تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 19 از 55 اولاول ... 915161718192021222329 ... آخرآخر
نمايش نتايج 181 به 190 از 547

نام تاپيک: مشاوره خرید دوربین فیلمبرداری

داره خودمونی میشه Samet-22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    میان نفت ها

پيش فرض

خب صامت جان نظرت درمورد sony nex-vg20چیه؟
    فوق العاده است . قابلیت تعویض لنز هم داره .

ولی فکر کنم گفتی که جورکش سونی نیستی .

ولی انصافاً دوربین هندیکم Panasonic TM700 که بهترین هندیکم انتخاب شد ، فیلم برداریش تو شب افتضاح بود .

این وسط واقعاً حق سونی خورده شد . من شخصاً فیلم برداری شب هر دوشون رو دیدم .

2. 2 کاربر از Samet-22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

فوق العاده است . قابلیت تعویض لنز هم داره .

ولی فکر کنم گفتی که جورکش سونی نیستی .

ولی انصافاً دوربین هندیکم Panasonic TM700 که بهترین هندیکم انتخاب شد ، فیلم برداریش تو شب افتضاح بود .

این وسط واقعاً حق سونی خورده شد . من شخصاً فیلم برداری شب هر دوشون رو دیدم .
    فکر کنم باید برم سراغ پاناسونیک . قیمتشم فکر کنم 1و نیمه .فیلماشونو لطف میکنی؟

داره خودمونی میشه love021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

فیلمبرداری سونی تو نور کم افتضاحه رنگاش که کاملا به هم میریزه نویزشم خیلی زیاده مختص یه مدل دو مدلشم نمیشه همشون همین مشکلو دارن دوربین فیلمبرداری مخصوصا روی پال فقط پاناسونیک و کانن بعدشم جی وی سی سونی چند سالیه بدترین دوربینارو بین برندای دوربین ساز داره فقط از سامسونگ بهتره.

5. این کاربر از love021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    میان نفت ها

پيش فرض

فیلمبرداری سونی تو نور کم افتضاحه رنگاش که کاملا به هم میریزه نویزشم خیلی زیاده مختص یه مدل دو مدلشم نمیشه همشون همین مشکلو دارن دوربین فیلمبرداری مخصوصا روی پال فقط پاناسونیک و کانن بعدشم جی وی سی سونی چند سالیه بدترین دوربینارو بین برندای دوربین ساز داره فقط از سامسونگ بهتره.
    امیدوارم قبل از نظر دادنت فیلم هایی از این دوربین ها دیده باشی ، چیزی که گفتی با حقیقت جور در نمیاد .

من به شخصه فیلم های هر سه را دیدم ، در رده ی اول سونی و کانن رو قرار میدم ، بعد پاناسونیک ، سامسئنگ که

دیگه تعطیله .

این لینک یکی از فیلم های دوربین Sony NEX-VG20 ، که میگی افتضاحه و نویز داره .

اگه نویز دیدی علامت بزن نشونم بده : Size 10MB

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمناً از پاناسونیک هم کلیپ دیدم اون دوربینی که بهترین هندیکم انتخاب شد . توی شب خیلی ضایع نویز

داشت . اصلاً پاناسونیک تا حالا چیزی در مورد سنسور هاش رو نمایی کرده ؟

ولی باز هم قضاوت رو به عهده ی خودت میزارم .

7. این کاربر از Samet-22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

امیدوارم قبل از نظر دادنت فیلم هایی از این دوربین ها دیده باشی ، چیزی که گفتی با حقیقت جور در نمیاد .

من به شخصه فیلم های هر سه را دیدم ، در رده ی اول سونی و کانن رو قرار میدم ، بعد پاناسونیک ، سامسئنگ که

دیگه تعطیله .

این لینک یکی از فیلم های دوربین Sony NEX-VG20 ، که میگی افتضاحه و نویز داره .

اگه نویز دیدی علامت بزن نشونم بده : Size 10MB

ضمناً از پاناسونیک هم کلیپ دیدم اون دوربینی که بهترین هندیکم انتخاب شد . توی شب خیلی ضایع نویز

داشت . اصلاً پاناسونیک تا حالا چیزی در مورد سنسور هاش رو نمایی کرده ؟

ولی باز هم قضاوت رو به عهده ی خودت میزارم .
    ای داده بیداده باداده مداد!!
    این رفیق منظورش سونی 550 بود ! نه این یکی
    این vg20 فکر کنم 5 یا 6 ملیون تمنه قیمتش
    من تو سایت حامد صلاحی هم مدل پاناسونیک و هم اون سونی و هم اینیکی vg20 رو فیلماشونو دیدم
    اصلا درست نیست این vg20 رو با اون دومدل پاناسونیک و سونی مقایسه کنیم
    من سوالم اینه لان پاناسونیک 700 بهتره یا سونی 550 ؟
    خب 550 gps داره که مجبورم بیخیالش بشم.چرا؟ چون عوض اینکه تکنولوژیش بالاباشه و به نسبت قیمتشم بالا باشه اما اووردن gps گذاشتن و این یعنی این یک و نیم تمن که قیمتشه در اصل 700 یا 800 تمنش ماله خوده دوربینه و بقیش مربوط به جی پش اسش میشه. منظورمو تونستم برسونم؟ اما مدل پاناسونیک همین طوری کلا بدون gps قیمتش 1و500 هستش.
    حالا بیخودی چرا پول به gps میدیم؟ من فقط دوربین میخوام

داره خودمونی میشه gale5267's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

Samet راست میگه . دوربین های سونی با دیگر برند ها غیر قابل مقایسه هستند . توی خیلی از فیلم ها و کلیپ ها از دوربین های سونی استفاده شده . حتی اگه خاطرتون باشه دوربین های پخش جام جهانی 2010 هم سونی بود .

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

ای داده بیداده باداده مداد!!
    این رفیق منظورش سونی 550 بود ! نه این یکی
    این vg20 فکر کنم 5 یا 6 ملیون تمنه قیمتش
    من تو سایت حامد صلاحی هم مدل پاناسونیک و هم اون سونی و هم اینیکی vg20 رو فیلماشونو دیدم
    اصلا درست نیست این vg20 رو با اون دومدل پاناسونیک و سونی مقایسه کنیم
    من سوالم اینه لان پاناسونیک 700 بهتره یا سونی 550 ؟
    خب 550 gps داره که مجبورم بیخیالش بشم.چرا؟ چون عوض اینکه تکنولوژیش بالاباشه و به نسبت قیمتشم بالا باشه اما اووردن gps گذاشتن و این یعنی این یک و نیم تمن که قیمتشه در اصل 700 یا 800 تمنش ماله خوده دوربینه و بقیش مربوط به جی پش اسش میشه. منظورمو تونستم برسونم؟ اما مدل پاناسونیک همین طوری کلا بدون gps قیمتش 1و500 هستش.
    حالا بیخودی چرا پول به gps میدیم؟ من فقط دوربین میخوام
    بین این دو مدلی که شما مورد نطر داری پاناسونیک حساسیت نور بهتری داره توی نور کم نویز کمتری داره و برای همین برای فیلمبرداریهای Indoor یا محیطهای داخلی بهتره و توی نور زیاد تصویر با جزئیات تر و شارپ تری داره لرزش گیر بهتری داره و وضوح حرکتی خوبی هم نمایش میده اگه علاقه به فیلمبرداری داری این دوربین امکانات و تنظیمات حرفه ای زیادی در اختیارتون قرار میده.
    از اون طرف سونی کار کردن باهاش راحت تره و روی مدهای پیش فرض بالانس تر هست نظر شخصی من این هست که وایت بالانس طبیعی تری هم نسبت به پاناسونیک داره دوربینهای پاناسونیک روی مدهای پیش فرض فیلمبرداری وایت بالانس های چندان طبیعی از نظر من ندارن و توی کنتراست کمی اغراق میکنن ولی بعضیا نظرشون برعکسه.
    ال سی دی سونی رزولوشن بهتری داره ولی پاناسونیک ال سی دی کمی برایت تری داره و زیر نور زیاد کم نمیاره.
    باتری سونی بهتر هست.

Samet راست میگه . دوربین های سونی با دیگر برند ها غیر قابل مقایسه هستند . توی خیلی از فیلم ها و کلیپ ها از دوربین های سونی استفاده شده . حتی اگه خاطرتون باشه دوربین های پخش جام جهانی 2010 هم سونی بود .
    المپیک هم حداقل 10 دوره هست که داره با دوربینهای پاناسونیک فیلمبرداری میشه و DVCPro فرمت رسمی ضبط و پخش این مسابقات هست که پاناسونیک گسترش داده ناسا هم از دوربینهای P2 پاناسونیک استفاده میکنه.

اصلاً پاناسونیک تا حالا چیزی در مورد سنسور هاش رو نمایی کرده ؟
    Last edited by *Alucard*; 30-01-2012 at 18:20.

11. این کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ین این دو مدلی که شما مورد نطر داری پاناسونیک حساسیت نور بهتری داره توی نور کم نویز کمتری داره و برای همین برای فیلمبرداریهای Indoor یا محیطهای داخلی بهتره و توی نور زیاد تصویر با جزئیات تر و شارپ تری داره لرزش گیر بهتری داره و وضوح حرکتی خوبی هم نمایش میده لنزش کمی واید تر هست اگه علاقه به فیلمبرداری داری این دوربین امکانات و تنظیمات حرفه ای زیادی در اختیارتون قرار میده.
    از اون طرف سونی کار کردن باهاش راحت تره و روی مدهای پیش فرض بالانس تر هست نظر شخصی من این هست که وایت بالانس طبیعی تری هم نسبت به پاناسونیک داره دوربینهای پاناسونیک روی مدهای پیش فرض فیلمبرداری وایت بالانس های چندان طبیعی از نظر من ندارن و توی کنتراست کمی اغراق میکنن ولی بعضیا نظرشون برعکسه.
    ممنون
    میتونم ازتون خواهش کنم فیلمهای خام ضبط شده با این دو دوربین رو اینجا بذارید؟فیلمهای با حجم و کیفیت واقعی مثلا برای هر کدوم یکی شب و یکی روز

13. این کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

ممنون
    میتونم ازتون خواهش کنم فیلمهای خام ضبط شده با این دو دوربین رو اینجا بذارید؟فیلمهای با حجم و کیفیت واقعی مثلا برای هر کدوم یکی شب و یکی روز
    سلام
    دوست عزیز متاسفانه امکانش وجود نداره :
    1. سرعت اینترنت من پائین هست
    2.من چند تا نمونه فیلم خام از این دو دوربین دارم ولی شرایط نور محیط و سوژه ها در این فیلمها یکسان نیستن از همه مهمتر نوع تنظیماتی هست که برای شرایط مختلف میشه اعمال کرد روی حالتهای اتوماتیک و پیش فرض شما ممکنه از یک دوربین تصاویر دلچسب نگیرید ولی با تنظیمات حرفه ای بتونید تصویر بهتر و کاملا متفاوتی بگیرید به همین خاطر تا زمانیکه دو دوربین در شرایط کاملا یکسان و از سوژه های یکسان فیلمبرداری نکنن نمیشه مبنای قضاوت قرار بگیرن که متاسفانه من چنین فیلمهایی ندارم.

ولی اون چیزی که تجربه کردم و از منابع مختلف خوندم بزرگترین برتری TM700 به X550 سونی این هست که با رزولوشن 1080p فیلمبرداری میکنه و قابلیت فیلمبرداری در حالت سینمایی 25p هم داره ولی X550 حداکثر 1080/50i میتونه فیلمبرداری کنه , همین پروگرسیو بودن TM700 باعث میشه Motion clarity یا وضوح حرکتی بالاتری داشته باشه.

به این دو عکس نگاه کنیدهر کدوم از این دو عکس یک فریم از فیلمهایی هستن که توسط این دو دوربین گرفته شده:
    TM700:

X550:

اگر به اون چرخی که وسط صفحه در حال چرخیدن بوده دقت کنید متوجه به وجود اومدن خطهایی در قسمتهای متحرک تصویر به دلیل Interlace بودن فرمت فیلمبرداری X550 میشید.
    از طرفی شارپنس و جزئیات هم مجموعا در TM700 کمی بالاتر هست.
    TM700 در محیطهای کم نور حساسیت بالاتری داره یعنی در محیطهای کم نور تصاویر روشنتری میگیره که جزئیات بیشتری داره در محیطی باشدت نور 60LUX که نور بسیار کمتری از اغلب منازل به هنگام شب هست با نویزقابل قبولی فیلم برداری میکنه و چون حالت 25p داره در نتیجه سرعت شاتر رو پائین میاره و میتونه در نور کم فیلمبرداری خوبی انجام بده...
    مجموعا من فکر میکنم شما از کیفیت TM700 بیشتر از X550 راضی خواهید شد ولی بازم از منابع مستقل و حرفه ای تحقیق کنید تا اون چیزی که مطلوب خودتون هست خرید کنید.

15. این کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    میان نفت ها

پيش فرض

سلام
    دوست عزیز متاسفانه امکانش وجود نداره :
    1. سرعت اینترنت من پائین هست
    2.من چند تا نمونه فیلم خام از این دو ~ مجموعا من فکر میکنم شما از کیفیت TM700 بیشتر از X550 راضی خواهید شد ولی بازم از منابع مستقل و حرفه ای تحقیق کنید تا اون چیزی که مطلوب خودتون هست خرید کنید.
    ممنون از مطلب خوبتون . ولی من Interlace بودن تصویر رو در اکثر دوربین های برند های مختلف دیدم .

فکر می کنم دوربین کاربر درست تنظیم نشده . چون خودم توی مشخصات دوربین ها دیدم نوشته 1080/50p و در این حالت Interlace بوجود نمیاد .

اگه دوربین روی 1080/50i تنظیم باشه ، تصویر به این حالت (Interlace) در میاد . توی چند پست قبلی یه کلیپ از دوربین Sony HDR-XR160

گذاشتم که اگر دیده باشید تصویر Progressive هستش نه Interlace . ولی باز یه کلیپ دیگه از همین دوربین دارم که بسته به نوع تنظیمات

دوربین تصویرش Interlace شده .

ممنون
    شما که با سایت حامد صلاحی آشنایی داری همون جا میتونی کلیپ های دوربین ها رو دانلود کنی . از هر دوربینی چند تا گذاشته .

اینطوری خودت هم میتونی قضاوت کنی .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •