تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 25

نام تاپيک: AMD بهتره یا Intel

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

AMD با توجه به توانایی های ویژه و البته بهای کم تری که همیشه در برابر اینتل داشته به اینتل برتری داره.

داره خودمونی میشه FarsGolf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

البته هر شرکت یه سری محصول خوب یا بد داره مثلا سلرون جزو آشغال ترین های دنیاست ولی در کل جایی که مشکل مالی نباشه اینتل حرف اول رو زده و بهترین دلیل برای سر بودن اینتل اینه که پیشگامه یعنی هر تکنولوژی رو که میاره AMD بلافاصله با بررسی اون میره سراغ الگو برداری و به همین دلیل کارش شده کپی کردن برای عقب نموندن. البته بنده خودم همین الان قصد خرید یک 4 هسته ای AMD دارم و اگر اینتل ارزون بود حتما یه 4 هسته ای خوب از اینتل می گرفتم.

آخر فروم باز Guts's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

البته هر شرکت یه سری محصول خوب یا بد داره مثلا سلرون جزو آشغال ترین های دنیاست ولی در کل جایی که مشکل مالی نباشه اینتل حرف اول رو زده و بهترین دلیل برای سر بودن اینتل اینه که پیشگامه یعنی هر تکنولوژی رو که میاره AMD بلافاصله با بررسی اون میره سراغ الگو برداری و به همین دلیل کارش شده کپی کردن برای عقب نموندن. البته بنده خودم همین الان قصد خرید یک 4 هسته ای AMD دارم و اگر اینتل ارزون بود حتما یه 4 هسته ای خوب از اینتل می گرفتم.
    خوب بد نداره خوب Celeron برای یک رنج قیمت هست برای خیلی از کارها نیازی به CPU قوی نیست و باید یه پردازنده ارزون قیمت گرفت یا شاید یه نفر نخواد هزینه زیادی بکنه اصلاً، مثلاً برای سیستم‌هایی که تو یه فروشگاه‌ها یا بانک‌ها هست نمیتونن بیان مثلا Core i7 ببندن هنوز خیلی از این سیستم‌ها با نمرم‌افزارهای تحت DOS کار میکنن یه Celeron به قول شما مزخرف هم براشون خیلی خیلی زیاده.

4. این کاربر از Guts بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه elenor2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Mashad

پيش فرض

ما كه نفهميديم اينتل بهتره يا اي ام دي
    ولي از اساتيد زيادي شنيدم كه اي ام دي داره پله هاي طرقي رو سريع تر طي مي كنه!!؟!!!؟!!

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ما كه نفهميديم اينتل بهتره يا اي ام دي
    ولي از اساتيد زيادي شنيدم كه اي ام دي داره پله هاي طرقي رو سريع تر طي مي كنه!!؟!!!؟!!
    الان که عکسه، اینتل هم در توسعه هم در تحقیقات خیلی جلوتر از AMD هست و البته سرمایه‌گذاری خیلی بیشتری هم کرده من بعید میدونم با این سرمایه‌گذاری که اینتل کرده AMD تا چندین سال آینده هم کاری بتونه بکنه. با همین تقسیم بازاری که الان وجود داره AMD باید کلاشم بندازه بالا.

داره خودمونی میشه zooghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    شمال کشور

پيش فرض

من روند پیشرفت و افزایش ترانزیستور ها رو تو کتابمون چک میکردم تو چند تا سایت هم یه چیزایی خوندم با معیار تولید در سال های میلادی

واقعا حقیقت هست که روند پیشرفت ای ام دی واقعا بالاتر از اینتل گرانفروش هست

اینتل میتونه به چند دلیل جنسش رو گرون تر بفروشه

1- مواد اولیه از جمله آلومنیوم که گران هستند

2- بازاری رو که از طریق تبلیغات جلب کرده ( این انکار ناپذیره )

و .....

راستی یکی از دوستان گفته بود که ای ام دی همیشه داشته از اینتل کپی برداری می کرده . تا اونجایی که من مقاله خوندم و شنیدم همچین چیزی خیلی بعیده

استارت های نو آوری های جالب تا اونجایی که برای من تعریف کردن مال ای ام دی بوده

اینتل همیشه خواسته با بردن بالا تر فرکانس کاری برتر بازار باشه واقعا هم ملت موقع خرید پردازنده همینو چسبیدن و حاظرن پول اضافی بدن . متاسفانه

شخصا اینتل داشتم و حالا ای ام دی . اینتل من دوآل بود حالا آتلن 7750 دارم که میخوام چند وقت دیگه برم فونم بخرم

من خیلی از ای ام دی راضی هستم مشکلاتی که با اینتل داشتم الان ندارم

اینتل من خیلی داغ میکرد ولی این پی سی رو حتی شده چند روز هم یک بار خاموش یا ری استارت نکنم ولی جیکش در نیومده

با اینتل این کارو میردم همون روز اول وقتی از استند بای در میآوردم تا چند لحظه ی اول هنگ بود و بعد کم کم سرعت میگرفت ( این حرسمو در میاورد همش به ای فکر میکردم که چرا اینقدر سرعتم پایینه و این ناراحتم میکرد چون اون موقع در مورد سی پی یو کم اطلاعات داشتم و این پردازنده رو تازه خریده بود . واقعا ناراحتم میکرد )

شما چهار هسته ای های اینتل رو برو با کور تو کواد مقایسه کن . در این صورت مقایسه ی شما درسته . که ای ام دی قطعا برنده ی میدان هست خودم پیگیر بودم

ولی مقایسه ی کر آی 7 با چهار هسته ای های فونم کار نا جوانمردانه ای هست .

با اینکه این دوتا رو مقایسه کردن باز هم مقایسات خیلی به هم نزدیک بوده. تا اونجایی که تو خیلی از تاپیک ها بحث سر استفاده کردن از کور آی 7 یا فونوم هست

تا اونجایی که من خبر دارم ای ام دی برای اینکه یک حریف برای کور آی 7 اینتل معرفی کنه داره تا اواخر امسال یک پردازنده جدید 6 هسته ای میده

و بعد برای اینکه از اینتل جلو بیفته داره برای سیستم های خانگی 8 هسته ای میده بیرون

ضمنا برای فونم یک فنی با هلیم و هیدروژن مایع داره تولید میکنه که قدرتشو میکنه 7 گیگا هرتز . می تونید تصور کنید یک چهار هسته ای وقتی از 3 به هفت میاد چی میتونه باشه؟

به نظر من اینتل همیشه ریز ریز جلو رفته و به خاطر در دست داشتن بازار ککش هم نگزیده ولی این رو نباید منکر بشید که هر روز داره به تعداد طرف داران ای ام دی اضافه میشه

من خودم مقاله داشتم توی هنرستانمون به این نتیجه رسوندم که شرکت ای ام دی برای ما خیلی به صرفه تره و آینده ی جالب تری انتظار میره داشته باشه

چند نفر که خواستن ارتقا یا حتی سیستم بخرن همین ای ام دی رو انتخاب کردند

خودمم همین امروز یک سیستم برای یکی از دوستان بستم

پردازنده ای ام دی آتلن ایکس دو 64 بیتی 2.7 گیگا هرتز
    رم دو گیگ 50 تومان آمریکایی یادم نیست مارکش چی بود
    گرافیک جیفرس یک گیگ 9500 فیزیکس
    مادر برد ام اس آی
    دی وی دی رام + دی وی دی رایتر
    مودم
    یک کیس توپ 120 هزار تومانی
    250 گیگ هارد
    ماوس کیبرد و ... شد 800 خورده ای حالا این سیستم با اینتل اگر بسته میشد شاید فقط 30 تا 20 هزار تومان فرق میکرد (ولی قدرتش مطمئنا از اینتل دو آل کو بالا تر بود)

ولی اگر با فونم بسته میشد و میخواستید با اینتل کور آی 7 قیمتشو مقایسه کنید تفاوت جالبی به وجود میومد

پس واقعا مقایسه از روی قیمت + کارایی چیز مهمی هست و نباید فاکتور قیمت رو کنار بگزارید. این که بگید اگر قیمت رو بزار یکنار فلان چیز بهتره شبیه به یک رویا و خیاله ولی اون فروشنده با رویای شما نون زندگیشو در نمیاره. طرف داری شما از ای ام دی در حال حاظر باعث میشه که یک رقابت جذاب تر بین این دو شرکت پیش بیاد و قیمت ها پاین تر بیاد و این به نفع من و شماست .

توضیحات با مثال بود زیاد شد ببخشید . خیلی ببخشید سرتون رو درد آوردم. شاید زیاد علمی صحبت نکردم ولی نظر شخصی خودم و خیلی ها رو گفتم که با یه کمی تجربه به دستم اومده بود

دوستان راه نقضشو میدونن بگن تا من از گمراهی در بیام

ممنونم که خوندید موفق باشید

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

من روند پیشرفت و افزایش ترانزیستور ها رو تو کتابمون چک میکردم تو چند تا سایت هم یه چیزایی خوندم با معیار تولید در سال های میلادی

واقعا حقیقت هست که روند پیشرفت ای ام دی واقعا بالاتر از اینتل گرانفروش هست

اینتل میتونه به چند دلیل جنسش رو گرون تر بفروشه

1- مواد اولیه از جمله آلومنیوم که گران هستند

2- بازاری رو که از طریق تبلیغات جلب کرده ( این انکار ناپذیره )

و .....

راستی یکی از دوستان گفته بود که ای ام دی همیشه داشته از اینتل کپی برداری می کرده . تا اونجایی که من مقاله خوندم و شنیدم همچین چیزی خیلی بعیده

استارت های نو آوری های جالب تا اونجایی که برای من تعریف کردن مال ای ام دی بوده

اینتل همیشه خواسته با بردن بالا تر فرکانس کاری برتر بازار باشه واقعا هم ملت موقع خرید پردازنده همینو چسبیدن و حاظرن پول اضافی بدن . متاسفانه

شخصا اینتل داشتم و حالا ای ام دی . اینتل من دوآل بود حالا آتلن 7750 دارم که میخوام چند وقت دیگه برم فونم بخرم

من خیلی از ای ام دی راضی هستم مشکلاتی که با اینتل داشتم الان ندارم

اینتل من خیلی داغ میکرد ولی این پی سی رو حتی شده چند روز هم یک بار خاموش یا ری استارت نکنم ولی جیکش در نیومده

با اینتل این کارو میردم همون روز اول وقتی از استند بای در میآوردم تا چند لحظه ی اول هنگ بود و بعد کم کم سرعت میگرفت ( این حرسمو در میاورد همش به ای فکر میکردم که چرا اینقدر سرعتم پایینه و این ناراحتم میکرد چون اون موقع در مورد سی پی یو کم اطلاعات داشتم و این پردازنده رو تازه خریده بود . واقعا ناراحتم میکرد )

شما چهار هسته ای های اینتل رو برو با کور تو کواد مقایسه کن . در این صورت مقایسه ی شما درسته . که ای ام دی قطعا برنده ی میدان هست خودم پیگیر بودم

ولی مقایسه ی کر آی 7 با چهار هسته ای های فونم کار نا جوانمردانه ای هست .

با اینکه این دوتا رو مقایسه کردن باز هم مقایسات خیلی به هم نزدیک بوده. تا اونجایی که تو خیلی از تاپیک ها بحث سر استفاده کردن از کور آی 7 یا فونوم هست

تا اونجایی که من خبر دارم ای ام دی برای اینکه یک حریف برای کور آی 7 اینتل معرفی کنه داره تا اواخر امسال یک پردازنده جدید 6 هسته ای میده

و بعد برای اینکه از اینتل جلو بیفته داره برای سیستم های خانگی 8 هسته ای میده بیرون

ضمنا برای فونم یک فنی با هلیم و هیدروژن مایع داره تولید میکنه که قدرتشو میکنه 7 گیگا هرتز . می تونید تصور کنید یک چهار هسته ای وقتی از 3 به هفت میاد چی میتونه باشه؟

به نظر من اینتل همیشه ریز ریز جلو رفته و به خاطر در دست داشتن بازار ککش هم نگزیده ولی این رو نباید منکر بشید که هر روز داره به تعداد طرف داران ای ام دی اضافه میشه

من خودم مقاله داشتم توی هنرستانمون به این نتیجه رسوندم که شرکت ای ام دی برای ما خیلی به صرفه تره و آینده ی جالب تری انتظار میره داشته باشه

چند نفر که خواستن ارتقا یا حتی سیستم بخرن همین ای ام دی رو انتخاب کردند

خودمم همین امروز یک سیستم برای یکی از دوستان بستم

پردازنده ای ام دی آتلن ایکس دو 64 بیتی 2.7 گیگا هرتز
    رم دو گیگ 50 تومان آمریکایی یادم نیست مارکش چی بود
    گرافیک جیفرس یک گیگ 9500 فیزیکس
    مادر برد ام اس آی
    دی وی دی رام + دی وی دی رایتر
    مودم
    یک کیس توپ 120 هزار تومانی
    250 گیگ هارد
    ماوس کیبرد و ... شد 800 خورده ای حالا این سیستم با اینتل اگر بسته میشد شاید فقط 30 تا 20 هزار تومان فرق میکرد (ولی قدرتش مطمئنا از اینتل دو آل کو بالا تر بود)

ولی اگر با فونم بسته میشد و میخواستید با اینتل کور آی 7 قیمتشو مقایسه کنید تفاوت جالبی به وجود میومد

پس واقعا مقایسه از روی قیمت + کارایی چیز مهمی هست و نباید فاکتور قیمت رو کنار بگزارید. این که بگید اگر قیمت رو بزار یکنار فلان چیز بهتره شبیه به یک رویا و خیاله ولی اون فروشنده با رویای شما نون زندگیشو در نمیاره. طرف داری شما از ای ام دی در حال حاظر باعث میشه که یک رقابت جذاب تر بین این دو شرکت پیش بیاد و قیمت ها پاین تر بیاد و این به نفع من و شماست .

توضیحات با مثال بود زیاد شد ببخشید . خیلی ببخشید سرتون رو درد آوردم. شاید زیاد علمی صحبت نکردم ولی نظر شخصی خودم و خیلی ها رو گفتم که با یه کمی تجربه به دستم اومده بود

دوستان راه نقضشو میدونن بگن تا من از گمراهی در بیام

ممنونم که خوندید موفق باشید
    من الان یه صفحه نامه نوشتم حسش نیست زیاد بنویسم (همین جمله‌ هم اضافه نوشتم)، در یک جمله همه حرفم رو خلاصه می‌زنم؛
    ببین دوست عزیز دقت کن چی،‌ کلاً در همه موارد که شما گفتی یا نگفتی اینتل بهتره .

آخر فروم باز mojtabaalemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببین دوست عزیز دقت کن چی،‌ کلاً در همه موارد که شما گفتی یا نگفتی اینتل بهتره .

آقا فونم چیه ؟ فنوم . در ضمن سیستمی که بستی گرافیکش و اینا ناشیانه و ضعیفه . مدل cpu رم نگفتی و فقط فرکانس گفتی هر چند فکر کنم 7750 بشه .

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

آقا فونم چیه ؟ فنوم . در ضمن سیستمی که بستی گرافیکش و اینا ناشیانه و ضعیفه . مدل cpu رم نگفتی و فقط فرکانس گفتی هر چند فکر کنم 7750 بشه .
    حالا چرا پست منو نقل قول می‌کنی؟
    من کلاً اون حرف رو کاملاً از روی تعصب گفتم ولی بهش اعتقاد دارم همینطوری از روی تعصب کسی هم بخواد و معلومات کافی داشته باشه حاضرم سرش باهاش بحث کنم و ثابت کنم اینتل بهتره.

آخر فروم باز pedram9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

با سلام
    من میگم اینتل در کل برتره چون اگه بخوایم تمام مدل سی پی یو های هر دو شرکت رو در کنار هم بگزاریم اینتل سی پی یو هایی داره که amd هنوز نتونسته بسازه مثل i7 ,i5
    به هیچ وجهه amd از لحاظ کارایی در سطح بالا با اینتل نمیشه مقایسه کرد amd فقط کپی براری میکنه از اینتل

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •