تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: سیستم تا 1 میلیون ، کدوم چیپست اینتل ؟

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

یه چیزی رو بهت بگم
    i5 ارزش خریدن نداره
    چون دیگه تولید نمیشه و در آینده CPU بهتر نمیتونی روش بگذاری چون مادر بوردی که به i5 بخوره به i7 های جدید نمی خوره فقط به یه i7 می خوره ولی i7 رو میتونی در آینده هم CPU های قویتر روش بندازی
    در آينده مثلا چند سال ديگه ؟ Cpu بهتر براي همون مادربرد I7 860 , I7 870 و بيشتر از اين هم فكر نكنم كسي در ابتداي كار بتونه خرج Cpu كنه . در ضمن براي سوكت 1156 اتفاقا شركت اينتل قصد داره Cpu هاي جديدتر و ارزون تر و پر قدرت تري توليد كنه ولي براي سوكت 1366 Cpu هايي كه در آينده توليد خواهند شد 6 هسته اي و 32 nm خواهند بود . و اما مسئله اصلي اينجاست كه مادربردهايي كه فعلا براي 1366 توليد ميشن فقط از 45 nm پشتيباني ميكنن . تنها مادربرد و اولين مادربردي كه براي سوكت 1366 و 32 nm توليد شده ، مادربرد شركت Asus و با برند P6X58D Premium هست .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    منظور من اينه كه براي سوكت 1156 هم Cpu محدوده و براي 1366 هاي فعلي هم محدوده و لزومي نداره كه خرج اضافي بشه . در ضمن من I5 خريدم و اگه تو تست ها نگاه كرده باشين از 920 كمي قويتره و خنك تر .
    اگه 920 هم بخرن در آينده براي ارتقا به 6 هسته اي حتما بايد مادربرد عوض بشه . مادربردهايي كه شامل 32 nm و sata3 و Usb 3 خواهند بود . نمونش همون مادربرد Asus .

2. این کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

در لينك زير و در تب Code Names محصولات آينده و كنوني Intel رو ميشه دنبال كرد :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز MeHrDaD_MeNaY's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    نیشابور

پيش فرض

در ضمن من I5 خريدم و اگه تو تست ها نگاه كرده باشين از 920 كمي قويتره و خنك تر .
    اگه 920 هم بخرن در آينده براي ارتقا به 6 هسته اي حتما بايد مادربرد عوض بشه . مادربردهايي كه شامل 32 nm و sata3 و Usb 3 خواهند بود . نمونش همون مادربرد Asus .
    خوب یعنی برای من بصرفه تره که i7 بگیریم یا i5 ؟
    این مقدار پولی که بیشتر میدم و i7 میگریم اگه بجاش i5 بخرم و اون پول رو در قطعات دیگه بزارم بهتر نیست؟

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

البته بستگی به کاربرد شما هم داره

اگه برای گیم می خوای I5 هم بصرفه تره هم کارایی بیشتری داره

ولی اگه برای کارهای سنگین MULTI THREAD و حرفه ای می خوای I7 بهتر جواب میده

6. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

خوب یعنی برای من بصرفه تره که i7 بگیریم یا i5 ؟
    این مقدار پولی که بیشتر میدم و i7 میگریم اگه بجاش i5 بخرم و اون پول رو در قطعات دیگه بزارم بهتر نیست؟
    تصميم با خودتون هست من قبلا اصرار زيادي داشتم تا 1366 و 920 بگيرم . ولي پس از كلي فكر كردن تصميم گرفتم I5 بگيرم چرا ؟ چون اول اينكه ارزون ترين Cpu براي 1366 همين 920 بود كه قيمتش 300 هست و سري بعدش كه بالاي 400 تومن .در ثاني احتمالش خيلي كمه كه مادربردهاي فعلي 1366 بتونن از 6 هسته اي ها پشتيباني كنن ( البته شايد با آپديت بايوس اين كار ممكن بشه ) . حالا فرض كنيم پشتيباني بكنن وقتي 6 هسته اي ها وارد بازار بشن كه اولش تا 2 يا 3 سال مطمئنا بالاي 500 خواهند بود و تا بياد اين قيمت هم پايين بياد وقت عوض كردن سيستم فعلي فرا ميرسه .

به نظر من چرا بايد پول اضاف خرج كرد اختلاف مادربرد و Cpu و ram سوكت 1366 با 1156 حداقل 120 هست و به قول خودتون اين پول رو ميشه روي بقيه قطعات گذاشت .

به قول دوستمون ess عزيز اگه براي كاراي قدرتي بخواين 920 بگيرين با اينكه I5 هم دست كمي از اون نداره ، فقط تفاوتشون اينه كه 920 داراي تكنولو‍ژي Multi Thread هست كه 4 هسته مجازي هم داره .

يا ميتونين همين سوكت 1156 رو بگيرين و بجاي I5 750 از I7 860 استفاده كنين كه قيمتش 390 هست و داراي تكنولوژي 920 و فركانسش از اون بالاتر و قدرتش از اون بيشتر .تو اين حالت پول اضافي رم و مادربرد بايد به Cpu داده بشه .

من خودم سال ديگه اگه خدا بخواد 860 رو خواهم گرفت كه به اصطلاح ارتقايي به سيستم داده باش و بعد اونم بعد 3 يا 4 سال مادربرد جديد و CPU جديد .

نتيجه اينكه بايد با توجه به كاربرد و بودجه سيستم خريد . من كه سيستم رو براي كاراي رندر و سه بعدي خريدم تا به حال فوق العاده راضي هستم و ميتونم بگمi5 750 نسبت به قيمتش Cpu قدرتمندي هست .
    Last edited by saeed774; 04-12-2009 at 13:18.

8. 2 کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •