تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 24

نام تاپيک: سرعت Hard

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

شرکتهای Western Digital و Seagate در تولید هارد های اکسترنال از هارد های تولید خوشون استفاده میکنن.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هارد اکسترنال سیگیت اسلیم که جدیده آیا از هارد سیگیت استفاده کرده یا از سامسونگ؟

موقع خرید چجوری متوجه بشم ؟

مارکی وجود داره که حتما حتما از هارد خودش داخل باکس اکسترنال استفاده کرده باشه؟

۲ترا بایت میخوام بگیرم چون ضخامت خیلی کمی داره نظر شما چیه البته اینم بگم که از این هارد تنها برای سیستم خودم و لپتاپ (چه لپ تاپ خودم چه سایرلپ تاپها )استفاده میکنم اونم بخاطر اینکه شاید پاور سیستمهای دیگه که اطلاعی ازشون ندارم ممکنه به هاردم صدمه بزنه (در مورد لپ تاپ که این طوری نیست دیگه ؟ )

از یکی از کسایی که تو کار بازیابی و تعمیر حرفه ای هارد بود پرسیدم گفتش که ظرفیتهای ۲ ترا اکسترنال توصیه نمیشه نظر شما چیه زودتر خراب میشه؟

در مدل ۲ ترا فرق بین اکسترنال سیگیت مدل بک آپ پلاس اسلیم(جدیده) و اکسترنال وسترن الترا دقیقا چیه ؟

کسی مبدل کامل برای تبدیل ساتا و ida به usb3 سراغ نداره که مطمن باشه از نظر آداپتور ؟
    هارد اکسترنال سیگیت اسلیم که جدیده آیا از هارد سیگیت استفاده کرده یا از سامسونگ؟
    قطعي نميشه گفت ، ولي با اطمينان بالا ميتونم بگم كه در مدلهاي 2TB از هارد ديسكهاي توليدي سامسونگ مدل M9T استفاده شده است . براي نمونه همانطوريكه در سايت زير ميبينيد براي مدل Backup Plus Fast از دو هارد 2TB سامسونگ استفاده شده است .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موقع خرید چجوری متوجه بشم ؟
    يا بايد باكس هارد را باز گنيد كه گارانتي آن باطل ميشود و يا اينكه از نرم افزار استفاده كنيد .

مارکی وجود داره که حتما حتما از هارد خودش داخل باکس اکسترنال استفاده کرده باشه؟
    قطعي نميشه گفت . حتي كمپاني WD هم هيچ تضميني در اين باره نميدهد ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . يه زماني در هاردهاي اكسترنال چهارترابايتي WD my book از هارد ديسكهاي هيتاچي استفاده شده بود . به هر حال اين كمپانيهاي WD ، Toshiba ، HGST ، Seagate به احتمال خيلي زياد از هارد ديسكهاي توليدي خودشان استفاده ميكنند (به استثناي بعضي از مدلهاي پرتابل سيگيت) . البته بخش توليدي سامسونگ جزئي از سيگيت هست و مسئله اي هم نيست كه در بعضي از مدلهاي سيگيت از هارد ديسكهاي سامسونگ استفاده شده باشد .

۲ترا بایت میخوام بگیرم چون ضخامت خیلی کمی داره نظر شما چیه البته اینم بگم که از این هارد تنها برای سیستم خودم و لپتاپ (چه لپ تاپ خودم چه سایرلپ تاپها )استفاده میکنم اونم بخاطر اینکه شاید پاور سیستمهای دیگه که اطلاعی ازشون ندارم ممکنه به هاردم صدمه بزنه (در مورد لپ تاپ که این طوری نیست دیگه ؟)
    نكته مهم اين هست كه بايد به پورتهاي پشت كيس متصل كنيد تا احتمال كمبود جريان براي راه اندازي هارد اكسترنال پرتابل به حداقل برسد . در مورد لپتاپ فكر نميكنم مشكلي باشد تا زمانيكه از كابلهاي رابط يا usb hub استفاده نكنيد .

از یکی از کسایی که تو کار بازیابی و تعمیر حرفه ای هارد بود پرسیدم گفتش که ظرفیتهای ۲ ترا اکسترنال توصیه نمیشه نظر شما چیه زودتر خراب میشه؟
    علت را ميپرسيديد ! آيا دستگاه PC3000 خودش قديمي و يا آپديت نيست كه نميتواند هاردهاي بيشتر از 2TB را شناسايي كند !؟ در اينصورت مشكل خودش هست .

بنده هارد اكسترنال چهارترابايتي WD my book دارم ، تا الان هيچ مشكلي نداشته است .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

قطعي نميشه گفت ، ولي با اطمينان بالا ميتونم بگم كه در مدلهاي 2TB از هارد ديسكهاي توليدي سامسونگ مدل M9T استفاده شده است . براي نمونه همانطوريكه در سايت زير ميبينيد براي مدل Backup Plus Fast از دو هارد 2TB سامسونگ استفاده شده است .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يا بايد باكس هارد را باز گنيد كه گارانتي آن باطل ميشود و يا اينكه از نرم افزار استفاده كنيد .

.

هارد ۲ ترای وسترن الترا چی از چه هاردی استفاده کرده ؟

با این وجود با ظرفیت ۲ ترا چه هاردی(۲٫۵) بخرم ؟ اصلا لپتابی باشه که بعد با تبدیل استفاده کنم(مثلا بتونم کارتریج سیگیتو پیدا کنم و به عنوان تبدیل ازش استفاده

کنم) یا نه ؟
    فقط برسرعت باشه تو کپی پیست. تو مرحله بعدی دسترسی (پول ssd را ندارم)

مثلا لپ تاپی وسترن بلک ۲ ترا یا بلو ۲ تراش هست؟ قیمت؟

−−−−−−−−−−−−−−−− −−−−−−−−−−−−−−−−
    ssd دست دوم با چه شرایطی خوبه بگیرم؟؟
    Last edited by Arash-18; 13-03-2014 at 09:05.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با این وجود با ظرفیت ۲ ترا چه هاردی(۲٫۵) بخرم ؟ اصلا لپتابی باشه که بعد با تبدیل استفاده کنم(مثلا بتونم کارتریج سیگیتو پیدا کنم و به عنوان تبدیل ازش استفاده کنم) یا نه ؟

−−−−−−−−−−−−−−−− −−−−−−−−−−−−−−−−
    هارد دیسکی که در مدل های my passport ultra 2TB استفاده شده با کمی تغییرات (مخصوصاً در قسمت کانکتورهای SATA) بر اساس WD Green هست .

با این وجود با ظرفیت ۲ ترا چه هاردی(۲٫۵) بخرم ؟ اصلا لپتابی باشه که بعد با تبدیل استفاده کنم(مثلا بتونم کارتریج سیگیتو پیدا کنم و به عنوان تبدیل ازش استفاده کنم) یا نه ؟
    هارد دیسکهای 2.5 اینچی در بازار کشور بشدت تنوع محدودی دارند (مدلهای 2TB که جای خود را دارد) به هر حال Seagate هارد دیسک اینترنال لپتاپی 2TB نمیسازد . دوترابایتی های سامسونگ هم برای OEM ها هست و بعید میدونم بتونید در بازاز پیدا کنید . از برند WD هم مدل Green موجود هست .
    هارد دیسکهای 2.5 اینچی دوترابایتی 5400rpm هستند و بعبارتی خصوصیات برجسته ای ندارند که از لحاظ سرعت متمایز از سایر مدلها باشند .

خیر ، از این مدلها 2TB موجود نیست .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

توشیبا اسلیم از چه هاردی استفاده کرده؟

تو همین پی سی ورد بود بنظرم یکی گفته بود که سرعت توسبیا اسلیم از الترا و سیگیت بیشتر بوده اگه قرار باشه سیگیت از سامسونگ استفاده کرده باشه پس توشیبا اسلیم بگیرم فرقی نمیکنه که؟

در باره SSD دست دوم نظری ندارید که باید به چه چیزیهایی توجه کنم هنگام خرید؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

الان بین الترا المنت توشیبا اسلیم و سیگیت اسلیم حجم دو ترا شما باشید کدومو انتخاب میکنید ؟ چرا؟ اگه گزینه بهتری هم دارید بگید

توشیبا اسلیم و المنت از چه هاردی استفاده میکنند؟

(رمزنگاری برام مهم نیست چون از اونور اگه هارد اونم اکسترنال براش مشکلی پیش بیاد دیگه ............. .)
    Last edited by Arash-18; 13-03-2014 at 11:06.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

توشیبا اسلیم از چه هاردی استفاده کرده؟

تو همین پی سی ورد بود بنظرم یکی گفته بود که سرعت توسبیا اسلیم از الترا و سیگیت بیشتر بوده اگه قرار باشه سیگیت از سامسونگ استفاده کرده باشه پس توشیبا اسلیم بگیرم فرقی نمیکنه که؟

در باره SSD دست دوم نظری ندارید که باید به چه چیزیهایی توجه کنم هنگام خرید؟
    1. در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این تاپیک اشاره کردم که کدام کمپانی ، از هارد دیسکهای تولیدی خودش برای استفاده در هاردهای اکسترنال استفاده میکند . مدلهای WD elements هم از همان هارد دیسکی استفاده میکنند که در مدلهای ultra بکار رفته است و تفاوتی هم ندارند .
    2. اگر به نتایج تست که در این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست استناد میکنید و اگر سرعت بالا (حتی تفاوتهای جزئی و میلیمتری) برای شما مهم هست و سایر موارد از جمله گارانتی و ... هیچ اهمیتی برای شما ندارد میتونید Toshiba Slim را انتخاب کنید. به هر حال انتخاب نهایی از بین Toshiba Slim و سایر مدلها با خودتان هست .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

بعنوان یک با تجربه شما باسید کدومو انتخاب میکنید چرا؟

بین الترا المنت توشیبا اسلیم و سیگیت اسلیم حجم دو ترا باشه

اگه گزینه بهتری هم دارید بگید

از بابت ضد ضربه بودن اینکه بخواد هارد از دستم بافته یا به هر طریق دیگه ای سقوط کنه غیر ممکنه چون خیلی حساسم تو نگهداری

ولی چون دانشجو هستم و زیاد رفت و آمد میکنم(۴−۵ سالی) و همیشه باید هارد همراهم باشه این حمل و نقل تو ماشین البته بصورت خاموش ضربه ای (صدمه ای) به هارد بخاطر دست اندازها وارد نمیکنه؟ اگه نه که ضد ضربه بودن منتفی است برام ولی اگه صدمه وارد میکنه جزو ملاکام باشه.

تو پست ها شما گفته بودید که آنتی شک بودن یجورایی جنبه تبلیغاتی داره درسته ؟ بحرحال کار آنتی شک چیه و برای چه مواقعی هست؟

از هادهای بالا کدوما ضد لک و ضد خشند؟

توشیبا اسلیم و سیگیت اسلیم کدومش آنتی شوک هست(حتی همون جنبه تبلیغاتیش)
    چون الترا که آنتی شوک هست و المنت نه. او ن دو تای بالا چی؟
    Last edited by Arash-18; 13-03-2014 at 20:22.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ولی چون دانشجو هستم و زیاد رفت و آمد میکنم(۴−۵ سالی) و همیشه باید هارد همراهم باشه این حمل و نقل تو ماشین البته بصورت خاموش ضربه ای (صدمه ای) به هارد بخاطر دست اندازها وارد نمیکنه؟ اگه نه که ضد ضربه بودن منتفی است برام ولی اگه صدمه وارد میکنه جزو ملاکام باشه.
    اگر هارد دیسک خاموش باشد و همچنین در جای مناسبی قرار گرفته باشد (مثلاً داخل کیف لپتاپ باشه ، نه اینکه مثلاً از روی داشبورد یا هر بلندی دیگری پایین بیفتد) تکانهای نه چندان شدیدی که بخاطر حمل نقل ایجاد میشود (هم به خاطر دست اندازهای خیابان و یا اینکه در حال پیاده روی باشید) مشکلی برای هارد دیسک ایجاد نمیکند . به هر حال یک کیف مناسب هم برای آن بخرید تا در موارد سقوط احتمال وقوع مشکلات احتمالی کمتر باشد .

تو پست ها شما گفته بودید که آنتی شک بودن یجورایی جنبه تبلیغاتی داره درسته ؟ بحرحال کار آنتی شک چیه و برای چه مواقعی هست؟
    این سوال هم قبلاً در این پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) مطرح شده بودکه جواب داده شد . بعضیها معتقدند كه این سنسورها به محض شناسایی و تشخیص ضربه یا شتاب بیش ازحد ، هارد دیسک را به حالت non-operating بر میگرداند تا برای اطلاعات صدمه ای وارد نشود . بعضی دیگر معتقدند که این سنسورها برای تشخیص لرزش های خفیف استفاده میشود که کنترلر VCM با استفاده از سیگنالهای ارسالی از این سنسورها حرکت و موقعیت Head ها را تصحیح و تنظیم میکند (بطور دقیق مشخص نیست)

از هادهای بالا کدوما ضد لک و ضد خشند؟
    بدنه این مدلها پلاستیکی هستند ولی Anti Scratch و در نتیجه ضد خط و خش نیستند ولی از آنجایی که مات هستند اثر انگشت ، خط و خش نامحسوس هست . در کل اگر احتیاط کنید (مثلاً همراه با سایر وسایل مثل دسته کلید داخل کیف لپتاپ نذارید) مشکلی نخواهید داشت .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

بعنوان یک با تجربه شما باسید کدومو انتخاب میکنید چرا؟

بین الترا المنت توشیبا اسلیم و سیگیت اسلیم حجم دو ترا باشه

اگه گزینه بهتری هم دارید بگید
    خودتون باشید از این مدلا کدومو میگیرید چرا؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •