تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 70 اولاول ... 81415161718192021222868 ... آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 696

نام تاپيک: برنامه‌ی هفت

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

فعلا فیلم جدیدی در سینماها اکران نشده.در فاصله یک ماهه پایان جشنواره تا اکران نوروزی معمولا فیلم های قدیمی چند سال اخیر که جا مونده بودن از اکران به اکران در میان.
    با شروع اکران نوروزی و اومدن فیلم های جدید نقد فیلم برنامه هفت هم رونق می گیره و احتمالا دوباره فراستی میاد.
    چون خود جیرانی هم در چند برنامه پیش تلویحا به حضور و پاسخگویی عوامل فیلم جرم و مناظرشون در برنامه هفت در ایام عید اشاره کرد.

2. این کاربر از Golbarg01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز molaali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    همين نزديكي

پيش فرض

فکر کنم دیشب برای اولین بار بود که قسمت هایی از مراسم اسکار رو از تلویزیون نشون میدادند.
    خیلی جالب بود.من که استفاده کردم!

آخر فروم باز MoH_@_MaD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

آره
    منم خوشم اومد مخصوصا اينكه زيرنويسم كرده بودن
    ما كه همشو بي زيرنويس ديديم نفهميديم اينا چي ميگن و هي واسه خودشون ميخندن
    جيرانيم گفت قراره فيلم هاي اينسپشن و سخنراني پادشاه و 127 ساعت تو عيد از تي وي پخش بشن

حـــــرفـه ای M3HRD@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    دالان ســـبز WEb►ByNvAyAn.BlOgFa.CoM

پيش فرض

آره
    منم خوشم اومد مخصوصا اينكه زيرنويسم كرده بودن
    ما كه همشو بي زيرنويس ديديم نفهميديم اينا چي ميگن و هي واسه خودشون ميخندن
    جيرانيم گفت قراره فيلم هاي اينسپشن و سخنراني پادشاه و 127 ساعت تو عيد از تي وي پخش بشن
    کار خوبی که این سه فیلم خوب رو برا عید پخش کنن چون هیچ صحنه جنسی بخصوصی هم نداره و سانسور فیلم هم لطمعه ای به فیلم ها نمیزنه
    ولی فکر کنم کلا با داستان فیلم سخنرانی پادشاه که به پادشاهی بریتانیا مرتبطه به مشگل بخورن
    همچنین دوبله نقش کالین فرث با اون لکنتش واقعا کار سختی هست

6. 2 کاربر از M3HRD@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

این متن رو شهرام شکیبا ، طنز پرداز کاردرست معاصر : )) در وبلاگش در خبرآنلاین قرارداده....
    چون به مصداق جانا سخن از زبان ما میگویی هستش...پس گفتم اینجا بزارم دوستان هم بخونن:

طنز/ «هفت» اثر فریدون جیرانی

«هفت» اولین برنامه تلویزیونی بعد از انقلاب است که به صورت جدی به موضوع نقد سینما پرداخته. مجری، تهیه‌کننده و نویسنده این برنامه فریدون جیرانی است. او در هر برنامه یک فیلمساز و یک منتقد را به جان هم می‌اندازد تا مثل دو گلادیاتور با هم مبارزه کنند.

تعداد بینندگان این برنامه از تعداد بینندگان همان آثاری که برنامه به نقد آنها می‌پردازد بیشتر است. این نشان می‌دهد که مردم ایران اساساً روحیه خاصی دارند و دیدن جنگ و جدال برایشان دوست‌داشتنی است، حتی اگر موضوع آن برایشان چندان آشنا نباشد. مردم اساساً از به جان هم افتادن دیگران لذت خاصی می‌برند. از طرفی معلوم می‌شود که جماعت سینماگر و جدالشان جذاب‌تر از آثار آنهاست.

ظاهراً آدم‌خوب‌ها و آدم‌بدهای سینمایی حاضر در این برنامه هم بهتر از شخصیت‌های فیلم‌هایند.

فریدون جیرانی در گفت‌وگو با هفته‌نامه چلچراغ گفته است: «فیلمسازان باسوادی هم به برنامه ما آمده‌اند. منتقد را پیچانده‌اند و به خوبی از خودشان دفاع کرده‌اند و منتقد ما بازنده شده است.»

1- همین جمله کوتاه ایشان نشانگر درک عمیق و ویژه‌ای از مقوله نقد و برنامه‌سازی تلویزیونی است. این میزان ژرف‌اندیشی را به جیرانی و مسئولان صداوسیما تبریک عرض می‌کنم.

2- تصور کنید برنامه هفت در حال اجرای زنده است. آقای جیرانی پشت میز نشسته و مشغول گزارش صحنه است. آن وسط یک فیلمساز باسواد با شدت هرچه تمام‌تر مشغول پیچاندن یک فقره منتقد در حالت عمودی است. انتخاب فیلمساز و منتقد با خودتان. منو باز است. انصافاً دیدنی است.

حالات فیزیک و میمیک منتقد در حال پیچیده شدن و پیچاننده باسواد را هم در نظر بگیرید. فقط ای کاش آقای جیرانی می‌گفت که بعد از برنامه منتقد را برعکس می‌پیچانند تا پیچش باز شود. یا بنده خدا را همان‌طور پیچیده سوار آژانس می‌کنند و می‌فرستند توی جامعه.

3- به نظرم آقای جیرانی برنامه تلویزیونی را با جنگ خروس یا مسابقه بزکشی کمی تا قسمتی اشتباه گرفته‌اند.

حالا این دو قسمت از صحبت‌های جیرانی را پشت سر هم بخوانید:

- «ما در جامعه‌ای رشد کردیم که نقد در آن نهادینه نشده است. در همه ما یک من مستبد وجود دارد. اصلاً وقتی یک برنامه سینمایی و یک تلویزیون هست، همه چیز سوءتفاهم‌برانگیز می‌شود و همه دنبال یک چرا می‌گردند و دست‌های پشت پرده.»

- «در این مورد خاص (اعضای شورای عالی تهیه‌کنندگان) خودم دعوت نمی‌کنم. در «دو قدم مانده به صبح» گفتند دعوت کن و من دعوت نکردم. به هر حال هر سردبیری سلیقه خاص خودش را دارد. من می‌توانم آدم‌هایی را که دوست دارم دعوت کنم و آدم‌هایی را که دوست ندارم دعوت نکنم.»

این را از ته دلم می‌گویم. آقای جیرانی با این میزان نقدپذیری، روشن‌نگری، اعتقاد به دموکراسی، پرهیز از رفتار براساس سلایق و بالاخص ثبات در رأی‌شان در این برنامه تلویزیونی حرام و هدر می‌شوند.

حیف است. مسئولان یک فکری بکنند. خوشبختانه آقای شمقدری به نحو احسن وظایف و مأموریت‌های محوله را انجام می‌دهند، ولی اگر خدای ناکرده کسالتی داشتند، حتماً می‌توان از آقای جیرانی به جای ایشان استفاده کرد. اگر هم نشد جیرانی را دست‌کم در مقام تالی تلو آقای سجادپور در نظر داشته باشید که این همه استعداد خاص ایشان که خاص مدیریت در شرایط کنونی است حیف نشود.
    Last edited by Arash4484; 09-03-2011 at 12:11.

8. این کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Sara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Sea

پيش فرض

ایزان اگه بخواد عالی دوبله میکنه ، اگرم نخواد ... !!!!

10. این کاربر از Sara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

توی برنامه اینهفته قسمتی که رویدادهای سینمایی سال رو نشون میداد خیلی جالب بود .

کاربر فعال انجمن ادبیات Lady parisa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

توی برنامه اینهفته قسمتی که رویدادهای سینمایی سال رو نشون میداد خیلی جالب بود .

من موفق نشدم این برنامه رو ببینم کجا می تونم این قسمتی که شما گفتید رو ببینم

حـــــرفـه ای M3HRD@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    دالان ســـبز WEb►ByNvAyAn.BlOgFa.CoM

پيش فرض

تازه‌ترین واکنش‌ مسعود فراستی: آن‌ها که می‌خواهند به کیمیایی باج بدهند بیانیه منتشر کردند

مسعود فراستی سال‌هاست که در مطبوعات سینمایی قلم می زند و طی این سال‌ها همواره به عنوان یکی از صریح‌ترین منتقدان سینمایی شناخته شده است. منتقدی که ابایی از اظهارنظر قطعی خود درباره آثار سینمایی یا تلویزیونی نداشته و برخلاف بسیاری که می کوشند حتی در تندترین اظهارنظرات خویش هم محدوده‌ای برای رفقای خویش قائل شوند، فراستی در نقدهای سینمایی‌اش رعایت حال هیچ کس را نکرده و دقیقا به همین دلیل بود که در برنامه «هفت» و هنگامی که جیرانی از وی درباره تازه‌ترین فیلم مسعود کیمیایی یعنی «جرم» پرسید بدون کوچکترین تعارفی «جرم» را پرت و پلا خوانده و از این مساله سخن گفت که کیمیایی با ساخت آثاری این گونه تنها و تنها به فکر ایجاد شرایطی برای رضایت خاطر خویش است و کوچکترین توجهی به مخاطبانش ندارد.

دقیقا بعد از ادای چنین جملاتی در برنامه «هفت» بود که گروهی از منتقدان نزدیک به کیمیایی و در راس آنها جوانی که سابقه چندانی در عرصه مطبوعات ندارد اما به واسطه لابی‌هایی که دارد حتی کلاس نقد حرفه ای برگزار می کند(!) تا توانستند به فراستی تاختند و در رد سخنان وی بیانیه صادر کردند.

این روند چنان ادامه یافت که در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر کناره‌گیری فراستی از حضور در «هفت» در محافل سینمایی پیچید. شایعاتی که تهیه کننده این برنامه یعنی فریدون جیرانی هیچ گاه در رد آن سخن نگفت تا اوضاع بیش از پیش مبهم شود. به همین دلیل بد ندیدیم به سراغ فراستی رفته و از او بخواهیم درباره اوضاعی که رخ داده سخن بگوید. فراستی هم بدون هر گونه تعارفی از این مساله سخن گفت تا «هفت» اصلی ترین عنصر نقد که آزادی در ارائه نقطه نظرات است را به وی اعطا نکند در برنامه حضور نخواهد یافت. بخش‌هایی از نظرات فراستی که در گفتگو با شبکه ایران بیان شده را می‌خوانیم:

آزادی کامل در اظهارنظر

اینکه بخواهم به برنامه «هفت» برگردم منوط است به نظرات دست اندرکاران این برنامه و البته سیاستگذاران تلویزیون که قصد دارند برای ادامه کار من چه مقدار آزادی در ارائه نظرات سینمایی‌ام قائل شوند. اول باید نسبت به رفتارهای زشتی که در هفته‌های اخیر نسبت به من رخ داد، اعاده حیثیت صورت گرفته و پس از آن، آزادی کامل در اظهارنظرات سینمایی‌ام ایجاد شود.

واژه درستی به کار بردم

در مورد برنامه مرتبط با فیلم «جرم» ساخته کیمیایی به جرات می گویم لغتی که درباره اوضاع سینمایی اخیر کیمیایی به کار بردم، لغتی به شدت درست و بجا بود و تنها مساله این واژه، نامانوس بودن ذهن گروهی با آن بود وگرنه نه فقط به لحاظ روانشناسی که حتی به لحاظ اخلاقی و فقهی هم من واژه ای صددرصد درست را برای توصیف فیلم کیمیایی به کار بردم.

اظهارنظر آزاد و مستقل

هر برنامه رادیویی یا تلویزیونی نیاز به این دارد که حد و حدود آن مشخص باشد و «هفت» هم از این قاعد مستثنی نیست. اگر بنا شد به «هفت» برگردم شک نکنید که باز هم باید در اظهارنظر، مستقل و آزاد باشم.

دو فیلمی که مشابه هم عمل کردند

تا پیش از «جرم» تنها یک بار با چنین فشار رسانه ای روبرو بودم و آن هم زمانی که می بایست در برنامه «هفت» درباره فیلم «نفوذی» حرف می‌زدم. در آن برنامه هم سعی زیادی شد که من برخلاف میلم عمل کنم که البته این فشار از سوی گروهی از اهالی سینما بود ولی واقعا هجمه‌ای که پس از اظهارنظرم درباره «جرم» صورت گرفت، بی سابقه بود.

اشتباهات را توجیه نکنیم

اینکه «جرم» جایزه جشنواره را گرفته دلیلی نیست که چشمانمان را بر نقاط ضعف آن ببندیم. امسال نه فقط کیمیایی بلکه مهرجویی هم فیلم خوبی را نساخته بود اما اینکه بگوییم چون آقای ایکس سابقه ساخت آثاری مطرح را دارد پس نباید از اثر جدید او انتقاد کنیم، توجیه درستی نیست.

گروهی قصد باج دادن به کیمیایی را دارند

متاسفانه گروهی هستند که بی دلیل قصد باج دادن به کیمیایی را دارند و دقیقا همین گروه هم بودند که بعد از اظهارنظر من شروع کردند به بیانیه دادن و حاشیه سازی وگرنه کیست که نداند «جرم» در بهترین حالت اثری زیر حد متوسط بود.

منبع: شبکه ایران

14. 4 کاربر از M3HRD@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Sara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Sea

پيش فرض تاثیر مثبت گفت‌وگوی برنامه "هفت"‌ با بازیگر فراموش‌شده سینمای ایران

مریلا زارعی و لیلا حاتمی در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره برلین جایزه‌شان را به فریماه فرجامی تقدیم کردند. در ابتدای این مراسم ویژه که دوشنبه نهم اسفندماه در خانه سینما برگزار شد، محمدمهدی عسگرپور مدیر عامل خانه سینما گفت: واقعیت این است که روزهای تلخی را در سینمای کشور می‌گذرانیم و جا دارد که بابت اینکه هنوز هم برخی شیرینی‌ها وجود دارد خدا را شکر کنیم. شیرین جوایز جشنواره برلین بی‌نظیر بوده و این حجم از افتخار می‌تواند، نویدبخش خوبی برای سینمای ایران باشد.
    مدیرعامل خانه سینما گفت: موفقیت‌هایی که به دست آمده بتواند از جنبه اقتصادی هم تاثیرگذار باشد و باعث شود که بازار خوبی برای این فیلمها پدید آید، هر چند که اکنون هم این اتفاق افتاده است. با وجود جوایز متعددی که سینمای ایران گرفته، بسیاری مواقع این سینما در دنیا بازار نداشته و به همین وسیله مورد آزار قرار گرفته است، اکنون این فیلمها و حضور آنها در بازارهای جهانی می‌تواند الگوی خوبی برای مجموعه سینمای ایران باشد تا از این پس بتوانیم در کنار موفقیتهای مختلف به بازار جهانی هم راه داشته باشیم.

در ادامه این مراسم سیروس الوند رئیس کانون کارگردانان خانه سینما گفت: اگر امثال محمدعلی طالبی و کامبوزیا پرتوی در سینمای کودک نبودند، امروز سینمای کودک ما تبدیل به امری مفرح می‌شد. ما نمی‌گوییم که فیلم‌های کودکان به درد و رنج بپردازند اما اگر قرار باشد این مسائل و مشکلاتی که در ارتباط با کودکان وجود دارد نادیده گرفته شود، اتفاق بدی افتاده است و اکنون جا دارد از این دو فیلمساز بابت توجه به این نکته تشکر کنیم، چرا که آنها نگذاشته‌اند، بچه‌های ما فراموش کنند که چه بر آنها گذشته است.

محمدعلی طالبی که با فیلم "باد و مه" موفق به دریافت جایزه سینمای همبستگی و عدالت از جشنواره فیلم برلین شده است، گفت: خیلی کوچکتر از آن هستم که بخواهم در برابردوستان حاضر در سالن حرف بزنم، امسال در جشنواره برلین سال ایران بود و تمام افرادی که آنجا حضور داشتند و حتی خود مدیر جشنواره این موضوع را می‌گفتند. جشنواره برلین این جایزه را در جهت حمایت از سینمایی که مهجور مانده و امکان نمایش پیدا نمی‌کند از میان همه‌ فیلم‌های جشنواره‌ برلین به فیلم "باد و مه" داد.

طالبی ادامه داد: سی سال است که برای بچه‌ها فیلم می‌سازم و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. بچه‌ها را دوست دارم و خسته نمی‌شوم.

فرهاد توحیدی رئیس هیئت مدیره و سخنگوی خانه سینما در بخش دیگری از مراسم گفت: این فیلم‌ها با صنعت سرمایه ارتباطی ایجاد کرده‌اند که پراهمیت است، چرا که اقتصاد هنر گنجی است که اینجا کسی آن را کشف نکرده است، البته این موضوع در بخشهایی مانند تجسمی راه افتاده ولی ما در سینما هنوز در ابتدای راه‌ هستیم و تا زمانی که فیلمهای ما به بازارهای جهانی راه پیدا نکند افتخارات آنها کامل نخواهد شد.

منوچهر محمدی تهیه‌کننده سینما یکی دیگر از سخنرانان این جلسه بود که به حاشیه‌های تولید "جدایی نادر از سیمین" پرداخت: زمانی کار به گونه‌ای شد که نزدیک بود در اثر بی‌تدبیری عده‌ای این فیلم ساخته نشود و این وضعیت کار فرهنگی در کشور ماست و اوضاع به گونه‌ای است که فیلمی که تا این اندازه افتخار می‌آفریند در زمان ساخت تا مرز تعطیلی پیش می‌رود. شاید اصغر فرهادی نداند، اما طی آن دوران بسیاری از افرادی که با او سلام و علیک داشتند و نداشتند سعی کردند به گونه‌ای به صحبت پرداخته و در نوع خود تلاش کنند تا مشکل این فیلم حل شود.

وی گفت: من امیدوارم حال که فرهادی در مسیری عالی و متعالی قرار گرفته و ان‌شاءالله به قله‌های بالاتر هم می‌رسد، دوستان خود در سینمای ایران را فراموش نکند وهمانطور که عباس کیارستمی گاه به کمک این سینما می‌آید او هم به خاطر داشته باشد که سینمای این مرز و بوم به سرمایه‌هایش نیاز دارد.

در ادامه این مراسم نگار اسکندرفر مجری طرح فیلم و علی امین‌تفرشی عضو هیئت مدیره بانک پاسارگاد به روی سن دعوت شدند، تا هدایای خود را از فرهاد توحیدی و منوچهر محمدی دریافت کنند. تقدیر از بازیگران فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" یکی از بخش‌های جذاب مراسم دیشب بود.

داود رشیدی پس از خواندن پیام تبریک انجمن بازیگران گفت: اصغر فرهادی کار خود را از تئاتر شروع کرد و من عقیده دارم آنهایی که از تئاتر وارد سینما می‌شوند، در هدایت بازیگران نقش و توانایی بیشتری دارند. امیدوارم که دوباره و در همین روزها بتوانیم شاهد کارهای تئاتری او هم باشیم.

امین تارخ یکی دیگر از سخنرانان دیشب درباره فیلم فرهادی گفت: درباره "جدایی نادر از سیمین"صحبت‌های بسیاری مطرح شده و خواهد شد، من خود را در جایگاهی نمی‌بینیم که بخواهم درباره فیلمی چنین ارزشمند صحبت کنم، اما اتفاق بزرگی که در این فیلم شاهد آن بودیم، موفقیت مجموعه‌ای از بازیگران بود که با ذوق و شوق ودانش بسیار آمده بودند تا نسل نویی از سینما را معرفی کنند. بازیگری مقوله‌ی سختی است و باید حتما فرد وارد این مقوله شده باشد تا درک کند که ساره بیات در این فیلم چه کار مشکلی را انجام داده است.

امین تارخ و داود رشیدی هدایا و لوح‌های تقدیر بازیگران را به آنها دادند و تعدادی از بازیگران فیلم چند جمله صحبت کردند،
    پیمان معادی گفت: خوشحالم که امشب دوستان و بزرگان سینما را در این سالن می‌بینم، من امیدوارم که همیشه این خانه سرپا باشد. زمان جشنواره یکی از داوران جشنواره فیلم فجر در تلویزیون گفته بود که خیلی بازی من را دوست دارد و من سا‌ل‌ها در تئاتر کار کرده‌ام اما من می‌خواهم بگویم که تاکنون در تئاتر بازی نکرده‌ام و امیدوارم که روزی اصغر فرهادی نمایشی بر روی سن ببرد و من هم بتوانم در کنار او تئاتر را هم تجربه کنم.

لیلا حاتمی هم روی سن آمد و گفت: منتظر بودم تا امسال در جشنواره فجر سیمرغی بگیرم و آن را تقدیم به کسی کنم که خیلی برایم عزیز بود. حالا می‌خواهم این جایزه را به زیبایی فریماه فرجامی در دهه‌ شصت تقدیم کنم.

شهاب حسینی گفت: از تمام اساتیدی چون عباس کیارستمی، بهمن فرمان‌آرا و... که امشب اینجا حضور دارند، تشکر می‌کنم. اصغر فرهادی افتخار سینمای ایران را به آن بازگردانده است.

ساره بیات هم از فرهادی تشکر کرد:اگر تا آخر عمرم هم از اصغر فرهادی، همسرش، شهاب حسینی و سایر بازیگران این فیلم تشکر کنم باز هم کم خواهد بود. این جایزه برای من جایزه‌ بسیار محترمی است و من با وجود اینکه عضو خانه سینما نیستم، احترام زیادی برای این خانه قائلم.

سارینا فرهادی بازیگر نوجوان این فیلم از محمود کلاری تشکرکرد: در برلین گفتم زمانی که می‌بینم مردم ساعت‌های طولانی برای دیدن این فیلم در صف می‌ایستند قلبم تند می‌زند و اکنون از افرادی که ساعت‌ها در صفهای طولانی این فیلم ایستاده‌اند تشکر می‌کنم و برایم بسیار ارزش دارد که این جایزه را از امین تارخ می‌گیرم.

مریلا زارعی پس از دریافت جایزه‌اش، حضور در دو فیلم اصغر فرهادی را افتخاری بزرگ برای خودش دانست و گفت: دوست دارم اگر من هم شایسته هستم، اگر لیلا حاتمی نشان زرین خود را بر شانه راست فریماه فرجامی نصب می‌کند، من هم این نشان را بر دوش چپ او بگذارم.

تورج منصوری عضو هیئت مدیره خانه سینماو رئیس کانون فیلمبرداران برای اعطای هدیه‌ محمود کلاری بر روی سن رفت و در صحبتی کوتاه گفت: فکر می‌کنم فیلمبرداری هم مانند بازی کاری دشوار است و اصلا اینگونه نیست که در یک فیلم خوب فقط یک بخش تاثیرگذار و مهم باشد.

در ادامه مراسم حسن حسندوست رئیس کانون تدوینگران، مسعود بهنام صداگذار سینمای ایران و مهین نویدی رئیس انجمن چهره‌پردازان به همراه نظام‌الدین کیایی نماینده انجمن صدابرداران سینما بر روی سن رفتند تا از بخش‌های مختلف فنی این فیلم تقدیر کنند.

در بخش دیگری از این مراسم پروین صفری رئیس انجمن طراحان صحنه، بیتا بهشتیان عضو شورای مرکزی کانون آهنگسازان ، آناهید آباد رئیس کانون برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان و زینت رضا رئیس انجمن مجریان صحنه بر روی سن رفتند تا جوایز این بخش‌ها را اعطا کنند.

در ادامه این مراسم حسین جلیلی نماینده‌ کانون دستیاران سینما، حافظ احمدی رئیس انجمن عکاسان سینما، مسعود اطیابی رئیس انجمن مدیران تولید و رضا نوروزی رئیس انجمن مدیران تدارکات برای تقدیر از مسوولان این بخشها بر روی سن رفتند.

حضور عباس کیارستمی یکی از جذابیت‌های این مراسم بود، کیارستمی که به شدت تشویق شد در ابتدای سخنانش گفت: فرهادی عزیز فیلمت را هنوز ندیده‌ام اما این چند روز هر کس را که می‌بینم می‌گوید فیلم تو از آثار قبلی‌ات خیلی بهتر است. من نمی‌دانم تو تا کجا می‌خواهی پیش بروی،! اما برای من لذت اعطای جایزه به فردی مثل فرهادی از جایزه‌گرفتن هم بیشتر است. مدتی بود که سینمای ایران در جهان به فطرت کشیده شده بود. من از تو ممنونم که این سینما را مجددا زنده کردی .

پس از آن عباس کیارستمی، بهمن فرمان‌آرا، محمدمهدی عسگرپور و فرهاد توحیدی برای اعطای هدایای اصغر فرهادی به روی سن دعوت شدند و فرهادی که حاضران تا چند دقیقه او را به صورت بی‌وقفه و ایستاده تشویق می‌کردند در سخنانی کوتاه گفت: هیچ حرف ویژه‌ای به غیر از تشکر ندارم، خوشحالم که مراسم امشب اگرچه طولانی بود، اما ز تمام گروه تقدیر شد. اگرچه ما جوایز می‌گیریم عده‌ای زیادی در پشت‌صحنه زحمت‌های فراوانی می‌کشند.

فرهادی ادامه داد: پیش از این در دو مقطع فیلم‌هایم باعث زحمت برای خانه سینما شد، یکی زمان "درباره الی" بود که رسانه‌ای نشد و دیگری هم موردی بود که همه می‌دانند. در آن مقطع یا باید تصمیم می‌گرفتم فیلم را بسازم یا نسازم، من تصمیم گرفتم فیلم "جدایی نادر از سیمین" ساخته شود. من هم مثل شما نگرانم، اما مطمئن باشید که صحبت‌هایی که درباره مهاجرت مطرح می‌شود، چندان واقعی نیست.

حسین ترابی، ابراهیم مختاری، مازیار میری، همایون اسعدیان، قاسم قلی‌پور، علیرضا خمسه، محمدرضا سکوت، هوشنگ گلمکانی و ... در این مراسم حضور داشتند.

منبع : مهر

16. این کاربر از Sara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •