تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 34 اولاول ... 1218192021222324252632 ... آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 332

نام تاپيک: صحبت پیرامون مسائل حاشیه ایی مربوط به صدا

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

ممنون. ولی خب این جواب سوال "سونداستیج یعنی چه؟" هست ولی من میخوام بدونم واقعا چی هست.
    بهتره یکم منظورم رو واضحتر توضیح بدم. من می خوام بدونم آیا سونداستیج توهمه یا واقعیت؟
    خب مشکل اینه که شما تجربه اجرای زنده نداشتید، یا حداقل به حد کفایت نبوده، یا روی صدا تمرکز نکردید و نمی کنید. گوشی که اجرای زنده رو نشنوه نمیتونه ربط معناداری بین صدای اجرای زنده و رکورد برقرار کنه. شما اگه جلوی استیج ننشسته باشی و اجرای زنده رو گوش نکرده باشی، نمیتونی کمیّت و کیفیت ساند استیج یک سیستم استریو (اسپیکر یا هدفون) رو دریافت کنید. اجرای زنده خیلی مهمه. شما اگر صدای پیانوی اکوستیک در یک استیج رو گوش نداده باشید، نمیتونید مشخصه های صدای یک پیانو که از یه سیستم استریو بازآفرینی میشه رو تعریف کنید چون اصولا رفرنس شما اشتباهه. رفرنس همیشه اجرای زنده هست، یه هدفون هرچقدر صدای یه پیانو رو acurate، دقیق و واضح و دلنشین (هر صفتی دوست دارید اینجا بزارید) پخش کنه، در آخر هیچ کدوم ازین تعاریف قابل دفاع نیستند، چون رفرنس و مبنا و یکای اندازه گیری اجرای زنده هست. شما یه قاشق فلزی رو میزنی لبه یه لیوان شیشه ای، یه صدای ringing شامل فرکانس های میانی به بالا پخش میشه، هیچ میکروفن قادر نخواهد بود اون صدارو عینا بدون کوچکترین تغییر رکورد کنه، و هیچ بر فرض محال اگه رکورد بشه، هیچ اسپیکر و آمپلیفایر و هدفونی نمی تواند اون صدارو دقیقا بازآفرینی کنه. حتی یه سیستم چند میلیون دلاری.
    Last edited by flipp; 24-07-2013 at 23:14.

2. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ursamajor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

خب مشکل اینه که شما تجربه اجرای زنده نداشتید، یا حداقل به حد کفایت نبوده، یا روی صدا تمرکز نکردید و نمی کنید. گوشی که اجرای زنده رو نشنوه نمیتونه ربط معناداری بین صدای اجرای زنده و رکورد برقرار کنه. شما اگه جلوی استیج ننشسته باشی و اجرای زنده رو گوش نکرده باشی، نمیتونی کمیّت و کیفیت ساند استیج یک سیستم استریو (اسپیکر یا هدفون) رو دریافت کنید. اجرای زنده خیلی مهمه. شما اگر صدای پیانوی اکوستیک در یک استیج رو گوش نداده باشید، نمیتونید مشخصه های صدای یک پیانو که از یه سیستم استریو بازآفرینی میشه رو تعریف کنید چون اصولا رفرنس شما اشتباهه. رفرنس همیشه اجرای زنده هست، یه هدفون هرچقدر صدای یه پیانو رو acurate، دقیق و واضح و دلنشین (هر صفتی دوست دارید اینجا بزارید) ولی در آخر هیچ کدوم ازین تعاریف قابل وثوق نیستند، چون رفرنس و مبنا و یکای اندازه گیری اجرای زنده هست.
    خب این درست که من صدای خیلی از سازها رو بصورت زنده نشنیدم ولی من اینجا به کیفیت صدا کاری ندارم و فقط نظرم روی محل قرار گیری ساز هست.
    بزار یک مثال بزنم: من و شما (من به عنوال یک فرد کاملا بی تجربه و شما به عنوان یک ادیوفایل) به یک اجرای اختصاصی میریم. در اونجا ما با چشم بسته میشینیم و مثلا 10-20 تا نوازنده و خواننده برای ما موسیقی اجرا میکنند. حالا بعد اگه از ما بپرسن محل پیانو کجاست فکر کنم هر دومون بخوبی بتونیم بگیم در چه سمتی و با چه فاصله ای از ما قرار داره و یا محل هر ساز دیگه ای رو.
    حالا برمیگردیم به خونه و با یک سیستم استریو مثلا هدفون HD800 به موسیقی گوش میدیم. حالا اگه دوباره محل یک ساز ررو از ما بپرسن آیا جواب هردومون یکی خواهد بود؟

4. این کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

حاج آقا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !
    به نظرتون اینکار توی ایران انجام پذیر هست؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی با اطمینان کامل میشه به نتیجۀ مورد نظر رسید و دستگاه رو خراب نکرد؟
    قطعات مورد نیازش توی ایران هست؟

6. این کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

من که تصویری ندیدم در این تاپیکی که لینک کردی ولی از توضیحات مشخصه که یه دستگاه پورتابل مودیفای میشه و اپ امپ تعویض میشه که صدا طبیعی تر بشه. اگر اپ امپ در ایران باشه امکان عوض کردنش هست و مشکلی از این بابت نیست، مگر اینکه مود دیگه ای انجام شده باشه که من نمیتونم چیزی ببینم.

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من که تصویری ندیدم در این تاپیکی که لینک کردی ولی از توضیحات مشخصه که یه دستگاه پورتابل مودیفای میشه و اپ امپ تعویض میشه که صدا طبیعی تر بشه. اگر اپ امپ در ایران باشه امکان عوض کردنش هست و مشکلی از این بابت نیست، مگر اینکه مود دیگه ای انجام شده باشه که من نمیتونم چیزی ببینم.
    کاری که کرده نسبتا سادست ولی انجامش مشکله(عکسها هیلتره)
    باید 6 پایه ای سی رو قطع کنی و به 6تا پایه ای سی جدید متصل(لحیم کنید)
    فقط باید ببینیم که ایا ای سی ad8620 توی ایران موجود هست یا خیر

9. 2 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

کاری که کرده نسبتا سادست ولی انجامش مشکله(عکسها هیلتره)
    باید 6 پایه ای سی رو قطع کنی و به 6تا پایه ای سی جدید متصل(لحیم کنید)
    فقط باید ببینیم که ایا ای سی ad8620 توی ایران موجود هست یا خیر
    همونطور كه t-jays جان گفتن، عكس ها شششششيلتره
    راستش نكته اصلي كه از شما پرسيدم، همين بود كه آيا اين قطعه توي ايران موجود هست؟ و اينكه مثلا كار سختي نيست براي فرد معمولي؟

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

ببخشید که من اومدم وسط.
    اون لینک رو میتونید بطور کامل از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببینید.
    کاری هم که شده ساده است. تعویض یک آی سی SMD با یک ای سی دیگه. که اگه خودتون وسایل و امکانش رو نداشته باشید میتونید بدید به تعمیر کار موبایل تا براتون خیلی راحت انجامش بده.
    آی سی مورد نظر هم من که تو فروشگاه های اینترنتی گشتم موجود نبود.
    خود اون پلیر X3 هم اگه کسی میخواد بخره یه سایت معتبر میشناسم که به قیمت 200$ پیش فروش کرده و طبق استعلامی که ازشون کردم محصولات سایتشون رو به طور مستقیم به ایران هم ارسال می کنند.

راستی دوستان درباره سوالم اگر کسی نظری داره خیلی خوشحال میشم مطرح کنه.

12. 4 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

ببخشید که من اومدم وسط.
    اون لینک رو میتونید بطور کامل از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببینید.
    کاری هم که شده ساده است. تعویض یک آی سی SMD با یک ای سی دیگه. که اگه خودتون وسایل و امکانش رو نداشته باشید میتونید بدید به تعمیر کار موبایل تا براتون خیلی راحت انجامش بده.
    آی سی مورد نظر هم من که تو فروشگاه های اینترنتی گشتم موجود نبود.
    خود اون پلیر X3 هم اگه کسی میخواد بخره یه سایت معتبر میشناسم که به قیمت 200$ پیش فروش کرده و طبق استعلامی که ازشون کردم محصولات سایتشون رو به طور مستقیم به ایران هم ارسال می کنند.

راستی دوستان درباره سوالم اگر کسی نظری داره خیلی خوشحال میشم مطرح کنه.
    دیدم. توی تصاویر که پچیز بخصوصی نیست ولی اگه قطعه یدکش باشه براحتی میشه عوض کرد. یه هیتر میخواد و قلع کش. ای سی رو میزاری در محل اتصال. چندتا تکه ریز قلع میزاری، هیتر رو میگیری روش. خودش میره سرجاش لحیم میشه. همون موبایل فروش ها که خودت گفتی دارن تجهیزاتش رو.

14. 3 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ممنون. ولی خب این جواب سوال "سونداستیج یعنی چه؟" هست ولی من میخوام بدونم واقعا چی هست.
    بهتره یکم منظورم رو واضحتر توضیح بدم. من می خوام بدونم آیا سونداستیج توهمه یا واقعیت؟
    خب این درست که من صدای خیلی از سازها رو بصورت زنده نشنیدم ولی من اینجا به کیفیت صدا کاری ندارم و فقط نظرم روی محل قرار گیری ساز هست.
    بزار یک مثال بزنم: من و شما (من به عنوال یک فرد کاملا بی تجربه و شما به عنوان یک ادیوفایل) به یک اجرای اختصاصی میریم. در اونجا ما با چشم بسته میشینیم و مثلا 10-20 تا نوازنده و خواننده برای ما موسیقی اجرا میکنند. حالا بعد اگه از ما بپرسن محل پیانو کجاست فکر کنم هر دومون بخوبی بتونیم بگیم در چه سمتی و با چه فاصله ای از ما قرار داره و یا محل هر ساز دیگه ای رو.
    حالا برمیگردیم به خونه و با یک سیستم استریو مثلا هدفون HD800 به موسیقی گوش میدیم. حالا اگه دوباره محل یک ساز ررو از ما بپرسن آیا جواب هردومون یکی خواهد بود؟
    سلام
    خوب به نظر من لازمه که بین تصور و توهم تفاوت قائل بشیم.
    3 تا حواس ما به ما در درک موسیقی کمک میکنند. مهمترین انها شنوایی و بعد بینایی و بعد لامسه هستند.
    وقتی شما در اجرای زنده حظور دارید هر 3 این حواس به شما کمک می کنند برای شنیدن این موسیقی. بنابراین بیشترین لذت در اجرای زنده به وجود میاد. لازم به ذکره که عملکرد پیچیده ی مغز به صورتیه که همه ی حواس با یک دیگر کار می کنند. یعنی وقتی چشم شما میبینه که شخصی داره ویالون مینوازه گوش شما انتظار شنیدن صدای ویالون رو داره و صدای ویالون چون ترکیبی از دو حس هست به صورت کامل و bold شده به شما میرسه.
    ولی وقتی از هدفون استفاده می کنید حس بینایی شما کارایی نداره که هیچ بلکه موسیقی رو خراب هم میکنه(چون صدایی که میشنوید با اطرافتون هماهنگی نداره). به عنوان مثال اگر توی خیابون راه میرین و یک صدایی توی اهنگ مثل صدای بوق ماشین باشه این صدا به شما به صورت bold میرسه. چون از همکاری دو حس به وجود میاد.(ضمن اینکه این صدا در خیابان نشونه ی خطر هم هست پس مغز شما میخواد مطمئن بشه که شما صدا رو کامل گرفتین.). به همین علته که با هدفون بهترین نتیجه رو وقتی میگیرین که چشماتون رو ببندید.
    پس در هدفون فقط حس شنوایی و حس لامسه(به صورت ضعیف) دارن با هم کار میکنه.
    در جواب سوال اخر هم :
    اگر جواب هر دوی ما یکی نباشه یعنی هدفون داره برای هر دوی ما متفاوت استیج رو بازسازی میکنه
    یا اینکه استیج به صورت متفاوت توی ذهن ما بازسازی میشه
    خوب مورد اولی که غیر ممکنه (فقط چون توی هدفون با چرخش سر استیج هم میچرخه سر هر دوی ما باید به یک سمت باشه)
    ولی اسیج ممکنه به صورت متفاوت توی سر ما بازسازی بشه که به عواملی مثل کیفیت و نوع رکورد قدرت ساند استیج و تفکیک ساز هدفون و در اخر به درک شنیداری شخص بستگی داره.
    موفق باشید.

16. 4 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام
    خوب به نظر من لازمه که بین تصور و توهم تفاوت قائل بشیم.
    3 تا حواس ما به ما در درک موسیقی کمک میکنند. مهمترین انها شنوایی و بعد بینایی و بعد لامسه هستند.
    وقتی شما در اجرای زنده حظور دارید هر 3 این حواس به شما کمک می کنند برای شنیدن این موسیقی. بنابراین بیشترین لذت در اجرای زنده به وجود میاد. لازم به ذکره که عملکرد پیچیده ی مغز به صورتیه که همه ی حواس با یک دیگر کار می کنند. یعنی وقتی چشم شما میبینه که شخصی داره ویالون مینوازه گوش شما انتظار شنیدن صدای ویالون رو داره و صدای ویالون چون ترکیبی از دو حس هست به صورت کامل و bold شده به شما میرسه.
    ولی وقتی از هدفون استفاده می کنید حس بینایی شما کارایی نداره که هیچ بلکه موسیقی رو خراب هم میکنه(چون صدایی که میشنوید با اطرافتون هماهنگی نداره). به عنوان مثال اگر توی خیابون راه میرین و یک صدایی توی اهنگ مثل صدای بوق ماشین باشه این صدا به شما به صورت bold میرسه. چون از همکاری دو حس به وجود میاد.(ضمن اینکه این صدا در خیابان نشونه ی خطر هم هست پس مغز شما میخواد مطمئن بشه که شما صدا رو کامل گرفتین.). به همین علته که با هدفون بهترین نتیجه رو وقتی میگیرین که چشماتون رو ببندید.
    پس در هدفون فقط حس شنوایی و حس لامسه(به صورت ضعیف) دارن با هم کار میکنه.
    کاملا درسته و موافقم با این نظر. برای همین هم تو مثالم گفتم که با چشم بسته به موسیقی گوش میدیم.

در جواب سوال اخر هم :
    اگر جواب هر دوی ما یکی نباشه یعنی هدفون داره برای هر دوی ما متفاوت استیج رو بازسازی میکنه
    یا اینکه استیج به صورت متفاوت توی ذهن ما بازسازی میشه
    خوب مورد اولی که غیر ممکنه (فقط چون توی هدفون با چرخش سر استیج هم میچرخه سر هر دوی ما باید به یک سمت باشه)
    ولی اسیج ممکنه به صورت متفاوت توی سر ما بازسازی بشه که به عواملی مثل کیفیت و نوع رکورد قدرت ساند استیج و تفکیک ساز هدفون و در اخر به درک شنیداری شخص بستگی داره.
    موفق باشید.
    من هم فکر میکنم که جواب سوال آخر برای هر دو نفر یکی نباشه. و به نظرم فقط به دلیل آخر شما که بولد کردم باشه. ولی بازم برای من سواله که چرا این دو شخص با درک شنیداری متفاوت در واقعیت مثل هم استیج رو درک میکنند ولی با هدفون نه !؟؟
    خودم فکر میکنم دلیلش این باشه که هدفون به شیوه خاصی استیج رو تداعی میکنه و فرد با تجربه تر بهتر با این شیوه ارتباط برقرار میکنه و در نتیجه استیج هدفون رو بهتر درک میکنه. یعنی هدفون توهم استیج رو ایجاد میکنه و فرد با تجربه این توهم رو به واقعیت تبدیل میکنه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •