تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 27 از 62 اولاول ... 1723242526272829303137 ... آخرآخر
نمايش نتايج 261 به 270 از 616

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات رم و مشكلات حافظه ها

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

سلام
    آقا من یه مموری کارت patriot micro SD 8 GB کلاس 10 گرفتم ولی سرعتش خیلی پایینه از چند کیلو تا شیش هفت مگ متغیره.
    چیکارش کنم؟
    سلام.
    شرایط مختلفی برای سرعت ثابت باید حاکم باشه که یکی از اونه استفاده از رم ریدرهای استاندارد هست.
    در ثانی سرعت 6مگ هم برای این کلاس سرعت بدی نیست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

سلام دوستان

یک سال پیش سیستمی خریدم که تا چند روز گذشته به دلیل پلمپ بودن کیس ، در کیس رو باز نکرده بودم ، وقتی که رم ها رو از مادربورد جدا کردم و با هم مقایسه کرد چیزی که خیلی عجیب بود اینه که یکی از رم ها دو طرفش IC داشت اما اون یکی رم فقط یک طرفش IC داشت !!!

به نظر شما رمی که یک طرفش IC داره بهتره یا رمی که دو طرفش IC داره ؟

هر کدوم از رم ها 2گیگ و کینگ مکس هستن ، با تایم تاخیر 24-9-9-9

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

دوستان یه فایل رو فلش مموریم ریختم بعد پام به فلش خورد فلش خارج شد بعد که دوباره وصلش کردم ازم میخواست که فرمتش کنم و هیچ راه دیگه ای نداشت به ناچار فرمتش کردم اونوقت دیدم که حجمش از 8 گیگی که بود به 2 مگا کاهش پیدا کرده کسی میدونه قضیه چیه؟؟؟ میشه درستش کرد؟؟؟ اگه میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    فلش هم سیلیکون پاوره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام.
    شرایط مختلفی برای سرعت ثابت باید حاکم باشه که یکی از اونه استفاده از رم ریدرهای استاندارد هست.
    در ثانی سرعت 6مگ هم برای این کلاس سرعت بدی نیست.
    با سلام
    آخه وقتی مموری رو تو گوشی میزارم (samsung galaxy gio) گوشی خیلی کند میشه و حال آدمو بهم میزنه!
    چند بار هم فرمتش کردم تاثیری نداشت.
    بعدش هم فقط وقتی به شیش مگ میرسه که تنها یک فایل با حجم بالا رو بریزی توش. وگرنه دو مگ هم نیست!
    مگه کلاس 10 پر سرعت ترین کلاس نیست؟

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

با سلام
    آخه وقتی مموری رو تو گوشی میزارم (samsung galaxy gio) گوشی خیلی کند میشه و حال آدمو بهم میزنه!
    چند بار هم فرمتش کردم تاثیری نداشت.
    بعدش هم فقط وقتی به شیش مگ میرسه که تنها یک فایل با حجم بالا رو بریزی توش. وگرنه دو مگ هم نیست!
    مگه کلاس 10 پر سرعت ترین کلاس نیست؟
    سلام.
    دوست عزیز فرت باعث افزایش چشم گیر سرعت فلش نخواهد شد.
    شما بهتره در وحله اول از پورتهای روی مادربرد استفاده کنید و از به کاربردن هاب و امثالهم خودداری کنید. از رم خوان
    هایی که به صورت مستقیم و بدون سیم به اتصال USBبه قابلیت اتصال دارن استفاده کنید و از برندهای متفرقه و غیر
    استاندارد دوری کنید. و حتما نوع پورت USBرو هم مد نظر قرار بدین. چون روی یک مادربرد پورتهای نسخه 1.1و 2
    یو اس بی معمولا کنار هم هستند در صورتی که مادربردتو مجهز به یو اس بی نسخه3هست،حتما از اون استفاده
    کنید.
    بله این کلاس سریع ترین هست. ولی در وحله اول در خواندن اطلاعات!!!

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

سلام دوستان

یک سال پیش سیستمی خریدم که تا چند روز گذشته به دلیل پلمپ بودن کیس ، در کیس رو باز نکرده بودم ، وقتی که رم ها رو از مادربورد جدا کردم و با هم مقایسه کرد چیزی که خیلی عجیب بود اینه که یکی از رم ها دو طرفش IC داشت اما اون یکی رم فقط یک طرفش IC داشت !!!

به نظر شما رمی که یک طرفش IC داره بهتره یا رمی که دو طرفش IC داره ؟

هر کدوم از رم ها 2گیگ و کینگ مکس هستن ، با تایم تاخیر 24-9-9-9
    سلام و درود.
    با این توصیف شما از رمها،چیزی جز مدلهای SIMMبه ذهن متبادر نمیشه.
    بهتره برای نظر بهتر و دقیقتر یه شات از نرم افزارCPU-Z _تبهای مربوز به حافظه_بزاری.
    رمهای SIMسرعتی به مراتب کمتر از رمهای DImدارن! البته ذکر این نکته واجبه که همه
    رمهای DIMMهم در هر دو طرف ترانزیستور ندارن و برخی مدلها روی یک طرف چیپست
    و روی طرف دیگه ترانزیستور دارن!

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

دوستان یه فایل رو فلش مموریم ریختم بعد پام به فلش خورد فلش خارج شد بعد که دوباره وصلش کردم ازم میخواست که فرمتش کنم و هیچ راه دیگه ای نداشت به ناچار فرمتش کردم اونوقت دیدم که حجمش از 8 گیگی که بود به 2 مگا کاهش پیدا کرده کسی میدونه قضیه چیه؟؟؟ میشه درستش کرد؟؟؟ اگه میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    فلش هم سیلیکون پاوره
    موارد زیر رو به ترتیب انجام بدین. اگر توفیری حاصل نشد، چیپ اصلی مموری به احتمال زیاد آسیب دیده.
    1-رم رو به مادربرد وصل کنید.
    2-سی دی بوتیبل ویندوز ایکس پی رو داخل درایو گذاشته و کامپیوتر رو ریسیت کنید.
    3-مراحل ابتدایی نصب ویندوز رو پشت سر گذاشته تا به مرحله انتخاب درایو برسین.
    4-در این مرحله اگر حجم و اسم درایو شما در پایین صفحه اومده بود،اون رو حذف پارتیشن کنید.
    5-بعد از این کار اون رو با فرمتNTFSفرمت کنید.
    وارد محیز ویندوز شده و نتیجه رو مشاهده کنید.

8. این کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام خدمت همه دوستان و اساتید گرامی

من یه مشکل جالب برام پیش اومده
    اول اطلاعات سیستمم رو بگم
    سی پی یو core i7 920
    رم 1 gb DDR3 Corsair اگه اشتباه ننوشته باشم باسش هم 1333 3 عدد!(یعنی کلا 3 گیگ رم)
    پاور 785 وات گرین
    گرافیک ATI 4890 HD

خوب مشکل من اینه که پاورم تا حالا 2 مرتبه سوخته یکی حدودا 1 سال و 2 ماه پیش به صورتی که سیستم روشن میشد فن و .. کار میکرد ولی تصویر نداشتم و سیستم روشن نمیشد!

اون موقع پاور گارانتی داشت و دادیم گارانتی
    دقیقا همین مشکل 1 سال 1 ماه بعد یعنی 1 ماه پیش اتفاق افتاد ولی ایندفعه گارانتی نداشت و تعمیرش کردیم و ...
    خلاصه
    بعد اینکه ما پاور رو اوردیم و نصب کردیم بازم تصویر نداشتیم
    با اعصاب خورد و ناراحت نشستیم یکی یکی قطعات رو تست کردیم و ... همینطوری الکی رمها رو باز کردیم و جاشو عوض کردیم بستیم روی 3 تا اسلات دیگه مادربورد یهو دیدیم سیستم اومد بالا
    گفتیم ایول درست شد و ...

دیگه زیاد باسیستم کار نکردم تا چند وقت پیش سیستم رو روشن کردم داشتیم کار میکردیم یهو هنگ کرد
    ریست کردیم نمایشگر بالا نیومد!
    سیستمو خاموش کردیم چند ثاینه صبر کردیم روشن کردیم سیستم اومد بالا و اوکی بود باز رفتیم تو ویندوز بعد 10 15 دقیقه باز هنگ کرد

خلاصه یه فیلمی داشتیم هی هنگ میکرد ما خاموش میکردیم چند دقیقه صبر میکردیم روشن

با بررسی های فراوان رسیدیم به فن سی پی یو که انگار ریپ میزنه و درست کار نمیکنه
    ما رفتیم 18 هزار تومن ناقابل فن اورجینال خوده اینتل خریدیم انداختیم روش
    با هزار امید که ایول درست شد و ... اومدیم تو ویندوز بعد نیم ساعت باز هنگ کرد تو غم و غصه پول از دست رفته بابت فن اورجینال بودیم که یه دستی به اتصالات و ... مین زدیم سیستم رو روشن کردیم الان حدود یه 10 12 ساعتی هست روشنه و دیگه هنگ نکرده

داشتم بازی میکردم حس کردم سیستم تیک میزنه اومدم دیدم رم خیلی بالاس
    رفتم امار رمو دیدم چشمم خورد به جای 3 گیگ رم 2 گیگ ویندو شناخته فهمیدیم که ظاهرا مشکل هنگ کردن و ... واسه خرابی رمهاس
    ولی اینکه حالا کدوم رم خرابه و ...
    اومدیم تو نت سرچیدیم یه برنامه تو همین سایت معرفی شده بود CPU-z دانلود کردیم یه چیز جالب دیدم تو این برنامه 3 گیگ رمو شناخته
    اسلاتهای رم رو هم نوشته اسلات 1 و 2 و 3
    و همه رو میشناسه

حالا از اساتید میخام بپرسم نظرشون چیه؟
    برنامه رمها رو کامل شناخته ویندوز 2 گیگ شناخته!؟!!؟هنگ کردنه میتونه واسه خرابی رم باشه؟

ممنون میشم اساتید جوابمو بدن

راستی ببخشید داستان نوشتم خواستم کامل توضیح داده باشم

"علیرضا"

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

سلام.
    علیرضا جان در ابتدای امر بهتره که بایوس رو با آخرین نسخه ارائه شده آپدیت کنی.
    در اینجا من چند سوال از شما دارم:
    رم ها از برندهای یکسان انتخاب شده و حالت تریبل اونها رعایت شده؟؟؟
    رمها توسط شما آورکلاک(به خصوص تغییر ولتاژ!) شده؟؟؟
    رمها رو به طور کامل تغییر اسلات دادین؟؟؟روی همون اسلاتهای قبلی با رم دیگه یا روی اسلات با رنگ متفاوت و همون رم قبلی؟؟؟

11. این کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام.
    علیرضا جان در ابتدای امر بهتره که بایوس رو با آخرین نسخه ارائه شده آپدیت کنی.
    در اینجا من چند سوال از شما دارم:
    رم ها از برندهای یکسان انتخاب شده و حالت تریبل اونها رعایت شده؟؟؟
    رمها توسط شما آورکلاک(به خصوص تغییر ولتاژ!) شده؟؟؟
    رمها رو به طور کامل تغییر اسلات دادین؟؟؟روی همون اسلاتهای قبلی با رم دیگه یا روی اسلات با رنگ متفاوت و همون رم قبلی؟؟؟
    سلام
    بایت جوابتون ممنون خوب بریم سر جواب سوالات شما

خودمم به همین نتیجه رسیدم که باید بایوس رو اپدیت کنم چون دیشب حدود 1 ساعت فقط به 3 تا رم و 6 تا اسلات مادربورد کلنجار میرفتم و اطلاعات مفیدی به دست اوردم و اینکه ورژن بایوس من به تاریخ 2009 بود
    امروز حتما اپدیتش میکنم

در مورد موادر بعدی
    بله برند رمها و ... یکی هست در واقع از این پکهایی که با هم ست شدن هستن و به عنوان تریپل در بازار فروخته میشن هستن!!!
    من روی مادربورد به حالت تریپل قرار داده بودم!!
    در اخر کار اطلاعاتی که خودم به دست اوردمو بهتون میگم
    من رمها رو اورکلاک نکردم و اصلا نیاز به این کار نداشتم.3 گیگ رم دی دی ار 3 سی پی یو سرعت عالی مگه قرار بود آپولو هوا کنم که اورکلاک بشن!؟

بله من رمها رو به طور کامل تغییر اسلات دادم
    بعد اومدم تک تک رمها رو روی تک تک اسلاتها تست کردم
    یعنی اول سیستم رو با 1 گیگ رم اوردم بالا که یه چیز جالب دیدم!
    مادربورد من P6T SE هست رمها 2 ردیف 3 تایی به رنگهای نارنجی و مشکی هستن
    من تست کردم روی هیچ کدوم از اسلاتهای مشکی سیستم بالا نمیاد با هیچ کدوم رمها!!!در هیچ حالتی!تکی.دوال و تریپل!!اصلا!

حالت دوم روی اسلاتهای نارنجی تمامی رمها روی حالت 1 گیگ بالا میاد و بدون مشکل کار میکنه
    حالت دوال که بذارم کار میده!بازم مثل بالا بدون مشکل!
    حالت تریپل یا اصلا بالا نمیاد یه اگه اومد بعد از 10 الی 15 دقیقه در بعضی مواقع تا نیم ساعت بعد حتما هنگ میکنه ولی حتما هنگه رو میکنه!!

من اومدم 3 تا رم رو یه طور خاصی گذاشتم یعنی 2 تا رو روی اسلات نارنجی اسلات 1 و 3 و یکی از رمها رو روی اسلات مشکی گذاشتم گفتیم حالا تریپل نشه ولی 3 گیگ جواب بده ببینیم چی میشه

سیستم3 گیگ رو شناخت بالا هم اومد وقتی با برنامه CPU-z چک کردم رمها در حالت دوال هستن و 3 گیگ رم بدون مشکل توسط سیستم شناخته شده و کار میکنه
    ولی بازم مثل دفعه قبل بعد 10 الی 15 دقیقه سیستم هنگ کرد

جالبه که من از دیشب رمها رو 2 گیگ کردم روی اسلاتهای نارنجی یکی اسلات 1 و یکی اسلات 3 سیستم بدون مشکل داره کار میکنه!سیستم رو واسه تست خاموش نکردم و گذاشتم اهنگ پخش کنه و ...
    الان که از سر کار اومدم بدون مشکل داره کار میکنه!!!

چندتا مورد بگم
    من دفعه قبل که گفتم پاور رو از تعمیر اوردم و سیستم بالا نمیومد اومدم رمها رو تغییر اسلات دادم از حالت تریپل روی اسلات نارنجی بردم روی حالت تریپل اسلات مشکی و سیستم بدون مشکل کار میکرد
    تستی که دیشب کردم به این نتیجه رسیدم تا وقتی روی اسلات نارنجی رم نذارم به هیچ وجه اسلاتهای مشکی کار نمیکنن و سیستم بووت نمیشه!در صورتی که من قبلا خودم یادمه که رمها رو روی اسلات مشکی گذاشته بودم بدون عیب کار میکردن!!!

حالا نظر خودم روی بایوس بود که اپدیت کنم ولی اساتید و اهالی فن چه نظری دارن؟به غیر از بایوس به نظر شما مادربورد خراب شده؟پاور خرابه و سیستم برق کم میاره!؟رمها رو تک تک تست کردم و الان میتونم 95% بگم مشکل از رمها نیست چون تک تک کار میکنن!!

ممنون میشم هرکدوم از دوستان و اساتید که نظری داشتن بگن بالاخره باعث میشه تجربه کسب کنیم

بازم ببخشید پستم طولانی شد و داستان نوشتم خواستم کاکل و بدون نقص توضیح داده باشم

"علیرضا"

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •