تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 27 از 27 اولاول ... 172324252627
نمايش نتايج 261 به 265 از 265

نام تاپيک: تمامی مباحث مربوط به آکواریوم

پيش فرض

معرفي ماهي Brochis multiradiatus / بروچیس باله بلند

نام علمی: Brochis multiradiatus

اسامی عمومی: Long-finned Brochis - Hognosed Brochis ( بروچیس باله بلند )

خانواده: Callichthyidae

زیستگاه اصلی: آمریکای جنوبی ؛ اکوادور ، بخش غربی رودخانه آمازون

حداکثر اندازه: 3.5 اینچ / 9 سانتیمتر

تشخیص جنسیت: مشخص نیست اما به نظر می رسد که ماده های بالغ در زمان حمل تخم ، جثه پر تر و بزرگتری پیدا می کنند.

تغذیه: این ماهیان علاقه فراوانی به حفاری در بستر تانک دارند و این کار را به هنگام جستجو برای غذا انجام می دهند و البته هر غذای آماده ای را هم که بیابند ، خواهند خورد. کرم خونی زنده جزو غذاهای مورد علاقه این ماهیان است.

رفتار: صلح جو هستند. آنها را بصورت گروهی نگهداری کنید.

سازگاری: با خیلی از ماهیان می توانید نگهداریشان کنید. لوچ ها برای نگهداری در کنار این ماهیان از هم نوعانشان ( کوریدوراس ها ) ، مناسب ترند چرا که اندازه بزرگ آنها به حس رقابت بین این ماهیان بر سر غذا ، کمک بسیاری خواهد کرد. آنقدر پر جنب و جوش هستند که بتوانید در تانک هایی که ماهیان بسیار فعالی دارند، نگهداریشان کنید. این کوری ها ، بهترین گزینه ها برای تانکی هستند که مناسب منطقه زیستی رودخانه آمازون طراحی شده باشد.

سطح شنای ماهی: پایین

سطح مراقبت: آسان

حداقل حجم تانک: 20 گالن / 75 لیتر

دکور تانک: می توانید از دکور های چوبی و صخره ای و نیز گیاهان تزیینی استفاده کنید. به فضای بازی برای شنا و نیز پناهگاه هایی ساخته شده از چوب یا سنگ نیاز دارند. برایشان مکان هایی کمی مرتفع ایجاد کنید تا در مواقع نادری که فعالیتشان کم می شود، در زیر سایه آنها بتوانند آرام بگیرند و استراحت کنند.

وضعیت نور تانک: متوسط

اسیدیته آب: 6 تا 7.2 PH

سختی آب: 9 تا 15 dh

درجه حرارت: 69 تا 75 درجه فارنهایت / 21 تا 24 درجه سانتیگراد

طول عمر: 4 سال

پيش فرض

معرفي ماهي Corydoras similis / کوری خال سیاه

نام علمی: Corydoras similis

نام عمومی: Smudge Spot Cory ( کوری خال سیاه )

خانواده: Callichthyidae

زیستگاه اصلی: آمریکای جنوبی ؛ برزیل

حداکثر اندازه: 2.5 اینچ / 6 سانتیمتر

تشخیص جنسیت: ماده ها توپرتر و بزگتر هستند ( بخصوص زمانی که از بالا به آنها نگاه می کنید ).

تغذیه: با قرص های غذایی که به کف می روند و نیز غذاهای خشک منجمد ، تغذیه شان کنید. از غذاهای زنده مثل کرم خونی ، کرم سفید و میگوی آب شور هم برای خوراکشان استفاده کنید هر چند که دسترسی به کرم خونی منجمد راحت تر به نظر می رسد .

رفتار: صلح جو هستند و بصورت گروهی زندگی می کنند.

سازگاری: بهترین گزینه ها برای نگهداری در کنار این ماهیان ، سیچلایدهای کوتوله و تتراها هستند. این کوری های درشت جثه ، می توانند با هم تانکی های صلح جوی بزرگتر از خود هم کنار بیایند. درگروهی حداقل 6 تایی نگهداریشان کنید.

سطح شنای ماهی: پایین

سطح مراقبت: آسان

حداقل حجم تانک: 30 گالن / 113 لیتر

دکور تانک: استفاده از دکورهای چوبی و صخره ای به همراه گیاهان تزیینی توصیه می شود. بهتر است برای بستر تانکش از ماسه نرم استفاده کنید.

وضعیت نور تانک: کم

اسیدیته آب: 6 تا 7.2 PH

سختی آب: 2 تا 25 dh

درجه حرارت: 71 تا 79 درجه فارنهایت / 22 تا 26 درجه سانتیگراد

داره خودمونی میشه ok118's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

با سلام امیدوارم کسی پیدا بشه راهنماییم کنه

من چند تا گلدفیش دارم که 2سال ازشون نگهداری میکنم و تا حالا مشکلی نداشتند اما الان حدود یک هفته است که یکی از آنها یه زخم عجیب پیدا کرده

دقیقا بین مخرج ماهی و باله مخرجی به اندازه یک نخود به شدت قرمز شده و فلس های این قسمت کمی از هم باز شدند و لابلای فلس ها خیلی قرمز است انگار که خونریزی داره و مثل اینه که کنده شده و گوشت زیر فلس پیداست
    اما خود ماهی کاملا سرحال و به خوبی غذا می خوره و تحرک داره فقط ماهی های دیگه دایما به زخمش توک میزنند و اذیتش میکنند
    مرضش واگیردار هم نیست چون بعد از گذشت یک هفته بقیه ماهی ها مبتلا نشدند

کسی میدونه این زبون بسته رو چطوری میشه درمان کرد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

12 کدر شدن رنگ اب اکواریوم

با سلام خدمت تمامی دوستان من اب اکواریومم چند روز پیش عوضش کردم اندازه اکواریومم طولش 80 سانتیمترهستش ماهی هم اسکار کوچیک و سورم و پرت و پنگوس شکاری دارم همشون کوچیکن داخل اکواریومم دوتا تصفیه کن شنی دارم و یک گپ بزرگ بالای اکوارمم هستش ولی اب اکواریومم به شدت کدر کسی میتونه منو راهنمایی کنه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •