تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 69

نام تاپيک: آموزش : Chalipa - Photoshop نکته ها و راه های ...

Super Moderator Shahin King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

سلام

آقا خیلی خیلی تشکر . به قول الفین تایپ این مقدار متن اعصاب می خواد .

موفق باشی عزیز

قربانت : شاهین کینگ

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Setareh 2006
    آرش عزيز سلام ،

قبل از هر چيز به خاطر اين همه تلاش و زحماتت ، صميمانه ازت تشكر ميكنم .

همونطور كه شما گفتي اين آموزش براي فتوشاپ 8 هست ، ولي متاسفانه فتوشاپ من 7 هست .

اگه بتوني آموزشش رو در فتوشاپ 7 بدي ، كمك خيلي بزرگي به من ميكني .

الان مشكلي كه من دارم اينه كه وقتي متن رو در چليپا تايپ ميكنم ، موقع Past كردن در فتوشاپ ، در داخل يك Background سفيد رنگ ، در داخل عكس مورد نظر Past ميشه .

نميدونم تونستم منظورم رو درست بگم ؟
    سلام دوست من
    اولا خواهش ميكنم عزيز قابل شما دوستان خوبم رو نداره
    من متاسفانه برنامه فتوشاپ 7 رو روي سيستمم نصب ندارم ولي اگر تو سي ديهام داشتم حتما نصب ميكنم
    سوال 1:: نسخه چليپا رو نگفتي عزيز آيا نسخه 1.1 هستش يا نسخه 1 ؟؟؟
    سوال 2 :: چرا از فتوشاپ نسخه CS استفاده نمیکنید ؟؟

اينجور كه شما توضيح داديد فكر ميكنم به صورت يك تصوير با پشت زمينه سفيد ونوشته (فكر كنم مشكي ) در برنامه فتوشاپ لود ميشه
    فكر ميكنم تنها راه این باشه که با استفاده از ابزار Magic Wand متنت رو انتخاب کنی و بعد از منوی Edit>copy و بعد اون رو هر جر ا میخوای پیست کنی و اگر آموزش بالا را با دقت بخونی میتونی ( قسمت Make Selection ) میتونی تا حدودی به خواستتون برسید
    موفق باشید
    یا حق

پروفشنال rb97's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط p-uI╛l3
    ار بي جان
    يا دوباره نصب كن و يا ورژن جديدش رو بريز!
    ارش جان
    پس دو برابر دستت در نكنه!
    بازم نشد

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط arash_irani
    سلام دوست من
    اولا خواهش ميكنم عزيز قابل شما دوستان خوبم رو نداره
    من متاسفانه برنامه فتوشاپ 7 رو روي سيستمم نصب ندارم ولي اگر تو سي ديهام داشتم حتما نصب ميكنم
    سوال 1:: نسخه چليپا رو نگفتي عزيز آيا نسخه 1.1 هستش يا نسخه 1 ؟؟؟
    سوال 2 :: چرا از فتوشاپ نسخه CS استفاده نمیکنید ؟؟

اينجور كه شما توضيح داديد فكر ميكنم به صورت يك تصوير با پشت زمينه سفيد ونوشته (فكر كنم مشكي ) در برنامه فتوشاپ لود ميشه
    فكر ميكنم تنها راه این باشه که با استفاده از ابزار Magic Wand متنت رو انتخاب کنی و بعد از منوی Edit>copy و بعد اون رو هر جر ا میخوای پیست کنی و اگر آموزش بالا را با دقت بخونی میتونی ( قسمت Make Selection ) میتونی تا حدودی به خواستتون برسید
    موفق باشید
    یا حق
    آرش عزيز سلام

من متاسفانه فتوشاپ CS رو ندارم .

چليپا رو وقتي اجرا ميكنم همون اول نسخه اش رو اعلام ميكنه :

Version 1.00

1977

بله درست گفتي ، متني كه من در چليپا تايپ ميكنم در فتوشاپ 7 ، به صورت يك تصوير با پشت زمينه سفيد و خود نوشته هم سياه رنگ هست .

اين روشي كه شما گفتي با Magic Wand امتحان كردم ، مشكلي كه هست من نميتونم متن رو يك جا انتخاب كنم و بايد دونه دونه با اين ابزار روش بزنم تا همه متن انتخاب بشه و اين كار خيلي وقت گير هست .

در ضمن يكي از دوستان در همين فروم ، نامه نگار رو به من پيشنهاد كرد و لطف كرد و لينك دانلودش رو هم براي من گذاشت ولي متاسفانه بعد از اينكه دانلودش كردم ديدم كركش منقضي شده و من نميتونم استفاده كنم .

شما ميتونين به من كمك كنيد ؟

كلك رو هم نصب كردم و آموزشي كه يكي از دوستان در همين فروم داده بود رو هم مطا لعه كردم ولي هنوز نميدونم از اون چه جوري ميشه در فتوشاپ استفاده كرد و روي يك عكس نوشته نستعليق رو قرار داد .

اگه در اين زمينه هم راهنمايي كنيد ممنون ميشم .

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

آرش عزيز سلام

من متاسفانه فتوشاپ CS رو ندارم .

چليپا رو وقتي اجرا ميكنم همون اول نسخه اش رو اعلام ميكنه :

Version 1.00

1977

بله درست گفتي ، متني كه من در چليپا تايپ ميكنم در فتوشاپ 7 ، به صورت يك تصوير با پشت زمينه سفيد و خود نوشته هم سياه رنگ هست .

اين روشي كه شما گفتي با Magic Wand امتحان كردم ، مشكلي كه هست من نميتونم متن رو يك جا انتخاب كنم و بايد دونه دونه با اين ابزار روش بزنم تا همه متن انتخاب بشه و اين كار خيلي وقت گير هست .

در ضمن يكي از دوستان در همين فروم ، نامه نگار رو به من پيشنهاد كرد و لطف كرد و لينك دانلودش رو هم براي من گذاشت ولي متاسفانه بعد از اينكه دانلودش كردم ديدم كركش منقضي شده و من نميتونم استفاده كنم .

شما ميتونين به من كمك كنيد ؟

كلك رو هم نصب كردم و آموزشي كه يكي از دوستان در همين فروم داده بود رو هم مطا لعه كردم ولي هنوز نميدونم از اون چه جوري ميشه در فتوشاپ استفاده كرد و روي يك عكس نوشته نستعليق رو قرار داد .

اگه در اين زمينه هم راهنمايي كنيد ممنون ميشم .
    سلام دوست من
    من برنامه فتوشاپ نسخه 7 رو هم الان نصب كردم و ديدم كه همه توضيحات بالا در براي نسخه 7 هم صدق ميكنه
    اشكال كار:: حتما نسخه جديد چليپا رو بگير و دانلودش كن لينكش رو در همون تاپيك در گرافيك گزاشتم و خودت هم ديدي
    يعني اين قابليت جديد برنامه چليپا هستش نه قابليت جديد فتوشاپ

در مورد برنامه نامه نگار و همينطور كلك هم چشم بزار يه خورده سرم خلوت تر بشه شايد تونستم يه آموزش هم در مورد اين دو برنامه بنويسم ولي بايد يه خورده صبر كني
    در مورد اينكه برنامه نامه نگار چطور كرك ميشه من خودم نصبش كردم و هيچ ايرادي نداشت البته نميدونم نسخه اي كه شما داريد چنده ولي نسخه اي كه من دارم هيچ ايرادي نداره

در پايان :: اگر ميخواي از برنامه چليپا براي نستعليق نويسي استفاده كني حتما از نسخه جديدش استفاده كن
    موفق باشيد
    يا حق

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

سلام دوست من
    من برنامه فتوشاپ نسخه 7 رو هم الان نصب كردم و ديدم كه همه توضيحات بالا در براي نسخه 7 هم صدق ميكنه
    اشكال كار:: حتما نسخه جديد چليپا رو بگير و دانلودش كن لينكش رو در همون تاپيك در گرافيك گزاشتم و خودت هم ديدي
    يعني اين قابليت جديد برنامه چليپا هستش نه قابليت جديد فتوشاپ

در مورد برنامه نامه نگار و همينطور كلك هم چشم بزار يه خورده سرم خلوت تر بشه شايد تونستم يه آموزش هم در مورد اين دو برنامه بنويسم ولي بايد يه خورده صبر كني
    در مورد اينكه برنامه نامه نگار چطور كرك ميشه من خودم نصبش كردم و هيچ ايرادي نداشت البته نميدونم نسخه اي كه شما داريد چنده ولي نسخه اي كه من دارم هيچ ايرادي نداره

در پايان :: اگر ميخواي از برنامه چليپا براي نستعليق نويسي استفاده كني حتما از نسخه جديدش استفاده كن
    موفق باشيد
    يا حق
    آرش عزيز از توجهت ممنونم .

در مورد آموزش كلك ، چشمت بي بلا ! باشه آرش عزيز ، من تا اون موقع صبر ميكنم .

در مورد چليپا براي Uninstall كردن نسخه فعلي احتياج به راهنماييت دارم . وقتي ميرم در قسمت Add Remove ، ايكان چليپا وجود نداره . وقتي هم كه به قسمت Start - All Programms ميرم ، فقط ايكان خود برنامه است كه وقتي روش ميزنم برنامه اجرا ميشه ولي قسمت Uninstall وجود نداره .

من نسخه فعلي رو چه جوري بايد بردارم تا ورژن جديد رو نصب كنم ؟

در مورد نامه نگار ، من در اين تاپيك :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دو لينك رو كه آقا مهدي زحمت كشيدن دانلود كردم . البته هردو قسمت يك جور هستن و من نميدونم چرا دو لينك گذاشته شده ؟

به هرشكل من هر دو رو دانلود كردم ، قسمت اول رو نصب كردم و لي نه كركش بدرد ميخوره و نه ميشه خود برنامه رو اجرا كرد .

اينجور كه خود فايل نشون ميده Version 3.00 هست .

ممنون ميشم اگه در مورد دانلود اين برنامه با كرك درستش به من كمك كنيد .

حـــــرفـه ای Elfin-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

××××××××××××××××××××××××
    با تشكر از لطف بيدريغ دوستان به من كه چپ و راست بنده رو مشعوف ميكنن با كلام گوهر بارشون!
    نقل قول نوشته شده توسط setareh
    من براي اين يك پيشنهاد دارم!
    بهتره شما قسمت شفيد متن رو انتحاب كنيد و بعد كليدهاي shift+i رو بزنيد تا قسمت سياه(متن اصلي انتخاب بشه!)و بعد دليت رو بزيد و اضافيها رو پاك كنيد!

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

11

آرش عزيز از توجهت ممنونم .

در مورد آموزش كلك ، چشمت بي بلا ! باشه آرش عزيز ، من تا اون موقع صبر ميكنم .

در مورد چليپا براي Uninstall كردن نسخه فعلي احتياج به راهنماييت دارم . وقتي ميرم در قسمت Add Remove ، ايكان چليپا وجود نداره . وقتي هم كه به قسمت Start - All Programms ميرم ، فقط ايكان خود برنامه است كه وقتي روش ميزنم برنامه اجرا ميشه ولي قسمت Uninstall وجود نداره .

من نسخه فعلي رو چه جوري بايد بردارم تا ورژن جديد رو نصب كنم ؟

در مورد نامه نگار ، من در اين تاپيك :

دو لينك رو كه آقا مهدي زحمت كشيدن دانلود كردم . البته هردو قسمت يك جور هستن و من نميدونم چرا دو لينك گذاشته شده ؟

به هرشكل من هر دو رو دانلود كردم ، قسمت اول رو نصب كردم و لي نه كركش بدرد ميخوره و نه ميشه خود برنامه رو اجرا كرد .

اينجور كه خود فايل نشون ميده Version 3.00 هست .

ممنون ميشم اگه در مورد دانلود اين برنامه با كرك درستش به من كمك كنيد .
    سلام دوست من
    در مورد برنامه چليپا :: درسته فایل آنیستال نداره من وقتی میخواستم نسخه جدید رو نصب کنم قبلش این کارو انجام دادم و برنامه هم بخوبی نصب شد::
    پوشه Chalipa رو در درایوی که ویندوز نصب شده واقع در پوشه Program Files پاک کن و بعد یه پوشه دیگه هم هست تو سیستم من در آدرس پایین بود همون جا ها باید باشه
    D:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Chalipa
    یا یه سرچ بزن تو درایو ویندوزت هر جا بود پاکش کن
    و بعد برنامه چلیپا رو نصب کن

اینم نسخه جدید چلیپا با حجم 5.08
    در مورد دانلودش هم لینک از یک FTP هستش و اگر دانلود منیجر داری که چه بهتر اگر هم نه کافیه فقط روش کلیک کنی دیگه توضیح خاصی نداره

در مورد برنامه نامه نگار من خودم الان نگاه کردم دیدم لینکها هر کدوم 9 مگابایت هستش که فکر کنم یکیش زیادیه چون من خودم برنامه نامه نگار رو دارم و سایز کلش 9 مگایات هستش

فکر کنم داری اشتباه کرک میکنی شما در پوشه Cracked یه فایل به این نام NAMEHNEGAR.EXE دارید اون رو در دسکتاپتون کپی کنید و هر وقت میخواهید از برنامه استفاده کنید فقط کافی هستش از همین جا برنامه رو باز کنید یعنی روی همین فایلی که در دسکتاپ کپی کردید دوبار کلیک کنید و برنامه باز میشه

اگر باز هم سوالی بود در خدمت هستم
    موفق باشید
    یا حق

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

سلام دوست من
    در مورد برنامه چليپا :: درسته فایل آنیستال نداره من وقتی میخواستم نسخه جدید رو نصب کنم قبلش این کارو انجام دادم و برنامه هم بخوبی نصب شد::
    پوشه Chalipa رو در درایوی که ویندوز نصب شده واقع در پوشه Program Files پاک کن و بعد یه پوشه دیگه هم هست تو سیستم من در آدرس پایین بود همون جا ها باید باشه
    D:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Chalipa
    یا یه سرچ بزن تو درایو ویندوزت هر جا بود پاکش کن
    و بعد برنامه چلیپا رو نصب کن

اینم نسخه جدید چلیپا با حجم 5.08
    در مورد دانلودش هم لینک از یک FTP هستش و اگر دانلود منیجر داری که چه بهتر اگر هم نه کافیه فقط روش کلیک کنی دیگه توضیح خاصی نداره

در مورد برنامه نامه نگار من خودم الان نگاه کردم دیدم لینکها هر کدوم 9 مگابایت هستش که فکر کنم یکیش زیادیه چون من خودم برنامه نامه نگار رو دارم و سایز کلش 9 مگایات هستش

فکر کنم داری اشتباه کرک میکنی شما در پوشه Cracked یه فایل به این نام NAMEHNEGAR.EXE دارید اون رو در دسکتاپتون کپی کنید و هر وقت میخواهید از برنامه استفاده کنید فقط کافی هستش از همین جا برنامه رو باز کنید یعنی روی همین فایلی که در دسکتاپ کپی کردید دوبار کلیک کنید و برنامه باز میشه

اگر باز هم سوالی بود در خدمت هستم
    موفق باشید
    یا حق
    آرش عزيز ممنونم از اين همه توجهي كه داري .

بايد بگم كه من برنامه چليپا رو توي درايو ويندوز نصب نكردم .

توي درايو D نصب كردم كه اون هم توي يك پوشه بنام چليپا نيست منظورم اينه كه مستقيما همه فايل ها توي همين درايو ريخته شده نه توي يك پوشه بنام برنامه . در واقع الان چند تا فايل در درايو دي هست كه من دقيقا نميدونم كدوم ها رو بايد پاك كنم .

توي درايو سي هم اين فايل ها هستند :

C:\Documents and Settings\All Users.WINDOWS\Start Menu\Programs\Chalipa

كه يك Shortcut هست به درايو دي كه برنامه توش نصب شده .

يك فايل هم در اين شاخه سي هست :

C:\WINDOWS\Prefetch

كه توي پوشه Prefetech يك فايل به اين نام هست : CHALIPA.EXE-073AECE7.pf

يك فايل Note Pad هم كه از نوع Configuration Settings هست توي اين شاخه هست :

C:\WINDOWS

حالا ميمونه فايل هايي كه توي درايو دي هست يعني همون جا كه برنامه نصب شده .

5 تا فايل هست كه اسمشون چليپاست . ولي من نميدونم به جز اينها چه فايل هاي ديگه اي هست كه بايد پاك بشه ؟

دو تا فايل ديگه هست كه تاريخشون دقيقا با فايل هاي چليپا يكي هستند ولي اسمشون يك چيز ديگه است :

cc32.dll و ccmove32.dll

حالا من نميدونم اين دو فايل رو هم بايد پاك كنم يا نه ؟

خواهش ميكنم من رو دقيقا راهنمايي كن و بگو دقيقا چه فايل هايي رو بايد پاك كنم تا يك وقت اشتباهي فايلي رو پاك نكنم .

و اما در مورد نامه نگار :

در پوشه كرك يك فايل هست :

NAMEHNEGAR 3.0 for windows 95/98/NT

Version 3.0.1712.99

كه حجمش 1.55 مگابايت هست .

ولي پسوند اجرايي نداره .

طبق گفته شما من اين فايل رو كپي كردم توي دسكتاپ و روش كليك كردم . باز همون پيغام قبلي رو ميده :

اول يك كادر سبز رنگ مياد كه آرم سايت ساهاگروپ نوشته شده ، بعدش يك پيغام مياد كه ميگه :

Your temprory key has expired .

بعدش هم يك كادر ديگه باز ميشه كه مربوط به رجيستر كردن هست كه بايد توش سريال رو وارد كنيم .

در ضمن من خود برنامه رو هم كه اجرا ميكنم پيغام ارور ميده و ميگه :

Security key not found .

آرش عزيز ، اميدوارم به كمك شما بتونم اين مشكلات رو حل كنم .

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

آرش عزيز ممنونم از اين همه توجهي كه داري .

بايد بگم كه من برنامه چليپا رو توي درايو ويندوز نصب نكردم .

توي درايو D نصب كردم كه اون هم توي يك پوشه بنام چليپا نيست منظورم اينه كه مستقيما همه فايل ها توي همين درايو ريخته شده نه توي يك پوشه بنام برنامه . در واقع الان چند تا فايل در درايو دي هست كه من دقيقا نميدونم كدوم ها رو بايد پاك كنم .
    ....... . . . . . . .

Security key not found .
    آرش عزيز ، اميدوارم به كمك شما بتونم اين مشكلات رو حل كنم .
    سلام دوست من
    ببينيد اول اين نكته رو بگم كه هميشه براي نصب نرم افزار در سيتمتون سعي كنيد در صورت امكان حتما در درايو ويندوز نصب كنيد
    دوم اينكه نيازي هم نيست برنامه چليپا رو پاك كنيد يعني اگر ورژن قديمي باشه با ورژن جديد هيچ مشكلي با هم ندارند ولي به شرطي كه تو يه پوشه جديد باشه نه مثل الان قاطي پاتي و در هم
    خب اگر باز هم ميخواين نسخه قبلي رو پاك كنيد من فايلها و پوشه هاي زير رو (در تصوير ) در پوشه نصب برنامه دارم ببنيد شما هم همچين فايلهايي داريد ؟؟

فقط تو پوشه فونت ببين كه اين فونتها باشه يعني فونت برنامه ديگه نباشه كه پاكش كني

توپوشه Document هم يه سري فايل با پسوند هاي chl. هستش
    تو پوشه Clipart هم چند تا بسم ا... الرحمن الرحيم هستش يعني در واقع چند تا عکس هستش با فرمت wmf.
    توپوشه Export هم اگه تا حالا چيزي از برنامه Export نگرفته باشي بايد خالي باشه
    بعدش دوست من هر كدوم از فايلهايي كه مطمين نيستي رو پاك نكن ولي هر كدوم كه اسم چليپا روش بود رو پاكش كن و بعد هم نسخه جديد چليپا رو نصبش کن که البته اگر با هم در کنار هم باشند هيچ ايرادي نداره

و اما در مورد برنامه نامه نگار
    من ديروز به اميد اينکه شايد نسخه جديد برنامه نامه نگار باشه (همون لينکي که شما ازش دانلود کرديد ) رو رفتم دانلود کردم البته پارت 1 رو و در پوشه کرک خودم يک فايل اجرايي ديدم و اسمش بود NAMEHNEGAR.EXE
    البته اين رو هم بگم من قبلا برنامه رو نصب شده داشتم و از دانلود جديدم برنامه رو نصب نکردم و شايد اين لينکي که شما و همينطور من دانلود کردم اصلا خراب باشه اگر همه کارهايي که گفتم انجام داديد درست نشد بگيد يک لينکي که خودم دانلود کردم و دارم ازش استفاده ميکنم رو بهتون بدم و استفاده کنيد که اين احتمال خيلي وجود داره که مشکل از اينجا باشه
    ولي در هر صورت من اون فايل کرک رو به درون خود پوشه کشيدم و اين شکلي بود ببينيد مال شما هم همين شکلي هستش::

اگر نيست کاري که ميگم انجام بدين شايد مشکلتون حل بشه :::
    شما وقتي اون فايل رو به درون دسکتاپتون آوردين همين نام بالا که نوشته بودم رو کپي کنيد و اون فايل که تو دسکتاپتون آوردين رو تغيير نام بدين و هر سوالي هم کرد شما دکمه Yes رو بزنيد
    ولي اگر باز نشد و اين فايل رو نداريد و من فايل کرک رو براتون آپلود کردم و از همين لينک پايين دانلودش کن ::

حجم:: 1.33 مگابايت

و اگر باز مشکلتون حل نشد ديگه حتما برنامه يا اشتباه و يا بد نصب شده و بايد آنيستال کنيدو دوباره نصبش کنيد و مسير برنامه رو هم عوض نکنيد

موفق باشيد
    يا حق
    Last edited by arash_irani; 01-03-2006 at 16:16.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •