تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 1045 اولاول ... 814151617181920212228681185181018 ... آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 10441

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام دوستان
    لطفا كمكم كنيد و بگيد كه من اگر بخوام پس زمينه ي من يعني همون صفحه ي سفيد به جاش يه جمله ي كوتاه به صورت كمرنگ و كج بنويسم و بعد روي اون صفحه اون چيز دلخواهم رو بزارم چه كار بايد بكنم؟؟؟
    يا بايد اون متن رو به صورت عكس ذخيره كنيد و سپس Background تمام صفحات رو اون عكس بگذاريد. يا اين كه متن يا عكس دلخواه رو در سر صفحه يا پاصفحه (Footnote, headnote) درج كنيد. (Insert> Cross Reference> Footnote)

Banned vast_vision_office's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام دوست عزيز
    ممنون از پاسخت والا اين چيزايي كه گفتي رو من پيدا كردم ولي نفهميدم چي شد
    اگر زحمتي نيست فقط بگو كه من اگر بخوام اين كار رو براي تمام صفحات كنم كدوم منو و ابزار بايد برم؟؟؟

با تشكر
    باي

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

يا بايد اون متن رو به صورت عكس ذخيره كنيد و سپس Background تمام صفحات رو اون عكس بگذاريد. يا اين كه متن يا عكس دلخواه رو در سر صفحه يا پاصفحه (Footnote, headnote) درج كنيد. (Insert> Cross Reference> Footnote)
    سلام دوست عزيز
    اگر زحمتي نيست فقط بگو كه من اگر بخوام اين كار رو براي تمام صفحات كنم كدوم منو و ابزار بايد برم؟؟؟

با تشكر
    باي

سلام و با اجازه از دوستم javad2625

دوست عزيز براي اينکه اين شکل توي تمام صفحات تکرار بشه شما بايد وارد منوي view و بعد header and footer بشين و بعد شکلتون رو اونجا insert کنين.

بعدش چون احتمالا ميخواين که شکلتون کم رنگ توي پسزمينه متن باشه بهتره که روي شکل رايت کليک کنين و توي format picture برين و توي سرمنوي picture رفته و در قسمت image control به جاي automatic پارامتر washout رو انتخاب کنين. در ضمن ميتونين brithness و ... شکل رو هم عوض کنين.

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام دوست عزيز

با تشكر
    باي
    روش ايجاد WaterMark (پشت صحنه كمرنگ) براي اسناد Word 2003:

1- از نوار ابزار Drawing ابزار TextBox را برگزيده، يك TextBox ترسيم مي كنيم. اگر نوار ابزار Drawing را در پايين يا بالاي صفحه مشاهده نمي كنيد، روي View> Toolbars> Drawing كليك كنيد.

2- در اين TextBox متن مورد نظر (مثلاً «دفتر انجمن ادبي») را با فونت و سايز دلخواه نوشته، سپس روي مرز TextBox دو بار كليك كنيد بتا كادر محاوره اي FormatAutoShape ظاهر شود.

3- در قسمت Colors and Lines مقدار Fill> Color را روي No Fill و Line> Color را روي No Line تنظيم نماييد و OK كنيد.

4- روي مرز TB راست كليك و گزينه Cut را انتخاب كنيد.

5- روي View> Header and Footer كليك نماييد.

6- روي Edit> Paste Special> Picture> OK كليك كنيد. متن مورد نظر به صورت يك عكس ظاهر مي شود. روي اين عكس دوبار كليك كرده تا وارد كادر محاوره اي Format Picture شويد.

7- در قسمت Layout گزينه Behind Text را انتخاب كرده و در قسمت Picture (براي كمرنگ كردن اين متن) مقدار Brightness را زيادتر و مقدار Contrast را كمتر كنيد. در قسمت سايز هم مقدار Rotation را روي 45- تنظيم و OK كنيد.

8- اكنون اين متن، به صورت كج و كمرنگ روي صفحه ديده مي شود. با ماوس، مكان دقيق آن را تنظيم كرده و روي View> Header and Footer كليك نماييد. كار تمام است.

نكته:
    در هنگام چاپ، Watermark ها كمي پررنگتر از آنچه در نماي معمولي Word مشاهده مي كنيم چاپ مي شوند. براي مشاهده رنگ واقعي Watermark مي توانيد از منوي فايل گزينه Print Preview يا از منوي View گزينه Header and Footer را انتخاب نماييد.
    Last edited by javad2625; 12-02-2007 at 13:35.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Bil Gits's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    عشق من مازندران.طبرستان

پيش فرض

سلام
    از گزینه ی viwe
    header and fotter
    و کلیک بر روی format page number
    سومین گزینه از چپ
    انتخاب از number format
    و
    ok

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نکات ظريف هنگام تايپ
    -----------------------------------------------------------------

با تشکر از آقا امير و اجازه از ايشون

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن:
    من هم مواردي رو اضافه ميکنم که اصولا در تاپپ حرفه‌اي به کار ميره ضمن اينکه به قشنگتر ‏شدن متن تايپ شده کمک ميکنه‎ ‎

در ضمن تايپ‎ shift+space ‎و يا‎ shift+x ‎و يا همون فاصله‌ي بي‌فاصله (که ما بهش ميگيم‎ sod space ‎يا بخونين ‏سود (مثل سود و زيان) اسپيس اگه املاي انگليسي‌اش اشتباه نباشه!!!)، روي صفحه کيبورد فارسي هستش‎ ‎

براي اينکه اين امکان رو داشته باشم، از توي همين فروم يه فايل کيبورد‎ download ‎کردم و با فايل کيبورد ‏فارسي ويندوز عوض کردم، درست شد‎.‎

صفحه کيبورد با صفحه کيبورد فرق ميکنه چون فايلهايي که ساخته شده توسط شرکتهاي مختلف بوده مثلا ‏همين‎ space ‎روي بعضي از کيبوردها روي‎ shift space ‎هست و روي بعضيها روي‎ shift+x ‎و يا‎ ...‎

و يا خط تيره روي بعضي از کيبوردها روي‎ shift+j ‎هست و روي بعضي ها هم روي‎ shift+- ‎

از اين‎ space ‎ميشه حتي توي‎ photoshop me ‎هم استفاده کرد. من توي اين فروم هم ازش استفاده مي‌کنم. ‏البته اگه تنبلي نکنم‎.‎

‎----------------------------------------------------------------------------------‎

1. ‎قبل از علامتهاي‎ ‎کاما، نقطه، نقطه ويرگول‎ ‎نبايد‎ space ‎زد اما بعد از اون حتما بايد يه فاصله باشه‎.‎

اشتباه: بعد از اينکه او رفت ، من آمدم ؛ و بعد از اينکه او آمد . (فاصله قبل از کاما و نقطه و نقطه‌ويرگول زايد ‏است‎)‎

درست: بعد از اينکه او رفت، من آمدم؛ و بعد از اينکه او آمد. (درستش اينه‎)‎

‎---------------------------------------------------------------------‎

2. ‎قبل از پرانتز و گيومه باز شده، يعني ( و يا « بايد فاصله گذاشته شود اما بعدش نبايد‎. ‎
    همينطور برعکس، يعني بعد از پرانتز و گيومه بسته شده، يعني ) و يا » بايد فاصله باشه اما قبلش نه‎.‎

اشتباه: به او ( علي ) سلام « درود » کن‎. ‎
    درست: به او (علي) سلام «درود» کن‎.‎

‎---------------------------------------------------------------------‎

3. ‎زماني ميرسه که شما توي تايپ ميخواين که دو کلمه هميشه با هم باشن (يعني مثل مثال دوستمون آقا ‏امير، يه کلمه آخر سطر نباشه و کلمه دوم اول سطر بعد) ولي در ضمن نميخواين که به هم بچسبن‎.‎

مثلا کلمه: عجيب غريب

نميخواين که اينطوري بنويسي : عجيب‌غريب

براي اينکار بايد به جاي‏‎ space ‎بين اين دو کلمه «فاصله جامد» به کار ببرين. که روي صفحه کليد هستش‎:‎

ctrl+shift ‎رو بگيرين و‎ space ‎رو فشار بدين‎.‎

اين امکان براي‎ word ‎هستش و لازم نيست فارسي‌ساز داشته باشين و توي فونتهاي لاتين و فارسي عمل ‏ميکنه‎ ‎

فقط وقتي که داريد فارسي تايپ ميکنين فاصله جامد که ميزارين، يک کم فاصله بين دو کلمه بيشتر از حد ‏معمول ميشه. براي اينکه اين فاصله رو کم کنيد بايد اين فاصله جامد رو بلوک يا انتخاب کنيد و بعد پوينت ‏اون رو کوچک کنيد مثلا 6 يا 7 پونت کافيه‏‎.‎

از اين امکان براي مواقعي که ميخواهيد فاصله بين دو کلمه کمتر از يه‎ space ‎باشه اما به هم نچسبه هم ‏ميتونيد استفاده کنيد‎.‎

7. 2 کاربر از shvalaie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تو ورد 2007 speech وجود داره؟
    کجاست؟
    سلام

فکر کنم که اگه توي help تايپ کني speech يه چيزهايي پيدا ميشه.

ورد من 2007 نيست.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فکر نکنم بشه
    من هر چی گشتم پیدا نکردم
    توي help ويندوز چطور؟

داره خودمونی میشه ham_ham's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Borujerd

پيش فرض

باسلام
    من ورد 2007 رو دارم ولي كار با اونو خوب بلد نيستم مشكل اساسي من ايجاد حاشيه است ميشه لطفا كمكم كنيد؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

تو help که فقط 2تا نتیجه میاره
    یکیش راجع به شورت کات هاست که جالبه واقعا وقتی با ctrl+F سرچ میکنم هیچی پیدا نمی کنه
    دومی هم فقط یه جمله نوشته و اون اینه که من یکی سر در نیاوردم ازش
    Embed linguistic data : Select this option to save linguistic data, such as speech and handwritten text.
    Last edited by yam78; 22-02-2007 at 17:15.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •