تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 22 اولاول ... 8141516171819202122 آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 218

نام تاپيک: ✔ راهنمایی و روش های برتر مطالعه برای کنکور

کاربر فعال انجمن آموزش عالی alavi71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

واسه تمرکز کردن میشه بگید باید به چه چیزهایی بستگی داره !
    با حذف کردن چه چیزهایی میشه به تمرکز رسید ؟؟
    ممنون

راههای زیادی هستش....
    که خب من الان وقت توضیحش رو ندارم ولی یک سایت خوب بود قبلا توضیحات جالبی داشت اگه پیداش کردم میزارمش براتون.....

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

سلام یکی فوری جواب بده لطفا:
    من که پشت کنکوریم واسه تایید سوابق تحصیلیم باید برم مدرسه یا نیازی به رفتن به مدرسه نیست؟
    فوری لطفا

نه تو خود سایت سنجش میتونید بگیرید اگر مشکل داشت اونوقت اقدام کنید .....

اگه نباشه جاش خالی می مونه ted1996's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام

من سومم. بعد یه سوالی دارم به نظر شما مثل عربی و ادبیات و...رو خلاصه کنم؟چون خلاصه کردن فیزیک خیلی راحت و خوبه ولی بعضی درسا خلاصه کردنش سخت و وقت گیره...من فقط میترسم مثلا وقت زیادی برای خلاصه کردن عربی بزارم فایده نداشته باشه الکی وقتم رو تلف کرده باشم.....نظر شما چیه؟مشکلی با سخت بودنش ندارم ولی میترسم بیهوده باشه....

آخر فروم باز avator20002000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام

من سومم. بعد یه سوالی دارم به نظر شما مثل عربی و ادبیات و...رو خلاصه کنم؟چون خلاصه کردن فیزیک خیلی راحت و خوبه ولی بعضی درسا خلاصه کردنش سخت و وقت گیره...من فقط میترسم مثلا وقت زیادی برای خلاصه کردن عربی بزارم فایده نداشته باشه الکی وقتم رو تلف کرده باشم.....نظر شما چیه؟مشکلی با سخت بودنش ندارم ولی میترسم بیهوده باشه....
    اول خلاصه کردن هر درس رو باید بلد باشید.ادبیات اگه مثل فیزیک خلاصه کنید حداقل 50 صفحه ای میشه.
    ادبیات اگه جاهی مهم و ارایه ها نوعشون و این جور چیزاشو بنویسید عالیه!شب کنکور واقعا تاثیر گزاره!
    راستی یادتون باشه خلاصه کردن هر درسی مثل درس دیگه نیستش!
    خلاصه ای هم که می کنید بعد هر مطالعه باشه و بعد اون مطالعه هم هر چند وقت یه مرور.وگرنه خلاصه ها رو بعدا نگاه کنید 50 درصد مطلب رو می گیرید.

4. این کاربر از avator20002000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Atefe_72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    یزد

پيش فرض

سلام
    یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم زود جوابمو بدین:
    الان نیم سال اول تموم شده ولی من فیزیک و شیمی و دیفرانسیلمو نصفه نیمه خوندم!از هندسه تحلیلی و نظریه اعداد گسسته هم تقریبا هیچی تست نزدم!حالا به نظرتون میتونم تو نوروز همه این چیزای بالا رو بخونم و مسلط بشم الانم با خیال راحت به نیم سال دوم برسم یانه؟؟؟
    اگه نه کدوم درسارو الان بخونم؟؟میشه نیمسال اول و دومو درسای پایه رو همه باهم خوند؟؟؟
    دیفرانسیلو هم هنوز خلاصه نکردم بذارمش واسه نوروز یا الان بکنم؟واسه ادبیات خلاصه نویسی لازمه؟؟چه قسمتایی؟چطوری؟
    راستی کسی میتونه سایتی وبلاگی چیزی در مورد کنکومعرفی کنه که مطالبش مفید و بدرد بخور باشه؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

من بلاخره نفهمیدم خلاصه بکنم یا نه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه nelly joon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

به نظر من خلاصه کردن 100 در 100 اشتباهه به خصوص اگه حجم خلاصه هات زیاد میشه...
    مفصل ترین فصل کتاب باید خلاصه اش حداکثر یه برگه A4 پشت و رو بشه....
    همون وقت رو بذاری رو درس خوندن نتیجه بهتری میگیری.

8. این کاربر از nelly joon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز SuperSt@r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    نيوكمپ

پيش فرض

به نظر من خلاصه کردن 100 در 100 اشتباهه به خصوص اگه حجم خلاصه هات زیاد میشه...
    مفصل ترین فصل کتاب باید خلاصه اش حداکثر یه برگه A4 پشت و رو بشه....
    همون وقت رو بذاری رو درس خوندن نتیجه بهتری میگیری.

نظر من كاملا با شما متفاوته به نظر من خلاصه نويسي يكي از بهترين راهها برا مرور كردن دائمي دروس هست من كه پارسال از اين روش استفاده ميكردم و نتيجش رو هم ديدم به خصوص تو دروسي كه فرمولاش زياده مثل همون فيزيك كه ديگه لازم نبود برم سراغ جزوه يا هندسه تحليلي.يكي از مزيت هاي ديگ خلاصه نويسي اينه كه همش دم دسته من كه خلاصه هام همش تو كيفم بود و هر جا كه به مشكل برميخوردم ميرفتم سراغ اونا برا من كه خيلي سود داشت
    من تقريبا از ترم دو پيش دانشگاهي شروع به خلاصه نويسي كردم كه بعدش با توجه به نتيجه اي كه ازش گرفتم پشيمون شدم كه چرا از تابستون شروع به اين كار نكردم شما خلاصه نويسي بكنيد ببينيد حرف من درسته يا نه

10. این کاربر از SuperSt@r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه farhad1122's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

خلاصه نویسی به نظر منم زیاد کار خوبی نیست! چون که خلاصه نویسی یه جور مهارته و اگه درست انجام نشه فقط وقت آدم هدر میره! و چون 99 درصد موارد خلاصه نویسی هایی که همه انجام میدن چندان خوب نیست برا همین به نظر منم کار زیاد خوبی نیست!
    مثلا برا شیمی متن کتاب خیلی طولانی نیست و از متن کتاب هم جاهایی که شاید به نظر مهم نیاد خیلی وقتها سوال کنکور بودن برا همین باید خط به خط کتاب رو مسلط باشید. ولی تو خلاصه نویسی بخشهایی از کتاب جا میفته و این خوب نیست. مثلا وقتی شیمی مبتکران میخونید جاهایی که مهمه رو با ماژیک علامت بزنید. زمانهای نزدیک به کنکور هم کتابو مدام بخونید هم جاهایی که با ماژیک علامت زدین از مبتکران. ولی فقط یادتون باشه جاهای مهم رو علامت بزنید. بخشهای فیزیک پیش دو که فیزیک اتمی هست متن کتاب خیلی مهمه و باید متن کتابو بخونید. ولی برا فصل های دیگه باز میتونید از کتابهایی که دارین فرمولهای مهم رو با ماژیک علامت بزنید. این تو وقتتون خیلی صرفه جویی میکنه تا خودتون بخواین خلاصه بنویسین.
    درسهای عمومی هم مثل دینی باز میتونید تو کتاب علامت بزنید بخشهای مهم رو یا یخشهایی که فراموش میکنید زیاد. یا برا ادبیات خوب اعلام و لغات رو آخر کتاب هست مدام بخونید و تکرار کنید و اونایی که مهمه یا فراموش میکنید علامت بزنید و رو اونا بیشتر کار کنید.
    موقعی که از کتابهای تست سوال حل میکنید مثلا فیزیک حتما اگه سوالی به نظرتون جالبه یا نکته داره یا سخته ولی مفهومش به درک شما کمک میکنه و در کل به نظرتون مهمه حتما کنارش علامت بزنید. مثلا من خودم تو بعضی سوالها اشتباه های کوچیک میکردم تو محاسبات جوابم غلط میشد. کنار سوال مینوشتم به خاطر اشتباه در محاسبات و بی دقتی گند زدم با این سوال حل کردنم! بعدا که نزدیک کنکور بودم سریع سوالو نگاه میکردم و جوابو میخوندم یادم میموند که این محاسبه رو سر جلسه کنکور درست انجام بدم. کنار سوالها توضیح بدین خیلی به نظرم خوبه. برا من خوب بود. مثلا مینوشتم غلط حل کردم اما خیلی سخت بود. یا نکته دارد یا ... و نزدیک کنکور با خوندن وسال و جواب خیلی چیزها تو ذهنم مرور میشد و تو کنکور خیلی کمکم کرد.
    خلاصه نویسی خوبه اگه صد در صد درست انجام بشه در غیر این صورت فقط وقت تلف میشه و با همون وقت میشه با خوندن کتاب یا سوال حل کردن کلی پیشرفت کرد. اگه مطمئنید خلاصه نویسیتون درسته و براتون مفیده انجامش بدین وگرنه بی خیالش شید و به صورت های دیگه مثل نوشتن تو کتاب و علامت زدن یا ماژیک زدن کتابهاتون جبرانش کنید. کتاب تست دیفرانسیل داشتم شب کنکور سوالهایی که علامت زده بودم رو مرور میکردم میتونم بگم دقیقا دو یا 3 تا سوال به همون شکل فرداش سر کنکور اومده بود و همین 2 3 تا سوال کلی بهم کمک کرد تو قبول شدنم. البته اینا نظر من بود شاید اشتباه باشه اما برا خودم جواب میداد. چون آدمها متفاوتن هر کسی روشی که براش مفیده رو باید پیدا کنه. مثلا میگن شب کنکور درس نخونید اما من روز قبل کنکور صبح بلند شدم تا 9 شب داشتم مرور میکردم! و برا من خیلی کمک کرد که همه چی برا کنکور تو ذهنم بمونه. خیلی چیزهایی که روز قبل با برگه زدن سریع کتابهام میدیم تو کنکور اومد و این کمکم کرد. ولی چون من استرس نداشتم برام مفید بود یکی دیگه از دوستام هم روز قبل کنکور درس خوند بیشتر استرس پیدا کرد و کنکور رو خراب کرد. برا همین میگم باید با توجه به خودتون روشتون رو انتخاب کنید برا موفقیت تو کنکور. ولی خلاصه نویسی برا من جواب نمیداد چون خیلی خوب بلد نبودم خلاصه نویسی کنم و به جاش کتابها رو خوندم و علامت زدم یا ماژیک میزدم تا خلاصه نویسی نکردنم جبران شه. برای آزمونهای آژمایشی یه بار بشینید خلاصه نویسی کنید اگه دیدین براتون مفیده انجامش بدین. بستگی به این داره چطور خلاصه نویسی کنید. ببخشید زیاد حرف زدم.
    موفق باشین.

12. این کاربر از farhad1122 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

خب چطور یه خلاصه ی خوب از درسایی مثل عربی و ادبیات و اینایی که حجمشون زیاده تهیه کنیم؟

یه نکته بگم: خلاصه نویسی باعث میشه اطلاعات بهتر تو حافظه بلند مدت ثبت بشن...

داره خودمونی میشه h0p3's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

هم آره هم نه
    اگه میبینی وقت گیره و یا اینکه بدون خلاصه نویسی هم یاد میگیری نمیخواد.
    من پارسال اصلا خلاصه نویسی نکردم.فقط چیزای مهم رو رو sticker مینوشتم میزدم رو در و دیوار
    ولی به نظر من عربی و فارسی رو نمیخواد خلاصه نویسی کنی.ولی بازم میتونی درس عربی،قوائدش رو خلاصه بنویسی.و مهم تر از همه اینه که خودت باید بنویسی
    البته فارسی هم تاریخ ادبیاتاش رو خلاصه کنی بد نیست،مثلا کتابارو مخفف کن
    Last edited by h0p3; 20-01-2012 at 20:48.

15. این کاربر از h0p3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •