تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 602 اولاول ... 81415161718192021222868118518 ... آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 6014

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری (فصل سوّم)

کاربر فعال هدفون salar_221's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

می خواستم بدونم این مدل فلیپس sho9550 هم بدونم که چیز بدرد بخوری هست برای گوش دادن به آهنگ های کلاسیک سنتی و یکم هم هیپ هاپ؟
    Sound
    • Acoustic system: Semi-open
    • Magnet type: Neodymium
    • Voice coil: CCAW
    • Diaphragm: Mylar dome
    • Frequency response: 6 - 23 500 Hz
    • Impedance: 16 ohm
    • Maximum power input: 50 mW
    • Sensitivity: 105 dB
    • Speaker diameter: 8.6 mm
    • Type: Dynamic
    سلام
    متاسفانه این مدل رو تست نکردم ولی جالبیش اینجاست که فکر کنم فیلیپس برای همه هدفونهای داخل گوشیش از یک درایو استفاده میکنه .
    حدود 15 مدل از هدفونهای فیلیپس رو امتحان کردم که هیچ کدوم کیفیت خوبی نداشتن .ترجیحا فعلا از این مدل خرید نفرمایین یا اگه قصد خرید دارین حتما قبل از این کار هدفون مورد نظر رو خوب برسی بفرمایین.
    با تشکر

2. 4 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

مقدمه:
    اول باید به طور کامل شرح مسئله کنین؛ یعنی بگین از کجا چنین سوالی به ذهنتون رسیده؛ منبع رو ذکر کنین، باید ببینین کی گفته این حرف رو

در مقام دوم:
    وقتی کسی مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از هر دو مدل ریویی کاملی داده، اول اون رو کامل بخونین بعد بیایین در مورد نظرات دیگران تأمل کنین.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در نهایت نظر مستقیم بنده:

من 3 دقیقه سریع ریویوی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو نگاه کردم
    این جمله ها رو در مورد fa-011 بدست آوردم
    for those of you who are familiar with the Senn HD-650 – take the sound of the HD-650 and remove the veil, remove the muddy bass and replace it with deep, tight bass and you have the FA-011. For those of you familiar with the FA-003 – take the sound of the FA-003 and add a subwoofer and a wee bit of high end and you have the FA-011. Grado fans, take your John Grado model of preference, refine every aspect of the sound, add supreme comfort and add more bass and you have the FA-011.
    Despite the emphasized bass, the FA-011 does surprisingly well with most genres

HIGHLY RECOMMENDED FOR BASS HEADS, GAMERS, LATE NIGHT MOVIE FANS AND MUSIC FANS WHO ENJOY DEEP, TIGHT BASS, LIQUID MIDS AND AIRY HIGHS. A wonderful mistress to the FA-003 and/or FA-002W!!!

در مورد fa-003 هم این ها رو :
    The sound is very neutral while maintaining a touch of fun

If you have heard an HD-600, then you know for the most part what to expect from the FA-003. It has a very balanced, neutral sound without ever being sibilant or boomy.

The treble is smooth and moderately extended without being bright or sibilant. The bass is extended but very tight and controlled. The only time the bass was boomy was when a recording had boomy sounding bass.

پس در نهایت میتونم با شناختی که از he500 دارم اینطور بگم که اگر قراره یدونه از این دو تا شبیه he500 باشه، اون 003 هستش

حالا میرم سر سوال اصلی شما:

حالا این شبیه بودن به چه معنی ایی هست؟ (همون سوال اصلی شما)
    بعضی موقع ها افراد معتبری از یک چنین جمله هایی استفاده می کنن
    توی اینجور مواقع منظورشون سبک صدای هدفون هست
    مثل اینکه بعضی ها می گن وستون4 شبیه lcd-2 هست. یا phiaton ms300 شبیه گرادو هست

مثل اینکه میگیم he500 که 600 دلار قیمتشه شبیه he-6 هست؛ در اصل منظور اینه که سبک صداشون یکی هست
    rave-87 عزیز ممنون از جواب کاملتون ولی من باز متوجه نشدم سبک صدای فلان هدفون شبیه فلان مدل گرانقیمت یعنی تفاوت صدای این دو هدفون واسه گوشای من آماتور زیاد نیست؟ یعنی مثلا وستون4 میتونه صدایی مشابه با lcd-2 داشته باشه با از دست دادن کمی از جزییات؟ممنون

4. 4 کاربر از alishadabmehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

یک نظر:

زمانی که عنوان میشه صدای فلان دو هدفون مشابه هم هست نه اینکه هر دو یکی هستند بلکه منظور اینه که رفتار یا به عبارت ساده تر نوع صداهای اونها بسیار شبیه به هم هست و این شباهت ممکنه فقط 20 درصد یا نهایتآ 50 درصد ( در دو مدل متفاوت و از برندهای هدفون ساز) شباهت وجود داشته باشه و اغلب بیشترین شباهت در محدود های متفاوت بیس و مید و های قابل اندازه گیری هست ولی متاسفانه این سنجش کاملآ تجربی هست و نتیجه اون، اعتبار فنی و دقیقی نداره چون:
    1. دو هدفون ممکنه در شرایط یکسان مورد مقایسه نباشند مثلآ تفاوت در نوع سورس، یعنی ممکنه هر دو هدفون با یک سورس مشخص صدای مشابه ای داشته باشند ولی هر کدام با سورس مناسب خودشون صدای کاملآ متفاوتی تولید کنند

2. ممکنه گوشهای فرد آزمایش کننده بعضی از تفاوت ها رو به خوبی درک و متمایز نکنه و هیچ کس از این نظر کامل نیست و بدتر از همه تغییر طبیعی این درک و دقت شنوایی روزانه هست

به هر حال اگه فرض رو بر این بزاریم که همه چیز OK هست و به ما گفتن که این دو هدفون مشابه هم هستند می تونیم اینطور برداشت کنیم که امضای صوتی این دو هدفون بسیار نزدیک به هم هست مثل امضای صوتی برندها که باعث تمایز اونها از هم می شه حتی در مدلهای بسیار حرفه ای یعنی جزء جدایی ناپذیر صدا

خیلی کم پیش میاد صدای دو هدفون از دو برند اصلی با درصد زیادی مشابه هم باشند چون امضای اونها با هم بسیار متفاوته ولی ممکنه یک برند غیر اصلی صدای مدل تولیدی اون بسیار نزدیک به هدفونی از یک برند حرفه ای باشه هر چند که به هیچ عنوان قابل رقابت با هدفون اصلی نیست که دلایل زیادی داره که بعضی از دلایلش قبلآ گفته شده و بعدآ بقیه رو میگم

و در آخر چقدر یک آماتور می تونه این شباهت رو تشخیص بده کار خیلی سختی نیست چون فقط کافی هست سه بخش اصلی فرکانسهای صوتی (بیس و مید و های) رو به خوبی درک و تفکیک کنید حالا یک بار به صدای هدفون اول به خوبی گوش می کنید و بعد هدفون دوم رو تست می کنید ولی چون منه آماتور برام سخته که به خوبی تغییرات این سه بخش رو به خاطر بسپارم و برای دفعه بعد مقایسه کنم نیاز به کمی تمرین داره ولی برای شروع بهتره تنها بیس مقایسه کنم پس به صداهای بیس خوب گوش می کنم و یک تراک معمولی که الکترونیک استفاده می کنم چون آماتورم دیگه، چون در این سبک بیس کاملآ تفکیک شده و مشخص هست یعنی درک کردنش و به خاطر سپردنش برام راحته.
    به قدرت و جزییاتی که در این محدوده هست خوب گوش میکنم و همین کار رو با هدفون دوم انجام میدم بعد همزمان با گوش دادن به صدای هدفون دوم سعی می کنم یادم بیاد که این صدای بیس در این لحظات چقدر متفاوته با بار قبلی که گوش دادم هست و این تفاوت می تونه شامل همه چیز در قدرت و جزییات اون باشه ولی نه بیشتر چون واقعآ بلد نیستم چیزای دیگه رو مقایسه کنم پس نتیجه تفاوت ها می شه یک نمره از 100 بدم که این نمره رو یاداشت میکنم و سعی میکنم تست جدید رو با هدفون اول برای مید و های تکرار کنم . . .

حالا سه نمره به دست اومده میانگین اون سه نمره مساوی با درصد تفاوت ها و کم کردن این نمره از 100 مساوی با درصد شباهت صدای دو هدفون که با تکرار و دقت بیشتر من کم کم یاد میگیرم که چقدر چیزای دیگه هم در جزییات صدا وجود داره که اونها هم می تونسته مورد مقایسه قرار بگیره و این فقط زمانی به دست میاد که بخایم

در آخر آخر چون بخش شنوایی مغز مردها به جزییات بسیار کم توجه هست باید سعی و تمرین کنید به جزییات گوش کیند و باید این رو با تمرین زیاد به دست بیارید به طوری که مثل یک زن گوشهای شما کوچکترین تغییر رو بشنوه و تفکیک کنه و از همه مهتر درک کنه که بعد از این سه مرحله اصلی تازه می شه برروی صدا تحلیل درست و دقیق داشت که بهمون اون موقع میگن حرفه ای نه آماتور و این ارتباطی به هدفون ما و Setup ما که چقدر قیمتشه نداره چون از همه بهتر میدونیم که توانایی شنوایی ما چقدر هست پس روراست و صادق با خودمون باشیم فقط تلاش فراموش نشه

پس تلاش کنیم برای بهتر شنیدن چون ابزار و موسیقی فقط بهانه س البته این نظر شخصی منه و ممکنه شما نظر بهتری داشته باشید

شما هم موفق باشید.

6. 13 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

چون سبک الکترونیک به بیس قوی نیاز دارد برای 50 هزار تومان به دنبال Creative EP-830 باشید و برای 100 هزار تومان هم به دنبال Klipsch S4 یا S3 بگردید. این هدفون ها برای الکترونیک مناسب هستند.
    در مورد قسمت دوم سوال شما: یکی از مهمترین تفاوت ها گرم شدن جنس صدا و موزیکال شدن هدفون است که در Klipsch S4 کاملا" مشهود است. دیگری این است که بیس کم تر مزاحم دیگر فرکانس ها می شود (این مشکل در EP-830 وجود دارد). به بیان بهتر با وجود بیس نسبتا" قوی، باز هم صدای خواننده واضح است.
    ویرایش: راستی T-Jays Three و Sennheiser CX680 هم تست کنید شاید خوشتان بیاید. در ضمن من با گوشی Vivaz با راه اندازی S4 مشکل دارم و به شما توصیه می کنم حتما" با گوشی خوتان این هدفون ها را تست کنید و در صورتی که حجم صدا از حد نرمال کم تر بود بدانید گوشی شما توانایی راه اندازی این هدفون را ندارد و باید به فکر همان مدل Creative باشید.
    موفق باشید.
    خیلی متشکرم.

چند تا سوال برام به وجود اومده:

این که بنده سبک های متال و پاپ هم خیلی گوش میکنم، این سبک ها رو نباید توی انتخاب مدل مد نظر داشت؟ و آیا ایر فون های معرفی شده در این سبک ها هم خوب عمل میکنن؟

نکته بعدی، بنده معمولا چه با اسپیکر و چه با هدفون، Treble صدا رو زیاد بالا میبرم و این طوری صدا برام خوشایندتر میشه... نمیدونم این مورد اهمیت داره یا نه به هر حال احتمال دادم شاید مهم باشه.(شما گفتید S4 صداش گرم میشه، به این مربوطه یا خیر؟)

مورد بعدی این که کجا میشه این مدل ها رو تست کرد و به صداشون گوش داد، همین الآن شما 4 مدل به من معرفی کردید و ممکنه مدل های دیگه ای نیز معرفی بشه، از کجا میشه به تفاوت هاشون و این که نسبت به قیمت، کدوم گزینه مناسب من هست پی ببرم؟ این مورد به اون تست کردن S4 روی GS هم مربوط میشه...

+ اگه لطف کنید قیمت حدودی این مدل ها رو هم بگید خیلی عالی میشه.

با سپاس فراوان از شما.

پ.ن: دوستان دیگه هم اگه پیشنهادی دارن خوشحال میشم نظرشون رو بدونم.

داره خودمونی میشه claud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خواهش می کنم دوست عزیزم
    برای مشخص شدن رنج فرکانس اون نویز که برای ما مشخص نکرده بودید تک تک باندهای اکولایزر رو به ترتیب و با اختلاف کمتر از 1 درجه زیاد کنید و زمانی که اون صدا رو شنیدید برگردید و غیر از باند آخری و کناری که تنظیم کرده بودید بقیه رو روی حالت فلت تنظیم کنید و امتحان کنید که باز همون صدا وجود داره؟
    اگر نبود، مشکل از تنظیمات بیش از اندازه شما هست که سخت افزار پلیرتون قادر به تحمل اون نیست به عبارت ساده تر آمپ پلیر قادر به تامین اون توانی که نرم افزار ازش می خاد نیست و به ناچار خروجی اون پر از تغییرات نا خواسته می شه.
    اگر بود، احتمالآ ایراد از نرم افزار اکولایزر پلیرتون هست که به خوبی قادر به تفکیک و تقویت فرکانس های در اون باند نیست که معمولآ در فرکانسهای بالا بیشتر به گوش شنیده می شه چون حساسیت گوش در این فرکانسها بسیار بیشتر از فرکانسهای پایین هست البته منظورم از فرکانسهای بالای 1 کیلوهرتز هست.
    شما هم موفق باشید.
    ممنون بسیار عالی که اینطور بله متاسفانه وقتی باندهای اکولایزر را از 5+یا7+ حداکثر بیشتر میبرم اهنگ نویزی میشه(اکولایزرش 5 تا باند داره از منفی 12 تا مثبت 12 همینطور با محدوده فرکانس و wide - narrow) البته با اهنگای مختلف تا حدودی این وضیت متغیره!! پس امپ قدرت این توانو نداره!!حالا رضا جان با این تفاسیر نمیشه هدفونی استفاده کرد که این ضعف امپ رو پوشش بده؟؟!!

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

خیلی متشکرم.

چند تا سوال برام به وجود اومده:

این که بنده سبک های متال و پاپ هم خیلی گوش میکنم، این سبک ها رو نباید توی انتخاب مدل مد نظر داشت؟ و آیا ایر فون های معرفی شده در این سبک ها هم خوب عمل میکنن؟
    اول از همه ببخشید اومدم وسط
    سبک مورد علاقه یا به عبارت صحیح تر مورد استفاده بسیار مهم هست چون قراره هدفونی انتخاب بشه که صداهای سازهای اون سبک رو پخش کنه مثلآ برای سبک متال باید هدفونی انتخاب بشه که سوای بیس خوب مید عالی داشته باشه که صدای گیتارالکتریک اون هارشی نشه
    و اینکه هدفونی که فول ساپورت برای همه سبک ها یا چند سبک اصلی و کلی باشه تقریبآ وجود خارجی نداره البته خصوصآ در رده بودجه شما و صد البته حتی با قیمت میلیونی چون هر سبک موسیقی خصوصیات صدایی خاص خودش رو داره مگر نه همه سبکهای موسیقی یکی بیشتر نبود و هدفون هم فراموش نشه که یک ابزار شخصی و بسیار محدود هست برای بازتولید صداها که تقریبآ در مقایسه با اسپیکر هیچ وقت کامل نبوده و راه بسیار طولانی تا کامل شدن داره به همین خاطر فکر میکنم اگه تصورمون این باشه که هدفون بتونه سبک مورد استفاده ما رو به خوبی پخش کنه عالی هست بقیه سبکها باید با الویت کیفیت در نظر گرفته بشن نه اینکه هدفون انتخابی باید بشه که همه رو به یک کیفیت پخش کنه

نکته بعدی، بنده معمولا چه با اسپیکر و چه با هدفون، Treble صدا رو زیاد بالا میبرم و این طوری صدا برام خوشایندتر میشه... نمیدونم این مورد اهمیت داره یا نه به هر حال احتمال دادم شاید مهم باشه.(شما گفتید S4 صداش گرم میشه، به این مربوطه یا خیر؟)
    می شه گفت صدای مورد علاقه شما پر جزییات البته کمی سرد و شفاف و توضیح دادنش هم برای کسی که قراره ازش راهمنایی بخاید مهمه

مورد بعدی این که کجا میشه این مدل ها رو تست کرد و به صداشون گوش داد، همین الآن شما 4 مدل به من معرفی کردید و ممکنه مدل های دیگه ای نیز معرفی بشه، از کجا میشه به تفاوت هاشون و این که نسبت به قیمت، کدوم گزینه مناسب من هست پی ببرم؟ این مورد به اون تست کردن S4 روی GS هم مربوط میشه...

+ اگه لطف کنید قیمت حدودی این مدل ها رو هم بگید خیلی عالی میشه.
    بقیه رو بلد نیستم دیگه
    با سپاس فراوان از شما.

پ.ن: دوستان دیگه هم اگه پیشنهادی دارن خوشحال میشم نظرشون رو بدونم.
    پیشنهاد هم که دادم که
    و همه لحظات شما همواره با خوشحالی چه با پیشنهاد چه بی پیشنهاد

شما هم موفق باشید.

10. 9 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

ممنون بسیار عالی که اینطور بله متاسفانه وقتی باندهای اکولایزر را از 5+یا7+ حداکثر بیشتر میبرم اهنگ نویزی میشه(اکولایزرش 5 تا باند داره از منفی 12 تا مثبت 12 همینطور با محدوده فرکانس و wide - narrow) البته با اهنگای مختلف تا حدودی این وضیت متغیره!! پس امپ قدرت این توانو نداره!!حالا رضا جان با این تفاسیر نمیشه هدفونی استفاده کرد که این ضعف امپ رو پوشش بده؟؟!!
    ارتباطی به هدفون نداره چون گفته بودید که فقط با پلیرتون این مشکل رو دارید (البته اگه اشتباه نکرده باشم) پیشنهاد برای شما:
    یک آمپ چون به دنبال توان بیشتر هستید که احتمالآ نیازتون هست + یک هدفون که حتی می تونه همین هدفون فعلی شما باشه

پلیرهای کووان تنظیمات wide , narrow , ... رو به این خاطر قرار داده که به دلخواه بتونید این افکتها رو به صورت جداگانه برروی هر باند اکولایزر اعمال کنید که کار جالبی هم هست چون با این تنظیم دیگه بیس از سنتر خارج نمی شه یعنی زمانی که این افکت wide اعمال می شد برای همه باندها بود ولی حالا شما می تونید اون رو به باندهای بالای بیس اعمال کنید و بیس همچنان سنتر باشه و اینطوری از جابجایی بیس و ارنج بد صداها راحت می شید ولی اشکالش اینه که اگه فرضا توی اکولایزر این افکت ها فعال شده باشه و بعد هم به طور کلی افکتی اضافه بشه دیگه واقعآ پیدا کردن و دنبال کردن صداها کار مشکلی می شه مثلآ صداهای جدید و تنظیم شده دوباره افکت گذاری مجازی یا جابجایی فضایی بشن که برای مغز درکش سخته و فقط به فضا می پردازه نه صدا چون فضا رو کشف میکنه نه صداها رو البته فراموش نشه که صداها در این مواقع چندان قابل پیدا کردن و با ثبات از نظر موقعیت مکانی یا فضایی نیستند و دائما در حال جابجایی هستند چون موسیقی سراسر از تغییرات توان و فرکانس هست و همین دو پارامتر هستند که توسط نرم افزار پلیر باید هوشمندانه کشف و با تاخیر های حساب شده و هوشمند کاری کنه که صدای یک ساز خاص از فضای دورتری به گوش برسه که اغلب نمی رسه و مثل یک ستاره دنباله داره از یک سو به سوی دیگه فضا حرکت و یا پرتاپ و گاه کوبیده می شه.

خیلی بد گفتم نه؟ ولی واقعیت همینه و به خاطر همینه که اصرار می کنم هیچ افکتی برروی پلیرتون فعال نکنید البته اگر بخاید حرفه ای صدا رو دنبال کنید.

شما هم موفق باشید.

12. 6 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه claud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

برای سبک متال باید هدفونی انتخاب بشه که سوای بیس خوب مید عالی داشته باشه که صدای گیتارالکتریک اون هارشی نشه
    شما هم موفق باشید.
    دست رو نکته خیلی خوبی گذاشتی رضاجان من اکثر هدفونایی که تست کردم این مشکلو داشتن و کلا منو راضی نکردن هر کدوم یه عیبی داشتن!!شما کمپانی یا برندی رو سراغ نداری که اختصاصی برای این سبک هدفون in earساخته باشه؟ممنون

ارتباطی به هدفون نداره چون گفته بودید که فقط با پلیرتون این مشکل رو دارید (البته اگه اشتباه نکرده باشم) پیشنهاد برای شما:
    یک آمپ چون به دنبال توان بیشتر هستید که احتمالآ نیازتون هست + یک هدفون که حتی می تونه همین هدفون فعلی شما باشه
    پلیرهای کووان تنظیمات wide , narrow , ... رو به این خاطر قرار داده که به دلخواه بتونید این افکتها رو به صورت جداگانه برروی هر باند اکولایزر اعمال کنید که کار جالبی هم هست چون با این تنظیم دیگه بیس از سنتر خارج نمی شه یعنی زمانی که این افکت wide اعمال می شد برای همه باندها بود ولی حالا شما می تونید اون رو به باندهای بالای بیس اعمال کنید و بیس همچنان سنتر باشه و اینطوری از جابجایی بیس و ارنج بد صداها راحت می شید ولی اشکالش اینه که اگه فرضا توی اکولایزر این افکت ها فعال شده باشه و بعد هم به طور کلی افکتی اضافه بشه دیگه واقعآ پیدا کردن و دنبال کردن صداها کار مشکلی می شه مثلآ صداهای جدید و تنظیم شده دوباره افکت گذاری مجازی یا جابجایی فضایی بشن که برای مغز درکش سخته و فقط به فضا می پردازه نه صدا چون فضا رو کشف میکنه نه صداها رو البته فراموش نشه که صداها در این مواقع چندان قابل پیدا کردن و با ثبات از نظر موقعیت مکانی یا فضایی نیستند و دائما در حال جابجایی هستند چون موسیقی سراسر از تغییرات توان و فرکانس هست و همین دو پارامتر هستند که توسط نرم افزار پلیر باید هوشمندانه کشف و با تاخیر های حساب شده و هوشمند کاری کنه که صدای یک ساز خاص از فضای دورتری به گوش برسه که اغلب نمی رسه و مثل یک ستاره دنباله داره از یک سو به سوی دیگه فضا حرکت و یا پرتاپ و گاه کوبیده می شه.
    خیلی بد گفتم نه؟ ولی واقعیت همینه و به خاطر همینه که اصرار می کنم هیچ افکتی برروی پلیرتون فعال نکنید البته اگر بخاید حرفه ای صدا رو دنبال کنید.
    شما هم موفق باشید.
    نه اختیار داری اتفاقا خوب گفتید ولی این مورد که فرمودید واقعا برام ملموس نیست چون به نظرم با گوش کردن دقیق میتونم صدا رو هم توام با فضا که تشدید میشن رو تشخیص بدم و نه فقط فضا !!البته اگر کیفیت صوتی اهنگ استاندارد باشه به soundstageبهتر کمک میکنه و از اوجاج تا حدودی جلوگیری !!و اگه یکی یکی افکتها رو اضافه کنم زیاد گیج کننده نیست رضاجان! (میخوام یه کاریی کنم از امشب فقط با اکولایزر اهنگ گوش کنید(: )به نظر من اکولایزر صدای از دست رفته و معیوب رو تا حدودی تصیح میکنه!!و جسارتا فکر میکنم کسانی که کار ظبط ومسترینگ انجام میدن باید از صدای فلت استفاده کنند و اگر گوش دادن اهنگ به قصد سرگرمی باشه صدای اغراق شده مشکلی نداره و سلیقه ای هست به فرض کسی از سبک کلاسیک لذت میبره شاید سبک متال رو نتونه تحمل کنه که این فقط به سلیقه اشخاص مربوط میشه!! نظرتون چیه؟(اگه حوصله داشتی جواب بده رضاجان)
    در مورد امپ هم که چون از نظر حمل برام سخته زیاد بهش فکر نمیکنم گفتم شاید مثلا هدفونی که خودش بتونه توان خروجی بالایی داشته باشه و صدا رو تصیح کنه و کم نیاره موجود باشه.
    Last edited by peaceful1; 21-06-2012 at 16:40.

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

دست رو نکته خیلی خوبی گذاشتی رضاجان من اکثر هدفونایی که تست کردم این مشکلو داشتن و کلا منو راضی نکردن هر کدوم یه عیبی داشتن!!شما کمپانی یا برندی رو سراغ نداری که اختصاصی برای این سبک هدفون in earساخته باشه؟ممنون
    تا جایی که اطلاع دارم خیر
    چون برندها هیچ تمایلی ندارن که هدفونهاشون برچسب سبک خاصی بخوره ولی به شدت به دنبال به دست آوردن هدفونی ایده ال برای همه سبک ها هستند
    خصوصیات مورد نیاز متال طوری هست که بسیار به امضای برندهای Shure , Westone , JH Audio نزدیک هست ولی باید در نظر داشت که از یک رنج قیمت به بالا تفاوت هدفونها به حدی کم می شه که باید که سخت بشه برای من نیمه حرفه ای یا آماتور قابل درک باشه

نه اختیار داری اتفاقا خوب گفتید ولی این مورد که فرمودید واقعا برام ملموس نیست چون به نظرم با گوش کردن دقیق میتونم صدا رو هم توام با فضا که تشدید میشن رو تشخیص بدم و نه فقط فضا !!البته اگر کیفیت صوتی اهنگ استاندارد باشه به soundstageبهتر کمک میکنه و از اوجاج تا حدودی جلوگیری !!و اگه یکی یکی افکتها رو اضافه کنم زیاد گیج کننده نیست رضاجان! (میخوام یه کاریی کنم از امشب فقط با اکولایزر اهنگ گوش کنید(: )
    گول خوردم اونم به خاطر شما افکت Wide برروی J3 همین الان فعال شد
    ولی افکت های مختلف باعث خرابی Soundstage میشن نه بهبودش چون توی Soudnstage صداهای سازها از نقطه مشخصی به گوش می رسه ولی توی افکت های پلیرها ممکنه سازها بسته به فرکانس و توان صوتی اونها دائمآ در حال جابجایی هستند ولی در Soudnstage جای ساز کاملآ مشخص و تفکیک شده هست چه ساز صدای ضعیفی داشته باشه چه بلند و چه فرکانسش کم و چه زیاد باشه

به نظر من اکولایزر صدای از دست رفته و معیوب رو تا حدودی تصیح میکنه!!و جسارتا فکر میکنم کسانی که کار ظبط ومسترینگ انجام میدن باید از صدای فلت استفاده کنند و اگر گوش دادن اهنگ به قصد سرگرمی باشه صدای اغراق شده مشکلی نداره و سلیقه ای هست به فرض کسی از سبک کلاسیک لذت میبره شاید سبک متال رو نتونه تحمل کنه که این فقط به سلیقه اشخاص مربوط میشه!! نظرتون چیه؟(اگه حوصله داشتی جواب بده رضاجان)
    چیزی که از دست رفته برای همیشه از دست رفته پس با هیچی نمی شه برش گردوند ولی در صدا مشکل اینجا وقتی چیزی از صدا از بین میره در حقیقت جاش چیزای دیگه ای به وجود میاد که سخت بشه اونها رو پیش بینی کرد حالا تصور کن که قراره یک صدا مثل موسیقی که پر از تغییرات هست دچار این تغییرات جدید بشه و با اکولایزر ما باز هم بهش بیشتر تغییرات اضافه کنیم . . .
    اونایی که مستر میکنند بیشتر به فکر این هستن که همه چیز همونطور که هست به گوش برسه اتفاقآ اونها باید از اکولایزر استفاده کنند ولی چرا؟
    چون اونها مثل ما با مجموعه ای از صدا ها به طور همزمان سروکار ندارند که اکولایزر رو بهش اعمال کنند بلکه اونها با تک صداهای مثلآ یک ساز سروکار دارند و به خوبی می تونن فقط بخشی از صدای یک ساز رو تصیح کنند که فقط یک دلیل داره که اون هم به گوش رسیدن و اونچه که آهنگ ساز و میکسر در نظر داشته اما ما با مجموعه ای از انواع صداها که بر حسب اتفاق با بدترین کیفیت ممکن (MP3) به عنوان سورس سمپل های فیلتر و فشرده شده رو می خایم با اکولایزر برگردونیم به واقعیت و اغلب و برحسب کنجکاوی بیش از اندازه تغییرات اکولایزر اعمال می کنیم و افکت فعال میکنیم و نهایتآ لذت می بریم که این تفریح ما می شه ولی کسی که به صدای واقعی اعتقاد داره به دنبال طبیعت هست نه دستکاری شده و دوست داره هر آنچه بوده بشنونه نه چیز دیگه ای

به شخصه مخالف استفاده از اکولایزر نیستم ولی مخالف تنظیم بیش از اندازه اون هستم چون سلیقه خودتون رو به سلیقه ای اعمال میکنید که می بایست برای شما جذاب و خواستنی باشه که چون نبوده شما آستین بالا زدین و . . .

در مورد امپ هم که چون از نظر حمل برام سخته زیاد بهش فکر نمیکنم گفتم شاید مثلا هدفونی که خودش بتونه توان خروجی بالایی داشته باشه و صدا رو تصیح کنه و کم نیاره موجود باشه.
    می تونید از آمپ قابل حمل استفاده کنید
    هدفون توان قوی وجود نداره بلکه باید به دنبال هدفونی باشید که حساسیت بالایی داشته باشه که واح سنجشش SPL هست و اینکه به توان کمی برای راه اندازی نیاز داشته باشه که واحدش W (وات) هست ولی چون این واحد برای هدفون بسیار زیاده معمولآ از واحد کوچکتر اون یعنی (mw) میلی وات استفاده میشه یعنی هرچی کمتر بهتر مثلآ 20 میلی وات برای یک پلیر پرتابلی که خروجی اون نهایتآ 20 میلی وات هست خوبه

شما هم موفق باشید.

15. 6 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mahdigholami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    گلستان

پيش فرض

سلام حاج رضا
    برام یه سوال پیش اومده
    فلت منظور این که همه اکولایزر ها خاموش دیگه؟
    من پلیر کوون دارم اون حالت نرمال انتخاب کنم درسته؟
    یعنی اینطوری به نظر شما به صدای واقعی نزدیکتره؟
    ولی الان من میزارم با M50 روی نرمال دیگه از اون بیسی که لاله گوش رو میلرزونه خبری نیست
    (راستی دوستان که انواع هدفون دارند حتما آهنگ هم گوش میدن دیگه آلبوم Medina خیلی قشنگه دان کنید
    Last edited by mahdigholami; 21-06-2012 at 18:43.

17. 2 کاربر از mahdigholami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •