تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 194 از 307 اولاول ... 94144184190191192193194195196197198204244294 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,931 به 1,940 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

کـاربـر بـاسـابـقـه befermatooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

لینوکس همون ویندوزه یا جدای از ویندوز ؟

الان taia و rootnt عزیز ، شما با لینوکس اومدین تو فروم ؟

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

لینوکس همون ویندوزه یا جدای از ویندوز ؟

الان taia و rootnt عزیز ، شما با لینوکس اومدین تو فروم ؟
    این ها هر دو سیستم عامل هستند و ربطی به هم ندارند

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

14

سلام.دوستان من کمی تحقیق در مورد بهترین توزیع لینوکس برای سرور ها کردم.بنطرم باید CentOS خوب باشه.ولی موندم Redhat و Fedora رایطشون چیه و در کل بهترینشون برای سرور چیه؟
    ضمنا میخواستم بدون از کجا یادگیری رو شروع کنم برای اینکه در این مورد حرفه ای بشم و بتونم سرور هام رو لینوکسی کنم و خودم کانفیگ کنم.(در هر مورد)
    با تشکر فراوان از همگی.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

سلام.دوستان من کمی تحقیق در مورد بهترین توزیع لینوکس برای سرور ها کردم.بنطرم باید CentOS خوب باشه.ولی موندم Redhat و Fedora رایطشون چیه و در کل بهترینشون برای سرور چیه؟
    ضمنا میخواستم بدون از کجا یادگیری رو شروع کنم برای اینکه در این مورد حرفه ای بشم و بتونم سرور هام رو لینوکسی کنم و خودم کانفیگ کنم.(در هر مورد)
    با تشکر فراوان از همگی.
    ببینید باید مشخص کنید سروری که ازش صحبت می کنید در چه حد و اندازه ای هست، اصولا در بسیاری از مقالات برای سرورهای بزرگ 2 توزیع Red Hat Enterprise Linux و SUSE Linux Enterprise Server مطرح میشه، با توجه به اولا پشتیبانی که انجام میشه از این دو توزیع و همینطور امکاناتی که در اختیار ادمین ها قرار میده، مخصوصا اگر ادمین یک فرد تازه کار با گنو/لینوکس باشه، ولی این دو توزیع یک فاکتور دیگه رو به لیست اضافه می کنند و اون تجاری بودنشون هست، برای این دو توزیع شما باید پول پرداخت کنید، پول خرید و البته پول خدمات!

اما اگه سروری که ازش صحبت می کنید یک سرور ساده هست، توزیع های زیادی نسخه ی سرور دارند همون CentOS مطرحی خودتون، اوبونتو سرور و ... که همگی رایگان هستند، و البته برای خدمات بعدی شما باید پول پرداخت کنید.

در مورد رابط redhat وfedora نفهمیدم منظورتون رابط گرافیکی هست؟ اگه منظورتون همین هست، بستگی به خودتون داره ولی معمولا بعد از اقدامات اولیه رابط های گرافیکی از روی سرورها حذف میشوند و حتی برخی نسخه های سرور به طور پیش فرض بدون رابط گرافیکی ارائه میشوند.

6. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

ببینید باید مشخص کنید سروری که ازش صحبت می کنید در چه حد و اندازه ای هست، اصولا در بسیاری از مقالات برای سرورهای بزرگ 2 توزیع Red Hat Enterprise Linux و SUSE Linux Enterprise Server مطرح میشه، با توجه به اولا پشتیبانی که انجام میشه از این دو توزیع و همینطور امکاناتی که در اختیار ادمین ها قرار میده، مخصوصا اگر ادمین یک فرد تازه کار با گنو/لینوکس باشه، ولی این دو توزیع یک فاکتور دیگه رو به لیست اضافه می کنند و اون تجاری بودنشون هست، برای این دو توزیع شما باید پول پرداخت کنید، پول خرید و البته پول خدمات!

اما اگه سروری که ازش صحبت می کنید یک سرور ساده هست، توزیع های زیادی نسخه ی سرور دارند همون CentOS مطرحی خودتون، اوبونتو سرور و ... که همگی رایگان هستند، و البته برای خدمات بعدی شما باید پول پرداخت کنید.

در مورد رابط redhat وfedora نفهمیدم منظورتون رابط گرافیکی هست؟ اگه منظورتون همین هست، بستگی به خودتون داره ولی معمولا بعد از اقدامات اولیه رابط های گرافیکی از روی سرورها حذف میشوند و حتی برخی نسخه های سرور به طور پیش فرض بدون رابط گرافیکی ارائه میشوند.
    ممنون.حالا بخوام شروع به یادگیری کنم میتونید راهنماییم کنید؟؟
    مگه وی پی اس سرور فروش ها برای این نسخه ها پول میگیرن با اینکه بعد از استفاده باید پول بدیم؟؟

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

شروع کنید دیگه:

مگه وی پی اس سرور فروش ها برای این نسخه ها پول میگیرن با اینکه بعد از استفاده باید پول بدیم؟؟
    منظورتون رو متوجه نشدم

9. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

1

منطورم ایناست که بولد کردم! ممنون
    کتاب فیلمی منبع دیگه نیست؟؟؟ که اختصاصی به پرداختن این مبحث کرده باشه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

منطورم ایناست که بولد کردم! ممنون
    کتاب فیلمی منبع دیگه نیست؟؟؟ که اختصاصی به پرداختن این مبحث کرده باشه؟
    نه من منظور شما رو از VPS فروشها نفهمیدم، مگه اینها خدمات رایگان به شما می دهند؟ چون گفتید

متوجه این منظور نمی شوم.

در مورد منبع، ببینید آموزش سیستم عامل با کتاب و اینها نمیشه! شما ابتدا انتخاب کنید کدام توزیع رو می خواهید نصب کنید، بعد در مورد نصب اون توزیع یکم اطلاعات بدست بیارید که خدایی نکرده بعدا در اثر اشتباهات مشکل پیدا نکنید و بعد از اون شروع کنید به گشت و گذار توی سیستم.
    اگر توی این انجمن می خواهید کار کنید، تاپیک هایی که مناسب شما هست:

فهرست مطالب تالار گنو/لینوکس

مقالات آموزشی فارسی لینوکس

12. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

نه من منظور شما رو از VPS فروشها نفهمیدم، مگه اینها خدمات رایگان به شما می دهند؟ چون گفتید

متوجه این منظور نمی شوم.

در مورد منبع، ببینید آموزش سیستم عامل با کتاب و اینها نمیشه! شما ابتدا انتخاب کنید کدام توزیع رو می خواهید نصب کنید، بعد در مورد نصب اون توزیع یکم اطلاعات بدست بیارید که خدایی نکرده بعدا در اثر اشتباهات مشکل پیدا نکنید و بعد از اون شروع کنید به گشت و گذار توی سیستم.
    اگر توی این انجمن می خواهید کار کنید، تاپیک هایی که مناسب شما هست:

فهرست مطالب تالار گنو/لینوکس

مقالات آموزشی فارسی لینوکس
    منطورم سرور فروش ها هست که بر اساس انتخابمون ویندوز سرور یا توضیعی از لینوکس مثل Fedoraوubunto میریزن که رایگان هست.ولی شما گفتید در Enterprise ها پولی هست رو میخواستم بدونم قضیش چیه!!
    یعنی بازم مثل ویندوز کرک میشه با نمیدونم فقط باید هزینش رو بپدازیم.
    از اهمین منابع شروع میکنم و ایشالا اطلاعاتم رو تکمیل میکنم.فقط بین Fedora و CentOS موندم.
    منظورم از سرور مثل سرور اف تی پی چیز پی ان نمیدونم از این جور چیزا هست.
    در مورد مفاهیم هم یکی مشکل دارم.الان Free BSD که کرنل لینوکس هست باید چی بریزیم که نیاز هامون رو برطرف کنه؟ بعنی چه جوری؟ من فکر میکردم CentOS Fedora یه چیزی مثل ویندوز هستن.مثلا ویندوز ایکس پی ویستا ... .
    از نظر فرقشون.ولی فکر کنم همشون از یک هسته استفاده میکنند و بر اساس نیاز باید انتخاب کنیم ؟ درسته؟
    خیلی ممنونم از وقتی که می گذارید.
    Last edited by ArashMiniStar; 21-07-2011 at 21:54.

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببینید همونطور که taia هم گفت اول بهتره که بیشتر با گنو/لینوکس آشنا بشید بعد برید سمت یادگیری سرور
    چون بهتره که پایه قوی باشه که بعدا به مشکل نخوری این پیشنهاد منه
    مثلا در مورد همون مفاهیمی که گفتید ۱۸۰ درجه اشتباه متوجه شدید
    این سیستم عاملی که ما در موردش صحبت می‌کنیم اسمش گنو/لینوکس هست اما مردم برای راحتی بهش می‌گن لینوکس مثل خیلی چیزهای دیگه
    یعنی کل سیستم رو فقط با اسم هسته اش صدا میکنن در صورتی که این سیستم فقط هسته نیست
    اون freebsd که گفتید اصلا هیچ ربطی به لینوکس نداره و چیز دیگه ‌ایه

در مورد ردهت خیلی ساده هست اگر استفاده کنید پولشو باید بدید اصل پولی هم که گرفته می‌شه بخاطر پشتیبانی و آپدیتها هستش که یعنی کرک بی معنی خواهد بود

بله درسته تقریبا همه از یک هسته که اسمش لینوکس هست استفاده می‌کنن
    بالاخره دنیای اپن سورس هستش و شما اگر برنامه نویسی بلد هستی میتونی توی هسته به دلخواه خودت تغییرات بدی و ازش استفاده کنی

15. این کاربر از rootnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •