تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 82

نام تاپيک: صفحه بندي - صفحه آرايي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

پروفایلهای رنگ در خروجی Pdf

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

آموزش :: نحوه استايل بندي در اينديزاين ::
    در اين آموزش شما نحوه استايل بندي در اينديزاين رو ياد مي گيريد...

استایل بندی هم ... کاربردش اینه که مثلا شما یه استایل متن یه استایل سوتیتر یه استایل تیتر و . ... تعریف میکنی .
    بعد هر جا که بهش نیاز داشته باشی کافیه رو استایل مورد نظر بزنی تا متن به همون سبک در بیاد ...

براي شروع دكمه Shift +F11 رو مي زنيم
    بعد براي ايجاد يك استايل جديد روي دكمه باز شونده كليك مي كنيم و گزينه اول رو انتخاب مي كنيم

در پنجره باز شونده تنضيمات زير رو بايد انجام بدين ، دقت كنيد سمت چپ تعداد تنظيمات و سمت راست
    تنظيمات مربوط به اون قسمت هست.
    توجه: در قسمت Shortcut بايد از دكمه هاي تركيبي Ctrl +يكي از اعداد 1 تا 9 استفاده كنيد.

بعد انتخاب درست تنظيمات پنجره دوم رو درست مي كنيم

اين تصوير از اندازه واقعي خود کوچکتر نمايش داده مي شود. براي ديدن اين تصوير در اندازه واقعي اينجا را کليک کنيد. اندازه واقعي اين تصوير 688 در 388 پيکسل و حجم آن 80 کيلوبايت است.

حالا مي رسيم به تنظيمات پنجره چهارم كه تو اينديزاين ME فعال هست

اين تصوير از اندازه واقعي خود کوچکتر نمايش داده مي شود. براي ديدن اين تصوير در اندازه واقعي اينجا را کليک کنيد. اندازه واقعي اين تصوير 691 در 391 پيکسل و حجم آن 82 کيلوبايت است.

تنضيمات پنجره پنجم هم مربوط به تنظيمات رنگ متن مي باشد

اين تصوير از اندازه واقعي خود کوچکتر نمايش داده مي شود. براي ديدن اين تصوير در اندازه واقعي اينجا را کليک کنيد. اندازه واقعي اين تصوير 672 در 389 پيکسل و حجم آن 67 کيلوبايت است.

توضيحات اضافه: 3 پنجره آخر مربوط به تنظيمات اضافه متن هست كه شامل تنظيمات اضافه خطوط زير متن و نحوه قرار گيري اونها هست ...
    پنجره سوم هم مربوط به چرخيدگي متن و زاويه متن هست

وقتي تمام استايل هايي كه لازم داريم رو ساختيم شروع مي كنيم به كار و در جاي مناسب از هر كدوم استفاده مي كنيم
    دقت كنيد تمام دكمه هاي ميانبر كه ساخته شده هم نمايش داده ميشه براي راحتي كار ....

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

ساختن يك كتابخانه مجهز در in desigm!
    ساختن یک کتابخانه مجهز!

زمانی که شما برای صفحه ارایی یک مجله به اشیا و گرادنیت های تکراری احتیاج دارید ، بهترین کار بری در دسترس بودن این اشیا داشتن یک کتابخانه (Library) می باشد.
    برای ایجاد یک کتابخانه گزینه زیر را اجرا کنیدFile>New>Library

یک پنجره با عنوان (library)باز می شود که شما با گرفتن اشیاء مورد نظر و کشیدن به داخل این پنجره می توانید،تمام اشیا را به طور منظم و در دسترس داشته باشید.

همچنین شما می توانید کتابخانه خود را ذخیره کرده و در موراد گوناگون از ان استفاده لازم را ببرید.
    در منوی باز شونده پنجره library می توانید نحوه چینش و دسته بندی کتابخانه را ببینید همچنین اضافه کردن یک شئ جدید یا پاک کردن ان.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

گرید بندی

در اینجا به معنی قرار دادن تصاویر و اشکال به صورت سیستماتیک هست . یعنی به زبان خیلی ساده گرید بندی یعنی این که چی کجا باشه و چه طور . منتها این بر اساس یه سری اصول هست . حالا این اصول می تونن بر گرفته از اصول ریاضی برگرفته از طبیعت یا عرف یا حتی ایده های شخصی باشن . اما اصول هستند یعنی چهار چوب هایی هستند که در نهایت باعث می شن اونچه که مخاطب ما می بینه گیج کننده نباشه و متوجه پیام مورد نظره ما بشه . پس در اینجا وقتی ما می یایم از اصولی که ناشی از مثلا محاسبات منطقی ریاضی هستند استفاده می کنیم شانس فهمیده شدن معانی مورد نظره ما خیلی بیشتره تا وقتی که می یایم از اصول شخصی استفاده می کنیم .
    اما گرید بندی در صفحه آرایی چی هست :
    حب گرید بندی یعنی این که ما یه نظمی به مطالب و تصاویر یک صفحه بدیم . حالا این گاهی یه صفحه کتاب هست گاهی یه صفحه بروشور. مهم اینه که مامی خوایم یه نظمی بدیم . مثلا من دلم می خواد با فونت 18 مطالب تایپ بشه از کنار صفحه نیم سانت فاصله ، شماره صفحات وسطه کتاب و فاصله سطر ها نیم سانت ....! خوب این اصوله منه و لطفا به من نگین دیونه ! چون من نیستم اما منظورم اینه که به شما بفهمونم اگر به دست راست می گیم ،راست این به خاطره اینه که یه قرار داد باشه واسه ایجاد یه نظم . حالا اگه من یه نظم جدیدی ایجاد می کنم باید هر چی که هست در نهایت به خونده شدن مطالب درک اونها و تصاویر لطمه نزنه و از لحاظ اقتصادی هم به صرفه باشه .
    وقتی با گرید بندی آشنا بشیم متوجه خیلی چیزا می شیم و واقعا تعجب می کنیم که چه نظمی بین عناصره یک صفحه هست.

این صفحه رو ترجیحا یک صفحه مجله یا کتاب فرض کردم تا بحث موضوعیت پیدا کنه و زیاد حاشیه نریم . عناصر صفحه به تمامی اونچه که در یک صفحه کتاب می تونه ظاهر بشه اشاره داره ، منتها همانطوری که واضحه این به این معنا نیست که همه اینها ضرورتا باید وجود داشته باشن. اما اونجا که لازم باشه حتما هستند منتها در اشکال و شکل های خاصه خودشون. یک چیز رو هم متذکر می شم و اون اینه که ما فعلا داریم در ارتباط با یک صفحه معمولی کتاب صحبت می کنیم نه مثلا صفحه فهرست و عنوان و غیره.

و اما عناصر
    1. اندازه صفحه
    2 . حاشیه صفحه از چهار جهت ( که نشان دهنده نهایت فضای اشغال شده توسط متن هست )
    3 . نوع و اندازه حروف بسته به نوع مطلب ( متن ، عناوین و غیره )
    4. طول سطرها
    5 . فاصله سطرها از هم
    6 . پاراگراف
    7. ستون متن
    8 . شماره صفحات
    9 . پاورقی
    10 . تصاویر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

----------------------
    Last edited by jia; 25-12-2007 at 00:19.

حـــــرفـه ای Saeed kmss-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Unknown

پيش فرض

سلام ...

خيلي ممنون jia جان،
    خيلي عالي بود.

موفق باشي♥♥♥

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

چه تمهيداتي به كار ببنديم كه عكس ها در زمان گرفتن خروجي افت كيفيت نداشته باشند:

در اكثر مواقع بعد از ايمپورت كردن عكس با رزوليشن 300 و با پسوند Tif در هنگام گرفتن PDF

شاهد هستيم كيفيت عكس ها پايين تر از زمان ايمپورت كردن به برنامه است

حالا سوال اين است كه عكس ها با چه پسوندي و چه ويژگي هايي باشند كه بعد از وارد كردن به برنامه

و گرفتن خروجي افت كيفيت نداشته باشند ....

بایداز file>pdf export presets استفاده کنید و تنظیم آنرا بر روی press قرار دهید.
    در ضمن در تنظیم آن compression ها را روی none قرار دهید.
    همچنین optimize for fast web view را هم خاموش کنید.

در زمان گرفتن خروجي (مربوط به تنظيمات Acrobat Distiller)

كه بايد از ميان (Print و Priview و Ebook )... بايد Print را انتخاب نماييم

آنرا بر روی press قرار دهید و compression ها را هم خاموش کنید.

این کار را میتوانید با باز کردن دیستایلر و یا از خود تنظیمات آن در پرینت انجام دهید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

أموزش صفحه بندي كتابي يا كاتالوكي كه توي ايندزاين طراحي شده

1-ابتدا يك سند جديد در اينديزاين باز مي كنيم به تعداد 8 صفحه ( اين فرمولي كه من ميكم براي هر تعداد صفحه اي كه دوست داشته باشيد يكسان مي باشد )

2-و من به خاطره اينكه وقت درست و حسابي ندارم همينجوري با عكس يه كتاب 8 صفحه اي تو 10 دقيقه درست ميكنم براي مثال

3-و حالا بر فرض ميكيرم كه اين كتاب ما اماده شده و ميخواييم صفحه بندي كنيم

و حالا جطور صفحه بندي كنيم كه تو برينت اصلي ما اين صفحات بغل هم بغل هم قرار بكيره

اخه اكه نكاه كنيم يه مجله يا يه كتابي هيج صفحه اي بغل صفحه بعدي خودش نيست ( به غير از از بعضي مجله ها تعداد بيش از حد زياد )

4-خوب حالا مياييم تمتم صفحه ها رو طبق عكس بالا تو يه فولدري دخيره ميكنيم

نكته: در اين قسمت بايد حتما روي

تا تمامي صفحات تك به تك دخيره بشه All page باشه

5-و حالا بايد تمام اين عكس ها رو تويه ايليسترتور بياريم كه صفحه بندي كنيم

ابتدا يه سند 50 در 70 باز ميكنيم ( سايز صفحه بسته به خودتون داره )

8-ما 8 صفحه داريم مياييم هر 4 تا صفحه رو تويه يه صفحه 50-70 ميريزيم و بغل هم قرار ميديم

اما .........

اينجوري بايد بغل هم قرار بديم

1 بغل 8 ( اخرين صفه ) - 2 بغل 7 - 3 بغل 6 - 4 بغل 5

اين فرموليه كه براي تمامي كتاب هاي تعداد بالا ميتونيد استفاده كنيد

9-و حالا كار ما اماده ميباشد مارك هاي انان رو ميزاريم و روانه برينت ميكنيم

اكه هم ميخواييد تو سي دي كنيد و به جاب خونه بدين اين نكته رو توجه كنيد كه تمام صفحاتي كه تو اينديزاين كردين
    و به

Eps

كردين ان رو تويه فولدري به نام لينك كنيد
    Last edited by jia; 25-12-2007 at 21:36.

داره خودمونی میشه amin20's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

14

ممنون jia جان.واقعا عاليه.فقط يه خورده آروم تر که ما هم خودمونو برسونيم!
    فرموديد :
    Page Size هم آنچه كه اسمش پيداست سايز كتابتان مي باشد
    توجه ( شما بايد دقيقا سايزي كه قرار است چاپ بشه + حاشيه هاي اطراف ) رو اينجا وارد كنيد
    1. يعني من که ميخوام روي کاغذ a3 چاپ کنم ،نبايد a3 رو انتخاب کنم؟!(سايز چاپ a3 + حاشيه 0.5cm).

در مورد bleed بيشتر توضيح بديد.مسئله خيلي پيچيده شده!

2. ميشه گفت bleed حاشيه پيشنهادي indesign است؟ با وجود margin چه نيازي به اين هست؟
    به صورت خودکار براي کاغذ a4 از هر طرف 12 ميليمتر bleed ميده.
    3. به نظرم خيلي زياده ،اينطوري کلي فضا رو از دست ميدم.اشکال نداره کمش کنم؟
    4. اينطور که گفتيد نشر ما بسته به دستگاه چاپ و برش ممکنه وقتي از چاپ بيرون اومد 0 تا 12 ميليمتر حاشيه داشته باشه؟!

5.منظور از خط برش کجاست؟پست 10 پاراگراف 3 خيلي نامفهومه!دستگاه کجا رو برش ميزنه؟اگه فرضا آرم نشريه رو روي خط bleed قرار
    دهيم ميتونيم مطمئن باشيم که برش نميخورد؟
    6.
    من مفهوم قالب زني و زينک و اين چاپها رو درست متوجه نميشم.

شرمنده اگه سوالاتم استاندارد نيست!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

ممنون jia جان.واقعا عاليه.فقط يه خورده آروم تر که ما هم خودمونو برسونيم!
    فرموديد :
    Page Size هم آنچه كه اسمش پيداست سايز كتابتان مي باشد
    توجه ( شما بايد دقيقا سايزي كه قرار است چاپ بشه + حاشيه هاي اطراف ) رو اينجا وارد كنيد
    1. يعني من که ميخوام روي کاغذ a3 چاپ کنم ،نبايد a3 رو انتخاب کنم؟!(سايز چاپ a3 + حاشيه 0.5cm).

در مورد bleed بيشتر توضيح بديد.مسئله خيلي پيچيده شده!

2. ميشه گفت bleed حاشيه پيشنهادي indesign است؟ با وجود margin چه نيازي به اين هست؟
    به صورت خودکار براي کاغذ a4 از هر طرف 12 ميليمتر bleed ميده.
    3. به نظرم خيلي زياده ،اينطوري کلي فضا رو از دست ميدم.اشکال نداره کمش کنم؟
    4. اينطور که گفتيد نشر ما بسته به دستگاه چاپ و برش ممکنه وقتي از چاپ بيرون اومد 0 تا 12 ميليمتر حاشيه داشته باشه؟!

5.منظور از خط برش کجاست؟پست 10 پاراگراف 3 خيلي نامفهومه!دستگاه کجا رو برش ميزنه؟اگه فرضا آرم نشريه رو روي خط bleed قرار
    دهيم ميتونيم مطمئن باشيم که برش نميخورد؟
    6. من مفهوم قالب زني و زينک و اين چاپها رو درست متوجه نميشم.

شرمنده اگه سوالاتم استاندارد نيست!

اسلاگ و بلید رو ولش کن.اونا که اصلا خطهای بیرونی کار هستن.اون خط بنفشه که تو برنامه ات حتما دیدی مارجینه.تو هر صفحه ای که باز کنی خود برنامه یه مارجین براش تعریف میکنه.
    اما تو باید از مارجین تعیین شده توسط برنامه باز هم عقبتر بری.
    چون احتمال داره.تو چاپ و برش یکم از متنت بره.
    من اولین بار متنامو تا جایی که همون خط بنفشا بود چیدم.تو چاپخونه گفتن اشتباهه.ممکنه متنت برش بخوره .
    من الان مجله ای که کار میکنم.سایزش 14 در 20.اما گفتن متن و تصویر و تمام المانهای مورد نظرت مثل شماره صفحه که میخوای بیفته تو چاپ .باید در 11در18 باشه.تصویرشو میذارم ببین.

این کادری که مشکی کردم.کادر پیشنهادی چاپخونه است
    (تو هم میخوای خیالت راحت شه از چاپخونه ات بپرس.)
    اون خط بنفش همون مارجین برنامه است مثلا .
    بقیه اش هم که شماره صفحه و متن و تصویره.
    البته میبینی که تصویرو یکم گذاشتم بیرون.چون اینجوری یه تیکه اش برش میخوره و قشنگتر میشه.

در مورد قالب زني و زينک و چاپ هم شرمنده.من اصلا اطلاعات چاپی ندارم.(این رو هم از سایتای دیگه گرفتم.)
    سوالای چاپتو تو انجمن چاپ مطرح کن.
    راستی عین سوالای تو رو یه جا مطرح کردم.به محض جواب دادنشون بهت میگم.
    امیدوارم فعلا همین جواب مختصر من کمکت کنه.
    Last edited by jia; 26-12-2007 at 19:04.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •