تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 37

نام تاپيک: 8 سوپاپ //16 سوپاپ// یکی تشریح کنه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پروتون ویرا و هیودایی اکسنت یا همون ورنا خودمون هم 12 سوپاپ هستند در مدل های داخلی، فکر کنم بیشترین تعداد سوپاپ مربوط به موتور بوگاتی باشه با 64 سوپاپ!!
    کلا دیگه فکر میکنم تو دنیا تولید موتورهای 8 و یا حتی 12 سوپاپ خیلی کم شده و الان حتی موتورهای ضعیف برای ماشین های خیلی ارزون قیمت با حجم کم هم 16 سوپاپه تولید می شن، البته شاید درست تره بگیم 4 سوپاپ برای هر سیلندر.
    Last edited by milky way; 09-03-2009 at 02:59.

2. 2 کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ali_blue88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

این هم تشریح متحرک بنده امیدوارم سودمند باشه

4. 7 کاربر از ali_blue88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

پس اين سيستم مستقيم پاشش سوخت در سيلندر از اينها جديد تره ؟ من شنيدم اين سيستم نياز به سوپاپ گاز نداره

يه سوال ديگه

اين v8 و v12 و .. هم منظور سوپاپ ها ست؟ يعني سوپاپ در هر سيلندر يا كلا؟

آخر فروم باز avecina.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    باس 1333

پيش فرض

سلامم..
    پس اين سيستم مستقيم پاشش سوخت در سيلندر از اينها جديد تره ؟ من شنيدم اين سيستم نياز به سوپاپ گاز نداره

يه سوال ديگه

سیستم پاشش مستقیم سوخت ربطی به جریان سوپاپها اصلن نداره..... ببین خودروهای جدید همه انژکتوری هستن و دیگه خودروی کاربوراتوری بندرت ساخته میشه.کاربوراتور کارش مخلوط کردن هوا با سوخت بودش که همه میدونن اما عیبهای زیادی هم داشت مثلن مصرف و هدر دادن بالای سوخت٫استهلاک و خراب شدن و از تنظیم خارج شدن زیاد٫ناتوانی در هماهنگی شدن با ECU و......البته توی ماشینهای Race حرفه ای هنوزم بعضن از کاربوراتور استفاده میشه
    عوضش سیستم انژکتور میاد این سوخت را مثل سرنگ مستقیمن میپاشه.انژکتور بیشتر ماشینای رایج میاد سوخت را درست قبل از سوپاپ ورودی و توی هوایی که میخواد وارد سیلندر شه میپاشه که اونم انواعی داشتش که پیشرفته ترینش همون Multi Point Fuel Injection یعنی تزریق چند نقطه ای سوختMPFI بود ولی طراحیهای جدیدتر اینجوریه که میاد سوخت را مستقیم داخل خود سیلندر میپاشه نه توی منیفولد ورودی که بهش میگن تزریق مستقیم سوخت..... اینم میتونه چند نقطه ای باشه و در کل کارایی و بازده مصرف سوخت را بالاتر میبره
    و مصرف را پایینتر میاره
    V6,V8,V12یعنی موتور خورجینی(( ویv شکل)) و6 یا 8 یا 12 سیلندر....ربطی به سوپاپ نداره
    سوپاپ موتورهای 24 سوپاپه را مثلن اینجوری مینویسن: V6-24 یعنی 6 سیلندر 24 سوپاپه

Last edited by avecina.ir; 27-04-2009 at 16:06.

7. 4 کاربر از avecina.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

نکته:

V12 یعنی موتور 12 سیلندر وی شکل.

12v یعنی 12 سوپاپ.

9. 4 کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    ..::Dream::land ::..

پيش فرض

بچه ها من چیزی که از این عکسها به ذهنم خطور کرد اینه که صدای موتور توی 16 سوپاپ کمتر باید باشه ؟

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

بچه ها من چیزی که از این عکسها به ذهنم خطور کرد اینه که صدای موتور توی 16 سوپاپ کمتر باید باشه ؟
    فکر نمیکنم 16 سوپاپ بودن توی میزان صدای موتور تاثیر آنچنان داشته باشه
    ولی تعداد سیلندر تاثیر زیادی داره هرچی تعداد سیلندر بیشتر باشه صدا و لرزش موتور کمتره

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

فکر نمیکنم 16 سوپاپ بودن توی میزان صدای موتور تاثیر آنچنان داشته باشه
    ولی تعداد سیلندر تاثیر زیادی داره هرچی تعداد سیلندر بیشتر باشه صدا و لرزش موتور کمتره
    صدای موتور به خیلی چیز ها بستگی داره!!!
    چرا هرچی تعداد سیلندر بیشتر باشه صدا و لرزش موتور کمتره؟؟؟
    من فکر کنم بر عکس اینی که شما میگین باشه

13. این کاربر از D r i v e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز avecina.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    باس 1333

پيش فرض

تعداد سیلندر تاثیر زیادی داره هرچی تعداد سیلندر بیشتر باشه صدا و لرزش موتور کمتره
    آرایش سیلندرها توووی لرزش موتور موثرتره مثلن موتورهای خورجینی لرزش بیشتری دارن تا موتورهای خطی ولی در کل میشه اینطور بگی که لرزش موتورهای 6سیلندر خورجینی بیشتر از 8 سیلندر خورجینیه چون توی 8 سیلندرهای vشکل ترتیب احتراقشون بهتر باعث از بین رفتن لرزش و مستهلک شدن موج مکانیکی تولیدی سیلندرها میشه.. اصلن همینیکه سیلندرها بطور غیر خطی ترتیب احتراق دارن واسه همین از بین بردن لرزشه مثلن پیکان و خیلی 4 سیلندرهای خطی دیگه ترتیب احتراقشون اینه:1-3-4-2

15. 2 کاربر از avecina.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

آرایش سیلندرها توووی لرزش موتور موثرتره مثلن موتورهای خورجینی لرزش بیشتری دارن تا موتورهای خطی ولی در کل میشه اینطور بگی که لرزش موتورهای 6سیلندر خورجینی بیشتر از 8 سیلندر خورجینیه چون توی 8 سیلندرهای vشکل ترتیب احتراقشون بهتر باعث از بین رفتن لرزش و مستهلک شدن موج مکانیکی تولیدی سیلندرها میشه.. اصلن همینیکه سیلندرها بطور غیر خطی ترتیب احتراق دارن واسه همین از بین بردن لرزشه مثلن پیکان و خیلی 4 سیلندرهای خطی دیگه ترتیب احتراقشون اینه:1-3-4-2
    بحث تعداد سیلندره و با توجه به فرمایش شما بازم حرف من درست در میاد در ثانی من که تا حالا 8 سیلندر خطی ندیدم آیا شما دیدید؟ موتورها از 6 سیلندر به بالا همه خورجینی یا همون وی شکل هستند ولی 6 سیلندر هم خورجینی داره هم خطی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •