تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 13 از 13

نام تاپيک: از لذتی که میبریم ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه stabesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

( این بخش حذف شد - لطفا از ادامه بحث مذهبی خودداری کنید . تشکر )
    سلام
    در مورد لذت بردن هم من همیشه دنبال کاری رفتم که ازش لذت ببرم درسی که خوندم کاری که میکنم البته جدیدا از زندگی لذت نمی برم همچی برام ملال آور شده
    راستی چطور میشه در زندگی شادی و نشاط به وجود آورد؟ یکنواختی و روزمرگی از مشکلاته بشر امروزه
    Last edited by New Ray; 22-02-2015 at 13:49. دليل: ممنوعیت ادامه بحث مذهبی

2. این کاربر از stabesh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

وقتی میخواهید با انسان هایی که عمری در جهل زندگی کردن صحبتی منطقی انجام بدین، لازمه در جاهایی با زبان همون افراد هم آشنا باشین.
    مثلا وقتی قراره بچه تون رو از ارتباط با غریبه ها در پارک ها بر حذر بدارید، نمیشه بیایید روزنامه حوادث و قتل و تجاوز و... رو براشون تشریح کنین. بلکه با چیزهایی که بچه میترسه مثل لولو و.. اونو کنترل میکنین تا بزرگ بشه.

حالا در نظر بگیرید ما بخواهیم قانونی بنویسیم که هر فردی رو با هر میزان شعوری که داره، بهترین بازده رو ازش بگیریم.
    ناگزیر چنین چیزهایی هم مطرح میشن.

اما لذت بردن هم درجاتی داردکه این درجاتی که شما اشاره میکنین درجات پایین لذت هست.
    جناب motaharri در قسمتهای قرمز جملات شما تناقضاتی وجود داره که زمینه ساز بحث کامل مذهبی هست و البته معنی جملات بالا کاملا ضد مذهب هست (!) لطفا قبل از ارسال چنین مواردی تبعات یا برداشتهای احتمالی مخالف رو هم در نظر بگیرید تا مجبور به حذف نشیم. ( صرف توجیه کردن یک مطلب به معنی منطقی بودنش نیست )

اگه حرفای من رو با صبوری بیشتری بخونین ممنون میشم، چون اینجا دعوا نداریم.
    قبول دارید لذت آدما در سنین مختلف و با توجه به میزان فکر و انگیزه و ... متفاوته؟
    وقتی قراره شما لذت همه گروه ها رو در نظر بگیری، برای هر گروهی با توجه به آنچه هست باید چیزی ارائه کنی.

مثلا وقتی وارد یک فروشگاه زنجیره ای میشی، هم اسباب بازی برای بچه ها هست، هم لوازم آشپزخانه برای بانوان، هم کتاب برای یک دانشمند.
    شما اگر دانشمند باشی نمیری جلوی غرفه اسباب بازی و غر بزنی که این فروشگاه کلا به درد نمیخوره !

من هم در مورد این لذت ها گفتم، اگر همه لذت هایی که معرفی میشد از همین جنسی بود که شما میگین یعنی فقط لذت های جنسی، حرفتون صحیح بود.
    ولی لذت های مختلف برای گروه های مختلف فکری و عقیدتی مطرح شه که مهمترینش رسیدن به معبوده و برای بزرگانی هست که به این لذت هایی که شما مطرح کردی اصلا فکر هم نمیکنن.
    رویا پردازی هم نوعی لذته با این تفاوت که پروسه اصلی فقط در ذهن انجام میشه و مسلما هر چه موضوع ایده ال تر باشه لذتش هم بیشتره. اما نباید این پروسه نامعلوم در ذهن رو با لذتهای دنیای واقعی که قابل پذیرش و آزمایش برای عموم هست مقایسه کنیم و بگیم اون بهتره. در حالی که اگر نظر سنجی کلی بشه و مثلا مردم بین لذتها انتخاب کنند احتمالا رویاپردازی رتبه خوبی بدست نیاره و همون مورد بالایی رتبه یک رو داشته باشه! ( اگه به این فکر کنید که اکثر بزرگان دنیا ، سن بالایی داشتن قضیه روشنتر میشه )

4. 4 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

در ایام درختکاری و طبیعت دوستی، خبری رو خوندم در راستای لذت بردن ما ایرانی ها از جنگل و طبیعت و سرسبزی:

درسال 1334 ،2 ميليون و88 هزار هكتار جنگل درشمال كشورداشته ايم.

كه درسال 1346 ، 7/4 درصد و تاسال 73 ،8/11 درصدازاين ميزان كاسته شده است.

طي سال هاي اخير صدها هازار هکتار جنگل در شمال کشور نابود شده اند و در آنها ویلا سازی و شهرک سازی صورت گرفته است.
    .
    .
    .

اما واقعا چرا؟

به نظر میاد مردم ایران به این نتیجه رسیدن که باید از طبیعت لذت ببرن !!
    باید تو شمال و جنگل ویلا داشته باشن، هوای تازه استنشاق کنن.
    و به طور خلاصه از زندگی لذت ببرن، لذت خوردن جوجه کباب در جنگل با هیزم تازه، مگر کم لذتی هست؟

و مجددا باید نوشت امان از لذتی که میبریم ...
    در آستانه نوروز 94 از ملت شریف ایران تقاضا مندم از طبیعت و جنگل های شمال کمتر لذت ببرند.

6. 9 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •