تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 53 اولاول ... 1319202122232425262733 ... آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

آخر فروم باز Mr.Pooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه نکته دیگه که بعضی وقتها دیده میشه و به خودرو فشار میاره اشتباه در استفاده از دنده 1 هست
    این دنده به عنوان قدرتی ترین دنده خودرو مخصوص حرکت از سکونه
    خیلی وقتها در ترافیک ما مجبور به ایست کامل میشیم که خوب برای حرکت مجدد باید از دنده 1 استفاده کنیم ولی خیلی وقتها هم علی رغم پایین اومدن سرعت خودرو همچنان در حالا حرکته (مثلا با سرعت10) اینجا نباید با دنده حرکت کرد بلکه با دنده دو و استفاده مناسب از کلاج یا نیم کلاج باید به حرکت ادامه بدیم
    کلا خودرویی که در حال حرکته رو نباید آورد رو دنده 1 مگه اینکه سرعت عملا نزدیک به صفر باشه
    ولی به نظر من اینجور نیست. اگر منظورتون رو درست متوجه شدم حرف شما اینه که با دنده دو نیم کلاچ کرد و یا کلاچ رو گرفت درسته ؟ ولی به نظرم اینکار بیشتر ضربه می زنه با ماشین.

بعضی از ماشین ها هر کاری کنی دنده ۲ شون مرده میشه و مجبوری با اینکه سرعتت حدود ۱۰-۱۵ هست بری دنده یک و دیگه راهی نمی مونه که باید با گاز زیاد بری دنده یک که زیاد فشار نیاد به ماشین.

اگر منظورتون اینه که تو دو کلاچ رو بگیریم که زیاد نگه داشتن کلاچ صفحه رو خراب می کنه و عملا دنده خلاص میشه. البته شاید من منظورتون رو بد متوجه شده باشم

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

یعنی شما میگی هرچه ترمز بیشتر درگیر باشه لنت ها داغ تر نمیشن ؟
    ترمز ها هرچی بیشتر درگیر باشند داغ تر می شند !
    ترمزها فقط وقتی داغ میشه که ماشین در حال حرکت باشه و ترمز بگیریم که بر اثر سایش لنتها به دیسکها گرما تولید میشه .

اما ماشینی که متوقف هست در مسیر شیب دار , اگر با ترمز مانع از حرکتش بشیم ترمزها گرم نمیشه چون سایشی انجام نمیشه اصلاً .
    چون لنتها فقط با فشار به دیسکها اونها رو قفل کرده اند تا چرخها حرکت نکنند .
    منظور بنده این هست .
    تا منظور و نظر شما چی باشه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 18-06-2014 at 00:04.

3. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ترمزها فقط وقتی داغ میشه که ماشین در حال حرکت باشه و ترمز بگیریم که بر اثر سایش لنتها به دیسکها گرما تولید میشه .

اما ماشینی که متوقف هست در مسیر شیب دار , اگر با ترمز مانع از حرکتش بشیم ترمزها گرم نمیشه چون سایشی انجام نمیشه اصلاً .
    چون لنتها فقط با فشار به دیسکها اونها رو قفل کرده اند تا چرخها حرکت نکنند .
    منظور بنده این هست .
    تا منظور و نظر شما چی باشه
    درسته راستش من زیاد در فنی ماشین وارد نیستم پس دیگه حرفی برای گفتن ندارم ولی از شنیده هام گفتم که ترمز که درگیر باشه لنت ها داغ می شوند

5. 2 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

درسته راستش من زیاد در فنی ماشین وارد نیستم پس دیگه حرفی برای گفتن ندارم ولی از شنیده هام گفتم که ترمز که درگیر باشه لنت ها داغ می شوند
    سلام دوست عزیز .
    این سایت یک سایت علمی هست و شکی نیست که هدفِ همه ی ما هم از حضور در این سایت و گفتگو , یاد گرفتن و تبادلِ علم و دانش و اطلاعات هست .
    منظورم اینه که گفتگوهایی مثل همین گفتگو که بنده و شما دوست بزرگوار داشتیم باعث رد و بدل شدن علم و دانش و بیشتر دانستن میشه .
    پس اینجور گفتگوها و بحثها باید وجود داشته باشه تا باعث افزایش یا تصحیح علم و دانشمون بشه .

با سه آزمایش ساده میشه کاملاً مطمئن شد که ترمزها اگر در حال توقفِ کامل استفاده بشه داغ نمیشه :
    1- با یک دوچرخه یا موتورسیکلت همین کار رو انجام بدین یعنی در یک سرپائینی با ترمز مانع از حرکت دوچرخه بشین .
    لنتها اصلاً داغ نمیشه .
    2- دستتون رو روی نرده های پله بذارین
    با دست محکم نرده ها رو بگیرین و دستتون رو بکشین طوری که اصلاً از جاش حرکت نکنه
    خواهید دید که اصلاً دستتون داغ نمیشه چون اصلاً حرکت نمیکنه تا اصطکاک بوجود بیاد و داغ بشه .
    حالا کمی نرده ها رو با دست فشار بدین و با سرعت دستتون رو بکشین .
    دستتون به شدت داغ میشه بخاطر حرکت و اثطکاک با نرده .
    حتی ممکنه دست تاول برنه از شدت گرما
    3- کسی که از یک طناب آویزون هست و با کف دستهاش محکم طناب رو گرفته .
    دستش اصلاً داغ نمیشه چون اصلاً حرکت و سایش و اصطکاک وجود نداره .
    اما اگر کمی دستش رو شل کنه تا لیز بخوره به سمت پائین , دستش به شدت داغ میشه و ممکنه بسوزه از شدت گرما

7. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال a6543210's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیژن یورد

پيش فرض

سلام
    سوال

1-چه زمانی افسر می تونه ماشین آدمو ببره پارکینگ!؟(بودن دوستانی که می گفتن اگه حرفش گوش ندیم هم می تونه ببره پارکیگ)
    2- یه تازه وارد بخواد ماشین بخره، ماشین نو بخره یا دست 2؟ کدومو پیشنهاد می دین ؟
    3- بعضی راننده ها هستن می بینی بدون کفش رانندگی می کنه این کار مشکلی نداره؟
    4- ششتن موتور توسط کارواش رو پیشنهاد می کنید یا نه(بعضی ها می کن نباید موتور رو شست)
    .
    5- خطرناک ترین تایم رانندگی شبا و روزا کی هست؟

ممنونم
    ----------------------------
    دوستان نمی دونم جای درستی دارم سوالامو می پرسم یا نه، در هر صورت اگه تاپیکی هست بی زحمت بگین

9. این کاربر از a6543210 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    سوال

1-چه زمانی افسر می تونه ماشین آدمو ببره پارکینگ!؟(بودن دوستانی که می گفتن اگه حرفش گوش ندیم هم می تونه ببره پارکیگ)
    2- یه تازه وارد بخواد ماشین بخره، ماشین نو بخره یا دست 2؟ کدومو پیشنهاد می دین ؟
    4- ششتن موتور توسط کارواش رو پیشنهاد می کنید یا نه(بعضی ها می کن نباید موتور رو شست)
    .

ممنونم
    ----------------------------
    دوستان نمی دونم جای درستی دارم سوالامو می پرسم یا نه، در هر صورت اگه تاپیکی هست بی زحمت بگین
    سلام

1- راستش من زیاد در مورد افسر نمی دونم چون برای خودم تا حالا پیش نیمده دوستان بهتر راهنمایی تون خواهند کرد.

2- به نظرم نو ! چون ماشین دست دوم ممکنه بک ایرادی داشته باشه و شما رو تو راه نگه داره که اگر به فنی ماشین وارد نباشید خیلی اذیت میشید هر چند که ماشین نو هم بعید نیست تو راه خراب بشه ! ولی اگر هم دست دو می خرید حتما با یک مکانیک و نقاش برید ماشین رو ببینید از لحاظ فنی و بدنه !

3- اونش دیگه برمیگرده به عادت. بهتره با کفش مناسب رانندگی کرد ولی دیگه هرکی هرجور دوست داره برخورد می کنه !

4- اصلا موتور ماشین رو تو کارواش نشورید به اصطلاح موتور شویی نبرید ماشین رو. به هیچ وجه اینکار رو نکنید !

5- خطر ناک باز هم بستگی داره نمیشه گفت ولی پنجشنبه شبها خیلی ها میان تو اتوبان ویراژ ! بدن.

موفق باشید

11. 3 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

گرگ و میش هوا....
    یعنی وقتی داری روبرو رو نیگا میکنی، هیچی دید نداری.... توی این ساعت ها، با عینک افتابی و حتی افتابگیر خود ماشین و خلاصه هر راهی امتحان کنی، هیچ دیدی نداری و هر لحظه ممکنه ادم یا ماشین از جلو بیاد و بزنی بهش...

از نظر ساعتی، تقریبا میشه یک ساعت اول طلوع و غروب افتاب وحشتناکه که توی این ساعت ها، یا باید دقیقا مخالف جهت خورشید باشی( یعنی به پشتت باشه)... (که البته باز ریسک انحراف ماشین های روبرویی به سمت شما هست)....

4- ششتن موتور توسط کارواش رو پیشنهاد می کنید یا نه(بعضی ها می کن نباید موتور رو شست).
    من ۲ سال ماشین داشتم، کل کل کلش! 2 بار خودم شستمش، ۲ بار هم بردم کارواش! هر ۴ بار هم موتور شویی نکردم.... اینا چیزای شخصی هستش! ...
    ولی به نظرم موتور رو اگر می‌شورید، مواظب سیم‌کشی و ایناش باشید مخصوصا ماشین های ایرانی که کیفیت سیم کشی و ایناش پایینه... قطعات مربوط به رگلاتور گاز هم زیاد اسیب می‌بینه( من یه مدت کارگاه سی‌ان‌جی کار میکردم، عمده‌ی مشکل ماشین ها همین بود!)....
    موتور داغه روش اب بریزی یا خیسه هنوز شروع بکنی باهاش کار بکنی ممکنه اذیت بشه و حتی به ترکیدن موتور و این صحبت ها منجر بشه...

راننده کامیون ها زیاد این کارو میکنن... در کل، هدف اینه که شما بتونی پدال رو دقیق و به موقع بزنی! حالا هر جور عادت کنی فشار بدی همون درسته.... ولی چون معمولا عادت بر اینه که با پنجه( انگشت های ) پا پدال میزنیم، اگر کفش یا دم‌پایی مناسب نداشته باشی، ممکنه انگشت هات فشار کاملی رو نتونن ایجاد بکنن و تو مواقع ضروری گیرت بندازه....

بنابراین یا باید عادت بکنی که کل کف پا رو بزنی رو پدال و بعد با پای لخت بزنی، یا اینکه همون دمپایی چیزی پات باشه که با فشار کم بتونی کار بکنی....
    همچنین برای کسانی که با پنجه پا عادت دارن، کفش های با کف زیادی قطور مثل پوتین و اینا هم ممکنه باعث ایجاد مشکل و گاز یا ترمز های اضافی بشه! ....

13. 2 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز 9vin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

پيش فرض

سلام / ببخشید ممکنه سوالام مبتیدانه باشه آخه تا به حال ماشین نداشتم

1- اگر در هنگام رانندگی کسی به ماشین ما برخورد کنه و خسارت ببینه اولین حرکت چکار باید کرد ؟ و مابقی مراحل قانونی چطوره ؟

ممنون میشم مراحلو واسم توضیح بدید

15. این کاربر از 9vin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام / ببخشید ممکنه سوالام مبتیدانه باشه آخه تا به حال ماشین نداشتم

1- اگر در هنگام رانندگی کسی به ماشین ما برخورد کنه و خسارت ببینه اولین حرکت چکار باید کرد ؟ و مابقی مراحل قانونی چطوره ؟

ممنون میشم مراحلو واسم توضیح بدید
    سلام

منظورتون اینه بزنید زیر کسی یا ماشینی بیاد بزنه به ماشین شما ؟

اگر کسی با ماشین بزنه به ماشین شما که باید صبر کنید تا افسر بیاد یا اینکه باید مدارک طرف رو بگیرید و خودتون حلش کنید. شما کارت ماشین و بیمه اونطرف رو می گیرید و بیمه نامه و کارت ماشین تون رو می دید به اون طرف. افسر هم که بیاد همین کار ها رو می کنه. اگر شما مقصر باشید باید خسارت رو یا از جیب یا از بیمه بدید و اگر اون طرف هم مقصر باشه به همین صورت

ولی اگر بزنید زیر کسی بستگی به آسیب وارده داره باید صبر کنید تا آمبولانس بیاد و افسر بیاد و باید دیه بدید که البته این هم باز برمی گرده به اینکه شما مقصر باشید یا عابر پیاده.

مقصر بودن عابر پیاده مثلا اگر چراغ برای عابر قرمز باشه ولی از خیابون رد بشه اون وقت شما تقصیری ندارید البته باز هم دقت کنید و آماده باشید که یک وفت عابر پیاده بیاد که بهش برخورد نکنید.

کلا به غیر از خسارت مالی یا جسمی که اون طرف می بینه حتی اگر مقصر هم نباشید خسارت روحی و روانی که برای خودتون خواهد داشت جبرانش خیلی سخته.

راستش در مورد مراحل قانونی برخورد با عابر پیاده من اطلاع ندارم دوستان بهتر راهنمایی تون می کنند.

موفق باشید

17. 2 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز 9vin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

پيش فرض

سلام

منظورتون اینه بزنید زیر کسی یا ماشینی بیاد بزنه به ماشین شما ؟

اگر کسی با ماشین بزنه به ماشین شما که باید صبر کنید تا افسر بیاد یا اینکه باید مدارک طرف رو بگیرید و خودتون حلش کنید. شما کارت ماشین و بیمه اونطرف رو می گیرید و بیمه نامه و کارت ماشین تون رو می دید به اون طرف. افسر هم که بیاد همین کار ها رو می کنه. اگر شما مقصر باشید باید خسارت رو یا از جیب یا از بیمه بدید و اگر اون طرف هم مقصر باشه به همین صورت

ولی اگر بزنید زیر کسی بستگی به آسیب وارده داره باید صبر کنید تا آمبولانس بیاد و افسر بیاد و باید دیه بدید که البته این هم باز برمی گرده به اینکه شما مقصر باشید یا عابر پیاده.

مقصر بودن عابر پیاده مثلا اگر چراغ برای عابر قرمز باشه ولی از خیابون رد بشه اون وقت شما تقصیری ندارید البته باز هم دقت کنید و آماده باشید که یک وفت عابر پیاده بیاد که بهش برخورد نکنید.

کلا به غیر از خسارت مالی یا جسمی که اون طرف می بینه حتی اگر مقصر هم نباشید خسارت روحی و روانی که برای خودتون خواهد داشت جبرانش خیلی سخته.

راستش در مورد مراحل قانونی برخورد با عابر پیاده من اطلاع ندارم دوستان بهتر راهنمایی تون می کنند.

موفق باشید
    ممنونم جوابمو کامل گرفتم

19. این کاربر از 9vin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •