تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 18 از 328 اولاول ... 81415161718192021222868118 ... آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

عجب بحث جالبیه
    اصولا یکی از بزرگترین عوامل اختلاف گفتگو نکردن و نشناختن نیازهای جنس مخالف هست که روابط هرچه بیشتر زن و مرد تو جامعه باعث شناخت بیشتر میشه

مهریه در قبال محبتیه که زن به مردش داره !! چه هدیه ای بالاتر از این می خواین شما ؟
    اونوقت محبتی که مرد به زن میکنه چی میشه؟ مرد هم باید طلب مهریه کنه؟
    بعد شما در قبال محبتی که به همسرتون میکنین توقع مالی دارین؟
    به نظرتون بهتر نیست که زن و مرد بدون هیچ توقعی همدیگه رو دوست داشته باشن؟

اگه عدم اطمینان بده پس چرا شما به اعتماد نمیکنید و یه مهریه بالا برای همسرتون نمی ذارید ؟ مثلأ به تعداد سال تولدش سکه

آیا این به معنی این نیست که از به اجرا گذاشتن مهریه توسط همسرتون اطمینان ندارید ؟

الان مشکل همین هست خانوما از اقایون سلب اعتماد کردن طبق گفته ایشون :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یه ادم عاقل نمیاد خودش رو 150 میلیون تومان مقروض کنه که ثابت کنه به طرف مقابلش اعتماد داره این کار عین حماقته بلانسبت حاضرین

در ظاهر شاید این کارو نکنم ولی وقتی خوشم نیاد ازش استفاده ای نمیکنم / نسبت به هدیه ای که دریافت کردم هم براش هدیه می گیرم

با همه این بحثها حاضرم شرط ببندم شب خواستگاری از دختر مورد علاقتون میگین : "مهریه رو کی داده، کی گرفته" و چونه ای نمیزنین که مقدارش چقدر باشه

عرضم به خدمتتون که من تو فامیلمون به این معروفم که میگن فلانی میخواد مهریرو نقدی حساب کنه یعنی گفتم که من بر فرض اینکه مهریه هدیه هست اون چیزی که در توان مالیم هست نقدا میدم نه بیشتر
    در عین حال اونام گفتن بشین تا یکی پیدا بشه شرایطتو قبول کنه
    خلاصه این بحثی که اینجا میکنم داخل خانواده هم با بزرگترا خیلی کردم با دخترای دمه بخته فامیل با پدر مادراشون که بیاین یکم عقلانی رفتار کنین نگاه نکنین که فلانی چیکار کرده
    در عین حال همه از دم 200 تا 300 تا 700 تا به بالا مهر کردن
    البته باهام موافقنا منتها در مورد پسراشون ولی به دختراشون که میرسه میخوان گوش دوماده بیچاررو ببرن

منظور منم کار خونه نیست
    چیزی از مسئولیت واقعی یه زن می دونین ؟
    اینجور که از حرفاتون معلومه شما جزء اون دسته از آدمایی هستین که زن رو فقط و فقط برای آشپزی و کار خونه میخواین
    من هی میگم کار خونه مهم نیست، مسئولیت زن فرای ایناست
    شما هی میگی باید کار خونه تقسیم شه و کم نیست

اگه دوست داشتین یکم در مورد وظایف واقعی یه زن بیشتر برامون توضیح بدین
    در عین حال به نظر من هر زمانی که زن نمیتونست بیرون از خونه کار کنه و درامد برای خودش داشته باشه درامد مرد خونه خرج در رفته بینشون باید تقسیم بشه بیشتر از این میخواین؟

آقای
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی واقعأ همه مشکل شما برای ازدواج نکردن ترس از پرداخت مهریه است ؟
    مشکل من تنها این مورد نیست
    من چنتا رابطه داشتم که کمتر از ازدواج نبوده
    منتها هنوز قبول مسئولیت برام سخته و همینطور نبود امنیت شغلی و مالی
    به نظرم محیطی که توش داریم زندگی میکنیم حتی به اندازه کافی برای زندگی خودمون لذت بخش نیست و اینده روشنی رو نمیتونم متصور باشم چه برسه به اینکه ادم بخواد تشکیل خانواده بده و انسانهای دیگه ای هم بخواد به این دنیا دعوت کنه

مورد مهریه رو برای این زیاد مطرح میکنم که دارم میبینم کسایی که به سختی کار میکنن تا مهریه زنی که باهاش زندگی نمیکنن پرداخت کنن + مردای بیگناهی که برای هدیه دادن به زنشون تو زندان افتادن
    آقایون دیگه ای که مخالف مهریه بالا برای خانم هستن و میگن حاضرن هر کاری برای همسرشون کنن تا خوشبخت شه چه تضمینی میدن ؟
    تضمینی وجود نداره اقایون ماشین خوشبخت کنی نیستن خوشبختی در یک زندگی به تلاش هردوطرف بستگی داره
    یه سوال دیگه !!
    تا حالا ماجرایی رو شنیدین از مردهای مسن که حالا چون وضعشون خوب شده می رن سراغ زن جدید و جوون؟
    1 درصد هم به فکر همسر اولشون که پابه پاشون تو زندگی زحمت کشیده نیستن
    کدومتون حاضرید هر چی بعد از ازدواج می خرید با همسرتون نصف کنید ؟
    مثلأ سه دنگ خونه و املاک و هرچیز دیگه رو بنام همسرتون بزنید ؟
    لطفأ اگه کسی میخواد جواب این سوال رو بده شعار نده ، مصاحبه تلویزیونی نیست
    اینکه بعضی از اقایون این کار رو میکنن کار اشتباهی هست در ضمن قانون و مذهب این اجازرو بهشون میده که به نظره من باید تک همسری قانون باشه
    در ضمن برای نصف کردن اموالی که بعد از ازدواج دو طرف بدست میارن قانون باید وجود داشته باشه که این کارو انجام بده در غیر اینصورت هیچکس دلش نمیخواد اموالش نصف بشه

2. 5 کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه chaneh1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    saveh

پيش فرض

man say mikonam nazarate hamaro bekhonam.
    to javaba kheili az bad ya khob bodan dokhtar ya pesar harf zadan.
    moshkelate ezdevaj be in mozo nist.
    ham dokhtara khoban ham pesara albate khob ye darsadam tavagho baziyashon ziyade.
    ama khobe ke be mozoate mohemtari tavajo konim mesle akhlagh o raftaraye pesar ya dokhtar va mozoati ke be eteghadatemon bar migarde .
    bavar konid in moshkelat be khatere ine ke khoda to zendegiyamon rang nadare.
    zendegi faghat in donya nist ; madiyat hame che nist .
    be ensaniyat fekr konid.
    har kasi age khodesh ro eslah kone hame che dorost mishe.
    age man doroghgo nabasham be kasi ham shak nemikonam.

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

و راجع به اینکه معیار پسرا زیباییه :
    صادق باشید ؛ اولین معیار هر پسری چهره طرف مقابلشه بعد به مسائل دیگه فکر میکنه
    مگه اینکه کسی از یه خانم زیبا شکست خورده باشه و تجربه اینو داشته باشه که زیبایی دلیل خوب بودن نیست
    پونه خانم به خاطر نظرات زیباتون ممنون

همونطور که میدونید اولویت اول همه آقایون زیبایی طرف مقابلشه.در این هیچ شکی نیست.من خودم عاشق کسی شدم که اول جذب زیباییش بودم.از اخلاقش و اعتقاداتش که چیزی نمیدونستم و فقط چهرش باعث شد جذبش بشم

اما اینو هم بدونید که زیبایی معانی فراوانی به اندازه همه مردهای دنیا داره.من زمانی که از اون خانم جدا شدم و زمانی که عکسشو به اطرافیانم نشون دادن همشون تعجب کردن.گفتند واقعا به خاطر این اینجوری غصه میخوری

اون خانم از نظر من زیبا بود ولی از نظر دیگران به زور میشد یه خانم با چهره ی متوسط

پس به نظر من هر دختری برای یه پسر زیبایی داره و کسی هست که عاشقش بشه.اما دخترانی هستند که چهره ی عامه پسند تری دارن و خوب به طبع خواهان زیادی

اما همونطور که میدونید همین دخترانی که زیبایی شون زبانزد دوست و آشنا و همکار و همکلاسیشون میشد ضعفهای دارن که باعث میشه تعادل خاصی بین زیبایی و خلقیاتشون بوجود بیاد و بر عکسش خانمهایی که چهره ی متوسطی دارن به احتمال زیاد خصوصیات و صفتهایی دارن که همونها باعث جذب دیگران میشه

پس درمورد زیبایی حرف زدن شاید کمی سطحی و عامیانه باشه.هر کسی هم تعریف خاص خودش رو داره و نمیشه ارادی ازش گرفت

5. 7 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه sms11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

پونه خانم
    در مورد قسمت سوالاتون و در مورد زیبایی چهره فکر میکنم جاوید عزیز و حمید خان به اندازه کافی گفتن و توضیح اضافه تر ندارم
    در مورد اینکه ترک ایشون دردناکه.شاید شما تجربه کردید یا نه.من نمیدونم اما میتونم بگم که دردناک واسه یه دقیقه اش هست.من 6 ماه فقط از دوری اون تو خودم بودم و هنوز هم همینطوری هستم.دلم نمیخواست با اینکه ارشدقبول شدم برم.واقعا حالم اصلا خوب نیست.کسی که تمام عمرتو و مخصوصا سال های جوونیت که بهترین سال ها هست رو بپاش ریختی و اونم اینطوری جوابتو داد.من فقط برای خودم نبود.چندین نفر دیگه روهم دیدیم که همین بلا سرشون اومده.قبول کن دخترای این دوره و زمونه تقریبا همشون لنگه همن و واقعا میتونم بگم از هر 200 نفر شاید دو سه نفر هستن که اینطوری نیستن.همه دخترا راحت طلب شدن.اونا شوهر نمیخوان یه بابای دیگه میخوان که هی شوهر (بابا) رو تیغ بزنن.حاضر نیستن سختی بکشن.اما کسانی هم مثه دوست خواهرم بوده که خودش به نامزدش گفته که عروسی نگیره(با اینکه خیلی ها هست که آرزوشون گرفته عروسیه)و حتی گفته به پسره که من از تو طلا و جواهر نمیخوام ولی در عوض هرچی پول در آوردی باید بزاری یه خونه بخریم نه اینکه اجاره کنیم.پسره هم خونه خریده و الان وضعشون اینقدر خوب شده که میتونه بجای یکی ،10 تا عروسی واسه زنش بگیره.به نظر من اگه اون موقع پول عروسی میداد و کلی خرج طلا میکرد و کلی بریز و بپاش دیگه الان به اینجا نرسیده بود.

در مورد زیبایی ظاهر هم گفتم برای من نگفتم مهم نیست.مهمه اما معیار های دیگه ایی برام مهمه که زیبایی در درجه چندم قرار میگیره.بلاخره شما وقتی کسی رو میخوای برای اولین بار ببینی که به ناخن شست پاش که توجه نمیکنی .بلاخره شما هم صورت طرفو اولین بار میبینی.پسرایی که فقط دنبال زیبایی هست بیشتر به یه عروسک احتیاج دارن تا همسر که فکر میکنم تعدادشون خیلی کم هست.اغلب دنبال کسانی هستن که یارو شریک زندگیش باشه
    مطمئن باش اینقدر مرد قدر شناس هم داریم که واقعا ببینه اگه زن پا به پاش داره تو زندگی میاد جلو و سنگ جلو پاش نمی اندازه حاضره هر کاری برای زن بکنه.من خیلی از دخترا رو دیدم که با مهریه سنگین اومدن و بعد از عروسی تمام مهریه رو به مرد بخشیدن و مرد هم در عوضش هر روز با کلی طلا و جواهر برای زنش گرفته.من میگم تعداد زن هایی که این از خود گذشتگی رو دارن بسیار بسیار کمه.اما تعداد مرد هایی که قدر شناس باشن کم نیست.لا اقل اکثر دور اطرافیان من اینطوری بودن

7. 7 کاربر از sms11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات Puneh.A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    فیس آباد

پيش فرض

اونوقت محبتی که مرد به زن میکنه چی میشه؟ مرد هم باید طلب مهریه کنه؟
    بعد شما در قبال محبتی که به همسرتون میکنین توقع مالی دارین؟
    به نظرتون بهتر نیست که زن و مرد بدون هیچ توقعی همدیگه رو دوست داشته باشن؟
    کدوم محبت ؟
    مث اینکه شما از قوانین محترم کشورمون بی خبرید
    زن زندگی رو میسازه
    درد رو تحمل میکنه ، بچه دار میشه ، اون بچه رو بزرگ میکنه
    اسم پدر میره تو شناسنامه بچه ؛ حتی زن رو با اسم همسرش صدا میزنن
    موقع طلاق بچه سپرده میشه به پدرش
    زن میمیره ، همه اموالش میرسه به مرد
    مرد میمیره یک هشتم کل اموالی که زن همراه مرد براش زحمت کشیده میرسه به زن و بقیش تقسیم میشه بین دیگران
    بچه خلافکار میشه و همه از جمله مرد زن رو بعنوان مادر متهم میکنن

بسه یا بازم بگم ؟؟؟
    از نرخ دیه هم که خبر دارید ایشالا

کوچکترین حقی که یه زن تو این جامعه داره همین مهریه است که اونم با توافق طرفینه

برای یکبار هم که شده به جای متهم کردن زن ، جنس خودتون رو متهم کنید که مهریه بالا رو قبول کردن
    مردهای عزیزی که اینهمه ادعای عاقل بودن دارن موقع تعیین مهریه کجا بودن ؟
    یجوری حرف میزنین اگه کسی اینا رو بخونه و از رسوم کشورمون مطلع نباشه فکر میکنه مجبورتون میکنن به قبول این مهریه ها

آقاجان توان پرداختش رو ندارید قبول نکنید

محبت کردن تو ذات زنه ، هیچ زنی برای محبتی که میکنه توقع مالی نداره
    معنای مهریه رو هم باندازه کافی تو پستهای قبلیم گفتم

الان مشکل همین هست خانوما از اقایون سلب اعتماد کردن طبق گفته ایشون :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه ادم عاقل نمیاد خودش رو 150 میلیون تومان مقروض کنه که ثابت کنه به طرف مقابلش اعتماد داره این کار عین حماقته بلانسبت حاضرین

ایشون ها رو ول کنید آقا
    اگه صحبت از حرف و حدیث امثال ایشون باشه که نیازی نیست ما اینجا بحث کنیم ، کلی حرف و سخن و بحث کارشناسی تو همه رسانه ها هست و هنوز کلی مشکل برجاست
    اون 20 هزار خانواده فقط و فقط بخاطر درخواست مهریه پاشیده نشده
    شما تو زندگی اون 20 هزار زوج بودین؟
    از مشکلاتشون خبر دارید ؟
    می دونید زن چجور آدمی بوده ؟ مرد چجور آدمی؟
    شنیده ها رو رها کنید اطرافیانتون رو ببینید

اگه دوست داشتین یکم در مورد وظایف واقعی یه زن بیشتر برامون توضیح بدین

خواهش میکنم یه ساعت وقت بذارید و فقط فکر کنید
    از ابتدای تولدتون تا همین لحظه رو مرور کنید
    وظیفه مادر محترمتون فقط شستن ظرف و پختن غذا بوده ؟

شما ذره ای از کارهایی هستید که مادرتون انجام دادن

مشکل من تنها این مورد نیست
    من چنتا رابطه داشتم که کمتر از ازدواج نبوده
    منتها هنوز قبول مسئولیت برام سخته و همینطور نبود امنیت شغلی و مالی

رسیدیم به اولین پست اینجانب تو این تاپیک من هم دقیقأ همینا رو گفته بودم

تضمینی وجود نداره اقایون ماشین خوشبخت کنی نیستن خوشبختی در یک زندگی به تلاش هردوطرف بستگی داره

با تلاش طرفین برای خوشبختی موافقم !!
    ولی اگه یکی تلاش کنه و اون یکی تلاششو خراب کنه چی؟

اینکه بعضی از اقایون این کار رو میکنن کار اشتباهی هست در ضمن قانون و مذهب این اجازرو بهشون میده که به نظره من باید تک همسری قانون باشه

خوشم میاد تو جوابهاتون ، سربسته جواب حرفهای خودتون هم هست :

همون قانون که اجازه داده مردها همه اصول اخلاقی رو زیر پا بذارن، این اجازه رو به زن میده که مهریش رو مطالبه کنه / والسلام

پونه خانم به خاطر نظرات زیباتون ممنون

همونطور که میدونید اولویت اول همه آقایون زیبایی طرف مقابلشه.در این هیچ شکی نیست.من خودم عاشق کسی شدم که اول جذب زیباییش بودم.از اخلاقش و اعتقاداتش که چیزی نمیدونستم و فقط چهرش باعث شد جذبش بشم

اما اینو هم بدونید که زیبایی معانی فراوانی به اندازه همه مردهای دنیا داره.من زمانی که از اون خانم جدا شدم و زمانی که عکسشو به اطرافیانم نشون دادن همشون تعجب کردن.گفتند واقعا به خاطر این اینجوری غصه میخوری

اون خانم از نظر من زیبا بود ولی از نظر دیگران به زور میشد یه خانم با چهره ی متوسط

پس به نظر من هر دختری برای یه پسر زیبایی داره و کسی هست که عاشقش بشه.اما دخترانی هستند که چهره ی عامه پسند تری دارن و خوب به طبع خواهان زیادی

اما همونطور که میدونید همین دخترانی که زیبایی شون زبانزد دوست و آشنا و همکار و همکلاسیشون میشد ضعفهای دارن که باعث میشه تعادل خاصی بین زیبایی و خلقیاتشون بوجود بیاد و بر عکسش خانمهایی که چهره ی متوسطی دارن به احتمال زیاد خصوصیات و صفتهایی دارن که همونها باعث جذب دیگران میشه

پس درمورد زیبایی حرف زدن شاید کمی سطحی و عامیانه باشه.هر کسی هم تعریف خاص خودش رو داره و نمیشه ارادی ازش گرفت
    خواهش میکنم حمید آقا
    حرفاتون رو قبول دارم ، سخن من جواب به حرف جناب sms11 بود که گفته بودن :

شما واقعا فکر میکنن که همه پسرا معیارشون این شده که طرف حتما باید خوشگل باشه.واقعا متاسفم برای اون کسایی که (چه پسر چه دختر) معیار اولشون برای ازدواج خوشگلی طرف هست.
    ************************************************** *************************************************
    حس میکنم یکمی تند رفتم و حالت تدافعی داشتم
    در حین جواب دادن به این بحث مشکلی داشتم که ذهنم درگیر و ناراحت بود
    عذر میخوام اگه بی ادبانه شد حرفام
    Last edited by Puneh.A; 13-10-2012 at 18:54.

9. 4 کاربر از Puneh.A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات Puneh.A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    فیس آباد

پيش فرض

پونه خانم
    در مورد قسمت سوالاتون و در مورد زیبایی چهره فکر میکنم جاوید عزیز و حمید خان به اندازه کافی گفتن و توضیح اضافه تر ندارم
    در مورد اینکه ترک ایشون دردناکه.شاید شما تجربه کردید یا نه.من نمیدونم اما میتونم بگم که دردناک واسه یه دقیقه اش هست.من 6 ماه فقط از دوری اون تو خودم بودم و هنوز هم همینطوری هستم.دلم نمیخواست با اینکه ارشدقبول شدم برم.واقعا حالم اصلا خوب نیست.کسی که تمام عمرتو و مخصوصا سال های جوونیت که بهترین سال ها هست رو بپاش ریختی و اونم اینطوری جوابتو داد.من فقط برای خودم نبود.چندین نفر دیگه روهم دیدیم که همین بلا سرشون اومده.قبول کن دخترای این دوره و زمونه تقریبا همشون لنگه همن و واقعا میتونم بگم از هر 200 نفر شاید دو سه نفر هستن که اینطوری نیستن.همه دخترا راحت طلب شدن.اونا شوهر نمیخوان یه بابای دیگه میخوان که هی شوهر (بابا) رو تیغ بزنن.حاضر نیستن سختی بکشن.اما کسانی هم مثه دوست خواهرم بوده که خودش به نامزدش گفته که عروسی نگیره(با اینکه خیلی ها هست که آرزوشون گرفته عروسیه)و حتی گفته به پسره که من از تو طلا و جواهر نمیخوام ولی در عوض هرچی پول در آوردی باید بزاری یه خونه بخریم نه اینکه اجاره کنیم.پسره هم خونه خریده و الان وضعشون اینقدر خوب شده که میتونه بجای یکی ،10 تا عروسی واسه زنش بگیره.به نظر من اگه اون موقع پول عروسی میداد و کلی خرج طلا میکرد و کلی بریز و بپاش دیگه الان به اینجا نرسیده بود.

در مورد زیبایی ظاهر هم گفتم برای من نگفتم مهم نیست.مهمه اما معیار های دیگه ایی برام مهمه که زیبایی در درجه چندم قرار میگیره.بلاخره شما وقتی کسی رو میخوای برای اولین بار ببینی که به ناخن شست پاش که توجه نمیکنی .بلاخره شما هم صورت طرفو اولین بار میبینی.پسرایی که فقط دنبال زیبایی هست بیشتر به یه عروسک احتیاج دارن تا همسر که فکر میکنم تعدادشون خیلی کم هست.اغلب دنبال کسانی هستن که یارو شریک زندگیش باشه
    مطمئن باش اینقدر مرد قدر شناس هم داریم که واقعا ببینه اگه زن پا به پاش داره تو زندگی میاد جلو و سنگ جلو پاش نمی اندازه حاضره هر کاری برای زن بکنه.من خیلی از دخترا رو دیدم که با مهریه سنگین اومدن و بعد از عروسی تمام مهریه رو به مرد بخشیدن و مرد هم در عوضش هر روز با کلی طلا و جواهر برای زنش گرفته.من میگم تعداد زن هایی که این از خود گذشتگی رو دارن بسیار بسیار کمه.اما تعداد مرد هایی که قدر شناس باشن کم نیست.لا اقل اکثر دور اطرافیان من اینطوری بودن

ممنون از نظرت
    انقد زن و مرد بد دیدم که نخوام یه طرفه قضاوت کنم

کاش شما مرها هم وقتی آشناهاتون رو میبینید که با زرنگی تعریف میکنن طرف رو پیچوندن یه لحظه به طرف مقابلش فکر میکردید
    از طرفی هم خوشحالم که در کنار همه بدیها افرادی مثل دوست خواهرتون هم هست که ذهنیت شما رو برگردونه و خراب نکنه
    نمیگم درکتون میکنم
    چون هیچ کس نمیتونه اینو بگه
    من هم بعنوان یه دختر که حساس بودنش اولین خصوصیتیه که اطرافیان می فهمن ضربه خوردم و نامردی دیدم که بتونم اینجا دفاعیه حقوق زنها رو راه بندازم و مردها رو زیر رگبار جملات تندم بگیرم ولی این تاپیک جای درد و دل کردن نیست
    موضوع تاپیک منحرف میشه به دعوای زن و مرد بجای فهمیدن مشکلات

11. 6 کاربر از Puneh.A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

اول جواب سوالاتون رو بدم و تأکید میکنم که این فقط و فقط نظر شخصی منه و دیدگاه همه دخترا اینجوری نیست

مهریه در معنای لغویش شاید هدیه باشه ولی در دنیای واقعی و جامعه امروز ما پشتوانه زندگی زنه
    کافیه یه نگاه به اطرافیانتون بندازید چند نفر با ترس اجرا گذاشتن مهریه توسط خانمشون زندگی میکنن؟
    چند تا زن رو می بینین که مهریه رو ابزاری کردن که مرد رو با خودشون نگه دارن ؟
    چند تا مرد رو دیدین که زندانی مهریه های سنگین همسرشون هستن ؟
    و در کنار همه اینا چند تا زن رو دیدین که از خیر مهریه گذشتن و به قول معروف گفتن مهرم حلال جونم آزاد

آقایون محترمی که اینجا دفاع از حقوق مردا رو بعهده گرفتن و بدون نگاه به اطرافشون پیش میرن
    به خدا قسم علیرغم همه حرفهایی که زده میشه و دم از حقوق زنها میزنن
    علیرغم همه اون چیزایی که توی رسانه ها نشون دادن از مردهای زندانی

به چشم خودم دیدم زنهایی رو که مجبور شدن از قانونی ترین حقشون (مهریه) بگذرن که بتونن زندگی و جوونی و حتی جونشون رو نجات بدن
    داداگاههای خانواده به نفع مرداست
    به جای قبول کردن هرچیزی که میشنوین و میبینین یه روز رو به این دادگاهها مراجعه کنید تا بدبختی همین زنهایی که فکر میکنین با خباثت مهرشون رو اجرا گذاشتن ببینین

نگاه جامعه به زن مطلقه چطوره ؟
    به مردی که همسرشو طلاق داده چطور ؟

زنی که چند سال همه محبتشو خرج مردش میکنه و آقا با آرامش میره سراغ یکی دیگه ، باید چیکار کنه ؟

اینا ذره ای از واقعیت بود

جواب : همونطور که مردها به زنها بی اعتمادن ، زنها هم با وجود همه علاقه و احترامی که به مردشون دارن ته دلشون ترس بی وفایی و خیانت و .... رو دارن و جز یه پشتونه نـــا محکم بنام مهریه هیچ چیز دیگه ای ندارن
    +
    اگه فرض کنیم معنای مهریه هدیه است چرا شما حاضر نیستین به همسرتون هدیه بیشتری بدید ؟

متوجه این سوال نشدم ولی فکر کنم جواب سوال 1 برای این هم کفایت کنه

ببخشید ولی به نظر من همون 114 سکه هم برای حتی اقشار متوسط جامعه خیلی زیاده چه برسه به اقشار کم درآمد.114 سکه معادل 150 میلیون رو کم میدونید ؟بابا انصافم خوب چیزیه چند سال اون پسربدبخت باید توی این شرایط بد کاری خیلی عذر میخوام حمالی کنه تا بتونه چنین پولی رو بده تازه الان مهریه بسیاری از دختر خانمها بسیار بالاتر از این تعداده .دخترای این دوره زمونه یا تو رویا سیر میکنن یا خیلی بی انصافن.

13. 5 کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کوتاه بیاین تو رو خدا

زشته میایین میگین دختر خوب وجود نداره.اینکه یه دختر احساسات شما رو به بازی گرفته دلیله بر برد بودن تمام دخترا نداره.
    یا همچنین برعکسش دخترایی هم که از یه پسر داغ مونده رو دلشون میگن همه مردا مثل همن همشون سنگ دلن.

بهتره در مورد مشکلات اصلی ازدواج بحث کنیم تا بچسبیم به دلایل بی پایه و اساس و غیرمنطقی
    در مورد مهریه
    من به شخصه مهریه های نجومی مثل 1000 تا یا بیشتر رو قبول ندارم.
    ولی سکه کمتر از 150 یا 200 هم برای دختر ریسک داره.بالاخره مهریه تو این زمونه یه جور پشتوانه ی دختر هست.
    قول میدم مهریه نباشه خیلی از مردا مثل نقل و نبات زن میگیرن و طلاق میدن.

15. 12 کاربر از HOOSEIN 105 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

خانم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ممنون از پاسختون
    فکر میکنم پست های یکی دو صفحه اخر به اندازه کافی گویا هست و مشکلاتی که سر راه ازدواج هست رو نشون میده
    تا جایی که من میدونم ما به عنوان افرادی که درگیر این مشکلات هستیم اونارو بیان میکنیم و مقداری تاثیر روی همدیگه و مخاطبینی که میخونن میزاریم
    منتها برای بوجود اوردن فرهنگ درست کارشناسها باید نظر بدن و رسانه های قوی برای تاثیر گزاری روی مخاطبین بیشتر باید وارد عمل بشن
    با حرفهاتون در مورد قوانینی که در حق زنها کم لطفی میکنن و در بعضی مواقع حقشون رو ضایع میکنن کاملا موافقم
    در مورد اینکه جامعه ما از قدیم مردسالار بوده و مردها حق و حقوق زنهارو زیره پا میزاشتن هم با شما موافقم
    ولی همونطور که میبینید مردهای امروز دارن پوست میندازن و حتی بعضیاشونم از اونوره بوم افتادن و به قول معروف زی زی (زن ذلیل) شدن
    من از طرف خودم از جانب همه مردهایی که در طول تاریخ به زنها کم لطفی کردن عزر خواهی میکنم
    و در پایان همچنان نظرم اینه که مهریه غیر معقول شخصیت خانومای محترم رو زیره سوال میبره

17. 5 کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

HOOSEIN 105 جان موافقم باهات

تو این دوره و زمونه که ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ار آب خوردن راحت تر شده.میشه گفت هر کسی تجربه شکست عشقی و یا هر چیزی دیگه ای شبیه این واژه رو داشته و یا خواهد داشت

متاسفانه فرهنگ ما طوری هست که هر رابطه با جنس مخالف رو جدی میگریم و در ادامه وابستگی ها و دلبستگیها و گرفتاریهای بعدش شروع میشه

چقدر از دوستام که اتفاقی با دختری دوست شدن.اما بعد از مدتی به خاطر حس اشتباهی که براشون بوجود اومده بود ضربه سختی خوردن.همشونم بعد از مدتی از جدایی این حرف رو میگن که اشتباه کردم و یا طرف مقابل لیاقت منو نداشت....در حالی که تو دوران دوستی یه کلمه از این حرفارو نمیزدن و طرف مقابل رو یه فرشته بی نقص توصیف میکردن.این نشون میده دوستی های خیابانی و اینترنتی و حتی دانشگاهی اکثرا از روی یه حس آتشین زودگذره

وقتی شخصی یکبار تجربه شکست عشقی رو داشته باشه تا مدتها طرز تفکرش نسبت به جنس مخالف عوض میشه.این طبیعیه....
    اما ما باید یاد بگیریم که هر کسی که وارد زندگی ما میشه سریعا دلباختش نشیم و اگه روزی بنا به شرایط و یا مصلحت ترکمون کرد ضربات محلک روحی نخوریمو و سعی کنیم بعد از مدتی که دوباره به حالت عادی و طبیعی خودمون برگشتیم برداشتهای غلطی که ناخوداگاه وارد تفکرات ما شده رو پاک کنیم

باید بدونیم هستند ادمهایی رو که حتما و حتما در آینده باعث خوشبختی ما میشن

19. 11 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •