تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 10 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 94

نام تاپيک: دلایل دشمنی برخی با میهن و اجداد خود چیست؟ چه هدفی را دنبال میکنند؟

داره خودمونی میشه Suren-iRani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

راستش بعد ا انقلاب اسلامی هم سابقه چنین مسائلی هست و نیاز نیست خیلی هم به عقب بریم ولی تحرکات محدود بود و خب با تمام قوا سرکوب شد. به هر حال همیشه یک حکومت با قدرت مرکزی قوی تونسته جلوی تجزیه رو بگیره ...
    ولی شاید هم بقول شما الان در واقعیت تو ذهنیت مردم اون مناطق این تمایل بیشتر شده باشه.

تجزیه ی شوروی سابق فکر میکنم یک نمونه موفقه و بعضی از کشورهای جدا شده تونستن خودشون رو بهبود بدن در حالی که عموما کشورهای شرقی اتحادیه جماهیر شوروی عقب موندند.
    این قسمت حرفاتون بیشتر به ذهن من میاره که شما تمایلات تجزیه طلبانه رو عامل ناپایداری می‌دونید. خب برای نمونه به انگلستان نگاه کنید. زمانی که نهاد دموکراسی به درستی در کشور وجود داشته باشه با وجود تمام تفاوت‌ها و تضادها مردم بصورت دموکراتیک خواهان تجزیه نیستن. این یه نمونه موفق هست که نشون میده الزاما این مسئله به ناپایداری منجر نمیشه.
    از طرفی قبول ندارم که گذشتگان ما حقی بر گردن ما دارند. هیچ دلیل محکمی وجود نداره که این حق رو رسمیت ببخشه به نظرم. حتی اگر گذشتگان ما خوب عمل کرده باشن با این حال دموکراسی یعنی ما برای خودمون آزادانه بر اساس ترجیحات خودمون تصمیم بگیریم.
    بنظره من روسیه از تمام بخش های جدا شده جلوتره و اون در باغ سبزی که غربی ها به جوامع بلوک شرق نشون دادن به جایی نرسید . حتی بخش شرقی اوکراین خواهان بازگشت به بدنه ی روسیه است همون طور که جزیره کریمه برگشت و اوستیا خواهان برگشت به روسیه است. نمونه های زیادی از پشیمانی مناطق مستقل شده وجود داره . یوگوسلاوی رو هم قبلا گفتم چه بلایی سرش اومد.
    بخشهای استقلال یافته به همون دلایلی که گفتم خیلی ضعیف هستن و عموما پشت صحنه به کشورهای قدرتمند وابسته ان . پس چه علی خواجه چه خواجه علی . تجزیه طلب ها گمون نکنن با استقلال به بهشت دست پیدا میکنن. مگه کشورهای دور افتاده ی میکروسکپی که چیزی ندارن کسی بره سراغشون.
    بله اگه مارو به حال خود میذاشتن که بر اساس ترجیحات خودمون تصمیم بگیریم و زندگی کنیم عالی بود . نمونش اوکراین از وسط دوپاره شده و بازیچه ی غرب . کشورهای کوچک نه اختیاری از خودشون دارن نه در سطح بین الملل میتونن نقشی ایفا کننو حق مسلم خودشون رو داشته باشن. مگه اونایی که نه جای خاصی واقع شدن نه ذخایر مهم و قابل توجهی دارن . بخاطره همینه که کسی کار به کارشون نداره . تازه همونا هم اگه کشورهای قدرتمند اجازه ندن به حق حودشون دسترسی ندارن.
    اسکاتلندی که مثال زدید کسی نیس . عددی نیس که کسی بخواد بره سمتش و بدوشش . چیزی نداره . این خاورمیانس که مهمترین جغرافیای جهانه . همین کردهای عراق خودشونو به امریکا نزدیک کردن برای حمایت اونها در ماجرای استقلال کردستان . هرکسی اینکارو بکنه تا 2 برابر براش سود نداشته باشه حمایت نخواهد کرد . چکیده سخن اینه که گروه های انسانی که تو این منطقه ساکنن هیچوقت روی ارامشو نخواهد دید . تنها راه اتحاد و حذف بعضی افکار از سیاست که باعث منزوی شدن میشه . بعضی مسائل فقط به انسان و اون چیزی که بهش معتقد هست مربوطه و جایی در حاکمیت نداره . اگه همچین اتفاقی بی یفته نتیجش همینی میشه که مطلع هستید. نرید یه کشور که نزدیک قطب شمال یا جنوب هست یا بورکینافاسو رو مثال بزنید.
    استقلال طلب ها اگر از گرفتاری هایی که عمامه براش به وجود اورده بگذرن به سرعت کت شلواری های اتو کشیده خواهند امد و از اونا باج میخوان و باز با همین پروسه روبرو خواهند شد اما با طعم دیگری!
    حالا ایالت تگزاس هم اخیرا گفته بود ما میخوایم مستقل بشیم . ببینیم امریکا که همیشه حرف از دمکراسی میزنه با انها چه میکنه! گمون نکنم کشورهای زیادی باشن که اجازه بدن همچین اتفاقی براشون بی یفته.
    کاربران مذهبی و اسلام گرا هم باید بدونن حضرت علی هم زمانی که خلیفه شد هرجا که خواهان استقلال بودن رو با نیروی نظامی سرکوب میکرد . نمونش در استان فارس و دیلمان یا همون استان گیلان امروزی جاهای دیگه هم بوده . در صورت لزوم بیشتر دربارش صحبت میکنیم. اینم بگم که بنده از ایرانیان به هر نحو که بتونم دفاع خواهم کرد چه مستقل بشن چه نشن . عنوان متجاوز هرچیزی میخواد باشه . خلیفه یا سلطان مذهبی یا سکولار.

2. این کاربر از Suren-iRani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

فکر نمی کنم تجزیه طلبی الان در کشور حد بالایی داشته باشه. اگه در 100 سال گذشته نگاه کنیم از این نظر فعلا شاید جزو کمترین میزانش رو باشیم. ولی این هم درسته که در این دو سه سال اخیر بطور نه چندان زیاد، ولی قابل توجهی بیشتر شده که فکر می کنم ناشی از اتفاقات جهان است که باعث شده چنین تفکرهایی بیشتر به سطح بیاد.

تجزیه طلبی هم به معنی دشمنی نیست. اسکاتلند در این سال های اخیر صحبت هایی کرد درباره جدا شدن از انگلستان و بهشون هم اجازه داده شد بصورت دموکراتیک رای گیری کنند و در نهایت رای به موندن دادند. دشمنی شاید این باشه که مردم یک منطقه رو مجبور کنیم در خلاف میلشون در کشوری بمونند که دلشون نمی خواد. اگه پروسه بدون خشونت و بصورت صلح آمیز انجام بشه فکر می کنم حق هر مردمی است که در صورتی که تمایلش رو داشته باشند برای خودشون، خودشون تصمیم بگیرند.

من فکر نمی کنم خطر تجزیه طلبی در ایران باشه بصورت جدی در حال حاضر. به خصوص اینکه اوضاع ناپایدار منطقه باعث میشه مردم همین پایداری فعلی رو ترجیح بدن به ریسک کردن یه چیز جدید.

مستقل بشن . عنوان تاپیک دلایل دشمنی با میهن و اجدادمون هس . مگر مسیر استقلال از تخریب چهره ی دیگران میگذره؟
    اینا 2 تا مسئله ی جدا از همدیگس و احتمالا بعضی این رو بهانه قرار دادن برای حمله به تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم .به عنوان نمونه بجای پرداختن به راه حل های مسالمت امیز با اعراب همصدا میشن و دم از خلیج عربی میزنن!! اینا اسمش استقلال خواهی نیس . حسادت و عقده هایی هس که خودش رو اینجوری بروز میده . هموطن آذری هر سلسله ی ایرانی اگه دستاورد و افتخاری داشته تو هم در اون سهیمی . اما از دید بیگانه و گاه دشمنی به این مسئله نگاه میکنن.

4. این کاربر از Suren-iRani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

بنظره من روسیه از تمام بخش های جدا شده جلوتره و اون در باغ سبزی که غربی ها به جوامع بلوک شرق نشون دادن به جایی نرسید . حتی بخش شرقی اوکراین خواهان بازگشت به بدنه ی روسیه است همون طور که جزیره کریمه برگشت و اوستیا خواهان برگشت به روسیه است. نمونه های زیادی از پشیمانی مناطق مستقل شده وجود داره . یوگوسلاوی رو هم قبلا گفتم چه بلایی سرش اومد.
    بخشهای استقلال یافته به همون دلایلی که گفتم خیلی ضعیف هستن و عموما پشت صحنه به کشورهای قدرتمند وابسته ان . پس چه علی خواجه چه خواجه علی . تجزیه طلب ها گمون نکنن با استقلال به بهشت دست پیدا میکنن. مگه کشورهای دور افتاده ی میکروسکپی که چیزی ندارن کسی بره سراغشون.
    بله اگه مارو به حال خود میذاشتن که بر اساس ترجیحات خودمون تصمیم بگیریم و زندگی کنیم عالی بود . نمونش اوکراین از وسط دوپاره شده و بازیچه ی غرب . کشورهای کوچک نه اختیاری از خودشون دارن نه در سطح بین الملل میتونن نقشی ایفا کننو حق مسلم خودشون رو داشته باشن. مگه اونایی که نه جای خاصی واقع شدن نه ذخایر مهم و قابل توجهی دارن . بخاطره همینه که کسی کار به کارشون نداره . تازه همونا هم اگه کشورهای قدرتمند اجازه ندن به حق حودشون دسترسی ندارن.
    اسکاتلندی که مثال زدید کسی نیس . عددی نیس که کسی بخواد بره سمتش و بدوشش . چیزی نداره . این خاورمیانس که مهمترین جغرافیای جهانه . همین کردهای عراق خودشونو به امریکا نزدیک کردن برای حمایت اونها در ماجرای استقلال کردستان . هرکسی اینکارو بکنه تا 2 برابر براش سود نداشته باشه حمایت نخواهد کرد . چکیده سخن اینه که گروه های انسانی که تو این منطقه ساکنن هیچوقت روی ارامشو نخواهد دید . تنها راه اتحاد و حذف بعضی افکار از سیاست که باعث منزوی شدن میشه . بعضی مسائل فقط به انسان و اون چیزی که بهش معتقد هست مربوطه و جایی در حاکمیت نداره . اگه همچین اتفاقی بی یفته نتیجش همینی میشه که مطلع هستید. نرید یه کشور که نزدیک قطب شمال یا جنوب هست یا بورکینافاسو رو مثال بزنید.
    استقلال طلب ها اگر از گرفتاری هایی که عمامه براش به وجود اورده بگذرن به سرعت کت شلواری های اتو کشیده خواهند امد و از اونا باج میخوان و باز با همین پروسه روبرو خواهند شد اما با طعم دیگری!
    حالا ایالت تگزاس هم اخیرا گفته بود ما میخوایم مستقل بشیم . ببینیم امریکا که همیشه حرف از دمکراسی میزنه با انها چه میکنه! گمون نکنم کشورهای زیادی باشن که اجازه بدن همچین اتفاقی براشون بی یفته.
    کاربران مذهبی و اسلام گرا هم باید بدونن حضرت علی هم زمانی که خلیفه شد هرجا که خواهان استقلال بودن رو با نیروی نظامی سرکوب میکرد . نمونش در استان فارس و دیلمان یا همون استان گیلان امروزی جاهای دیگه هم بوده . در صورت لزوم بیشتر دربارش صحبت میکنیم. اینم بگم که بنده از ایرانیان به هر نحو که بتونم دفاع خواهم کرد چه مستقل بشن چه نشن . عنوان متجاوز هرچیزی میخواد باشه . خلیفه یا سلطان مذهبی یا سکولار.
    به هر حال مثال از مواردی که موفق بودن بعد از تجزه هم هست ... استونی و لیتوانی مثلا درآمد سرانه بالاتری حتی از روسیه دارن. دوما اینکه روسیه به هر حال دولت مرکزی تو شوروی سابق بحساب می آد و طبیعیه در شرایط قدرتمندی باقی مونده باشه. کشورهای اطراف همگی با بحران مواجه بودند در زمان استقلال.

ببینید شما با همه این حرفها میخواید بگید مردم حق ندارن از حق دموکراتیک خودشون استفاده کنند؟ بالاخره یا دموکراسی رو قبول دارید یا ندارید. اگر قبول دارید، چه خوب باشه چه بد این خواسته مردم هست که مهمه. من مدعی نیستم همیشه تجزیه و استقلال خوبه. ولی ایستادن در مقابل خواست دموکراتیک مردم هم فایده ای نداره! نمیشه شعار داد گفت متحد باشید!
    باید در نظر بگیرید که چه فاکتورهایی تمایلات تجزیه طلبانه رو افزایش میده. جدای از دخالت های بین المللی، معمولا دولت های مرکزی خوب عمل نمی کنند که چنین پدیده ای گسترش پیدا میکنه. در این شرایط در واقع نه تجزیه طلبها، بلکه دولت های مرکزی هستن که باید بهشون نقد کرد که نگذارند این شرایط محیا بشه.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

به هر حال مثال از مواردی که موفق بودن بعد از تجزه هم هست ... استونی و لیتوانی مثلا درآمد سرانه بالاتری حتی از روسیه دارن. دوما اینکه روسیه به هر حال دولت مرکزی تو شوروی سابق بحساب می آد و طبیعیه در شرایط قدرتمندی باقی مونده باشه. کشورهای اطراف همگی با بحران مواجه بودند در زمان استقلال.

ببینید شما با همه این حرفها میخواید بگید مردم حق ندارن از حق دموکراتیک خودشون استفاده کنند؟ بالاخره یا دموکراسی رو قبول دارید یا ندارید. اگر قبول دارید، چه خوب باشه چه بد این خواسته مردم هست که مهمه. من مدعی نیستم همیشه تجزیه و استقلال خوبه. ولی ایستادن در مقابل خواست دموکراتیک مردم هم فایده ای نداره! نمیشه شعار داد گفت متحد باشید!
    باید در نظر بگیرید که چه فاکتورهایی تمایلات تجزیه طلبانه رو افزایش میده. جدای از دخالت های بین المللی، معمولا دولت های مرکزی خوب عمل نمی کنند که چنین پدیده ای گسترش پیدا میکنه. در این شرایط در واقع نه تجزیه طلبها، بلکه دولت های مرکزی هستن که باید بهشون نقد کرد که نگذارند این شرایط محیا بشه.

بنظر شما اصلا مطالب رو با دقت نمیخونید . پست قبلی رو ببینید چی نوشتم . طرفدار دموکراسی هستم . اما جلوی تخریب عمدی با استدلال های سست و منابع دروغین رو هم باید گرفت . کسایی که همچین ادعایی دارن حتی یه تاپیک برای راه حل های مسالمت امیز درباره ی چگونگی استقلال یافتن منطقه مورد نظرشون نزدن و حرفی در این راستا نمیزنن. تنها هنرشون مخدوش کردن چهره ی تاریخی فرهنگی کشوره. استونی و لیتوانی در صنعت - تکنولوژی - علم و حتی موضوعات نظامی خیلی از روسیه عقب هستن . گمون نکنم حتی یه کشوره سطح 2 بهشون حمله کنه بیشتر از چند روز دوام بیارن . بعد مجبورن با التماس و حقارت هرچه تمام تر بگن اقایون غربی لطفا مارو عضو پیمان اتلانتیک شمالی کنید. اونام میگن فلانو فلانو فلانو میدی بجاش عضوت میکنیم!!! این اینده ی برخی کسان هست که فکر میکنن جدا بشن همه مشکلاتشون حل میشه . نه تازه گرفتاری های جدیدی شروع میشه عزیزم

این رو در تاپیک قبلی نوشتم:
    به امید روزی که راه حل درست رو برای خواسته هامون انتخاب کنیم و (محو شدن زمامدارانی که باعث این نوع نگرش در بین بعضی از هم وطنان شدن) و اونا رو چنان دل چرکین کردن که حتی دستی که برای همدلی به سوی اونها دراز میشه رو پس میزنن.

عزیزم شما یه انجمن نشون بده که ازادانه بشه دولت مرکزی رو نقد کرد بعد ببین من با ایشان چه میکنم!
    من قبل از همه دولت هارو مسئول نارضایتی توده های مردم میدونم که رویکرد جدایی طلبانه در پیش بگیرن. اگه مدیران اجازه میدن تو انجمنشون حرفی در این باره زده بشه لطفا اطلاع بدن تا تایپک بزنم و اون اقایون کاخ نشین با حقوق های نجومی رو از بالا تا پایین بشورم. دوستان بدونن بنده از هیچ گروه سیاسی - مذهبی جانبداری نمیکنم . اولویت من میهن و مردمم یا به عبارت دیگه انسانها هستن.
    Last edited by Suren-iRani; 12-08-2016 at 23:51.

7. این کاربر از Suren-iRani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

مستقل بشن . عنوان تاپیک دلایل دشمنی با میهن و اجدادمون هس . مگر مسیر استقلال از تخریب چهره ی دیگران میگذره؟
    اینا 2 تا مسئله ی جدا از همدیگس و احتمالا بعضی این رو بهانه قرار دادن برای حمله به تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم .به عنوان نمونه بجای پرداختن به راه حل های مسالمت امیز با اعراب همصدا میشن و دم از خلیج عربی میزنن!! اینا اسمش استقلال خواهی نیس . حسادت و عقده هایی هس که خودش رو اینجوری بروز میده . هموطن آذری هر سلسله ی ایرانی اگه دستاورد و افتخاری داشته تو هم در اون سهیمی . اما از دید بیگانه و گاه دشمنی به این مسئله نگاه میکنن.
    مشکل اینه که شما شاید به خودتون اجازه می دید به جای اون هموطن آذری فکر کنید در حالی که تصمیمشون با خودشونه. همین که شما فکر می کنید شما بهتر از اونها می فهمید به کجا تعلق دارند در خیلی از مواقع دلیل میشه برای جدایی طلبی چون استقلال طلبی صرفا اقتصادی نیست و خیلی مواقع اون مردم دنبال استقالال فکری و هویتی هم هستند.

شما اگه تمایل دارید جدایی طلبی در کشور پایین بیاد باید مطمئن بشید به همه کشور به خوبی رسیدگی میشه و هر کس سهم صحیح خودش رو از میزان تولید ثروت کشور دریافت می کنه. مثلا اینطور نباشه که استان خوزستان که بیشتر از 14 درصد تولید ناخالص داخلی کشور رو تولید می کنه، سهمش در نماینده های مجلس 6 درصد است، سهمش در نماینده های خبرگان 7 درصد، سهمش از بودجه کشور 5. وقتی شرایط چنین است شما بیاید و به یک فرد در اون منطقه بگید در دستاوردها و افتخارات کشور سهیم است! خب طبیعی است که این یک حرف پوچ است و در عمل هیچ جایی نداره. بحث های قومیتی به کنار.

شما فقط لایه سطحی رو نگاه می کنید که بله یک شخص ممکنه جدایی طلب باشه و شاید حرفی هم درباره چیزهای دیگه بزنه و فقط اون شخص رو مسئول می دونید برای این مسئله در حالی که کسی صبح بلند نمیشه بگه من میخوام جدایی طلب بشوم! دهه ها ظلم هست به اضافه رفتار ناعادلانه که با خیلی از این افراد شده که در نهایت تصمیم می گیرند اگه کشور جداگونه داشته باشند به نفعشون است، و وقتی رفتار کشور مرکزی چیزی مشابه رفتار شما باشه (بی توجهی به نیازهای اون افراد، انداختن بار مسئولیت روی دوش خود اونها و در نهایت "دشمن" شمردن اون افراد)، مطمئن باشید این جدایی طلبی شدیدتر خواهد شد چون مقصر این وسط این ذهنیت شماست.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

بنظر شما اصلا مطالب رو با دقت نمیخونید . پست قبلی رو ببینید چی نوشتم . طرفدار دموکراسی هستم . اما جلوی تخریب عمدی با استدلال های سست و منابع دروغین رو هم باید گرفت . کسایی که همچین ادعایی دارن حتی یه تاپیک برای راه حل های مسالمت امیز درباره ی چگونگی استقلال یافتن منطقه مورد نظرشون نزدن و حرفی در این راستا نمیزنن. تنها هنرشون مخدوش کردن چهره ی تاریخی فرهنگی کشوره. استونی و لیتوانی در صنعت - تکنولوژی - علم و حتی موضوعات نظامی خیلی از روسیه عقب هستن . گمون نکنم حتی یه کشوره سطح 2 بهشون حمله کنه بیشتر از چند روز دوام بیارن . بعد مجبورن با التماس و حقارت هرچه تمام تر بگن اقایون غربی لطفا مارو عضو پیمان اتلانتیک شمالی کنید. اونام میگن فلانو فلانو فلانو میدی بجاش عضوت میکنیم!!! این اینده ی برخی کسان هست که فکر میکنن جدا بشن همه مشکلاتشون حل میشه . نه تازه گرفتاری های جدیدی شروع میشه عزیزم

این رو در تاپیک قبلی نوشتم:
    به امید روزی که راه حل درست رو برای خواسته هامون انتخاب کنیم و (محو شدن زمامدارانی که باعث این نوع نگرش در بین بعضی از هم وطنان شدن) و اونا رو چنان دل چرکین کردن که حتی دستی که برای همدلی به سوی اونها دراز میشه رو پس میزنن.

عزیزم شما یه انجمن نشون بده که ازادانه بشه دولت مرکزی رو نقد کرد بعد ببین من با ایشان چه میکنم!
    من قبل از همه دولت هارو مسئول نارضایتی توده های مردم میدونم که رویکرد جدایی طلبانه در پیش بگیرن. اگه مدیران اجازه میدن تو انجمنشون حرفی در این باره زده بشه لطفا اطلاع بدن تا تایپک بزنم و اون اقایون کاخ نشین با حقوق های نجومی رو از بالا تا پایین بشورم. دوستان بدونن بنده از هیچ گروه سیاسی - مذهبی جانبداری نمیکنم . اولویت من میهن و مردمم یا به عبارت دیگه انسانها هستن.
    اتفاقا چون خوندم ازتون سوال پرسیدم که بدونم دقیقا چارچوب فکریتون چطوره.
    اینکه باید جلوی استدلال های سست و منابع دروغین رو گرفت دقیقا چیزیه که در یک چارچوب دموکراتیک ممکنه. کسی نمیتونه ادعا کنه که خارج از چارچوب دموکراتیک میتونه به صلاح مردم عمل کنه.

اما در مورد لیتوانی و استونی. اول از همه اینکه شاخصی که بهش اشاره کردم شاخص رفاه مردمه. حالا صنعتشون قوی هست یا نیست ملاک نمیتونه باشه، چون صنعت کشورهایی مثل کره شمالی از خیلی ها بالاتره ولی کسی برای اینها کف نمیزنه. مهمترین شاخص موفقیت اقتصادی درآمد سرانه هست. بهتره به این مورد دقت داشته باشید.
    دوم اینکه این دو کشور عضو اتحادیه اروپا و ناتو هستن. این یعنی توان مقابله هر نوع حمله نظامی رو هم دارن.
    حدس میزنم دیدگاه شما متمایل به داشتن یک حکومت بزرگ و قوی و مستقل با یک پشتوانه ملی گرایی قوی هست که به نوعی قدرت بزرگی در جهان بحساب بیاد. قطعا این دیدگاه در تضاد با جدایی طلبی قرار میگیره. اما اگر به جهان امروز نگاه کنید میبینید که واقعیت این نیست. الان روابط بین الملل به سمتی رفته که کشورها با همکاری و اتحاد متقابل در جهت منافع هم حرکت میکنند. اینکه فکر کنید کشوری مثل لیتوانی فقط در حال چاپیده شدن توسط قدرتهای بزرگ هست ایده واقعگرایانه ای نیست.

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

مشکل اینه که شما شاید به خودتون اجازه می دید به جای اون هموطن آذری فکر کنید در حالی که تصمیمشون با خودشونه. همین که شما فکر می کنید شما بهتر از اونها می فهمید به کجا تعلق دارند در خیلی از مواقع دلیل میشه برای جدایی طلبی چون استقلال طلبی صرفا اقتصادی نیست و خیلی مواقع اون مردم دنبال استقالال فکری و هویتی هم هستند.

شما اگه تمایل دارید جدایی طلبی در کشور پایین بیاد باید مطمئن بشید به همه کشور به خوبی رسیدگی میشه و هر کس سهم صحیح خودش رو از میزان تولید ثروت کشور دریافت می کنه. مثلا اینطور نباشه که استان خوزستان که بیشتر از 14 درصد تولید ناخالص داخلی کشور رو تولید می کنه، سهمش در نماینده های مجلس 6 درصد است، سهمش در نماینده های خبرگان 7 درصد، سهمش از بودجه کشور 5. وقتی شرایط چنین است شما بیاید و به یک فرد در اون منطقه بگید در دستاوردها و افتخارات کشور سهیم است! خب طبیعی است که این یک حرف پوچ است و در عمل هیچ جایی نداره. بحث های قومیتی به کنار.

شما فقط لایه سطحی رو نگاه می کنید که بله یک شخص ممکنه جدایی طلب باشه و شاید حرفی هم درباره چیزهای دیگه بزنه و فقط اون شخص رو مسئول می دونید برای این مسئله در حالی که کسی صبح بلند نمیشه بگه من میخوام جدایی طلب بشوم! دهه ها ظلم هست به اضافه رفتار ناعادلانه که با خیلی از این افراد شده که در نهایت تصمیم می گیرند اگه کشور جداگونه داشته باشند به نفعشون است، و وقتی رفتار کشور مرکزی چیزی مشابه رفتار شما باشه (بی توجهی به نیازهای اون افراد، انداختن بار مسئولیت روی دوش خود اونها و در نهایت "دشمن" شمردن اون افراد)، مطمئن باشید این جدایی طلبی شدیدتر خواهد شد چون مقصر این وسط این ذهنیت شماست.

همین اول بگم که من به بسیاری ازین دوستان گفتم مشکل چیه؟ مثلا میگن دریاچه ارومیه . یا لهجه فلانو فلان . بعد پیشنهاد میدم اگه رفتین اعتراض منم میام بعد که میبینن موضوع جدی شد میگن اقا فایده ای نداره!!! فایده نداره پس چرا میگی میای بریم؟!!ا نمیان میترسن! ازادی به ادم ترسو ربطی نداره اصلا . دیدی صحبت شد تلگرامو فیلتر کنن به جایی نرسید؟ بنده فک میکنم بخاطره تعداد بالای کاربراش باشه . بقوله گاندی 250 هزار انگلیسی نمیتونن در مقابل 350 میلیون هندی مقاومت کنن. گرفتاری جامعه ما با اون قشر خاص که زمام امور رو در دست گرفتن و هر روز دارن مردم رو از هر نظر بدبختو بیچاره تر میکنن هم همینه . بترسی کارت تمومه. این همه مثال زدم مثه قرون وسطا کلی دربارش گفتیم شما تازه اومدی میگی لیلی مرد بود یا زن؟!!!

من نمیگم منابع تاریخی میگه به کجا تعلق دارن . البته اگه از سمت میهن ستیزان تلاشی برای تحریف تاریخ نباشه ما هم زیاد دنبال این نیسیم که بخوایم چیزی رو به رخ دیگران بکشیم یا اعتراض کنیم اقا فلان گروه چرا میخوان جدا بشن.
    منم گفتم استقلال خواهی و تخریب چهره ی تاریخی یک ملت دو چیزه جدا از همدیگس و مثکه راه حل رو اشتباه دریافتن . کجای دنیا راه استقلال طلبی از تخریب هویت دیگران میگذره؟ صدها قدم در این مسیر حرکت میکنن اما میگی راه حل هایی که تا الان برای استقلال فلان منطقه به ذهنت رسیده بگو چیز زیادی نمیدونه ومضمون پست ها و تاپیک هایی هم که ایجاد کرده هیچ مناسبتی با این قضیه نداره

من یک نفرم نمیتونم برم بودجه ای که به عمران ابادی استان ها تخصیص داده میشه نظارت کنم یا توش دست ببرم
    اتفاقا این شماها و سایرین هستین که باید باهمدیگه متحد بشین و اون کاری که هممون میدونیم چیه انجام بدیم . وظیفه ی خودتونو گردن دیگران نندازین . طرف تنبل و ترسو هست نشسته میگه حق منو خوردن! فک کردی همینطوری بشینی حقتو میارن میذارن تو سینی تحویلت میدن؟ اینا همش شعاره برای فرار از مسئولیت

افرین به نکته ی خوبی اشاره کردی اتفاقا قبل از شما بنده هم گفتم سره این اژدها که داره همه چیزو آلوده میکنه اون بنده خداها هستن . اما ما هم مقصریم نشستیم ایشالله ماشاالله میگیمو حالا قسمت هرچی باشه همون میشه عو اینجا مسافریمو اهمیتی نداره خوب یا بد میگذره اصلش بعد از مرگه عو اینجور چیزا . متاسفانه مردم ما هنوز درصد زیادیشون خرافی هستن.
    پوچ اونی هست که دردو شناخته اما دنبال درمانش نمیره و از بقیه طلبکاره!!!!
    عمل اون چیزیه که من دارم تو پست های قبلی به صورت غیر مستقیم بهش اشاره میکنم که برای انجمن مشکلی پیش نیاد
    اونو باید عملی کرد نه اینکه به تاریخ کشورمون حمله کنیم ام الفساد جای دیگس سره اونو باید زد نه اجداد بیچارمون . سهم شما از فلانجا فقط 2 درصد هست این به اردشیرو خشایار ربطی داره؟

اگه اون هزینه جانی مالی یا هرچیزیکه نیازه در راستای اصلاح امور به طور بنیادی در کشور خودشون انجام بدن احتمالا نتیجه ی بهتری داره تا اینکه بخوان راه جدایی رو در پیش بگیرن چون هزینه ی اون راه احتمالا سنگین تر خواهد بود . اما اگه راه اول رو انتخاب کنن حمایت سایر مردم رو هم خواهند داشت در نتیجه با هزینه ی خیلی کمتر همه از شر تایر به سر راحت میشن

اگه کسی اونارو دشمن میدونه به دلیل راه حل اشتباهی هست که دنبال میکنن . گمون میکنن حالا که بهشون ظلم شده (به همه ی مردم شده) حق دارن همه چیزو بزنن داغون کنن از جمله تاریخ یه ملت رو
    سیستان بلوچستانی ها خیلی خیلی وضعشون از بچه های شمال غرب خرابتره اما اتیششون به اندازه اینا تند نیس . نه تاریخو فرهنگ مملکتشون رو مسخره میکنن نه با خلیج عربی همصدا میشن . اگه به اعتراض کردن باشه اونا توی صف نفر اول هستن نه بعضی اقایون.
    سیستان بلوچستانی که هرسال زمان فرا رسیدن ورزش بادهای 100 روزه صدها روستا تا مرز مدفون شدن زیر ماسه پیش میرن .

بازم تکرار میکنم مقصر خوده شما ینی کل 80 ملیون هستن که کمترین بخاری ندارن و این تنبلی و کم کاستی های خودشون رو گردن دیگران میندازن میگن برو بودجه رو به مساوات تقسیم کن!!! حرف ازین خنده دارتر؟! در کجا یه گروه کوچیک تونسن اوضاع رو تغیر بدن و سرنوشت یه کشورو به سمت رشد و تعالی هدایت کنن که به من میگین برم مطمئن بشم؟ هرکس به اندازه خودش میتونه تغییر ایجاد کنه . ظرفیت منو شهردارو فرماندارو فرمانده ارتشو رئیس جمهور یکی نیس . اگه همه با هم باشن موفق هستن مثه سال 57 (نمیخوام بگم کار درستی بود یا نه) اما اینجوری هرکس ساز خودشو بزنه اتفاقی نمی یفته . اتفاقا عمامه هم همینو میخواد مردم باهم متحدو متفق نباشن.

این مطالبی که شما میگین تو پست های قبل جوابشو دادم . نمیدونم بازم میخواین تکرار کنین و این دور باطل ادامه داشته باشه یا نه . من واسه همه عزیزان وقت میذارم و چندین بار با دقت پست هاشون رو میخونم . امیدوارم سایرین هم همینطور باشن.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

همین اول بگم که من به بسیاری ازین دوستان گفتم مشکل چیه؟ مثلا میگن دریاچه ارومیه . یا لهجه فلانو فلان . بعد پیشنهاد میدم اگه رفتین اعتراض منم میام بعد که میبینن موضوع جدی شد میگن اقا فایده ای نداره!!! فایده نداره پس چرا میگی میای بریم؟!!ا نمیان میترسن! ازادی به ادم ترسو ربطی نداره اصلا . دیدی صحبت شد تلگرامو فیلتر کنن به جایی نرسید؟ بنده فک میکنم بخاطره تعداد بالای کاربراش باشه . بقوله گاندی 250 هزار انگلیسی نمیتونن در مقابل 350 میلیون هندی مقاومت کنن. گرفتاری جامعه ما با اون قشر خاص که زمام امور رو در دست گرفتن و هر روز دارن مردم رو از هر نظر بدبختو بیچاره تر میکنن هم همینه . بترسی کارت تمومه. این همه مثال زدم مثه قرون وسطا کلی دربارش گفتیم شما تازه اومدی میگی لیلی مرد بود یا زن؟!!!

من نمیگم منابع تاریخی میگه به کجا تعلق دارن . البته اگه از سمت میهن ستیزان تلاشی برای تحریف تاریخ نباشه ما هم زیاد دنبال این نیسیم که بخوایم چیزی رو به رخ دیگران بکشیم یا اعتراض کنیم اقا فلان گروه چرا میخوان جدا بشن.
    منم گفتم استقلال خواهی و تخریب چهره ی تاریخی یک ملت دو چیزه جدا از همدیگس و مثکه راه حل رو اشتباه دریافتن . کجای دنیا راه استقلال طلبی از تخریب هویت دیگران میگذره؟ صدها قدم در این مسیر حرکت میکنن اما میگی راه حل هایی که تا الان برای استقلال فلان منطقه به ذهنت رسیده بگو چیز زیادی نمیدونه ومضمون پست ها و تاپیک هایی هم که ایجاد کرده هیچ مناسبتی با این قضیه نداره

من یک نفرم نمیتونم برم بودجه ای که به عمران ابادی استان ها تخصیص داده میشه نظارت کنم یا توش دست ببرم
    اتفاقا این شماها و سایرین هستین که باید باهمدیگه متحد بشین و اون کاری که هممون میدونیم چیه انجام بدیم . وظیفه ی خودتونو گردن دیگران نندازین . طرف تنبل و ترسو هست نشسته میگه حق منو خوردن! فک کردی همینطوری بشینی حقتو میارن میذارن تو سینی تحویلت میدن؟ اینا همش شعاره برای فرار از مسئولیت

افرین به نکته ی خوبی اشاره کردی اتفاقا قبل از شما بنده هم گفتم سره این اژدها که داره همه چیزو آلوده میکنه اون بنده خداها هستن . اما ما هم مقصریم نشستیم ایشالله ماشاالله میگیمو حالا قسمت هرچی باشه همون میشه عو اینجا مسافریمو اهمیتی نداره خوب یا بد میگذره اصلش بعد از مرگه عو اینجور چیزا . متاسفانه مردم ما هنوز درصد زیادیشون خرافی هستن.
    پوچ اونی هست که دردو شناخته اما دنبال درمانش نمیره و از بقیه طلبکاره!!!!
    عمل اون چیزیه که من دارم تو پست های قبلی به صورت غیر مستقیم بهش اشاره میکنم که برای انجمن مشکلی پیش نیاد
    اونو باید عملی کرد نه اینکه به تاریخ کشورمون حمله کنیم ام الفساد جای دیگس سره اونو باید زد نه اجداد بیچارمون . سهم شما از فلانجا فقط 2 درصد هست این به اردشیرو خشایار ربطی داره؟
    ببینید اینکه پروسه استقلال طلبی چطور طی میشه و آیا با تخریب کشور ابتدایی همراه بوده یا خیر بیشتر از هر چیز دیگه ای به این برمی گرده که آیا مکانیزم دقیق و مشخصی برای اینکه یک قسمت از کشور جدا بشه وجود داره یا خیر. وقتی یک راه قانونی، منطقی و ممکن وجود داشته باشه طبیعتا کل پروسه بسیار مسالمت آمیزتر و راحت تر خواهد بود (مثل جدایی اسکاتلند از انگلستان)، ولی وقتی مسئله به این سادگی نباشه (مثل جدایی ایرلند از انگلستان) قضیه بسیار پییچیده تر میشه و همه نکات منفی ای که شما بهش اشاره می کنید وارد کار میشه.

اگه اون هزینه جانی مالی یا هرچیزیکه نیازه در راستای اصلاح امور به طور بنیادی در کشور خودشون انجام بدن احتمالا نتیجه ی بهتری داره تا اینکه بخوان راه جدایی رو در پیش بگیرن چون هزینه ی اون راه احتمالا سنگین تر خواهد بود . اما اگه راه اول رو انتخاب کنن حمایت سایر مردم رو هم خواهند داشت در نتیجه با هزینه ی خیلی کمتر همه از شر تایر به سر راحت میشن
    باز هم خودتون دارید جای سایرین تفکر می کنید. طبیعیه اگه اونها با شما هم نظر بودند که دنبال جدایی نبودند، اگه به نظرشون حمایت سایر مردم رو داشتند که دنبال جدایی نبودند، اگه امیدی به بهبودی شرایط در سیستم فعلی داشتند که دنبال جدایی نبودند و ... .

باید اینطور نگاه کنید: وضعیت اونقدر افتضاح هست، و سطح اعتماد این افراد به سیستم کلی اونقدر پایین است که با احتساب تمام این نکات منفی که شما اشاره کردید باز هم می خوان جدا بشوند. شما به جای توبیخ کردن این افراد، لازمه ببینید در دهه های اخیر چه گذشته و چطور میشه این اعتماد رو بازسازی کرد. اینکه شما برید و بهشون بگید "تو دشمن هستی" ، اونها هم میگن "پس اگه من دشمنم من حالا بدتر میخوام جدا بشم".

اگه کسی اونارو دشمن میدونه به دلیل راه حل اشتباهی هست که دنبال میکنن . گمون میکنن حالا که بهشون ظلم شده (به همه ی مردم شده) حق دارن همه چیزو بزنن داغون کنن از جمله تاریخ یه ملت رو
    سیستان بلوچستانی ها خیلی خیلی وضعشون از بچه های شمال غرب خرابتره اما اتیششون به اندازه اینا تند نیس . نه تاریخو فرهنگ مملکتشون رو مسخره میکنن نه با خلیج عربی همصدا میشن . اگه به اعتراض کردن باشه اونا توی صف نفر اول هستن نه بعضی اقایون.
    سیستان بلوچستانی که هرسال زمان فرا رسیدن ورزش بادهای 100 روزه صدها روستا تا مرز مدفون شدن زیر ماسه پیش میرن .
    دقیقا با همین استدلال ها بود که صدام کردها رو دشمن خوند، ده ها (شاید صدها) هزار نفرشون رو کشت و در نهایت نگذاشت جدا بشوند در حالی که قطعا به نفع مردم اونجا بود که جدا بشوند.

بازم تکرار میکنم مقصر خوده شما ینی کل 80 ملیون هستن که کمترین بخاری ندارن و این تنبلی و کم کاستی های خودشون رو گردن دیگران میندازن میگن برو بودجه رو به مساوات تقسیم کن!!! حرف ازین خنده دارتر؟! در کجا یه گروه کوچیک تونسن اوضاع رو تغیر بدن و سرنوشت یه کشورو به سمت رشد و تعالی هدایت کنن که به من میگین برم مطمئن بشم؟ هرکس به اندازه خودش میتونه تغییر ایجاد کنه . ظرفیت منو شهردارو فرماندارو فرمانده ارتشو رئیس جمهور یکی نیس . اگه همه با هم باشن موفق هستن مثه سال 57 (نمیخوام بگم کار درستی بود یا نه) اما اینجوری هرکس ساز خودشو بزنه اتفاقی نمی یفته . اتفاقا عمامه هم همینو میخواد مردم باهم متحدو متفق نباشن.

این مطالبی که شما میگین تو پست های قبل جوابشو دادم . نمیدونم بازم میخواین تکرار کنین و این دور باطل ادامه داشته باشه یا نه . من واسه همه عزیزان وقت میذارم و چندین بار با دقت پست هاشون رو میخونم . امیدوارم سایرین هم همینطور باشن.
    کسی به شما نگفت "برو بودجه رو درست کن". صحبت تمرکز انرژی ای است که می گذارید.

در آمریکا سیاه پوست ها 12 درصد جمعیت کشور هستند ولی 50 درصد جرائم جدی رو انجام میدن. شما میتونید بهشون بگید "جرم نکنید چرا دشمن ملت هستین" و اگه یک نفر بهتون گفت عامل اصلی این مسئله وضعیت اقتصادی/اجتماعی است شما بگید "مگه یک نفر می تونه اون رو درست کنه؟". این پاسخ شما ربطی به مسئله نداره و توجیهی برای این نیست که بتازیم به جامعه سیاه پوست ها.

اگه شما دنبال راه حل باشید (که امیدوارم باشید، به جای صرفا شعار دادن)، باید تمرکزتون رو جایی بگذارید که بیشترین تاثیر رو خواهد داشت. تفکر اینکه چون جایی که بیشترین تاثیر رو داره، زور شما بهشون نمی رسه و تاثیر گذار نخواهید بود پس میرید سراغ افرادی که زورتون بهشون می رسه، حتی اگه تمرکز روشون تاثیر خاصی نداشته باشه در نهایت (یا حتی تاثیر منفی داشته باشه)، اینها برای راضی کردن دل و وجدان خودتون هست و نه برای تاثیر مثبت گذاشتن در کشور.

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

اتفاقا چون خوندم ازتون سوال پرسیدم که بدونم دقیقا چارچوب فکریتون چطوره.
    اینکه باید جلوی استدلال های سست و منابع دروغین رو گرفت دقیقا چیزیه که در یک چارچوب دموکراتیک ممکنه. کسی نمیتونه ادعا کنه که خارج از چارچوب دموکراتیک میتونه به صلاح مردم عمل کنه.

اما در مورد لیتوانی و استونی. اول از همه اینکه شاخصی که بهش اشاره کردم شاخص رفاه مردمه. حالا صنعتشون قوی هست یا نیست ملاک نمیتونه باشه، چون صنعت کشورهایی مثل کره شمالی از خیلی ها بالاتره ولی کسی برای اینها کف نمیزنه. مهمترین شاخص موفقیت اقتصادی درآمد سرانه هست. بهتره به این مورد دقت داشته باشید.
    دوم اینکه این دو کشور عضو اتحادیه اروپا و ناتو هستن. این یعنی توان مقابله هر نوع حمله نظامی رو هم دارن.
    حدس میزنم دیدگاه شما متمایل به داشتن یک حکومت بزرگ و قوی و مستقل با یک پشتوانه ملی گرایی قوی هست که به نوعی قدرت بزرگی در جهان بحساب بیاد. قطعا این دیدگاه در تضاد با جدایی طلبی قرار میگیره. اما اگر به جهان امروز نگاه کنید میبینید که واقعیت این نیست. الان روابط بین الملل به سمتی رفته که کشورها با همکاری و اتحاد متقابل در جهت منافع هم حرکت میکنند. اینکه فکر کنید کشوری مثل لیتوانی فقط در حال چاپیده شدن توسط قدرتهای بزرگ هست ایده واقعگرایانه ای نیست.

مگه من گفتم خارج از چارچوب دموکراتیک باشه؟

کره شمالی تحت تحریم های بیسابقه ی فلج کنندس و همون یذره کمکی هم که چین پشت پرده بهش نکنه از گرسنگی میمیرن
    اتفاقا همین میتونه یه مثال خوب باشه که وقتی توان و کشش لازم رو برای استقلال نداری پا تو این مسیر نذار . حالا اگرم همچین کاری کردی حداقل جلو زبونتو بگیر تا محاصره همه جانبت نکنن. بقوله بوش که ادم رکی بود : یا با ما هستین یا برضد ما . وقتی هم جایی مستقل بشه اقایون چه شرقی چه غربی تشریف میارن میگن با ما هسین یا ضد ما؟ و اونا هم چون اول راه هستن و از هیچ نظر بنیه ای ندارن تا کمر جلوشون خم میشن و بله قربان گو خواهند شد . و اونام زرنگ تر از این حرفا هستن که بذارن فلان کشور که تحت نفوذشون هست انقدر قدرتمند بشه که برای خودشون جفتک بندازه. پس احتمالا اونطرف خط هم توسری خوردن و تحقیر شدن هست منتها از نوع دیگری
    رفاهش بالاتره منظورت درامد مردمه دیگه درسته؟ خوب اونی که بقیه چیزا مثل صنعت و تکنولوژی رو نداره باس واسه اونم یه هزینه ای بده . دوما وقتی خودش نداشته باشه میشه بازاره مصرف. و اگه اربابان عزیزشون یچی ازشون خواستن و گوش ندادن دیگه اون کالا یا قطعه استراتژیک رو در اختیارش نمیذارن و باید بشینه فقط دعا کنه یا انقد گردنشو کج کنه و باج بده تا دوباره یچیزی بندازن جلوش اونم با کلی تحقیرو تو سری.

یادتون که نرفته راکتور تهران رادیو دارو تولید میکرد اما یه قسمت کارش از خارج وارد میکردن و وقتی درگیریشون بالا گرفت صادراتشو قطع کردن و کلی بیمار فوت شدن . جایی که تازه مستقل شده ده ها برابر اسیب پذیر تر از کشوره مرکزی هست در زمینه های مختلف.

اتفاقا ملاکه چون کسی نمیتونه بره روسیه رو مثل ارامنه شروع کنه به نسل کشی و اصالت انسان رو زیر سوال ببره
    مشکل اینجاس که شما فقط اصالت انسان رو توی اینکه یخچالش پر باشه میبینید
    فلان دارو رو که بهت ندن چن هزار بیمار فوت کنن دیگه اصاات انسان نمیدونید
    یا اگه منافع ملی خودشون ایجاب کنه وسط جنگ با کشور سوم تنهات بذارن مثه قضیه شوروی و چین و اونهمه ادم از بین برن اونا دیگه اصالت انسان نیس
    فقط اگه چنتا ابلح لهجه یه عده رو مسخره کردن اسمون به زمین میچسبه

مغز بگذاشته ای پوست به دندان داری
    اصل بگذاشته پرداخته ای بر پیوست

یا انقد کوچیکو ضعیفو نحیف بشی که بعضی بیان پدر یا مادر گرامی رو بخوابونن رو زمین چکمه رو بذارن بیخ گلوشون فشار بدن اصالت انسان زیر سوال نمیره . همین کردستان عراق .. ایران و دولت مرکزی نرفته بود کمکشون تیکه بزرگش گوششون بود . چقد جالب میشه اگه یه همچین اتفاقی برای جدایی طلب ها بی یفته . ینی به طور مسالمت امیز جدا بشن بعد داعش بیاد سروقتشون (البته اگه بعضی قدرتهای جهانی میل عشون باشه) . بعد در حالی که دارن سلاخی میشن ما این طرف مرز وایسیم بگیم اصالت انسان رو نوش جان کنید ماکه به شما تعهدی نداریم! همون حرفی که اونا قبل از استقلال به ما میزدن.

اونا عضو ناتو هستن خیلی کشورا نیستن
    اونا هم کلی باج دادن و تحقیر شدن که عضوشون کردن . باجو میگیرن چه اولش چه وسطش چه اخرش.

همون کشورهایی که در جهات منافع هم حرکت میکنن به محض اینکه منافع ملی شون ایجاب کنه پشت طرفو خالی میکنن مثه جنگ کره که استالین کلی قول داده بود فلانچیزو میفرستم شما برین جلو اما نفرستاد و تعداد زیادی چینی های بیچاره کشته شدن . به کسی نمیشه سره موضوعات کلان و ملی اعتماد کرد . خودت باید سری تو سرا دربیاری وگرنه پایمال میشی . اوایل که چین داشت قدرت میگرفت امریکا و غربی ها نمیخواستن بین قدرتهای جهانی راش بدن بعد دیدن نه حریفش نمیشن و سودشون در تعامله نه تقابل . بردنش صندلی شورای امنیت عو حق وتو بهش دادن . خیلی چیزا بهش دادن در روابط بین الملل کسی میتونه حقشو بگیره که قدرت داشته باشه اونم در بیشتره زمینه ها .
    با استدلال و اینکه ما دنبال دموکراسی هستیم و بقیه کاری به کار ما نداشته باشن ما فقط چلو کباب و میوه درجه یک بخوریم رفاهمون اوکی باشه و از این نظر اصالت انسانی مون حفظ بشه . نه نمیشه . شما کار نداشته باشی بلاخره زمانی میرسه که میان سر وقتت اونجاس که دیگه دستت خالیه
    عضو پیمان های نظامی شدن هم مسئولیت های خودشو داره . مثلا میگن فلان مقدار سرباز نیروی زرهی هواپیما موشک اتمی شیمیایی باس تو خاکت جا بدی . حالا جرات داری بگو نه!!! چن بار تاحالا شنیدی سربازای امریکایی به زنای ژاپنی تجاوز کردن؟ قرار شده امریکا امنیت ژاپن رو تامین کنه اما ازین کارا هم پیش میاد کسی هم پاسخگو نیس چون گردنشون کلفته. اصالت انسان چیشد پس؟ اون بدبخت به حقش رسید؟
    مثل انگلیس و اتحادیه اروپا . یه مزیت هایی داره عضو اینجور اتحادیه ها بودن اما اشکالو ایراد هم کم نداره .مثلا با اینکه خوده مردم انگلیس راضی نبودن مهاجر هارو تو خاکشون راه بدن اما طبق قوانین اتحادیه هرکس به اندازه ظرفیت و شرایطش باید فلان مقدار مهاجر بپذیره . خوب مردم انگلیس نمیخواستن و خودشون گفتن رای خروج ما ینی خارج شدن مهاجرین و جلوگیری از ورود مسلمانان پاکو پاکیزه. نمیدونم تو سرزمینهای کفر بین اون همه ادم نجس با اون جامعه سرتا پا ایرادشون چرا تا ولشون میکنی پشت دروازه های برلین جمع میشن! مسلمونا خیلی ادمای عجیبی هستن مراقبشون باشین عزیزان
    Last edited by Suren-iRani; 13-08-2016 at 07:04.

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ببینید اینکه پروسه استقلال طلبی چطور طی میشه و آیا با تخریب کشور ابتدایی همراه بوده یا خیر بیشتر از هر چیز دیگه ای به این برمی گرده که آیا مکانیزم دقیق و مشخصی برای اینکه یک قسمت از کشور جدا بشه وجود داره یا خیر. وقتی یک راه قانونی، منطقی و ممکن وجود داشته باشه طبیعتا کل پروسه بسیار مسالمت آمیزتر و راحت تر خواهد بود (مثل جدایی اسکاتلند از انگلستان)، ولی وقتی مسئله به این سادگی نباشه (مثل جدایی ایرلند از انگلستان) قضیه بسیار پییچیده تر میشه و همه نکات منفی ای که شما بهش اشاره می کنید وارد کار میشه.
    باز هم خودتون دارید جای سایرین تفکر می کنید. طبیعیه اگه اونها با شما هم نظر بودند که دنبال جدایی نبودند، اگه به نظرشون حمایت سایر مردم رو داشتند که دنبال جدایی نبودند، اگه امیدی به بهبودی شرایط در سیستم فعلی داشتند که دنبال جدایی نبودند و ... .
    باید اینطور نگاه کنید: وضعیت اونقدر افتضاح هست، و سطح اعتماد این افراد به سیستم کلی اونقدر پایین است که با احتساب تمام این نکات منفی که شما اشاره کردید باز هم می خوان جدا بشوند. شما به جای توبیخ کردن این افراد، لازمه ببینید در دهه های اخیر چه گذشته و چطور میشه این اعتماد رو بازسازی کرد. اینکه شما برید و بهشون بگید "تو دشمن هستی" ، اونها هم میگن "پس اگه من دشمنم من حالا بدتر میخوام جدا بشم".
    دقیقا با همین استدلال ها بود که صدام کردها رو دشمن خوند، ده ها (شاید صدها) هزار نفرشون رو کشت و در نهایت نگذاشت جدا بشوند در حالی که قطعا به نفع مردم اونجا بود که جدا بشوند.
    کسی به شما نگفت "برو بودجه رو درست کن". صحبت تمرکز انرژی ای است که می گذارید.
    در آمریکا سیاه پوست ها 12 درصد جمعیت کشور هستند ولی 50 درصد جرائم جدی رو انجام میدن. شما میتونید بهشون بگید "جرم نکنید چرا دشمن ملت هستین" و اگه یک نفر بهتون گفت عامل اصلی این مسئله وضعیت اقتصادی/اجتماعی است شما بگید "مگه یک نفر می تونه اون رو درست کنه؟". این پاسخ شما ربطی به مسئله نداره و توجیهی برای این نیست که بتازیم به جامعه سیاه پوست ها.

اگه شما دنبال راه حل باشید (که امیدوارم باشید، به جای صرفا شعار دادن)، باید تمرکزتون رو جایی بگذارید که بیشترین تاثیر رو خواهد داشت. تفکر اینکه چون جایی که بیشترین تاثیر رو داره، زور شما بهشون نمی رسه و تاثیر گذار نخواهید بود پس میرید سراغ افرادی که زورتون بهشون می رسه، حتی اگه تمرکز روشون تاثیر خاصی نداشته باشه در نهایت (یا حتی تاثیر منفی داشته باشه)، اینها برای راضی کردن دل و وجدان خودتون هست و نه برای تاثیر مثبت گذاشتن در کشور.
    اصلا گیریم مکانیزمی نباشه این به کسی مجوز برای توهین و تخریب تاریخ میده؟ بااین کار مکانیزم تولید میشه؟ ثانیا اونی که به شما اجازه مستقل شدن نمیده حاکمان امروز هستن . پس چه دلیل منطقی برای حمله به تاریخ باقی میمونه؟ اون بیچاره که 1800 سال پیش زندگی میکرده چه گناهی و دخلو تصرفی در اینکه گیره یه عده مرتجع عقب افتاده ی آدم خوار افتادیم داره؟ اگه قراره کسی مقصر باشه اون پدر مادرهای همه ما هستن که بدون اگاهی که اینا خط فکریشون چیه هدفشون چیه اولویتشون چیه رفتن همچین اشتباهی کردن که چندین نسل رو سوزوندن . فقط کافیه یکی از کتابای اینارو بخونی تا به عمق شعورشون پی ببری. زحمت نکشیدن لای کتابو باز کنن.
    بگذریم ...
    -----------------------------------------------

مثله همین الان که مردم تحت فشار اقتصادی هستن برن بانک بزنن؟
    اونی که باعث به وجود اومدن این شرایط شده رو باس هدف گرفت نه اینکه شروع کنیم به دزدی
    خوب میترسن . قبلا هم گفتم ازادی هزینه داره . ازادی به ادم ترسو کوچکترین ارتباطی نداره
    به دیگران میگیم برین کاری کنید که بیشترین تاثیر رو بذاره . خوب شما و کل ملت باید بیان تو میدون همه باید هزینه بدن
    ما بریم چماقو شلاقو زندانشو بکشیم اونوقت بعضیا حمام افتاب بگیرن؟
    شما چطور نظر اون جمعیت رو دقیقا میدونید؟ شما هم داری جای سایرین تفکر میکنی و حرف میزنی
    شما اماری داری از تعداد استقلال طلبا؟ شما مدرکی داری که نشون بده فلان استان مردمشون معتقدن مردم سایر استانها از اونها حمایت نمیکنن؟
    امید اینجا حرف درستی نیس . چون شما حداقل باید چندین بار برای تغییر وضعیت سعی و تلاشتو بکنی بعد بگی دیگه امیدی نیست . شما چطور از اینده خبر داری که مثلا سیستانی ها بیان برای تغییر کل سیستم بقیه مردم حمایت نمیکنن؟ اینو از کجا فهمیدی؟ هنوز یکبار هم اتفاق نیفتاده که شما عکس العمل سایر مردم رو ببینید که حالا ادعا کنید دیگه نا امید شدن
    بنظره من اینا توجیه ترس و فرار از مسئولیت هست
    سیستمی که خرابه درستش میکنن معمولا نه اینکه به همه چیز پشت کنن و هیچ حرکتی از خودشون برای اصلاح امور نشون ندن بعد بگن امیدی نیس . اصلا کاری رو تاحالا شروع کردن که حالا بخوان ناامید بشن؟
    اول اینکه باید اثبات کنید فلان قومیت به سایر مردم اعتماد ندارن . دو اینکه تا اون سیستم کلی باشه چیزی تغییر نخواهد کرد . ینی بهتره نوک پیکانی رو که به سمت همدیگه نشونه رفتن به سمت منشا اصلی تمام گرفتاریها بگیرن
    من دنبال راه حل هستم و هردو میدونیم مشکل کجاس و به قوله شما تمرکزم رو اون مورد از سال های خیلی دور بوده و روش کار کردم چه تو فضای مجازی چه دنیای واقعی و تو این مسیر با نزدیکان و فکوفامیل زاویه داشتم و این موضوع انقد برام اهمیت داشته که رابطمو کلا قطع کردم . چون رسیدگی به کشور و مردمم برام خیلی مهمتر بوده و هست و فک میکنم ادم بهتره عمرش رو تو راهی صرف کنه که ارزشش رو داشته باشه
    اتفاقا در حد خودم زورم رسیده به اونجاهایی که مد نظر شما و بندس و برام مشکل تراشیدن اما :

اندیشه نه در حبس بماند نه بمیرد ای کله بی اندیش اگر عقل در ان است

متاسفانه برخی مسئولین هنوز اینو نفهمیدن

من مایل نیسم با مردمی که منافع مشترک داریم در دو جبهه مقابل هم قرار بگیرم اما مجبورم به شبهه هایی که متاسفانه از روی ناآگاهی گفته میشه جواب بدم و ستون های تاریخی فرهنگی ایران رو که در حال تخریب هست دوباره ترمیم کنم اگه این کارو نکنم بعضیا دروغ رو به جای حقیقت به خورد مردم میدن .

شما چه راهی رو تاثیر مثبت گذاشتن در کشور میدونید به من هم بگین و بعد با من اگه واقعا به حرفای خودتون اعتقاد دارین همراه بشین . خیلی ها مثل شما ازین حرفا زدن و تا قضیه جدی شده غیبشون زده
    مثلا میتونید از مدیر انجمن بخواین که پست های سیاسی رو حذف نکنن و به کاربرا اخطار ندنو اخراج نکنن؟ یا اگه انجمنی میشناسید که فضای ازادتری داره معرفی کنید تا اونجا به قول شما پست هایی بذاریم که بیشترین تاثیر رو داشته باشه . شما هم باید همراه من باشید اگه واقعا خواهان تغییر شرایط هستین و ارتباطی با کسایی که این مسئله رو بهانه و چماق کردن که بکوبن تو سر ایرانی ندارید

شما باید طرفو خلع سلاح کنی نه اینکه رو موضع اشتباهت پافشاری کنی (کردها و صدام)
    کردها ام اگه به تاریخ و اجداد عراقی ها توهین کردن حقشونه تحت فشار باشن چون در حال حاضر با عراقی ها جزو یک کشور محسوب میشن و خودشون بغداد رو به رسمیت شناختن
    یه نفر رفته اون سره دنیا واسه نقی اهنگ ساخته شعر خونده عو طبل زده حکم قتلش رو صادر کردن . بعد بحث تاریخ هویت فرهنگ و شناسنامه ملی که وسط میاد هرکس هرچی خواست بگه عو تیریپ روشن فکری عو اینجور چیزا . ینی این بدبختا که انقدر به گردن ایرانیان حق دارن انداره دمپایی نقی هم ارزش ندارن که یکی اومد توهین کرد . با دشمن همدلی عو همزبانی کرد یه اعتراضی بکنیم؟
    از اون طرفم کسایی که با حرفاشون باعث دلخوری اقوام مختلف میشن و تخم کینه عو نفاق میکارن باید به شدت برخورد بشه چون اینها با رفتارشون همچین مسیری رو پیش رو بعضی گذاشتن. اینا جرمشون سنگینتره.
    قضیه کردهای عراق با ایران متفاوته .
    خود صدام میگفت کردها امت عربی رو الوده کردن
    وقتی میخوای تو یه کشوره بیگانه که اکثرا عرب هستن و شما فقط یه اقلیمی نباید به اجدادشون توهین کنی . اصلا معلوم نیس توهین به سایرین چه ربطی به استقلال داره. اونا توهین کنن (که نباید بکنن) شما دنبال راه حل باش نه اینکه انرژیتو صرف مجادله یکنی که ایران 2 هزار سال پیش فلان ایرادو داشت . اصلا سرتا پای تاریخ ایران اشکال . حالا مشکل شما حل شد؟ نه غیر از اینکه دشمن تراشی کنی و مشکلاتتو دو چندان کنی سود دیگه ای نداره ینی اگه کوچکترین روزنه ای برای حل مسالمت امیز موضوع باشه با این کار از بین میره.
    اتفاقا همین مثالی که زدم اینجا صدق میکنه . کسایی که مستقل میشن بسیار اسیب پذیرن . اگه به اغوش میهن برگشته بودن صدام جرات همچین کارایی نداشت که اقلیم کردستان رو تحت فشار بذاره

منم میگم خرابه دارم میگم راه حل ارائه بدید
    برید 50% جرم جنایت کشور هم از آن خودتون بکنید مشکل حل نمیشه
    اونی که از وضعیت موجود داره رنج میبره باید برای تغییر شرایط حریص تر باشه نه اینکه خودش بشینه بگه شماها برین بیشترین تاثیر رو بذارین . خودشم باید یه جنبو جوشی داشته باشه یا نه؟
    شاید اعمالی که بعضی قومیت ها انجام دادن باعث بی اعتمادی برای سایر مردم جامعه هم شده باشه . از اون طرف هم باید به موضوع نگاه کرد . و با خودشون بگن ما بریم سینه سپر کنیم شلاق و زندانشو بکشیم کشته بدیم اینا تو خونه هاشون نشستن حاضر نیستن کوچکترین هزینه ای بدن و اگه کار به جاهای باریک بکشه پشت ما واینمیسن . شاید سایر ایرانی ها هم نسبت به استقلال خواها همچین نظری داشته باشن.

انهایی که تنها به خود می اندیشند براستی بزهکارند

بستگی داره به جرم . جرم اگه طرف از سره ناچاری و بیچارگی رفته بانک زده خوب این به سیستم حاکم برمیگرده (تازگیا دزدی محتویات یخچال مد شده). اما ما مشکلمون این چیزا نیس . یه عده میخوان کلیت ایران رو زیر سوال ببرن هرجای دنیا همچین چیزی بروز کنه باهش برخورد میکنن این طبیعی هست . میگی دلیل این رفتار وضعیت اقتصادی اجتماعی هست میگم راهش تخریب هستو نیست تاریخ کشور نیس . میگی برو قلب فتنه رو هدف بگیر میگم شمام مثه هر ایرانی دیگه وظیفه داری بیای . میگی نه من همینجا تو خونه تخمه میشکنم شما برین بیشترین تاثیر رو بذارین!!! نشد که

بنده تو پیام رسان ها و فضای مجازی تا جایی که برای مدیر اون سایت انجمن یا وبلاگ مشکلی پیش نیاد با نعلین پوشا مبارزه کردم و قلب غده ی سرطانی رو هدف گرفتم
    اینجا اگه بخوام درباره دلایل وضعیت کنونی کشور حرف بزنم سریع اخراج میکنن

هرکس از بخش تاریخ انجمن دیدن کنه اگه اطلاعات کافی نداشته باشه ممکنه فکر کنه ایران چقدر بد بوده و باید از ایرانی بودن شرمسار بود! میدونید چه کسایی همچین تاپیکایی رو ایجاد کردن . من هم وظبفه خودم میدونم تا برقراری توازن و رفع شبهات تاپیک بزنم و اطلاعاتی رو در این بخش تاریخی انجمن قرار بدم

یچی سربسته بگم تا جدایی (فلان) از حکومت اتفاق نع یفته و مردم نسبت به تاریخ برخی مکاتب اگاهی لازم رو پیدا نکنن و افکار مقدسشون رو با استدلال های عقلی منطقی بررسی نکنن مشکلات اقتصادی اجتماعی و.... حل نمیشه

بقوله یکی از حکمای یونان : زندگی که یبار مورد بازبینی قرار نگرفته ارزش زیستن نداره
    Last edited by Suren-iRani; 13-08-2016 at 07:35.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •