تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 88

نام تاپيک: لاستیک مناسب برای تیبا و ریو از نظر کارشناسی

اگه نباشه جاش خالی می مونه TIBA-NAVID's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

در کل در مورد ریو زیاد مورد بحث من نیست
    اما در مورد ریو اینو میتونم بگم که میشه ریو با انتخاب لاستیک 185/70/13 هم پارامترهای مثبت رینگ 14 رو داشته باشه
    و هم معایب احتمالی این تعویض رینگ مثل هزینه تعویض رینگ
    سنگین شدن رینگ ها نسبت به قبل
    کمی کم شدن گشتاور خودرو
    رو نداشته باشه
    در کل حرفم در مورد ریو هم اینه:
    میشه فواید فردی که لاستسک و رینگ 14 انداخته مثل نرم شدن .هندلینگ بهتر.و ... رو داشت
    اما با همون رینگ 13
    این موضوع رو با اعداد و ارقام نشون دادم
    یعنی به جای اینکه رینگ بزرگ بشه و به کمک رینگ اون قطر تایر زیاد بشه و اون مزایا به وجود بیاد
    میشه قطر رینگ ثابت باشه و قطر لاستیک رو افزایش داد.
    و باعث نرم تر شدن هم خواهد شد.یعنی همه ی مزایای 14 رو داشته باشیم.و مزایای 13 رو هم از دست ندیم.
    بحث ریو روچون بیشتر تا به حال بهش پرداخته شده زیاد مایل نیستم به سمت ریو بره بحث
    بیشتر خواستم دوستانی که تغییرات لاستیک دادن یاقصدشو دارن یا صاحب نظرن نظراتشونو در مورد تیبا بگن که کمتر بهش پرداخته شده
    و از طرفی با توجه به سیستم ای بی اسش همون طور که قبلا گفتم کمی حساسیت استاندارد ماندن سایزهاش کمی واجب تره
    متشکرم
    Last edited by TIBA-NAVID; 17-07-2011 at 15:24.

2. این کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

در کل در مورد ریو زیاد مورد بحث من نیست
    اما در مورد ریو اینو میتونم بگم که میشه ریو با انتخاب لاستیک 185/70/13 هم پارامترهای مثبت رینگ 14 رو داشته باشه
    و هم معایب احتمالی این تعویض رینگ مثل هزینه تعویض رینگ
    سنگین شدن رینگ ها نسبت به قبل
    کمی کم شدن گشتاور خودرو
    رو نداشته باشه
    این مسئله که قرمزش کردم اصلا صحیح نیست،رینگ آلومینیومی سبک تره یا فولادی ؟؟؟

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

این مسئله که قرمزش کردم اصلا صحیح نیست،رینگ آلومینیومی سبک تره یا فولادی ؟؟؟
    دوست عزیز فرض رو بر این روال گذاشتم که فرد رینگ 13 فولادی را با رینگ 14 فولادی عوض کند!!!!
    اولا همه آنقدر در این مملکت دهک اولی نیستند!!! که بروند و 4 رینگ اسپورت استاندارد تهیه کنند با قیمت هر جفت بین 300 تا 380 تومان
    اگر شما این حرکت را انجام دادید و حدود 800 تومان پرداختید و رینگ اسپورت استاندارد گرفتید بحثی نیست
    کاملا خوب است
    اما مشکل اینجاست اکثر رینگ های اسپورت موجود بازار به قدری غیر استاندارد هستند که فقط زیبایی دارند
    100 درصد داشتن رینگ فولادی از داشتن این رینگ ها بهتر است
    رینگ هایی که هم باعث ایجاد سر و صدا شوند
    هم چند مشکل دیگر که برای اکثر خریدارانشان ایجاد میکنند به نظر من که آش دهن سوزی هم نیستند
    بله رینگی که غیر استاندارد باشد و اسما آلومینیومی باشد و .... فط و فراوان است
    اما رینگ مطمئن با استاندارد مطمئن 300 تا 380 در هر جفت قیمت دارد که من که این هزینه را نمیپردازم!
    چندین رینگ اسپورت دیدم ازین انواع غیر استاندارد که حتی از رینگ فولادی هم سنگین تر بودند
    به همت کشور دوست و برادر چین عزیز!!!!

5. 2 کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام دوستان عزیز و خوبم
    امروز دیگه یه چیزی دیدم که مطمئن شدم اکثریت تیبا داران با این لاستیکای ایرانی روی تیبا مشکل دارن....
    یکی از کارمندای شرکتی رو میشناسم که اولین دریافتی های تیبا تو منطقه ما بود
    شاید 2 3 تای اول
    حدود چندین ماه بود که ماشینشو داشت
    و دست به لاستیک و رینگشم نزده بود....
    اون اولا که تیبا کم بود ماشینشو بیشتر میدیدم...
    امروز دیدم سر محل پارک همیشگیش پارک بود و واقعا تعجب کردم که دیدم هر 4 لاستیکش عوض شده...
    دیگه شما فکر کن یه نفر چه قدر میتونه از لاستیک ناراضی باشه که بعد 4 5 ماه استفاده و به ضرر زیاد لاستیکا رو حاضر بشه رد کنه و لاستیک نو بخره!!!!!
    حالا وقتی ماشین 0 هست لاستیکای خودشوخوب برمیدارن
    اما بعد 5 ماه استفاده !!!!!!
    واجب شد حتما وقتی ببینمش حتما ازش بپرسم که چی شده بوده که بعد این همه مدت عوض کگرده!!!!
    اما قبل پرسیدن حدسای خودمو براتون مینویسم:
    لاستیکی که گذاشته بود این بود:
    205/60/13 یعنی 3 سانت عریض تر از لاستیک خود تیبا و از مارک سومیتوهو ژاپن بود.
    حدس من اینه که یا از ترمز گیری ناراضی بوده که با توجه به اینکه الان هنوز تابستونه بعیده...
    احتمالات قوی تر اینه که از فرمون پذیری و کنترل ناراضی بوده.
    مورد قوی تر اینه که از ظاهر شدیدا ناراضی بوده و یا از خشکی شدید لاستیکای ایرانی و سفت بودن ماشین.
    و این موارد اون قدر قوی بودن که حاضر شده هزینه ی بیشتر و ارزون خریدن لاسنیکاشو که بارز بود به جون بخره و همین طور افزایش مصرف سوخت رو ارجح ندونه.
    قابل تو.جه دوستانی که لاستیک عریض تا این حد رو میپسندن:
    اگه احیانا دیگه میخواستین زیر تیبا 195 / یا 205 بندازین بهترین گزینه همینینه که ایشون گذاشتن.
    یعنی بازم من انداختن رینگ 14 رو توصیه نمیکنم.
    هم از نظر تئوری لاستیکای موجود تو بازار که با رینگ 14 بندازی خیلی از اندازه ی استاندارد ماشینو دور میکنن و احتمال داشتن مشکلات زیاد میشه
    هم اینه 195/55/14 رو به چشم دیدم روی تیبا خیلی خوب نبود به نظرم....
    اما اینی که امروز دیدم 205/60/13 همه فاکتوراش خوب بود .فقط اگه (اگه) میخواین لاستیک عریض بندازین اینو توصیه میکنم که این شماره استاندارد ترین لاستیک عریضه برای تیبا
    ارتفاع ماشین فقط نیم میلی متر!!!!!!!!! (تعجب نکنین فقط نیم میلی متر) بالا میره
    و قطر لاستیک هم 1 میلی متر بیشتر میشه یعنی 1 میل از فضای بالای لاستیک تا گلگیر کم میشه
    خلاصه: لاستیک کاملا معادل لاستیک خود تیباست از نظر ارتفاع و هیچ مشکلی برای نه ترمز
    نه کیلومتر شمار ایجاد نمیکنه
    فقط تنها مطلب منفیش همونه که به نظر من سوخت رو زیاد میکنه و دیگه 205 و 195 برای تیبا عریضه دیگه
    اما اگر عریض میخواین این بهترین سایزه برای نظر شما.
    همون کاری که رینگ 14 میکنه رو براتون میکنه نه هزینه رینگ میدین.نه خرج اضافه.ظاهرشم به مراتب ازونا بهتر میشه
    سنگین هم نمیشه مثل اون ها.برعکس اون ها تنظیمات رو هم اصلا به هم نمیزنه
    براتون چند عکس هم گذاشتم ازین تیبایی که بعد از چندین ماه استفاده به این نتیجه رسیده که لاستیکای تیبا مشکل داره:

(اگه تونستم حتما نظرای ایشون رو خواهم پرسید و دلیلش رو خواهم پرسید)حتما حرفای ایشون که بعد از چند ماه به حرف بقیه رسیده شنیدنی خواهد بود)
    (هرچند با اینکه ظاهر ماشین کاملا خوب بود به نظرم زیاده روی کرده باز و 205 دیگه شاید خیلی برا تیبا عریض باشه و مصرفو عوض کنه گرچه این سایز کاملا استاندارد هست و فقط نیم میلی متر که اصلا هیچی نیست ارتفاع رو تغییر داده و اصلا به چشم نمیاد)

7. این کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

تصاویر تیبای نوک مدادی با رینگ 15 اسپورت: (خواستین در مورد این مورد هم با هم تبادل نظر میکنیم .در مورد اینکه لاستیک های خود تیبا که چند نقطه ضعف دارن شکی نیست.اما اینکه چه انتاخابی میتونه بهترین باشه قبلا هم تا جایی که تونستم سعی کردم مطالب قابل استفاده براتون بذارم.اگر بازم کسی علاقمند بود میتونیم صحبت کنیم.وگرنه که نه)

9. 3 کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    امروز برای کمک کردن بهتون به منظور تصمیم گیری بهتر تصاویر تیبایی که لاستیک هاش رو با یک سایز دیگه که قبلا جزو سایزهای قابل استفاده برای تیبا مطرح کردم عوض کرده رو براتون گذاشتم.
    لاستیک های تیبایی که در زیر میبینین تصاویرش رو 185/70/13 هانکوک کره هستند.
    به ضورت مشروح در مورد تفاوت سایزها قبلا صحبت کردم
    حالا فقط براتون تصویرش رو میذارم تا نمونه های عملی گزینه هایی که معرفی کردم رو هم ببینیبن:

تیبا با لاستیک 185/70/13 هانکوک:

همون طور که توضیح دادم در این تیبا هم تایر 185/70/13 استفاده شده بود که مشخصاتشو قبلا مفصل توضیح دادم.
    نظرات خودتون رو بذارین.امیدوارم یه تاپیک مربوط به این مساله که بتونه برای دوستان بعدی کمک مشورتی خوبی باشه به وجود بیاد و بتونن دوستان ازش در مورد تیبا استفاده کنن.
    تیبا خیلی مدتی نیست که اومده اما الان میتونم بگم در مورد این موارد حتی در خودروهای با سابقه تر مثل ریو و پژو هم آرشیوی به این کاملی که از نظر توضیح و تشریح تئوری و علمی و چه از نظر آرشیو تصویری به این صورت کامل وجود ندارد.
    Last edited by TIBA-NAVID; 30-07-2011 at 19:13.

11. این کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه captainpersian's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    امروز برای کمک کردن بهتون به منظور تصمیم گیری بهتر تصاویر تیبایی که لاستیک هاش رو با یک سایز دیگه که قبلا جزو سایزهای قابل استفاده برای تیبا مطرح کردم عوض کرده رو براتون گذاشتم.
    لاستیک های تیبایی که در زیر میبینین تصاویرش رو 185/70/13 هانکوک کره هستند.
    به ضورت مشروح در مورد تفاوت سایزها قبلا صحبت کردم
    حالا فقط براتون تصویرش رو میذارم تا نمونه های عملی گزینه هایی که معرفی کردم رو هم ببینیبن:

تیبا با لاستیک 185/70/13 هانکوک:

همون طور که توضیح دادم در این تیبا هم تایر 185/70/13 استفاده شده بود که مشخصاتشو قبلا مفصل توضیح دادم.
    نظرات خودتون رو بذارین.امیدوارم یه تاپیک مربوط به این مساله که بتونه برای دوستان بعدی کمک مشورتی خوبی باشه به وجود بیاد و بتونن دوستان ازش در مورد تیبا استفاده کنن.
    تیبا خیلی مدتی نیست که اومده اما الان میتونم بگم در مورد این موارد حتی در خودروهای با سابقه تر مثل ریو و پژو هم آرشیوی به این کاملی که از نظر توضیح و تشریح تئوری و علمی و چه از نظر آرشیو تصویری به این صورت کامل وجود ندارد.

چه لاستیک زیبایی هستش. 195 70 14 هم داریم؟

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

چه لاستیک زیبایی هستش. 195 70 14 هم داریم؟

نمیدونم آیا در بازار موجوده یا نه
    ولی اگرم باشه حتی 1 درصد برای تیبا توصیه نمیشه.
    یعنی اصلا اگر این تایر وجود داشته باشه قابل نصب روی تیبا نیست.
    من قبلا توضیح مفصل دادم در مورد لاستیک.بنا به دلایل مختلف عرض بیشتر از 185 رو برای تیبا توصیه نمیکنم.
    هدف اگر زیباتر شدن و رفع مشکل کیفیت و زیبایی تیبا باشه میشه با انتخاب 185/65/13 یا همین 185/70/13
    اون مشکلو رفع کرد.
    اما عریض شدن بیش از حد هم فرمان رو سفت میکنه.
    هم سوختو زیاد میکنه.
    هم شتابو زیاد کم میکنه.
    هم احتمال اختلال در ای بی اس وجود داره اون وقت.
    اما اگر شما میخواین لاستیک عریض بذارین و برخی پارامترها رو از دست دادن براتون مهم نیست.
    من لاستیک 205/60/13 رو توصیه میکنم بهتون چون خیلی خیلی به ابعاد استاندارد نزدیکه و مشکلی به وجود نمیاره.
    اما من بازم میگم زیباترین و مناسب ترین و استاندارد ترین تایرها از همه نظرها برای تیبا هموناییه که قبلا با دلیل توضیح دادم.
    اما از نظر ابعاد 205/60/13 هم استاندارده.اما مصرف سوخت و و کمی سفت شدن فرمان رو به صورت احتمال هرچند ضعیف برای این لاستیک براتون متصور میشم و پیشنهادش نمیکنم در رده های اول.
    پیشنهاد های بهترین رو در تاپیک تیبا تشریح کردم که احتمالا برای جمع و جور شدن اون بحثا رو هم به اینجا منتقل خواهم کرد.

14. این کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام مجدد دوستان
    براتون یه عکس از لاستیک خود تیبا یعنی 175/70/13 مارک کویر تایر هم گذاشتم.
    میتونین خودتون قضاوت کنین و مقایسش کنین با هر کدوم از مورد هایی که قبلا براتون گذاشتم....!!!
    من در تیباهایی که دارم میبینم حدود 60 درصد همگی لاستیکاشون رو تعویض کردن
    و اکثریت هم با لاستیک های خودش مشکل دارن تازه الان که فصل خشک ساله!!! جالبه بدونین در این مدت یک ترکیدگی لاستیک بارز تیبای صفر رو اون هم نه در اثر تصادف!! رو از یکی از دوستام مطلع شدم!به این میگن کیفیت!
    تصویر تیبا با لاستیک اولیه تیبا(175/70/13) کویر تایر

اگه نباشه جاش خالی می مونه captainpersian's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

نمیدونم آیا در بازار موجوده یا نه
    ولی اگرم باشه حتی 1 درصد برای تیبا توصیه نمیشه.
    یعنی اصلا اگر این تایر وجود داشته باشه قابل نصب روی تیبا نیست.
    من قبلا توضیح مفصل دادم در مورد لاستیک.بنا به دلایل مختلف عرض بیشتر از 185 رو برای تیبا توصیه نمیکنم.
    هدف اگر زیباتر شدن و رفع مشکل کیفیت و زیبایی تیبا باشه میشه با انتخاب 185/65/13 یا همین 185/70/13
    اون مشکلو رفع کرد.
    اما عریض شدن بیش از حد هم فرمان رو سفت میکنه.
    هم سوختو زیاد میکنه.
    هم شتابو زیاد کم میکنه.
    هم احتمال اختلال در ای بی اس وجود داره اون وقت.
    اما اگر شما میخواین لاستیک عریض بذارین و برخی پارامترها رو از دست دادن براتون مهم نیست.
    من لاستیک 205/60/13 رو توصیه میکنم بهتون چون خیلی خیلی به ابعاد استاندارد نزدیکه و مشکلی به وجود نمیاره.
    اما من بازم میگم زیباترین و مناسب ترین و استاندارد ترین تایرها از همه نظرها برای تیبا هموناییه که قبلا با دلیل توضیح دادم.
    اما از نظر ابعاد 205/60/13 هم استاندارده.اما مصرف سوخت و و کمی سفت شدن فرمان رو به صورت احتمال هرچند ضعیف برای این لاستیک براتون متصور میشم و پیشنهادش نمیکنم در رده های اول.
    پیشنهاد های بهترین رو در تاپیک تیبا تشریح کردم که احتمالا برای جمع و جور شدن اون بحثا رو هم به اینجا منتقل خواهم کرد.
    من نمیخوام ماشین مثل تانک بشه و از این که هست بالاتر بره. اما چون تیبا یکم لاغره میخوام از این حالت در بیاد و کمی هم توی گلگیر پر بشه.ترجیها دوست ندارم دست به ارتفاع بزنم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •