تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 602 اولاول ... 121819202122232425263272122522 ... آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 6014

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری (فصل سوّم)

کاربر فعال هدفون salar_221's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

به نظر من شما در این مورد هم برای رسیدن به نهایت باید توان اقتصادی تووووپ داشته باشید. از نظر من امروزه هنر کاملا" تعطیل است برای کسی که توانایی مالی نداشته باشد. مثلا" در گذشته اگر کسی ابتکار خوبی داشت می توانست سازی برای خودش دست و پا کند و به اجرا موسیقی متناسب با روزگار بپردازد. اما امروزه شما باید پول زیادی برای ساز بدهید بعد هم باید آهنگساز استخدام کنید بعد تجهیزات صوتی حرفه ای بخرید یا به استودیو برای میکس و مستر سفارش بدهید که همه این ها نیازمند صرف هزینه بالاست. در گذشته به علت ساده بودن موسیقی و تکنولوژی و خیلی عوامل دیگر رسیدن به زیبایی عالی در دسترس بود اما امروزه اصلا" این طور نیست و باید اول جنبه اقتصادی را در نظر بگیرید بعد ذوق و علاقه خودتان را.
    خیلی ها دوست دارند همیشه به دنبال تفاوت باشند و دیگر طبیعی بودن را دوست ندارند. این مسئله خود دلیل پیدایش جنبش ها و سبک های گوناگونی است. شاید خیلی ها بگویند موسیقی الکترونیک گوش نمی دهیم زیرا طبیعی نیست ولی همین الکترونیک مورد توجه خیلی ها قرار می گیرد به گونه ای که حتی دیگر سبک ها هم به آن روی می آورند دلیل آن هم روشن است: 1.جدید بودن برای مخاطب 2.حافظه فطری انسان اصلا" روی چنین صداهایی حساب باز نکرده است. شما اگر صدای رودخانه را بشنوید هر چند گوشخراش باشد و حجم آن هم به قدری زیاد باشد که صدای کسی را که همراهتان است نشنوید باز هم احساس خستگی یا اذیت نمی کنید زیرا فطرت شما و ضمیر ناخودآگاه شما این موسیقی را قبلا" شنیده و با آن کاملا" آشنا است. اما الکترونیک...
    در مورد حرفه ای بودن هم باید بدانید که گاهی آماتور ها چیز هایی می فهمند که حرفه ای ها حتی در خواب هم به آن ها پی نمی برند. همه کسانی که از راه موسیقی به دنیای گسترده صدا وارد شده اند ممکن است احساس پشیمانی داشته باشند زیرا دیگر آن لذت عمیق موسیقی و الهامات آن را به راحتی دریافت نخواهند کرد. آهنگ ساز ها هم همین حس را دارند. آن ها معمولا" به دنبال نقد آهنگ ها و یا پیدا کردن نقاط قوت و ضعف موسیقی هستند و کاملا" منطقی و عقلی عمل می کنند. اما آماتور ها بر اساس احساس تصمیم می گیرند که باعث می شوند که از گوش دادن به موسیقی لذتی ببرند که حرفه ای ممکن است هیچ گاه آن را حس نکند. همیشه بدانید عقل در برابر احساس قرار دارد و معمولا" یکی فدای دیگری می شود.
    مهمترین دلیل امر فوق تجاری بودن و اقتصادی بودن موسیقی و پیوند آن با تکنولوژی صوتی می باشد. در گذشته آهنگساز همیشه برای لذت خودش کار می کرد ولی امروزه اول باید مخاطب آماتور لذت ببرد و برای آهنگساز منفعت مالی داشته باشد تا این که نیاز او را ارضا کند. تجهیزات گرانتر و به اصطلاح حرفه ای تر بیشتر برای لذت آماتور ها ساخته می شوند تا برای لذت حرفه ای ها چون هر حرفه ای بالاخره می فهمد بسیاری از تجهیزات برای هدف فطری او که رسیدن که به زیبایی بیشتر هستند ساخته نمی شوند بلکه فقط برای گول زدن بعضی از افراد و همچنین ایجاد دنیایی جدید در صدا اما در چارچوب همان دنیای قبلی هستند و تا این دنیا از ریشه تغییر نکند و مناسب فطرت انسان نباشد انسانها (به خصوص علاقمندان و حرفه ای ها) روز به روز سرگردان تر خواهند شد.
    این هم نظر شخصی من...
    موفق باشید.
    سلام
    بله درسته ولی درباره سبکهای جدید موسیقی شاید اینطور باشه.موسیقی که تو اواخر قرن قبل و همین الان داره بوجود میاد معلوم نیست منشاء اون اصلا چیه و لذتی که شنونده های اون از اون میبرن چه نوعی هست.
    ولی قبل از اینها سبکهایی که وجود داشتن حتی همین موسیقی پاپ قدیم خودمون فقط احساس خالص بود با ارامشی لذت بخش ولی الان چی شده؟(بعضا اصلا نمیشه فهمید این خواننده ها چی میخونن به هیچ عنوان نمیشه باهاشون ارتباط برقرار کرد.)
    در هر صورت باز هم هنرمندانی هستن که فقط برای دل خودشون ساز میزنن و میخونن و واقعا موقع انجام این کار لذت میبرن و چون احساسشون کامل پاک و صادقانست دقیقا همون احساس رو به شنونده منتقل میکنن.
    با تشکر

2. 6 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

فقط به طور خلاصه چند تا نکته بگم؛ شاید این دیدار آقا سالار ردیف شد اونجا راحت تر منظور رو به هم رسوندیم

1- من ظور من از طبیعی بودن، به مفهوم صدای طبیعت نبود
    برای همین به موسیقی امروز ایراد جدی گرفتم که کسی که پشت دستگاه مسترینگ نشسته، سلیقۀ خودش رو تا حدی اعمال می کنه و از این لحاظ طبیعی بودن معنای خاصی نداره
    اون لینکی داده بودم هم موضوعش سر معنی neutral / accurate بود
    که می گفتم طبیعی بودن یعنی همونی رو بشنویم که آقای مهندس صدا تصمیم گرفته ما بشنویم
    بحث من این بود که وقتی میگیم طبیعی بودن خوبه، یعنی داریم می گیم چیزی که آقای مستر کنندۀ آهنگ فکر کرده خوبه؛ خوبه
    حالا چرا فکر می کنیم حرف اون آقا درسته؟

اصلاً آیا اون آقایون معیار ثابتی دارن برای اینکه آهنگ رو با چه سلیقۀ صدایی مستر کنن و همه از اون معیار پیروی می کنن؟ جواب من به این سوال اینه که "نه"
    اونها تا حدی سلیقه ایی عمل می کنن
    برای همین توی پست قبلی این جمله رو گفتم:
    (شما طبیعی ترین هدفون دنیا رو هم داشته باشین، من دو تا کنسرت از شوپن براتون بزارم که هرکدوم توسط مهندس صدای متفاوتی مستر شده باشن، میبینین که اون دو تا دقیقاً مثل هم نیستن- همین الأن کسی که وسع مالی داره میتونه آهنگ هاش رو بده براش مستر و ریمستر و ... کنن)
    یا توی همون تاپیک خارجی:

Let's say a mastering engineer made a warm sounding record, because that's the sound the musical artist prefers and asked for. Now, you buy the album and take it home to listen on your subjectively colored audio gear, which has a subjectively warm sound. What do you think is going to happen when you play a record that was mastered to sound warm to begin with? That's right--now that record will sound too warm on your gear. But if your gear was neutral and accurate instead of subjectively colored, then that record will sound much closer to what the mastering engineer intended, which was the right amount of warmth he put into the record--no more, no less.
    نکتۀ دوم اینه که می خوام بگم بیشتر در جواب به پست آقا کاوه هستش:

راستش هرچقدر حرفه ایی بشه کسی، بیشتر لذت خواهد برد ولی سبک اون لذت کاملاً متفاوت خواهد بود
    دیگه مثل قدیم ها نمیتونی توی ماشین آهنگ گوش بدی و لبخند بزنی و بری شمال و از طبیعت لذت ببری؛ ولی از اونور وقتی یک آهنگ بزرگ رو گوش میدی، زبونت بند میاد و هیچ جوری نمیتونی توصیفش کنی مگر با یک آهنگ دیگه
    وقتی تو دیدن فیلم حرفه ایی میشی، دیگه نمی تونی بری سینما و تخمه بشکنی با خانوم بچه ها و به عنوان تفریح به فیلم نگاه کنی؛ بلکه وقتی فیلمی میبینی وقتی 100 در صد توانت رو هم میزاری تازه میفهمی 40 در صد از حرفه ایی بودن کارگردان رو فهمیدی
    در کل وقتی کسی حرفه ایی بشه، شاید بعضی موقع ها دلش برای اون لذت بردن به اون مفهوم سادۀ قدیمیش، تنگ بشه
    و به این مسئله فکر کنه؛ حالا واقعاً معیار مطلقی هست که تارکوفسکی از ده نمکی حرفه ایی تره؟ کیشلوفسکی بهتر از .... هستش؟
    بتهوون بهتر از ساسی مانکنه؟
    آیا معیار برتر بودنمون اینقدر پایه هاش محکمه که اینقدر راحت روش بنای بزرگی بسازیم؟
    آیا این معیار ریشه در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داره و خرد جمعی پایه های فکری ما و معیار اصلی اینه که می گیم چی درسته و چی غلط؟
    اگر حتی این خرد جمعی رو از فکر مشترک کسایی استخراج کرده باشیم که سال ها توی اون حرفه بودن؛ آیا باز هم میتونیم با اطمینان 100 درصد بگیم چی خوبه چی بد؟ آیا این معیار هامون مثل 2+2=4 برای همه قابل درکه؟
    این حرف ها توی خیلی از موضوعات دیگه که به انسان مربوطه هم پیش میاد و ایکاش چیزی بود که نه تنها همه قبول میداشتن بلکه خودمون هم مطمئن بودیم که به مفهوم واقعی کلمه درسته و مطلقه.
    Last edited by rave-87; 23-06-2012 at 18:57.

4. 8 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

خواهش میکنم دوست عزیز

ترنس مساوی با الکترونیک یعنی یک هدفون مناسب این سبک برای کاربردتون OK هست ولی دقت کنید که ترنس رو اگه Vocal زن داشته باید هدفونی انتخاب کنید که مید نسبتآ خوبی داشته باشه که معمولآ هدفونهای مناسب سبک الکترونیک چندان تاکیدی بر کیفیت مید ندارند

به هر حال اگه ترنس الویت انتخاب باشه برای متال بیس خوب به دست میارید و همینطور های خوب ولی اوضاع مید افتضاح می شه به خصوص Low-mid که برای متال حیاطی هست
    و اگه اولویت انتخاب متال باشه همه چیز برای ترنس خوبه فقط از نظر بیس کمی ضعیف خواهد و این کاملآ بستگی به سورس تراک شما داره مثلآ ممکنه آرمین گوش کنید که بیسش نه زیاده نه کم و تاکید زیادی هم بر بیس نیست یعنی افت توان و کیفی اون مانع لذت بردن شما نخواهد شد

در آخر به نظرم اولویت رو بزارید متال ولی متاسفانه مدل خوبی برای این سبک سراغ ندارم چون خودم بسیار سخت گیر به خصوص برای این سبک هستم

و اینکه S4 صداش گرم گرم نیست ولی به نظرم برند مورد علاقه شما باید یکی از اینها باشه البته با توجه به کاربردتون:
    1. سنهایزر - از نظر های دقیقآ همونی هست که دوست دارید و مید هم بسیار بسیار خوب ولی بیس یک کمی ضعیف
    2. AKG - از نظر های خوب فقط یک کمی جزییات نسبت به سنهایزر کمه و مید عالی و بیس خیلی خوب

شما هم موفق باشیذ.
    رضا جان با توضیحاتی که دادید فکر میکنم اولویت رو متال قرار بدیم(به همراه پاپ... و سبک های نزدیک) بهتر باشه.

Sennheiser مدل های مناسب رو اگه میشه از 50 تا 100 تومان بگید، البته یه توضیح مختصر هم در مورد تفاوت مدل هاشون اگه بدید خیلی عالی میشه که دیگه بعدش بریم سراغ موارد مهم در مورد خریدش

ممنون.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

فقط به طور خلاصه چند تا نکته بگم؛ شاید این دیدار آقا سالار ردیف شد اونجا راحت تر منظور رو به هم رسوندیم
    به نظرم این ملاقات دارد خیلی ضروری می شود.

1- من ظور من از طبیعی بودن، به مفهوم صدای طبیعت نبود
    من هم چنین منظوری نداشتم.
    برای همین به موسیقی امروز ایراد جدی گرفتم که کسی که پشت دستگاه مسترینگ نشسته، سلیقۀ خودش رو تا حدی اعمال می کنه و از این لحاظ طبیعی بودن معنای خاصی نداره
    اون لینکی داده بودم هم موضوعش سر معنی neutral / accurate بود
    که می گفتم طبیعی بودن یعنی همونی رو بشنویم که آقای مهندس صدا تصمیم گرفته ما بشنویم
    بحث من این بود که وقتی میگیم طبیعی بودن خوبه، یعنی داریم می گیم چیزی که آقای مستر کنندۀ آهنگ فکر کرده خوبه؛ خوبه
    حالا چرا فکر می کنیم حرف اون آقا درسته؟
    حرف آقای مهندس اصلا" درست نیست و پاشنه آشیل موسیقی هم محسوب می شود. دیگر آن صدایی را که باید از ساز واقعی و صدای خواننده به وسیله هدفون های بسیار با کیفیتمان بشنویم، نمی شنویم. همین الآن کافی است بعضی از خواننده ها بدون تجهیزات برای مدت کوتاهی صدای زیبایشان را به رخ بکشند تا بفهمیم صدایشان از ته کدام چاه عمیقی بیرون می آید.
    اصلاً آیا اون آقایون معیار ثابتی دارن برای اینکه آهنگ رو با چه سلیقۀ صدایی مستر کنن و همه از اون معیار پیروی می کنن؟ جواب من به این سوال اینه که "نه"
    اونها تا حدی سلیقه ایی عمل می کنن
    این حرف کاملا" درست ولی خیلی از سلیقه ها نزذیک به هم شده اند. به خصوص هنگامی که آقای آهنگساز می خواهد کار خود را شروع کند از الگو ها(Pattern) استفاده می کنند و فقط آهنگساز های خیلی کمی هستند که واقعا" سلیقه بدیع دارند.
    راستش هرچقدر حرفه ایی بشه کسی، بیشتر لذت خواهد برد ولی سبک اون لذت کاملاً متفاوت خواهد بود
    دیگه مثل قدیم ها نمیتونی توی ماشین آهنگ گوش بدی و لبخند بزنی و بری شمال و از طبیعت لذت ببری؛ ولی از اونور وقتی یک آهنگ بزرگ رو گوش میدی، زبونت بند میاد و هیچ جوری نمیتونی توصیفش کنی مگر با یک آهنگ دیگه
    وقتی تو دیدن فیلم حرفه ایی میشی، دیگه نمی تونی بری سینما و تخمه بشکنی با خانوم بچه ها و به عنوان تفریح به فیلم نگاه کنی؛ بلکه وقتی فیلمی میبینی وقتی 100 در صد توانت رو هم میزاری تازه میفهمی 40 در صد از حرفه ایی بودن کارگردان رو فهمیدی
    این ها هم درست ولی:
    1. لذت ما محدود تر می شود.
    2. ممکن بود هنگامی که ما به آهنگ در ماشین گوش می دادیم فکر می کردیم بهترین کیفیت ممکن را تجربه می کنیم یا با همین هدفون موبایلمان این حس را داشتیم و اصلا" نمی دانستیم سنهایزری هم وجود دارد.(البته استثنا هم وجود دارد) اما الآن در سردرگمی به سر می بریم(می برم) و فقط این را می دانم که به دنبال هدفی می روم که آخر آن معلوم نیست! ممکن است حتی فکر کنم چنین چیزی وجود ندارد و دارم وقتم را تلف می کنم.

در کل وقتی کسی حرفه ایی بشه، شاید بعضی موقع ها دلش برای اون لذت بردن به اون مفهوم سادۀ قدیمیش، تنگ بشه
    به خصوص اگر به دلیل خاصی (مثل مشکلات اقتصادی) نتوانند سطح بالاتری از لذت را تجربه کنند.
    و به این مسئله فکر کنه؛ حالا واقعاً معیار مطلقی هست که تارکوفسکی از ده نمکی حرفه ایی تره؟ کیشلوفسکی بهتر از .... هستش؟
    بتهوون بهتر از ساسی مانکنه؟
    آیا معیار برتر بودنمون اینقدر پایه هاش محکمه که اینقدر راحت روش بنای بزرگی بسازیم؟
    آیا این معیار ریشه در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داره و خرد جمعی پایه های فکری ما و معیار اصلی اینه که می گیم چی درسته و چی غلط؟
    اگر حتی این خرد جمعی رو از فکر مشترک کسایی استخراج کرده باشیم که سال ها توی اون حرفه بودن؛ آیا باز هم میتونیم با اطمینان 100 درصد بگیم چی خوبه چی بد؟ آیا این معیار هامون مثل 2+2=4 برای همه قابل درکه؟
    این حرف ها توی خیلی از موضوعات دیگه که به انسان مربوطه هم پیش میاد و ایکاش چیزی بود که نه تنها همه قبول میداشتن بلکه خودمون هم مطمئن بودیم که به مفهوم واقعی کلمه درسته و مطلقه.
    در دنیا هیچ مطلقی جز خدا وجود ندارد. همانطور که می بینید نظریه های علمی گوناگونی به وجود آمده اند ولی اکنون اعتباری ندارند و نظریه های معتبر امروز هم در آینده اعتبار خود را از دست خواهند داد.
    هیچ معیار مطلقی هم برای هیچ چیزی وجود ندارد. برای مثال هنوز هم همه افراد همه دلایلی را که خداوند بسیاری از چیز ها را ممنوع کرده است و به بعضی از چیز ها تاکید کرده است را نمی دانند.
    کشف کردن چیز مطلق غیر ممکن است ولی بسیاری از عوامل بعضی چیز ها را تا مرز مطلق بودن پیش می برند. مثلا" بسیاری از نظریه ها نظریه های قبلی را کاملا" نقض نمی کنند و فقط آن ها را تکمیل می کنند. پس همه آن ها چه قدیمی چه جدید به یک مفهوم مطلق اشاره می کنند و در جست و جوی آن هستند. در مورد موسیقی هم باید بدانید که هر چقدر هم موسیقی تحول پیدا کند باز هم موسیقی کلاسیک و بتهوون اشاره به همان لذت موسیقی خواهد داشت حتی اگر موسیقی کاملا" الکترونیکی شود و نوازنده از بین برود و دفن نخواهد شد. بالاخره این هم قسمتی از نظریه موسیقی است. ساسی مانکن هم قسمتی از همین نظریه است ولی به صورتی دیگر به لذت از موسیقی اشاره دارد و ممکن است هواداران بیشتری هم داشته باشد(که ندارد) اما بعضی از افراد با موسیقی رپ بهتر ارتباط برقرار می کنند ولی به نظر من افراد بیشتری با موسیقی کلاسیک ارتباط برقرار می کنند(هر چند محدود) تا رپ.
    اما بحث جدید این که چرا بسیاری از حرفه ای ها به دنبال طبیعی ترین صدا هستند؟ چرا همه برای شنیدن سبک کلاسیک شروع به جمع آوری Setup بسیار حرفه ای می کنند ولی برای رپ بسیار محدود سرمایه گذاری می کنند؟ آیا نمی توان به این نتیجه نسبتا" مطلق رسید که سبک کلاسیک از رپ حرفه ای تر بوده و خواهد بود؟
    همین 2+2=4 هم کاملا" مطلق نیست... اما برای استدلال های دیگر در فیزیک و ... از آن استفاده می شود. از موارد ذکر شده در پاراگراف قبل هم می توان به این نتیجه رسید که...
    موفق باشید.

رضا جان با توضیحاتی که دادید فکر میکنم اولویت رو متال قرار بدیم(به همراه پاپ... و سبک های نزدیک) بهتر باشه.

Sennheiser مدل های مناسب رو اگه میشه از 50 تا 100 تومان بگید، البته یه توضیح مختصر هم در مورد تفاوت مدل هاشون اگه بدید خیلی عالی میشه که دیگه بعدش بریم سراغ موارد مهم در مورد خریدش

ممنون.
    سلام. ببخشید من جواب می دهم.
    از نظر من سری HD سنهایزر آن ویژگی هایی را که آقا رضا ذکر کرده بود دارد که هیچ کدام In-Ear نیستند. از مدلهای سری CX سنهایزر من فقط بیس قوی به خاطر دارم و به همین دلیل CX680 را برای الکترونیک مناسب معرفی می کنم. شاید سری MX به دلیل Earbud بودن بیس ضعیف تری داشته باشد و برای متال قابل تحمل تر باشد.
    این هم قیمت محصولات موجود سنهایزر:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    موفق باشید.
    Last edited by kavehj4488; 23-06-2012 at 22:51.

7. 7 کاربر از kavehj4488 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

در دنیا هیچ مطلقی جز خدا وجود ندارد. همانطور که می بینید نظریه های علمی گوناگونی به وجود آمده اند ولی اکنون اعتباری ندارند و نظریه های معتبر امروز هم در آینده اعتبار خود را از دست خواهند داد.
    هیچ معیار مطلقی هم برای هیچ چیزی وجود ندارد. برای مثال هنوز هم همه افراد همه دلایلی را که خداوند بسیاری از چیز ها را ممنوع کرده است و به بعضی از چیز ها تاکید کرده است را نمی دانند.
    کشف کردن چیز مطلق غیر ممکن است ولی بسیاری از عوامل بعضی چیز ها را تا مرز مطلق بودن پیش می برند. مثلا" بسیاری از نظریه ها نظریه های قبلی را کاملا" نقض نمی کنند و فقط آن ها را تکمیل می کنند. پس همه آن ها چه قدیمی چه جدید به یک مفهوم مطلق اشاره می کنند و در جست و جوی آن هستند. در مورد موسیقی هم باید بدانید که هر چقدر هم موسیقی تحول پیدا کند باز هم موسیقی کلاسیک و بتهوون اشاره به همان لذت موسیقی خواهد داشت حتی اگر موسیقی کاملا" الکترونیکی شود و نوازنده از بین برود و دفن نخواهد شد. بالاخره این هم قسمتی از نظریه موسیقی است. ساسی مانکن هم قسمتی از همین نظریه است ولی به صورتی دیگر به لذت از موسیقی اشاره دارد و ممکن است هواداران بیشتری هم داشته باشد(که ندارد) اما بعضی از افراد با موسیقی رپ بهتر ارتباط برقرار می کنند ولی به نظر من افراد بیشتری با موسیقی کلاسیک ارتباط برقرار می کنند(هر چند محدود) تا رپ.
    اما بحث جدید این که چرا بسیاری از حرفه ای ها به دنبال طبیعی ترین صدا هستند؟ چرا همه برای شنیدن سبک کلاسیک شروع به جمع آوری Setup بسیار حرفه ای می کنند ولی برای رپ بسیار محدود سرمایه گذاری می کنند؟ آیا نمی توان به این نتیجه نسبتا" مطلق رسید که سبک کلاسیک از رپ حرفه ای تر بوده و خواهد بود؟

.
    سلام
    حیف که اینجا نمیشه بحثهای فلسفی کرد.
    ولی در مورد setup موسیقی فقط برای کلاسیک این کار رو نمیکنن.اگه یه سر به head-fi بزنین و بعضی از فوروم های setup رو یه نگاهی بندازین بیشتر برای سبک الکترونیک و رپ setup حمع کردن.مثل این فوروم
    .فقط توصیه میشه زیاد به این عکسها و توضیحات بصورت جدی توجه نکنین که بسیار مخرب هست.
    با تشکر

9. 3 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام
    هدفونهای مجهز به نمایشگر(بنقل از کلیک روزنامه جام جم)
    نمایشگر تعبیه شده روی این هدفونها برای خود فرد نیست وبه انواع و اقسام equalizer ها مجهز هست تا دیگران از روی شکل امواج صوتی تشخیص بدهند شما چه گوش می دهید.یا دست کم از روی ولوم متوجه شوند که صدایشان را نمیشنوید و بی خود تلاش نکنندبا شما ارتباط برقرار کنند.

فکر کنم یه مدت دیگه اینها جایه هدفونهای بیتس رو بگیرن.چرا این شرکتها یک دفعه چند تا رقص نور و چشمک زن و عروسک و توپ و اسباب بازی هم نصب هدفونها نمیکنن که خیالشون از پیشرفت ظاهر هدفون راحت بشه.احتمالا اونا هم میخوان مثل دوربین گوشی های همراه کم کم بروز رسانی کنن که بازار فروش خراب نشه.

11. 5 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

داریم کم کم بحث تاپیک رو منحرف می کنیم ها :-)
    اینجا فقط درباره هدفون باید صحبت کرد هر چند که هدفون به نوعی با صدا در ارتباط هست چون تولید کننده اون هست. پس وقتی هدفون ما ایده ال باشه باید بتونه همون چیزی رو که بهش اعمال شده پخش کنه نه کم نه زیاد. اینجا بحث بر سر کیفیت موزیکالی هدفون نیست چون این کیفیت یه چیز نسبی هست و ممکنه برای هر کسی در هر شرایطی معنی متفاوتی داشته باشه حالا دیگران جای خود داره و ما نمی تونیم اون رو زیر سوال ببریم، ولی بحث بر سر توانایی واقعی هدفون هست که نسبی نیست یعنی به چیزی بستگی نداره یعنی خیلی ساده هدفون باید همون چیزی که بهش اعمال شده پخش کنه، همین
    ولی متاسفانه توی دنیای واقعی چنین هدفونی ساخته نشده و ساخته نخواهد شد که دلایل اون بسیار زیاده اما نزدیک بودن کیفیت به ایده ال چیز خیلی غیر واقعی نیست و اینکه تقریبآ از رنج هدفون 100 تومن به بالا این نزدیکی بیشتر و بیشتر می شه هر چند به کمال نخواهد رسید و ما باید تلاش کنیم که همیشه Setup خودمون رو طوری تنظیم کنیم که صدای استاندارد (فلت) دریافت کنیم مثلآ منه آماتور چون میدونم هدفونم در بیس ضعف داره ولی پلیرم در های ضعف داره باید با تنظیماتی این دو رو متعادل کنم چون می خام که واقعیت رو بشنوم چون می خام درست و دقیق تحلیل و احساس کنم این غیر شدنی نیست فقط کافی کمی دقت کنیم و یاد بگیریم که چطور اینکار رو انجام بدیم ممکنه Setup فعلی شما 100 تومن قیمتش باشه و ممکنه 10 میلیون ولی هر دو به تنظیم نیاز دارند و این هنر و تجربه شماست که درست و اصولی انجامش بدین ولی با این تفاوت که اون Setup 10 میلیونی قطعآ به دقت بیشتری نیاز داره و زحمت زیادتری برای کالیبره کردن اون بکشید که مطمئنن شما تجربه کافی رو داشتید که همچین Setup ی انتخاب کردید ولی اون یکی Setup 100 تومنی نیاز به کمک کسایی داره که تجربه تنظیم و کالیبره رو دارند که با استفاده از تجربه اونها منه آماتور صحیح اینکار رو انجام بدم و در کنارش یادبگیرم که چطور انجام شده و نتیجه چه تفاوتی با قبل داشته.

با تجربه خودمون به هم کمک کنیم تا که هر آنچه که فکر میکنیم درسته از هم یاد بگیریم تا شاید چیزی رو که به اشتباه صحیح فرض میکردیم یادبگیریم و این اصل و هدف نهایی هست نه چیز دیگه ای

شما هم موفق باشید.

13. 9 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mahdigholami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    گلستان

پيش فرض

با تشکر از همه عزیزان
    ما یک سوال کردیم چندین صفحه جواب گرفتیم
    بقول رضا عزیز برای این که از بحث تاپیک منحرف نشیم دوتا سوال داشتم
    در مورد این هدفون های V-MODA و شرکتش کلا جنس صداش چطوره اصلا تو ایران است؟
    چون توی Head-fi اسمش زیاد دیده میشه!
    دومی در مورد این آمپ شرکت Asus هستش کسی اطلاعاتی نداره؟
    Asus Xonar U1 Lite
    Last edited by mahdigholami; 24-06-2012 at 13:15.

15. این کاربر از mahdigholami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با تشکر از همه عزیزان
    ما یک سوال کردیم چندین صفحه جواب گرفتیم
    بقول رضا عزیز برای این که از بحث تاپیک منحرف نشیم دوتا سوال داشتم
    در مورد این هدفون های V-MODA و شرکتش کلا جنس صداش چطوره اصلا تو ایران است؟
    چون توی Head-fi اسمش زیاد دیده میشه!
    دومی در مورد این آمپ شرکت Asus هستش کسی اطلاعاتی نداره؟
    Asus Xonar U1 Lite
    سلام. ببخشید که این طور شد.
    طبق آن چه در خود سایت ASUS ذکر شده این هدفون توانایی راه اندازی هدفون هایی با امپدانس 8-150 اهم و توان ورودی بالای 10 میلی وات را دارد.
    THD+N<0.005% @ 47mW x2/32ohms
    THD+N<0.006% @ 88mW x2/16ohms
    (می شود لطف کنید در مورد دو خط بالا توضیح بدهید)
    در مورد این که آیا در ایران هم پیدا می شود نظری ندارم.
    در مورد برند V- MODA اولین بار است که نامش را می شنوم و برای بررسی مدلهایش به خود سایت سازنده و بعضی از سایت ها سر زدم. ظاهرا" بیشتر بیس مدلهای این برند مد نظر قرار دارد. شما می توانید بررسی مدل M-80 این برند را که قیمت آن بین 230 تا 250 دلار است بخوانید:
    مقایسه این هدفون با ATH M50 :
    بیس m50 قوی تر است.
    های m50 قوی تر است.
    مید M-80 طبیعی تر و فلت تر از مید گرم M50 است.
    در Soundstage مدل M50 بی چون و چرا برنده است.
    در Isolation هم m50 برنده است.
    M-80 کاربرد پرتابل دارد و ظاهر شیک تری دارد.
    قیمت M-80 حدودا" یک و نیم برابر M50 است!!!
    این برند روی Fashion بیشتر کار می کند و خیلی حرفه ای نیست.
    در ضمن این برند برای اپل هم محصولاتی تولید می کند.
    موفق باشید.
    Last edited by kavehj4488; 24-06-2012 at 19:56.

17. 3 کاربر از kavehj4488 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mahdigholami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    گلستان

پيش فرض

سلام. ببخشید که این طور شد.
    طبق آن چه در خود سایت ASUS ذکر شده این هدفون توانایی راه اندازی هدفون هایی با امپدانس 8-150 اهم و توان ورودی بالای 20 میلی وات را دارد.
    THD+N<0.005% @ 47mW x2/32ohms
    THD+N<0.006% @ 88mW x2/16ohms
    (می شود لطف کنید در مورد دو خط بالا توضیح بدهید)
    در مورد این که آیا در ایران هم پیدا می شود نظری ندارم.
    در مورد برند V- MODA اولین بار است که نامش را می شنوم و برای بررسی مدلهایش به خود سایت سازنده و بعضی از سایت ها سر زدم. ظاهرا" بیشتر بیس مدلهای این برند مد نظر قرار دارد. شما می توانید بررسی مدل M-80 این برند را که قیمت آن بین 230 تا 250 دلار است بخوانید:
    مقایسه این هدفون با ATH M50 :
    بیس m50 قوی تر است.
    های m50 قوی تر است.
    مید M-80 طبیعی تر و فلت تر از مید گرم M50 است.
    در Soundstage مدل M50 بی چون و چرا برنده است.
    در Isolation هم m50 برنده است.
    M-80 کاربرد پرتابل دارد و ظاهر شیک تری دارد.
    قیمت M-80 حدودا" یک و نیم برابر M50 است!!!
    این برند روی Fashion بیشتر کار می کند و خیلی حرفه ای نیست.
    در ضمن این برند برای اپل هم محصولاتی تولید می کند.
    موفق باشید.
    سلام عزیز ممنون بابت راهنمایی
    خواهش میکنم همین مباحث که دوستان انجام میدند باعث میشه ما از لا به لاش یه چیزایی یاد بگیریم
    در مورد اون دوخط هم بنده تخصص ندارم منتظر استادان هستیم
    با تشکر

19. 2 کاربر از mahdigholami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •