تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 19 از 53 اولاول ... 915161718192021222329 ... آخرآخر
نمايش نتايج 181 به 190 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

دوست من ، راهنمایی های شما در خصوص نور بالا ، پروژکتور و تنظیم آینه ها 100 درصد اشتباه است و حرکت شما بسیار جای تامل دارد که با این اشتباه بزرگ باعث آزار خیلی از رانندها در شب میشوید .
    اینکه راننده های دیگه بلد نیستن اینه هاشون رو تنظیم کنن، دلیل نمیشه که من تو تاریکی رانندگی کنم...
    چراغ رو گذاشتن که روشن کنی که جلوت رو ببینی....
    من بارها و بارها شده که از دور دیدم یه حیوون رو که داره میاد تو جاده و فرصت داشتم واسه عکس العمل... ولی وقتی چراغها توی مود نور پایین باشن، فقط دو متر جلو تر رو میبینی و کلی اسیب به ماشین وارد میشه....

بحث تنظیم ایینه ها هم، نمیدونم چرا فکر میکنین غلطه... ولی این کار باعث کوچیک تر شدن نقاط کور ماشین میشه.... تست کنین می بینید که حضرات موتوری رو هیچوقت از دست نمی دین، ماشین هایی که نزدیک شمان و تو ایینه در حالت عادی دیده نمیشه رو هم راحت میشه دیدشون و مواظب بود که بهشون نخوری موقع کنار گرفتن چون ماشینی که بغل دستت باشه، راهنما هات رو هم نمی‌بینه و اگر هم ببینه، باید ملاک رو بذاری که طرف ندیده...(حداقل متد رانندگی من اینه که از نظرم همه دیوونه هستن و میخوان خودشون رو بزنن به من و واسه همین همیشه هم سرعت مطمئنه رو رعایت میکنم( 95- 110-120 تو جاده های مختلف) هم فاصله ام با ماشین جلویی در هر شرایطی و هم همیشه راهنما میزنم و خلاصه همیشه حواسم هست.... دلیلش هم اینه که تو ماشین های دیگران بودم و دیدم که دیگر راننده ها چه حرکات های مسخره ای انجام دادن و باعث اسیب دیدن افراد یا ماشین ها شدن... منم از تعمیرگاه و تعمیرکار متنفرم، پس هر کاری میکنم کارم بهشون نخوره!)....

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Altairezio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    TaBrIz

پيش فرض

دوستان من کلا" ماشین دنده ای نروندم و چند باری فقط تو زمان گواهی نامه گرفتن روندم....
    الان یه چند تا سوال دارم
    حالا بعد یه مدتی ماشین دنده ای خریدیم میخوام تجربه هاتونو راجع به کلاج و رها کردنشو تعویض دنده و ...بدین...
    بعد اینکه ... بالا بردن دور موتور چه ضررایی برا موتور یا کلا" جعبه دنده داره....
    بعد اینکه.... مثلا" من با دنده 4 دارم میرم ،میخوام سرعت ماشینو کم کنم به جای ترمز دنده معکوس میکشم و کم کم دنده ها رو کوچیک تر میکنم...این کار درسته!؟،اگه مشکلی ایجاد میکنه ،اون مشکل چیه؟!(البته اینم گفته باشم که تو هر بار معکوس کشیدن دور موتور تقریبا" تا 3 بالا میاد...)
    یکی دیگه ام این که در هنگام حرکت (با سرعت خیلی کم بین 10 تا 20) که با دنده دو هست اگه بدیم دنده یک مشکلی ایجاد میکنه!؟
    ممنون

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

اینکه راننده های دیگه بلد نیستن اینه هاشون رو تنظیم کنن، دلیل نمیشه که من تو تاریکی رانندگی کنم...
    ....
    برای راننده های باند مخالف چی ؟ اون که دیگه به تنظیم اینه ربطی نداره ؟
    گاهی اوقات که راننده های باند مخالف نور بالا حرکت میکنن راننده های باند دیگه مجبورن مقداری سرشون رو کج کنن و با گوشه چشم جلو رو بپان
    در اونصورت مشکلی که شما گفتید پریدن حیوون وسط جاده یا هرچیزی اتفاق بی افته راننده نمیتونه تسلط داشته باشه به جلو

دوستان من کلا" ماشین دنده ای نروندم و چند باری فقط تو زمان گواهی نامه گرفتن روندم....
    الان یه چند تا سوال دارم
    حالا بعد یه مدتی ماشین دنده ای خریدیم میخوام تجربه هاتونو راجع به کلاج و رها کردنشو تعویض دنده و ...بدین...
    بعد اینکه ... بالا بردن دور موتور چه ضررایی برا موتور یا کلا" جعبه دنده داره....
    بعد اینکه.... مثلا" من با دنده 4 دارم میرم ،میخوام سرعت ماشینو کم کنم به جای ترمز دنده معکوس میکشم و کم کم دنده ها رو کوچیک تر میکنم...این کار درسته!؟،اگه مشکلی ایجاد میکنه ،اون مشکل چیه؟!(البته اینم گفته باشم که تو هر بار معکوس کشیدن دور موتور تقریبا" تا 3 بالا میاد...)
    یکی دیگه ام این که در هنگام حرکت (با سرعت خیلی کم بین 10 تا 20) که با دنده دو هست اگه بدیم دنده یک مشکلی ایجاد میکنه!؟
    ممنون
    کلاج عشقه
    بالا بردن دور موتور یکی فشار به موتور هست یکی هم بالا رفتن مصرف سوخت
    معمولا دور موتور ماشین بین 2 تا 3 باشه یعنی بهترین حالت و مصرف متعادل
    شما وقتی دارید با دنده 5 میرید و میخواید بیاید 4 یه نیش ترمز کنید بهتره که دور موتور بیاد 2 یا کمتر
    در غیر اونصورت دنده رو که عوض میکنید ماشین میپره و یه شوک بهش وارد میشه چون مقدار دور موتور برای دنده کمتر زیاد هست و اگه زیاد اینکارو بکنید یه گیربکش میرید تو خرج
    البته به جاش هم بستگی داره
    مثلا رسیدن به عوارضی های اتوبان که از دور دیده میشن گازو که ول میکنید خود ماشین افت سرعت پیدا میکنه و با توجه به دور موتور میتونید معکوس بدید ولی مسافت های کوتاه تر ترمز توصیه میشه

4. 3 کاربر از Hatek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

برای راننده های باند مخالف چی ؟ اون که دیگه به تنظیم اینه ربطی نداره ؟
    همونحوری که اطلاع دارید، میشه در چند ثانیه مود نور بالا رو اصلاح کرد به نور پایین تا ماشین های باند مخالف رد بشن...

-------------------
    شخصا فکر میکنم این دنده معکوس زدن، یه تکنیک لایف سیور هستش!....
    یه سری توی یه مسیر بیرون شهر، با یکی از دوستان میرفتیم که ایشون مقداری کند میرونه، بعدش ماشین رو داد که من رانندگی بکنم( جایی باید در یک روز میرفتیم بار میاوردیم و برمیگشتیم همون روز).... من تو اتوبان باهاش 110 تا رفتم که یه دفعه نیاز به ترمز شد ولی ماشین نگرفت!! نه اینکه نگرفت، ترمز گرفت، ولی اونجوری که باید نگرفت و مشخصا قرار بود بریم تو هیکل ماشین جلویی....ولی خوشبختانه با زور انداختم تو ۳ و ماشین یه بار کله کرد، دوباره انداختم تو ۲ که دوباره کله کرد و بعدش تازه ترمز اثر کرد و ماشین رو نگه داشت!!... به نظرم خیلی خوبه که بلد باشیم با معکوس، در مواقع اضطراری سرعت رو کم کنیم....
    ولی خطرش رو نمیدونم، چند بار دیگه هم مجبور شدم با ماشین های دیگران این کار رو تکرار بکنم ولی کلا احساس میکنم روش بدی هستش...اما همونطور که عرض کردم، لایف سیور هستش...
    Last edited by senaps; 11-04-2014 at 20:41.

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من بارها و بارها شده که از دور دیدم یه حیوون رو که داره میاد تو جاده و فرصت داشتم واسه عکس العمل... ولی وقتی چراغها توی مود نور پایین باشن، فقط دو متر جلو تر رو میبینی و کلی اسیب به ماشین وارد میشه....

بحث تنظیم ایینه ها هم، نمیدونم چرا فکر میکنین غلطه... ولی این کار باعث کوچیک تر شدن نقاط کور ماشین میشه.... تست کنین می بینید که حضرات موتوری رو هیچوقت از دست نمی دین، ماشین هایی که نزدیک شمان و تو ایینه در حالت عادی دیده نمیشه رو هم راحت میشه دیدشون و مواظب بود که بهشون نخوری موقع کنار گرفتن چون ماشینی که بغل دستت باشه، راهنما هات رو هم نمی‌بینه و اگر هم ببینه، باید ملاک رو بذاری که طرف ندیده...(حداقل متد رانندگی من اینه که از نظرم همه دیوونه هستن و میخوان خودشون رو بزنن به من و واسه همین همیشه هم سرعت مطمئنه رو رعایت میکنم( 95- 110-120 تو جاده های مختلف) هم فاصله ام با ماشین جلویی در هر شرایطی و هم همیشه راهنما میزنم و خلاصه همیشه حواسم هست.... دلیلش هم اینه که تو ماشین های دیگران بودم و دیدم که دیگر راننده ها چه حرکات های مسخره ای انجام دادن و باعث اسیب دیدن افراد یا ماشین ها شدن... منم از تعمیرگاه و تعمیرکار متنفرم، پس هر کاری میکنم کارم بهشون نخوره!)....

واقعا نمیدونم چی بگم ! فقط یکسری کاربردهای چراغ رو برای شما شرح میدم که منطبق با استاندارد بین المللی هست .
    نور بالا :
    برای افزایش وسعت دید بیشتر در شب . این حالت زمانی به کار میرود که حداقل تا ۵۰۰ متر جلوتر از شما خودرویی وجود نداشته و جاده فاقد چراغ های روشنایی باشد .
    خودروهای اورژانسی همچون پلیس آمبولانس و آتش نشانی میتوانند برای هشدار به رانندگان جلویی به صورت ممتد از نور بالا استفاده نمایند . استفاده از نور بالای ممتد توسط رانندگان خودروی شخصی بعنوان هشدار خلاف قوانین راهنمایی و رانندگی می باشد .( اما تا الان مجازاتی براش تعیین نشده است )
    چراغ مه شکن جلو :
    این چراغها در پایین ترین نقطه سپر جلو خودرو قرار میگیرند و هنگام مه گرفتگی یا مه دود شدید با تمرکز شدید نور بر کف جاده امکان دید بهتر به راننده را میدهند .
    تنظیم آینه های کنار خودرو :
    آينه های بغل را بدون اينکه بدنمان را جابجا کنيم به صورتي تنظيم ميکنيم که از برآمدگي زير دستگيره عقب به بالا و به بيرون را نشان دهد , آينه سمت راست را نيز به همين شکل تنظيم ميکنيم.
    تنظیم آینه ی وسط خودرو :
    به گونه ایی تنظیم مینماییم که اول از همه شیشه عقب کاملا در دید راننده باشد تا خطا نداشته باشیم و دوم قسمت پایین آینه وسط با بالاترین قسمت صندلی عقب مماس بشود .
    پ . ن
    شما وقتی داری توی جاده میرونی و میبینی ماشینا دارن رانندگی عادی میکنن دلیلی نداره نور بالا بزنی تا حیوون ببینی ؛ اون مال زمانیه که تو جاده ی تاریک بدون ماشین باشی اونوقت بله باید نور بالا بزنی تا جلوتر هم ببینی . بدون که ماشینای جلویی خودشون یک راهنما حساب میشن و اگر فاصله رعایت کنی میتونی عکس العمل مناسب رو از خودت نشون بدی .

7. 4 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

خودمو نباختم و ترمز کردم بدون گرفتن کلاچ اول ترمز کردم اونم شدید که سرعت رو رسوند به 100
    من این کارو کردم یه بار ولی به 100 نرسوندم به صفر رسوندم رامم کنده شد چرخای جلوم در اومدن شاسیمم جمع شد (خرابی های دیگه شیشه جلو پرت شد رو آسفالت کمر بند رد کبودی رو سینه ام انداخت سپر جلو نصفه باز شد پیچ صندلی که به کف ماشین جوش خورده یکیش شکست جوشش ) اون موقع 1 ملیون خرجش کردم برا جلو بندیش
    ولی هنوزم درست نشده چرخام به سمت عقب ماشین هستن یعنی به سمت عقب گلگیر هی گیر میکنن

به نظرتون راهی داره درست شه ؟

بحث تنظیم ایینه ها هم، نمیدونم چرا فکر میکنین غلطه... ولی این کار باعث کوچیک تر شدن نقاط کور ماشین میشه.... تست کنین می بینید
    یه موتوری بد بخت رو فرستادم تو جوب با همین روش شما البطه منم یه زمانی فکر میکردم روش خوبیه ولی خوب برا موتوریا خطر سازه
    Last edited by ehsan_wwe; 13-04-2014 at 18:13.

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

یه موتوری بد بخت رو فرستادم تو جوب با همین روش شما البطه منم یه زمانی فکر میکردم روش خوبیه ولی خوب برا موتوریا خطر سازه
    هر ماشینی یه نقطه‌ی کوری داره... بسته بودن اینه، باعث میشه ما بدنه رو ببینیم که در این روش، بدنه رو به قسمت بسیار کوچیکی تبدیل میکنیم و کل محیط پشت رو می‌بینیم که نقاط کور رو کم میکنه نه اینکه از بین ببره!! ...
    لابد اون موتوری دیگه تو ته نقطه کور شما بوده که زیر گرفته شده!‌

10. 2 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

هر ماشینی یه نقطه‌ی کوری داره... بسته بودن اینه، باعث میشه ما بدنه رو ببینیم که در این روش، بدنه رو به قسمت بسیار کوچیکی تبدیل میکنیم و کل محیط پشت رو می‌بینیم که نقاط کور رو کم میکنه نه اینکه از بین ببره!! ...
    لابد اون موتوری دیگه تو ته نقطه کور شما بوده که زیر گرفته شده!‌
    سلام
    من دیشب امتحان کردم به علت قد خیلی بلند و غیر استانداردم من یه تعداد مشکل با آینه دارم
    1- آینه های بقل تو بهترین حالت زمین رو نشون میدن
    2- به علت فاصله خیلی زیاد از آینه من فقط سه چهارم شیشه عقب رو دارم (از بالای شیشه تا پایین از بلندگو چپ تا بلندگو راست ( میدونم جای بلندگو حدوده )
    3- من وقتی آینه رو به سمت بدنه میگیرم اون نقطه کوریو که آینه وسط نمیتونه بگیره جبران میکنم
    4- مشکل تا حدی هست که موقع دور زدن کمرمو خم میکنم سرمو تو وضعیتی قرار میدم که عقب ماشین معلوم شه
    حق با شماس اگه کسی مشکل من رو نداشته باشه میتونه بجای تکرار تصویر تو آینه دید باز تری رو تو عقب ماشین داشته باشه

12. 2 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

یه جاهایی که شانه خاکی وجود نداره و ماشین ها هم یا دید ندارن یا سرعت زیادی دارن چطور وارد جاده میشین ؟ یا که شانه کوتاه باشه یا وضع مناسبی نداشته باشه و نشه سرعت گرفت
    نیم ساعتم راهنما روشن باشه راه نمیدن
    جایی مثل جاده چالوس
    Last edited by Hatek; 14-04-2014 at 20:45.

14. این کاربر از Hatek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

یه جاهایی که شانه خاکی وجود نداره و ماشین ها هم یا دید ندارن یا سرعت زیادی دارن چطور وارد جاده میشین ؟ یا که شانه کوتاه باشه یا وضع مناسبی نداشته باشه و نشه سرعت گرفت
    نیم ساعتم راهنما روشن باشه راه نمیدن
    جایی مثل جاده چالوس

بل اخره شما یه کناری از جاده ایستادی ، خب باید تا میشه کنار رو بگیری و هرچی قدرت تو موتور داری رو کنی و سریع سرعتت رو به حد برسونی.
    اگر بتونی نصف ماشین رو خارج از جاده بگیری خیلی راحت تر میشه وارد جاده شد .
    یه نکته ی مهم دیگه اینه که خیلیا رو دیدم موقع سبقت یک دفه تغیر جهت میدن و سبقت میگیرن که ممکنه کنارشون ماشین باشه و توی نقطه دید راننده نباشه و منجر به تصادف بشه .
    اینه که موقع سبقت خیلی احتیاط کنید و آهسته وارد سبقت بشید که اگر ماشینی در نقطه کور شما بود بتونید سریع به جای اول بازگردید .
    اگر هم به دنبال رانندگی بدون استرس و راحت در اتوبان هستید همیشه خط دوم از سمت راست را با سرعت ایمن بپیمایید .

16. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •