حمله MITM داره استفاده می‌کنه؟ من نمی‌دونم. ممکنه.

اما با توجه به این که چیزی که ما به عنوان کاربر سیستم تست اسپیدتست در عمل می‌بینیم، این تست‌ها در ظاهر یه تست کاملن زنده و واقعی و بدون دخالته. یعنی همه لینک‌ها و درخواست‌ها ظاهرن داره درست به مقصد اصلی یعنی سرور اصلی اسپیدتست و سرورهای تست اون می‌ره. تازه resourceهای دیگه استفاده شده در زمان تست هم به نظر واقعی و زنده هستن.

یعنی اگه پارس‌آنلاین به روشی مشابه روش مورد نظر شما (MITM) داره تست اسپیدتست رو شبیه‌سازی می‌کنه، خیلی هنرمندانه و بدون هیچ ردی داره این کار رو می‌کنه. خوب حق بدین که من به راحتی نتونم باور کنم که پارس‌آنلاین توان چنین کاری رو داشته باشه. ضمن این که باید به طور دقیق الگوریتم و ساختار تست‌های اسپیدتست رو هم از دید سرور و هم از دید کلاینت بدونه تا بتونه چنین شبیه‌سازی بی‌نقصی رو انجام بده.

به هر حال من امکان این موضوع رو نفی نمی‌کنم. به نظرم اگه ISP (پارس‌آنلاین) بخواد و توان فنیش رو داشته باشه حتمن می‌تونه چنین تقلبی رو انجام بده. اما چند تا ملاحظه برام وجود داره که نمی‌تونم بر اساس اونا قبول کنم که در عمل چنین اتفاقی داره می‌افته:

- اگه برای پارس‌آنلاین چنین امکانی وجود داشته و اونم ازش استفاده کرده، چرا نتایج تست‌های اسپیدتست اون همیشه شبیه هم نیست. حالا چه تو ساعت‌های مختلف برای یک کاربر، چه برای سرورهای مقصد مختلف و چه برای کاربرهای مختلف.

- اگه نتیجه تست اسپیدتستی که پارس‌آنلاین از یه سرور خارجی با مداخله داره نشون می‌ده غیرواقعی و شبیه‌سازی شده است (یعنی با واقعیت اختلاف جدی داره)، چه طور ممکنه که سرعت دانلود از یک سرور خارجی که ربطی به اسپیدتست نداره و مثلن یه فایل شخصی روشه با تک‌کانکشن به ویژه تو ساعت‌های خلوتی اختلاف جدی با نتیجه اسپیدتست نداره. (اینا برای خود من که تا 1.5 ماه پیش از پارس‌آنلاین سرویس داشتم در عمل اتفاق می‌افتاد.) دیگه تو این مورد که انتظار نمی‌ره پارس‌آنلاین از همین روش‌ها برای خوب جلوه داده سرعت خودش استفاده کرده باشه.
    Last edited by bilmazlar; 29-02-2016 at 12:18.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام
    دوستان تلگرام برای شما هم اختلال داره؟ هیچ عکس و فیلم وفایلی دانلود نمیشه.
    سلام نسخه موبایل دارید؟

من دوستم تو قم بود بهم گفت فیلم و عکس دانلود نمیتونم بکنم اونم پارس داره

ولی من خوزستانم نسخه دسکتاب دارم راحت دانلود میکنم

پروفشنال Farhad 8904's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام نسخه موبایل دارید؟

من دوستم تو قم بود بهم گفت فیلم و عکس دانلود نمیتونم بکنم اونم پارس داره

ولی من خوزستانم نسخه دسکتاب دارم راحت دانلود میکنم
    الان با نسخه دسکتاپ تست کردم مشکلی نبود نمیدونم چرا فقط با موبایل مشکل وجود داره. البته فقط پارس نیست شاتل و صبانت هم بعضی مناطق مشکل دارند.

آخر فروم باز djbehnam73's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    یه جایی از همین کره ی خاکی !

پيش فرض

از این شرکت رفتم ، الان فکر میکنم که بهترین شرکت
    وضعیت چطوره الان ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

از این شرکت رفتم ، الان فکر میکنم که بهترین شرکت
    وضعیت چطوره الان ؟
    واقعا هم بهترين شركته هنوزم
    من ك واقعا راضيم
    تك كانكشن ١.٢ مگابايت ٣٢ كانكشن هم همين سرعت
    سرور داخلي و خارجي سرعت يكيه
    پينگ عالي
    تو بازي هاي انلاين بهترين
    فقط هر ٢ ٣ روزيه بار ممكنه قطعي داشته باشه ك با خاموش روشن كردن مودم اوكي ميشه :|

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

13. این کاربر از kasra2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه magidp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

اشغال لاین
    کسی از اینجا نت نگیره مفت نمی ارزه
    از ساعت 6 الی 7 بعد از ظهر به بعد تعطیل میشه
    مرکزمخابراتی مون پورت خالی فعلا نداره برای ای اس پی های دیگه مجبورم
    ثبت نام کردم تا تخلیه
    Last edited by magidp; 01-03-2016 at 00:11.

15. این کاربر از magidp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •