تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 58

نام تاپيک: برنامه Visual Basic را با چه برنامه ای نوشته اند؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه f-secure's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

VB با ++C نوشته شده
    من برنامه نویسی بلد نیستم و خیلی هم علاقه به یاد گرفتن روش برنامه نویسی با برنامه های چون Visual Basic و C و غیره برنامه ها دارم.
    اگه فكر مي كني در آينده بنا داري با برنامه نويسي زندگي كني يا كسب درآمد ، برو سراغش
    چون در programming بايد مخ زيادي بذاري
    كه اگه بي هدف ياد گرفته باشي به هيچ كارت نمياد...به هيچ كار
    با تشكر

پروفشنال Farahmand Farshidy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام به همه شما دوستان عزیز !!!
    امیدوارم تا همه شما عزیزان صحتمند، خرم و پر نشاط باشید.
    سوالم کاملاً حل شد.
    اما عزیزان اجازه دهید تا یه سوال دیگه را مطرح نمایم.
    اولین برنامه - برنامه نویسی را چگونه ساختند؟
    هدفم اینست که در آن زمانی که برنامه ای برای برنامه نویسی وجود نداشت، شرکت های بزرگ مانند Microsoft چگونه برنامه ای را بنام برنامه - برنامه نویسی ساختند؟

VB با ++C نوشته شده

اگه فكر مي كني در آينده بنا داري با برنامه نويسي زندگي كني يا كسب درآمد ، برو سراغش
    چون در programming بايد مخ زيادي بذاري
    كه اگه بي هدف ياد گرفته باشي به هيچ كارت نمياد...به هيچ كار
    با تشكر
    ممنون دوست عزیز. میشه بگی که آیا برنامه نویسی بصورت مداوم( کسب در آمد نمودن از برنامه نویسی) برای شما خسته کن نمیباشد؟

بااحترام
    فرهمند
    Last edited by Farahmand Farshidy; 31-05-2007 at 07:52.

آخر فروم باز Hoom@n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

احتمالا باید این رو خونده باشی که زبونهای برنامه نویسی تو چهار لایه تقسیم بندی می شن . سطح پایین - میانی - سطح بالا-بسیار سطح بالا . اسمبلی و زبان ماشین هم تو قسمت زبون های سطح پایین قرار دارن . همه ی زبون های سطح های بالا هم باید ترجمه بشن به زبون ماشین تا اینکه کامپیوتر اونها رو بفهمه . و برای اطلاعات اضافی یکی از سریع ترین ترجمه ها از یک زبون به زبون ماشی مال اسمبلر هست. بدون شک اولین برنامه ها هم با دستورات قابل فهم برای کامپیوتر بوده مثل صفر و یک یا هر چیز دیگه ای که اون سخت افزار بفهمه و بعد به کمک اونها زبون هایی مثل اسمبلی که برای انسان قابل فهم تر از زبون ماشین هست درست شده و به کمک اونها هم لایه های بالاتر هم ایجاد شدن .
    ------------------------
    برنامه نویسی به عنوان یه شغل زیاد هم خسته کننده نیست . مثلا تو یه برنامه تحت وب برای یه نهاد دولتی درست می کنی و این برنامه تو به اندازه ای باگ داره و کند هست و اینترفیس بدی داره که خودت حات بهم می خوره اون رو ببینی . اما اونا کلی به به و چه چه می کنن و به تو برای همون 2 ملیون پول می دن. یا اینکه می ری تو یه شرکت و اونا به تو می گن که یه برنامه با این ویژگی می خوان . تو هم باید ریاضی و درک قوی داشته باشی و الگوریتم اون رو مشخص کنی و برنامه رو بنویسی تا پولت رو بگیری . یا اینکه به ذهن خودت یه چیزی می رسه . میشینی اون رو برنامه می کنی و بعد با یه شرک قرارداد می بندی که اون رو توزیع کنه اگر چیز به درد بخوری باشه بالاخره یه پولی گیرت میاد که راضی شی و ...

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام البته کاربر Hoom@n اشاراتی داشتند، اینها را هم اضافه کنید.
    اولین برنامه - برنامه نویسی را چگونه ساختند؟
    اولین زبان برنامه نویسی زبان ماشین بود و برنامه نویسیان اولیه دستورات خود را مستقیم به صورت طوماری از صفر و یک ها مینوشتند، چیزی شبیه این:
    01001100
    11010100
    11101000

بعد کمی فسفر سوزوندند و به فکر آن افتادند که زبان برنامه نویسی به وجود آورند و این بار برای راتحتی خودشان یک برنامه صفر و یکی بنویسند!
    و دستورات را به متون انگیلیسی نزدیک کنند و وظیفه این برنامه آن بود که آنها متون را به کدهای صفر و یک تبدیل کند.
    ما حالا به این قبیل برنامه ها کامپایلر میگوییم و به اصول و قائدی که باید در نوشتن اون متون انگلیسی رعایت بشه تا کامپایلر منظورمان را متوجه نشد، زبان برنامه نویسی میگوییم.
    ضمناً این زبان اولیه نامش اسمبلی بود.

هدفم اینست که در آن زمانی که برنامه ای برای برنامه نویسی وجود نداشت، شرکت های بزرگ مانند Microsoft چگونه برنامه ای را بنام برنامه - برنامه نویسی ساختند؟
    در آن زمان صفر و یکی تا جایی که من میدانم مایکروسافت وجود نداشت!

ممنون دوست عزیز. میشه بگی که آیا برنامه نویسی بصورت مداوم( کسب در آمد نمودن از برنامه نویسی) برای شما خسته کن نمیباشد؟
    نه! اصلاً! ابداً! شما هربار چیز جدیدی خلق میکنید و این با قبلی فرق دارد و تاژه وقتی حاصل کارتان ، واقعاً کار میکند لذت بیشتری میبرید! آیا با به حال یک مدارالکترونیکی را که خودتان طراحی کرده باشید ساخته اید؟ یا حداقل مونتاژش کرده باشید؟ آنوقت میدانید چه حالی داره!

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

بسیار متشکر برای کامل کردن مطلب

اگه نباشه جاش خالی می مونه rouhallah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام البته کاربر Hoom@n اشاراتی داشتند، اینها را هم اضافه کنید.

اولین زبان برنامه نویسی زبان ماشین بود و برنامه نویسیان اولیه دستورات خود را مستقیم به صورت طوماری از صفر و یک ها مینوشتند، چیزی شبیه این:
    01001100
    11010100
    11101000

بعد کمی فسفر سوزوندند و به فکر آن افتادند که زبان برنامه نویسی به وجود آورند و این بار برای راتحتی خودشان یک برنامه صفر و یکی بنویسند!
    و دستورات را به متون انگیلیسی نزدیک کنند و وظیفه این برنامه آن بود که آنها متون را به کدهای صفر و یک تبدیل کند.
    ما حالا به این قبیل برنامه ها کامپایلر میگوییم و به اصول و قائدی که باید در نوشتن اون متون انگلیسی رعایت بشه تا کامپایلر منظورمان را متوجه نشد، زبان برنامه نویسی میگوییم.
    ضمناً این زبان اولیه نامش اسمبلی بود.

در آن زمان صفر و یکی تا جایی که من میدانم مایکروسافت وجود نداشت!

نه! اصلاً! ابداً! شما هربار چیز جدیدی خلق میکنید و این با قبلی فرق دارد و تاژه وقتی حاصل کارتان ، واقعاً کار میکند لذت بیشتری میبرید! آیا با به حال یک مدارالکترونیکی را که خودتان طراحی کرده باشید ساخته اید؟ یا حداقل مونتاژش کرده باشید؟ آنوقت میدانید چه حالی داره!
    با سلام به دوست عزيز
    اتفاقاً من هم همين سوالات تو ذهنم بود
    ولي من ميخوام يه سوال بپرسم كه البته اميدوارم بلد باشين و اين سوالم يك كمي شايد از اين 00010010 ها به سطح پايين تري اشاره داشته باشه
    ما اگر تو زبون ماشين بخواهيم مثلاى دو عدد رو با هم جمع كنيم بايد اول عددي رو به صورت صفر و يك وارد كنيم بعد براي تفكيك اين عدد از عملوند خود بايد يه چيزي بذاريم اين تفكيك كننده اگه فاصله باشه خود اون هم چند تا صفر و يك داره و باز مشكل تفكيك اين صفر و يك ها نيز پيش مياد پس تفكيك كننده تو پايين ترين سطح چه عنصري هست خواهش ميكنم اگه بلديد كمك كنيد

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

با سلام به دوست عزيز
    اتفاقاً من هم همين سوالات تو ذهنم بود
    ولي من ميخوام يه سوال بپرسم كه البته اميدوارم بلد باشين و اين سوالم يك كمي شايد از اين 00010010 ها به سطح پايين تري اشاره داشته باشه
    ما اگر تو زبون ماشين بخواهيم مثلاى دو عدد رو با هم جمع كنيم بايد اول عددي رو به صورت صفر و يك وارد كنيم بعد براي تفكيك اين عدد از عملوند خود بايد يه چيزي بذاريم اين تفكيك كننده اگه فاصله باشه خود اون هم چند تا صفر و يك داره و باز مشكل تفكيك اين صفر و يك ها نيز پيش مياد پس تفكيك كننده تو پايين ترين سطح چه عنصري هست خواهش ميكنم اگه بلديد كمك كنيد
    سلام
    فکرکنم منظورتان را متوجه شدم! احتمالاً !!!!
    منظور شما آن است که CPU بخت برگشته از کجا بداند اطلاعات دریافتی یک دستور جمع است یا خود عدد مورد نظر برای جمع؟ درست میگویم، همین را میخواهید بدانید؟؟؟؟

اول بدانید که تمام واحدهای ورودی 8 بیتی هستند (یک بایت)
    پس بحث میماند سر تفکیک بلوکهای بایت ها از هم نه تک بیت ها.

اولین بایتی که کشیده میشود داخل شامل نوع دستور است، مثلاً x04 کد دستور جمع یک عدد یک بایتی با محتویات ثبات AL است، و x05 و x80 و x81 و x83 و ... همه کد دستورات جمعغ هستند که در محل و مقصد جمع تفاوت دارند.
    حال فرض میکنیم که CPU بایت اول را کشید و این بایت اول همان x04 خودمان بود! طبیعی است که چون AL باید با یک عدد تک بایتی جمع شود پس حتماً باید یک بایت شامل عدد مذکور هم وارد CPU شود، (گرفتید ؟! ) پس حتماً در ادامه کد x04 عددی میآید که باید با AL جمع شود، یعنی بایت بعد از x04 هر چه باشد (0 یا 1 یا 2 یا 4 یا 100 یا ...) به چشم عددی دیده میشود که باید با AL جمع شود، خوب دستور فوق که کلاً شامل دوبایت بود اجرا میشود و بعد هم واضح است مجدداً اولین بایت کشیده شده (که در مثال ما و در کل بایت سوم میشود) حتماً کد دستوری جدید است و حتماً با منطق میتوان مشخص کرد که تا چند بایت بعدی داده های این دستور هستند، حتی شاید دو بایت x04 در پشت هم بیایند ولی با توجه به مثال ما x04 اولی یک دستور است و به معنی جمع ... است و x04 دومی یک داده است نه دستور و عددی است که مورد جمع قرار میگیرد و بایت بعد از این دو. بایت مجدداً دستور است و... ، یعنی بایتی که به عنوان دستور شناخته میشود مشخص میکند که طول داده های مربوطش چقدر است و به صورت غیر مستقیم مشخص میکند دستور بعدی چندمین بایت بعدی قرار دارد.
    حتماً الآن فکر میکنید که اگر CPU فقط یک واحد و یک بایت در مکش دستورات اشتباه کند، همه چیز کاملاً به هم میریزد! بله کاملاً درست است اگر ثبات IP که نگه دارنده اصلی مکش دستورات است فقط یک تک مقدار جابه جا شود همه چیز ....

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام مجدد.
    برادر/خواهر محترم!
    من هم گفتم که هر چیزی که سخت افزار حالیش بشه. به عبارتی بنا به چیزی که سخت افزار می فهمه به اون داده می دی
    +++
    تشکر از h2 بابت توضیح مفصل

آخر فروم باز تکنیک برتر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

سلام دوستان عزیز در مورد سوال اول بگم اینکه یه سری زبان های برنامه نویسی وجود دارد که دنیا ازش خبر نداره فقط شرکت های بزرگ مثل مایکروسافت برای خودشان می سازند من تا اونجائی که می دونم مایکروسافت یه زبانی برای خودش دارد که بزرگ ترین زبان های جهان که شامل همین vb c ++c و غیره رو ناخون کوچیکش نمی شود. و به احتمال زیاد ویبی و زبان های دیگر این شرکت با اون زبان نوشته شده است . لازم نیست حرف منو باور کنید به تحقیقات بیشتر خودتان میان این دو زبان متوجه می شوید که این زبان ها ساخته یک دیگر نیستنند مگه فقط مایکروسافت مخ کامپیوتر است خیلی های دیگر هم هستنند اگر به c++ ویبی نوشته شده بود تا به امروز هزاران زبان برنامه نویسی مثل ویبی تو بازار بود پس تحقیق کنید بعد به حرف من برسید.
    و اینکه
    نوشته شده توسط Farahmand Farshidy مشاهده تاپيک
    اگه بدونی هر وقت یه چیز جدید تری به پروژه ات اضافه کنی چه حالی بهت دست میده که همین الان شروع به برنامه نویسی می کنی من برای اولین بار که یه خط کد ساده نوشته بودم اینقدر خوش اومد اینقدر خوش حال شدم که نگو...
    و در آخر پروژه که به اتمام می رسه اگه ضرفیت نداشته باشی سکته می کنی شوخی کردم
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه rouhallah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام
    فکرکنم منظورتان را متوجه شدم! احتمالاً !!!!
    منظور شما آن است که CPU بخت برگشته از کجا بداند اطلاعات دریافتی یک دستور جمع است یا خود عدد مورد نظر برای جمع؟ درست میگویم، همین را میخواهید بدانید؟؟؟؟

اول بدانید که تمام واحدهای ورودی 8 بیتی هستند (یک بایت)
    پس بحث میماند سر تفکیک بلوکهای بایت ها از هم نه تک بیت ها.

اولین بایتی که کشیده میشود داخل شامل نوع دستور است، مثلاً x04 کد دستور جمع یک عدد یک بایتی با محتویات ثبات AL است، و x05 و x80 و x81 و x83 و ... همه کد دستورات جمعغ هستند که در محل و مقصد جمع تفاوت دارند.
    حال فرض میکنیم که CPU بایت اول را کشید و این بایت اول همان x04 خودمان بود! طبیعی است که چون AL باید با یک عدد تک بایتی جمع شود پس حتماً باید یک بایت شامل عدد مذکور هم وارد CPU شود، (گرفتید ؟! ) پس حتماً در ادامه کد x04 عددی میآید که باید با AL جمع شود، یعنی بایت بعد از x04 هر چه باشد (0 یا 1 یا 2 یا 4 یا 100 یا ...) به چشم عددی دیده میشود که باید با AL جمع شود، خوب دستور فوق که کلاً شامل دوبایت بود اجرا میشود و بعد هم واضح است مجدداً اولین بایت کشیده شده (که در مثال ما و در کل بایت سوم میشود) حتماً کد دستوری جدید است و حتماً با منطق میتوان مشخص کرد که تا چند بایت بعدی داده های این دستور هستند، حتی شاید دو بایت x04 در پشت هم بیایند ولی با توجه به مثال ما x04 اولی یک دستور است و به معنی جمع ... است و x04 دومی یک داده است نه دستور و عددی است که مورد جمع قرار میگیرد و بایت بعد از این دو. بایت مجدداً دستور است و... ، یعنی بایتی که به عنوان دستور شناخته میشود مشخص میکند که طول داده های مربوطش چقدر است و به صورت غیر مستقیم مشخص میکند دستور بعدی چندمین بایت بعدی قرار دارد.
    حتماً الآن فکر میکنید که اگر CPU فقط یک واحد و یک بایت در مکش دستورات اشتباه کند، همه چیز کاملاً به هم میریزد! بله کاملاً درست است اگر ثبات IP که نگه دارنده اصلی مکش دستورات است فقط یک تک مقدار جابه جا شود همه چیز ....

فكر كنم با اين جوابتون غير مستقيم و ناخواسته بهم گفته باشين از اين سطح پايين تر وجود نداره.
    ولي سطحي كه در نظر من بود و با فرض اون مشكل تفكيك شدن اطلاعات از هم برام پيش اومده بود سطحي هست كه حتي براي رايانه مبناي شانزده شانزدهي يا به قول شما هگزا دسيمال تعريف نشده همچنين ثباتهاي سي پي يو به صورت حروف الفباي انگليسي تعريف نشده مانند همين ثبات AL
    مثلاً(ميدونم اشتباه هست ولي فرض ميكنيم ،چون حوصله ندارم برم ببينم عمل جمع رو به صورت صفر و يك چطور نشون ميدن)عمل جمع رو رايانه با مقدار 01010010 ميفهمه و ما ميخوهيم عدد 00000001 رو با عدد 00000010 جمع كنيم كه به اين صورت ميشه 000000010101001000000010
    كه منظورم از اون صفر و يك هاي پر رنگ همون عمل جمع هست.
    خب تو اين سطح ما اگه بخواهيم بين اين مقدارها فاصله بذاريم خب خود فاصله هم كدش چند تا صفر يك هست.
    و همچنين به قول شما سي پي يو بايد از كجا بفهمه كه كدوم هشتايي صفر و يك، عمل جمع رو نشون ميده و كدوم عدد البته من براي ديده شدن براي خودمون هشتا از صفر و يك ها رو پر رنگ كردم وگرنه تو اون سطح پايين پايين اصلاً به اين روش تفكيك كردن امكان نداره تازه اگه همچين سطح پاييني وجود داشته باشه.
    حتي از اين سطح پايين تر هم ميشه تصور كرد و اون وقتيه كه فكر كنيم همين نمايش صفر و يك هم يعني تعريف شدن براي سي پي يو كه اين دكمه كه زده شد بياد اين پيكسلها رو روشن كنه تا صفر يا يك به صورت 0 ، 1 نمايش داده بشوند.
    اگر هم بازم بريم پايين تر و فرض كنيم صفحه نمايشي نداريم و نه صفه كليدي داراي صفر و يك، اون وقت بايد يه چيزي مثل دستگاه توليد رمز مورس رو بسازيم و با اون صفر و يك رو توليد كنيم البته بازم مشكل تفكيك شدن ديده ميشه.
    ميدونم كمي طولاني شد ولي اينم بگم ديگه تموم ميشه . چيكار كنم ذهن كنجكاو و هزار تا سوال بي جواب

من چون هيچ كدوم از اينها قانعم نميكنه و فكر ميكنم ميشه سطح پايين پايين وجود داشته باشه دنبال جواب قانع كننده بودم كه يه بار تو تلويزيون در مورد همين صفر و يك و رايانه برنامه اي ديدم كه صفر و يك رو با يك مدار ساخته شده اين طوري تعريف كرده بود كه دو تا چراغ بودند، اگه هر دو روشن بودند يعني يك و اگر هر دو خاموش بودن يعني صفر نميدونم تو اون برنامه حالت يكي روشن يكي خاموش گفته شده بود يا نه ولي اگه اين حالت رو در نظر بگيريم ميتونيم اين حالت يكي خاموش يكي روشن رو تو اون مدار به معني تفكيك صفر يك‌هاي متوالي بگيريم.
    چون تو اون مدار اگه بخواهيم دو تا 1 رو پشت سر هم نمايش دهيم چون 1 يعني هر دو چراغ روشن ، و نميتونيم با دو چراغ خاموش چون براي حالت صفر تعريف شده اند ، به عنوان تفكيك كننده استفاده كنيم . پس تنها راه تفكيك دو تا 1 يا دو تا 0 همون يك چراغ روشن و يك چراغ خاموشه.
    ببخشيد سرتون رو درد آوردم حالا مخصوصاً تو اين مطلب آخر نظرتون رو بگوييد
    با تشكر
    Last edited by rouhallah; 02-06-2007 at 22:36.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •