تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: درخواست راهنمایی در مورد بهترین مرکز پرتودرمانی تهران و ارولوژ خوب(سرطان پروستات)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

با سلام ، پدرمن  هم الان ٧ ماهه متوجه شديم سرطان پروستات اسكور ٦ داشت كه با مراجعه به يكي از بهترين اورولوژيست هاي تهران ايشون پيشنهاد عمل داد ند ولي قبلش براي اطلاعات كامل يه اسكن استخوان و اسكن ريه هم دادند كه در كمال ناباوري اسكن استخوان سالم ولي به ريه متاستاز داده بود دكتر ميگفت به ندرت پيش مياد كه استخوان معمولا اول درگير ميشه به طبع عمل رو پيشنهاد نداد و ما رو به انكولوژيست معرفي كرد الان پدرم تحت درمانيه هر ٢٨ روز ديفرلين هر ٣ماه زومتا ولي منم در تعجبم چرا راديو تراپي نميده يا راستي اينو بگم كه تو اين مدت psaپدرم كه50بود شد 0.01و اسكن ريه أش هم خوب بود ولي كلا خانواده ديگه أون خانواده قبل نيست با اينكه روحيه پدرم خوبه ولي ما همه از درون داغونيم بعد ميشه شما بگيد واقعا يك سال إمكان زندگي براي اين بيماران هست ؟از كجا ابن رو مطمئنيد

2. این کاربر از ساينا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

با سلام ، پدرمن  هم الان ٧ ماهه متوجه شديم سرطان پروستات اسكور ٦ داشت كه با مراجعه به يكي از بهترين اورولوژيست هاي تهران ايشون پيشنهاد عمل داد ند ولي قبلش براي اطلاعات كامل يه اسكن استخوان و اسكن ريه هم دادند كه در كمال ناباوري اسكن استخوان سالم ولي به ريه متاستاز داده بود دكتر ميگفت به ندرت پيش مياد كه استخوان معمولا اول درگير ميشه به طبع عمل رو پيشنهاد نداد و ما رو به انكولوژيست معرفي كرد الان پدرم تحت درمانيه هر ٢٨ روز ديفرلين هر ٣ماه زومتا ولي منم در تعجبم چرا راديو تراپي نميده يا راستي اينو بگم كه تو اين مدت psaپدرم كه50بود شد 0.01و اسكن ريه أش هم خوب بود ولي كلا خانواده ديگه أون خانواده قبل نيست با اينكه روحيه پدرم خوبه ولي ما همه از درون داغونيم بعد ميشه شما بگيد واقعا يك سال إمكان زندگي براي اين بيماران هست ؟از كجا ابن رو مطمئنيد
    سلام.خیلی متاسف شدم.
    پدر من اسکور 9 هست.خیلی برام عجیبه که شما رو به انکولوژیست ارجاع دادند و بعد انکولوژیست به جای شیمی درمانی یا رادیوتراپی که وظیفه اصلیشه دارن دیفرلین و زومتا تجویز می کنن!
    تجویز این دو و پیگیری درمان با این دارو ها بر عهده اورولوژه نه انکو.
    مورد بعدی زومتا هست این آمپول برای متاستاز استخوانی استفاده میشه پدر شما که طبق فرمایشتون متاستاز استخوانی نداشتن پس چرا دارند از این دارو استفاده می کنند؟
    بعد مطمئن هستید که psa ایشون از 50 شده 0.01 ؟ امکانش هست از آزمایشاتشون عکسی بزارید؟ چون من خیلی موارد رو در فروم های چه خارجی چه ایرانی دنبال کردم و هرگز ندیدم که حتی با رادیوتراپی سالاویج هم psa به این مقدار عالی برسه.
    در مورد عمل جراحی و روش درمانی جدیدی هم که خودمون دنبال می کنیم و مسائل دیگه دوست دارم با شما در ارتباط باشم.ایمیلم رو در اختیارتون می زارم و امیدوارم که به اینجا هم سر بزنید.
    romance656565@gmail.com

کاربر فعال انجمن زیست شناسی و پزشکی hajoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

رادیوتراپی معمولا برای متاستاز استخوان استفاده میشه در حالی که به گفته شما متاستاز استخوانی وجود نداره. شیمی درمانی هم توی سرطان پروستات استفاده نمیشه. علت کاهش psa هم دارویی هست که استفاده میکنن ! . در سرطان پروستاتی که متاستاز داده psa پایین هم باشه نشون دهنده شفا یافتن بیمار نیست چون سرطان جاهای دیگه ای هم انتشار پیدا کرده.
    یکی از شایع ترین مکان های متاستاز ، استخوان هست که میتونه به منجر به لیز استخوان و شکستگی بشه و به همین دلیل از داروهایی مثل zometa استفاده میشه. البته به این نکته توجه کنید که یکی از مهمترین عوارض درمان های هورمونی که پدر شما میگیرن همین پوکی استخوان هست یعنی حتی اگه متاستاز استخوانی هم نباشه این داروها میتونن عوارض استخوانی ایجاد بکنن.
    در کل به نظر من پزشک تصمیم درستی گرفته. و تو اینترنت دنبال صحت تصمیم های پزشک نباشید. ممکنه مسایل دیگه ای هم باشه که شما ازش خبر ندارید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

رادیوتراپی معمولا برای متاستاز استخوان استفاده میشه در حالی که به گفته شما متاستاز استخوانی وجود نداره. شیمی درمانی هم توی سرطان پروستات استفاده نمیشه. علت کاهش psa هم دارویی هست که استفاده میکنن ! . در سرطان پروستاتی که متاستاز داده psa پایین هم باشه نشون دهنده شفا یافتن بیمار نیست چون سرطان جاهای دیگه ای هم انتشار پیدا کرده.
    یکی از شایع ترین مکان های متاستاز ، استخوان هست که میتونه به منجر به لیز استخوان و شکستگی بشه و به همین دلیل از داروهایی مثل zometa استفاده میشه. البته به این نکته توجه کنید که یکی از مهمترین عوارض درمان های هورمونی که پدر شما میگیرن همین پوکی استخوان هست یعنی حتی اگه متاستاز استخوانی هم نباشه این داروها میتونن عوارض استخوانی ایجاد بکنن.
    در کل به نظر من پزشک تصمیم درستی گرفته. و تو اینترنت دنبال صحت تصمیم های پزشک نباشید. ممکنه مسایل دیگه ای هم باشه که شما ازش خبر ندارید.
    سلام
    می تونید بیشتر توضیح بدید که psa پایین بعد از این درمان ها نشانه چیه؟(چون فرمودید که نشون دهنده شفا یافتن نیست.)
    ما مجبوریم در اینترنت به دنبال صحت گفته های پزشک باشیم چون در ایران هر پزشکی خودشو پروردگار جهان هستی می دونه و خدا رو شکر قانون ما هم که اصلا کاری به پزشک متخلف نداره پس خودمون باید پیگیر باشیم و مدام بر کارهای پزشک نظارت داشته باشیم که خطا نکنه .
    مورد دیگه ای داشتیم بیمار رو جلوی درب اتاق جراحی بردیم و تحویل دادیم و پشت در داریم از استرس می میریم بعد 15 دقیقه دکتر اومده بیرون میگه مریض شما چه عملی داره(حالا کاری به مست بودنش ندارم)!!!!!!!!
    پدر من هم psa به 0.15 رسیده و دکتر برای 4 ماه آینده دوباره آزمایش داده.گفت که نیازی هم به رادیوتراپی نیست.شما فرمودید که رادیوتراپی برای متاستاز استخوانی استفاده میشه ولی پدر من که همه استخوان هاش درگیره و درد وحشتناکی هم داره و قرار بود 1 ماه بعد ارکیکتومی این کار رو شروع کنیم دکتر گفت که نیازی نیست.میشه کمی بیشتر مساله رو برای من شفاف کنید.گیج شدم که بالاخره این رادیوتراپی مفیده یا نه.چون با پزشکی در اروپا هم در ارتباطم ایشون میگه که حتی اگر خیلی هم روند درمان مثبت بوده پدر شما باید حداقل 3 جلسه رادیوتراپی کنه/

خیلی ممنون که انقدر وقت می زارید.

کاربر فعال انجمن زیست شناسی و پزشکی hajoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

در مورد رادیوتراپی همونطور که گفتم متاستاز به استخوان رو درمان نمیکنه فقط تا حدودی کنترل میکنه.عوارضی هم داره و پزشک با مقایسه سود و زیانش در موردش تصمیم میگیره.

psa یک معیار هست هست و با اندازه گیری اون در طول روند تشخیص و درمان وضعیت رو پیگیری میکنن. اگر در طول روند درمان کاهش پیدا کنه یعنی درمان خوب بوده. ولی در سرطانی که متاستاز پیدا کرده شرایط فرق میکنه چون سرطان فقط توی پروستات نیست و به جای دیگه انتشار پیدا کرده. میشه پروستات رو کاملا در آورد تا psa پایین بیاد ولی متاستاز رو درمان نمیکنه. بخاطر همین در متاستاز دیگه جراحی سودی نداره.

7. این کاربر از hajoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •