تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 286 از 328 اولاول ... 186236276282283284285286287288289290296 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,851 به 2,860 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

داره خودمونی میشه ❤❤❤'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

یه حقیقتی که هست اینه که پسرها الان خونه باباشون دارن راحت زندگی میکنن با بهترین فیلم پورنو خود ارضایی میکنن..بهترین غذا رو با دستپخت ما درشون میخورن..داریم راحت زندگی میکنیم...مگه روانی هستیم زن بگیریم ...الان همه پسرها مثل پادشاه دارن خونه باباشون میخورن و میخوابن ...معلومه کسی زن نمیگیره

2. این کاربر از ❤❤❤ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

دختر ها هم همینطور الان همه دخترها دارن مثل ملکه خونه باباشون زندگی میکنن..بهترین غذا بهترین تفریح بهترین گردش معلومه هیچ دختری شوهر نمیکنه

4. 2 کاربر از ❤❤❤ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

دلیل ازدواج نکردن اینه که همه پسر ها و دخترها مثل پادشاه و ملکه دارن خونه باباشون زندگی میکنن

6. این کاربر از ❤❤❤ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

به جوانان بی لیاقتی مثل من زن نمیدن..ما تا 30 سالگی مفت خوردیم خوابیدیم..نه کاری نه درسی نه سربازی...ما اگر زن بگیریم نهایتش 1 ماه زندگی کنیم طلاق میدیم...

ماها مفت خوریم...من خیلی بی مسئولیتم نهایتش 1 ماه زنم رو طلق میدم ...نهایت بی مسئولیتیم...یه خورده لاشی هم هستم لاشخورم
    سلام دوست عزیز ... من این روزا بیرون بدم با بچه های فامیل دیر وقت بود تو محل نزدیک پارک بودیم دیدم دختری لج کرد پسر هم پیشش بود فکر کردم چیشده
    یکم نگاه کردم دیدم هم کلاسی سابق م هست با خانومش بودن که فکر کنم دوستم منو دید اما من دیگه روم نشد بهش سلام کنم که خجالت نکشه ...
    خیلی دلم سوخت اما دیگه چیکار میشه کرد؟ دیگه پیش میاد دعوا اما اگه زیاد بشه بد میشه
    ولی چه بهتره ادم صبور باشه نسبت به هر شرایط که پیش بیاد این و به خودم میگم

صبور بودن از جمله لازم های زندگی از جمله زندگی مشترک هست ... من سعی میکنم صبور باشم اما سخته مخصوصا جایی که احساس میشه حق با توئه هر چقدر سعی میکنم نمیشه ولی با ورزش مداوم و برنامه ریزی شده - طبق فرمایشات و تجربیات پست قبلی - احتمال قوی بشه به صبر و کنترل کردن دست پیدا کرد ... بعد هم همه که قرار نیست کار خوب داشته باشن درس بخونن حتما ... سربازی هم انشالا میری یا اگر هم نری یه روز شاید پول بیاد دستت بخریش ...
    برا خیلی ها پولدار بودن مطرح نیست و اونا راستگویی رو به پول در آوردن بیشتر ترجیه میدن یا مثلا حاضرن دلشون خوش باشه و پیش دوست و آشنا باشن بیشتر تا وقتشون رو برای درس و کار بذارن ... البته کارشون هم میکنن اما نگه خیلی که به موفقیت خاصی برسن حالا هر کس یه نظری داره و مطابق اون زندگی میکنه ...
    خیلی مثلا این ور کشاورزن یا کارگرن واقعا کارشون سخته و درآمد آنچنانی هم نداره نسبت به زحمت و سختی زیاد میکشن اما واقعا صبر دارن ...
    الان دیگه به قول بزرگا جوان ها کم حوصله و اینا شدن این چیزا رو به خودتون نگید دوره و زمونه سخت شده ...
    خیلی حتی وضعیت شون خوب بودن چه مالی چه ظاهر زندگی و شخصیت شون حتی... اما یکی با دوست داشتن فقط و صبر و کمی اعتماد بنفس پای هم میمونن ...
    در کل قبول دارم مسئله کار خیلی مهمه در وقوع ازدواج اما دلایل دیگه به جز این نیز در طلاق دخیلن ...
    الان هم ازدواج کم شده و طلاق زیاد شده یک دلیلش این هست که ازدواج مد نیست و حتی مورد تمسخر ادم واقع میشه اگه در سنین کم باشه و کلی حرف و حدیث پیش میاد ... خیانت و اعتیاد و مالی و اخلاقی و سلیقه و توافق و هزار دلیلی دیگه
    ولی خوب کسی که پول داره و همه چی تموم اگه اخلاقش هم خوب باشه و برنامه خاصی هم برای زندگیش نداره | شرایط حاکم کشور میگه باید ازدواج کنه

Last edited by Iloveu-ALL; 31-07-2017 at 00:19.

8. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

ازدواج نكنيم، زندگي كنيم...
    حالا كه اكثرا بچه ها مثل پادشاه و ملكه خونه بابا زندگي ميكنن... پس چه بهتر! بهتره كه همين پادشاهان و ملكه ها
    به جاي صرف كردن وقتشون رو يه جنبنده ديگه، روي ذهن خودشون وقت صرف كن و به كسب دانش و مهارت بپردازن كه شايد
    يكم فرهنگ اين مملكتمون بهتر بشه. وگرنه تحميل همان فرهنگ عشايري خودمون به نسل بعد كه فايده اي نداره

10. این کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز
    نمی دونم دوستانی که حدود 5 سال پیش در این تاپیک فعال بودند هنوز در این تاپیک فعال هستند یا خیر، اما من 5 سال پیش در این تاپیک چندین پست داشتم و در مورد ازدواج و یک سری مسائل صحبت میکردم و از دوستان راهنمایی می گرفتم. اون موقع تازه میخواستم ازدواج کنم و میخواستم برم خواستگاری و میخواستم برای اولین بار با دختری که میخواستمش برم بیرون و خلاصه از بچه های اینجا راهنمایی می گرفتم
    الان بعد از گذشت 5 سال اتفاقی دوباره وارد انجمن شدم و پستهای اون موقع خودم رو دیدم، گفتم بیام نتیجه زندگی خودم رو بعد از 5 سال به دوستان اطلاع بدم. الان که دارم این پست رو میذارم یه پسر خوشگل یک ماهه دارم و خدا رو شکر از زندگی خودم هم بسیار راضی هستم. حدود 4 سال از ازدواجم میگذره و خدا رو شاکرم که زندگی خیلی خوبی دارم.
    دوستان عزیز، از ازدواج نترسید، من اون موقعی که میخواستم ازدواج کنم وضعیت کاری خیلی مشخصی نداشتم و یه جورایی با توکل به خدا ازدواج کردم و خدا رو شکر هر روز وضعیت بهتر و بهتر شد. الان هم که پسر عزیزم یک ماهه به دنیا اومده و زندگی رو شیرین تر کرده.
    امیدوارم که همه دوستان عزیز در زندگی خودشون به بهترین ها برسند.
    موفق و پیروز باشید
    تبریک فراوان بشما
    شما یک نمونه عینی و مشتی نمونه خروار هستین
    امیدوارم در زندگی موفقیت های بیشتر رو کسب کنید
    واقعا کسی مثل شماست که میفهمه سختی ازدواج وقتی یکی که دوستت داره کنارت هست و هر روز با دیدن اون روزت شروع میشه و بچه ها که کل زندگیت رو تعریف میکنن یعنی چه

الان کسی هست که واقعا به فکر ازدواج باشه؟
    من هر موقع کسی رو میبینم که میگه "آره دیگه ... ما هم زن می خوایم بگیریم" واقعا به قول فرنگی ها offended میشم

ولی جدا از شوخی گذشته، آدم چرا باید ازدواج بکنه؟
    بهتره جواب این نباشه که «مسائل جنسی» ... این مسائل هزار جور راه حل دارن، تازه لازم نیس همیشه برده ی یه غریزۀ جنسی شد. انگار مثلا اگه نباشه می میری.

فکرشو بکنید تنها موندن خیلی خیلی بهتر از اینه که بهای الکی و مسخره داده بشه، چه از نظر مالی (مهریه و نظایر ... یا حد اقل خرج های نا لازم مثل پشمک و لواشک و چرت و پرت)، ولی مهم تر اینه که از نظر روانی و مخصوصا از نظر زمانی ، نه وقت آدم تلف میشه پای تحمل کردن مزخرفات یک جانور جز خودش، و هم اصلا کلا صمیمیت با یکی دیگه
    و اخت شدن ذهنی و روانی با یه نفر کلا ذهن و روان انسان رو دگر گون میکنه و به قول معروف «عوض میکنه» انسان رو، معمولا هم فقط عادت های بد به وجود میاره.
    کلا شخصا فکر میکنم ازدواج کردن حماقت مطلقه. مثل اینه که آدم بره چتر بازی، بهش بگن خب، از هر 2 تا چتر فقط یکیشون درست کار می کنه، ممکنه باز نشه و بیفتی بمیری....
    دقیقا همینه ازدواج، نصف واقع به طلاق منجر میشه

به قول یه نفر، بهترین قسمت ازدواج، طلاقه.
    این امار که نصف ازدواج ها منجر به طلاق میشن رو از کجا اوردین؟لطفا منبع بدین
    با دیدن چند نفر از دوستان و نزدیکان نمیشه امار تولید کرد
    چه بسا اونها از نظر مهارت های لازم زندگی ضعیف بوده باشن یا از نظر موقعیت اسیب پذیر باشن

کاشکی تو آمریکا به دنیا میومدیم....اگر یه روز خیلی تحریک میشدیم میرفتیم س ک س سرویس خودمون رو راحت می کردیم.اگر از دختری خوشمون میومد بدون اینکه عروسی و مهریه این مزخرفات میرفتیم زیر 1 سقف زندگی می کردیم..اصلا تو مدرسه دختر پسر کنار هم بودیم مخ دخترا رو میزدیم میبردیمشون.....

این ایران اسلامی چی بگه آدم بهش آخه..1 باره یه واکسن پخش کنن تو ایران واکسن عقیم کنندگی راحت کننمون...

بازم خداروشکر توی این قبایل آفریقایی به دنیا نیومدیم که تو 2 سالگی از گشنگی میمردیم...بازم خداروشکر..
    شما انگار خیلی تحت فشاری!
    اما سوال من اینجاست:چقدر برای رسیدن به این هدفتون تلاش کردین؟

من فک کنم تنها شانسی ک اوردم این بود فهمیدم ازواسپرم هستم.حتی دیگه نرفتم بیوپسی کنم که اگه اسپرم دارم فریز کنم.
    لاقل میدونم دیگه بچه نمیارم اون بدبخت بشه این مملکت کوفتی.حالا میخواد دختری که باهام ازدواج کنه خوشش بیاد ابن مشکلو دارم یا خوشش نیاد
    ب درک
    وضع ماها اینه بچه هامون میخوان چیکار کنن مگه عقده ادامه نسل اینا دارم :| هر چی وضع برای خودمون درست کردن برای بچه هامون بکنن
    پدر بی صاحابمون دراوردن همش گرونی بدبختی بیکاری محدودیت وووو تا کی تا کجا
    گور همشون
    یکی مث پسرخاله های من که سوئدن همه چیشون حاضر اماده میرن درس میخونن پول میگیرن کار بعدش حتما براشون هست نباشه دولت حقوق میده کلی میخوان از مامان باباشون جدا شن جدا زندگی کنن برای خودشون دولت خونه میده!! ما دل خوشیمون بایذ این باشه یه اخوند رییس جمهور بشه که اخوند بدتره نیاد هه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    چی بگم والا،بک سری از بچه داشتن متنفرن،اما یک سری کل معنی زندگیشون میشه بچه هاشون
    این رو توی افراد با درامد متوسط زیاد میشه دید
    یه کارمند یا کاسب با درامد نه چندان بالا که کل زندگیشو برای فرزندش میده

من بدلیل کارم با اطفال بخصوص تا 6 سالگی خیلی ارتباط دارم و وقتی اینهمه پدر و مادر رو میبینم که 1-2 تا بچه دارن،به دفترچه هاشون که نگاه میکنم بیشتر کارگر ساختمانی و راننده هستن یا کارمند،بنظرم این اقشار در فرزند اوری سهم بیشتری دارن(صرفا بر اساس مشاهدات میگم نه امار)

من خودم از اون آدمای سادم...که تا آخر عمر کارمندم.
    حداقل بریم مخ یه دختر پولدار رو بزنیم شاید به جایی رسیدیم

تیپ برنیم گوشه خیابون وایسیم شاید یهویی یه دختر با bmw زد کنار گفت آقا پسر.خوشگله برسونمتون...بعد سوار شیم و میسر زندگیمون عوض شه
    هدفتون از ازدواج همینه؟ساختن پله از دیگران؟

ازدواج اسون بحثش پیچیده ست ... مثه همه مسائل دیگه
    خب مطلب رو اگه میخونید کامل بخونید شاید با قسمتی ش مخالف و با قسمتی ش موافق باشید ...
    شاید ازدواج اسان برای هر کس شخصی باشه ...
    از نظر من : ازدواج پر خرج ، ریخت و پاش و اسراف هست ولی از نظر یک نفر دیگه ضروری هست
    حتی تو پسرا اگه پول داشته باشن اون ها هم تمایل به ازدواج در خور دارن چون دوست دارن همه دوست ها و نزدیک ها و همکار ها دعوت بشن مبادا کسی دلخور بشه و
    همچنین این یک نوع احترام محسوب میشه ...
    تو ایران مخصوصا سمت ما باب شده عروسی شلوغ باشه
    خارج نیست مثلا اگه یک فامیل درجه چندم رو دعوت نکنی مشکلی نباشه اینجا فرق میکنه

2. اسان گیری در انتخاب همسر ... با مباحث مثل اعتیاد و آدم زندگی نبودن مخصوصا مشترک و خیلی مسائل دیگه مثله نداشتن مهارت های زندگی و اجتماعی

مثلا پذر خانم چیکار کنه راحت دخترشو بده به طرف ؟؟؟
    همین راحت گرفتن باعث میشه برای پدر زن ها مثلا طرف مقابل یعنی داماد تنبل بشه و سراغ کار و خونه و زندگی مستقل نره

3. مردم چرا از ازدواج فاصله گرفتن دیدن اطرافیان رو ناموفق شدن ... اصلا زندگی بد هیچ زندگی معمولی با کل وام و قرض و مریضی و تحصیل کشکی و بیکاری اینا هم هیچی
    این همه که طلاق گرفتن چی؟؟؟ مسئله همینه برای بیشتریا ... اونا هم تابع و فرمانبردار همین ازدواج اسان بودن ... وگرنه ادمی که پول داره از روی سرخوشی هم شده میره زن میگیره

ازدواج اسان بدون پول غیر ممکنه وگرنه همون مطلبی که برادر یکی از دوستان همینجا گذاشتن و پاک شد ؛ هم میگه که یجوریا نیازمند به دست اوردن خرج مجلس هستیم
    قطعا اون موقع افراد کار داشتن و نون خودشون رو در می اوردن ... اما الان فقط مسئله خوراک - رفاه و امنیت نسبی در زندگی مطرح نیست. خیلی بیشتر شده و گران تر

این همه طلاق زیاد ... خیلی از ما ادم هایی هستیم که خیلی مهارت ها و اطلاعات رو بلد نیستیم ... تقریبا کل عمر جوانیمون توی تحصیلات مدرسه ای و دانشگاهی هستیم ...
    ولو ممکنه از نظر روانی حتی یا جسمی و غیره اماده نباشیم هیچ جوره ... واقعا باید بر یک مبنا و حسابی اماده ازدواج بودن مشخص بشه وگرنه میشه از همون 10 - 15 سالگی همه برن ازدواج کنن

4. شما وقتی میدونی امار طلاق بالاست و فقط مثلا 20 30 در صد امکان موفقیت وجود دارد ... یا میدونی مثلا حالا حالا ادم زندگی مشترک نیستی میری ازدواج میکنی؟
    به ما یاد ندادن ماهیگیری رو ...
    دنیای این روز هاخیلی فرق کرده خیلی خرج ها زیاد شده و راه فراری هم نداریم ...
    گذشت قدیم با یه مغازه یا با کشاورزی میشد شکم چندین و چند بچه رو سیر کرد
    دیگه بعضی ادم ها تنبل شدن

برای خیلی ها معیار خوشبختی عوض شده ... اینا رو به حرف نمیشه گفت اینا تو عمل ثابت میشه اون فشار روانی که روت میاد
    الان برو ببین همین هایی که کار دارن خیلی ها شون مجبورن کلک سوار کنه کلاه بذار یکم یا محترمانه و صادقانه تر بگم ترفند فروشندگی بزنن وگرنه چرخشون نمیچرخه حتی با یک یا دو فرزند

6. حداقلش اینه که مشخص بشه چرا دستگاه ها میخوان ازدواج و بعد فرزند آوری زیاد و زیادتر و زیادتر بشه
    وگرنه کی جنگ اعصاب و بیکاری و آویزون شدن و حقیر شدن ...، البته استثا داریم
    .... و در نهایت طلاق خوشبختی طلقی میشه
    دقیقا وقتی دلیل واضحی و قانع کننده ای مطرح نمیشه آدم فکر میکنه دستگاه فقط به دنبال افزایش جمعیت هست بدون حتی یک تدبیر یا هزینه و زحمتی

میدونم به خدا باید توکل کرد ... ولی به پای اونایی که طلاق گرفتن بشینید اونا به خدا توکل نکردن حتما که به طلاق کشیده شدن؟

خدایی اصلا کدوم حکمت میگه به ادمی که اهل کار نیست یا بیکار یا شغلش خرج خودش هم در نمیاره و پیش خانواده ش زندگی میکنه میگه برو ازدواج کن ازدواج آسون ...
    مگر اینکه پشتش قرص باشه به پول خانواده و ارث و پارتی و اینجور چیز ها ... متاسفانه اینجور نسخه پیچی ها فقط برای یه سری افراد خاص هست نه عموم مردم حال حاضر ایران
    سرتون درد اوردم ممنون از خوندن
    در مورد 4: امارتون از کجاست؟یعنی امار طلاق در کشور 70-80 درصد هست؟کمی مستند سخن بگیم

به جوانان بی لیاقتی مثل من زن نمیدن..ما تا 30 سالگی مفت خوردیم خوابیدیم..نه کاری نه درسی نه سربازی...ما اگر زن بگیریم نهایتش 1 ماه زندگی کنیم طلاق میدیم...

ماها مفت خوریم...من خیلی بی مسئولیتم نهایتش 1 ماه زنم رو طلق میدم ...نهایت بی مسئولیتیم...یه خورده لاشی هم هستم لاشخورم
    خوبه کم کم دارین ریشه یابی میکنین!دارین به مشکلات خوب اشاره میکنین
    برفرض ازدواج بد!باز هم شما میخواین تا 40 سالگی تو خونه والدین باشین؟
    بنظر من کسی که اهل ازدواج نیست حداقل بره زندگی مستقل مجردی راه بیاندازه بهتر هست
    دلیل ازدواج نکردن اینه که همه پسر ها و دخترها مثل پادشاه و ملکه دارن خونه باباشون زندگی میکنن
    اخر چی شد؟
    اگه همه ملکه و پادشاه باباشونن پش این بهانه پول نداشتن برا ازدواج که 4 صفحه درموردش مطلب نوشتیم کجاست؟

مشکلات اقتصادی رو در ازدواج نکردن جوان ها انکار نمیکنم اما نداشتن مهارت زندگی شاید دلیل پراهمتی باشه

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    Last edited by M.R.S.; 31-07-2017 at 16:22.

12. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

این امار که نصف ازدواج ها منجر به طلاق میشن رو از کجا اوردین؟لطفا منبع بدین
    با دیدن چند نفر از دوستان و نزدیکان نمیشه امار تولید کرد
    چه بسا اونها از نظر مهارت های لازم زندگی ضعیف بوده باشن یا از نظر موقعیت اسیب پذیر باشن

Marriage and divorce are both common experiences. In Western cultures, more than 90 percent of people marry by age 50. Healthy marriages are good for couples’ mental and physical health. They are also good for children; growing up in a happy home protects children from mental, physical, educational and social problems. However, about 40 to 50 percent of married couples in the United States divorce. The divorce rate for subsequent marriages is even higher.

http://www.apa.org/topics/divorce/

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

Marriage and divorce are both common experiences. In Western cultures, more than 90 percent of people marry by age 50. Healthy marriages are good for couples’ mental and physical health. They are also good for children; growing up in a happy home protects children from mental, physical, educational and social problems. However, about 40 to 50 percent of married couples in the United States divorce. The divorce rate for subsequent marriages is even higher.

http://www.apa.org/topics/divorce/

اخه امریکا؟؟؟؟؟؟؟
    سبک زندگی اونها کاملا فرق داره و در چند پست قبل عزیزان علاقه بسیاری برای زندگی در کشور های غربی داشتند!
    در ایران امار طلاق بمراتب بسیار کمتر هست
    حدود22%
    " طور متوسط از هر 4.4 ازدواج یک مورد به طلاق می‌انجامد"
    منبع ثبت احوال ایران

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

اخه امریکا؟؟؟؟؟؟؟
    سبک زندگی اونها کاملا فرق داره و در چند پست قبل عزیزان علاقه بسیاری برای زندگی در کشور های غربی داشتند!
    حدود22%
    " طور متوسط از هر 4.4 ازدواج یک مورد به طلاق می‌انجامد"
    منبع ثبت احوال ایران

فرض کنید میرین بانجی جامپینگ... منتها از هر 4.4 طناب یکیشون میترکه. . .
    فرقش با ازدواج اینه که وقتی طناب پاره میشه میمیری تموم میشه... وقتی ازدواجت شکست میخوره یه عمر دچار ptsd میشی

این آمار رسمی ایران در مورد ازدواج های دوم و سوم هم آماری داده؟

جامعه مثل یه درخته ، محصول درخت ممکنه ازدواج باشه، یعنی جامعه جوان هایی ایجاد بکنه که ازدواج میکنن
    اما الان جامعه یا همون درخت، آبش و ریشه و نور و کودش یه دنیا فرق میکنه با اون دوران عهد بوق که مفاهیمی چون ازدواج رو خلق کرده و بدون هیچ تغییر خاصی در بافت جامعه از ابتدای وجود مدنیت تا به امروز دوام آورده.
    واسه همینم این همه طلاق هست. از هر 4.4 ازدواج یکیش طلاقه... زمانی که ازدواج به وجود اومده بود و 5000 سال هم دوام آورد... از هر میلیون ازدواج شاید یکیشون فقط به
    طلاق می تونست منجر بشه.

متوسل شدن به ازدواج مثل متسول شدن به قرار دادی هست که تاریخش گذشته، بتی که دیگه شکسته شده، یه توهمه، یه تصویر ذهنی هست خوشبختی در ازدواج.
    الان یه ابراهیم بت شکن لازم داریم بیاد این بت بزرگ به نام «ازدواج» رو بشکنه. البته خودش کم کم داره از بین میره، امید هست که 100 سال بعد اگه بشر زنده بمونه
    فقط تو کتابای تاریخ به عنوان یک جهل بزرگ از ازدواج یاد کنن مثل برده داری یا مثل تصور اینکه زمین مرکز کائنات هست. روابط زن و مرد رو نمیشه به قرار داد کشید.
    قرار داد ازدواج ریشه در بین النهرین داره و فقط برای اهداف تجاری و ارباب رعیتی بوده... الان که ماشالّا دیگه اون روزگارا گذشته، نه قرار داده برده داری داریم، نه قرار داد کنیز داری و غیر، این همه بت ها شکستن، آخریش هم باید بشکنه.
    راستی، کسی رو می شناسین که زندگی مجردیش عالی باشه ولی بازم به ازدواج فکر کنه؟ اگه آره خیلی مبارکش باد .......
    اما من که شخصا تا بحال توی جوامع دانشگاه و آموزشگاها و ... افراد زیادی دیدم اکثرا میشه راحت حدس زد که از زندگی گندیده شخصی شون فرار کردن به ازدواج...

16. 5 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اخه امریکا؟؟؟؟؟؟؟
    حدود22%
    " طور متوسط از هر 4.4 ازدواج یک مورد به طلاق می‌انجامد"
    منبع ثبت احوال ایران

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ازدواج در کشور تقریبا به ازای هر 1000 نفر حدود 9.2 نفر است و نرخ طلاق حدود 2 نفر. این به معنی این نیست که 22 درصد ازدواج ها به طلاق می انجامند. تقسیم کردن این دو عدد بر هم کاملا بی معنی است چون این دو عدد از مقایسه جامعه های آماری متفاوت بدست میان. سخنگوی سازمان ثبت احوال همچین حرف هایی می زنه خودش نشون میده چقدر کشور در فقر علمی به سر می بره.

با توجه به تبعات اجتماعی و اقتصادی که طلاق در ایران داره (که بسیار بسیار بسیار سنگین تر از جایی مثل آمریکاست)، همین آمار فعلی رو نمیشه نادیده گرفت. همونطور که در پست های قبلی مشخص بود، ساده ازدواج کردن و ساده انتخاب کردن که شما بهش معتقد هستید ریسک این تبعات منفی رو بیشتر می کنه.

18. 10 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •