تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: چرا بعضی ها موفق ترند؟!

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

بیشتر موفقیت یک فرد دست خودش نیست بلکه دست شرایط هست مثلا الان مردم ایران چرا موفق نیستن چون سیستم روشون تاثی میزاره
    شما وقتی تو یه سیستم قرار میگیری باید خودت رو با اون سیستم وفق بدی مثال میزنم
    به طور مثال فرض کنیم 20 تا نوزاد دقیقا عین هم کپی برابر با اصل 10 تاش رو میریم تو کشورهای عقب مونده و فاسد قرار میدیم تو طبقات پایین و ده تا دیگه رو تو کشورهای پیشرفته و منضبط مثل سوییس سوئد لوکزامبرگ و غیره قرار میدیم حالا اینا بزرگ بشن به نظر شما نتیجه چی میشه پس میبینیم که خود انسان تو سرنوشتش سهم خیلی کمی داره

من هم عوامل اطراف رو بی تاثیر ندونستم، عرض بنده اینه موفقیت یا عدم موفقیت فرد در نهایت دست خودش هست گرچه عوامل اطراف ممکنه تاثیر ناچیزی روی موفقیت فرد داشته باشه اما هیچوقت به موفقیت کامل اون نمیانجامه.
    با این حرف شما نباید در کشور هایی مثل سوییس و آلمان هیچ بی سوادی وجود داشته باشه و نباید در کشور های عقب مونده مثل قاره ی آفریقا هم هیچ با سوادی وجود داشته باشه؟! گرچه ممکنه درصداش متفاوت باشه که این تفاوت همین تاثیر عوامل اطرافه، اگر عوامل اطراف اینقدر میتونست تاثیر داشته باشه نه بی سوادی در سوییس بود و نه با سوادی در آفریقا.

درسته رسیدن به موفقیت در آفریقا شاید سخت تر باشه و این سختی باید بدست خود فرد شکسته بشه و در سوییس هم ممکنه شرایط اونقدر راحت باشه که گاه فرد راحتی زیردلش بزنه و به موفقیت نرسه.

پس سختی رسیدن به موفقیت در مکان های مختلف متفاوته.

2. 4 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

من اگر بخواهم توی یک جمله جواب این سوال رو بگم پاسخم اینه :چون سخت کوش تر و هشیار ترند

من قبول دارم که رسیدن به موفقیت وقتی از صفرشروع کنی خیلی سخته ولی نشدنی نیست.همان طور که بسیاری از پدران ما از صفر شروع کرده اند
    از طرفی سخت کوشی بدون فکر هم فایده ای نداره.من کسی رو میشناسم که کارمند یه شرکته.ساعت ها اضافه کاری می ماند(در واقع برای او اضافه خوابی هست) اخرش نصف اضافه کاریش را به او نمیدهند ولی همچنان الکی اضافه کاری می ایستد.

ادمی که زیادزندگیش یاکارش بابرنامه ریزی پیش بره هم خودش خسته میشه وهم دیگران رواذارمیده مثل خیالاته و به جایه موفقیت پس رفت میکنه ادم باید هم قدم بلند وهم قدم کوچیک داشته باشه توزندگیش که خودش هم لذت ببره یعنی هم باید توقلک پس اندازکرد وهم یه
    کلی ویه جاپس اندازکرد
    درکل برایه موفقیت توزندگی اینوباید درنظر گرفت توانجام هرکاری یکی کمه دونفرزیاده

ادم موفق کسیه که به دوجا زندگی فکرکنه نه فقط به یه هدف فکرکنه

حرف شما درست ولی اینکه همون اول شروع کار هم ادم بخواد به لذت و تفریح فکر کنه که به جایی نمیرسه
    به نظر من اولش فقط و فقط باید به هدفش متمرکز بشه.درسته سختی داره.ولی هیچ موفقیتی هم بدون سختی بدست نمیاد.بعد از اینکه به موفقیت نسبی رسید به تفریح و... هم بپردازد

از طرفی به چند چیز در زندگی فکر کردن خیلی وقت ها باعث از این شاخه به اون شاخه پریدن و بی هدفی میشه

در 99% مواقع اونائی موفق هستن که خانواده پولدار پشت سرشون باشه ! (حمایت مالی) این برام اثبات شده !
    حتی آدمی به موفقیت استیوجابز اگه پدر خونده ای نداشت که هزینه اولیه کارهاش رو بهش بده تا الانشم به جائی نمیرسید !
    در بعد دوم هم تلاش مستمر شرط دوم موفقیته از دید من و شرایط بعدی شامل پشتیبانی معنوی ، شرایط جامعه و ...
    حمایت مالی خوبه ولی همه چیز نیست
    من ادم های زیادی میشناسم که پدرشون از لحاظ مالی هیچ چیزی برایشان کم نگذاشته اند.ولی طرف اخرش چی شده؟یه پول حروم کن
    فقط و فقط به فکر خوش گذرونی هست....تا جایی که من میدونم تعریف موفقیت پول دور ریختن نیست
    جالب اینجاست که بعضی هاشون هم ناراحتی اعصاب گرفتند!!!
    من مطمئنم استیو جابز اگر پدرخوانده هم نداشت بالاخره یه راهی پیدا میکرد که هزینه ی اولیه کارش را در بیاورد

البته من مخالف حمایت مالی نیستم.ولی معتقدم ادم سخت کوش و خوش فکر همیشه یه راهی برای رسیدن به هدفش پیدا میکنه

4. 5 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BestDev's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوستان بهونه نياريد اينها كليشه و شعار نيست واقعيته ! اگه هر كسي پول و پشتوانه داشت آدم موفقي ميشد كه خيليها الان موفق بودن!

ببينيد موفقيت هم مثل خيلي چيزهاي ديگه يه چيزه نسبيه. مسلما تعريف موفقيت در كشور عقب مونده و بيچاره اي مثل ايران با يك كشور پيشرفته مدرن زمين تا آسمون تفاوت داره
    ولي چه باور كنين چه نه و چه قبول كنين چه نكنين ميزان موفقيت افراد رابطه مستقيم با هدفمند بودن و سعي و تلاشو پشتكارشون داره...فرقيم نميكنه كه كجاي دنيا باشن
    ولي بعضي از عوامل ميتونن به كسي كه شرايط موفق شدن رو داشته باشه كمك كنن تا زودتر به موفقيت برسه. مثلا اگر پشتوانه مالي داشته باشيد مسلما كمك بزرگي خواهد كرد تا زودتر به اهدافتون برسيد.
    بعضي مواقع شانس هم ممكمنه در خونتون رو بزنه و يك شبه و تصادفي به اهدافتون برسين. حتما داستان زندگي افراد مشهور رو خوندين و چيزي كه در همه مشتركه يك اتفاق يا نقطه عطف در زندگيشونه
    پشتوانه عاطفي قوي و مداوم هم چيزيه كه هر كسي نداره موقع شكست خوردنها و تنهاييها خيلي به كار مياد و ميتونه از طرف دوست و خانواده و همسر باشه (به قول معروف پشت هر مرد موفق يك زن موفق هست و بالعكس)
    آدمهاي موفق تعدادشون كمه چون با افراد معمولي تفاوت دارن. طرز فكرشون و عملشون فرق ميكنه...
    از قبل ميدونن دنبال چي هستند و چي ميخوان (برنامه ريزي)
    هيچ وقت به اين فكر نميكنن كه چرا پول ندارن و چرا همه چيز سخته. به اين فكر ميكنن كه بايد به چيزي كه ميخوان برسن. (جاه طلبي مفيد)
    نكته مهم ديگه در مورد افراد موفق اينه كه همشون عاشق كارشون هستند و اين خيلي مهمه كه هميشه دنبال كاري بريد كه از انجامش لذت ميبرين

به قول اديسون موفقيت به 90% تلاش و پشتكار و 10% نبوغ نياز داره...

موفق باشين...

البته در ايران موفقيت يعني داشتن رابطه و پول ! كه البته اين ديگه تعريفش موفقيت نيست يه چيزه ديگست...
    Last edited by BestDev; 10-11-2014 at 16:25.

6. 4 کاربر از BestDev بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

حمایت مالی خوبه ولی همه چیز نیست
    من ادم های زیادی میشناسم که پدرشون از لحاظ مالی هیچ چیزی برایشان کم نگذاشته اند.ولی طرف اخرش چی شده؟یه پول حروم کن
    فقط و فقط به فکر خوش گذرونی هست....تا جایی که من میدونم تعریف موفقیت پول دور ریختن نیست
    جالب اینجاست که بعضی هاشون هم ناراحتی اعصاب گرفتند!!!
    من مطمئنم استیو جابز اگر پدرخوانده هم نداشت بالاخره یه راهی پیدا میکرد که هزینه ی اولیه کارش را در بیاورد

البته من مخالف حمایت مالی نیستم.ولی معتقدم ادم سخت کوش و خوش فکر همیشه یه راهی برای رسیدن به هدفش پیدا میکنه
    در مورد مثال نقضی که فرمودید ، مثال نقض شامل کل قضیه نمیشه ! قرار نیست همه آدما یا همه آدمهای پولدار موفق باشن اگه اینجور باشه که موفقیت معنی نداره ! اما پیش نیازهای اولیه مادی شرط اولیه موفقیته
    در مورد اینکه به عنوان مثال استیو جابزی که گفتیم میتونست یه راهی پیدا کنه برا خرج اولیه ، بله درسته ، اما تو کدوم جامعه ؟! تو جامعه ای مفهومی مثل سرمایه گزاری درست تعریف شده !
    علت اینکه ما الان تو همین ایران خودمون هیچ فرد موفقی در حد عالی نمیبینیم چیه ؟! یعنی از بین 80 میلیون حتی یک نفر هم نیست ؟! نه ! اما همه ما درگیر شرایط شدیم ...

8. این کاربر از mf.designing بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

تو زندگی چند چیزه مهمه که تغییر شگرفی در موفقیت ادمها داره 1- جادوی شکرگذاری هرچیزی که بهت رسید شکرگزار باش
    2- اعتقاد به شانس و نیروی مثبت اندیشی
    3- تعیین اهداف طبقه بنده شده

10. این کاربر از bia2mob بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

در مورد مثال نقضی که فرمودید ، مثال نقض شامل کل قضیه نمیشه ! قرار نیست همه آدما یا همه آدمهای پولدار موفق باشن اگه اینجور باشه که موفقیت معنی نداره ! اما پیش نیازهای اولیه مادی شرط اولیه موفقیته
    در مورد اینکه به عنوان مثال استیو جابزی که گفتیم میتونست یه راهی پیدا کنه برا خرج اولیه ، بله درسته ، اما تو کدوم جامعه ؟! تو جامعه ای مفهومی مثل سرمایه گزاری درست تعریف شده !
    علت اینکه ما الان تو همین ایران خودمون هیچ فرد موفقی در حد عالی نمیبینیم چیه ؟! یعنی از بین 80 میلیون حتی یک نفر هم نیست ؟! نه ! اما همه ما درگیر شرایط شدیم ...

دقیقا مثال نقض من هم همین جمله رو میگفت

12. 2 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •