تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 25 اولاول ... 1319202122232425 آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 249

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی مجله ماشین

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

این مجله مثل اینکه از وقتی قیمتش بالا رفته فقط یاران قدیمیش باهاش موندن..
    برعکس نظرات بعضیها منی که نزدیک دودهه هستش این مجله رو میخونم افت خاصی در مطالب اون ندیدم.. بلکه حالت Active بیشتری پیدا کرده..
    مطالب ماه آذر رو کسی نذاشت پس من میذارم.. مقالاتی که رنگی کردم بیشتر مورد توجهم واقع شد.. البته بدلیل مطالعات دیگه ایکه داشتم هنوز 40 درصد کل مقالات این ماهنامه رو فرصت کردم با دقت بخونم..

شماره پیاپی 347

حکایت همچنان باقی است . . . صفحه 4
    «جنون سرعت» و حوادث رانندگی صفحه 5
    آزمایش رانندگی «تویوتا FJ کروزر» 2012 صفحه 6
    رونوشت جدیدی از «پورشه کاین» صفحه 8
    مرسدس کلاس B، برتر در ایمنی و راندمان صفحه 10
    GS 350، لکسسی برای تمام فصول صفحه 12
    چگونگی ادامه تحصیل در رشته طراحی یا مهندسی خودرو صفحه 14
    «نیسان لیف» توسط نویسنده «مجله ماشین» آزمایش شد صفحه 16
    AMT، تحول در جعبه دنده اتومبیل صفحه 20
    رابطه وزن با مصرف سوخت اتومبیل صفحه 21
    معرفی اتومبیل نیسان آلتیما کوپه 2012 صفحه 22
    بازار داغ کراس‏اوورها! صفحه 24
    حضور در گردهمایی خودروهای کلاسیک مرسدس‏ بنز صفحه 26
    تیونینگ اختصاصی برای سوپراسپرت سنت آگاتا! صفحه 28
    داستان «فرمان خودرو» از گذشته تا آینده صفحه 30
    آشنایی با نسل نو «پورشه 911 کاررا S» صفحه 40
    آزمایش گروهی سه اتومبیل چهار در اسپرت کوپه «مرسدس CLS550»، «جاگوار XJ» و «آئودی A7» صفحه 42
    Scion FR-S، اتومبیلی که «سوبارو» برای «تویوتا» می‏سازد! صفحه 46
    تازه‏های «یورو6» در کامیون‏های سنگین صفحه 48
    «سیتروئن DS5» مجهز به فناوری «هیبرید4» صفحه 50
    «نیسان تیدا»، یک هاچ‏بک بی‏رقیب در بازار چین صفحه 55
    احیای جاگوار تاریخی صفحه 58
    سوپر تاکسی برقی با گنجایش 23 مسافر! صفحه 60
    آزمایش رانندگی «کادیلاک STS» صفحه 62
    «آئودی R8» با تیونینگ کمپانی Renim صفحه 64
    سامانه چراغ حرکت در روز صفحه 66
    اولین آلفارومئوی آمریکایی! صفحه 68
    حق پخش تلویزیونی مسابقات F1، 3 میلیون پوند برای هر مسابقه صفحه 69
    آئودی A8 هیبریدی صفحه 70
    اهمیت بالانس چرخ صفحه 72
    اتومبیلی که 45 سال جزء بهترین‏ها بود صفحه 74
    حضور چینی‏ها در کمپانی «ساب» سوئد صفحه 76
    نقد طراحی هیوندای توسان یا ix35 صفحه 78
    آشنایی با فرمان پیچیده اتومبیل‏های F1 صفحه 80
    تجربه 50 هزار کیلومتر رانندگی با «ایسوزو NPR» صفحه 82
    «تاروس SHD»، یک اتومبیل ممتاز از کمپانی فورد صفحه 84
    مرسدس‏ بنز SLS AMG با تیونینگ MKB صفحه 86
    گزارش تحقیقی از اتومبیل پراید و نوادگانش! صفحه 88
    تصادف کرده‏ اید؟ نگران نباشید . . . صفحه 90
    خداحافظ «پونتیاک ترنس‏ام» دوست داشتنی! صفحه 92
    معرفی اتومبیل کلاسیک «پورشه 356A کوپه» صفحه 94
    آزمایش گروهی دیزل‏های کم ‏مصرف ولوو، اشکودا و پاسات صفحه 98
    آخرین تحولات در سیستم تهویه مطبوع اتومبیل صفحه 102
    اتومبیل عجیب رنو Frendzy صفحه 104
    تاریخ‏سازی به روش «بوگاتی» صفحه 106
    پاسخ به نامه‏ ها و پیشنهادهای خوانندگان صفحه 110
    داستان یک ایرانی و 4 دستگاه «فراری» وی! صفحه 112
    چه نوع روغن موتوری برای اتومبیل‏های مرسدس کلاسیک مناسب است؟ صفحه 114
    موتور اسپرت صفحه 116
    این یا اون؟ «نیسان قشقایی» یا «سوزوکی گرند ویتارا»؟ صفحه 118
    Last edited by Hektor; 10-12-2011 at 22:02.

2. این کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Amin-Nasim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Kerman

پيش فرض

سلام
    یه سوالی هست که ذهنم روبه خودش مشغول کرده
    به نظر شما در حال حاضر مجله ماشین ارزش خرید داره ؟
    حدود 40 صفحش که فقط تبلیغه
    به نظرم الان جذابیت قدیما رو نداره

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    یه سوالی هست که ذهنم روبه خودش مشغول کرده
    به نظر شما در حال حاضر مجله ماشین ارزش خرید داره ؟
    حدود 40 صفحش که فقط تبلیغه
    به نظرم الان جذابیت قدیما رو نداره
    این خیلی بحثش مفصله.. و من فقط در حد وقت و حوصله ی خودم میگم.. من الان دوره های مختلف و بسیار قدیمی این ماهنامه جلوم توی قفسه هست و اراده کنم دست دراز میکنم مقایسه میکنم با حالا..
    من خواننده ی پروپا قرص این مجله بودم از حوالی دو دهه قبل و کماکان هستم گرچه گاهی بدلایل مشغله ی زیاد علمی و مطالعاتی برام پیش میاد نمیرسم بعضی ماهها رو تهیه کنم و بعداً از این لحاظ خیلی متأسف میشم چون یقین دارم خیلی چیزها رو از دست دادم.
    قدیما یعنی حدود سال 75 و قبلش بنظر من تنها فرقی که با حالا داشت این بود که تقریباً همه ی آزمونهای خودرویی و مقالات ترجمه بود و البته تنوع مطالب هم بیشتر بود مثلاً به تحلیل سوخو 29 از دید غربیها و یا نگاهی به انبوه دروغهای دولت آمریکا در ماجرای ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرانی روی خلیج فارس(نوشته ی مهندس فرهاد کاشانی-آمریکا) و.. هم پرداخته میشد و..
    بلی از این لحاظ با حالا تفاوت داشت چون حالا تمرکزش روی خودرو رفته و اون مباحث رو به مجله ی فناور واگذار کرده.. قدیمتر مجله ی ماشین سیاه و سفید بود و روی کاغذهای ضخیم و کاهی که اگه الان دستتون بگیرین همون اول فکر کنم حالتون بهم میخوره حتی از فونت و صفحه بندیش و..!
    ولی از جنبه های مفید تحلیلی و تخصصی خودرو نظر من اینه خیر فرقی نکرده و بلکه حتی پیشرفت کرده.واقعاً فرقی منفی نمیبینم و هنوز اون رو ماهنامه ی محبوبم میبینم.. گرچه جای بعضی قدیمیها مثل مهندس احمد قدیمی(سوئد) برای مقالات خودروهای سنگینش خالیه.
    مجله ی ماشین خوشبختانه وضعش خیلی از بعضی ماهنامه های معتبر علمی کشور بهتره..
    مثلاً اونچه بر سر ماهنامه ی عزیزم «دانشمند» بعد از حدود سال 73 اومد که ناشی از کنار رفتن مدیر مسئول اسبق دلسوز و باسوادش یعنی «علی میرزایی» بود که کاملاً پیرو سنت قدیم یعنی مقالات عمیق و تخصصی بود.. مدیر مسئول بعدی فقط زد توی خط مقالات و اخبار کوتاه بیخیال خودش جذابتر فقط هم برای جلب مشتری..!
    از جنبه ی تبلیغات.. طبیعیه هزینه های بالای چاپ یک ماهنامه ی تمام رنگی با بهترین کاغذ خارجی و دستمزد نویسندگان و سود خرده فروشها و.. هر مدیر مسئولی رو مجبور میکنه بره طرف تبلیغات بیشتر برای اینکه مجبور نشه مجله رو بقیمت تمام شده بده دست من و شما.من همین الان یک ماهنامه ی تمام رنگی خودرویی معروف دیگه با ابعاد A4 رو که دارم برداشتم نگاه کردم حداقل دو برابر مجله ی ماشین تبلیغات داشت در حالیکه عکسهای رنگی مقالاتش از نصف مجله ی ماشین هم کمتر بود(یه چیزی حدود یک سوم)
    بنظر من حس شما و بعضی بچه های دیگه که نظر مشابه شما رو دارن درست مثل همون حسیه که بعضی کاربرهای این فوروم بعد مثلاً دو سال فعالیت در اینجا پیدا میکنن.. مثلاً میبینی کاربر سال 2010 درمیاد میگه این فورم نسبت به قبل افت کرده!!
    بلی ما انسانها خصلتی داریم که وقتی بار اول چیزی رو تجربه میکنیم تا مدتی برامون تازگی داره و تدریجاً بعد از مدتی رنگ کهنگی و تکراری بودن برامون میگیره و اشتباهاً این حس خودمون رو به اون نسبت میدیم نه به احساس خودمون.. خیلیها اینجورن و دیدم این رو گفتن ولی دیدگاه منصفانه ای نیست.
    در واقع کسی که تحصیلاتش و تخصصش در این زمینه هست خیلی بعیده رنگ تکرار و کهنگی براش بوجود بیاد چون هر بار و از هر مقاله یه چیز جدید و نو درک میکنه ولی کسانیکه تخصصشون در اون رابطه نیست و صرفاً از روی علاقه ی شخصی جذبش میشن چون به اعماقش نمیرسن بعد از مدتی تکرر و نکرار رو در اون میبینن و تهی از جذابیت میبیننش..
    این روند همیشه ادامه داره.. مثلاً کسانیکه جدیداً همین حالا باهاش آشنا شدن میبینی میگن به به.. چقدر جذاب و آموزندست بی نظیره و.. ولی بعد از چند سال خواهی دید همونا هم تدریجاً نظر شما رو پیدا کردن..

5. 3 کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات - Saman -'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    ا مـپـر ا طـو ر ی پـا ر س

پيش فرض

درود

نقل قول نوشته شده توسط Hektor
    این خیلی بحثش مفصله.. و من فقط در حد وقت و حوصله ی خودم میگم.. من الان دوره های مختلف و بسیار قدیمی این ماهنامه جلوم توی قفسه هست و اراده کنم دست دراز میکنم مقایسه میکنم با حالا..
    من خواننده ی پروپا قرص این مجله بودم از حوالی دو دهه قبل و کماکان هستم گرچه گاهی بدلایل مشغله ی زیاد علمی و مطالعاتی برام پیش میاد نمیرسم بعضی ماهها رو تهیه کنم و بعداً از این لحاظ خیلی متأسف میشم چون یقین دارم خیلی چیزها رو از دست دادم.
    والا چه عرض كنم كه من هم نزديك به 15 ساله كه مجله ماشين رو ميگيرم و مطالعه مي كنم و البته از چند صباحي هم خواهر دوقلو ي ايشان يعني ماهنامه نو آور .

در رابطه با غني بودن مطالب شكي نيست به خصوص اينكه مجله ماشين با عث شد كه معلومات من در زمينه اتومبيل تا به حد زيادي با لا بره و و اين تنها در زمينه ماشين نبوده بلكه از بيشتر جهات علمي فرهنگي و هنري.

قدیما یعنی حدود سال 75 و قبلش بنظر من تنها فرقی که با حالا داشت این بود که تقریباً همه ی آزمونهای خودرویی و مقالات ترجمه بود و البته تنوع مطالب هم بیشتر بود مثلاً به تحلیل سوخو 29 از دید غربیها و یا نگاهی به انبوه دروغهای دولت آمریکا در ماجرای ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرانی روی خلیج فارس(نوشته ی مهندس فرهاد کاشانی-آمریکا) و.. هم پرداخته میشد و..
    بله دقيقا همين طوره. بنا مصداق گفته ايشان پيشتر اقتباس قبلا از مجلات خارجي زياد بود ولي الان اينطور نيست. ما ميبينيم كه انواع و اقسام خودروهاي روز. و يا حتي رويايي (مانند فراري و لامبورگيني) حتي در ايران خودمان توسط كارشناسان مجله تست و باز بيني ميشند . و گزارش آنها بدون هيچ جانب داري و طرفداري از برند خاص منتشر ميشه. همينطور كه در بيشتر مجلات خارجي شاهد ش هستيم. يا حداقل اين موضوع كمتر ديده ميشه.

بلی از این لحاظ با حالا تفاوت داشت چون حالا تمرکزش روی خودرو رفته و اون مباحث رو به مجله ی فناور واگذار کرده.. قدیمتر مجله ی ماشین سیاه و سفید بود و روی کاغذهای ضخیم و کاهی که اگه الان دستتون بگیرین همون اول فکر کنم حالتون بهم میخوره حتی از فونت و صفحه بندیش و..!
    تاييد ميشه.

در طول سالهاي متوالي كيفيت و كميت مجله به مراتب بالا تر رفته. چه از لحاظ مطالب منتشره و چه از لحاظ كاغذ و چاپ.

مجله ی ماشین خوشبختانه وضعش خیلی از بعضی ماهنامه های معتبر علمی کشور بهتره..
    مثلاً اونچه بر سر ماهنامه ی عزیزم «دانشمند» بعد از حدود سال 73 اومد که ناشی از کنار رفتن مدیر مسئول اسبق دلسوز و باسوادش یعنی «علی میرزایی» بود که کاملاً پیرو سنت قدیم یعنی مقالات عمیق و تخصصی بود.. مدیر مسئول بعدی فقط زد توی خط مقالات و اخبار کوتاه بیخیال خودش جذابتر فقط هم برای جلب مشتری..!
    نگيد كه دلم كباب شد!

من هنوز قسمي از آرشيو قديمي مجله دانشمند رو دارم. (كه امانتي هم هست) اصلا قابل قياس با وضيعت حاضر نيست. اون دانشمند كجا اين دانشمند كجا!

از جنبه ی تبلیغات....
    اين گفته كاملا درسته. ضمن اينكه مجله ماشين از راه تك فروشي امرار معاش مي كند . و وابسته به هيچ ارگان خاصي نيست. و البته سعي بر حفظ اين خط معيشت .

بنظر من ....
    ميتونم گفته شما را كاملا تصديق كنم اما بيشتر از اين نگاه. عادت به دانستن و داشتن . مطالعه . مرور خاطرات . نگهداري آرشيو . و اينكه انگار داشتن مجله ماشين به قسمي از برنامه من بوده. از اينكه در طول سالها مجله مي گيرم با اينكه انگار گذر زمان رو به راحتي ميشد در مابين ورقه هاي مجله ديد جدا لذت مي برم.

سپاس بر شما
    Last edited by - Saman -; 13-01-2012 at 13:59.

7. 2 کاربر از - Saman - بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه AKBAR132's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من از زمانی که نو آور چاپ شد و مطالب تقسیم شد و چون بچه بودم به خاطر بودجه دیگه نخریدم و اینکه دونستن مشخصات خودروهای روز دنیا چیزی بجز حسرت برام نداشت
    مدتیه به اطف خدا وضعم خوب شده و تصمیم گرفتم دوباره به مجله ماشین و نو آور فکر کنم .

آخر فروم باز mr_khodaei2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

سلام

من هم از دوست داران قدیمی این مجله بودم و قدیما میخریدم و لی الان فکر کنم 7 سالی هست دیگه نمیخرمش اخرین شماره که ازش دارم شماره 258 هست

مجله خیلی خوب بود

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام.
    مجله ماشین اسفندماه 1390 رو بخونید
    یکی از جالب ترین مطالبش در مورد فروش خودروهای بوگاتی و مالکان
    این خودرو در سراسر دنیا هست.

پروفشنال Amin-Nasim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Kerman

پيش فرض

سلام
    دیروز رفتم مجله فروردین رو خریدم
    500 تومن گرون شده و کاملا طبیعیه
    مطالبش خیلی خوبه خیلی خیلی خوبه
    مطالب جالبش به نظر خودم ( البته همه مجله رو وقت نکردم بخونم )
    فراری f12
    وضعیت خرید فروش و نگهداری اتومبیل در تورنتو (حتما بخونید و با ایران مقایسه کنید)
    پر فروش ترین اتومبیل ها (حتما بخونید و با ایران مقایسه کنید)
    ازمایش جیپ رنگلر روبیکان
    مقایسه اتوبوس های بین شهری موجود در کشور
    با ایتالیا در امارات
    قهرمان بهره وری سوخت در جهان
    بهشت سوپر اسپرتها
    گذر بر گذر موقت ها
    دیگه بقیش رو نخوندم
    نقطه ضعفش (که به نظرم خیلی بزرگه) انتخاب خودروی سال 90ه
    بدون هیچ جدول امتیازی از سایر خودرو ها
    اطلاعات بقیه خودروها
    همین جوری فقط گفته اسپورتیج خودروی ساله
    به نظرم این انتخاب اصلا ارزش نداشت چون من که نفهمیدم بر چه اساسه

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

دوستان شماره اخیر مطالب خوبی داره و برای کسانی که یه خط در میون مجله رو خریداری میکنند انتخاب خوبیه:
    *مقایسه پورشه باکستر با هیوندای جنیسیس کوپه
    *تست رانندگی فراری FF
    *تست رانندگی سراتو کوپ، جنسیس 2012، هیوندای i30
    *نقد طراحی بنز E
    .
    .
    .

پروفشنال New-P30world's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

خب حداقل بگید پست من کجاش بد بود که حذف کردید؟؟؟

بدونم کی گزارش داد! یعنی چقدر کم جنبه بودی عزیز...

نظرمو دادم خب، گفتم گرونه خیلی وقته دیگه نمی خرم، نکنه از خود مجله ماشین اینجا پست میده و گزارش رد می کنه!!؟؟

کمی بیشتر نقد پذیر باشید.. لطفـاً..

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •