تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 57

نام تاپيک: ارتباط علمی هوش و وجود یا عدم وجود باورهای مذهبی

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سالها قبل تحقیقی در اسراییل روی 17000 نفر انجام شد که نشون داد افراد نزدیک بین (که همیشه عینک می زنند) از افراد دوربین (که فقط موقع مطالعه عینک استفاده می کنند) باهوش ترند
    حالا آیا این معنیش میتونه این هم باشه که نزدیک بین ها لزوما در زندگی شخصی و اجتماعی موفق تر و یا مفیدتر از دوربین ها هستند؟

کم نبودند از دانشمندان نابغه ی عصر ما از جمله ادوارد تلر، رابرت اوپنهایمر و فرمی و... (که بعنوان اساتید خودم براشون احترام زیادی هم قائلم) با پشیمانی از گذشته ی خودشون از دنیا رفتند . اوپنهایمر گفته میشه سالهای آخر عمرش با زور افیون سرپا بود . اینشتین هم گفت ای کاش بجای فیزیکدان، یک لوله کش بودم !

حتی اگر نتیجه ی تحقیق این تاپیک رو هم %100 درست و قاطع بدونیم باز هم نباید فراموش کنیم که IQ بالا به تنهایی کافی نیست جانم

2. 5 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

با سفسطه و بازی با کلمات نمیشه روی واقعیات سرپوش گذاشت
    همونطور یکی از دوستان گفتن اتئیست ها باهوشتر زاده نشدن بلکه افراد باهوش هستن که بیشتر از دین و مذهب کناره میگیرن
    از نظر من هم فقط گفتن اتئیست غلط هست بلکه باید گفت روی گردادنان از دین و بیدینها باهوشتر هست چون وقتی گفته میشه اتئیست در تفکر خیلیها اتئیست رو هم یک مذهب و مکتب میبینن
    وگرنه اتئیست یه مذهب نیست که گروه بندی بشه و در این امارها ندانمگرا و طبیعت گرا و علمگرا و ... همگی مورد نظر هستن که از دین مذهب کناره گرفتن

افراد باهوش بالاتر از مذهب و دین رویگردان میشن چون تناقضات ، اشکلات ، سوالات بی جواب ، دروغها و ... رو میبینن و درک میکنن
    و این امارها هم دقیقا این رو نشون میده
    افراد باهوش پایینتر رو میشه براحتی با جوابهای بی سرو ته توجیه کرد ولی یک فرد باهوش بالا جواب صحیح و خالی از تناقض رو فقط قبول میکنه
    افراد با هوش پایینتر براحتی دچار توهم میشن ولی افراد باهوش بالا رو نمیشه با توهمات راضی کرد

امارها هم دقیقا این رو نشون میده بین ضریب هوش و پذیرفتن دین و مذهب ارتباط غیرقابل انکاری وجود داره
    ارتباط یعنی درصدها یعنی اکثریت اقلیت ، و استثناها و مثالهای نقض باعث بی اعتباری امارها و واقعیت نمیشه

4. 3 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

مثال نقص ریختن به وسط کار ساده ای است (البته کار شما هم مثال نقض نیست فقط نشون دادید یک فاکتور با هوش مرتبط است که کاملا بی ارتباط با بحث ماست، هوش وابسته به نژاد است و هزار چیز دیگر هم می توانند وابسته به هوش باشند. وابسته بودن هوش به نژاد نقضی برای سایر اون وابستگی ها نیست. این شیوه بررسی شما دقیقا در تضاد با تک تک شیوه هایی است که علم بر اون ها استوار است).

قضیه خیلی ساده است و جای پیچوندن هم نداره. متوسط هوش تمام کشور ها رو بیارید، درصد ناباورها رو در تمام کشورها بیارید و یک آنالیز Regression خطی ساده کنید و متوجه می شید ارتباط بین این ها یک ارتباط قوی است (نموداری که در پست 6 گذاشتم دقیقا نشان دهنده این فاکتور است) یعنی p < 0.0000007 و R = 0.17 . این رو برای جرم و جنایت و ... هم بگذارید و باز هم همین نتایج مشابه می گیرید.

راه در رفتن از این واقعیت وجود ندارد هر چقدر هم که ما دلمون بخواهد اینطور نباشد!

کلیت موضوع دست من و شما نیست که ردش کنیم. بحث ما یک بحث کیفی و نظر من و شما نیست که این رو به اون تعمیم بدیم و اون رو به این و بگیم دزد و پلیسه و دزد باهوش پلیس باهوش و ...

این ها وقایع آماری هستند. نظر کیفی من و شما درباره وقایع آماری فقط به درد خودمان می خورد! به نظر من هم ممکن نیست زمین به دور خورشید بچرخد چون خورشید از دید من خیلی کوچک است!

مثلا شما گرایشی یا پیش زمینه ای به هیچ تئیسم یا دئیسم یا چیزهای مرتبط ندارید!

صدها و هزاران فاکتور روی یک واقعه اثر می گذارند، یا همه جزو علل آن هستند یا با هم همبستگی قوی دارند و یا اون ها هم علل مشابه دارند. فرهنگ، تاریخ، اقتصاد، سیاست و ... همگی روی جنایات تاثیر می گذارند ولی این ها همه فاکتور های جدا نیستند. ما صدها عامل بسیار مستقل تر از این مثال شما رو می شناسیم که روی سرطان تاثیر دارند ولی هیچ محققی نمی گه من به هر کدوم از این ها که دلم خواست شک می کنم چون بمباران اطلاعاتی شدم! بمباران اطلاعاتی شدن نشان از پیچیدگی ماجرا دارد ولی نقض یکی از علت های قوی یافته شده نیست. نمی خوام این رو بگم ولی این مسائل خیلی ساده هستند، یک کتاب یا جزوه آموزشی که برای Research Methods به دانشجوهای تحقیقاتی در تحصیلات تکمیلی در رشته های روانشناسی/جامعه شناسی یا حتی پزشکی داده میشه رو مطالعه کنید مسائلی مثل تعدد مارکر ها به تفصیل باز و حل و فصل شده.
    مثال نقض که نخواستم زیاد بریزم ولی همین مثال نقض های زیادی هست که چنین تحقیقاتی رو روانه شومینه میکنه...
    پیچوندن شاید کار کسای دیگه باشه ، ما داریم پیچش مطلب و باز میکنیم مغلطه هاش میریزه بیرون...همونجوری که گفتم داده زیاد هست، ستاده رو نمیشه به این راحتی استخراج کرد
    راه در رفتن از این واقعیت وجود ندارد هر چقدر هم که ما دلمون بخواهد اینطور نباشد!
    مشکلی وجود نداره اگه شما دلتون میخواد واقعیت رو بپیچونید، ما دلمون نمیخواد، دادیمش به شما.....
    کلیت موضوع دست من و شما نیست که ردش کنیم. بحث ما یک بحث کیفی و نظر من و شما نیست که این رو به اون تعمیم بدیم و اون رو به این و بگیم دزد و پلیسه و دزد باهوش پلیس باهوش و ...

این ها وقایع آماری هستند. نظر کیفی من و شما درباره وقایع آماری فقط به درد خودمان می خورد! به نظر من هم ممکن نیست زمین به دور خورشید بچرخد چون خورشید از دید من خیلی کوچک است!
    وقایع آماری هم که عرض کردم خدمتتون از IQ and Global Inequality، علمی که بررسی میشه این وقایع !، همینجوری سرو ته شدن مطالبش محسوس میشه.....
    مثلا شما گرایشی یا پیش زمینه ای به هیچ تئیسم یا دئیسم یا چیزهای مرتبط ندارید!
    معلومه که دارم...عرض کردم ، دقیق نخوندید...
    پیش زمینه ذهنی خودم رو میزارم روی میز...مطالب و بررسی میکنم، میبینم بمباران اطلاعاتی داده میشم و ازش ستاده رو براحتی نمیتونم استخراج کنم، چرا اینکار و میکنم...چون نمیخوام مغزم بهم بگه پیش زمینه ذهنی تو روی تفکرت در این تحقیق در حال تاثیرگذاری هست.....
    شما دوست دارید همه چیز و بمیل خودتون تفسیر کنید بما که ارتباطی نداره.....
    صدها و هزاران فاکتور روی یک واقعه اثر می گذارند، یا همه جزو علل آن هستند یا با هم همبستگی قوی دارند و یا اون ها هم علل مشابه دارند. فرهنگ، تاریخ، اقتصاد، سیاست و ... همگی روی جنایات تاثیر می گذارند ولی این ها همه فاکتور های جدا نیستند. ما صدها عامل بسیار مستقل تر از این مثال شما رو می شناسیم که روی سرطان تاثیر دارند ولی هیچ محققی نمی گه من به هر کدوم از این ها که دلم خواست شک می کنم چون بمباران اطلاعاتی شدم! بمباران اطلاعاتی شدن نشان از پیچیدگی ماجرا دارد ولی نقض یکی از علت های قوی یافته شده نیست. نمی خوام این رو بگم ولی این مسائل خیلی ساده هستند، یک کتاب یا جزوه آموزشی که برای Research Methods به دانشجوهای تحقیقاتی در تحصیلات تکمیلی در رشته های روانشناسی/جامعه شناسی یا حتی پزشکی داده میشه رو مطالعه کنید مسائلی مثل تعدد مارکر ها به تفصیل باز و حل و فصل شده.
    خب حالا یکم منطقی شد ...
    اونقدر عوامل توی دل هم میرن که ازش خروجی براحتی در نمیاد...چنین چیزی بررسی روی سرطان نیست که جلومون آزمایشگاه و شرایط کنترل شده و نوسان کننده در کنترل ما باشه، بحث جامعه است.....میلیاردها میلیارد اطلاعات واردش میشه و خروجی گرفتن ازش به این راحتی ها نیست
    --------------------------------------------------------
    جناب shabe.saket

شما اشتباه دارید فکر میکنید.
    اول اینکه یک نژآد به خاطر ژنتیکش باهوش تر باشه ربطی به این موضوع نداره.
    در واقع این تحقیقات مثلا میگه اتئیست های کشوری مثل سنگاپول از مردم مذهبی اون هوش بیشتری دارند.
    دوما
    شما یک مثال تاریخی زدید که مثلا بنیان گذاران مذهب چینی ها بودند .
    شما این قرن حاضر را نمیتونی با گذشته مقایسه کنه.
    پیشرفت علم در حاظر جواب خیلی از سوال ها را داده و حالا یک فرد باهوش میتونه به خیلی از جواب ها برسه و مذهب را کنار بزنه.
    چه بسا اگر بسیاری از دانشمندان در گذشته اگر الان زنده بودند یک اتئیست بودند و حتی اگر دانشمندانی چون ریچارد داکینز اگر 200 سال پیش به دنیا میومد شاید یک فرد مذهبی بود.
    این رنسانس علمی قرن اخیر بسیار کمک کرده.
    مثلا خود بنده بانظریه تکامل بر خورد نکرده بودم.یک فردی بودم که حداقل به مذهب اعتقاد داشتم.
    سلام
    در واقع این تحقیقات مثلا میگه اتئیست های کشوری مثل سنگاپول از مردم مذهبی اون هوش بیشتری دارند.
    بنظر میاد اینو نمیگه، یه چیزهای دیگه میخواد بگه، که جوابشم دادیم...
    چیزی که میگه:
    این مقاله نتیجه میگیرد که مذهب شامل قواعدی می شود که از نظر افراد باهوش غیرمنطقی به نظر میایند و قابل تطبیق با یافته های علمی نیستند .
    شما یک مثال تاریخی زدید که مثلا بنیان گذاران مذهب چینی ها بودند .
    شما این قرن حاضر را نمیتونی با گذشته مقایسه کنه.
    بافت های کنونیش رو هم که بررسی کردم:
    ژاپن: پایه گزار یکی از مذاهب مهم جهان، شینتو باور، اکثریت دین دار اکنون
    چین : پایه گزار ادیان مهم جهان ، پایه گزار تائوئیسم، دولوپ شدید بودیسم، اکثریت بودیسم الان
    ایتالیا: ۹۱.۶٪ جمعیت ایتالیا مسیحی و بیشتر کاتولیک هستند...بقیه رگه های دیگر مسیحیت، اتئیسم در انزوای کامل
    چه بسا اگر بسیاری از دانشمندان در گذشته اگر الان زنده بودند یک اتئیست بودند و حتی اگر دانشمندانی چون ریچارد داکینز اگر 200 سال پیش به دنیا میومد شاید یک فرد مذهبی بود.
    این رنسانس علمی قرن اخیر بسیار کمک کرده.
    بنا به همین استدلال شما جمله زیر را ترسیم میکنم:
    چه بسا اگر بسیاری از دانشمندان در گذشته اگر الان زنده بودند یک تئیست بودند و
    این رنسانس علمی قرن اخیر بسیار کمک کرده به اندیشه تئیسم.....

6. 3 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

چین : پایه گزار ادیان مهم جهان ، پایه گزار تائوئیسم، دولوپ شدید بودیسم، اکثریت بودیسم الان
    ایتالیا: ۹۱.۶٪ جمعیت ایتالیا مسیحی و بیشتر کاتولیک هستند...بقیه رگه های دیگر مسیحیت، اتئیسم در انزوای کامل
    مطالبتون بسیار عجیب و تا حدودی خنده داره
    چین یک کشور کاملا کمونیستی هست (اگر بدونید کمونیست یعنی چی) و مذهب و تبلیغات مذهبی کاملا ممنوع هست
    ژاپن رو هم میشه بگید الان اکثریت چه دینی دارن؟و این امار از کجا در اومده؟
    ایتالیا هم هیچ

ولی خوبه درباره شادترین کشورهای جهان، در رفاه ترین کشورهای جهان ، ثروتمندترین کشورهای جهان رو هم یه مطالعه کنید درباره مدهب و عقایدشون
    اکثریت اروپا رو هم مطالعه کنید چه عقایدی دارن

8. 2 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

مثال نقض که نخواستم زیاد بریزم ولی همین مثال نقض های زیادی هست که چنین تحقیقاتی رو روانه شومینه میکنه...
    پیچوندن شاید کار کسای دیگه باشه ، ما داریم پیچش مطلب و باز میکنیم مغلطه هاش میریزه بیرون...همونجوری که گفتم داده زیاد هست، ستاده رو نمیشه به این راحتی استخراج کرد

مشکلی وجود نداره اگه شما دلتون میخواد واقعیت رو بپیچونید، ما دلمون نمیخواد، دادیمش به شما.....

وقایع آماری هم که عرض کردم خدمتتون از IQ and Global Inequality، علمی که بررسی میشه این وقایع !، همینجوری سرو ته شدن مطالبش محسوس میشه.....

معلومه که دارم...عرض کردم ، دقیق نخوندید...
    پیش زمینه ذهنی خودم رو میزارم روی میز...مطالب و بررسی میکنم، میبینم بمباران اطلاعاتی داده میشم و ازش ستاده رو براحتی نمیتونم استخراج کنم، چرا اینکار و میکنم...چون نمیخوام مغزم بهم بگه پیش زمینه ذهنی تو روی تفکرت در این تحقیق در حال تاثیرگذاری هست.....
    شما دوست دارید همه چیز و بمیل خودتون تفسیر کنید بما که ارتباطی نداره.....
    چرا فکر می کنید فقط شما هستید که قادر هستید پیش زمینه ها رو کنار بگذارید و مطالب رو منطقی بررسی کنید؟ ما داریم تفسیر می کنیم؟ ما داریم با آمار صحبت می کنیم و شما دارید آمار رو تفسیر می کنید. لطفا ما رو به شیوه غیرعلمی خودتون متهم نکنید! این که شما چون نتیجه ده ها مطالعه علمی به دلتون نمی شینه و n تا فاکتور بی ربط رو لیست کردید و رفرنس های بی ربط دادید که شلوغش کنید و بگید حرف ما وسط این همه حرف گم هست تفسیر نیست ولی خوندن صحیح از روی تحقیقات و نتیجه گیری های مقاله های علمی تفسیر است! بسیار جالب!

خب حالا یکم منطقی شد ...
    اونقدر عوامل توی دل هم میرن که ازش خروجی براحتی در نمیاد...چنین چیزی بررسی روی سرطان نیست که جلومون آزمایشگاه و شرایط کنترل شده و نوسان کننده در کنترل ما باشه، بحث جامعه است.....میلیاردها میلیارد اطلاعات واردش میشه و خروجی گرفتن ازش به این راحتی ها نیست
    برای همین می گم یک کتاب یا جزوه Research methods رو مطالعه کنید! تعدد عوامل و نمونه سمپل بالا درسته که باعث میشه ارتباط های عجیبی هم گاهی وقت ها پیدا بشه (p های پایین) ولی همزمان باعث پایین رفتن تست های Goodness of fit هم میشه. وقتی Goodness of fit ماجرا هم بسیار قوی و بالاست حتی در شرایطی که مارکرهای متعددی داریم نشون می ده چقدر این فاکتور اهمیت داره نه اینکه چقدر بی اهمیت هست. اگه به شیوه شما قرار بود داده ها رو تفسیر کنیم تمام علم روانشناسی و جامعه شناسی رو به قول شما باید روانه شومینه می کردیم!

میلیارد ها میلیارد؟ یکم مراقب عدد سازی هاتون باشید!

من فقط یک اسم می تونم روی این کار شما بگذارم: اطلاعات اشتباه دادن برای فریب مخاطبان. این اطلاعات کاملا با یک سرچ ساده در دسترس است و من نمی تونم باور کنم شخصی مثل شما بهش اطلاعات اشتباه رسیده، من بیشتر از این به توانایی های شما اطمینان دارم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دین در ژاپن:

67 درصد بی دین
    22 درصد بودایی
    3 درصد سایر ادیان
    2 درصد مسیحیت
    6 درصد اعلام نکردند

دین در چین: اطلاعات دقیقی در دسترس نیست ولی ادعای شما درباره اکثریت بودیسم اشتباه محض است.

ادیان در ایتالیا

76 درصد مسیحی (همه شاخه ها)
    2 درصد مسلمان
    15 درصد بی دین
    2 درصد سایر ادیان
    5 درصد اعلام نکردند

ارائه اطلاعات اشتباه به نفع شما و موضع شما نیست. حتی اگر این اطلاعاتی که ارائه کردید صحیح هم می بود باز هم نقضی بر یافته های آنالیز های آماری نبود.

10. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

اما در بین زندانیان آمریکا، تنها 0.21% آتئیست هستند. در صورتی که درصد زندانی در جامعه آمریکا حدود 2% و یا به عبارت دیگر در مقایسه با افرادی با نگرش مخالف، شانس حضور یک آتیست در زندان، 10 برابر کم می شود.با مقایسه این آمار می توان نتیجه گرفت که افراد آتئیست به نسبت متوسط جامعه، کمتر جنایت می کنند.
    از کی تا حالا افراد دین دار شدن خلاف کار؟
    والله تو ایران ما معمولاً افرادی که در خانواده هایی رشد میکنن که به دین اعتقاد ندارن میرن دنبال جرم و جنایت خارج رو نمیدونم.
    بیایید یه نگاهی بندازیم چرا این افراد میرن سمت بی دینی؟دین جلو خیلی کارا رو میگیره و خط قرمز مشخص میکنه و چون این افراد دین رو دست و پا گیر میدونن برای منافع شخصی دین رو نادیده میگیرن.

12. 3 کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

از کی تا حالا افراد دین دار شدن خلاف کار؟
    والله تو ایران ما معمولاً افرادی که در خانواده هایی رشد میکنن که به دین اعتقاد ندارن میرن دنبال جرم و جنایت خارج رو نمیدونم.
    بیایید یه نگاهی بندازیم چرا این افراد میرن سمت بی دینی؟دین جلو خیلی کارا رو میگیره و خط قرمز مشخص میکنه و چون این افراد دین رو دست و پا گیر میدونن برای منافع شخصی دین رو نادیده میگیرن.
    بررسی کیفی مطالعات آماری نقضی بر نتایج یافته شده نیست.

قضیه اصلا پیچیده نیست و نیاز به چنین مطالعاتی هم نداره، جامعه به دو گروه A و B تقسیم میشن بصورت A مثلا 20 درصد و B هم 80 درصد. در زندان این نسبت تبدیل میشه به 2 درصد برای A و 98 درصد برای B // خیلی واضحه تفاوت های بین گروه A و B در زندان افتادن یا نیفتادن افراد دخیل بوده. حالا دو حالت داره، یا آتئیست بودن افراد باعث شده کمتر جرم کنند و بالطبع کمتر در زندان باشند، یا آتئیست بودن افراد باعث نشده کمتر جرم کنند ولی کمتر گیر پلیس بیفتند که در زندان باشند. چیزی به جز این دو نیست.

کسی اتهام خلافکاری به افراد دین دار یا بی دین نزده دوست عزیز. بحث احتمالات و آمار و ارقام کلی است.

14. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

بابا من اصلاً هیچ جوره با این گزارش صلاح نمیرم.
    دین داری رو گفتار یک شخص مشخص نمیکنه بلکه رفتارش مشخص میکنه.اینکه بریم از یک شخص بپرسیم که ایا شما
    آتئیست هستی ؟ بعد بگه اره.ولی رفتارش غیر این نشون بده معنیش اینه که اون شخص دینداره.اگه آتئیست بود خیلی کارا رو میکرد.واضح بگم این شخص خودش رو بی دین میدونه ولی رفتارش چیز دیگه ای میگه.
    برعکس بریم از یه ادم خلاف کار بپرسیم ایا شما دینداری بگه اره؟!خب اگه دین داری چرا خلاف میکنی؟!این شخص خودش خودش رو دیندار میدونه در حالی که رفتارش و حقیقت یه چیز دیگست.
    آتئیست بودن یا نبودن رو باید از رفتار تشخیص داد نه از حرفایی که اون شخص میزنه.اون شاید تو نظر خودش این جوری باشه ولی حقیقت چیز دیگست.
    اصلاً اساس این تحقیق مشکل داره......

16. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بابا من اصلاً هیچ جوره با این گزارش صلاح نمیرم.
    دین داری رو گفتار یک شخص مشخص نمیکنه بلکه رفتارش مشخص میکنه.اینکه بریم از یک شخص بپرسیم که ایا شما
    آتئیست هستی ؟ بعد بگه اره.ولی رفتارش غیر این نشون بده معنیش اینه که اون شخص دینداره.اگه آتئیست بود خیلی کارا رو میکرد.واضح بگم این شخص خودش رو بی دین میدونه ولی رفتارش چیز دیگه ای میگه.
    برعکس بریم از یه ادم خلاف کار بپرسیم ایا شما دینداری بگه اره؟!خب اگه دین داری چرا خلاف میکنی؟!این شخص خودش خودش رو دیندار میدونه در حالی که رفتارش و حقیقت یه چیز دیگست.
    آتئیست بودن یا نبودن رو باید از رفتار تشخیص داد نه از حرفایی که اون شخص میزنه.اون شاید تو نظر خودش این جوری باشه ولی حقیقت چیز دیگست.
    اصلاً اساس این تحقیق مشکل داره......
    قرار نیست شما از این تحقیق خوشتون بیاد، معیار ورود یک تحقیق به دامنه علم و دانش دنیا من و شما نیستیم.

این که تعریف های خیالی برای خودمون درست کنیم، که اونهایی که میگن دیندار هستند ولی طبق استاندارد های من رفتار نمی کنند دیندار واقعی نیستند، و اونهایی که میگن دیندار نیستند ولی ممکنه طبق استاندارد های من رفتار کنند دیندار هستند، اساسا با این طرز فکر اصلا بحثی نمیشه کرد چون همه چیز رو زیر سوال می بره. اساس این تفکر اینه که من خوب هستم و بقیه بد، و هر کس خوب بود یعنی واقعا مثل من هست حتی اگه در حرف بگه مثل من نیست و هر کس بد بود یعنی واقعا مثل من نیست حتی اگه در حرف بگه مثل من هست. این نوع رفتار دقیقا تعریف [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است! در این تاپیک کاملا این رفتار رو شاهد هستیم.

در بررسی های جامعه شناسی، عواقب باورها و ایدئولوژی ها سنجیده میشه. شما می تونید بگید کسی که واقعا فلان چیز رو باور داره دیگه کار خلاف نمی کنه ولی وقتی در عمل آمار و ارقام نشون میدن افرادی که بطور کلی در اون فریمورک استدلالی سر می کنند بطور متوسط طور دیگه ای و بر خلاف نظر شما رفتار می کنند در نهایت اون فرضیه شما تایید نمیشه هر چقدر هم در نظر شما "عجیب" باشه.

18. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

این که تعریف های خیالی برای خودمون درست کنیم، که اونهایی که میگن دیندار هستند ولی طبق استاندارد های من رفتار نمی کنند دیندار واقعی نیستند، و اونهایی که میگن دیندار نیستند ولی ممکنه طبق استاندارد های من رفتار کنند دیندار هستند، اساسا با این طرز فکر اصلا بحثی نمیشه کرد چون همه چیز رو زیر سوال می بره. اساس این تفکر اینه که من خوب هستم و بقیه بد، و هر کس خوب بود یعنی واقعا مثل من هست حتی اگه در حرف بگه مثل من نیست و هر کس بد بود یعنی واقعا مثل من نیست حتی اگه در حرف بگه مثل من هست. این نوع رفتار دقیقا تعریف
    است! در این تاپیک کاملا این رفتار رو شاهد هستیم.
    من رفتار خودم رو ملاک برای سنجش خوب یا بد نبودن قرار ندادم.بلکه دستورات دین رو قرار دادم.کسی که میگه من مسلمونم ولی نه نماز میخونه و روزه میگیره نه تن به کار میده و نه دنبال علم هست به هیچ وجه مسلمون نیست مگه اینا دستورات دین نیست؟ میشه این فرد رو یه اتیست در نظر گرفت که اسم خودش رو گذاشته مسلمون.من خودم رو میزان نمیدونم و نمیگم که هرکسی که مثل من رفتار کنه خوبه.

20. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •