تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 24 از 53 اولاول ... 1420212223242526272834 ... آخرآخر
نمايش نتايج 231 به 240 از 521

نام تاپيک: همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب !!

داره خودمونی میشه hossein0005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

سلام
    وقت بخیر
    از اینکه لطف میکنی و اطلاعات بروزت رو به ما هم میگی صمیمانه متشکرم
    راستش بعد از مدتها تحقیق hp3150 رو انتخاب کرده بودم
    دو سه روز پیش رفتم که بگیرمش که یکی از دوستام رو همونجا دیدم و خیلی روی lenovo تاکید کرد
    بعدش هم که با شما مشورت کردم
    حالا
    میگم، حالا که خرید لپتاپم رفت برای بعد عید، یه زحمت دیگه بکش و مدلهای جدید رو با قیمت حداکثر 1.200.000 تومان بهم معرفی کن
    یه لپتاپ برای مهندس عمران
    کهcpu و گرافیک بالا میخواد // گرافیک بالای 1gig // شنیدم i7ها مشکل دارن. درسته؟ // در کل i7 بهتره یا i5 البته با توجه به بودجه
    میخوام آلومینیومی و زیبا باشه
    dvd wr وusb3 و led & کیبردش هم backlite داشته باشه // finger print هم داشته باشه
    full port باشه
    شارژش حداقل 2 یا 3 ساعتی باشه
    داغ نکنه
    و نهایتا یه چند سالی برام کار کنه نه اینکه زود از دور خارج بشه
    نظرتون رو در مورد گارانتیش هم بفرمایید
    Last edited by hossein0005; 12-03-2011 at 23:20.

تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

در زمزمه های قلبم صدای شکستن دلی را شنیدم ولی هیچکش آخ نگفت!!
    نمیخوای اصلاح کنی؟!!

ضمناً دیگه از اون اطلاعات اولیه(شرکتهای فروشنده لپتاپ و بازارهای داخل و خارج) خبری نیست؟
    اون سایتی هم که برای خرید معرفی کردین مدهاست در حال آپدیته
    Last edited by hossein0005; 12-03-2011 at 23:26.

اگه نباشه جاش خالی می مونه teknosys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام

بعد از مدتی بالاخره فرصت شد که مطلبی در رابطه با موضوع تایپیک بزارم. من خوشحال میشم که دوستان سوالاتشون رو بپرسن و من جواب بدم ولی خیلی از سوالات در مورد موضوع تایپیک نیست و باعث میشه از اصل مطلب دور بیفتیم. ولی باز هم مشکلی نیست و همینطور که گفتم باعث خوشحالیه منه اگه بتونم کمکی کرده باشم.

اما اصل مطلب!!

یه تایپیکی خوندم که سوالی شده بود در مورد اینکه چه جوری قطعات دستگاه رو بدونیم . تنها راهی که معرفی شده بود لیست قیمت فروشگاه بود که مدل و قطعات رو توش نوشته. ولی این لیست ها با جزئیات نیستن و البته قابل اعتماد.

غیر قابل اعتماد از این لحاظ که مثلا شما هارد رو در نظر بگیرید. توی لیست ها نوشته هارد 320GB . در بعضی لیست ها هم که خیلی معدود هستن ممکنه سرعت هارد هم نوشته باشن. (7200 یا 5400 RPM ) . ولی اگه شما میخواین HP بخرین و میخواین قطعات لپ تاپ تون رو با تمام جزئیات ببینید یه راه قابل اعتماد و البته آسون هست.

HP یه سایت داره برای اعلام قطعات دستگاه شما با استفاده از Product Number یا همون P/N دستگاه شما. شما می تونید با Product Number دستگاه Part Number قطعات اون دستگاه رو ببینید و مطابقت بدید.آدرسش و آموزشش رو میزارم.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    وقتی به این آدرس می رید و وارد صفحه اول میشید . در قسمت Quick Search شمار Part Number رو روی لیبل دستگاه طبق عکسی که میزارم پیدا کنید. و در اون قسمت وارد کنید.

طبق توضیحات قبلی و با توجه به این عکس که در صفحه اول سایت جهت راهنمایی گذاشته شده P/N رو وارد کنید و در روبروی کادر Quick Search در قسمت Select A Country And Region کشور را امارات قرار دهید.

طریقه پیدا کردن P/N دستگاه:

بعد از شناسایی اعتبار پارت نامبر دستگاه شما بیستی مدل کامل دستگاه در بالای نتیجه جستجو ظاهر شود. طبق این عکسی که گذاشتم.

اگر شماره را نشناخت بهترین کار انتخاب دیگر کش.رهای خاورمیانه و در آخر امریکاست. فقط نکته ای که وجود داره احتمال 99 درصد شماره ها در قسمت امریکا شناخته میشوند ولی بعد از شناسایی شماره در امریکا شما بایستی پارت نامبرهای داده شده را در دستگاه خودتون چک کنین. اگه شماره هایی که در جدولی که میده در دستگاه شما نبود پس یا کشور را اشتباه انتخاب کرده اید یا کلا پارت نامبر شما اشتباه است. این فورمی هست که در صورت اصالت پارت نامبر به شما نشان داده خواهد شد.

این قسمتی از فورم General هست و فورم طولانی تر خواهد بود. قسمت هایی که با دایره سیاه (اگه بشه اسمش رو دایره گذاشت !!!) مشخص شده در ادامه توضیح داده شده اند.

اما قسمت های با دایره قرمز رو همینجا توضیح میدم .

NOTE: هشدار سیستم به این معنی که دستگاهی با این پارت نامبر از ساپورت خارج شده یعنی گارانتیش تموم شده در تاریخی که نوشته. و در ادامه میگه سرویس یا تعمیر این دستگاه ممکنه در دسترس نباشه و این فورم فقط جهت استفاده مطالعاتی گذاشته شده و حکم یک مرجع رو داره. یعنی HP هیچ وظیفه ای از تاریخ اتمام ساپورت برای تعمیر و یا سرویس این دستگاه نخواهد داشت.

اما ممکنه زیر برخی قطعات این جمله ای که با دایره قرمز مشخص شده نوشده باشه. این به معنی اینه که این قطعه با این شماره ساپورتش تمومه و شما میتونید جایگزینش رو با این شماره خریداری کنید. حالا این به چه دردی میخوره؟

بعضی مواقع ممکنه مثلا فروشنده ای توی دستگاه هاش یه لپ تاپ باشه با یه LCD شکسته و میاد اونو با یه LCD دیگه که از دستگاه های قبلی همین مدل داره عوض میکنه. اگه پارت نامبر شما مطابقت با شماره ای که سیستم میده نداشت ممکنه این کار اتفاق افتاده باشه و اگر دستگاه شما نو هست و هنوز یکسال ضمانت کارخانه ای اون تموم نشده و زیر پارت نامبر یکی از قطعات شما این جمله نوشته شده باشه یعنی دستگاه شما ریفربیش یا تعمیر کارخانه هست.

همونطور که در بالای فورم میبینید یک سربرگ دیگه هم هست که Advanced نام داره.

اگه روی این سربرگ کلیک کنید همین فورم رو به صورت جدول به شما ارائه میده که هم خلوتر و هم برای چاپ مناسبتره . البته برای افرادی که اطلاعات زیادی در مورد قطعات ندارند ممکنه خوندن و متوجه شدن اون جدول کمی براش سخت باشه. به هر حال خروجی Advanced رو براتون توضیح می دم. زیر عکس. 4 قسمتی که در زیر عکس مربوط به جدول Advanced توضیح میدم همون هایی هستند که در عکس فورم با دایره سیاه مشخص شده اند.

این فقط تکه ای از جدول هست چون جداول خیلی طولانی خواهند بود. همونطور که می بینید این جدول دارای 4 بخش هست که عبارتند از :

Spare Part Number : این قسمت شماره ای به شما نشون میده که یا بصورت لیبل یا حک شده ویا چاپ شده بایستی رو اون قطعه مورد نظر وجود داشته باشه.

Spare Part Description : این قسمت قطعه مورد نظر رو معرفی میکنه. البته به صورت تخصصی که خیلی لازم نیست شما بلد باشین و مفهوم کلمات این قسمت رو یاد بگیرید.

Category : این قسمت نوع قطعه رو مشخص میکنه. برای افرادی که در قسمت قبلی نمی تونن قطعه رو بشناسن با این قسمت از جدول منظور رو متوجه میشن و بایستی دنبال پارت نامبر داده شده روی اون قسمت از دستگاهشون بگردند. مثلا Display به معنی نمایشگر دستگاه هست. یعنی شما شماره داده شده در قسمت اول جدول رو بر روی نمایشگر دستگاه پیدا و تطابق میدین و اگر اعداد یکسان نبودن یعنی این نمایشگر اصلی استفاده شده توسط کارخانه نیست و تعویض شده.

RoHS : این قسمت نشون دهنده اصالت قطعه استفاده شده توسط خود کارخانه هست. قطعات به دو صورت Original و Modified هستند که اورجینال یعنی قطعه نو و Modified به معنی اصلاح شده توسط خود کارخانه هست (Rfurbished). اگر شما لایسنس فروش و ضمانت دستگاه های HP رو مطالعه کنید به تفصیل در مورد RoHS توضیح داده شده.

این سایت نه فقط برای لپ تاپ های HP بلکه برای تمامی محصولات اون شرکت کاربرد داره. الان فرصت نیست که توضیخات بیشتری از کاربرد های این سایت برای شناسایی ترفند های فروش بدم.

یا لابه لای سوالات دوستان جواب خواهم داد یا مفصل در ادامه همین مطلب توضیحات بیشتری میدم.

موفق باشین.

Last edited by teknosys; 24-03-2011 at 03:05.

4. 8 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با تشکر از teknosys عزیز. تمام مطالب این تاپیکو همین امروز خوندم و خیلی چیزها یاد گرفتم. از این بابت بسیار تشکر میکنم. امیدوارم همیشه شاد و سربلند باشید. یک سوالی در ذهنم اومده یکم هم فوزولی هست, اگر از نظر شما مشکلی نداره میخواستم بدونم لپتاپی که خودتون در حال حاظر ازش استفاده میکنید چیست؟ البته اگر بگید لپتاپ ها تعجب نمیکنم. با تشکر از این که بدون چشم داشت این همه اطلاعات تازه و مفید را در اختیار علاقه مندان قرار دادید.
    Last edited by mansia; 13-03-2011 at 23:02. دليل: اشتباه تایپی

6. 2 کاربر از mansia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

من با سریال نامبر پرینترم چک کردم و نتیجه رودیدم
    یه سوال
    سریال رو بار اول با نام کشوری که رو دستگاه هست(ویتنام!) چک کردم و بار دیگه با امارات و نتیجه ی هردو یکی بود
    دو کزینه اومد که نشانگر مشخصات دو دستگاه متفاوت بود و من پرینترم رو انتخاب کردم
    اینرو برای انتخاب کشور گفتم که فرمودید با کشورهای متفاوت امتحان کنید
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

در زمزمه های قلبم صدای شکستن دلی را شنیدم ولی هیچکش آخ نگفت!!
    نمیخوای اصلاح کنی؟!!

ضمناً دیگه از اون اطلاعات اولیه(شرکتهای فروشنده لپتاپ و بازارهای داخل و خارج) خبری نیست؟
    اون سایتی هم که برای خرید معرفی کردین مدهاست در حال آپدیته
    سلام

این ش دلیل داره. در مورد اطلاعات شرکت ها هم توی اول پست قبلیم توضیح دادم. سوال قبلی تون هم وقت گیره نمیشه جواب داد .

موفق باشین.

9. این کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hamed888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام teknosys . اخرش ما نتونستیم تو سایت ایسر سریال نوت بوک رو وارد کنیم . شما نتیجه نگرفتی ؟؟؟
    .
    .

یه سوال دیگه اینکه شما اهل جنوبی نمیدونی قیمت نوت بوک تو جزیره قشم چطوریاست ؟ اصلا میشه اعتماد کرد ؟

آخر فروم باز Mr.Mazmamfi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    طاهران

پيش فرض

سلام teknosys . اخرش ما نتونستیم تو سایت ایسر سریال نوت بوک رو وارد کنیم . شما نتیجه نگرفتی ؟؟؟
    .
    .

یه سوال دیگه اینکه شما اهل جنوبی نمیدونی قیمت نوت بوک تو جزیره قشم چطوریاست ؟ اصلا میشه اعتماد کرد ؟
    آره من هم همین جوریم
    تا دیروز(شنبه) فرصت داشتم لپ تابو ببرم پس بدم(در صورت ریفر بودن)
    ولی چون راهی برای ریفر بودن دستگاه نبود نتونستم ببرم

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

با تشکر از teknosys عزیز. تمام مطالب این تاپیکو همین امروز خوندم و خیلی چیزها یاد گرفتم. از این بابت بسیار تشکر میکنم. امیدوارم همیشه شاد و سربلند باشید. یک سوالی در ذهنم اومده یکم هم فوزولی هست, اگر از نظر شما مشکلی نداره میخواستم بدونم لپتاپی که خودتون در حال حاظر ازش استفاده میکنید چیست؟ البته اگر بگید لپتاپ ها تعجب نمیکنم. با تشکر از این که بدون چشم داشت این همه اطلاعات تازه و مفید را در اختیار علاقه مندان قرار دادید.
    سلام

بابت لطفتون ممنون.

من محصولات اپل استفاده می کنم . البته این دلیل بر بهتر بودن اپل از دیگر شرکت ها نیست . بیشتر سلیقه شخصی دخیل هست. من یه MacBook Pro و یک All In One دارم. ولی بیشتر از All In One استفاده میکنم. چون مدام روشنه.

کلا راضیم ولی خوب بی عیب و نقص هم نیستن.

موفق باشین.

13. 3 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamed888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

teknosys عزیز

ممکنه جواب این سوال ما رو هم بدی ممنون میشم /

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •