تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 290 از 904 اولاول ... 190240280286287288289290291292293294300340390790 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,891 به 2,900 از 9037

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

دوستان تازگیا استارت میزنم یکم طول میکشه تا روشن شه
    همیشه اینطوری نیست تا حالا 3 تا 4 بار پیش اومده
    مثلا در حالت عادی 1 تا 2 ثانیه طول میکشه تا روشن شه در اون حالت 3 تا 4 ثانیه طول میکشه
    ماشین 405
    مشکلش چیه؟
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    شهرکرد

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    من یه sls با موتور 160 سوپاپ دارم(slx tu5)
    چند روز پیش سه نفری یه مسافرت رفت و برگشت به تهران داشتیم(ماشین 3200 تا کارکرده) که موقع برگشت تو سرعت 135 صدای بسیار زیادی داخل ماشی میپیچید در حد دور 5000 اردی که خیلی اذیت میکرد.همچنین یه خورده هم ویبره داشت تو اون سرعت (زیر پای سرنشین عقب بهتر حس میشد)و دیگه نمیشد 140-50 تا باهاش رفت و خیلی خیلی خیلی معلوم بود.این مشکل از چی میتونه باشه؟اخه با سمند موتور معمولی هم سرعت 160 تا رفتم و اصلا معلوم نبود و این قدر صدا هم نداشت.طبیعیه تو 405؟نباید تو 140-50 تا نرم و کم صدا میبود ماشین؟
    خلاصه با 115 اومدیم(زیاد معلوم نبود اون مشکلات) شهرمون و شب ماشین رو زدیم تو پارکینگ.فردا صبحش خواستم ماشینو بزنم بیرون که وقتی روشن کردمو خواستم دنده عقب بگیرم دیدم کلاچ هم بسیار بسیار سفت شده و با یه ربع رانندگی تو شهر پا رو تا 2 روز مرخص میکنه و بیشتر از این میسوزم که قبلش کلاچ مثل هلو بود و تو هیچ کدوم از ماشین هایی که نشستم کلاچ به این نرمی و باقلوایی ندیده بودم.(خیلی نرم بود کلاچم)این یکی از چیه ؟ایا با مشکل دیروزیش در رابطه ای هستش؟
    Last edited by yoosefshaskol; 01-06-2013 at 16:49.

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

توصيه اي براي رگلاژ ترمزهاي عقب از نوع كاسه اي :
    در اين نوع ترمزها، مكانيزمي براي رگلاژ كردن وجود داره كه بايد بعد از سوار كردن لنتهاي جديد انجام بشه و اين به مقدار سايش و خوردگي كاسه هاي ترمز بستگي داره.

اگر مقدار رگلاژ را براي هر دو چرخ يكسان بگيريد ، در اين صورت امكان داره كه در مواقع ترمز شديد، يكي از چرخها زودتر ترمز گرفته و قفل بكنه و كارايي ترمز كم بشه.

در اين صورت بايد رگلاژ چرخي كه زودتر ترمز گرفته را كم كنين تا متناسب با چرخ بعدي ترمز بگيره و از انحراف ماشين جلوگيري بشه.
    در واقع اين كار مثل متوازن كردن دوتا كفه ترازو به حساب مياد كه بايد با كم و زياد كردن وزنه ها انجام بشه.
    Last edited by camaro lt; 01-06-2013 at 16:52.

4. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

مثلا در حالت عادی 1 تا 2 ثانیه طول میکشه تا روشن شه در اون حالت 3 تا 4 ثانیه طول میکشه
    ماشین 405
    مشکلش چیه؟
    ممنون
    دلايل زيادي ميتونه داشته باشه، اما معمولا دير روشن شدن( به شرط خوب استارت خوردن) از نرسيدن سوخت به اندازه كافي و بدي احتراق و قدرت كم جرقه زدن است، و البته تنظيم نبودن سوپاپ و تايمينگ و...
    در درجه اول فيل تر بنزين را تعويض كنين، شمعها را بازديد و در صورت نياز تميز و تنظيم كنين.
    واير شمعها را از نظر مشكلات اتصال كوتاه و يا برق دزدي و كارايي كم چك كنين.
    تميز كردن استپر موتور با رعايت موارد لازم هم توصيه ميشه.

6. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    من یه sls با موتور 160 سوپاپ دارم(slx tu5)
    چند روز پیش سه نفری یه مسافرت رفت و برگشت به تهران داشتیم(ماشین 3200 تا کارکرده) که موقع برگشت تو سرعت 135 صدای بسیار زیادی داخل ماشی میپیچید در حد دور 5000 اردی که خیلی اذیت میکرد.همچنین یه خورده هم ویبره داشت تو اون سرعت (زیر پای سرنشین عقب بهتر حس میشد)و دیگه نمیشد 140-50 تا باهاش رفت و خیلی خیلی خیلی معلوم بود.این مشکل از چی میتونه باشه؟اخه با سمند موتور معمولی هم سرعت 160 تا رفتم و اصلا معلوم نبود و این قدر صدا هم نداشت.طبیعیه تو 405؟نباید تو 140-50 تا نرم و کم صدا میبود ماشین؟
    خلاصه با 115 اومدیم(زیاد معلوم نبود اون مشکلات) شهرمون و شب ماشین رو زدیم تو پارکینگ.فردا صبحش خواستم ماشینو بزنم بیرون که وقتی روشن کردمو خواستم دنده عقب بگیرم دیدم کلاچ هم بسیار بسیار سفت شده و با یه ربع رانندگی تو شهر پا رو تا 2 روز مرخص میکنه و بیشتر از این میسوزم که قبلش کلاچ مثل هلو بود و تو هیچ کدوم از ماشین هایی که نشستم کلاچ به این نرمی و باقلوایی ندیده بودم.(خیلی نرم بود کلاچم)این یکی از چیه ؟ایا با مشکل دیروزیش در رابطه ای هستش؟
    سلام .
    با یک آزمایش ساده میشد بفهمید مشکل از چرخها هست یا موتور و کلاچ .
    آیا تو همون سرعت 135 خلاص کردین ببینین لرزش قطع میشه یا نه ؟
    اگر با خلاص کردن قطع شد پس از دیسک و صفحه یا دست موتورها هست .
    چون میگین کلاچ هم سفت شده حالا , احتمال زیاد داره که صفحه کلاچ تاب داشته زده دیسک رو هم خراب کرده .
    اما اگر با خلاص کردن هم لرزش قطع نشه , مشکل از بالانس چرخها هست و 99% لرزش در سرعت بالای 100 از چرخهای عقب هست .
    حالا هم دیر نشده . این آزمایش رو انجام بدین .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 01-06-2013 at 21:20. دليل: سطربندی

8. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ماشین 405
    مشکلش چیه؟
    ممنون
    سلام
    دهنه ی شمعها اگر خیلی باز باشه ماشین دیر روشن میشه .
    برق ضعیف هم یک علت دیگه هست . مقاومت وایر شمعها رو اندازه بگیرین ببینین چقدر هیت و آیا همه مثل هم هست ؟
    روشن بودن چراغها و برف آب کن و برف پاک کن و فن کولر و بخاری هم باعث ضعیف شدن برق و دیر روشن شدن میشه .
    بنزین آشغال

10. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

دلايل زيادي ميتونه داشته باشه، اما معمولا دير روشن شدن( به شرط خوب استارت خوردن) از نرسيدن سوخت به اندازه كافي و بدي احتراق و قدرت كم جرقه زدن است، و البته تنظيم نبودن سوپاپ و تايمينگ و...
    در درجه اول فيل تر بنزين را تعويض كنين، شمعها را بازديد و در صورت نياز تميز و تنظيم كنين.
    واير شمعها را از نظر مشكلات اتصال كوتاه و يا برق دزدي و كارايي كم چك كنين.
    تميز كردن استپر موتور با رعايت موارد لازم هم توصيه ميشه.
    فیلتر بنزینو تازه عوض کردم
    شمع ها رو تا حالا 22 هزار رفتم نگاه ننداختم بهش میتونه از این باشه؟
    استپر هم نمیدونم چیه

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

فیلتر بنزینو تازه عوض کردم
    شمع ها رو تا حالا 22 هزار رفتم نگاه ننداختم بهش میتونه از این باشه؟
    استپر هم نمیدونم چیه
    پس حتما شمعها رو بازديد و در صورت نياز تعويض كنين.
    اگر با سيستمهاي انژكتوري و متعلقات اونها آشنايي كافي نداريد، به يك تنظيم موتور ( ماهر و متعهد) مراجعه كنين تا سرويسهاي لازم رو براي شما انجام بده
    .

13. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام چند تا نکته
    یکی اینکه من واسکازین بهران رو با تعویض دیسک و صفحه عوض کردم و پس از گذروندن یک زمستان سخت با دنده بخصوص یک و دو الان بهتر شده و فقط دنده یک در اوایل سردی خوب جا نمیره
    دو اینکه در مقایسه پرشیا و سمند که دارم الان سمند نرم تره و نمی دونم چرا پرشیا صدای موتورش بیشتره و اون مشکلی و که چند بار مطرح کردم اینجا و پاسخ نگرفتم ممکنه از اگزوز باشه یا نه ( اگر کم گاز بدم و دنده سبک تر باشه ماشین توک میزنه شدید)

15. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

نکته بعدی اینکه پرشیا که به تازگی تمام قطعات جلوبندی تعویض و اچار کشی شده یه صدای تق در دست انداز هایی که ماشین رو خیلی بالا پایین میکنه داره مثل اینکه چیزی ول شده از اون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •