تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 36

نام تاپيک: ويروس شناسي پزشكي

آخر فروم باز danielo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.

بسیار خوب پس این یعنی اینکه وقتی سلولی میخواد تکثیر بشه به صورت تصادفی زن ها جهش پیدا میکنن.همینجا ایست:
    اگر اینطوری باشه میدونید چه اتفاقی میوفته؟دیگر انسان اصلاً انسان نمیزاد...میدونید که ژن و کروموزوم و سلول ها خیلی کوچیک هستند.هر جهش تصادفی باعث تشکیل یک سلول جدید میشه و هر سلول تصادفی هرگز نمیتونه متوجه بشه که وظیفه اش چیه توی بدن.
    هنوز بعد از سالها سلول های بویایی و یا بینایی در اکثر موجودات دیده میشه.یک جهش تصادفی براحتی میتونه در این اختلال ایجاد کنه.
    اتفاقاتی که در آزمایشگاه های آمریکا می افتد را ببینید.فقط یه تغییر کوچیک باعث بوجود اومدن یک موجود جدید و بی نظم میشه!!!!
    چطور یک جهش تصادفی باعث میشه ما انسان ها سالم و سلامت باشیم.
    یه سوال دیگه هم دارم.اینکه ما چطوری فقط احساس میکنیم یک نفر آدم هستیم با اینکه میلیون ها سلول در بدن ما هست.من یا شما الان کدوم سلول هستیم که احساس وجود میکنیم و داریم بهم از راه دور پیام میدیم؟
    دوست عزیز اگر شما چیزی را نمیفهمی و یا اینکه علمش را نداری لازم نیست در موردش صحبت کنی.
    این جمله اخری که بکار بردی کسی که حداقل سواد دیپلم داشته باشه نباید این حرف را بزنه.
    کل علوم تجربی که تا به حال وجود داشته را با این جمله ات بردی زیر سوال

برای خودت میگم یک موقع میری خارج کشور و ادعا میکنی مهندسم و یا کارشناسی دارم. و بعد این حرف را میزنی .باعث میشی کل جامعه تحصیلکرده ها از خجالت خودکشی کنند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

بزرگوار خوب نیست من دوباره حرفم رو تکرار کنم.اتفاقاً قبل اینکه بخوام پاسخ شما رو بدم در مورد ویروس خودم مطالعه داشتم.اصلاً خوش ندارم در مورد چیزی با کسی بحث کنم که بهش علم ندارم.
    ویروس یک موجود غیر زنده نیست بزرگوار .اگر دانشمندان شما احیانا همچین حرفی زدن بهشون بگو شما دارید اشتباه میکنید.بلکه ویروس یک موجوده زنده و طراحی و برنامه ریزی شده و حتی هوشمند هم هست و وظیفش رو هم خیلی خوب بلده!!!هر کسی هم لینک شما رو مطالعه کنه متوجه میشه که ویروس یک موجود غیر زنده نیست!!یک موجود غیر زنده به سلول حمله نمیکنه و توی سلول تکثیر پیدا نمیکنه!!!

اوکی، لطفا موجود زنده(جاندار) رو از نظر زیست شناسی تعریف کنید و دلایل علمی و معتبر زیست شناسی برای زنده بودن ویروس خارج از سلول زنده (یاخته) رو نام ببرید.

برای توضیح مجدد :

ویروس قطعه از نوکلئیک اسید (Dna یا Rna) هست که داخل پوشش پروتئینی قرار گرفته و فاقد امکانات لازم برای تولیدمثل و پروتئیین سازی برای ادامه حیات هست و تنها زمانی فعالیت حیاتی (همانند یک موجود زنده) خود رو آغاز میکنه که بتونه از امکانات سلولی سلول زنده مثل دستگاههای پروتئیین سازی و تولیدمثل(تکثیر) استفاده کنه

مثل ویروس ایدز یا آنفولانزا که در خارج از بدن یا سلول هدف موجود زنده نیستند و فعالیت حیاتی ندارند و و به محض ورود به سلول از امکانات سلولی برای تکثیر و فعالیت حیاتی خودشون (پروتیین سازی) استفاده میکنن ..ویروس به هیچ عنوان در طبقه بندی جانداران قرار نمیگیره و رده بندی جدا از جانداران (میکروارگانسیم ها) داره. ویروس یه انگل داخل سلولی هست و تکثیرش وابسته به سلول زنده هست.
    "
    ویروس‌ها به علتِ فقدانِ ساختمانِ سلولی و هرگونه متابولیسم و فعل وانفعالِ شیمیایی، قادر به مشابه سازی خود نبوده و برای این عمل می‌باید به داخل سلولی حساس راه یافته و محتاجِ انرژی و دستگاهِ پروتئین سازیِ سلولِ زنده می‌باشند. انتقالِ ویروس به داخلِ سلول فقط توسطِ سلول امکان‌پذیر است و این عمل فقط توسطِ سلولِ حساس وحاملِ گیرنده‌های (رسپتورهای) آشنا به ویروس انجام می‌گیرد."

"
    در سال ۱۹۳۵ زیست‌شناسی به نام وندل استنلی توانست ویروس موزاییک تنباکو را تخلیص کند. ویروس خالص شده اگر چه به شکل بلور بود اما باز هم می‌توانسات گیاهان سالم را بیمار کند. چون تبلور یک از ویژگی‌ها ی مواد شیمیایی است بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که ویروس داخل یاخته‌ها موجودی زنده وخارج یاخته‌ها یک ماده شیمایی است نه یک موجود زنده.
    "

این قسمت ها مربوط به لییکی میشن که به شما معرفی شد و شما گفتین که مطالعه کردین ولی کوچکترین مطالعه ای نه درباره مطالبی که داده میشه دارین نه حتی صفحات قبل این تاپیک رو نگاه میکنید و نه حتی درباره سوال و جواب خودتون اطلاعاتی دارین و باز هم به اشتباه خودتون مصر هستین.. باز هم تکرار میکنم اگردلایل و مدارک علمی که اینجا گذاشته میشه رو فاقد اعتبار میدونید خودتون سرچ کنید و نتیجه سرچ رو اینجا قرار بدین..

به نظرتون بحثی که یه طرف بحث اصرار به ناآگاهی و کم دانشی درباره موضوعی داره و حاضر به یه مقدار تحقیق و مطالعه درباره صحت نظرات خودش و دیگران نیست فایده ای داره ؟

3. 5 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

خوب از نظر زیست شناسی که موجود زنده رو شما تعریف کردید.
    حالا تعریف منو بشنوید:
    هر موجودی که شناسنامه داشته باشه یعنی تاریخ تولد و تاریخ فوت داشته باشه و بتونه تولید مثل کنه. به این میگن موجود زنده.یه تبصره داره واونم اینه که اگر یک موجود زنده ای از یک موجود زنده دیگر بوجود اومده باشه ولی خودش توانایی تولید مثل نداشته باشه اما از جنس همون قبلی باشه بهش موجود زنده گفته میشه.ساده و ابتدایی و البته تعریفی درست از یک موجود زنده.
    طبق تبصره موجود در تعریف شما : آرد از گندم ایجاد میشه آرد قدرت تولید مثل و تکثیر نداره ولی از موجود زنده ای به نام گندم ایجاد شده و از جنس گندم است که قدرت تکثیر داره نتیجه میگیریم آرد موجود زنده هست !
    با این تعریف هر چیزی که از موجود زنده ای ایجاد شده باشه موجود زنده هست مثل چرم، مبل، کفش و ..این از نظر عقلانی/منطقی/زیست شناسی قابل قبول نیست.

ویروس به تنهایی توانایی تکثیر و تولید مثل نداره.چون فاقد ساختمان سلولی و فعل و انفعالات شیمیایی و متابولیسم است.

از نظر زیست شناسی موجود زنده (ارگانیسم):

یک سامانهٔ زنده و پیچیده از اعضا است که با تأثیرشان بر یکدیگر، امکان سازگاری با محیط و تضمین بقا و پایداری کلّ آن موجود زنده (جاندار) را فراهم می‌کنند.

موجودات زنده با عامل‌های زیر از غیرزنده‌ها متمایز می‌شوند:

• پاسخ به محرک
    • تولید مثل
    • رشد
    • بقا و ترمیم خود

درباره ویروس خارج از سلول زنده یه ماده شیمیایی تعریف میشه چون نه میتونه به محرک پاسخ بده نه تولید مثل داره نه رشد و نه قدرت و توانایی بقا و ترمیم و برای همین جزو غیرزنده ها قرار میگیره.

ولی همین ماده شیمیایی غیر زنده که فقط یه نوکلئیک اسید داخل پوشش پروتئینی هست به محض ورود به سلول زنده از سلول برای فعالیت حیاتیش استفاده میکنه و از این جهت که با استفاده از زندگی انگلی که داره و در اختیار گرفتن امکانات سلولی یاخته(سلول زنده) در داخل سلول موجود زنده نامیده میشه ولی به خودی خود به عنوان موجود زنده به شمار نمیاد و توانایی زنده بودن رو بدون وابستگی به یه سلول زنده نداره .

ویروس تنها از طریق سلول منتقل میشه و اون هم تنها از طریق رسپتورهای حساس به ویروس انجام میشه و اگر سلول فاقد این گیرنده ها باشه اون ویروس نمیتونه وارد سلول بشه.

5. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    طبق تبصره موجود در تعریف شما : آرد از گندم ایجاد میشه آرد قدرت تولید مثل و تکثیر نداره ولی از موجود زنده ای به نام گندم ایجاد شده و از جنس گندم است که قدرت تکثیر داره نتیجه میگیریم آرد موجود زنده هست !
    با این تعریف هر چیزی که از موجود زنده ای ایجاد شده باشه موجود زنده هست مثل چرم، مبل، کفش و ..این از نظر عقلانی/منطقی/زیست شناسی قابل قبول نیست.
    .وجداناً شما زیست میخونی؟از کی تا حالا گندم ها تصمیم گرفتند آرد بشن؟
    بزرگوار این شما یعنی انسان هستی که گندم رو آرد میکنی نه اینکه گندم خودش خودش رو آرد کنه.
    شما در تعریف تولید مثل دچار اشتباه شده اید.تولید مثل یعنی من بتونم از خودم یا همراه همجنس خودم مثل جنس خودم تولید کنم.نه اینکه شما بیایی از اهن ربات بسازی یا از گندم آرد بسازی بعد بگی این موجود زنده است.
    در ضمن تبصره بدون قانون معنا پیدا نمیکنه!!!
    یه خورده دقت داشته باشید لطفاً!!!
    یه نکته رو هم اضافه کنم اینکه ویروس خارج از سلول مثل انسان بدون غذا میمونه.هیچ موجود زنده ای بدون غذا نه تنها نمیتونه تولید مثل کنه بلکه خودش رو هم نمیتونه زنده نگه داره.
    Last edited by عــــلی; 14-11-2013 at 17:44. دليل: اضافه کردن نکته

7. 3 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

.وجداناً شما زیست میخونی؟از کی تا حالا گندم ها تصمیم گرفتند آرد بشن؟
    بزرگوار این شما یعنی انسان هستی که گندم رو آرد میکنی نه اینکه گندم خودش خودش رو آرد کنه.
    شما در تعریف تولید مثل دچار اشتباه شده اید.تولید مثل یعنی من بتونم از خودم یا همراه همجنس خودم مثل جنس خودم تولید کنم.نه اینکه شما بیایی از اهن ربات بسازی یا از گندم آرد بسازی بعد بگی این موجود زنده است.
    در ضمن تبصره بدون قانون معنا پیدا نمیکنه!!!
    یه خورده دقت داشته باشید لطفاً!!!
    این دقیقا بر اساس تعریف شما از موجود زنده اس!

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

خوب از نظر زیست شناسی که موجود زنده رو شما تعریف کردید.
    حالا تعریف منو بشنوید:
    هر موجودی که شناسنامه داشته باشه یعنی تاریخ تولد و تاریخ فوت داشته باشه و بتونه تولید مثل کنه. به این میگن موجود زنده.یه تبصره داره واونم اینه که اگر یک موجود زنده ای از یک موجود زنده دیگر بوجود اومده باشه ولی خودش توانایی تولید مثل نداشته باشه اما از جنس همون قبلی باشه بهش موجود زنده گفته میشه.ساده و ابتدایی و البته تعریفی درست از یک موجود زنده.
    خوشحالم که خودتون به عمق فاجعه ای که در تعریف موجود زنده داشتین تا حدودی پی بردین!

یه نکته رو هم اضافه کنم اینکه ویروس خارج از سلول مثل انسان بدون غذا میمونه.هیچ موجود زنده ای بدون غذا نه تنها نمیتونه تولید مثل کنه بلکه خودش رو هم نمیتونه زنده نگه داره.
    ویروس با غذا هم نمی تونه زنده قلمداد بشه چون اساسا ساختار سلولی و متابولیسمی نداره که بتونه ازون غذا استفاده کنه یا اعمال حیاتی داشته باشه!
    Last edited by V E S T A; 14-11-2013 at 17:51.

9. 5 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    این دقیقا بر اساس تعریف شما از موجود زنده اس!

خوشحالم که خودتون به عمق فاجعه ای که در تعریف موجود زنده داشتین تا حدودی پی بردین!

ویروس با غذا هم نمی تونه زنده قلمداد بشه چون اساسا ساختار سلولی و متابولیسمی نداره که بتونه ازون غذا استفاده کنه یا اعمال حیاتی داشته باشه!
    تعریف کاملاً درسته.اشتباه شما در اینه که قانون تولید مثل رو جدا از تبصره کردید و از تبصره برای رد قانون استفاده کردید:
    قانون این بود:
    هر موجودی که شناسنامه داشته باشه یعنی تاریخ تولد و تاریخ فوت داشته باشه و بتونه تولید مثل کنه. به این میگن موجود زنده

تبصره این بود:یه تبصره داره واونم اینه که اگر یک موجود زنده ای از یک موجود زنده دیگر بوجود اومده باشه ولی خودش توانایی تولید مثل نداشته باشه اما از جنس همون قبلی باشه بهش موجود زنده گفته میشه

شما توی قانون و تبصره ی یک قانون اگر قانون رو در نظر نگیرید و فقط روی تبصره متمرکز بشید دچار اشتباه میشید.
    برای مثال قانون:
    در خانه و حمام بدون کفش راه نروید.
    تبصره:
    اگر جوراب دارید لازم نیست کفش بپوشید.

خوب شما قانون رو حذف کنید.ممکنه بیرون از خونه یا توی حمام هم جوراب بپوشید و بدون کفش برید.

این فقط یک مثال بود برای متوجه شدن ذهن.
    مشکل برخی از مسائل زیستی دقیقاً همینه.ویروس نیاز به غذا نداره اما نیاز به سلول داره.یعنی سلول نیاز های ویروس رو برای تولید مثل و تکثیر و زنده موندن برآورده میکنه.

با این حساب شما باید عزم تون رو راسخ کنید و تمام کشفیات علم رو به تنهایی دوباره کشف کنید تا مطمئن شین که درست هست یا اشتباه همینطور درباره اعتقادات خودتون باید تمام مواردی که بهش اعتقاد کامل دارین به تنهایی کشف کنید تا وجود داشتنشون براتون قابل اطمینان باشه و اعتقادتون عقلانی باشه..
    دقیقاً همینطوریه.من در مورد تمام مسائل زندگیم و چیزهایی که شک داشته باشم خودم میرم دنبالش و علم کسب میکنم.و یکی از این موارد دین من بود.اما چیزهایی که به من آرامش خاطر و یقین میده دیگه نیاز نمیبینم دنبالش برم.از کشفیات دانشمندان استفاده میکنم.

موفق باشید.
    Last edited by عــــلی; 14-11-2013 at 18:06.

11. 2 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

تعریف کاملاً درسته.اشتباه شما در اینه که قانون تولید مثل رو جدا از تبصره کردید و از تبصره برای رد قانون استفاده کردید:
    قانون این بود:
    هر موجودی که شناسنامه داشته باشه یعنی تاریخ تولد و تاریخ فوت داشته باشه و بتونه تولید مثل کنه. به این میگن موجود زنده

تبصره این بود:یه تبصره داره واونم اینه که اگر یک موجود زنده ای از یک موجود زنده دیگر بوجود اومده باشه ولی خودش توانایی تولید مثل نداشته باشه اما از جنس همون قبلی باشه بهش موجود زنده گفته میشه

شما توی قانون و تبصره ی یک قانون اگر قانون رو در نظر نگیرید و فقط روی تبصره متمرکز بشید دچار اشتباه میشید.
    برای مثال قانون:
    در خانه و حمام بدون کفش راه نروید.
    تبصره:
    اگر جوراب دارید لازم نیست کفش بپوشید.

خوب شما قانون رو حذف کنید.ممکنه بیرون از خونه یا توی حمام هم جوراب بپوشید و بدون کفش برید.

این فقط یک مثال بود برای متوجه شدن ذهن.

موفق باشید.
    قانونی که گفتین : هر موجودی که شناسنامه داشته باشه یعنی تاریخ تولد و تاریخ فوت داشته باشه و بتونه تولید مثل کنه. به این میگن موجود زنده

جدا از اینکه این تعریف اعتبار علمی نداره، ویروس فاقد تاریخ تول و تاریخ فوت و تولید مثل هست پس نمی تونه موجود زنده باشه

تبصره ای که اضافه شد: یه تبصره داره واونم اینه که اگر یک موجود زنده ای از یک موجود زنده دیگر بوجود اومده باشه ولی خودش توانایی تولید مثل نداشته باشه اما از جنس همون قبلی باشه بهش موجود زنده گفته میشه

ویروس نه از موجودی به وجود میاد و نه از جنس موجودی هست.

ویروس از امکانات سلولی یه جاندار زنده برای تولید مثل استفاده میکنه می دونید انگل چیه ؟ مثل یه کرم که در معده زندگی میکنه و انگل هست این کرم از معده به وجود نیومده ولی از معده برای زنده موندن استفاده میکنه..

13. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    قانونی که گفتین : هر موجودی که شناسنامه داشته باشه یعنی تاریخ تولد و تاریخ فوت داشته باشه و بتونه تولید مثل کنه. به این میگن موجود زنده

جدا از اینکه این تعریف اعتبار علمی نداره، ویروس فاقد تاریخ تول و تاریخ فوت و تولید مثل هست پس نمی تونه موجود زنده باشه

تبصره ای که اضافه شد: یه تبصره داره واونم اینه که اگر یک موجود زنده ای از یک موجود زنده دیگر بوجود اومده باشه ولی خودش توانایی تولید مثل نداشته باشه اما از جنس همون قبلی باشه بهش موجود زنده گفته میشه

ویروس نه از موجودی به وجود میاد و نه از جنس موجودی هست.

ویروس از امکانات سلولی یه جاندار زنده برای تولید مثل استفاده میکنه می دونید انگل چیه ؟ مثل یه کرم که در معده زندگی میکنه و انگل هست این کرم از معده به وجود نیومده ولی از معده برای زنده موندن استفاده میکنه..
    من فکر کنم شما باید یکم در مورد زندگی ویروس ها و چگونگی تکثیرشون تحقیق کنید هر چند میدونید.ویروس ها در سلول منتشر میشن و گاهی اوقات سلول رو از بین میبرن اگر سلول رو از بین ببرن ویروس های زیادی از سلول منتشر میشن و به سلول های دیگر حمله میکنن.همچنین اینکه تاریخ تولدشون در سلول هست و تاریخ پایان عمرشون هم بستگی به ویروس داره مثلاً ویروس سرما خوردگی فکر کنم تا 48 ساعت اگر به سلول نرسه دفتر عمرش بسته میشه و دیگه نمیتونه سلولی رو ویروسی کنه.

15. 2 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

من فکر کنم شما باید یکم در مورد زندگی ویروس ها و چگونگی تکثیرشون تحقیق کنید هر چند میدونید.ویروس ها در سلول منتشر میشن و گاهی اوقات سلول رو از بین میبرن اگر سلول رو از بین ببرن ویروس های زیادی از سلول منتشر میشن و به سلول های دیگر حمله میکنن.همچنین اینکه تاریخ تولدشون در سلول هست و تاریخ پایان عمرشون هم بستگی به ویروس داره مثلاً ویروس سرما خوردگی فکر کنم تا 48 ساعت اگر به سلول نرسه دفتر عمرش بسته میشه و دیگه نمیتونه سلولی رو ویروسی کنه.
    من 6 سال درباره ویروس درس خوندم ولی بازم ممنون از توصیه شما به نظرم بهتره شما هم درباره کل زیست شناسی مطالعه بیشتری داشته باشین.

اگر سلول از بین بره دیگه ویروسی نمی تونه منتشر بشه چون سلول زنده ای وجود نداره که ویروس از امکاناتش بهره مند بشه ویروس به سلول حمله نمیکنه (اگر اینطور مثلا ویروس ایدز با ورود به معده هم ایجاد بیماری میکرد) این گیرنده های آشنا به ویروس بر روی خود سلول هستن که اگر سلول این گیرنده ها رو داشته باشه که ویروس رو منتقل میکنه و اگر نداشته باشه مقابل ویروس مقاوم هست.

ویژگی های یه ویروس تو همون اسید نوکلئیکش نهفته هست و تاریخ تولد و فوتی برای ویروس تعریف شده نیست این شرایط محیط هست که باعث میشه یه ویروس اگر تا 48 ساعت نتونه وارد سلول بشه از بین بره چه طور از بین میره ؟ مثلا پوشش پروتئینی ویروس تو این مدت آسیب میبینه (قدرت مقاومت نداره) و از بین میره ..

مثل ویروس ایدز اگر تو غلظت خاصی از الکل قرار بگیره از بین میره این محیط هست که تعیین می کنه ویروس می تونه الان زنده باشه یا نه و چیزی به اسم تاریخ تولد و تاریخ فوت وجود نداره.

17. 6 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    من 6 سال درباره ویروس درس خوندم ولی بازم ممنون از توصیه شما به نظرم بهتره شما هم درباره کل زیست شناسی مطالعه بیشتری داشته باشین.

اگر سلول از بین بره دیگه ویروسی نمی تونه منتشر بشه چون سلول زنده ای وجود نداره که ویروس از امکاناتش بهره مند بشه ویروس به سلول حمله نمیکنه (اگر اینطور مثلا ویروس ایدز با ورود به معده هم ایجاد بیماری میکرد) این گیرنده های آشنا به ویروس بر روی خود سلول هستن که اگر سلول این گیرنده ها رو داشته باشه که ویروس رو منتقل میکنه و اگر نداشته باشه مقابل ویروس مقاوم هست.

ویژگی های یه ویروس تو همون اسید نوکلئیکش نهفته هست و تاریخ تولد و فوتی برای ویروس تعریف شده نیست این شرایط محیط هست که باعث میشه یه ویروس اگر تا 48 ساعت نتونه وارد سلول بشه از بین بره چه طور از بین میره ؟ مثلا پوشش پروتئینی ویروس تو این مدت آسیب میبینه (قدرت مقاومت نداره) و از بین میره ..

مثل ویروس ایدز اگر تو غلظت خاصی از الکل قرار بگیره از بین میره این محیط هست که تعیین می کنه ویروس می تونه الان زنده باشه یا نه و چیزی به اسم تاریخ تولد و تاریخ فوت وجود نداره.
    علم به سال درس خوندن نیست.تعاریفی که شما میکنی تعریف بنده رو نقض نمیکنه.بله که همه چیز به محیط بستگی داره.یک انسان هم در یک کویر سریعتر میمیره تا یک محیط سالم.به ویروس ایدز غلظتی از الکل بزنید از بین میره نزنی هم طولی نمیکشه تا از بین بره.در هر صورت ویروس در خارج از سلول زنده نمیمونه و بالاخره یک عمر پایانی داره.
    ترجیحاً بحث من در مورد ویروس ها تموم شده و طبق تعریفاتی که کردم ویروس یک موجود زنده هست.اما زیست شناسان پزشکی نمیتونن به ویروس بگن موجود زنده یا موجود مرده یعنی زنده یا مرده بودنش مشخص نیست.

19. 3 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •