تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 26

نام تاپيک: اوسیلوسکوپ با 90 led !!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه h_zaman06's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    alianz

پيش فرض

البته این تو سال 70 - 71 در جشنواره خوارزمی جایزه گرفته

اون موقع حتما طرح درست حسابی نبوده

در ضمن به عمل کار برآید

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

6 ابتکارات ایرانی ها به نقل از دوستان!

سلام
    در ضمن به عمل کار برآید
    آخه ای جوان رشید، چیه به عمل کار برآید؟؟؟!!!!
    درست کردن چراغ چشمک زن، جایزه داره؟؟!!

یاد فرمایش یکی از دوستان در سایت برنامه نویسی dotnetsource افتادم که راجب پورتال ملی بود، خیلی جالب توجه بود و حیفم آمد اینجا بروبچ نخوانند جالب است
    ... يکي از نمونه هاش رو هم که چند شب پيش اخبار نشون داد يک جوان مبتکر اهل .... توانسته بود يک فرغون موتور دار بسازد! جل الخالق! ....
    ....
    ....ياد اون جوان مبتکري افتادم که فرغون موتور دار ساخته بود ؛ پيش خودم فکر کردم اگه منم بيام روي اين فرغون موتور دار يک پخش بذارم فردا اخبار ميگه : جوان مبتکر توانست فرغون موتور دار ضبط دار بسازد و همينطور يکي بياد روي اين چيزي که من ساختم يک آئينه سوار کنه اخبار ميگه جوان مبتکر توانست فرغون موتور دار ضبط دار آئينه دار بسازد و قص علهذا...
    و بعد خودم یاد یک سری ابتکارات افتادم که از اخبار شنیدم!
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    یک مبتکر ایرانی شناور کولر الکترونیکی طراحی که با کاهش سطح آب پمپ، مخزن کولر را پر میکند!!!
    واقعاً هر کسی که دو تا کتاب بچه گانه الکترونیکی دیده باشد، دویست بار مدار سنجش سطح مایعات را دیده! این واقعاً ابتکاره یا اختراع؟؟!! یعین این مدار واقعاً به سادگی یک چراغ چشمک زن است.
    یا از رادیو:
    جوان مبتکر ایرانی دستگاهی طراحی کرد که کارت سوخت درونش قرار میگیرد و در صورت حرکت و فقدان کارت به راننده هشدار میدهد که کارت را جا گذاشته!!!!!!!!!!
    نمیدانم برای چه این ابتکار مرا یاد زمان دبستان می اندازد که یک چراغ با باتری و دو پونز می ساختیم و با اتصال یک فلز به دو آهن چراغ روشن میشد!

3. 2 کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

اسیلوسکوپ 10000 هرتزی یه اسباب بازیه
    شاید بتونید با عوض کردن قطعاتش با نوع فرکانس بالای اون کارش رو بهتر کنید.ولی یه توصیه: بهتر دنبال ساخت وسایل اندازه گیری اونم از نوع فرکانس بالا نریم چون خیلی بدبختی داره وسایلش هم به سادگی گیر نمیاد.
    ولی اگه بشه با یه ای تو دی فرکانس بالا اطلاعات رو به یه کامپیوتر داد میشه امیدوار بود با یه برنامه اونها رو پروسس کرد. به هر حال اگه کسی تجربهای در زمینه داره بگه....

5. این کاربر از mta1795 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    البته من مدار فوق را نفی نمیکنم و به نظرم جالب هم است. (4017 + 3914 !)
    و در مورد بالا رفتن فرکانس در مدار فوق هم فکر نکنم کار خوبی بتوان کرد، چون Ic های مبدیل آنالوگ به دیجیتال معمولاً برای مصارف عای هستند و برای اسیلوسکوپ بسیار کند عمل میکنند (که در حال حاضر وظیفه اش را 3914 بر اهده دارد که میتوان گفت ساده ترین مبدل آنالوگ به دیجیتال است) ، مشکل فوق برای مداری که بخواهد به رایانه هم وصل شود پیش می آید، اول باید یک Ic مبدیل آنالوگ به دیجیتال با سرعت بالا پیدا کرد که بلا شک کم یاب و گران قیمت خواهد بود.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام

آخه ای جوان رشید، چیه به عمل کار برآید؟؟؟!!!!
    درست کردن چراغ چشمک زن، جایزه داره؟؟!!

یاد فرمایش یکی از دوستان در سایت برنامه نویسی dotnetsource افتادم که راجب پورتال ملی بود، خیلی جالب توجه بود و حیفم آمد اینجا بروبچ نخوانند جالب است

و بعد خودم یاد یک سری ابتکارات افتادم که از اخبار شنیدم!
    یک مبتکر ایرانی شناور کولر الکترونیکی طراحی که با کاهش سطح آب پمپ، مخزن کولر را پر میکند!!!
    واقعاً هر کسی که دو تا کتاب بچه گانه الکترونیکی دیده باشد، دویست بار مدار سنجش سطح مایعات را دیده! این واقعاً ابتکاره یا اختراع؟؟!! یعین این مدار واقعاً به سادگی یک چراغ چشمک زن است.
    یا از رادیو:
    جوان مبتکر ایرانی دستگاهی طراحی کرد که کارت سوخت درونش قرار میگیرد و در صورت حرکت و فقدان کارت به راننده هشدار میدهد که کارت را جا گذاشته!!!!!!!!!!
    نمیدانم برای چه این ابتکار مرا یاد زمان دبستان می اندازد که یک چراغ با باتری و دو پونز می ساختیم و با اتصال یک فلز به دو آهن چراغ روشن میشد!
    هر چیزی که اختراع میشه یا ابتکار به حساب میاد لزومی نداره پیچیده باشه مهم ایده و نوآوری هستش مثلا یکی اومده دوتا دکمه لاستیکی پشت چسب دار درست کرده که به گوشی تلفن بچسبونن تا وقتی گوشی رو بدون دست نگه میدارن رو شونه سر نخوره .
    نمیشه گفت چون این یه کار ساده ای بوده اختراع نیست .
    ولی اینکه یکی یه چیزی کپی کنه هو و جنجال کنه چهار تا دروغ هم چاشنی کار کنه که برای اولین بار ساخته شده به رسانه ها راه پیدا کنه اگه هم در کوتاه مدت برای اون نفر چیزی بیاره مطمئنا در آینده یا حتی همون موقع برای افراد اهل فن جز یک دروغگو و متقلب فرد دیگری نخواهد بود .
    مساله دیگه ای هم وجود داره اینکه اون اختراع یا ابتکار باید مفید باشه مثلا گاهی اوقات پیچیده کردن و الکترونیکی کردن یه سیستم عوض اینکه کارایی اونو زیاد کنه باعث خرابی بیشتر اون میشه به عنوان مثال یه زمانی دکمه های آسانسور رو لمسی کرده بودند بله با این کار خرابی دکمه ها تقریبا صفر شد ولی در اثر رطوبت یا گاز های یونیزه هنگام آتش سوزی این دکمه ها دچار خطا می شدند و گاهی خسارت جانی به بار می آوردند
    Last edited by mohsen++; 04-10-2007 at 21:10.

8. این کاربر از mohsen++ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام
    از بابت نقشه ممون.
    جالب توجه بود ولی ...

این دیگه عجیبه!!!!
    یعنی به همین الکی الکی و با این مدارات ساده در پیتی جایزه میدن!!!!!
    آقا، بروبچ کسی نمیاد بریم یک کم جایزه جارو کنیم؟!
    حالا كجاشو ديدي؟
    برو تو سايت جشنواره طرحهاي رتبه هاي اول رو نگاه كن خندت ميگيره. (البته بعضياشون انصافاً محشره)
    طرحهاي در پيتي تر از اين هم مقام آوردن. به نظر من همش پارتي بازيه. اگرم پارتي بازي نباشه مسئولينش يه سري بي سواد هستن.

براي اين كه فكر نكنيد همينجوري رو هوا دارم حرف ميزنم لازمه خدمتتون عرض كنم كه ما خودمون پارسال يه طرح برديم كه در همون مرحله دفاعيه اول مردود اعلام شد (البته طرح زياد مفصلي نبود و حذف شدن حقش بود) اما بحث بين ما و متخصصين (!!) گرامي بسيار جالب توجه بود. نميتونم توصيف كنم ولي اينقدر چرت و پرت گفتن كه ما از جلسه زديم بيرون. شرط مي بندم حتي به خودشون زحمت نداده بودن يه بار طرح ما رو بخونن چه برسه برن در موردش استعلام كنن كه ببينن قبلاً بوده يا نه !!!

نميدونم....... شايد من اشتباه ميكنم يا چون طرحمون ضعيف بود بايد اينطوري ميشد و يا اون آقايون فقط به پست ما خورده بودن.. اما از من به شما نصيحت:
    اگه طرحي در ذهن داريد و فكر ميكنيد كه خنده داره... اصلاً معطلش نكنيد و بريد ثبت نام كنيد. كي به كيه..... شايد اول شديد!!!

موفق باشيد

10. این کاربر از behzadshams بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

ولي باور كنيد اون زمان كه اين طرح به جشنواره رفته بود فقر شديدي در اين زمينه بين جوانان وجود داشت ، به قول محمود بخت آور آدم يك چشم در شهر كورها پادشاست.

در كل بايد هم اين طرح ها الان شبيه يك كاردستي بچه گانه بياد !‌ شما هم كه خيلي به روزيد رفتيد سراغ كتب تاريخي !

12. این کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    من نقشه این اسیلسکوپ رو از کتاب بخت آور پیدا کردم که با نقشه ای که شما گذاشتید کمی فرق داره. حالا مشکل من اینه که ال ای دی سطر پایین فقط جاروب میکنه وبا تغییر پتانسیومتر تغییری در سطرها ایجاد نمیشه(بالا پایین نمیشه. اماسرعت جاروب کم وزیاد میشه). به نظر شما مشکل کجاست؟ تا حالا 10بار مداررو چک کردم اما به جایی نرسیدم.البته این کتاب های بخت آور یه ایرادهایی هم داره مثلا تو توضیحات نوشته 7 تا جمپر داره اما رو برد جای 9 تا جمپر هست. دوستان اگه میتونند منو دراین مورد راهنمایی کنند.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    مثلا تو توضیحات نوشته 7 تا جمپر داره اما رو برد جای 9 تا جمپر هست
    متاسفانه کتابهای زیادی دیده ام که در مورد نقشه مدارات ایرادات جدی داشتند...
    مثلاً یک مورد طرف خودش دستی چیزی کشیده بود و حتی قطبهای تغذیه مدار را هم مشخص نکرده بود !!!
    ولی پیشنهاد میکنم سلسله کتابهای 300 مدار کانون نشر علوم را نگاهی بیاندازید، بی ایراد نیستند ولی خیلی کم مشکل دارند.

به نظر شما مشکل کجاست؟ تا حالا 10بار مداررو چک کردم اما به جایی نرسیدم
    دوست عزیز، این تاپیک خیلی قدیمی است و تصویر نقشه ای هم که کاربر h_zaman06 در پست 7 و 8 گذاشته بودند دیگر باز نمیشود و موجود نیست، ضمن آنکه اگر موجود میبود هم نقشه شما انگار کمی تفاوت دارد...
    اینطوری گمان نمیکنم کسی بتواند کمک کند ...

اگر میتوانید نقشه اصلی مدار را به نوعی اسکن کنید یا با دوربین عکس بگیرید و... و آپلود کنید، تا حداقل بتوان صحت نقشه اولیه را مشخص کرد و چیزی برای چک کردن وجود داشته باشد، یا بتوان حدس زد شما احتمالاً کجای مدار را اشتباه ساخته اید و یا چه قطعه ای ایراد دارد که همچین مشکلی پیش آمده.

حالا مشکل من اینه که ال ای دی سطر پایین فقط جاروب میکنه وبا تغییر پتانسیومتر تغییری در سطرها ایجاد نمیشه(بالا پایین نمیشه. اماسرعت جاروب کم وزیاد میشه)
    منظورتان این است که بقیه LED ها روشن نمیشوند؟
    اما فرکانس تغییر میکند؟

یا سطح پیک ولتاژ نمونه ورودی بسیار پایین است، یا مقادیر مقاومتهای تایین کننده جریان ثابت IC مبدل و یا مقاومت های تنظیم سطح سیگنال ورودی صحیح نیست...

15. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

salam naghseh az in madar ra nadarid

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •