تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 201 از 266 اولاول ... 101151191197198199200201202203204205211251 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,001 به 2,010 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

داره خودمونی میشه zanes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام از همه ی صفحات عکس گرفتم.
    Last edited by zanes; 02-05-2010 at 17:53.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

خوب اینم یکی دیگه از مزایای چیپست های ارزون قیمت انویدیا!!!

هیچ گزینه ای برای تنظیمات پردازنده و رمها نذاشته!!!!

بی انصاف!!!!!!!

داره خودمونی میشه zanes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

خوب اینم یکی دیگه از مزایای چیپست های ارزون قیمت انویدیا!!!

هیچ گزینه ای برای تنظیمات پردازنده و رمها نذاشته!!!!

بی انصاف!!!!!!!
    حالا چیکار کنم؟؟
    هیچ برنامه ای نیست که بشه باهاش cpu رو اورکلاک کرد؟؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

حالا چیکار کنم؟؟
    هیچ برنامه ای نیست که بشه باهاش cpu رو اورکلاک کرد؟؟
    دوست عزیز در پردازنده شما ضريب کلاک از طرف کارخانه سازنده قفل شده و در یکسری از cpu های amd این قابلیت گذاشته شده مثل Black Edition براي اورکلاک پردازنده هايي که ضريب پردازنده در آنها قفل است يا به عبارت ساده تر BLACK EDITION نيستند ، بايد در اولين قدم بيشترين مقدار فرکانس باس ( کلاک مرجع ) که مادربورد و پردازنده مي توانند در آن عمل کنند را پيدا کنيم . نام گزينه هاي مربوط به فرکانس ها و ضريب ها در بايوس و نرم افزار AOD متفاوت است .
    از طرف ديگر اين گزينه ها در بايوس هاي مختلف نيز نام هاي متفاوت دارند . به عنوان مثال ، کلاک مرجع در نرم افزار AOD با نام BUS SPEED و در بايوس با نام FSB FREQUENCY ، HT FREQUENCY و ... شناسايي مي شود و همچنين در بايوس نيز کلاک مرجع مي تواند با نام هايي مانند CPU CLOKH FREQUENCY ، CLOCK Ratio و ... شناسايي مي شود . باپيدا کردن بيشترين فرکانس پردازنده مي توانيد کارايي سيستم را به ميزان قابل توجهي کاهش دهيد ، اما فرکانس پردازنده بخشي از مراحل پردازش است . براي رسيدن به بيشترين کارايي ، شما به کار روي فرکانس هاي ديگر نيز نياز داريد .
    با اضافه کردن مقداري ولتاژ به پل شمالي مي توان آن را به 2400 تا 2600 مگاهرتز اورکلاک کرد که کارايي کنترلر حافظه و سرعت حافظه نهان سطح سوم را افزايش مي دهد . همچنين تغيير در فرکانس و زمان بندي هاي حافظه به بالاتر از 1066 مگاهرتز نيز افزايش داد . در صورتي که اگر فرکانس HYPER TRANSPORT به بيش از دو هزار مگاهرتز افزايش پيدا کند ، تاثير آن روي کارايي اندک است و به سادگي مي تواند موجب بي ثباتي سيستم شود .
    به طور کلي ، براي سريدن به کارايي بالاتر و از دست ندادن پايداري سيستم بايد هر يک از فرکانس هاي گفته شده در بالا به تدريج افزايش پيدا کنند تا يک اورکلاک با ثبات را داشته باشيد

منبع:نشريه عصر شبکه ،شماره 88

اینم لینک دانلود نرم افزار AMD Over drive یا AOD
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by HASHEM289; 03-05-2010 at 00:44.

5. این کاربر از HASHEM289 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال wonderful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    AZADI LAKE

پيش فرض

دوست عزیز در پردازنده شما ضريب کلاک از طرف کارخانه سازنده قفل شده و در یکسری از cpu های amd این قابلیت گذاشته شده مثل Black Edition براي اورکلاک پردازنده هايي که ضريب پردازنده در آنها قفل است يا به عبارت ساده تر BLACK EDITION نيستند ، بايد در اولين قدم بيشترين مقدار فرکانس باس ( کلاک مرجع ) که مادربورد و پردازنده مي توانند در آن عمل کنند را پيدا کنيم . نام گزينه هاي مربوط به فرکانس ها و ضريب ها در بايوس و نرم افزار AOD متفاوت است .
    از طرف ديگر اين گزينه ها در بايوس هاي مختلف نيز نام هاي متفاوت دارند . به عنوان مثال ، کلاک مرجع در نرم افزار AOD با نام BUS SPEED و در بايوس با نام FSB FREQUENCY ، HT FREQUENCY و ... شناسايي مي شود و همچنين در بايوس نيز کلاک مرجع مي تواند با نام هايي مانند CPU CLOKH FREQUENCY ، CLOCK Ratio و ... شناسايي مي شود . باپيدا کردن بيشترين فرکانس پردازنده مي توانيد کارايي سيستم را به ميزان قابل توجهي کاهش دهيد ، اما فرکانس پردازنده بخشي از مراحل پردازش است . براي رسيدن به بيشترين کارايي ، شما به کار روي فرکانس هاي ديگر نيز نياز داريد .
    با اضافه کردن مقداري ولتاژ به پل شمالي مي توان آن را به 2400 تا 2600 مگاهرتز اورکلاک کرد که کارايي کنترلر حافظه و سرعت حافظه نهان سطح سوم را افزايش مي دهد . همچنين تغيير در فرکانس و زمان بندي هاي حافظه به بالاتر از 1066 مگاهرتز نيز افزايش داد . در صورتي که اگر فرکانس HYPER TRANSPORT به بيش از دو هزار مگاهرتز افزايش پيدا کند ، تاثير آن روي کارايي اندک است و به سادگي مي تواند موجب بي ثباتي سيستم شود .
    به طور کلي ، براي سريدن به کارايي بالاتر و از دست ندادن پايداري سيستم بايد هر يک از فرکانس هاي گفته شده در بالا به تدريج افزايش پيدا کنند تا يک اورکلاک با ثبات را داشته باشيد

منبع:نشريه عصر شبکه ،شماره 88

اینم لینک دانلود نرم افزار AMD Over drive یا AOD
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوست عزیز برنامه ی aod فقط برای برد هایی با چیپست های amd کار می کنه و روی برد هایی با چیپست nvidia ارور میده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

من سیستمم رو که اورکلاک میکنم همه چیز عالی و پایداره.
    اما وقتی در مواقع ری استارت دو بار کیس کلا خاموش روشن میشه و از حالت اورکلاک خارج میشه ؟
    به چی باید ولتاژ بدم که اینجوری نشه ؟

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

من سیستمم رو که اورکلاک میکنم همه چیز عالی و پایداره.
    اما وقتی در مواقع ری استارت دو بار کیس کلا خاموش روشن میشه و از حالت اورکلاک خارج میشه ؟
    به چی باید ولتاژ بدم که اینجوری نشه ؟

مدل مادربردت چی هست؟؟

به نظر میاد یک جور مشکل از بایاس باشه تا ناپایداری

چون اگر در تست OCCT یا PRIME95 مشکلی از لحاظ ناپایداری نداشته باشه پس دیگه احیاجی به ولتاژ دادن نداره

آخر فروم باز Farshid72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

این CPU با این قدرت فکر نمی کنم نیازی به اور داشته باشه ها! حالا هرجور صلاحه!
    سلام
    نرم افزار CPU Level up رو از توس سی دی مادربردت نصب کن و اونجا خودش زده که تا چقدر می شه Overclock کرد می تونی آخرین مقدار رو انتخاب کنی و سیستم رو ریست کنی و با مقدار انتخابی شروع به کار کنی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من وقتی از cpu-z استفاده می کنم بعضی از کادرهاشو خالی میذاره و نشون نمیده مشکل کار از کجاست ؟
    یه عکس میذارم ممنون میشم جواب بدیدد

پروفشنال Aryaeiboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض کمک برای اور پردازنده و رم

سلام. من 2 و3 روزی هست این سیستم رو بستم بازی زیاد می کنم. با 3dmax و Photoshop و Premier زیاد کار می کنم و کلا روی سیستم خیلی برنامه نصب می کنم. و سیستم 24 ساعته باید روشن باشه.
    خواهشا منو راهنمایی کنین که چطور می تونم حداکثر کارایی رو از این سیستم بگیرم (اورکلاک یا انجام تنظیمات دیگر و..) البته بدون صدمه زدن به قطعات و یا کاهش عمر آنها.
    این قطعات منه:
    CPU: Core I7 930
    CPU Cooler: Tuniq Tower 120 Extreme
    Motherboard: Gigabyte GA-X58A-UD7
    PSU: 600W OCZ
    Graphic: Zotac GTX 260 896M
    RAM: 3*2Gig 1600 CL9 Corsair XMS3
    Case: Green Infinity

اینم شات های cpuz: با تنظیمات Default مادربورد بدون overclock

CPU:

Caches:

Mainboard:

Graphic:

Memory:

SPD:

اینم setup utility مادربوردم.(بهم بگین اینجا چه تنظیماتی انجام بدم)

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.

برنامه easy tune خودش اور داره با این برنامه اور کنم بهتره و یا با همون تنظیمات مادربورد؟

ساده:

حرفه ای:

باس رم من 1600. ولی اینجا 1066 نشون می ده. چرا؟ چکار کنم که درست بشه؟

ببخشید طولانی شد خیلی.
    خلاصه فکر کنید می خوایید سیستم خودتون رو یه حالی بهش بدین دیگه
    ممنون
    Last edited by Aryaeiboy; 10-05-2010 at 17:04.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •